Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4483)Журнали та продовжувані видання (240)
Пошуковий запит: (<.>M=Львівська політехніка, національний університет<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 155
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Філософія : навч. посіб. Ч. 1. Історія світової філософії / [В. Л. Петрушенко та ін.] ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2013. - 170 c. - укp.

Висвітлено основні проблеми, структуру та функції філософії. Охарактеризовано специфіку східного та західного способів філософствування та світоосмислення. Розглянуто головні напрями філософської думки Стародавньої Індії. Висвітлено провідні ідеї та напрями філософської думки Стародавнього Китаю. Увагу приділено феномену давньогрецької філософії, її особливостям, причинам виникнення та етапам розвитку. Викладено філософські ідеї пізнього Відродження. Наведено гносеологічні ідеї Дж. Лока, Дж. Берклі, Д. Г'юма. Охарактеризовано вихідні ідеї та систему філософії Г. В. Ф. Гегеля. Висвітлено основні ідеї марксистської філософії та їх роль у соціальних процесах. Приділено увагу провідним тенденціям розвитку світової філософії на межі тисячоліть.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В354800/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Проблеми дослідження, збереження та реставрації історичних фортифікацій : зб. наук. пр. Число 7 / за заг. ред. проф., д-ра архітектури М. Бевза; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів : Растр-7, 2015. - 407 c. - укp. - пол.

Обговорено проблеми регенерації та реставрації міських фортифікацій Острога, ландшафтно-функціональної організації та музеєфікації полів визначних історичних битв, трансформації ринкових площ історичних міст Галичини у другій половині ХХ ст. Розглянуто питання застосування термодинаміки для вивчення взаємодії компонентів повітря сучасних міст з вапняком, методи дослідження історичних розчинів. Висвітлено особливості трансформації великих замкових комплексів у палацові ансамблі, планувальні особливості ринкових площ із замками в історичних містах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.161 я54 + Ц561.21(4УКР)4 я54 + Т3(4УКР)4 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: С11435/7 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Нагорняк М. І. 
Синтез та дослідження властивостей поліестерів на основі N-похідних глутамінової кислоти та полісахаридів : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / М. І. Нагорняк; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2017. - 23 c. - укp.

Досліджено особливості взаємодії N-похідних глутамінової кислоти різної природи з гідроксильними групами полісахаридів за реакцією Стегліха; встановлено структуру та склад продуктів цієї реакції; створено методику одержання похідних декстрину та декстрану – поліестерів з розгалуженою та просторово-структурованою будовою макроланцюга, придатних до формування у водному середовищі самостабілізованих дисперсій та мікрогідрогелів. На основі досліджень колоїдно-хімічних властивостей одержаних полімерних матеріалів розроблено методику одержання самостабілізованих водних дисперсій та дисперсій мікрогідрогелів. Досліджено колоїдні та термохімічні властивості одержаних водних дисперсій та дисперсій мікрогідрогелів та оцінено можливість використання їх як полімерних матеріалів медичного та біомедичного призначення. Показано, що утворені дисперсії володіють поверхнево-активними властивостями, є нетоксичними, здатні до зв'язування білків, солюбілізації олеофільних речовин та утворювати комплекси з іонами металів. Установлено, що сукупність властивостей утворених дисперсій дає змогу використовувати одержані продукти у медичних та біомедичних цілях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г291.3-27 + Г722.14-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Войтович А. А. 
Диспергування структури наплавлених шарів системи Fe-Cr-В-С для підвищення їх зносостійкості : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / А. А. Войтович; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2017. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К644-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428569 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Лиса Н. К. 
Інформаційні технології створення систем екологічного моніторингу крайових техногенних структур : [монографія] / Н. К. Лиса; "Львівська політехніка", національний університет, Науково-дослідний виробничий "Центр стратегічних досліджень еко-біо-технічних систем". - Львів : Укр. акад. друкарства, 2020. - 222 c. - Бібліогр.: с. 185-219 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 с7,021 + Б1 в052,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА840549 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Базилевич П. Р. 
Формування асинхронних дискретних систем бізнес-процесів підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / П. Р. Базилевич; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2018. - 23 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення наукового завдання щодо розроблення теоретичного та методичного забезпечення для опису, аналізу, проектування, структуризації та реструктуризації бізнес-процесів підприємств із застосуванням апарату асинхронних дискретних систем та простих і вищого порядку мереж Петрі. Піддаються оцінюванню основні характеристики бізнес-процесів: завантаженості операцій; шляхи перетворення вхідних продуктів, шляхи утворення кінцевих продуктів, критичні шляхи, циклічні операції, можливості розпаралелювання операцій тощо. Розроблено моделі простих мереж Петрі для дослідження: особливостей використання ресурсів та систем з обмеженим обсягом; особливостей використання складських приміщень; для бізнес-процесів комплектування виробів і структур з циклічними чергами різноманітних типів, в тому числі пріоритетних. Розроблено моделі мереж Петрі вищого порядку (часові та кольорові) для дослідження систем масового обслуговування з однолінійними та багатолінійними чергами. Визначено показники їх ефективності: продуктивність, довжини черг, час очікування, вимоги до структури.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-131 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Руда М. В. 
Удосконалення нормативно-технічного забезпечення функціонування консорційних екотонів захисного типу : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.02 / М. В. Руда; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2017. - 20 c. - укp.

Дисертація присвячена удосконаленню нормативно-технічного забезпечення процесу функціонування консорційних екотонів захисного типу (тут і далі КЕЗТ) на шляхах залізничного транспорту. Визначено поняття «якість КЕЗТ» через нормування якості КЕЗТ та на основі стандартів ІБО 9001:2015 та 750 14001:2015, що грунтується на дослідженнях підходів до вирішення проблеми росту продуктивності деревостанів. Запропоновано структуру комплексного показника життєздатності КЕЗТ, як вектора, компонентами якого є часткові показники КЕЗТ: індекс стану КЕЗТ; індекс структурного різноманіття КЕЗТ; еквівалентний рівень звуку в КЕЗТ внаслідок руху транспорту на шляхах залізничного транспорту; концентрація солей металів в КЕЗТ; рівень радіаційного випромінювання. Запропоновано досліджувати КЕЗТ за допомогою компартментального аналізу, при цьому ступінь керованості КЕЗТ за допомогою системи блокіа-компартментів залежить, у першу чергу, від вибраних критеріїв оптимізації. Розроблено метод багатофакторного централізованого регулювання якості функціонування КЕЗТ, який базується на оцінюванні ходу росту КЕЗТ з врахуванням рубок догляду та поновлення насаджень. Уточнено показники якості процесу функціонування КЕЗТ на основі проведених експериментальних досліджень і сформульовано критерії їх градації, в основу яких покладено результати їх оцінювання з урахуванням основних фізико-хімічних параметрів, що дає можливість об’єктивніше класифікувати КЕЗТ та нормувати їх характеристики. Розроблено конструктивно-екологічну концепцію КЕЗТ заданої структури, що проектується, як цілісний елемент захисних лісових насаджень захисного типу, який складається з кількох різних за видовим складом, висотою, фактурою, габітусом і типом рослин, що зростають паралельно, у безпосередній близькості та зливаються в одну структурну одиницю захисту залізничного полотна. Запропонована концепція кіберфізисчої системи процесу функціонування КЕЗТ на шляхах залізничного транспорту, що дозволить підвищити: рівень адекватності його інформаційної моделі дійсному екологічному стан}' на шляхах залізничного транспорту; оперативність отримання та достовірність первинних даних про якість КЕЗТ на залізниці; рівень і якість інформаційного обслуговування споживачів екоінформацією на основ! мережевого доступу до баз даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: П347

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пастух О. Р. 
Режими та характеристики енергоблоку електростанції з додатковим робочим трансформатором власних потреб : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.02 / О. Р. Пастух; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2020. - 21 c. - укp.

Обгрунтовано доцільність впровадження нових схемних вирішень електричної частини енергоблоків (ЕБ) з додатковим робочим трансформатором власних потреб (ДРТВП). Особливістю цих схем є те, що ДРТВП працює в режимі заданого навантаженням ЕБ струму, що забезпечує підтримання бажаної напруги на шинах власних потреб (ВП) як в усталених експлуатаційних режимах, так і під час коротких замикань в прилеглій до ЕБ електричній мережі. Результати оцінки вартості нових схем і втрат потужності в них, а також аналізу усталених режимів і перехідних процесів за допомогою комп'ютерної техніки показали: схеми ЕБ з ДРТВП без пристроїв регулювання під навантаженням за техніко-економічними показниками можуть бути альтернативою до традиційних схем; під час режимів завантаження генератора активною потужністю, близькою до номінальної, і зміни напруг генератора й енергосистеми в достатньо широких межах на шинах ВП забезпечується допустима напруга; за динамічною та результуючою стійкістю режимів та напругами на шинах ВП схема з ДРТВП має кращі властивості у порівнянні з традиційною; схемі ЕБ з ДРТВП притаманна природна симетрувальна властивість щодо напруги на шинах ВП під час зовнішніх несиметричних КЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.872 + З27-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Барило Г. І. 
Структурно-параметрична модифікація мікроелектронних сигнальних перетворювачів імпедансу для сенсорної техніки : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.27.01 / Г. І. Барило; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2018. - 40 c. - укp.

Досліджено проблему модифікації мікроелектронних сигнальних перетворювачів імпедансу та створення нового підкласу багаторозрядних високочутливих конверторів для сенсорів фізичних феличин.Теоретично обгрунтовано та реалізовано методи вимірювання імпедансу гальваностатичним та потенціостатичним способом з активуючими періодичними та неперіодичними сигналами. Проведено дослідження методів математичного аналізу сигнальних перетворювачів імпедансу та їх функціональних вузлів для підвищення точності перетворення з урахуванням фазочастотних параметрів активуючих джерел сигналів, температури, модуляції параметрів елементів, часової нестабільності амплітуди, фази, а також впливу зовнішніх джерел сигналів та завад. Встановлено основні закономірності імпедансних характеристик активацією імпульсними та періодичними сигналами. Розроблено методики розрахунку величини імпедансу на основі математичного моделювання з урахуванням виявлених закономірностей. Теоретично обгрунтовано та реалізовано методи побудови та математичні моделі сигнальних перетворювачів для оптичних сенсорів на основі фотоелектронних перетворювачів з періодичними прямокутними активуючими сигналами. Використання імпульсних активуючих сигналів у діапазоні 100 Гц - 100 кГц забезпечує вимірювання концентрації газів та газових сумішей на основі розроблених СПІ з точністю до 0,1%. Розроблено схемотехнічні рішення побудови та практично реалізовано сигнальні перетворювачі для оптичних сенсорів метану, чадного газу, вуглекислого газу, органічних тканин на основі холестеричних рідких кристалів, допованих наночастинками неорганічних матеріалів. Теоретично обгрунтовано та реалізовано схемотехнічні методи побудови завадостійкого сигнального перетворювача імпедансу для оптичних сенсорів неінвазивної медицини, які уможливлюють дослідження біомедичних параметрів шляхом комплексного аналізу імпедансу на частотах 0.1-12 Гц з активацією оптичним випромінюванням інфрачервоного діапазону в межах 950 - 1500 нм. Розроблено нові сенсорні пристрої для дослідження провідності органічних напівпровідникових матеріалів з використанням спеціалізованих моделей типу елемента Варбурга для частотного діапазону 0,01 Гц - 100 кГц та реалізовано структури сигнальних перетворювачів імпедансного типу та інформаційно-вимірювальних систем на основі сучасних мікропроцесорних систем ADuC 841 та PSoC з інтегрованими каналами передачі даних для комп'ютерного аналізу. Отримані результати вимірювань підтверджують високу ефективність використання завадостійких сигнальних перетворювачів та відповідність параметрів цих перетворювачів результатам модельних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: З221.8 + З965-044.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Турик П. М. 
Органічні світловипромінювальні наноструктури з довготривалою флуоресценцією для оптичних сенсорів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.27.01 / П. М. Турик; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2018. - 20 c. - укp.

Розроблено високоефективні органічні світловипромінювальні структури, включаючи структури на основі фосфоресценції та термічно активованої довготривалої флуоресценції (ТАДФ), а також на реалізацію гібридних структур з двоканальною передачею енергії від органічного ексиплексного інтерфейсу до неорганічних наночастинок для джерел випромінювання оптичних сенсорів. Нёа основі комплексних досліджень новосинтезованих матеріалів розроблено високоефективні фосфоресцентні ОСВС на основі похідних карбазолу та індолу (напруга ввімкнення від 2,4 В, струмова ефективність до 38,6 кд/A, зовнішня квантова ефективність електролюмінесценції до 18%), ексиплексні ОСВС на основі похідних карбазолу та триазину (напруга ввімкнення від 5,2 В, струмова ефективність до 15,51 кд/A, зовнішня квантова ефективність електро-люмінесценції до 6,84%), а також вперше реалізовано органо-неорганічну структуру на основі впровадження наночастинок перовскиту BaZrO3 в ексиплексне середовище TCTA/Bphen (напруга ввімкнення 6,6 В, струмова ефективність до 3,88 кд/A, зовнішня квантова ефективність електролюмінесценції 1,26%).


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.38

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сафонова Т. Р. 
Дизайн експозицій фрагментів архітектурних пам'яток : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.07 / Т. Р. Сафонова; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2018. - 20 c. - укp.

Досліджено синтез вітчизняного та закордонного досвіду у дизайні експозицій фрагментів архітектурних пам’яток, розроблено теоретичні та практичні рекомендації щодо їх дизайн-проєктування. Проаналізовано ступінь вивченості проблеми, досліджено специфіку просторової організації та особливості використання спеціального обладнання в дизайні експозицій архітектурних фрагментів. Розроблено системну модель представлення експозицій фрагментів архітектурних пам’яток. Сформульовано принципи, вимоги та практичні заходи щодо дизайну експозицій архітектурних фрагментів. Методика дослідження представлена науковими підходами, принципами, загальнонауковими і спеціальними методами дослідження. Емпіричною базою для проведення наукової роботи став натурний (фотофіксація, обміри, опис, спостереження) та дистанційний аналіз об’єктів (аналіз наукових публікацій). Продемонстровано ефективність запропонованих рекомендацій в умовах реального проєктування. Теоретичні висновки дослідження можуть бути використані у навчальному процесі, а саме у лекційних курсах для напрямів «Дизайн», «Реставрація творів мистецтва», «Архітектура та містобудування», у розробці навчально-методичної літератури, у курсовому та дипломному проєктуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.511 + Щ129.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Савчук В. В. 
Математичне та програмне забезпечення інформаційно-технологічного супроводу процесів у галузі туризму : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / В. В. Савчук; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2018. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.1 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433259 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Гриценко О. М. 
Наукові основи одержання композиційних металонаповнених кополімерів полівінілпіролідону та їх гідрогелів : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.17.06 / О. М. Гриценко; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2018. - 42 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433261 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Досин С. І. 
Визначення швидкостей вікових вертикальних рухів земної кори за даними мареографічних та GNSS-спостережень (на прикладі Європейського континенту) : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.24.01 / С. І. Досин; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2017. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д392.2 + Д59(4)39

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433267 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Чорноус В. О. 
5-карбофункціоналізовані 4-Хлоро-1Н-імідазоли: синтез, структурна модифікація та біологічні властивості : автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.03 / В. О. Чорноус; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2017. - 40 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433269 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Семенюк М. В. 
Очищення газових потоків у відцентрових фільтрах : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / М. В. Семенюк; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2018. - 22 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.513-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433276 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Лунін В. В. 
Синтез та властивості продуктів діазоніювання 1(2)-аміно-9,10-антрацендіонів : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / В. В. Лунін; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2018. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.74 + Г247.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433284 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Саміла А. П. 
Структурний та функціональний синтез радіоелектронних засобів імпульсної спектроскопії матеріалів з квадрупольними ядрами атомів : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.12.13 / А. П. Саміла; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2018. - 40, [1] c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.63,022 + В381.566,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432628 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Назарук М. В. 
Інформаційні технології моделювання освітнього соціокомунікаційного середовища великого міста : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / М. В. Назарук; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2018. - 20 c. - Бібліогр.: с. 16-18 - укp.

Розв’язано актуальне наукове завдання розроблення інформаційних технологій моделювання освітнього соціокомунікаційного середовища великого міста для інформаційно-технологічного супроводу підготовки фахівців. Подано загальну характеристику освітнього соціокомунікаційного середовища міста та схему етапів інформаційно-технологічного супроводу підготовки фахівців. Розроблено модель процесу аналізу даних щодо визначення професійних нахилів та здібностей особи на основі результатів профорієнтаційних тестів, що дало змогу оптимізувати процес визначення професійних особливостей особистості. З використанням методології побудови гіперкубів даних набув подальшого розвитку метод аналізу освітньої діяльності професійно-технічних та вищих навчальних закладів міста. Вперше розроблено комплексну модель поширення «знаннєвого потенціалу» на основі використання диференціальних рівнянь дифузійного типу, яка, на відміну від існуючих, враховує багатокомпонентність «знаннєвого потенціалу» особи і може використовуватися для формування її освітньої траєкторії навчання. Розроблено програмно-алгоритмічний комплекс, який реалізує інформаційні технології моделювання освітнього соціокомунікаційного середовища великого міста та поєднує в цілісній системі усі етапи підготовки фахівців.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674*333.4 + Ч34(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Панас Я. В. 
Контролінг інноваційної діяльності машинобудівних підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Я. В. Панас; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2018. - 26 c. - Бібліогр.: с. 19-22 - укp.

Обґрунтувано теоретичні положення, розроблено науково-методологічні та практичні рекомендації щодо вдосконалення контролінгу інноваційної діяльності машинобудівних підприємств. Поглиблено економічну сутність понять «контролінг», «контролінг інноваційної діяльності підприємств». Розкрито теоретичний аспект формування контролінгу інноваційної діяльності машинобудівних підприємств. Сформовано концептуальний підхід до формування та впровадження контролінгу інноваційної діяльності на машинобудівних підприємствах. Розроблено методичний підхід до оцінювання здатності машинобудівних підприємств реалізовувати інноваційний потенціал. Обґрунтовано напрями вдосконалення системи розроблення, прийняття і реалізації управлінських рішень у контролінгу інноваційної діяльності. Предметом дослідження є теоретико-методологічні та науково-практичні засади впровадження та застосування контролінгу інноваційної діяльності на машинобудівних підприємствах. Сферою використання авторських рекомендацій є вітчизняні машинобудівні підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-55-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434422 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського