Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.216.64$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 64
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Моди Салех Фархат 
Доклиническая диагностика и профилактика внутриутробного инфицирования плода и новорожденного у женщин с нейро-циркуляторной астенией : Дис...канд. мед. наук: 14.01.01 / Моди Салех Фархат; АМН Украины, Институт педиатрии, акушерства и гинекологии. - К., 1995. - 166 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.64 + Р716.226.64 + Р733.514-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49015 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Зелінський О. О. 
Морфологічна та морфометрична характеристика плацент вагітних з наркотичною залежністю / О. О. Зелінський, М. В. Шаповал, Г. В. Кожухар // Вісн. Вінниц. держ. мед. ун-ту. - 2000. - 4, № 1. - С. 23-24. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено 155 плацент жінок з наркотичною залежністю та 30 - з фізіологічним перебігом вагітності. Виявлено співвідношення різноманітних гемодинамічних, запальних, інволютивно-дистрофічних та компенсаторно-пристосувальних процесів, встановлено високу частоту порушень розвитку хоріона, формування суб- та декомпенсованих форм хронічної фетоплацентарної недостатності, перинатального інфікування фетоплацентарного комплексу. Патоморфологічні зміни у плаценті корелюють зі станом плода в ранньому неонатальному періоді. Висновок: вагітні, що вживають наркотичні препарати, належать до групи високого ризику розвитку суб- та декомпенсованих форм хронічної фетоплацентарної недостатності, яка призводить до підвищення показників перинатальної захворюваності та смертності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.645.021.1-3

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Журавель І. А. 
Особливості адаптації та методи корекції її порушень у новонароджених від матерів з нейроциркуляторною астенією : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / І. А. Журавель; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання профілактики та лікування порушень адаптації у новонароджених від матерів з нейроциркуляторною астенією. Визначено роль порушень серцево-судинної, дихальної систем, морфо-функціонального стану структур головного мозгу, енергообміну в розвитку дизадаптаційних синдромів у даної групи новонароджених залежно від форми захворювання матері. На підставі виявлених особливостей перебігу ранньої неонатальної адаптації, змін центральної та внутрішньосерцевої геодинаміки, легеневого дихання, енерго- та газообміну розроблено систему лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на поліпшення процесів адаптації у новонароджених в ранньому неонатальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.64-329 + Р733.64-329

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шаповал Н. В. 
О морфологической интерпретации плацентарной недостаточности у женщин с наркоманией и герпетической инфекцией / Н. В. Шаповал // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 2. - С. 157-159. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Проанализированы морфологические характеристики 110-ти плацент женщин с наркотической зависимостью (НЗ), 45 плацент женщин с наркотической зависимостью и герпетической инфекцией. Контрольную группу составили 30 беременных с физиологическим течением беременности. Результаты исследований свидетельствуют о высокой частоте инфицирования фетоплацентарного комплекса (около 50 %) у беременных с НЗ. Обнаруженные морфологические изменения плацент являются показателем глубоких нарушений структуры и функции фетоплацентарного комплекса на фоне НЗ, что является основанием для проведения лечебно-профилактических мероприятий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.645.021.1-2

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Трушкевич О. О. 
Профілактика фетоплацентарної недостатності у вагітних з тиреотоксикозом та нейроциркуляторною астенією : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. О. Трушкевич; Київ. мед. акад. післядипл. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2001. - 19 c. - укp.

На підставі проведення клініко-лабораторних і функціональних досліджень визначено функціональний стан фетоплацентарного комплексу та щитовидної залози, розглянуто рецепторний апарат Т-лімфоцитів та особливості центральної гемодинаміки у вагітних з тиреотоксикозом та нейроциркуляторної астенії. Науково обгрунтовано впроваджені практичні рекомендації щодо зниження частоти акушерської та перинатальної патології в цій групі жінок на підставі використання комплексу лікувально-профілактичних заходів. Запропоновано методи контролю за станом фетоплацентарного комплексу у вагітних з тиреотоксикозом та нейроциркуляторною астенією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-5 + Р716.216.415.120.21-5 + Р716.216.645.093.32-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пушкарева Т. Н. 
Методологические основы изучения тревожных и депрессивных расстройств у беременных и матерей в послеродовом периоде / Т. Н. Пушкарева // Архів психіатрії. - 2003. - 9, № 2. - С. 55-58. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Розглянуто методологічні підстави, цілі та завдання, а також робочі гіпотези дослідження з питань розробки нового напряму спеціалізованої допомоги вагітним і матерям з тривожними та депресивними розладами з дітьми до одного року.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Подольський В. В. 
Стан ендокринної функції плаценти та гормональний баланс у вагітних під впливом тютюнопаління / В. В. Подольський, Г. Й. Геревич // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 2. - С. 7-10. - Бібліогр.: с.10. - укp.

Наведено результати досліджень гемостазу головних статевих гормонів у динаміці вагітності у жінок, які знаходились під впливом різних форм тютюнопаління. Всім вагітним у динаміці вагітності методом радіоімунологічного аналізу проводилось визначення рівнів естрадіолу, прогестерону, хоріонічного гонадотропіну та плацентарного лактогену в сироватці крові. Оцінка гормонального балансу в динаміці вагітності проведена методом гормональної кольпоцитодіагностики. Встановлено, що за всіх форм тютюнопаління у вагітних виникає порушення функціонального стану плаценти і гормонального балансу. Ці зміни можуть призвести до розвитку ускладнень вагітності та пологів, порушень стану плода та новонародженого.

Приведены результаты исследований гомеостаза основных половых гормонов в динамике беременности у женщин, которые находились под влиянием различных форм табакокурения. Всем беременным в динамике беременности методом радиоиммунологического анализа проводилось определение уровней эстрадиола, прогестерона, хорионического гонадотропина и плацентарного лактогена в сыворотке крови. Оценка гормонального баланса в динамике беременности проведена также методом гормональной кольпоцитодиагностики. Установлено, что при всех формах табакокурения у беременных происходит нарушение функционального состояния плаценты и гормонального баланса. Эти изменения могут приводить к развитию осложнений беременности и родов, нарушению состояния плода и новорожденного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.645.021.1-3

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пушкарева Т. Н. 
Клинико-психопатологические характеристики тревожных и депрессивных расстройств у беременных женщин с перинатальными потерями в анамнезе / Т. Н. Пушкарева // Архів психіатрії. - 2004. - 10, № 2. - С. 94-98. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Вивчено механізми ризику виникнення та клініко-психопатологічні характеристики тривожних і депресивних розладів у вагітних жінок, які пережили перинатальну втрату. Результати попередніх наукових досліджень свідчать про важливість раннього виявлення, терапії та реабілітації тривожно-депресивних розладів у жінок репродуктивного віку, з метою профілактики подальших афективних порушень у вагітних і матерів з немовлятами. Наведено дані про чинники ризику, клінічні особливості, динаміку та прогноз тривожних і депресивних розладів у жінок, які пережили спонтанний аборт або передчасні пологи. Відзначено показання до психотерапії та психологічної реабілітації і запропоновано шляхи оцінки їх ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.64-324 + Р716.212.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пушкарева Т. Н. 
Клиническая эффективность терапии депрессивных состояний невротического уровня у беременных гепатотропными средствами и фитопрепаратами с седативным действием / Т. Н. Пушкарева // Архів психіатрії. - 2004. - 10, № 1. - С. 60-62. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Наведено дані дослідження клінічної ефективності застосування фітопрепаратів "Персен-форте" і "Санасон" та гепатопротектора "Гептрал" в лікуванні депресивних станів невротичного рівня у вагітних. Одержано дані про клінічну ефективність вказаної терапевтичної стратегії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.64-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Геревич Г. Й. 
Тютюнопаління та його вплив на перебіг вагітності, пологів, стан плода і новонародженого : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Г. Й. Геревич; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2005. - 24 c. - укp.

Досліджено вплив різних форм тютюнопаління на перебіг і результати вагітності. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів з метою зниження частоти акушерських і перинатальних ускладнень. Встановлено, що вагітність і пологи у жінок, які знаходяться під впливом тютюнопаління часто ускладнюються загрозою переривання, несвоєчасним виливом навколоплідних вод, передчасними пологами, відшаруванням і передлежанням плаценти, затримкою розвитку та гіпоксією внутрішньоутробного плода. Зазначено, що частота виникнення ускладнень залежить від кількості вживаних сигарет і від форми тютюнопаління. У обстежених жінок виявлено прямий зв'язок між рівнем психоемоційного стресу, кількістю вжитих сигарет і факторами стресорного навантаження. З'ясовано особливості перерозподілу та метаболізму нікотину у вагітних, що палять (встановлено наявність продуктів його розпаду в крові плода у концентраціях, близьких до їх рівня у крові матері). Виявлено, що вплив тютюнопаління призводить до активації перекисного окиснення ліпідів та виснаження антиоксидантної системи захисту, наслідком яких є стан "оксидантного" стресу у вагітних. Встановлено, що тютюнопаління сприяє розвитку плацентарної недостатності та дистресу утробного плода, ступінь вираженості якого залежить від виду та інтенсивності тютюнопаління. Запропоновано комплекс заходів, спрямованих на профілактику та корекцію виявлених змін. Встановлено ефективність нових лікувальних засобів щодо запобігання розвитку ускладнень вагітності та порушень стану плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.645.021.1-3

Шифр НБУВ: РА334565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шаповал М. В. 
Стан систем гомеостазу під час вагітності, пологів та післяпологового періоду у жінок, які вживають наркотичні препарати : Автореф. дис... д-ра мед. наук / М. В. Шаповал; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2006. - 37 c. - укp.

Вивчено стан системи центральної та регіональної гемодинаміки, гемостазу, гормонального, плодово-плацентарного гомеостазу у вагітних з наркоманіями, а також роль бактеріологічних, імунологічних чинників в розвитку акушерських ускладнень, плацентарної недостатноcті, синдрому затримки розвитку плода (СЗРП) та розробки диференційованих способів їх лікування. Встановлено, що патомеханізми розвитку акушерських ускладнень плацентарної недостатності (ПН) та СЗРП включають порушення центрального, матково-плодово-плацентарного кровообігу, які виникають на фоні розвитку тромбофілічних станів, антифосфоліпідного синдрому, зниження рівня продукції плодово-плацентарних гормонів, високого рівня інфекційних захворювань та перинатального інфікування фетоплацентарного комплексу (ФПК), наслідком яких є розвиток гіпоплазії, склерозуючих та деструктивних змін в плаценті та спіральних артеріях. З'ясовано, що вживання наркотиків призводить до високого рівня ускладнень в неонатальному періоді у новонароджених та затримки психомоторного розвитку дітей протягом перших трьох років життя. Доведено, що застосування диференційованих лікувальних підходів до корекції стану гемостазу (фраксипарин) та стану матково-плацентарно-плодового кровоплину (мілдронат) сприяє підвищенню ефективності комплексної терапії плацентарної недостатності та хронічної гіпоксії плода, що покращує показники морфофункціонального стану фетоплацентарного комплексу зменшенням ускладнень вагітності, частоти передчасних пологів, СЗРП, захворюваності новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.645.021.1-3 + Р716.226.645.021.1-3

Шифр НБУВ: РА343652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Веропотвелян П. М. 
Вплив нервово-психічного напруження на перебіг вагітності та пологів у молодих жінок / П. М. Веропотвелян, М. П. Веропотвелян, О. М. Панасенко, А. С. Шевченко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2006. - № 3. - С. 74-77. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Изучены особенности течения беременности, родов у беременных с нервно-психическим напряжением (НПН). Проведено медико-психофизиологическое обследование 57 женщин с НПН. Контрольную группу составили 20 фенотипически здоровых беременных, которые практически полностью были сопоставимы по возрасту и социально-экономическому положению. Всем беременным проведено комплексное обследование (клиническое, психологическое, гормональное, биохимическое, ультразвуковое и функциональное). Установлено, что беременные, имеющие НПН, представляют группу высокого риска по невынашиванию беременности, преждевременным родам, гестозам, т.е. по неблагоприятному течению беременности, родов и состоянию внутриутробного плода и новорожденного. Комплексное обследование беременных с НПН, с изучением преморбидного фона (субневротических, невротических и психических нарушений), позволяет индивидуально подобрать методы психотерапии, психопрофилактики и соответствующую реабилитационную терапию у беременных с данной патологией.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.64-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пушкарева Т. Н. 
Особенности формирования материнской привязанности у беременных с депрессивными и тревожными расстройствами непсихотического уровня / Т. Н. Пушкарева // Психіч. здоров'я. - 2006. - № 1. - С. 48-52. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Проаналізовано процес формування пренатальної материнської прихильності у 190 вагітних з депресивними та тривожними розладами непсихотичного рівня у порівнянні з групою вагітних з обтяженим акушерським анамнезом, але без психопатології, та у групі здорових вагітних. Наведено результати кореляційного аналізу психометричних показників з тривожності, депресії та показників прихильності.


Ключ. слова: пренатальная материнская привязанность, шкала материнской привязанности, тревожные и депрессивные расстройства непсихотического уровня, беременные женщины, психометрические показатели
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бєляєв С. Г. 
Порівняльний аналіз стану імунного гомеостазу вагітних в умовах тютюнопаління подружжя / С. Г. Бєляєв // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 6. - С. 68-72. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обследованы 88 беременных женщин с целью исследования иммунного гомеостаза при различных вариантах курения в семье. Определены показатели клеточного и гуморального иммунитета, а также фагоцитарная и бактерицидная активность нейтрофилов. Установлено, что иммунные нарушения максимально выражены, если курят оба будущих родителя. Значительные сдвиги имеются у курящих беременных, если супруг не курит. Нарушения отмечены в том случае, даже если курит только будущий отец, или когда будущая мать бросила курить в ранние сроки беременности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.645.021.19-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології : зб. наук. пр. Вип. 6(93) / ред.: І. Р. Бариляк; Наук. центр радіац. медицини АМН України, Луган. держ. мед. ун-т. - К.; Луганськ, 2009. - 496 с. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.645.021.11 + Р733.627-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69899 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Лукашевич Н. М. 
Психопрофілактика депресивних станів у вагітних жінок / Н. М. Лукашевич, М. Д. Купріянов // Медицина трансп. України. - 2009. - № 4. - С. 33-35. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Представлены результаты использования хромо-, музыко- и аромотерапии для психопрофилактики депрессивных состояний у беременных женщин. Показано, что одновременное использование трех методик является достаточно сильным синергистом, уменьшающим степень депрессивного состояния у беременных женщин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Хоценко Г. О. 
Аналіз стану здоро'я і розвитку дітей першого року життя в залежності від різних варіантів тютюнопаління батьків до та під час вагітності / Г. О. Хоценко, В. О. Фьоклін, С. Г. Біляєв // Експерим. і клініч. медицина. - 2009. - № 1. - С. 116-120. - укp.

Вивчено особливості фізичного та нервово-психічного розвитку дітей першого року життя, які народилися в родині, де батьки палять. Встановлено дисгармонійний фізичний розвиток спостережуваних дітей, за якого маса або периметр грудної клітки не відповідає росту. Затримка у нервово-психічному розвитку у дітей характеризувалась відставанням на 2 - 3 епікризових строки. Ступінь вираження цих відхилень, тривалість їх зберігання різнилась в залежності від того, палять один чи обидва батьки та від інтенсивності тютюнопаління.

Изучены особенности физического и нервно-психического развития детей первого года жизни, родившихся в семьях, где родители курят. Установлено дисгармоничное физическое развитие обследуемых детей, когда масса тела или окружность грудной клетки не соответствовала росту. Задержка нервно-психического развития у детей характеризовалась отставанием на 2 - 3 эпикризовых срока. Степень выраженности этих отклонений в развитии и продолжительность их сохранения различались в зависимости от того, курит один родитель или оба и от интенсивности табакокурения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.19 + Р716.216.645.021.19 + Р733

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дубчак А. Е. 
Магвит BVB6D в комплексном лечении нарушений психоэмоционального состояния у беременных женщин с бесплодием в анамнезе / А. Е. Дубчак, А. В. Милевский // Здоровье женщины. - 2009. - № 6. - С. 100-103. - Библиогр.: 20 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Біляєв С. Г. 
Особливості ліпідного спектра крові вагітних на фоні різних варіантів тютюнопаління в родині / С. Г. Біляєв, Т. В. Горбач // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2009. - № 1. - С. 69-71. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Изучен липидный спектр сыворотки крови у женщин в третьем триместре беременности в норме и на фоне различных вариантов табакокурения в семье. Исследования показали, что в случае табакокурения любого из будущих родителей имеют место серьезные изменения в липидном спектре сыворотки крови. Установлено, что степень этих нарушений коррелирует с уровнем нагрузки организма никотином.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.645.021.19-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Біляєв С. Г. 
Особливості медичного супроводу під час вагітності на фоні тютюнопаління / С. Г. Біляєв, Л. Г. Назаренко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2009. - № 3. - С. 65-70. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Обоснован план последовательных действий с целью медицинского контроля и сопровождения беременных женщин, которые подвергаются воздействию никотиновой интоксикации в связи с собственным курением или курением окружающих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.645.021.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського