Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Книжкові видання та компакт-диски (20)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=В654.09$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Архипов О. В. 
Нові підходи до проблеми пошуку позаземних цивілізацій : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / О. В. Архипов; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Запропоновано та обгрунтовано нові радіоастрономічні стратегії пошуку позаземного розуму (SETI), які не залежать від його комунікативності. Їх застосування призвело до виділення радіоджерел, що цікаві також для астрофізики. Закладено основи археологічної розвідки Місяця (принципи, райони та феномени, що є перспективними). Доведено, що на Землі можливі знахідки позаземних артефактів (штучних предметів), навіть якщо не було візитів позаземних цивілізацій до Сонячної системи. З'ясована здатність космічного сміття бути агентом міжзоряної панспермії. Ці нові підходи спроможні значно підвищити ефективність SETI та вивести його з кризи.


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.09,022 + В60,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мазор Ю. Л. 
Радиоконтакт с внеземными цивилизациями : монография / Ю. Л. Мазор; Нац. техн. ун-т Украины "Киев. политехн. ин-т". - Киев : НТУУ "КПИ", 2013. - 709 c. - Библиогр.: с. 690-698 - рус.

Исследована проблема поисков внеземных цивилизаций, описаны главные реализованные проекты таких поисков. Рассмотрены астрономические, биологические, радиотехнические, исторические, статистические, лингвистические и социологические аспекты проблемы. Внимание уделено проблемам, возникающим в процессе поиска связи с внеземными цивилизациями: стратегии поиска, возможным целям передачи сигналов и способам передачи информации. Изучены возможности установления смыслового контакта и возможные его последствия. Приведена научная история SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence): основные проекты, теоретические исследования, конференции. Проанализировано состояние проблемы SETI в настоящее время, пессимистические и оптимистические оценки. Приведен анализ полученных кандидат-сигналов, подчеркнута научная, техническая и социальная значимость SETI.


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.09 + Е0*892.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА777588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лопухін О. С. 
Виникнення живої речовини на первісних планетах Сонячної системи (ретроспективний погляд) / О. С. Лопухін, В. М. Єремєєв // Вісн. НАН України. - 2012. - № 8. - С. 19-33. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.09 + Е0*118

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Пилипчук О. Я. 
Академік В. І. Вернадський про споконвічність життя у космосі (до 100-річчя праці "Початок і вічність життя") / О. Я. Пилипчук, О. Г. Стрелко, О. О. Пилипчук // Косм. наука і технологія. - 2021. - 27, № 2. - С. 85-92. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Праця В. І. Вернадського "Початок і вічність життя" (1922), як і інші його наукові твори, зробила вагомий внесок у розвиток багатьох розділів природознавства, принципово змінила науковий світогляд XX ст. Ця праця визначила місце людини та її наукової думки в еволюції біосфери, надала змогу по-новому поглянути на навколишню природу як середовище існування людини. Вона поставила багато актуальних проблем і накреслила шляхи їх вирішення у майбутньому. Поєднання глибоких знань у різних галузях з історією їх розвитку зумовило формування у В. І. Вернадського власних поглядів на науку як на специфічне природне явище, притаманне роду Homo sapiens. Він вважав розвиток науки природним процесом розвитку людської думки, спрямованої на пізнання законів природи і законів власного розвитку. Хоча людська думка не є ні матерією, ні енергією, її вплив на зміну довкілля, тобто на біосферу є надзвичайно великим. У своїй праці "Початок і вічність життя" В. І. Вернадський аналізує різні механізми виникнення життя і дійшов висновку, що життя могло бути вічним і не мати початку. Він підкреслює два найважливіші з геологічної точки зору положення: по-перше, планетний, геологічно закономірний характер життя; по-друге, тісний зв'язок усіх геологічних процесів у біосфері з діяльністю живої речовини. Отже, розуміння життя як планетного явища призвело В. І. Вернадського до розуміння прямої залежності існування біосфери від умов, створених геологічними процесами.


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Krasnokutski S. A. 
Did life originate from low-temperature areas of the Universe? / S. A. Krasnokutski // Фізика низ. температур. - 2021. - 47, N 3 (спец. вип.). - С. 219-226. - Бібліогр.: 54 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*118 + В654.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського