Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (117)Книжкові видання та компакт-диски (602)Журнали та продовжувані видання (73)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 722
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ananiev E. V. 
Complex Structure of Knobs and Centromeric Regions in Maize Chromosomes / E. V. Ananiev, R. L. Phillips, H. W. Rines // Цитология и генетика. - 2000. - 34, № 2. - С. 11-15. - Библиогр.: 21 назв. - англ.

Зменшення складності геному кукурудзи за допомогою інтрогресії окремих хромосом у геном вівса дозволило виділити та проаналізувати окремі ділянки здуття та центромерів хромосом. Ці ділянки особливо важко виділити та аналізувати, оскільки вони складаються з елементів, що повторюються, і присутні в усіх або кількох хромосомах кукурудзи. Система ліній, які було отримано у процессі міжвидового схрещування кукурудзи та вівса, забезпечила можливість порівняльного аналізу центромерних ділянок, здуттів та інших спільних елементів, які присутні у різних хромосомах кукурудзи. Відкриття розсіяного розподілу ретротранспозонних елементів серед блоків зв'язаних повторів у кукурудзи та кількох інших організмів свідчить про те, що ця особливість може бути основною для гетерохроматинної організації еукаріотів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*551.234 + П212.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Казаков Є. О. 
Автоматичний ростомір для високорослих культур / Є. О. Казаков // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 6. - С. 474-476. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Описано ростомір для автоматичної реєстрації росту стебла та його міжвузлів такої високорослої рослини, як кукурудза. Ростомір містить блок вимірювання у вигляді ланцюгово-протяжного механізму з "датчиком росту" та блок реєстрації сигналів з їх обробкою за заданою програмою на мікрокалькуляторі БЗ-34.


Ключ. слова: лінійний ріст, стебло, кукурудза, ростомір, блоки вимірювання та реєстрації
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ткачук К. С. 
Активність іонотранспортних систем клітин коренів кукурудзи за різних умов азотного живлення на початку онтогенезу / К. С. Ткачук, С. М. Ковальчук // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 4. - С. 276-280. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Під час вирощування кукурудзи методом водної культури на 0,5 дози суміші Хогленда - Арнона (контроль) і варіюванні в ній вмісту азоту від 3,75 до 30 мМ встановлено, що у ході адаптації рослин до дворазового зниження і підвищення дози азоту спостерігається збільшення ацидофікуючої активності клітин коренів. Найбільш значне її зростання, що супроводжувалося більшими інтенсивністю поглинання азоту, нітратредуктазною активністю коренів і накопиченням в них Fe і Zn та наростанням маси надземних органів, відмічено у разі дворазового збільшення дози азоту. Подальше її підвищення, як і повне виключення азоту з поживної суміші, викликало пригнічення досліджуваних процесів. Виявлено, що дефіціт і надлишок азоту в поживній суміші негативно впливають на активність редокс-системи клітин коренів.


Ключ. слова: кукурудза, азот, нітратредуктаза, ацидофікуюча активність коренів, редокс-потенціал
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-273.16,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Засуха Т. В. 
Біоенергетична оцінка технологій вирощування кормових і зернофуражних культур : Метод. рек. / Т. В. Засуха, М. М. Пономаренко, Д. П. Беліченко, Ю. І. Однорог, В. М. Смалиус; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 22 c. - Бібліогр.: 6 назв. - укp. - рус.

На прикладі технології процесу вирощування кукурудзи на зерно приводяться розрахунки затрат сукупної енергії по окремих статтях при вирощуванні цієї культури. При цьому застосовані енергетичні еквіваленти основних засобів виробництва можуть бути використані як довідковий матеріал.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4я82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р83617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пишна О. О. 
Вивчення впливу ростостимулюючого препарату на вміст амінокислот паростків кукурудзи / О. О. Пишна, Н. І. Штеменко // Питання біоіндикації та екол. - Запоріжжя, 2000. - Вип. 5, № 2. - С. 40-47. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Показан высокий эффект стимуляции препарата "БАКМЕЛ", который является нестехиометричным соединением железа Fe(III) с этилендиаминдиянтарной кислотой кукурузы различных генетических форм. Изучен аминокислотный состав белка и пула свободных аминокислот первичных листьев кукурузы, показана генетическая зависимость процесса накопления свободных аминокислот в условиях ростостимуляции, замечено увеличение лизинбагатых белков, свободных аспарагина и глутамина.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-272.537.8,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Макарчук Т. Л. 
Влияние смеси гербицидов ацетала и атразина на растения кукурузы / Т. Л. Макарчук, Е. Ю. Мордерер, Г. Ф. Золотарева, А. А. Дубровская // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 1. - С. 64-68. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Вивчено зміну фітотоксичності гербіциду ацетала у відношенні до рослин кукурудзи у разі його застосування у суміші з атразином, який зменшує вірогідність пошкодження рослин кукурудзи ацеталом. Висловлено припущення, що зміна фітотоксичності ацетала за присутності атразина зумовлена впливом останнього на накопичення ацетала у проростаючому насінні.


Ключ. слова: гербициды, комплексы, взаимодействие
Індекс рубрикатора НБУВ: П478.59,025 + П212.2-467

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мордерер Є. Ю. 
Вплив гербіцидів похідних сульфонілсечовини і температури на інтенсивність проліферації в меристемах коренів проростків кукурудзи та їх чутливість до дії гербіцидів похідних арилоксифеноксипропіонової кислоти / Є. Ю. Мордерер // Физиология и биохимия культур. растений. - 2001. - 33, № 2. - С. 154-158. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Встановлено, що зменшення інтенсивності проліферації в меристемах коренів проростків кукурудзи у разі зниження температури пророщування або внаслідок впливу гербіциду гродилу призводить до зменшення чутливості проростків до дії гербіциду фузиладу-супера. Зроблено висновок, що тимчасове пригнічення процесу поділу клітин під впливом похідних сульфонілсечовини є можливим чинником антагоністичного зниження фітотоксичної дії гербіцидів похідних арилоксифеноксипропіонової кислоти у сумішах з сульфонілсечовинами.


Ключ. слова: Zea mays L, гербіцидні суміші, сульфонілсечовини, арилоксифенокси пропіонова кислота, взаємодія, антагонізм
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-264.13-467.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Писаренко П. В. 
Вплив гербіцидів і їх сумішей з мінералізованою (пластовою) водою на засміченість посівів кукурудзи та їх урожайність / П. В. Писаренко, Г. І. Назаренко, С. В. Манжос // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 3. - С. 17-19. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Встановлено, що для боротьби з бур'янами на посівах кукурудзи, передусім чорнощиром нетреболистним, доцільно використовувати суміші гербіцидів різного спектра дії (раундап, прімекстра, діален С) з мінералізованою (пластовою) водою (300 л/га). У поєднанні з агротехнічними прийомами боротьби це забезпечує більш ефективне пригнічення усіх біотипів бур'янів, сприяє підвищенню урожаю кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-467.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Назаренко Г. І. 
Вплив гербіцидів і їх сумішей з мінералізованою (пластовою) водою на збереження продуктивної вологи у грунті на посівах кукурудзи / Г. І. Назаренко, П. В. Писаренко, С. Б. Манжос // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 1. - С. 15-17. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

За наслідками проведених досліджень встановлено позитивний вплив сумішей гербіцидів раундапу, примексти і діалену С з мінералізованою (пластовою) водою МПВ на запас продуктивної вологи у грунті та її раціональне використання на протязі вегетаційного періоду завдяки мінералізованому складу МПВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Жемела Г. П. 
Вплив деяких агротехнічних заходів вирощування на забур'яненість та вологозабезпечення кукурудзи / Г. П. Жемела, В. В. Шевельов // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 2. - С. 12-15. - укp.

Встановлено, що забур'яненість посівів кукурудзи залежить від строків сівби та густоти стояння рослин. Найвища врожайність гібридів забезпечується за густоти стояння 60 - 70 тис. рослин на гектар за строків сівби 1 та 8 травня.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-451.1,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Жук О. І. 
Вплив посухи і передпосівної обробки насіння синтетичними цитокінінами на водний і осмотичний потенціали та мітотичну активність клітин інтеркалярної меристеми листка гібридів кукурудзи / О. І. Жук, О. А. Ярошенко, І. П. Григорюк // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 6. - С. 494-499. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Показано, що 6-бензиламінопурин у вільній формі та іммобілізований на полімері (полістимулін К) посилював лінійний ріст листків, зменшував водний і осмотичний потенціали та збільшував мітотичну активність клітин інтеркалярної меристеми листків гібридів кукурудзи за оптимального та недостатнього водозабезпечення. У цьому випадку гібрид кукурудзи Титан 220 СВ відзначався більшою чутливістю до екзогенних цитокінінів і стійкістю до посухи, ніж гібрид кукурудзи Нептун СВ.


Ключ. слова: гібриди кукурудзи, 6-бензиламінопурин, полістимулін К, мітотична активність, водний та осмотичний потенціали
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Штеменко Н. І. 
Вільні і зв'язані амінокислоти зерна кукурудзи різних генетичних форм при вирощуванні на пестицидному фоні / Н. І. Штеменко, Ю. Л. Мороз, О. О. Пишна // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 4. - С. 270-275. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Вивчено процес накопичення зв'язаних і вільних амінокислот у зерні кукурудзи за звичайних умов вирощування рослин і при передпосівній обробці грунту гербіцидами. Введено одиницю "індекс невключення" - відношення кількості вільної амінокислоти до її сумарної кількості, яка характеризує ефективність використання фонду вільних амінокислот в процесі біосинтезу запасних білків зерна. Показано генотипову обумовленість перебудови азотовмісних сполук зернівки під дією пестицидів.


Ключ. слова: амінокислоти, "індекс невключення", пестицид
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.111.1 + Е50*801.1-648 + П212.2-264

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Михайлов М. Э. 
Генетико-статистический анализ числа рядов зерен у кукурузы / М. Э. Михайлов, А. А. Чернов // Цитология и генетика. - 1999. - 33, № 5. - С. 19-25. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Розглянуто наслідування кількості рядів зерен на верхньому качані кукурудзи. Встановлено, що цей показник відновлюється за роками стійкіше, ніж продуктивність, і у гібридів не залежить від напрямку схрещування, завжди перевищує середню батьківську величину (як правило не більше ніж на 3) і в половині випадків перевищує значення батьківської форми з найбільшим проявом ознаки. На основі цих фактів припускається, що в локусах, які контролюють кількість рядів, переважний тип алельної взаємодії - неповне домінування позитивного алеля.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гужва Д. В. 
Генетико-статистичний критерій добору еталонів гетерозисних груп зародкової плазми для тестерних схрещувань самозапилених ліній кукурудзи / Д. В. Гужва, В. М. Соколов // Цитология и генетика. - 1999. - 33, № 3. - С. 57-64. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Запропоновано критерій добору еталонів гетерозисних груп зародкової плазми, який полягає у виявленні тестерів, що мають максимальні коефіцієнти кореляції між їх середніми генетичними дистанціями до ліній інших груп та відповідними середніми міжгруповими дистанціями. Лінії 0156, ГК26, В73, МО17 можуть бути еталонами гетерозисних груп Mindszenpuszta, Iodent, Reid та Lancaster відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мацко П. В. 
Грунтозахисна технологія вирощування сої і кукурудзи в зрошуваній сівозміні / П. В. Мацко, А. В. Мелашич, О. М. Димов // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 61-64. - укp.

Досліджено, що використання грунтозахисної технології (водозберігаючого режиму зрошення, безполивного обробітку грунту, мульчування його поверхні, помірних доз мінеральних добрив) під час вирощування ранньостиглих сортів сої забезпечує підвищення родючості грунту та збереження енергоресурсів без істотного зниження продуктивності. Застосування подібної технології для вирощування кукурудзи на зерно призводить до зниження її врожаю на 14,1-16,9 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Чучмій І. П. 
Гібрид кукурудзи ЧКЗ-18МВ / І. П. Чучмій, В. В. Моргун, О. С. Хроменко, В. С. Борейко, К. А. Ларченко, А. О. Шклярук // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 31-32. - укp.

Подано характеристику нового районованого ранньостиглого гібрида кукурудзи ЧКЗ-18МВ. Описано його основні морфологічні, господарсько-біологічні ознаки та особливості насінництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Коковіхін С. В. 
Залежність продуктивності кукурудзи на насіння від поливного режиму, добрив та густоти посіву рослин / С. В. Коковіхін // Меліорація і вод. госп-во. - 1999. - Вип. 86. - С. 38-41. - укp.

Викладено результати досліджень впливу різних режимів зрошення, азотних добрив і густоти посіву рослин на врожайність та якість насіння кукурудзи за умов півдня України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-374

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кирпа М. Я. 
Зберігання насіння кукурудзи та його якість / М. Я. Кирпа // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 5. - С. 5-7. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Вивчено комплекс факторів, які визначають стійкість, життєвість і тривалість зберігання насіннєвих фондів залежно від їх призначення. Встановлено групи різноякісності та технологічні прийоми підвищення схожості і врожайності кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-38(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Зозуля О. Л. 
Зв'язок кліматичних умов з основними показниками інтенсивності вологовіддачі зерна в самозапилених ліній кукурудзи / О. Л. Зозуля, Я. Г. Цицюра // Зб. наук. пр. Вінниц. держ. аграр. ун-ту. - 2001. - Вип. 9. - С. 10-13. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу кліматичних факторів (середньодобової температури, дефіциту вологості повітря, суми опадів) на процеси вологовіддачі в розрізі окремих міжфазних періодів вегетації самозапилених ліній кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Зозуля О. Л. 
Зв'язок між продуктивністю кукурудзи і показниками її генеративного апарату / О. Л. Зозуля, М. І. Поліщук // Зб. наук. пр. Вінниц. держ. аграр. ун-ту. - 2001. - Вип. 9. - С. 14-17. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто особливості формування генеративного апарату кукурудзи через взаємозв'язок величини приймочкових ниток і окремих морфологічних параметрів качана та зернини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського