Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Книжкові видання та компакт-диски (121)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*218$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 116
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Требін М. П. 
Розвиток громадянського суспільства в Україні в контексті євроінтеграції / М. П. Требін // Укр. соціум. - 2014. - № 1. - С. 106-118. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Проаналізовано проблеми, що стоять перед громадянським суспільством України в контексті євроінтеграції, з урахуванням думок і поглядів європейських учених і політиків, а саме: формування політичної та правової культури громадян України, які б відповідали вимогам сучасного європейського демократичного суспільства; боротьба проти жорстокого поводження правоохоронних органів із громадянами; захист прав національних меншин; захист прав жінок і дітей; підвищення довіри до судової системи; протидія корупції; подолання екстремізму серед населення; розвиток місцевої та регіональної демократії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)1 + Ф4(4УКР),9(4),60 + С5*218

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Михайленко О. А. 
Информатизация общества и социальная адаптация личности / О. А. Михайленко, Е. В. Щедрина // Проблеми інж.-пед. освіти. - 2012. - № 37. - С. 340-344. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Приведен анализ различных сторон проблемы социальной адаптации личности в условиях информатизации общества.

Наведено аналіз різноманітних сторін проблеми соціальної адаптації особистості за умов інформатизації суспільства.

The paper considered the analysis of the various problem of social adaptation of the personality in conditions of social information influence.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.1 + С5*218 + С5*676 + С5*5*332.1-213.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сабадуха О. В. 
Соціальна відповідальність як чинник розбудови громадянського суспільства: соціально-філософський аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / О. В. Сабадуха; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. - Житомир, 2014. - 20, [1] c. - укp.

Досліджено соціальну відповідальність як чинник розбудови громадянського суспільства. Аналіз соціальної відповідальності здійснено на основі концепції духовно-практичного освоєння світу в контексті суб'єкт-об'єкт-суб'єктних відносин між суб'єктами діяльності. Доведено, що соціальна відповідальність притаманна індивідові особистісного рівня розвитку сутнісних сил, мотивованого соціальним інтересом. Встановлено, що соціальну відповідальність людина має нести перед суспільством загалом і перед майбутніми поколіннями зокрема. Соціальну відповідальність досліджено у взаємозв'язку з дискурсивно-комунікативними практиками, формуванням громадянських суспільств у Європі та Україні. Обгрунтовано необхідність децентралізації влади та передачі значного обсягу повноважень місцевим громадам, що сприятиме формуванню соціальної відповідальності громадян за процеси самоврядування. Проаналізовано роль таких чинників розбудови громадянського суспільства в Україні, як посилення соціальної відповідальності держави та її органів, політиків і громадських діячів, органів місцевого самоврядування, бізнес-еліти, політичних партій, громадських організацій і християнських церков. Показано, що розбудова громадянського суспільства в Україні можлива лише за наявності критичної маси соціально відповідальних особистостей, подолання кланової та корпоративної вигоди певних соціальних груп і формування соціального інтересу в суспільних суб'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.121.316 + С5*218

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кот О. В. 
Міждисциплінарна роль соціально-економічних та гуманітарних наук у побудові інноваційного суспільства рівних можливостей: нові тенденції ЄС та перспективи для України / О. В. Кот // Наука та наукознавство. - 2014. - № 3. - С. 48-57. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано нову роль суспільних і гуманітарних наук у контексті стимулювання міждисциплінарних досліджень та інноваційної діяльності через Програму ЄС "Горизонт 2020". Визначено основні напрямки розвитку соціально-гуманітарних наук України для активізації інноваційних процесів за умов євроінтеграції. На прикладі функціонування соціально-економічного кластеру у складі національної технологічної платформи "Агропродовольча" досліджено кростематичну функцію соціально-гуманітарного знання в побудові інноваційно-орієнтованого, сталого та інклюзивного суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С. в2 + С5*218

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Біличенко О. 
Інформаційно-когнітивна динаміка суспільства та її вплив на художню літературу / О. Біличенко // Вісн. Кн. палати. - 2013. - № 3. - С. 49-52. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Охарактеризовано комунікативний зв'язок художньої літератури та соціуму в просторі сучасного інформаційного суспільства. Зазначено, що сучасні тексти художньої літератури представляють не послідовно розташовані логічно усвідомлювані судження, а певну смислову суму, яка існує в індивідуальному просторі нелінійного часу, що обумовлено впливом особистості інтерпретатора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.03 + С5*218 + С5*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Штангрет А. М. 
Формування постіндустріального суспільства як передумова розвитку економіки знань / А. М. Штангрет // Наук. зап./Укр. акад. друкарства. - 2012. - № 1. - С. 78-87. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Обгрунтовано відмінні характеристики постіндустріального суспільства та визначено передумови розвитку й ознаки економіки знань.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*218 + У010.271.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кондрусєва В. М. 
Інформаційне суспільство у контексті сучасної цивілізаційної ситуації (соціально-антропологічний аспект) : монографія / В. М. Кондрусєва; ред.: Є. Р. Борінштейн; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". - Одеса : Бондаренко М.О., 2014. - 163 c. - Бібліогр.: с. 142-163 - укp.

Розглянуто інформаційне суспільство як феномен сучасної культури. Вивчено проблеми та протиріччя генезису сучасної цивілізаційної ситуації. Проаналізовано вплив глобалізаційних процесів на систему людина - суспільство - природа. Охарактеризовано освіту в контексті сучасних цивілізаційних змін. Обгрунтовано синергетичний і холістичний підходи як методологічну основу модернізації освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: А6 + С5*218

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА790913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Румянцева А. 
Сучасні підходи до сутності мультикультуралізму як прояву доби глобалізації / А. Румянцева // Наук. вісн.. - 2015. - № 1. - С. 189-199. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто мультикультуралізм як предмет міждисциплінарного аналізу в більшості соціальних наук, які займаються питанням природи сучасних суспільств, методами впливу на динаміку соціально-політичного розвитку та ін. Зазначено, що значний ступінь дискусійності навколо проблем культурного розвитку, соціальної рівності, політичної доцільності, економічної раціональності не дозволяє сформулювати універсальне визначення мультикультуралізму. Мультикультуралізм трактується як форма теоретичної концептуалізації зростання культурного плюралізму сучасних спільнот, як проблема комунікації, як напрям розвитку соціально-політичної теорії.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*218 + Ф06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Чигур Р. Ю. 
Світоглядні трансформації в епоху постіндустріального суспільства / Р. Ю. Чигур // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 6. - С. 145-152. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проведений аналіз понять та сутнісних характеристик постіндустріального суспільства, котрі породжені новими вимірами антропологічної та світоглядної проблематики. Подано порівняння трактувань інформаційного та постіндустріального суспільства. інформаційне суспільство пропонується розглядати як етап розвитку суспільства, що характеризується всебічною інформатизацією соціальних структур і приходить на зміну постіндустріальному. Виділено ряд ознак, на основі яких постіндустріальне суспільство відрізняється від попередніх етапів суспільного прогресу. Автор наголошує на принципових трансформаціях світоглядного характеру, останні впливають на руйнування класичних суспільних структур та уявлень. Стверджується необхідність розширення та поглиблення антропологічних досліджень, що є зумовлено самою специфікою постіндустріального етапу розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*218

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Тітар І. О. 
Місце організацій громадянського суспільства в економіці та на ринку праці: світовий досвід та Україна / І. О. Тітар, О. В. Карнаухова // Укр. соціум. - 2015. - № 1. - С. 105-123. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розглянуто, яке місце організації громадянського суспільства (неурядові організації) посідають в економіці та на ринку праці країн світу, в тому числі найрозвинутіших, а також в Україні. Наведено можливості використання резервів розвитку українських неурядових організацій для стимулювання економічного зростання та зайнятості.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*218 + С5*45 + У524.05 + У9(4УКР)240.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Надрага В. І. 
Проблеми вимушеної внутрішньої міграції населення в контексті концепції "суспільства ризику" / В. І. Надрага // Укр. соціум. - 2015. - № 1. - С. 134-141. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

В контексті теорії "суспільства ризику" У. Бека розкрито новітні тенденції вимушеної міграції в Україні. Під основними ознаками вимушеності запропоновано розуміти відсутність позитивної мотивації для переміщення, а також зміну умов проживання, за якої виникає реальна загроза безпеці життєдіяльності за відсутності близької перспективи нормалізації ситуації. Наслідки гуманітарної катастрофи на Сході країни матимуть довготривалий характер, тому першочерговим завданням є вироблення основ єдиної державної політики щодо внутрішньо переміщених осіб. Необхідне вироблення двох різних підходів до розселення і працевлаштування: для осіб, які не схочуть змінювати теперішнє місце проживання, та для осіб, які після нормалізації ситуації планують повернутися до свого краю.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*342*151.42 + С5*218 + С73(4УКР)64-251

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Любивий Я. В. 
Проблема віртуалізації інформаційного суспільства / Я. В. Любивий // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 1. - С. 15-20. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Віртуальна реальність стає невід'ємною стороною технологічних, економічних, політичних, соціально-організаційних та інших суспільно значущих процесів. Застосування поняття віртуальної реальності поширюється на такі феномени як "віртуальний уряд", "віртуальний банк", "віртуальні гроші", "дистанційне навчання", "віртуальна політика", "віртуальна економіка", а також "віртуальне суспільство" як таке. Інтернет-комунікація, з одного боку знімає деякі бар'єри, що можуть виникнути в особистісній комунікації віч-на-віч, а отже, полегшує її, а з другого - знижує рівень відповідальності за зміст комунікації, а тому деіндивідуалізує її. Разом з тим, Інтернет-комунікація надає особам широкий спектр соціальної підтримки, якої вони потребують, включаючи, окрім іншого, Інтернет-дискусії та Інтернет-форуми з різноманітних соціальних та екзистенційних питань. Гуманістично орієнтована мобільна комунікація з віддаленим абонентом як правило гуманізує й суспільний простір навколо тут-присутнього комуніканта. Загалом же, віртуальна комунікація сприяє формуванню не лише загальнонаціональних, але й глобальних рухів за справедливість у різних сферах суспільного життя, призводить до позитивних змін у житті суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*218 + З970.203

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кузнецов А. Ю. 
Детермінанти ціннісної парадигми мережевого суспільства М. Кастельса у контексті його багатовимірної архітектоніки / А. Ю. Кузнецов, Н. В. Пустовіт // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 1. - С. 135-139. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто такі соціальні контексти мережевого суспільства: мережева економіка, ринок праці, трансформація соціабельності та комунікації. Отже, мережеве суспільство - це соціальна структура, що грунтується на мережах, приведених у дію інформаційними та комунікаційними технологіями, в основі яких лежить мікроелектроніка та комп'ютерні мережі, які генерують, обробляють та розповсюджують інформацію на підставі знань, акумульованих у вузлах мереж. Динаміка розвитку мережевого суспільства та його аксіосфери у наукових працях М. Кастельса подана крізь призму соціальних контекстів та вимірів соціальних трансформацій. Запропоновано тезу, що потенційними детермінантами ціннісної парадигми мережевого суспільства можуть бути: глобальна мережа, центральний елемент мережевого суспільства, інформаціоналізм, глобалізація, інтерактивний гіпертекст та реальна віртуальність. Встановлено, що у новому соціумі домінує культура реальної віртуальності, яка й формує ціннісне уявлення людини про навколишній світ. Якщо архітектоніка мережевого суспільства подана як мережа, логічно припустити, що і його аксіосфера теж має мережеву архітектоніку. Подальші розвідки у цьому напрямі можуть бути корисними для розв'язання широкого спектра проблем, пов'язаних з онтологічним статусом аксіосфери суспільства постмодерну.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*218

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ченбай Н. А. 
Соціокультурний зміст інформаційно-комунікаційних технологій в інноваційному суспільстві / Н. А. Ченбай // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 2. - С. 114-117. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано становлення і перспективи розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, які є важливою складовою розвитку інноваційного суспільства та зроблено акцент на соціокультурному змісті цього виду технологій. В інноваційному суспільстві створюються сприятливі умови для розвитку нових технологій. Але разом із тим, суспільство змушене швидко адаптуватися до прискорених темпів науково-технологічного розвитку. Слід також підкреслити, що центром соціальних змін стає сфера соціальних технологій, а вплив виробничих - послаблюється. Дослідники все частіше відмічають, що нове суспільство базується на соціальних та інтелектуальних технологіях. Стосовно того, які наслідки слід очікувати в майбутньому від неконтрольованого використання саме інформаційно-комунікаційних технологій, існують різні точки зору. Деякі з них вже проявилися: найгіршим є те, що інформаційно-комунікаційні технології є потужним засобом впливу як на суспільну, так і на індивідуальну свідомість. Наслідки цього впливу ми вже відчули на собі в такій непростій ситуації, яка склалася в нашій країні в останні роки. Безсумнівні успіхи високих технологій зміцнюють нашу віру в їх потенціал щодо покращання якості життя людей. Головне, про що слід пам'ятати: тільки сама людина є творцем власного майбутнього і жодній технології не під силу зробити те, на що здатна людина.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*218 + С5*676

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сорокіна О. С. 
Розвиток інформаційного простору суспільства : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / О. С. Сорокіна; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2015. - 17 c. - укp.

Розкрито сутність інформації як соціально-філософського поняття в онтологічному, гносеологічному, праксеологічному, комунікативному й аксіологічному аспектах. Виділено стадії філософського осмислення та сформульовано синтетичне визначення інформаційного простору суспільства. Розглянуто специфіку суб'єкт-суб'єктних, суб'єкт-об'єктних та суб'єкт-об'єкт-суб'єктних відносин. Виділено типи інформаційних систем у глобальному вимірі, особливості їх відтворення. Інформаційну систему представлено єдністю процесів виробництва, розподілу, обміну та споживання. Охарактеризовано режими функціонування та розвитку інформаційного простору суспільства. Проаналізовано сучасний стан інформаційного простору українського суспільства та детермінанти оптимізації його розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*218 + Ю6*2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сила В. Г. 
Громадянський поступ в сучасній Україні: чинники та зміст / В. Г. Сила // Проблеми соц. роботи: філософія, психологія, соціологія. - 2015. - № 1. - С. 85-90. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано теоретичні підходи та чинники громадянського поступу українського суспільства в контексті зарубіжного та вітчизняного соціально-філософських дискурсів. Громадянський поступ розглядається як творчий процес, зміст якого впливає на всі сфери суспільного життя і реалізується під впливом спектру чинників, які відображають тенденції суспільної трансформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*218 + С5*25(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Киселиця С. В. 
Український кордоцентризм як гуманізм / С. В. Киселиця // Проблеми соц. роботи: філософія, психологія, соціологія. - 2015. - № 2. - С. 19-23. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Статтю присвячено пошукові ефективних способів поєднання індивідуальних та загальнолюдських цінностей в українській філософській думці. Йдеться про філософію серця та нагальну необхідність розповсюдження її світоглядного змісту в умовах становлення громадянського суспільства в Україні. Автор прагне довести здатність гречністю одухотворювати потойбічний, зовнішній, байдужий світ. Окреслено можливості кордоцентризму впливати на історичні події з метою невпинної гуманізації культурно-антропологічного простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*218 + Ю3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Астаф'єв А. 
Глобальна культура, безпекова раціональність і соціокультурне відчуження у перехідному суспільстві / А. Астаф'єв // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. - 2015. - № 3. - С. 49-59. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто вплив глобальної культури на формування ціннісно-смислових установок перехідного суспільства. Проаналізовано причини їх виникнення та загрози, які посилюють соціокультурне відчуження та соціальну пасивність.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*218

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Дейнеко О. О. 
Соціально-професійні плани у просторі ризик-стратегій сучасного українського студентства : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / О. О. Дейнеко; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2015. - 18 c. - укp.

Комплексно досліджено соціально-професійні плани сучасного українського студентства за умов "суспільства ризику". Проаналізовано теоретико-методологічні підходи до аналізу суспільства ризику, а також до студентства як суб'єкта суспільства ризику. Запропоновано концептуалізацію професійних ризиків з виокремленням ризиків середовища та діяльнісних ризиків. Вивчено роль ВНЗ у формуванні соціально-професійних планів та ризик-капіталізації професійних стратегій сучасної молоді. Проаналізовано особливості професійних ризиків українського студентства за умов сучасного "суспільства ризику". Досліджено роль студентства як соціокультурної спільноти в конституюванні, мультиплікації та загостренні професійних ризиків. Проаналізовано простір соціально-професійних планів українського студентства. Досліджено типології ризик стратегій. Виокремлено стратегію ігнорування професійних ризиків, а також страхування та протистояння цим ризикам. Викладено пропозиції щодо парадигмальних, концептуальних та операціональних можливостей подальшого вивчення феноменів професійних ризиків за сучасних українських умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*421.251 + С5*218

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Білоусов О. С. 
Інформаційне суспільство в сучасній Україні: тенденції розвитку : монографія / О. С. Білоусов; Одес. нац. політехн. ун-т. - Одеса : Гельветика, 2015. - 359 c. - Бібліогр.: с. 333-359 - укp.

Досліджено передумови становлення та розвиток концепцій інформаційного суспільства від формування теорії постіндустріалізму до сучасності. Здійснено критичний аналіз та теоретичне осмислення змін, викликів і загроз, що постають у процесі формування інформаційного суспільства у світовій філософській і політичній думці. Проаналізовано світовий досвід формування та розвитку інформаційного суспільства та його вплив на політичні процеси. Вивчено розширення інформаційних прав і свобод у контексті євроінтеграційних процесів. Розглянуто вплив поширення сучасних інформаційно-комунікативних технологій на характер і основні тенденції розвитку громадянського суспільства в Україні. Визначено загальні закономірності активізації громадянської участі та специфіку їх реалізації в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)16 + С5*218

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА794950 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського