Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (681)Книжкові видання та компакт-диски (224)
Пошуковий запит: (<.>K=СУМІШІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4218
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Lev B. I. 
Microscopic and Phenomenological Treatment of Nematic-Cholesteric Mixtures = Мікроскопічний та феноменологічний опис немато-холестеричних сумішей / B. I. Lev, S. B. Chernyshuk // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 2. - С. 185-192. - Библиогр.: 18 назв. - англ.

Запропоновано новий мікроскопічний підхід до описування немато-холестеричних сумішей, що базується на мікроскопічній теорії багатокомпонентних сплавів з урахуванням орієнтаційного впорядкування молекул. Із використанням модельних потенціалів міжмолекулярної взаємодії, отримано вираз для густини вільної енергії суміші в континуальному наближенні. Отримано залежність кроку холестеричної спіралі від концентрації холестеричної компоненти, яка збігається з експериментальними даними. Передбачено спінодальний розпад немато-холестеричної суміші, температура якого знаходиться в межах температурного інтервалу існування мезофази. Концентраційні неоднорідності, які виникають під час розпаду, деформують ідеальну структуру. В найпростішому випадку, коли концентраційна хвиля виникає в напрямку осі спіралі, це призводить до періодичної модуляції кроку спіралі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Patsahan O. V. 
On the theory of phase transitions in binary fluid mixtures = До теорії фазових переходів в бінарних флюїдних сумішах / O. V. Patsahan. - Л., 1999. - 26 с. - (Препр. / НАН України. Ін-т фізики конденс. систем; ICMP-99-03E). - Библиогр.: 45 назв. - англ.

Запропоновано мікроскопічний підхід до опису фазових переходів і критичних явищ в бінарних флюїдних сумішах. Він базується на методі колективних змінних з виділеною системою відліку. Обговорюється фізична природа параметра порядку в бінарній суміші. В фазовому просторі колективних змінних, який містить змінну, зв'язану з параметром порядку, отримано базисну густину міри (гамільтоніан Гінзбурга-Ландау-Вільсона). Показано, що проблема зводиться до тривимірної моделі Ізінга у зовнішньому полі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.242

Рубрики:


      
Категорія:    
3.

Krafchik S. S. 
Thermographic and X-ray phase studies of undoped and doped lithium tetraborate = Термографічні і рентгенофазові дослідження нелегованого і легованого тетраборату літію / S. S. Krafchik, S. D. Chepur, B. M. Hunda, P. P. Puga, I. I. Turok, A. M. Solomon // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Сер. Фізика. - 2000. - Вип. 8, ч. 2. - С. 243-246. - Библиогр.: 5 назв. - англ.

З використанням термогравіметричного методу, вивчено умови синтезу тетраборату літію (ТБЛ) з вихідних речовин і запропоновано метод покрокового синтезу. Встановлено, що залежно від термічної передісторії можна отримати зразки ТБЛ у вигляді склоподібної, кристалічної та суміші кристалічної та склоподібної фаз. Застосовано рентгенофазовий аналіз і термогравіметричні методи, для вивчення впливу відхилень від стехіометрії ТБЛ на фазовий склад.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.4 + Г121.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/фіз. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ткачук К. С. 
Активність іонотранспортних систем клітин коренів кукурудзи за різних умов азотного живлення на початку онтогенезу / К. С. Ткачук, С. М. Ковальчук // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 4. - С. 276-280. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Під час вирощування кукурудзи методом водної культури на 0,5 дози суміші Хогленда - Арнона (контроль) і варіюванні в ній вмісту азоту від 3,75 до 30 мМ встановлено, що у ході адаптації рослин до дворазового зниження і підвищення дози азоту спостерігається збільшення ацидофікуючої активності клітин коренів. Найбільш значне її зростання, що супроводжувалося більшими інтенсивністю поглинання азоту, нітратредуктазною активністю коренів і накопиченням в них Fe і Zn та наростанням маси надземних органів, відмічено у разі дворазового збільшення дози азоту. Подальше її підвищення, як і повне виключення азоту з поживної суміші, викликало пригнічення досліджуваних процесів. Виявлено, що дефіціт і надлишок азоту в поживній суміші негативно впливають на активність редокс-системи клітин коренів.


Ключ. слова: кукурудза, азот, нітратредуктаза, ацидофікуюча активність коренів, редокс-потенціал
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-273.16,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кравец Т. В. 
Алгоритм нейронной классификации по наблюдениям из смеси с переменными концентрациями / Т. В. Кравец, Р. Е. Майборода // Кибернетика и систем. анализ. - 1998. - № 6. - С. 133-140. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Запропоновано класифікатор спостережень із суміші зі змінними концентраціями, побудований на основі нейронної сітки, що навчається за алгоритмом "weighted back propagation".


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Швачко В. И. 
Анализ и исследование водорода в сталях масс-спектральным методом / В. И. Швачко // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 1998. - № 4. - С. 85-99. - Библиогр.: 48 назв. - рус.

На основі літературних даних і результатів робіт, виконаних за участю автора, подано короткий огляд можливостей мас-спектрального методу (МСМ) для аналізу та дослідження водню в сталях. Показано, що для сучасних мас-спектрометрів характерні компактність, швидка дія, висока роздільна здатність і чутливість, можливість виконувати аналіз у широкому діапазоні мас без будь-яких обмежень для легких елементів, у тому числі водню. МСМ дуже ефективний для визначення водню при малій кількості проби, в суміші газів і для роздільного аналізу на поверхні та в об'ємі металу. Для вивчення локального розподілу водню зручний МСМ із лазерним зондом. В дослідженнях водню в сталях МС вторинних іонів належить особливе місце, яке зумовлюється такими її характеристиками і перевагами, як висока чутливість, можливість визначати водень і його хімічні сполуки в моноатомних шарах, досліджувати розподіл водню методом вторинно-іонних зображень. Метод високотемпературної мас-спектрометрії доцільно використовувати для аналізу джерел надходження водню в сталь при металургійних, електрометалургійних і зварювальних процесах.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.082-1

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Савельев Ю. В. 
Анализ синтетического N,N-диметилгидразина различными методами / Ю. В. Савельев, В. А. Храновский, В. К. Харитонова, В. Я. Веселов, А. П. Греков // Укр. хим. журн. - 2000. - 66, № 3-4. - С. 88-91. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Застосуванням ІЧ-, ЯМР і УФ-спектроскопії для дослідження складу синтетичного N,N-диметилгідразину (ДМГ) показано, що вивчені зразки містять ДМГ як основний компонент і відносно невелику кількість формілгідразону ДМГ. Метод потенціометричного титрування дозволив уточнити якісний і кількісний склад суміші й ідентифікувати додатково N,N-диметиламін як домішок. Вказаний метод став найбільш простим і надійним для кількісного визначення основних компонентів синтезованого ДМГ. Встановлено, що найбільш ефективним засобом очищення синтезованого ДМГ є кип'ятіння його над лугом з наступною дистиляцією у струмі інертного газу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.77

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Данилов А. Ю. 
Анализ устойчивости системы автоматического регулирования уровня воды в парогенераторе / А. Ю. Данилов, Г. В. Киреев // Вестн. Харьк. гос. политехн. ун-та. Систем. анализ, упр. и информ. технологии. - 1999. - Вып. 57. - С. 29-35. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Розглянуто питання знаходження передатної функції об'єкта без самовирівнювання за характером знятого з нього перехідного процесу. Визначено передатну функцію парогенератора як залежність, яка відображає зміни рівня пароводяної суміші від величини витрат поживної води, що надходить до нього. За допомогою критерію Найквіста проведено дослідження стійкості замкнутої системи регулювання рівня води у парогенераторі за амплітудно-фазовою частотною характеристикою розімкнутої системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-527

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пунагин В. Н. 
Бетон в условиях повышенных температур / В. Н. Пунагин, А. Н. Пшинько, Н. Н. Руденко. - 2-е изд., испр. и доп. - Д. : Арт-Пресс, 1999. - 292 c. - Библиогр.: 171 назв. - рус.

Розглянуто характер та величину зміни основних будівельних властивостей бетону на основі сучасних фізичних уявлень про його взаємодію з навколишнім середовищем. Значну увагу приділено зміні деформативності бетону за умов короткочасного та тривалого навантажень. Одержано формули, які дозволяють робити обчислення міцнісних і деформативних характеристик різних бетонів за змінних умов середовища з урахуванням масивності конструкцій та їх віку. Висвітлено особливості проведення бетонних робіт і розроблено науково обгрунтовані рекомендації щодо вибору матеріалів і проектування складу бетонів. Досліджено та запропоновано раціональні методи виготовлення та укладання бетонної суміші, а також нові методи догляду за укладеним бетоном.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331 + Н626.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Чигінь В.  
Взаємовпливи потоків заряджених частинок і газів при атмосферному тиску / В. Чигінь // Фіз. зб. - Л., 1998. - Т. 3. - С. 84-90. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено низку ефектів, пов'язаних із взаємодією потоків електронів та іонів із газами, зокрема, нерівноважні явища у коронному розряді та процеси розділення потоків іонізованих газів у постійних електричних і магнітних полях. Виявлено сильні залежності амплітуди струму коливної корони у потоці аргону від концентрації домішок за умов атмосферного тиску. Запропоновано спрощену аналітичну модель розвитку коливної корони у різко неоднорідному електричному полі. Отримано залежності сумарної напруженості внутрішнього та зовнішнього електричних полів і кількості електронів від часу та відстані, коронуючого вістря під час переміщення лавини. Досліджено інжекцію низькоенергетичних електронів у повітрі з використанням коронного розряду в потоках аргону й азоту. Вивчено вплив потенціалів іонізації та енергії спорідненості до електронів на інтенсивність розділення компонент у газових потоках. Виміряно часові розділення іонних пакетів, утворених у коливній короні у сумішах газів за умов атмосферного тиску. Зроблено теоретичну модель закручення іонізованої газової суміші у перехресних магнітному й електричному полях і розділення різномасових молекулярних і аерозольних частинок.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ємельянова І. А. 
Визначення швидкості руху фібрових елементів при укладці сталефібробетонних сумішей устаткуванням способу сухого торкретування / І. А. Ємельянова, А. М. Баранов, П. В. Саханенко // Підвищ. ефективності технології та техніки для викон. вантаж.-розвантажув., буд. і колійн. робіт на залізн. трансп. / Харк. держ. акад. залізн. трансп. - 1999. - Вип. 36. - С. 68-74. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Запропоновано технологію нанесення сталефібробетонних сумішей на поверхню способом торкретування. Наведено результати досліджень швидкості руху фібрових елементів у потоці повітряно-сталефібробетонної суміші. Використання цих результатів дозволить оптимізувати процес пневмонабризкування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.105

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж67348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ковальчук Є. П. 
Використання поліанілінів як катодних матеріалів у магнієвих хімічних джерелах струму / Є. П. Ковальчук, О. М. Сколоздра, О. В. Решетняк, Є. Блажейовський // Укр. хим. журн. - 2001. - 67, № 3-4. - С. 99-103. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Виготовлено макети магнієвих первинних джерел струму з композитними катодами, що містили деполяризатори на базі похідних аніліну. Визначено їх електричні характеристики і встановлено, що найкращі властивості мають елементи з позитивним електродом з використанням співполімеру аніліну з орто-нітроаніліном, їх механічно одержаної суміші. Проведено квантово-механічний розрахунок енергетичних параметрів аніліну та продуктів його окиснювальної конденсації, який показав, що під час хімічного окиснення аніліну найімовірнішим є утворення лейкоемеральдину та його окисненої форми, які виступають як електроактивні матеріали позитивного електрода в досліджених електрохімічних системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Прусова Г. Л. 
Влияние новой минеральной подкормки на рост и развитие бычков мясной симментальской породы / Г. Л. Прусова // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 1. - С. 89-91. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Встановлено, що хлорид кальцію, в чистому вигляді та суміші з преміксом підвищує продуктивність бичків м'ясної симентальської худоби.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Макарчук Т. Л. 
Влияние смеси гербицидов ацетала и атразина на растения кукурузы / Т. Л. Макарчук, Е. Ю. Мордерер, Г. Ф. Золотарева, А. А. Дубровская // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 1. - С. 64-68. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Вивчено зміну фітотоксичності гербіциду ацетала у відношенні до рослин кукурудзи у разі його застосування у суміші з атразином, який зменшує вірогідність пошкодження рослин кукурудзи ацеталом. Висловлено припущення, що зміна фітотоксичності ацетала за присутності атразина зумовлена впливом останнього на накопичення ацетала у проростаючому насінні.


Ключ. слова: гербициды, комплексы, взаимодействие
Індекс рубрикатора НБУВ: П478.59,025 + П212.2-467

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гольцов Ю. Г. 
Влияние состава реакционной смеси и условий синтеза на образование мезопористых веществ в присутствии глюкозооксидазы / Ю. Г. Гольцов, З. В. Смелая, Л. А. Матковская, В. Г. Ильин // Теорет. и эксперим. химия. - 1999. - 35, № 3. - С. 190-193. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Показано можливість синтезу мезопористих речовин у силікатній та алюмосилікатній системах у присутності комбінації глюкозооксидази та броміду цетилтриметиламонію. Одержано добре окристалізовані, з високим вмістом алюмінію мезопористі молекулярні сита типу МСМ-41 в алюмосилікатній системі при pH реакційної суміші, близькому до нейтрального.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.402

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Третьяков В. И. 
Влияние тантала на свойства и структуру твердых сплавов на основе карбонитрида титана / В. И. Третьяков, В. И. Машевская // Порошковая металлургия. - 1999. - № 1-2. - С. 68-72. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Введення у тверді сплави TiCN - Ni - Mo та TiCN - Ni - Mo - WC танталу у вигляді карбіду підвищує їх міцність у процесі згину (що виявлено під час фрезерування сталі). Спікання вихідної суміші порошків супроводжується утворенням так званої К-фази, головним чином у вигляді "оболонки" на зернах TiCN. За даними мікрорентгеноспектрального аналізу ця фаза є складним карбонітридом. Висунуто припущення, що саме К-фаза спричинює підвищення міцності танталвміщуючих твердих сплавів на основі карбонітриду титану із нікель-молібденовою зв'язкою. Для технології виробництва рекомендовано використовувати як вихідний матеріал наперед виготовлений складний танталвміщуючий карбонітрид (замість TiCN).


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.8 + К280.622.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Грес Л. П. 
Влияние энергосберегающих технологий нагрева доменного дутья на валовые выбросы оксидов азота / Л. П. Грес // Систем. технології. - 2000. - Вип. 2. - С. 3-7. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Виконано аналіз впливу різноманітних чинників (теплової потужності, температури димових газів, підігрів у компонентів горіння, збагачення повітря горіння) на масові викиди оксидів азоту під час спалення палива в доменних повітронагрівачах. Показано, що за умови зберігання температур під куполом і дуття й опалення повітронагрівачів тільки доменним газом із підігрівом компонентів горіння, або збагаченням повітря киснем, масові викиди оксидів азоту практично не змінюються порівняно з використанням природнодоменної суміші.


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.103.021.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дзядикевич Ю. В. 
Вольфрамування ніобію і танталу / Ю. В. Дзядикевич, Л. І. Кицкай // Металознавство та оброб. металів. - 1998. - № 4. - С. 44-47. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено вплив технологічних параметрів (температура, тривалість видержування, концентрація вольфраму в порошковій суміші) на процес формування в тугоплавких металах твердого розчину заміщення.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: К651.642

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Писаренко П. В. 
Вплив гербіцидів і їх сумішей з мінералізованою (пластовою) водою на засміченість посівів кукурудзи та їх урожайність / П. В. Писаренко, Г. І. Назаренко, С. В. Манжос // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 3. - С. 17-19. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Встановлено, що для боротьби з бур'янами на посівах кукурудзи, передусім чорнощиром нетреболистним, доцільно використовувати суміші гербіцидів різного спектра дії (раундап, прімекстра, діален С) з мінералізованою (пластовою) водою (300 л/га). У поєднанні з агротехнічними прийомами боротьби це забезпечує більш ефективне пригнічення усіх біотипів бур'янів, сприяє підвищенню урожаю кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-467.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Угаров В. М. 
Вплив органо-мінерального добрива на основі осаду стічних вод на родючість грунту лісового розсадника та його санітарно-бактеріологічний стан / В. М. Угаров, М. М. Ведмідь, Н. Г. Громова // Лісівництво і агролісомеліорація. - Вип 95. - 1999. - С. 59-63. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проведено випробування в лісових розсадниках органо-мінерального добрива, запропонованого авторами. Добриво складається з твердого осаду міських стічних вод та цільових добавок: деревної тирси у співвідношенні з осадом 1:1 та фосфогіпсу в кількості 10-15% від загальної маси суміші. Одноразове внесення добрива сприяло поліпшенню агрохімічних властивостей та гумусового стану орного шару грунту протягом 6 років. Добриво виявило позитивний вплив на ріст та якість сіянців дуба звичайного і не погіршило санітарно-бактеріологічного стану грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29033 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського