Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>K=СМІТТЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 126
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Архипов О. В. 
Нові підходи до проблеми пошуку позаземних цивілізацій : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / О. В. Архипов; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Запропоновано та обгрунтовано нові радіоастрономічні стратегії пошуку позаземного розуму (SETI), які не залежать від його комунікативності. Їх застосування призвело до виділення радіоджерел, що цікаві також для астрофізики. Закладено основи археологічної розвідки Місяця (принципи, райони та феномени, що є перспективними). Доведено, що на Землі можливі знахідки позаземних артефактів (штучних предметів), навіть якщо не було візитів позаземних цивілізацій до Сонячної системи. З'ясована здатність космічного сміття бути агентом міжзоряної панспермії. Ці нові підходи спроможні значно підвищити ефективність SETI та вивести його з кризи.


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.09,022 + В60,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Агеева Т. П. 
Использование отходов сферы обслуживания населения - дополнительный источник энергоснабжения экономики Украины / Т. П. Агеева // Пробл. заг. енергетики. - 1999. - № 1. - С. 58-61. - Библиогр.: 2 назв. - рус.


Ключ. слова: твердые бытовые отходы, сточные воды, промышленная утилизация, мусоросжигание, рекуперация метана, производство электроэнергии
Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Кручиненко В. Г. 
Взрывные кратеры на поверхности космических аппаратов, образованные метеороидами и частицами космического мусора / В. Г. Кручиненко, П. Н. Козак // Косм. наука і технологія. - 2001. - 7, № 5-6. - С. 71-74. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Розраховано частоти утворення вибухових кратерів заданих розмірів на поверхні супутника "Океан-О". Використано дані про потоки спорадичних метеороїдів і космічного сміття в навколоземному просторі та теорію кратероутворення Епіка. Отримані результати свідчать про приблизну рівність імовірностей руйнівних зіткнень від приведених вище двох складових. Оцінено ймовірності зустрічі космічного апарата з потенційно небезпечною частинкою залежно від часу його перебування на орбіті. Показано дуже сильну залежність параметрів утворених кратерів як від швидкості, так і від кута падіння частинки. Для прикладу розрахунок проведено для відомого Арізонського кратера на поверхні Землі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Носач В. Г. 
Внутритопочная термохимическая переработка мусора в слоевом мусоросжигающем котле / В. Г. Носач, Е. В. Скляренко // Пром. теплотехника. - 2002. - 24, № 4. - С. 79-80. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Наведено результати дослідно-промислових досліджень роботи сміттєспалювального чеського котла "Дукла" разом із спеціальним пристроєм для термохімічної переробки сміття у середині топки. Встановлено, що проведення попередньої термохімічної переробки у шарових топках дозволяє підвищити продуктивність котла на 10 - 30 %, знизити на 15 - 25 % витрати природного газу на підсвітку, на 3 - 7 % підвищити ККД котла, в 3 - 5 разів скоротити кількість шкідливих газоподібних компонентів, що викидаються в навколишнє середовище.


Індекс рубрикатора НБУВ: З354.64

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кордюм В. А. 
Что такое наш "мусор", что такое его "уборка" и какие следствия из всего этого вытекают / В. А. Кордюм // Біополімери і клітина. - 2002. - 18, № 6. - С. 457-466. - Библиогр.: 26 назв. - рус.

Обговорено проблеми, пов'язані з великою групою відходів життєдіяльності організму, які виникають та перетворюються в тканинах. Наведено формулювання відходів, позначене терміном "сміття", як комплементарне терміну "рецептори-сміттєзбирачі" (Scavenger receptor), функція яких полягає в поглинанні даної групи відходів життєдіяльності ("сміття"). На підставі аналізу процесів утворення та утилізації "сміття" розглянуто можливі патологічні події в організмі та постулюється існування особливої форми патології - "скавенджер-синдрому".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.53 + Е0*551.7*715.731

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Литвиненко Л. Н. 
Современное состояние проблемы космического мусора / Л. Н. Литвиненко // Пробл. упр. и информатики. - 2003. - № 3. - С. 117-119. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Обговорено можливості радіолокаційних досліджень космічного сміття радіотехнічними засобами України, зокрема високоефективною приймально-передавальною антеною РТ-70 (м. Євпаторія). Відзначено, що низка інших антенних комплексів має потенціал, що дозволяє детектувати міліметрові частки сміття на низьких орбітах і сантиметрові - на геостаціонарних орбітах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лабуткина Т. В. 
Концепция информационной системы для задач "быстрого" анализа совокупного движения космических объектов в околоземном пространстве / Т. В. Лабуткина, В. А. Ларин // Систем. технології. - 2004. - № 4. - С. 90-97. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Розроблено концепцію реляційної бази даних про космічні апарати та каталогізовані об'єкти космічного сміття на навколоземних орбітах, яка забезпечує "швидкі" розв'язання задач прогнозу механічних "конфліктів" (зіткнень). Запропоновано методи поновлення бази даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: О62-015

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Молотов И. Е. 
Международные эксперименты по исследованию околоземных объектов с помощью метода РСДБ-локации / И. Е. Молотов, А. Е. Вольвач, А. А. Коноваленко, И. С. Фалькович, Л. Н. Литвиненко, А. А. Негода, О. П. Федоров, Б. Н. Липатов, Ю. Н. Горшенков, В. М. Агапов, Дж. Туккари, Ш. Лю // Косм. наука і технологія. - 2004. - 10, № 2-3. - С. 87-92. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

За допомогою планетного радіолокатора "Євпаторія" (Україна) та з участю приймальних антен "Ведмежі Озера" (Росія), "Ното" (Італія), "Торунь" (Польща), "Шанхай" (Китай), "Урумчі" (Китай), "Симеїз" (Україна) й інших з 1999 р. до 2003 р. проведено шість експериментів з РНДБ-локації планет земної групи, навколоземних астероїдів та об'єктів космічного сміття на високих орбітах. Комбінація методів радіолокації та РНДБ дозволила одержати новий науковий інструмент для вимірювань короткоперіодичних варіацій власного руху планет земної групи та визначення траєкторій руху тіл Сонячної системи у квазіінерціальній системі координат Radio Reference Frame. Зареєстровано луна-сигнали від 25-ти об'єктів космічного сміття на геостаціонарній, високоеліптичній і півдобовій орбітах (зроблено прецизійні вимірювання зміщення частоти, зумовленого ефектом Допплера, періоду обертання й оцінки розмірів), а також від планет Венера та Марс.


Індекс рубрикатора НБУВ: В654 + В640

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Баб'як Н. М. 
Забруднення агроекосистем Західного Полісся важкими металами техногенного походження (на прикладі законсервованого звалища твердих побутових відходів) : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Н. М. Баб'як; Держ. агроекол. ун-т. - Житомир, 2004. - 20 c. - укp.

Досліджено вплив на навколишнє середовище законсервованого в 1990 р. звалища твердих побутових відходів Луцька з масою вивезеного сміття протягом 15-ти років у кількості близько 3,5 млн. тонн. Встановлено параметри максимального рівня забруднення дерновослабопідзолистого супіщаного грунту важкими металами (Pb, Cd, Zn, Ni, Cu, Co, Mn) на відстані 50 м від звалища з перевищенням значень межово допустимих концентрацій для більшості елементів у 2 - 6 разів. Досліджено негативний вплив полікомпонентного забруднення дерновослабопідзолистого грунту рухомими формами важких металів на розвиток сапрофітних бактерій, грунтових мікроскопічних грибів і біологічну активність, а також на процес уповільнення самоочистки грунту від патогенів (кишкової палички). Виявлено закономірності горизонтальної міграції важких металів у системах грунт - рослина та грунт - вода. Обгрунтовано шляхи встановлення екологічної рівноваги під час утилізації твердих побутових відходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-641(4УКР3) + П032.342.9(4УКР3) + Д222,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мороз О. В. 
Еколого-економічні проблеми утилізації твердих побутових відходів / О. В. Мороз, А. О. Свентух, О. В. Леонтьєва, М. В. Грабко, О. О. Мевш // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2004. - № 3. - С. 27-33. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Обгрунтовано необхідність детального дослідження проблем утилізації твердих побутових відходів, а також систематизовано та проаналізовано утилізаційні і рекультиваційні технології й оцінено можливі варіанти виходу з кризової ситуації. В процесі дослідження доведено, що система утилізації сміття з використанням вивезення та захоронення на звалищах є не тільки економічно невиправданою, але і екологічно небезпечною. Метод валового збору й утилізації твердих побутових відходів на звалищах є морально й економічно застарілим прийомом, тому від нього необхідно в подальшому відмовитись.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553.84

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Козырев Е. С. 
Регулярные наблюдения геостационарных спутников комбинированным ПЗС-методом / Е. С. Козырев, Е. С. Сибирякова, А. В. Шульга // Пробл. упр. и информатики. - 2004. - № 5. - С. 39-45. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Запропоновано комбінований ПЗЗ-метод визначення положень геостаціонарних супутників (ГСС), ефективність та високу точність якого підтверджено регулярними спостереженнями. За допомогою малих телескопів, оснащених ПЗЗ-камерами, можна контролювати геостаціонарні орбіти з метою переміщення ГСС для запобігання їх зіткненню з космічним сміттям.


Індекс рубрикатора НБУВ: О671-512

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сухов П. П. 
Наблюдения высокоорбитальных космических объектов в Одесской астрономической обсерватории / П. П. Сухов, Д. А. Юханов // Кинематика и физика небес. тел. - 2005. - 21, № 2. - С. 149-155. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Описано стан проблеми спостережень високоорбітальних супутників, космічного сміття. Наведено характеристики телескопів Одеської астрономічної обсерваторії, що використовуються для позиційних і фотометричних спостережень на геостаціонарній і високоеліптичних орбітах, а також деякі результати участі обсерваторії у міжнародному оптико-радіолокаційному спільному сеансі спостереження космічного сміття на високих орбітах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6е(4УКР-4ОДЕ-2О)л41

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кашковський В. І. 
Способи знешкодження високотоксичних стоків звалищ твердих побутових відходів / В. І. Кашковський, В. П. Кухар // Наука та інновації. - 2005. - 1, № 6. - С. 107-116. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Робота присвячена вирішенню важливої екологічної проблеми - знешкодженню високотоксичних стоків міських звалищ твердих побутових відходів. Для знешкодження концентрованого залишку (концентрату), одержаного після очищення фільтрату, розроблено одностадійну технологію перетворення його у твердий, практично водонерозчинний матеріал, який пропонується утилізувати на території звалища шляхом пересипання ним шарів побутового сміття. Розроблено спосіб зміни агрегатного стану фільтрату - продукту розкладу органічної складової сміття шляхом перетворення його в гелеподібний, а потім і у твердий водонерозчинний стан. Запропоновано технологічне вирішення впровадження у промисловість розробленого способу.


Ключ. слова: побутові відходи, фільтрат, концентрат, знешкодження, водонерозчинний матеріал, технологія
Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.103-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Вольвач А. Е. 
Исследования фрагментов космического мусора в геостационарной области / А. Е. Вольвач, В. В. Румянцев, И. Е. Молотов, А. С. Сочилина, В. В. Титенко, В. М. Агапов, Р. И. Киладзе, Т. Шильдкнехт, В. В. Бирюков, М. А. Ибрагимов, А. Л. Маршалкина, В. В. Власюк, О. В. Юрышева, И. Д. Стрепка, А. А. Коноваленко, Дж. Туккари // Косм. наука і технологія. - 2006. - 12, № 5-6. - С. 50-57. - Библиогр.: 7 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.3я26

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Дудар І. Н. 
Проблеми збирання та переробки сміття в містах / І. Н. Дудар, О. М. Смоляк // Містобудування та терит. планув. - 2006. - Вип. 24. - С. 35-40. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено містобудівну проблему екологічного стану міської забудови у зв'язку з надмірним нагромадженням твердих відходів в планувально-просторовій структурі міста та правове її вирішення. Конкретизовано шляхи її подолання на основі нових технологій, збирання, сортування, заготівлі та постачання переробним підприємствам сировини.

Освещена градостроительная проблема экологического состояния городской застройки в связи с чрезмерным накоплением твердых отходов в планировочно-пространственной структуре города и правовое её решение. Конкретизированы пути ее преодоления на основе новых технологий, сбора, заготовки и снабжения перерабатывающим предприятиям сырья.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Горбов В. М. 
Суднова енергетика та Світовий океан : підруч. / В. М. Горбов, І. О. Ратушняк, Є. І. Трушляков, О. К. Чередніченко; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. - Миколаїв, 2007. - 596 c. - Бібліогр.: с. 492-495. - укp.

Проаналізовано проблеми впливу енергетичних установок суден і засобів океанотехніки на Світовий океан. Наведено інформацію про морфометрію, структуру та види забруднень Світового океану, морські льоди, айсберги, океанічні течії, промислові ресурси океанського дна, типи морських суден, найпоширеніші вантажопотоки світового морського транспорту. Особливу увагу приділено питанням запобігання забрудненню Світового океану нафтою, стічними, баластовими водами, шкідливими речовинами, сміттям. Описано способи очищення морських вод і засоби безпечного перевезення шкідливих і небезпечних речовин. Детально розглянуто чинні міжнародні конвенції й угоди, спрямовані на захист Світового океану.

Проанализированы проблемы влияния энергетических установок судов и средств океанотехники на Мировой океан. Приведена информация о морфометрии, структуре и видах загрязнений Мирового океана, морских льдах, айсбергах, океанических течениях, промышленных ресурсах океанического дна, типах морских судов, наиболее распространенных грузопотоках мирового морского транспорта. Особое внимание уделено вопросам предупреждения загрязнения Мирового океана нефтью, сточными, балластовыми водами, вредными веществами, мусором. Описаны способы очистки морских вод и средства безопасной перевозки вредных и опасных веществ. Детально рассмотрены действующие международные конвенции и договора, направленные на защиту Мирового океана.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221,0я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС45059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Загорулько А. Н. 
Аналіз можливості використання ефекту розсіювання для визначення космічного сміття / А. Н. Загорулько, О. А. Моргун, В. І. Богом'я // Косм. наука і технологія. - 2007. - 13, № 3. - С. 31-34. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано можливості використання ефекту релеївського розсіювання для пошуку космічного сміття. Показано реальну можливість визначення геометричних розмірів малих об'єктів космічного сміття.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.3в641.0

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Черняк Ю. В. 
Визначення електронної концентрації іоносферної плазми методом некогерентного розсіяння радіохвиль у режимі двочастотного зондування : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.03 / Ю. В. Черняк; Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова НАН України. - Х., 2008. - 19 c. - укp.

Досліджено питання підвищення точності та розширення можливостей радіофізичного методу некогерентного розсіяння (НР) для визначення електронної концентрації іоносферної плазми. Розроблено та реалізовано на харківському радарі некогерентного розсіяння спосіб визначення електронної концентрації в іоносфері з використанням двохімпульсного двочастотного зондувального сигналу. Згідно з цим способом запропоновано використовувати інформацію про потужність і кінетичні температури, одержаної у разі зондування імпульсом великої тривалості, та дані про потужність сигналу розсіяння одночасно під час зондування діапазону висот 100 - 200 км коротким імпульсом, одержані з великим розрізненням. Розвинуто модель вимірювального каналу, яка передбачає врахування ефекту Фарадея, а також зміни потужності розсіяного сигналу в імпульсному об'ємі. З використанням моделі вимірювального каналу оцінено похибки, наявні у разі використання зондувальних елементів великої та малої тривалості. Запропоновано методику виділення сигналів когерентних відбиттів від штучних супутників Землі та "космічного сміття", яка підвищує точність визначення електронної концентрації у діапазоні висот 300 - 1 000 км. Розроблено спосіб визначення електронної концентрації у діазоні висот 100 - 200 км з використанням іонограм як додаткової інформації. Досліджено висотно-часові варіації електронної концентрації іоносферної плазми у діапазоні висот 100 - 1 000 км і параметрів НР сигналу за умов спокійної та збуреної атмосфери. Уперше під час сильних магнітних бур виявлено потужні сигнали середньоширотних когерентних

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Процик О. П. 
Підвищення ефективності перевезень твердих побутових відходів : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.22.01 / О. П. Процик; Нац. трансп. ун-т. - К., 2009. - 17 c. - укp.

Розроблено методичні основи вдосконалення діяльності у сфері поводження з відходами шляхом підвищення ефективності перевезень твердих побутових відходів. Формалізовано зв'язок параметрів розподілу часу виконання операцій транспортного процесу залежно від кількості вантажних циклів виконуваних на окремому майданчику, що уможливлює розрахунок продуктивності сміттєвозу. Обгрунтовано оптимальні параметри технологічних параметрів вивезення сміття, що забезпечує підвищення ефективності експлуатації сміттєвозів. Запропоновано систему оцінювання якості роботи щодо видалення та вивезення сміття. Уточнено значення параметрів використання альтернативних систем санітарної очистки міст з використанням автомобільного транспорту, що дозволяють встановити найбільш ефективну систему за умов певної цінової політики. Запропоновано методику розрахунку транспортного забезпечення санітарної очистки міст з використанням пунктів перевантаження. Розроблено методику розрахунку транспортного забезпечення санітарної очистки міст, що дозволяє зменшити витрати ресурсів на виконання робіт і скоротити непродуктивні простої транспортних засобів і підвищити ефективність транспортного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.102

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бєглий О. В. 
Національні правові інструменти вирішення проблеми космічного сміття / О. В. Бєглий, М. Ю. Дабіжа // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право. - 2010. - № 4. - С. 5-11. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Висвітлено одне з актуальних питань сучасної космонавтики - техногенне забруднення навколоземного простору, аналізуючи національні правові регулятори проблеми космічного сміття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.92 + В655.3 к

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського