Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Автореферати дисертацій (126)Книжкові видання та компакт-диски (760)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>U=П38$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 764
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Дубова О. В. 
Атиоксидантна система генеративних органів Catalpa bignonioides за умов промислового забруднення викидами електрометалургійного підприємства / О. В. Дубова, Л. М. Фендюр // Питання біоіндикації та екол. - Запоріжжя, 2000. - Вип. 5, № 2. - С. 33-40. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Исследована активность противоокислительных ферментов каталазы и пероксидазы в генеративных органах катальпы бигнониевидной на разных этапах их формирования в услових промышленного загрязнения выбросами металлургического предприятия.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.111.41*801 + Е50*72*801 + П382.9 катальпа

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж69735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Литвак П. В. 
Берези карельська і українська / П. В. Литвак, В. І. Ткачук; Держ. агроекол. акад. України. - Житомир : Волинь, 1998. - 142 c. - Бібліогр.: 242 назв. - укp.

В монографії висвітлені лісівничі та екологічні особливості інтродукованої в лісові насадження Житомирського Полісся берези карельської та вперше наведені дані про популяцію берези української, яка продукує візерунчасту текстуру деревини. Детально викладені і проаналізовані процеси поліморфізму в культурах берези карельської та в природніх насадженнях Словечанського держлісгоспу берези української.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.183.1,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гавриленко А. П. 
Боротьба з бур'янами в посадках акації білої за допомогою гербіцидів / А. П. Гавриленко, С. Г. Коханий, П. П. Васильєв // Лісівництво і агролісомеліорація. - Вип 95. - 1999. - С. 108-111. - укp.

На чорноземах у посадках акації білої першого року для знищення бур'янів у захисних зонах рядів слід використовувати симазин у нормі 4 кг/га, а другого - симазин (6 кг/га) або атразин (4 кг/га). Обприскування необхідно виконувати до початку росту акації і появи бур'янів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.9

Шифр НБУВ: Ж29033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Олексійченко Л. П. 
Вивчення дії удобрювальних препаратів на підвищення врожайності неформованої шовковиці / Л. П. Олексійченко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 18-20. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати впливу на неформовану шовковицю удобрювальних біопрепаратів, виготовлених на основі мікрофлори бульбочок коріння шовковиці. Встановлено, що сорти відрізняються за своєю сприйнятливістю до біопрепаратів і реакцією на їх дію.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-464

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Богач А. І. 
Визначення маси листя неформованої сортової шовковиці / А. І. Богач // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 11-14. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Викладено метод визначення розрахункової маси листя сортової шовковиці на основі параметрів росту рослин - довжини пагонів та лінійних параметрів листових пластин. Цей метод застосовано на плантаціях сортової шовковиці, яка ще не досягла віку формування. Він не потребує зрізування пагонів для визначення маси листя на кущах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-464

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Войтюк В. П. 
Випробні та сортовипробні культури сосни звичайної на Волині / В. П. Войтюк, З. М. Коритан; Поліс. ліс. н.-д. ст. - Луцьк : Вид-во "Волин. обл. друкарня", 1999. - 70 c. - укp.

Висвітлено результати випробування насінного потомства плюсових дерев та окремих популяцій сосни звичайної у випробних та сортовипробних культурах. Наведено схеми розташування даних культур у лісових масивах та розміщення дослідних варіантів на кожній ділянці культур. За інтенсивністю росту потомств відібрано кандидати в елітні дерева.


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.131-457(4УКР-4ВОЛ),021

Шифр НБУВ: ВА599586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кузьменко Н. В. 
Вплив віку насаджень шовковиці на динаміку чисельності турунів (Coleoptera, Carabidae) / Н. В. Кузьменко, Б. Ф. Пилипенко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 34-37. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено дані чисельності та видового складу турунів у насадженнях шовковиці різного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158 + Е60*804 + П382.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Приседська О. Ю. 
Вплив гумату натрію на ростові процеси та вміст пігментів у паростках робінії псевдоакації та гледичії триколючкової за умов забруднення грунту сполуками сірки та фтору / О. Ю. Приседська // Питання біоіндикації та екол. - Запоріжжя, 2000. - Вип. 5, № 2. - С. 25-33. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Изучено влияние гумата натрия на рост и содержание пигментов в ростках робинии псевдоакации и гледичии трехколючковой, растущих на загрязненной серой и фтором почве. Показано значительное ингибирование ростовых процессов растений и уменьшение количества пигментов в условиях загрязнения почвы. Установлено, что использование гумата натрия позволяет оптимизировать ростовые процессы и содержание пигментов у ростков, которые выращивались при сульфитно-фторидном загрязнении почвы. В связи с этим рекомендовано применение гумата натрия для повышения устойчивости растений в промышленных зонах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382-272.537.9,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Угаров В. М. 
Вплив органо-мінерального добрива на основі осаду стічних вод на родючість грунту лісового розсадника та його санітарно-бактеріологічний стан / В. М. Угаров, М. М. Ведмідь, Н. Г. Громова // Лісівництво і агролісомеліорація. - Вип 95. - 1999. - С. 59-63. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проведено випробування в лісових розсадниках органо-мінерального добрива, запропонованого авторами. Добриво складається з твердого осаду міських стічних вод та цільових добавок: деревної тирси у співвідношенні з осадом 1:1 та фосфогіпсу в кількості 10-15% від загальної маси суміші. Одноразове внесення добрива сприяло поліпшенню агрохімічних властивостей та гумусового стану орного шару грунту протягом 6 років. Добриво виявило позитивний вплив на ріст та якість сіянців дуба звичайного і не погіршило санітарно-бактеріологічного стану грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шевчук В. В. 
Вплив різних агротехнічних способів догляду на мікрокліматичні умови росту культур сосни звичайної / В. В. Шевчук // Наук. вісн. Лісівн. дослідж. в Україні / Укр. держ. лісотехн. ун-т. - 1999. - Вип. 9.10. - С. 225-229. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу різних способів догляду (поління, хімічний догляд) у три- і п'ятирічних культурах на зміну вологості, температури грунту та освітленості. Встановлено, що агротехнічні заходи догляду сприяють збереженню вологи у грунті й підвищують освітленість. В умовах посушливого року відмінності між дослідними і контрольними варіантами за вологістю грунту спостерігаються до глибини 150 см. Водночас знищення трав'янистої рослинності призводить до більш інтенсивного нагрівання грунту. В цілому агротехнічний догляд сприяє поліпшенню стану культур сосни та їхньому росту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гойчук А. Ф. 
Господарські заходи формування високопродуктивних дубових насаджень / А. Ф. Гойчук. - Житомир : Полісся, 1998. - 97 c. - Бібліогр.: 254 назв. - укp.

Висвітлено біоекологічні властивості дуба звичайного і ясена звичайного як чинники їх біологічної стійкості. Особлива увага приділена категоріям лісокультурних площ, підгінним породам, походженню, схемам змішування та складу насаджень, а також мікроклімату, розвитку грунтових мікроорганізмів тощо в загальній системі вирощування високопродуктивних дубових деревостанів. Показано, що кліматичні умови рівнинної частини України при раціональних заходах по створенню та догляду за насадженнями дозволяють сформувати в свіжих дібровах не тільки біологічно стійкі деревостани, а й наблизити дуб звичайний і ясен звичайний до швидкоростучих порід.


Індекс рубрикатора НБУВ: П344(4УКР),021 + П382.113.1-46(4УКР),021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кармазін Р. В. 
Декоративні форми туй в озелененні населених пунктів Українських Карпат / Р. В. Кармазін // Наук. вісн. Дослідж., охорона та збагачення біорізноманіття / Укр. держ. лісотехн. ун-т. - 1999. - Вип. 9.9. - С. 163-166. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У населених пунктах Українських Карпат культивується найбільше декоративних форм туї західної, значно менше - туї східної і лише дві - туї складчастої. Більшість форм - деревовидні й зеленохвої. Передгірні та низькогірні райони придатні для культивування усіх трьох видів і їх форм. Для середньогір'я придатні лише туя західна та її форми з лускоподібною хвоєю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кохно М. А. 
Дендрофлора України. Дикорослі та культивовані дерева й кущі. Голонасінні : Довід. / М. А. Кохно, В. І. Гордієнко, Г. С. Захаренко, О. М. Колесниченко, С. І. Кузнецов, В. Б. Логінов, Л. А. Погоріла, П. Я. Чуприна; ред.: М. А. Кохно, С. І. Кузнецов; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. - К. : Вища шк., 2001. - 205 c. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Розглянуто природні умови України та її ботаніко-географічне районування. Детально проаналізовано історію інтродукції та культури деревних рослин. Подано ботанічний опис понад 350 видів і форм дерев та кущів голонасінних, а також аналітичний ключ для визначення родин, родів і видів. В описах видів зазначено їх латинські назви, життєві форми, розміри, природний ареал, місця виявлення культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: П381-2 + Е522.8*852.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА609521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Швиденко А. Й. 
Дерева і чагарники України: голонасінні : Навч. посіб. / А. Й. Швиденко, О. М. Данілова; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 1999. - 47 c. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено біологічну, екологічну й економічну оцінку ресурсів аборигенних голонасінних України та найважливіших екзотів, які культивуються, їх властивості та ареали, зокрема, родини гінкгових, тисових, таксодієвих, соснових.


Індекс рубрикатора НБУВ: П381-29(4УКР)я73-1

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Р88021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Коваль І. М. 
Динаміка радіального приросту сосни під впливом викидів підприємств Лисичансько-Рубіжансько-Сєвєродонецької промагломерації / І. М. Коваль // Лісівництво і агролісомеліорація. - Вип 95. - 1999. - С. 35-40. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати досліджень радіального приросту сосни під впливом викидів токсикантів підприємствами Лисичансько-Рубіжансько-Сєвєродонецької промагломерації. Показано закономірності динаміки річного приросту сосни, його зв'язки з антропогенними та кліматичними факторами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*691.2 + Е50*801 + П381.1-425

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Олексійченко Н. О. 
До питання акліматизації нових інтродукованих сортів шовковиці в Україні / Н. О. Олексійченко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 5-8. - укp.

Викладено результати інтродукції сортів шовковиці за останні шість років. Із 50 інтродукованих сортів тільки 22 успішно проходять акліматизацію. Дослідження сортів зарубіжної селекції допомогло виділити найбільш продуктивні і стійкі до захворювань, що дає можливість використовувати їх надалі у селекційному процесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-459

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гордиенко М. И. 
Дуб пушистый. Биология, экология, лесоводственные свойства, возобновление насаждений / М. И. Гордиенко, Л. П. Рафальская, Г. А. Порицкий, А. Ф. Гойчук; ред.: М. И. Гордиенко. - К. : Агропромиздат Украины, 2000. - 208 c. - Библиогр.: с. 188-206 - рус.

Рассмотрено строение порослевых древостоев дуба пушистого. Значительное внимание уделено микроклимату в культурах и водному ружиму листьев дуба. Проанализировано влияние естественных и искусственных насаждений с участием дуба пушистого на почву, а также взаимодействие данной культуры с распространенными на юге древесными растениями. Детально описаны технология создания лесных культур с участием дуба пушистого, схемы смешения и размещения посадочных мест.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: ВА601411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ткач В. П. 
Лісоекологічні засади програмного вирощування дубових насаджень України / В. П. Ткач, В. А. Головашкін, В. В. Трентовський // Лісівництво і агролісомеліорація. - Вип 95. - 1999. - С. 78-85. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано динаміку запасів дубових насаджень держлісфонду України. Обгрунтовано гостру необхідність переведення господарювання в дубових лісах на програмно-цільову основу з урахуванням типологічного районування та сучасних вимог лісогосподарського виробництва. На прикладі вологих грабово-соснових судібров наведено програми вирощування цільових деревостанів (критерій оптимальності - максимальний запас у віці головної рубки).


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Олексійченко Н. О. 
Новий високопродуктивний вілтостійкий сорт шовковиці Українська 7 / Н. О. Олексійченко, Л. М. Назарова, Г. І. Бабаєва // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 3-5. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено матеріал за результатами конкурсного сортовипробування сорту Українська 7, який поряд з високою продуктивністю та зимостійкістю відзначається стійкістю до захворювань, у тому числі до вілту. За врожаєм листя новий сорт перевищує найпоширенішу в Україні місцеву популяцію Хасак на 97%, а районований сорт Харківська 3 - на 90%. Сорт передано до державного сортовипробування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.333

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Івченко А. І. 
Особливості вирощування насаджень дуба червоного на заході України / А. І. Івченко // Наук. вісн. Лісівн. дослідж. в Україні / Укр. держ. лісотехн. ун-т. - 1999. - Вип. 9.10. - С. 118-122. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено лісівничо-біологічні особливості створення, формування і вирощування чистих і змішаних деревостанів дуба червоного в умовах заходу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського