Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (12)Книжкові видання та компакт-диски (65)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.2-43$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Григоренко Н. В. 
Мутагенный эффект гербицида титуса у кукурузы / Н. В. Григоренко, Е. А. Ларченко // Цитология и генетика. - 2000. - 34, № 5. - С. 50-54. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

За тестами хромосомних аберацій та генних мутацій вивчено мутагенний ефект нового гербіциду тітусу на кукурудзі. Показано, що досліджуваний препарат характеризується певною мутагенною активністю, яка інколи перевищувала рівень спонтанного мутування в 5 - 7 разів. Наголошено, що необхідно суворо дотримуватися рекомендованих доз, оскількі навіть незначне їх збільшення може призвести до суттєвих генетичних наслідків. Дуже важливо дотримуватись фази розвитку культурної рослини, в якій рекомендовано внесення гербіциду. Використання тітусу в посівах кукурудзи на ділянках гібридизації та в розсадниках розмноження елітних і суперелітних ліній взагалі не бажане.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Липовий В. Г. 
Вплив способу сівби, густоти рослин і добрив на ріст і розвиток гібридів кукурудзи різних груп стиглості / В. Г. Липовий // Зб. наук. пр. Вінниц. держ. аграр. ун-ту. - 2000. - Вип. 7. - С. 33-37. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434,025 + П212.2-451,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Рибак В. К. 
Вплив бактеризації на врожайність чистих і змішаних посівів кукурудзи і сої на чорноземі вилугуваному / В. К. Рибак // Мікробіол. журн. - 2003. - 65, № 4. - С. 37-42. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Ключ. слова: біопрепарати, мікроорганізми, змішані посіви кукурудзи і сої, урожайність, взаємовідносини рослин
Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434 + П212.2-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Гангур В. В. 
Вплив мінеральних та органічних добрив на урожайність кукурудзи на зерно / В. В. Гангур // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 1. - С. 21-22. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

За результатами шестирічних (1994 - 1999 рр.) досліджень доведено, що заміна під час удобрення кукурудзи гною внесенням соломи озимої пшениці (з обов'язковим додаванням на кожну її тонну по 10 кг діючої речовини азоту) не знижує зернової продуктивності культури. Урожайність її дорівнює відповідно 63,3 і 64,5 ц/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Крамарьов С. М. 
Економiко-енергетичнi аспекти використання оптимiзованої системи удобрення в агроценозах гiбридiв кукурудзи рiзних груп стиглостi в умовах степу України / С. М. Крамарьов, В. С. Рибка, Ф. А. Льоринець, В. В. Ісаєнков, О. Ю. Шишкiна, Н. О. Ляшенко, В. М. Шевченко, П. В. Писаренко, А. Л. Андрiєнко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 4. - С. 41-54. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

На основi результатiв польових i виробничого дослiдiв, проведених на Ерастiвськiй дослiднiй станцiї Iнституту зернового господарства УААН, здiйснено економiчну i бiоенергетичну оцiнку ефективностi базової та оптимiзованої систем удобрення в посiвах гiбридiв кукурудзи різних груп стиглостi. Встановлено незаперечнi переваги оптимiзованої системи удобрення, визначено економiчну доцiльнiсть збiльшення в структурi посiвних площ питомої ваги ранньостиглих та середньораннiх гiбридiв кукурудзи, що (в порiвняннi з гiбридами iнших груп стиглостi) забезпечують найвищий рiвень рентабельностi.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-43(4УКР) + У9(4УКР)325.151

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Заверталюк В. Ф. 
Вплив доз і способів внесення мінеральних добрив на урожайність кукурудзи цукрової / В. Ф. Заверталюк // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 3. - С. 35-37. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати досліджень щодо ефективності мінеральних добрив за різних доз і способів внесення їх під кукурудзу цукрову.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мацай Н. Ю. 
Агробіологічні особливості використання біопрепаратів при вирощуванні харчових підвидів кукурудзи в умовах Сходу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Н. Ю. Мацай; Ін-т зерн. госп-ва УААН. - Д., 2003. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Галиш Ф. С. 
Агроекологічні засади основного обробітку грунту в короткоротаційній сівозміні на чорноземі опідзоленому західного Лісостепу : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Ф. С. Галиш; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. - К., 2003. - 18 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17 + П212.2-43 + П213.6-43 + П212.5-43

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА326341 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Присташ І. В. 
Агрохімічна оцінка застосування добрив під кукурудзу на зерно у сівозміні на лучно-чорноземному карбонатному грунті Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.04 / І. В. Присташ; Нац. аграр. ун-т. - К., 2005. - 19 c. - укp.

З'ясовано, що систематичне застосування добрив у сівозміні сприяє покращанню поживного режиму грунту та підвищенню його родючості в результаті покращання якісних властивостей і збільшення вмісту гумусу шляхом підвищення кількості рухомих органічних речовин, мінерального азоту, рухомого фосфору та обмінного калію в орному та підорному шарах. Встановлено вплив добрив на зменшення рухомості цинку у грунті, про що свідчать результати польових і лабораторних досліджень. Доведено, що поліпшення поживного режиму грунту сприяє кращому розвитку рослин кукурудзи за умови внесення добрив внаслідок підвищення площі листкової поверхні, нагромадження органічної речовини та посилення чистої продуктивності фотосинтезу. Встановлено високу кореляційну залежність між площею листків і врожайністю кукурудзи на зерно. На підставі рівнянь регресії визначено критичні величини площі листкової поверхні у різні фази розвитку рослин кукурудзи. Встановлено, що проведення позакореневих підживлень комплексними добривами "Кристалон особливий", "Акварін N 5" та "Nutribor" з урахуванням етапів органогенезу кукурудзи дозволяє підвищити ефективність основного удобрення та сприяє одержанню додаткового врожаю. Виявлено найбільшу оптимальність методу дворазового позакореневого підживлення на IV та VI етапах органогенезу качана. Визначено ефективність внесення добрив в основне удобрення та позакореневе підживлення в тривалому досліді на лучно-чорноземному карбонатному грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-43(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

В'ялий С. О. 
Вплив багаторічного застосування систем основного обробітку грунту та гербіцидів на продуктивність кукурудзи в умовах правобережного Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / С. О. В'ялий; Нац. аграр. ун-т. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Вивчено вплив 19-річного застосування різних систем основного обробітку грунту на головні фактори грунтової родючості та врожайність кукурудзи на зерно. Встановлено, що застосування полицево-плоскорізної системи основного обробітку сприяло накопиченню гумусу, покращило агрофізичні властивості, забезпечило ефективну боротьбу з бур'янами, дозволило отримати урожай кукурудзи на рівні контролю за менших енергетичних витрат на його проведення. Запропоновано та впроваджено ресурсоощадний обробіток грунту під кукурудзу на зерно в зерно-буряковій сівозміні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Жеребна Л. О. 
Вплив високих рівнів забруднення свинцем та кадмієм чорноземів опідзолених і типових на надходження цих елементів у рослини ячменю і кукурудзи, урожай та його якість в умовах Лівобережного Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.04 / Л. О. Жеребна; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". - Х., 2003. - 23 c. - укp.

Виявлено вплив різних доз мінеральних добрив та вапна на формування урожайності зерна ячменю та зеленої маси кукурудзи, зменшення надходження важких металів до органів цих рослин. Установлено кількісні значення спроможності кореневих систем до зменшення надходження свинцю до генеративних органів ячменю за різних рівнів забруднення. Визначено роль вапна щодо зниження негативного впливу важких металів на сільськогосподарські рослини за сумісного його локального внесення з мінеральними добривами. Виявлено характер впливу високих рівнів забруднення чорнозему опідзоленого свинцем і кадмієм на вміст в орному шарі грунту поживних речовин. Доведено можливість використання на техногенно забруднених грунтах комплексних сорбент-меліорантів на основі бентонітів і цеолітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9(4УКР) + П212.2-434(4УКР) + П212.7-434(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Фещенко В. П. 
Вплив добрив і меліорантів на продуктивність, якість і нагромадження радіоцезію в урожаї зеленої маси кукурудзи на торфо-болотних грунтах Полісся України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / В. П. Фещенко; Держ. агроекол. акад. України. - Житомир, 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Викладені результати шестирічних досліджень впливу доз фосфорних, калійних добрив, сапонітів, цеолітів і глини та їх співвідношення на продуктивність, якість та зниження накопичення радіоцезію зеленою масою кукурудзи на торфово-болотних грунтах Полісся України. Дослідженнями встановлено, що на радіоактивно забруднених торфово-болотних грунтах позитивний вплив на продуктивність кукурудзи має внесення фосфорних і калійних добрив у співвідношенні Р120-180 К240-300 з найменшими походженнями радіоцезію в кукурудзи. Застосування меліорантів разом з фосфорними та калійними добривами зменшують накопичення радіоцезію в зеленій масі кукурудзи в 2-5 разів і позитивно впливають на урожайність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-28,022 + П212.2-43,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Роспутний О. Д. 
Вплив застосування мінеральних добрив на агрохімічні показники лучно-чорноземного грунту та продуктивність кукурудзи на силос в умовах північної частини Лісостепу України : Автореф. дис. канд. с.-г. наук : 06.01.04 / О. Д. Роспутний; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Марущак А. М. 
Вплив обробітку грунту, екологічно доцільних норм мінеральних добрив на урожай силосної та зернової кукурудзи в умовах південно-західної частини Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / А. М. Марущак; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д., 2000. - 16 c. - укp.

Розглянуто питання основного обробітку грунту, добрив, вплив їх на агрофізичні властивості та поживний режим грунту, фотосинтетичні та біохімічні процеси в рослинах кукурудзи, на урожайність зерна і зеленої маси. Надано економічну й енергетичну оцінку прийомів обробітку грунту. Встановлено, що заміна оранки на глибину 23 - 25 см, мілким і поверхневим обробітками плоскорізним і фрезерним знаряддям забезпечує економію енерговитрат 1752-2002 МДж/га без негативного впливу на стан грунту, ріст, розвиток і продуктивність кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-43,022 + П212.2-434(4Укр-4Хме),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Садовий С. О. 
Вплив різних способів основного обробітку грунту на умови росту та продуктивність культур ланки зернопаропросапної сівозміни в умовах Лівобережного Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / С. О. Садовий; Нац. аграр. ун-т. - К., 2000. - 17 c. - укp.

Наведено результати трирічних польових досліджень щодо впливу різних способів безполицевого основного обробітку грунту на основні показники родючості чорнозему типового на забур'яненість, ріст, розвиток та урожайність культур ланки зернопаропросапної сівозміни: чистий пар - озима пшениця - кукурудза на зерно. Проведено економічний та енергетичний аналізи способів обробітку грунту. Встановлено, що безполицеві способи основного обробітку грунту підвищують щільність грунту в порівнянні з оранкою, хоча її показники не виходять за межі оптимальних значень щодо вирощування культур ланки сівозміни. Безполицевий основний обробіток підвищує агрегатний стан грунту та його стійкість до ерозії. За рахунок зниження витрат пального та непоновлювальної енергії способи безполицевого обробітку грунту дозволяють скоротити загальні витрати на проведення основного обробітку грунту. Доведено, що комбінований та чизельний обробітки дозволили отримати сталі врожаї культур ланки зернопаропросапної сівозміни, а також забезпечити найбільший вихід кормових одиниць з одиниці площі. Розроблено рекомендації щодо впровадження чизельного або комбінованого грунтозахисного обробітку грунту під культури ланки сівозміни у господарствах Лівобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-432(4Укр5),022 + П212.2-432(4Укр5),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Карпенко О. Ю. 
Ефективність післяжнивних посівів та заходів основного обробітку грунту на урожай зерна кукурудзи в умовах правобережного Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / О. Ю. Карпенко; Нац. аграр. ун-т. - К., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена вивченню впливу післяжнивних посівів родини Brassicaceae та заходів основного обробітку грунту на біологічну, мікробіологічну активність грунту та на його показники родючості. Встановлено, що застосування редьки олійної на сидерат активізує мікробіологічні, біохімічні процеси в грунті і тим самим підвищуються показники родючості грунту. Крім того сидерація забезпечує ефективну боротьбу з бур'янами, що дозволяє отримати найвищий врожай кукурудзи на зерно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-432.9 чизельний обробіток + П212.2-434(2УКР-3КИЕ),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Каричковський Д. Л. 
Ефективність різних систем до- і післяпосівного обробітку грунту при вирощуванні кукурудзи в умовах півдня правобережного Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Д. Л. Каричковський; Нац. аграр. ун-т. - К., 2000. - 16 c. - укp.

Вивчено можливості відмови від проміжних ранньовесняних культивацій у системі допосівного обробітку грунту та зміни різноглибинних розпушувань міжрядь одноглибинними. За результатами досліджень зроблено висновок, що мінімалізація допосівного обробітку чорнозему опідзоленого на безгербіцидному і гербіцидному фонах не призводить до погіршання фізичного стану верхнього шару грунту і зниження його біологічної активності, а сприяє зменшенню забур'яненості посівів, кращому прогріванню посівного шару, рівномірнішому розподілу висіяного насіння за глибиною, дружнішим сходам і дещо вищій продуктивності посівів з відносно меншими затратами коштів та енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-43,022 + П212.2-465(4Укр-4Чек),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Худяков О. І. 
Агроекологічне обгрунтування застосування рідких комплексних добрив "Віталист" та "Оазис" при вирощуванні кукурудзи та сої : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О. І. Худяков; Укр. акад. аграр. наук. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Зазначено, що РКД Віталист і Оазис виявляють фунгіцидні властивості, істотно впливають на зниження поширення та розвиток хвороб у посівах кукурудзи та сої. Виявлено, що хвороби поширились лише у деяких варіантах, а інтенсивність розвитку є значно меншою, ніж у контрольному варіанті. Доведено зростання врожайності та покращання фізичних, біохімічних і санітарно-гігієнічних показників якості зерна кукурудзи та сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434 + П213.6-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА370966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Агропромислове виробництво України - стан та перспективи розвитку : матеріали IV Всеукр. наук.-практ. конф. молодих вчен. і спеціалістів, 9 - 11 квіт. 2008 р., Кіровоград / ред.: В. В. Савранчук; УААН, Кіровогр. ін-т агропром. вир-ва. - Кіровоград, 2008. - 200 с. - (Вісн. Степу; Вип. 5). - укp.

Проаналізовано вплив мікробних препаратів на продуктивність кукурудзи за вирощування на зерно. Визначено продуктивність коріандру залежно від елементів агротехніки в північному степу (ПС) України, ефективність основних елементів технології вирощування гречки у ПС, польову схожість насіння і площу живлення рослин сої залежно від способів сівби та норм висіву. Розглянуто питання контролю забур'янення посівів цукрових буряків із застосуванням міжрядних обробітків і гербіцидів. Розкрито особливості взаємоз'язку кількісних ознак продуктивності в природних популяціях чини посівної. Проведено біоенергетичне оцінювання кормів, заготовлених з багаторічних бобових трав.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Тараненко С. В. 
Ефективність бакових сумішей гербіцидів на посівах зернових культур : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / С. В. Тараненко; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше за умов південно-східного Лісостепу підібрано інгредієнти для компонування бакових сумішей карбаміду, мінералізованої пластової води та природного мінералу бішофіт із гербіцидами гранстар, гроділ ультра, пріма, ларен, харнес, дуал голд, екстрем. Встановлено оптимальні компоненти для бакових сумішей та норм їх внесення. Визначено зв'язок між рівнем забур'яненості посівів, величиною врожайності, її структурою й якістю зерна. Проведено оцінювання економічної ефективності застосування бакових сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-467.52 + П212.103-434 + П212.2-467.52 + П212.2-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380174 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського