Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>TJ=Людина і політика<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 372
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Черевко О.  
Нарис політичної біографії Маргарет Тетчер. (До 20-ліття приходу до влади у Великобританії уряду консерваторів).(Закінчення) / О. Черевко // Людина і політика. - 1999. - № 4. - С. 64-69. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розглянуто умови, за яких уряд М.Тетчер прийшов до влади, проблеми, з якими він зіткнувся, його політику протягом десятиліття. Проаналізовано поняття "тетчеризм", а також обставини, що спричинили відставку "залізної леді".


Ключ. слова: "тетчеризм", консерватори, приватизація, циклічний спад
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Вел)63-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Литвиненко Ю.  
Нарис теорії істинного світу / Ю. Литвиненко // Людина і політика. - 1999. - № 5. - С. 63-69. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Викладено концепцію теорії вартості. Розглянуто проблеми вартості продукту праці, обміну, експлуатації. Наведено умови придушення та стримання поступального розвитку регресивної бюрократичної експлуатації.


Ключ. слова: потреби людини, вартість, обмін, продукт праці, регресивна бюрократична експлуатація
Індекс рубрикатора НБУВ: У01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Остапенко М.  
Система політичної соціалізації студентів у США (теоретичний аспект) / М. Остапенко // Людина і політика. - 1999. - № 6. - С. 56-60. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено досвід політичної соціалізації молоді в США: роль сім'ї та освітніх закладів у цьому процесі, діяльність політичних партій, вимоги і програми суспільно-гуманітарних кафедр в університетах США, які готують бакалаврів політичної науки. Завдяки впровадженим заходам формується громадянський патріотизм, складовою якого є гордість за історію своєї держави та її політичну систему.


Ключ. слова: політична соціалізація, студенти, політичні цінності
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 + Ф69(7США)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Павленко Р.  
Міжнародний лад чи безлад? Проблеми і перспективи створення міжнародної системи безпеки / Р. Павленко // Людина і політика. - 1999. - № 2. - С. 13-20. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано проблеми створення системи міжнародної безпеки, етапи міжнародної інтеграції, фактори, що сприяють і заважають їй. Висунуто тезу про те, що створення дієвого міжнародного органу, який встановлював би глобальні правила гри, найближчим часом маловірогідне. Розглянуто можливі центри інтеграції (Китай, Японія, США, ЄС) та зроблено прогноз стосовно ролі України як регіонального центру тяжіння, що згодом може перетворитись на стрижень інтеграції в Центрально-Східній Європі.


Ключ. слова: міжнародна система безпеки, США, міжнародний правопорядок, ЄС, геополітика
Індекс рубрикатора НБУВ: Х918.112 + Х915.22/23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Задоянчук О.  
Соціально-політичні аспекти становлення громадянського суспільства в Україні / О. Задоянчук // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 16-20. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розкрито сутність поняття "громадянське суспільство" та його відносини з державою. Проаналізовано основні необхідні передумови, які дозволяють суспільству та державі розглядати себе як партнерів. Розглянуто тенденції та проблеми, пов'язані з неминучою зміною соціально-економічної структури українського суспільства, що реформується; напрямок розвитку політичної структури; його складові: партії, громадські організації, профспілки, недержавні ЗМІ та їх роль у становленні громадянського суспільства в Україні.


Ключ. слова: громадянське суспільство, недержавна власність, політичні партії, групи інтересів, соціальна структура суспільства
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Х001.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Черевко О.  
Нарис політичної біографії Маргарет Тетчер. (До 20-ліття приходу до влади у Великобританії уряду консерваторів) / О. Черевко // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 66-69. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено біографію Маргарет Тетчер та її сходження на британський політичний Олімп. Розглянуто фактори, що вплинули на Тетчер-політика і Тетчер-людину, характерною рисою керівництва якої була жорсткість. Цьому стилю роботи вона була вірною до останнього дня перебування на посаді прем'єра.


Ключ. слова: харизматична особа, консерватори, М.Тетчер, монетаризм
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Вел)63-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Катаєва М.  
Роль гри у формуванні політичної свідомості дітей: антропологічний аспект / М. Катаєва // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 33-34. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто предмет і метод політичної антропології дитинства, специфічність політичної культури дитини. З усіх культурних форм, що впливають на соціалізацію дитини, найважливішою є гра, яка розкриває характер дитини, сприяє розвитку особистісних властивостей, формуванню соціальних якостей. Визначено типи навчальних і розвиваючих ігор, наведено їх приклади.


Ключ. слова: політична антропологія дитинства, гра
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф089 + Ю983.612

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сіленко А.  
Новий образ соціальної держави / А. Сіленко // Людина і політика. - 1999. - № 6. - С. 65-67. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто проблеми створення держави загального добробуту, позитивні та негативні сторони соціальних програм, проблему роздування штатів органів соціального забезпечення та їх бюрократизації. Наведено приклади функціонування соціальних держав різних країн світу.


Ключ. слова: соціальна держава, держава загального добробуту, соціальні програми
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Харченко А.  
Роль генетичної інформації в явищі агресії "людина - людина". Розгляд теорії К.Лоренца / А. Харченко // Людина і політика. - 1999. - № 6. - С. 41-47. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Досліджено питання про роль генетичної інформації в агресії "людина - людина". Розглянуто теорію потягу К.Лоренца, її переваги і недоліки, сторони агресії, проблему потреб та їх задоволення.


Ключ. слова: генетична детермінованість, генетична агресія, агресія "людина - людина", теорія потягу К.Лоренца
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-953.6 + Ю91(4Нім)6-730.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Генріксен Н.  
Національне примирення на прикордонних землях між Данією та Німеччиною після плебісцитів 20-х років / Н. Генріксен // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 35-37. - укp.

Досліджено історію конфлікту між Німеччиною та Данією стосовно прикордонних областей - Шлезвігу та Гольштайну, а також шляхи його розв'язання. Зазначено, що способи вирішення проблем меншин у Шлезвігу можуть стати прикладом для врегулювання національного питання в інших країнах.


Ключ. слова: Данія, Німеччина, Шлезвіг, національні меншини, плебісцит
Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.29(4Дан)-(4Нім)

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Стеценко С.  
Нація і селянство: до проблеми відродження хліборобської ідеології / С. Стеценко // Людина і політика. - 1999. - № 5. - С. 29-32. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто своєрідну форму національної свідомості українського селянства - хліборобську ідеологію. Проаналізовано творчий доробок засновника новітньої консервативної школи В.Липинського, його погляди на місце селянства (хліборобства) у суспільстві, ідеологію селян. В.Липинський вважав, що право вирішувати майбутнє України мають лише справжні господарі власної землі. Але і сьогодні, селянство, заклопотане, насамперед, соціальними проблемами, залишається здебільш пасивним електоратом, а не суб'єктом національно-державного будівництва.


Ключ. слова: хліборобська ідеологія, В.Липинський
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Дудар Н.  
Нетрадиційна релігійність у суспільному житті сучасної України / Н. Дудар // Людина і політика. - 1999. - № 2. - С. 42-47. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано нетрадиційні для України релігійні течії, умови їх поширення, характерні риси НРТ в цілому та специфічні ознаки саме українських. Поява й активізація впливу нових релігійних учень в Україні - частина світового релігійного процесу. На 1 січня 1998 р. в Україні діяло 410 громад нетрадиційних релігій. Наголошено, що толерантність у ставленні до прихильників НРТ і діалог з ними сприятимуть миру та злагоді в неоднорідному, поліетнічному, поліконфесійному українському суспільстві.


Ключ. слова: нетрадиційна релігійність, нові релігійні течії
Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Головко С.  
Зміна ролі профспілок у нових соціально-політичних умовах (Британський досвід) / С. Головко // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 65-69. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто становище британських профспілок наприкінці 70-х - на початку 80-х рр. ХХ ст. Розкрито політику кабінету М.Тетчер щодо профспілок у 1982-1985 рр. Проаналізовано зміст і ефективність традиційних форм опору Британського конгресу тред-юніонів антипрофспілковому законодавству у цей період та перехід БКТ у другій половині 80-х років до нових форм боротьби за права трудящих.


Ключ. слова: Британський конгрес тред-юніонів, "промислові дії", М.Тетчер, безробіття, антипрофспілкове законодавство, страйки, торі, політика "нового реалізму"
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф72(4Вел)912

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Катаєв С.  
Трансформація сучасного українського суспільства: постмодерністський контекст / С. Катаєв // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 29-32. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто постмодернізм як новітню методологію соціального пізнання та об'єктивну характеристику соціальної реальності. Проаналізовано трансформаційні процеси в сучасному українському суспільстві в контексті теорії постмодерну. Згідно з наведеною теорією ознаками сучасного українського трансформаційного суспільства є парадокс та формування віртуальної свідомості, завдяки якій людина набуває здатності оперувати з уявною реальністю як зі справжньою тощо.


Ключ. слова: постмодернізм, віртуальна свідомість, трансформаційне суспільство
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ю6*328.933*31-725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шаповал Ю.  
"Золотий вересень" 1939-го: як це робилося насправді / Ю. Шаповал // Людина і політика. - 1999. - № 6. - С. 25-31. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Надано оцінку угодам 1939 р. між СРСР і гітлерівською Німеччиною, подіям, що передували укладанню "пакту Молотова - Ріббентропа", а також подальшим подіям. Детально проаналізовано директиву Л.Берії у зв'язку зі вступом Червоної Армії на територію Західної України і Західної Білорусі, підготовку до підписання секретних протоколів, наслідки радянсько-німецьких угод.


Ключ. слова: "пакт Ріббентропа - Молотова", Західна Україна, депортації
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)621

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Панов І.  
Загальноосвітній ценз офіцерів російської армії в роки Першої світової війни / І. Панов // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 46-49. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Висвітлено діяльність військових навчальних закладів Росії 1913 - 1917 рр. Проаналізовано документи, що регламентували цю діяльність та зміни, які вносились внаслідок розгортання військових дій. Наведено чисельність випускників - молодших офіцерів і прапорщиків - військових навчальних закладів під час Першої світової війни.


Ключ. слова: Перша світова війна, загальноосвітній ценз, офіцерський корпус, російська армія, військові навчальні заклади, військова освіта
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Рос)39г + Ц35(4Рос)523-424

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кесіора Н.  
Законодавче забезпечення прав жінок в Україні: декларація та реальність / Н. Кесіора // Людина і політика. - 1999. - № 6. - С. 61-64. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто проблему реального забезпечення прав жінок в Україні. Права жінки в Україні широко декларовані, але і сьогодні існує певна дискримінація жінок: вони майже не представлені на вищих керівних посадах, серед послів, дипломатів, їм важче пристосуватися до нових ринкових умов і знайти роботу. На думку автора, у сучасному суспільстві існує дві ідеології щодо статусу жінок. Одна - у законодавчих актах, інша - у реальному житті. Запропоновано створити дієву систему запобігання дискримінації жінок.


Ключ. слова: жінки, дискримінація, соціальний захист
Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)34 + Ф74(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пилипенко О.  
Трудова імміграція в Україну і політика Російської імперії щодо переселенців у другій половині ХІХ ст. / О. Пилипенко // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 19-22. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто причини трудової імміграції в Україні, її періоди та кількість переселенців. Проаналізовано законодавство Російської імперії ХІХ ст. щодо іноземних переселенців, вплив та наслідки трудової імміграції на розвиток українських земель. Зроблено висновок, що незважаючи на позитивний вплив іноземних селян на українське населення, політика імперського уряду була спрямована на обмеження прав і свобод іноземних громадян, які приїхали в українські губернії.


Ключ. слова: трудова імміграція, німецькі колоністи-орендатори
Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Рос)52-512.2 + Х2(4Укр)52-625

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Нагорняк М.  
Т.Г.Масарик про регіональну інтеграцію в повоєнній Європі і місце в ній України / М. Нагорняк // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 39-45. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Простежено еволюцію поглядів Т.Г.Масарика на територіальний устрій повоєнної Східної Європи. Виділено основні принципи його схем реконструкції Східної Європи - запорука стабільності у балансі інтересів, а не сил; твердження, що слов'янські народи є невід'ємними членами європейської та християнської родини; інтеграція як прагнення до єдності, а не до одноманітності. Проаналізовано неоднозначну позицію Масарика щодо ролі державної самостійності окремих слов'янських країн у справі протистояння німецькому наступу на схід, зокрема виділення ним Росії як головного гаранта безпеки народів Східної Європи і розгляд саме через цю призму проблеми державної незалежності України.


Ключ. слова: Т.Г.Масарик, територіальна організація повоєнної Східної Європи, "Нова Європа", малі європейські народи, слов'янська єдність, українське питання, "Демократична Унія Середньої Європи", федералізм
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4)63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Савчук Б.  
Студентський рух у Західній Україні в 20-30-ті роки: хроніка організаційно-ідейного становлення / Б. Савчук // Людина і політика. - 1999. - № 4. - С. 33-37. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розглянуто студентський рух в Україні 20 - 30-х рр. ХХ ст., етапи й обставини його розгортання. Зроблено висновок, що в основному студентські організації мали освітньо-фаховий характер. Спроби об'єднати українських студентів у 20-30-ті рр. не вдалися, але незважаючи на це, студентство виявилося найбільш організованою верствою української спільноти, що гуртувала в своїх організаціях від 70 до 95 % всього українського студентства.


Ключ. слова: студенський рух, "Профрус", "Студентська громада"
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр33)61-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського