Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (6)Наукова електронна бібліотека (77)Автореферати дисертацій (325)Книжкові видання та компакт-диски (466)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>K=РУЧН$<.>+<.>K=ЗБИРАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2296
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Snopok B. A. 
A biosensor approach to probe the structure and function of the adsorbed proteins: fibrinogen at the gold surface = Біосенсорний підхід до вивчення структури та функціонування адсорбованих білків: фібриноген на золотій поверхні / B. A. Snopok, K. V. Kostyukevych, O. V. Rengevych, Y. M. Shirshov, E. F. Venger, I. N. Kolesnikova, E. V. Lugovskoi // Фізика напівпровідників, квантова та оптоелектроніка. - 1998. - 1, № 1. - С. 121-133. - Библиогр.: 50 назв. - англ.

Просторовий розподіл та переважна орієнтація молекул білків у моношарі досліджена з застосуванням кінетики поверхневого плазмонного резонансу (ППР) та мікроскопії атомних сил (МАС) підчас адсорбції фібриногену людини на поверхню золота. У роботі проведена серія специфічних імунних реакцій щоб проаналізувати адсорбційно-конформаційний стан плівок фібриногену. Отримані результати демонструють прямий зв'язок кінетичних параметрів реакції антиген-антитіло з конформацією фібриногену на межі розподілу. Застосування МАС і ППР аналізів дало можливість визначити одно-, двох- та трьох молекулярні структурні сполуки фібриногену на межі розподілу. Адсорбція фібриногену на поверхню полікристалічного золота - це складний процес, що містить: розгортання, стимульоване поверхнею, само-збирання та адсорбцію, які відбуваються конкурентно у часі. Цей результат підтверджує перспективу запропонованого підходу у біосенсорній техніці для визначення просторового розподілу та біофункціональних властивостей специфічних білків, які адсорбуються з біологічних рідин.


Ключ. слова: surface plasmon resonance, adsorbed proteins, fibrinogen, DD-fragment, E-fragment, monoclonal antibodies, AFM, film , chemistry control, polycrystalline gold films
Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ковтун Ю. І. 
Агрокваліметрія : Навч. посіб. для студ. спец. "Механізація сіл. госп-ва" / Ю. І. Ковтун, Д. І. Мазоренко, В. І. Пастухов, П. А. Джолос; ред.: Мазоренко, Ковтун. - Х. : РВП "Оригінал", 2000. - 314 c. - Бібліогр.: 93 назв. - укp.

Висвітлено проблеми та завдання агрокваліметрії, еволюцію якості технологічних процесів засобів землеробства від давнього збиральництва до сучасного рослинництва. Обгрунтовано агрокваліметричні показники під час створення сільськогосподарської техніки, екологічні та загальні інженерно-агрономічні аспекти агрокваліметрії, параметри технологічної ситуації та якості у світових фітотехнологічних системах і галузях виробництва рослинної продукції, причому фітотехнологічні процеси та якість їх виконання розглянуто як функцію властивостей рослин та умов їх вирощування. Визначено основні закономірності фітотехнологічних систем як базисних з метою розробки нових технологій, обгрунтування параметрів технологічних ситуацій і показників якості у технологіях вирощування культурних рослин і збирання врожаю. Розкрито принцип технологічної відповідності техніки і технології як закономірність, яку необхідно враховувати під час впровадження нової техніки та нових технологій виробництва сільськогосподарських культур. Наведено характеристику агрокваліметричних методів і засобів, методичні особливості та метрологічне забезпечення їх застосування. Значну увагу приділено агрокваліметрії механізованих технологічних операцій за обов'язковими технологічними процесами виробництва рослинної продукції: підготовкою грунту, насіннєвого та садильного матеріалів, сівбою, посадкою, доглядом за рослинами та збиранням врожаю. Досліджено тенденції перспектив підвищення якості робіт у рослинництві та розвитку методів і засобів агрокваліметрії з урахуванням новітніх досягнень науки і техніки у галузях приладо- і сільгоспмашинобудування, а також питання сертифікації

продукції АПК, зокрема, у рослинництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лобас Л. Л. 
Бифуркации и катастрофы стационарных состояний перевернутого двухзвенного математического маятника при изменении управляющих параметров / Л. Л. Лобас // Пробл. упр. и информатики. - 2001. - № 4. - С. 15-25. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Побудовано математичну модель і описано метод знаходження стаціонарних станів маятника, які неперервно залежать від одного скалярного параметра. Показано, що асиметрія слідкувальної сили призводить до біфуркацій стаціонарних станів і катастроф складки та збирання.


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бюлетень Інституту зернового господарства. N 15-16 / ред.: Є. М. Лебідь. - Д., 2001. - 126 с. - укp.

Розглянуто особливості цвітіння різночасно квітучих самозапилених ліній кукурудзи на ділянках гібридизації. Визначено вплив строків сівби та густоти стояння рослин гібридів кукурудзи різних груп стиглості на тривалість вегетаційного періоду та вологість зерна перед збиранням. Проаналізовано динаміку чисельності цикадок (Homoptera: Auchenorrhyncha) в осінній період вегетації озимої пшениці залежно від агротехнічних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я54(4Укр)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Іванченко В. Й. 
Біоантиоксиданти для післязбирального обробітку плодів яблуні при довгостроковому зберіганні / В. Й. Іванченко, О. П. Прісс, В. В. Калитка // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 6. - С. 33-34. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено вплив комплексних препаратів диметосульфоксиду і вітаміну E на рівень мікробіологічних і фізіологічних захворювань яблук сорту Ренет Симиренка за умов довготривалого їх зберігання. Встановлено, що обробка плодів після їх збирання зазначеними антиоксидантами дозволяє підвищити вихід стандартної продукції на 40,8 і 41,5 % відповідно, гарантує екологічну чистоту продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-48,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Еббот К.  
Визначення якості роботи у сфері бібліотечних та інформаційних послуг / К. Еббот. - London : Асліб, Б.р. - 72 c. - (Сер. путівників "Асліб" із ноу-хау). - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Представлено систему визначення якості роботи в бібліотеках та інформаційних службах за допомогою таких видів показників, як: порівняльні, рівня послуг та якості виконання певних процесів бібліотечної діяльності, комплектування, організації та формування фондів тощо. Обгрунтовано необхідність вимірювання якості роботи, запровадження системи показників якості, збирання й аналізування даних. Особливу увагу приділено характеристиці бібліотеки як фізичної системи, джерела для зібрання матеріалів, інформаційної брами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч231.32 + Ч734(0/8) к94

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Панфілов І. П. 
Вимірювання в телекомунікації : Підруч. із спец. за напрямом вищ. освіти "Телекомунікації" / І. П. Панфілов, М. С. Гаврилюк; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. - О., 1998. - 255 c. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Вимірювання в сучасних мережах телекомунікації вивчаються з системних позицій, які враховують перехід цифрових вимірювальних засобів на новий щабель технологічних рішень повної автоматизації та програмування. На цьому рівні вимірювальні прилади набувають всіх ознак інтелектуальних вимірювальних інформаційних систем. Приділено увагу особливостям вимірювальних інформаційних систем при автоматизації збирання і обробки вимірювальної інформації, при автоматизації контролю якості, технічного діагностування та ідентифікації. Вимірювальні задачі групуються за сферами охоплення напрямів телекомунікації, за призначенням і принципами роботи засобів вимірювання, за ділянками типової мережі телекомунікації. Наголошено на тенденції розвитку телекомунікаційного тестування трьома шляхами: внутрішнє самотестування, зовнішнє тестування і комбінації двох попередніх. Доводиться, що саме з допомогою зовнішнього тестування на етапі створення, пуску, експлуатації та сертифікації можливе досягнення високої якості роботи більшості телекомунікаційних систем. На прикладі модульної системи HP VXI вивчається концепція інтеграції приладових вимірювальних технологій MEK 625 з високопродуктивними комп'ютерними технологіями VME. Значну увагу приділено середовищу HP VEE, в якому виконується весь лабораторний практикум з курсу. У межах єдиної термінології інформатики в тексті наведені найважливіші визначення понять, вкрай необхідних для розуміння суті предмета.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.34-07 я73 + З968.85-07 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дудник М. О. 
Виноградарство : Підруч. для студ. вищ. аграр. закл. освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації / М. О. Дудник, М. М. Коваль, І. М. Козар, О. Д. Лянний, Е. І. Хреновськов. - К. : Урожай, 1999. - 287 c. - укp.

Розглянуто народногосподарське значення виноградарства, дано коротку історичну довідку про розвиток його в Україні, показано стан галузі та основні положення концепції розвитку на перспективу. Висвітлено питання біології та екології виноградної рослини, способи розмноження винограду, вирощування саджанців вищих селекційних категорій. Показано спеціалізацію природно-виноградарських районів України, наведено коротку характеристику сортименту винограду та шляхи його поліпшення. Стосовно до природних умов основних виноградарських регіонів України проаналізовано питання вибору ділянок та особливості закладання виноградників, системи ведення кущів, основні агротехнічні прийоми технології винограду: формування і обрізування кущів у поєднанні з операціями із зеленими частинами куща, система утримання грунту, удобрення, зрошення насаджень, захист рослин від хвороб і шкідників, раціональні способи збирання врожаю ягід. Окремо розглянуто особливості агротехніки столового винограду, а також методи визначення сорту, шляхи поліпшення існуючого сортименту та принципи районування і спеціалізації виноградарства України. Наведено практичні поради з деяких організаційно-економічних і агротехнічних питань культури винограду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Колесников Л. О. 
Влияние сорной растительности на динамическую плотность жужелиц в посевах сахарной свеклы / Л. О. Колесников, Х. Кобуш // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 4. - С. 28-30. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Встановлено, що наявність бур'янів в посівах цукрових буряків від посіву до збирання урожаю або після фази зникання рядків збільшує динамічну щільність жуків Poecilus cupreus і Pseudoophonus rufipes у другій половині вегетації у 2 - 4 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251 + Е60*805.6*803.3,025 + П215.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Фомічов А. М. 
Вплив норми висіву і густоти насаджень на якість збирання кормових буряків / А. М. Фомічов, В. М. Невінчаний, В. П. Гавриш, О. М. Атаманюк // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 123-125. - укp.

Висвітлено результати досліджень, проведених 1993 - 1996 рр. в УкрЦВТ, щодо впливу густоти насаджень на продуктивність і якість збирання кормових буряків.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.3-451.2(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кір'ян М. В. 
Генетичні ресурси польових культур України та їх використання у виробництві продукції рослинництва / М. В. Кір'ян, В. В. Колотілов // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 1. - С. 41-43. - укp.

Висвітлено результати досліджень з формування Національного генетичного банку рослин України. Наведено матеріали з інтродукції, вивчення, збереження та забезпечення селекційних установ України, країн СНД та інших країн цінним вихідним матеріалом, який характеризується високою продуктивністю, швидкостиглістю, стійкістю до хвороб і шкідників, несприятливих факторів середовища, а також якістю, пристосованістю до механізованого збирання та іншими ознаками. Показано зв'язок науки з виробництвом та його вплив на економіку станції. Зазначено, що наявність потужного сортового потенціалу в насінницьких посівах та його своєчасна заміна є одними із головних інгредієнтів високорентабельного господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-31(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Пелевін Л. Є. 
Гідро- та пневмоприводи будівельних машин : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Л. Є. Пелевін, О. М. Гаркавенко, А. В. Фомін; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2000. - 287 c. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Викладено теоретичні та прикладні питання рівноваги і руху рідини, основи силової взаємодії між рідиною та твердим тілом, а також методи розрахунків трубопроводів. Детально розглянуто сумісну роботу двигунів з гідропередачами, а також основи проектування гідро- та пневмоприводів будівельних машин. Наведено розрахункові залежності та обгрунтування, необхідні для визначення параметрів гідравлічних схем даних машин, що працюють у ручному та автоматичному режимах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-5-047.06 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Силаєва А. М. 
Експрес-метод визначення ступеня пошкоджень плодів яблуні ранніми морозами / А. М. Силаєва, О. І. Китаєв, В. В. Тороп // Садівництво. - 1999. - Вип. 49. - С. 158-164. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Запропоновано експрес-метод для швидкої та об'єктивної оцінки пошкодження плодів яблуні, викликаного осінніми морозами. Ступінь пошкодження визначено як відношення різниці імпедансів приморожених і незаморожених яблук до імпедансу останніх. Метод ретельно перевірено на двох зимових сортах яблуні, плоди яких істотно відрізнялися за стійкістю до низьких температур. Завдяки високій чутливості й швидкості визначення, запропонований метод дозволяє визначити приховані (латентні) пошкодження плодів уже за декілька годин після охолодження. Застосування його на 9-ти сортах яблуні дало можливість розподілити їх за ступенем пошкодження морозами. Така інформація у разі загрози ранніх морозів сприяє правильному визначенню черговості збирання різних сортів і розміщення їх у плодосховищах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-275.93(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Підпалий І. Ф. 
Енергетична оцінка технологій вирощування кормових буряків за умов Лісостепу України / І. Ф. Підпалий, М. О. Остапчук // Зб. наук. пр. Вінниц. держ. аграр. ун-ту. - 2000. - Вип. 7. - С. 45-49. - укp.

Встановлено, що посів кормових буряків малими нормами висіву насіння, орієнтування сільськогосподарських машин у міжряддях, суміщення технологічних операцій і механізоване збирання дозволяє отримати економію витрат енергії на рівні 6,6-9,6 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.32-4(4Укр),025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гноєвий В. І. 
Енергозберігаюча технологія виробництва і заготівлі зернофуражних культур / В. І. Гноєвий, Р. П. Полковник, І. Є. Седюк // Молоч. і м'яс. скотарство. - 1998. - № 88. - С. 112-117. - укp.

Наведено результати застосування технології вирощування, збирання та заготівлі зерносінажу із зернофуражних культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П22-4,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Лапшин О. Є. 
Ефективність засобів збирання пилу в промислових цехах аглофабрик гірничометалургійних підприємств / О. Є. Лапшин, В. А. Шаповалов // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 105-111. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Технологічні процеси на гірничозбагачувальних комбінатах, металургійних, хімічних та інших підприємствах, пов'язаних з переробкою мінеральної сировини, супроводжуються виділенням пилу, який забруднює повітря у виробничих приміщеннях та на проммайданчиках. Незважаючи на використання аспіраційних систем у виробничих приміщеннях, пил у великій кількості накопичується на поверхнях конструкцій, комунікацій, стін. Це не тільки знижує культуру виробництва, скорочує терміни експлуатації технологічного обладнання та апаратури, але, що головне, викликає у працівників професійні захворювання. Наведено аналіз ефективності збирання пилу різними механічними засобами, а також дані теоретичних та експериментальних досліджень щодо відриву осілого пилу залежно від його складу та швидкості всмоктуючого повітряного потоку.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Маменко О. М. 
Ефективність різних методів вирощування телят в умовах підвищеного рівня радіації / О. М. Маменко, В. Г. Кебко, Н. М. Сорока // Молоч. і м'яс. скотарство. - 1998. - № 88. - С. 72-76. - укp.

Викладено результати вивчення ефективності вирощування телят-молочників методом вільного підсису під коровами-первістками молочного напряму продуктивності протягом 4-х місяців порівняно з традиційним у молочному скотарстві методом ручної випойки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-440

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сігайов А.  
Зарубіжний досвід збирання та використання інформації про банківські ризики / А. Сігайов // Економіка України. - 1999. - № 1. - С. 35-39. - укp.

На основі досвіду провідних економічно розвинутих країн розглядаються такі традиційні форми регулювання банківських ризиків, як поширення серед банків агрегатованої статистичної інформації по кредитних ризиках, а також надання телекомунікаційного доступу віддаленим користувачам до баз даних з інформацією про конкретних суб'єктів економічних відносин. Наведені конкретні рекомендації щодо впровадження та раціонального поєднання державної і квазігромадської форм збору і розповсюдження інформації щодо банківських ризиків в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.210 + У9(4УКР)262

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Бережинський В. Г. 
Зброя Київської Русі. Палаш / В. Г. Бережинський; Акад. Збройн. Сил України. - К., 1998. - 64 c. - Бібліогр.: с. 29-34. - укp.

Своє дослідження автор присвячує палашу - холодній ручній рублячо-колючій довгоклинковій зброї з прямим однолезовим клинком, яка була досить розповсюджена і активно застосовувалася у ряді регіонів Стародавнього Сходу починаючи з III тис. до н.е., а у слов'янських народів почала застосовуватись починаючи з VII ст.н.е. Перші знахідки цієї зброї, що стосуються Київської Русі відносяться до X ст. (м.Київ).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(2)412 + Ц908 г + Т3(2)414-7 + Т3(4УКР)41-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Землеробство : Міжвід. темат. наук. зб. Вип. 74 / ред.: В. Ф. Сайко; УААН. Ін-т землеробства. - К., 2000. - 131 с. - рус.

Охарактеризовано продуктивність зернових і кормових сівозмін за умов Полісся, ефективність продуктів біологічної переробки рідкого гною в післядії першого року. Досліджено вплив високомінералізованих грунтових вод на земельний фонд у районах нафтовидобутку, норми висіву та густоти насаджень на якість збирання кормових буряків, а також системи обробітку на продуктивність культур і родючість грунту сівозміни.


Індекс рубрикатора НБУВ: П14я54(4Укр)2

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського