Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Маруховський О. О. 
"Скептично-критичний аналіз" концепцій інформаційного суспільства (за Ф. Уебстером) / О. О. Маруховський // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2005. - Т. 45. - С. 17-22. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади дослідження інформаційного суспільства, зокрема скептично-критичний підхід Ф. Уебстера; з'ясовано переваги та недоліки основних концепцій і теорій цього суспільства.


Ключ. слова: концепція, інформаційне суспільство, Френк Уебстер, теоретико-методологічні засади, дослідження
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Скуйбіда Ю. В. 
Проблема ВІЛ/СНІДу як питання порядку денного в публічній політиці України / Ю. В. Скуйбіда // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2005. - Т. 45. - С. 71-77. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Звертаючись до проблеми поширення ВІЛ/СНІДу в Україні, наголошено, що вона може бути розв'язана лише за умови активної участі громадян, громад і неурядових організацій та ЗМІ, правильної державної політики. Проблему потрібно сприймати ширше, ніж тільки медичну, і усвідомлювати на рівні цілого суспільства.


Ключ. слова: проблема, ВІЛ/СНІД, громада, неурядова організація, державна політика, ЗМІ
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4Укр)3 + Ф79(4Укр) + Ф016.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Романова В. В. 
Порівняльний аналіз політичних режимів на субрегіональному рівні в сучасній Україні та Литві / В. В. Романова // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2005. - Т. 45. - С. 39-42. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Здійснено порівняльний аналіз політичних режимів на субрегіональному рівні в Україні та Литві з використанням методології, запропонованої вченими-регіоналістами. З'ясування специфіки субрегіонів спирається на визначення політичного режиму як системи способів і методів взаємодії органів державної влади та суспільства, особливість яких визначається конфігурацією владних суб'єктів, їх соціальних, економічних, політичних та особистісних ресурсів, впроваджуваних ними стратегій державного управління.


Ключ. слова: порівняльний аналіз, політичні режими, субрегіон, владний суб'єкт, ресурс, стратегія, державне управління
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф032.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Захарченко О. В. 
Соціальний капітал як чинник взаємодії громадянського суспільства та місцевого самоврядування / О. В. Захарченко // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2005. - Т. 45. - С. 32-38. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто проблему взаємозв'язку концептів "громадянське суспільство", "місцеве самоврядування та "соціальний капітал". Проаналізовано вплив соціального капіталу на якість врядування в сільських громадах України через залучення громадян до процесу ухвалення рішень.


Ключ. слова: громадянське суспільство, місцеве самоврядування, соціальний капітал, громада
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф036 + С5*122.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Новічкова О. С. 
Формування методології критичного аналізу політичного у Реймона Арона / О. С. Новічкова // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2005. - Т. 45. - С. 27-31. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто історію формування та принципи аналізу політичного Реймоном Ароном, заснованого на релятивізмі як відсутності об'єктивізму в розумінні універсальності; плюралізмі як можливості існування інших поглядів; та змінюваності ціннісного наповнення, що вкладають у події, ідеї та погляди їх інтерпретатори з часовою віддаленістю від них.


Ключ. слова: аналіз політичного, Реймон Арон, релятивізм, об'єктивізм, плюралізм, інтерпретатор
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф02 + Ф0 г(4/8)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Тихомирова Є. Б. 
Формування європейської ідентичності як чинник європейської інтеграції / Є. Б. Тихомирова // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2005. - Т. 45. - С. 56-60. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто проблему формування європейської ідентичності як підгрунтя європейського об'єднання, важливу складову входження окремих країн до співдружності, що супроводжуватиме інтеграційні процеси на внутрішньому, соціально-психологічному рівні. Запропоновано певні заходи PR-забезпечення формування європейської ідентичності.


Ключ. слова: формування, європейська ідентичність, інтеграція, PR-забезпечення
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф018

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ткачук М. С. 
Українські виборчі кампанії як особливі умови для формування порядку денного / М. С. Ткачук // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2005. - Т. 45. - С. 66-70. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто дві загальні моделі формування суспільного порядку денного: "згори" ("авторитарний спосіб") та "знизу" ("демократичний спосіб"), при цьому показано, що українському суспільству властива перша модель. Проблема формування суспільного порядку денного полягає у тому, що процес трансформації виборчих обіцянок на конкретні політичні рішення є непрозорим та непідконтрольним громадськості. Автор обстоює думку, відповідно до якої одна з важливих причин відсутності громадського контролю за здійсненням державної політики полягає в тому, що громадяни, неурядові організації та громадянське суспільство в цілому не є активними учасниками формування суспільного порядку денного під час виборів. Розглянуто конкретні види участі громадян у формуванні суспільного порядку денного: безпосередні громадські заходи, формування та висловлювання громадської думки, відображення громадських очікувань у виборчих програмах політичних сил, діяльність організацій під час виборів.


Ключ. слова: виборча кампанія, формування, суспільний порядок денного, громадянське суспільство
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4Укр)68 + С.р(4Укр) + Ф036

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Краснолуцька Д. П. 
До оптимальної моделі формування суспільного порядку денного в Україні / Д. П. Краснолуцька // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2005. - Т. 45. - С. 61-65. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто сутність та основні етапи процесу формування "суспільного порядку денного"; у контексті з цим визначено основні завдання політичної освіти в Україні.


Ключ. слова: формування, "суспільний порядок денного", політична освіта
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гаврилов В. П. 
"Групи інтересів" і захист суспільних інтересів (на прикладі США та України) / В. П. Гаврилов // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2005. - Т. 45. - С. 77-82. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто діяльность "груп інтересів" у політиці. Висвітлено історію виникнення таких груп, їх структуру, типологію та особливості функціонування в різних країнах на прикладі Сполучених Штатів Америки та України. Проаналізовано причини таких утворень, методи впливу на уряд, правові засади діяльності, ефективність репрезентації суспільних інтересів даними групами.


Ключ. слова: "групи інтересів" у політиці, структура, типологія, функціонування
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Горчаков Д. П. 
Вивчення поняття політичної відповідальності у вітчизняній науці / Д. П. Горчаков // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2005. - Т. 45. - С. 4-8. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто історію та сучасний стан вивчення поняття політичної відповідальності у вітчизняній науці. Показано спадкоємність у вивченні цього питання між радянською та сучасною українською наукою. Запропоновано переглянути питання політичної відповідальності з урахуванням зміни парадигми в суспільних науках.


Ключ. слова: політична відповідальність, спадкоємність, парадигма, суспільні науки
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Антонович М. М. 
Еволюція поняття прав людини та проблема їх класифікації / М. М. Антонович // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2005. - Т. 45. - С. 9-16. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Розглянуто еволюцію поняття прав людини з точки зору розвитку ідеї прав людини як вимог до уряду та захисту від уряду. Проаналізовано теоретичні дискусії щодо прав людини, починаючи від Стародавньої Греції та Риму, законодавче закріплення цих дискусій в національних і міжнародно-правових актах щодо прав людини, існуючі інтерпретації поняття прав людини вітчизняними й зарубіжними науковцями. Розглянуто проблему класифікації родового питання "права людини" на видові поняття за характером потреб людини та вимог, які вона висуває перед своїм урядом.


Ключ. слова: права людини, класифікація, національні, міжнародно-правові акти
Індекс рубрикатора НБУВ: Х803.2 + Х911.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кармазіна М. С. 
"Первісний гріх" президентів (грані політичної корупції в Україні. 1991 - 2004 рр.) / М. С. Кармазіна // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2005. - Т. 45. - С. 43-49. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Висвітлено один із аспектів актуальної проблеми політичної корупції, зокрема, проаналізовано факти, що дають можливість твердити про участь українського Президента в корупції політикуму і - ширше - суспільства в період 1991 - 2004 рр.


Ключ. слова: політична корупція, президент, політикум, суспільство
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф023

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Єрємєєв О. С. 
Основні риси ліберальної політичної традиції в Канаді / О. С. Єрємєєв // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2005. - Т. 45. - С. 23-26. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто характерні риси канадської ліберальної політичної традиції, що стали наслідком впливу соціально-економічних та політичних умов її становлення.


Ключ. слова: ліберальна політична традиція, Канада, індивід, правова держава
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.251

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дешко Т. В. 
Інструментарій аналізу виборчих систем / Т. В. Дешко // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2005. - Т. 45. - С. 50-55. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізівано найбільш поширені інструменти дослідження виборчих систем та запропоновано їх класифікацію.


Ключ. слова: інструментарій дослідження, виборча система, аналіз, класифікація
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Багінський В. В. 
Євразійство та неоєвразійство як "вторинні ідеології" / В. В. Багінський, О. А. Соломін // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2007. - Т. 69. - С. 5-11. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено ідейні засади євразійства та неоєвразійства, для характеристики яких застосовано поняття "вторинні ідеології".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087.1 + Ф055.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дмитришин Ю. А. 
Застосування "брудних технологій" у політичній рекламі під час виборчої кампанії 2006 р. / Ю. А. Дмитришин // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2007. - Т. 69. - С. 65-68. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Визначено поняття "політична реклама", "брудні технології", "чорний РR", що часом сприймаються як тотожні одне одному, а також характеристику особливостей застосування "брудних технологій" у виборчій кампанії 2006 р. в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф3(4УКР)68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Геник М. А. 
Проблеми трансформації Центрально-Східної Європи в теорії міжнародних відносин Збігнєва К. Бжезінського / М. А. Геник // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2007. - Т. 69. - С. 48-52. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Розглянуто погляди Збігнєва К. Бжезінського, одного з перших політиків і політологів, який оцінив значення регіону Центрально-Східної Європи (ЦСЄ) у глобальній політиці та передбачив суттєві зміни світового процесу, автора американської стратегії перемоги у холодній війні, розробника політики трансформації країн ЦСЄ та доктрини зовнішньої політики США періоду біполярності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4.в + Ф024 + Ф4(7СПО)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Чабанна М. В. 
Дослідження сутнісних рис тоталітарного режиму та зіставлення його різновидів у межах теорії тоталітаризму / М. В. Чабанна // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2007. - Т. 69. - С. 11-16. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто ключові положення теорії тоталітаризму, сутнісні риси тоталітарних режимів, виокремлені представниками західної політичної науки; здійснено порівняльний аналіз різновидів тоталітаризму, зокрема італійського, радянського та німецького варіантів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Рябов С. Г. 
Міркування про громадянське суспільство в контексті дилеми приватного та державного / С. Г. Рябов // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2007. - Т. 69. - С. 69-75. - укp.

У полемічній манері розглянуто один із поширених у вітчизняній політичній думці підходів до розуміння громадянського суспільства; оцінено "класичне" та "ліберальне" його розуміння; показано, що його альтернативність відносно держави має доволі специфічний характер.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Трегуб О. І. 
Основні аспекти становлення нації у сучасній Німеччині / О. І. Трегуб // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2007. - Т. 69. - С. 27-30. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто підходи до визначення поняття "нація" та ключових критеріїв ідентифікації націй. З'ясовано, наскільки німецька нація на сучасному етапі її становлення відповідає цим критеріям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4НІМ)

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського