Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*333.395.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Денисенко В. М. 
Дискурс свободи: утопія та реальність вибору : наук. вид. / В. М. Денисенко, В. Й. Климончук, Ю. О. Привалов. - Л. : Астролябія, 2007. - 212 c. - Бібліогр.: с. 200-209. - укp.

Висвітлено перспективи свободи як основної людської цінності у контексті сучасних глобалізаційних процесів. Проаналізовано стан наукового дослідження цінностей як проблеми політики. Розкрито теоретико-методологічні засади визначення сутності політичних і громадянських цінностей. Розкрито зміст і способи виявлення цінностей антропологічного характеру - свободи, рівності, справедливості, солідарності, гідності життя людини. Визначено сутність і форми історичного визначення політичних цінностей. Розглянуто основні цінності громадянського суспільства, з'ясовано роль культурології у їх формуванні. Виявлено подвійну природу соціальності, досліджено її позитивний і негативний потенціал. Встановлено особливості формування політичних і громадських цінностей в Україні за умов демократичного розвитку суспільства.

Освещены перспективы свободы как основной человеческой ценности в контексте современных глобализационных процессов. Проанализировано состояние научного исследования ценностей как проблемы политики. Раскрыты теоретико-методологические основы определения сущности политических и общественных ценностей. Раскрыто содержание и способы проявления ценностей антропологического характера - свободы, равенства, справедливости, солидарности, достоинства человеческой жизни. Рассмотрены сущность и формы исторического определения политических ценностей. Охарактеризованы основные ценности гражданского общества, установлена роль культурологии в их формировании. Выявлена двойственная природа социальности, исследован ее позитивный и негативный потенциал. Определены особенности формирования политических и общественных ценностей в Украине в условиях демократического развития общества.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.395.1 + Ф011

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА698104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Левченко К. Б. 
Людина. Свобода. Демократія : наук. вид. / К. Б. Левченко. - К. : Юрисконсульт, 2006. - 621 c. - укp.

Розглянуто питання філософії, права, політології, соціології, соціальної педагогіки в контексті проблем забезпечення прав людини, гендерної рівності, особистісної свободи. Розкрито конституційні засади реалізації жіночої політики в Україні, напрями удосконаленння нормативно-правового забезпечення протидії торгівлі людьми, особливості формування національних механізмів запобігання катуванням. Увагу приділено гендерним інтересам і конфліктам в сучасному українському суспільстві, питанням гендерної освіти, захисту прав дітей, протидії гендерному насильству.

Рассмотрены вопросы философии, права, политологии, социологии, социальной педагогики в контексте проблем обеспечения прав человека, гендерного равенства, личностной свободы. Раскрыты конституционные основы реализации женской политики в Украине, направления усовершенствования нормативно-правового обеспечения противодействия торговле людьми, особенности формирования национальных механизмов предупреждения пыток. Уделено внимание гендерным интересам и конфликтам в современном украинском обществе, вопросам гендерного образования, защиты прав детей, противодействия гендерному насилию.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.395.1 + С5*5 + Х809(4УКР)3 + Ф023

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА705725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дишлевий І. О. 
Свобода як форма прояву соціального : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.01 / І. О. Дишлевий; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше свободу розглянуто як соціальний феномен, який регулює специфічні соціальні відносини за умов соціальної рівності, реалізації певних соціальних інтересів, соціальних статусів індивідів і соціальних верств з урахуванням відповідних вимог до додержання свободи, стабілізує, підвищує рівень усталеності соціальних систем. Розкрито змістовні смисли свободи за основами: залежності-незалежності, ментальних установок, етичних уявлень. Визначено, що категорія свободи співвіднесена з англомовними поняттями "liberty" і "freedom". Вдосконалено підхід до розрізнення форм свободи, що виділяються за сферами й аспектами суспільного життя. Надано оцінювання можливостей застосування показників та індикаторів свободи, які використовуються по відношенню до відкритих, закритих і перехідних суспільств міжнародною неурядовою організацією "Freedom House" та Бюро з питань демократії, прав людини та праці Державного департаменту США. Висвітлено використання концепції дискурсу для обгрунтування взаємопереходу дифузної й інституціональної форм свободи. Розглянуто положення про консенсус інтересів політичних і бізнес-еліт, з одного боку, та рядових громадян, - з іншого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.395.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Глебова Н. І. 
Формування свободи й відкритості в глобальному інформаційному просторі / Н. І. Глебова // Соціол. студії. - 2013. - № 2. - С. 22-27. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Свобода у відкритому суспільстві передбачає наявність можливості вільного масового поширення інформації, яке є ефективним засобом захисту прав і свобод людини, формування громадської думки, реального впливу на суспільство й державну владу. Зниження ризиків перебування України в глобальному інформаційному просторі можливе через забезпечення соціально-економічної модернізації на правах повноправного суб'єкта міжнародних відносин зі збереженням її національної та культурної самобутності.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*2 + С5*333.395.1 + С5*136

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Скомаровський В. О. 
Свобода в контексті правової та соціальної демократії / В. О. Скомаровський // Вісн. Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец.. - 2007. - № 4. - С. 129-135. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто актуальну проблему реформування діючої правової системи відповідно до положень чинної Конституції України. У контексті розвитку ліберальних і правових цінностей виявлено тенденції, пріоритетні завдання й особливості утвердження демократії не лише у сфері зміцнення прав і свобод, а й у питаннях соціального захисту будь-якого громадянина. Висвітлено історію виникнення ідеї суспільної рівності, досліджено її вплив на розвиток сучасних демократичних процесів у світі та Україні.

Рассмотрена актуальная проблема реформирования действующей правовой системы в соответствии с положениями Конституции Украины. В контексте развития либеральных и правовых ценностей выявлены тенденции, приоритетные задания и особенности утверждения демократии не только в сфере укрепления прав и свобод, но и в вопросах социальной защиты граждан. Исследована история возникновения идеи общественного равенства, проанализировано ее влияние на развитие современных демократических процессов в мире и Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.395.1 + Х809(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Атаманюк З. М. 
Соціально-філософські основи свободи як фактора соціокультурних трансформацій сучасного українського суспільства : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.03 / З. М. Атаманюк; Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського. - Одеса, 2021. - 50 c. - укp.

Досліджено соціально-філософські основи свободи як фактора соціокультурних трансформацій сучасного українського суспільства. Свобода є атрибутом особистості, центром соціального, політичного і духовного життя людини. Свобода характеризує рівень розвитку суспільства, його цивілізованість, демократичність, культурність. Представлено соціально-філософську категорію свободи як ключового фактора, що сприяє соціокультурним трансформаціям суспільства і впливає на динаміку його розвитку, проявлений у соціальній, політичній та духовній сферах суспільного буття. З метою розв’язання зазначеної проблеми було експліковано поняття «соціокультурна трансформація», яка уявляється як динамічний іманентний процес змін в суспільстві, які є наслідком зіткнення старого і нового; результатом змін є утворення нової соціокультурної реальності. Теоретично обгрунтовано і практично використано актуальні підходи, що дозволило провести синтез концепцій свободи в соціально-філософському аспекті і верифікувати конкретні ієрархічні рівні і сфери прояву цього складного і багатоаспектного феномена, з розкриттям його сутності, сенсу, специфіки, соціальної спрямованості і внутрішньої детермінації в сучасній соціокультурній ситуації сучасного суспільства. З’ясовано еволюцію поняття свободи від епістемологічного аналізу до осмислення свободи як соціокультурного явища і духовно-моральної категорії. Соціокультурна детермінація волі посилює роль суб’єктивного, морального начала в процесі діяльності людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.395.1 + С5*32 + Ю212.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453042 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського