Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Наукова електронна бібліотека (25)Автореферати дисертацій (162)Книжкові видання та компакт-диски (467)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОРІВНЯЛЬНА$<.>+<.>K=ЕМБРІОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1463
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Біоресурси та віруси : II Міжнар. конф.; 7-10 верес., 1998 р. Київ. - К. : Фітосоціоцентр, 1998. - 243 c. - укp.

Розглядаються важливі питання вірусології - однієї з галузей біологічної науки: молекулярна біологія вірусів, ветеринарна, медична та фітовірусологія. Наводяться особливості структури і стратегії функціонування геномів ціанофагів, перебігу ротавірусної та коронавірусної інфекції великої рогатої худоби. Дається медико-екологічна оцінка вірусних біопестицидів, екологічна характеристика виявлених в Україні арбовірусів, порівняльна оцінка типу імуноферментного аналізу для виявлення віл-специфічних антитіл. Висвітлюються питання розробки екологічно безпечної нової технології захисту рослин від вірусної інфекції, імуноферментних тест-систем для діагностики вірусів рослин тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е3 я431(0) + П478.2 я431(0) + П843 я431(0) + Р264.91 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Торопова Н. А. 
Нове в законодавстві про освіту (порівняльна характеристика Закону України "Про освіту" та Закону України "Про загальну середню освіту") / Н. А. Торопова // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 163-169. - укp.

Досліджено стан правового регулювання загальної середньої освіти. Подано порівняльний постатейний аналіз Законів України "Про освіту" та "Про загальну середню освіту". Зроблено висновок, що педагогічні інновації Закону "Про загальну середню освіту"дозволяють покращити функціонування загальноосвітніх навчальних закладів і підвищити авторитет середньої освіти в Україні.


Ключ. слова: загальна середня освіта, законодавче регулювання
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4Укр)к

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кічук Н. В. 
Освіта у сучасному світі (порівняльний контекст) : Навч. посіб. / Н. В. Кічук; Ізмаїл. держ. пед. ін-т. - Ізмаїл, 2001. - 88 c. - (Порівняльна педагогіка). - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Розглянуто провідні проблеми порівняльної педагогіки як інструмента міжнародного співробітництва, висвітлено структурну своєрідність певних освітніх систем у контексті ідей створення єдиного світового освітнього простору. Висвітлено зарубіжний досвід з метою конструктивного втілення загальнолюдських і національних пріоритетів у вітчизняну освіту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.215

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Стаценко А. П. 
Особенности азотного обмена у различных по морозостойкости сортов озимой пшеницы / А. П. Стаценко // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 30, № 3. - С. 215-218. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Досліджена сезонна динаміка окремих складових азотного обміну (амінного азоту і вільних амінокислот) у вегетативних органах рослин озимої пшениці різних сортів. Виявлена сортова специфіка та спряженість між вміcтом амінного азоту і вільних амінокислот, морозостійкістю та зимовою виживаністю рослин. Проведена порівняльна оцінка морозостійкості перспективних сортів озимої пшениці.


Ключ. слова: пшеница, морозостойкость, аминный азот, свободные аминокислоты
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-272.5,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Спека С. С. 
Поліська м'ясна порода великої рогатої худоби / С. С. Спека; Ін-т агроекол. та біотехнол. УААН. - К., 1999. - 271 c. - Бібліогр.: 91 назв. - укp.

Викладені теоретичні та експериментальні дані досліджень автора у процесі створення поліської м'ясної породи великої рогатої худоби, зокрема, схема створення та цільові стандарти породи; характеристика вихідних типів за основними селекційно-генетичними, зоотехнічними та господарсько-економічними ознаками; порівняльна характеристика динаміки маси та лінійного росту тварин, забійних та м'ясних якостей, витрати корму на одиницю продукції у молодняка вихідних типів та поліської м'ясної породи. Подана характеристика основних ліній у породі: генетичні прийоми створення ліній; відбір родоначальників та їх продовжувачів, оцінка за власною продуктивністю, якістю потомства та у промисловому схрещуванні; створення високопродуктивних родин. Розроблена програма поліпшення існуючих та створення нових ліній; методи удосконалення породи; шляхи збільшення поголів'я. Узагальнені практичні прийоми і впроваджені у виробництво сучасні маловитратні та енергозберігаючі технології утримання, вирощування, годівлі і відтворення м'ясної худоби в зоні Полісся України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 поліська м'ясна

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сазонов М. І. 
Політологія : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / М. І. Сазонов, О. А. Фісун, В. І. Чигринов, І. Поліщук, В. Фесенко; ред.: М. І. Сазонов; Харк. держ. ун-т. - Х. : Фоліо, 1998. - 735 c. - укp.

Видання являє собою систематичний і фундаментальний виклад феноменів політики і влади як засобів оптимального розподілу ресурсів. Висвітлюються проблеми політичної філософії, політичної соціології та емпіричної (прикладної) політології. Книга побудована на основі всебічного вивчення реальних політичних процесів, зокрема в Україні, та на критичному усвідомленні вітчизняних та зарубіжних спеціальних досліджень. Політика розглядається авторами не тільки як складний, але й узагальнюючий феномен. Така концепція дозволяє висвітлювати складну проблематику, яка згрупована у п'ятьох розділах: виникнення і розвиток політичної теорії; політика і влада; політичне поле; творення суспільної політики; порівняльна політика. Це дозволяє розглядати проблеми політики і влади зсередини, бачити не тільки їх соціальну природу і функції, але й конкретну реалізацію та засоби підвищення ефективності за різних умов. Аналіз і подання матеріалу чітко корелюють з дійсністю, а саме з необхідністю розв'язання двоєдиного завдання: розбудови національної держави і поступового вироблення в українському загалі адекватного сприйняття цієї історичної мети та входження незалежної України в європейське і світове співтовариство.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Порівняльна лексикологія : Конспект лекцій та дидакт. матеріал для студ. лінгв. спец. / уклад.: Г. В. Лещенко; Черкас. інж.-технол. ін-т. - Черкаси, 2000. - 84 c. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто проблеми сучасної лексикології української та англійської мов у аспектах функціональної диференціації лексики, етимології словникових одиниць, семантики і словотвору, а також окремі питання фразеології. Запропоновано різні типи завдань, серед яких - розрізнювальні, типологічні, етимологічні, зіставні тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-933 + Ш143.21-933

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Максимяк Г. І. 
Порівняльна оцінка віддалених результатів хірургічного та комбінованого методів лікування хворих на рак прямої кишки II - III стадії / Г. І. Максимяк, Г. Ю. Смірнов, В. Є. Жильчук, Г. П. Курушин, Ю. В. Чишкевич, О. В. Денищук // Онкология. - 2001. - 3, № 1. - С. 64-65. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Аргументовано, що застосування комбінованого та комплексного методів у лікуванні хворих із злоякісними пухлинами прямої кишки, за даними 5-річної виживаності, має перевагу над одним хірургічним лікуванням тільки в разі аденокарциноми, але не у випадку колоїдного раку прямої кишки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.34-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кравець Л. Г. 
Порівняльна оцінка двох способів побудови цифрових радіопеленгаторів з рамковими антенами / Л. Г. Кравець, О. В. Осипчук, В. Г. Ципоренко // Вісн. Житомир. інж.-технол. ін-ту. Техн. науки. - 1999. - № 9 . - С. 145-149. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Зроблено порівняльну оцінку цифрових рамкових радіопеленгаторів, в яких використовується амплітудний та амплітудно-фазовий способи пеленгування, за швидкодією, об'ємом апаратури, інструментальною точністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: З953-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бурячок В. Л. 
Порівняльна оцінка ефективності перспективних зразків озброєння із закордонними аналогами методами математичного моделювання / В. Л. Бурячок, М. О. Марков, С. В. Гончаров // Зб. наук. пр. Центр. н.-д. ін-ту озброєння та військ. техніки Збройн. Сил України. - 1998. - Вип. 1. - С. 14-22. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Праналізовано існуючі підходів до оцінки ефективності озброєння. Надано скорочену характеристику показників ефективності. Розглянуто методи оцінки пріоритетності різних зразків та систем. Наведено відпрацьовану методику порівняльної оцінки ефективності зразків озброєння, на підсаві моделювання дуельної ситуації двох зразків, та результати, отримані за допомогою розробленої моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Чеботарьова Е. Д. 
Порівняльна оцінка радіойодотерапії хворих на диференційований рак щитовидної залози із різних регіонів України, у тому числі постраждалих від аварії на ЧАЕС / Е. Д. Чеботарьова, В. В. Шишкіна, Д. О. Джужа, Б. Ф. Синюта, А. К. Чебан, В. В. Трацевський, Д. Л. Саган // Ендокринологія. - 2001. - 6, № 1. - С. 12-18. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено порівняльне ретроспективне дослідження результатів морфологічного, радіонуклідного обстежень і радіойодотерапії хворих на диференційований рак щитовидної залози, постраждалих від аварії на ЧАЕС, у порівнянні з іншими групами хворих з "чистих" і забруднених регіонів України. Проаналізовано дані 294 хворих з позитивним ефектом комбінованого лікування. Встановлено, що група постраждалих від аварії на ЧАЕС, відрізнялась від пацієнтів, які мешкали в "чистих" і забруднених регіонах, більшою кількістю чоловіків, молодшим віком, переважанням хворих з папілярним раком, метастазами в регіонарні лімфовузли та легені. Розбіжностей в ефективності радіойодотерапії у різних групах не виявлено. Тактика комбінованого лікування хворих на диференційований рак щитовидної залози, постраждалих від аварії на ЧАЕС, не повинна відрізнятися від тактики лікування раку, що розвинувся спонтанно, за умов відповідного індивідуального підходу.


Ключ. слова: диференційований рак щитовидної залози, радіойодотерапія, постраждалі від аварії на ЧАЕС.
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Комісаренко В. Г. 
Порівняльна оцінка хірургічного і комбінованого методів лікування раку грудної залози T1-2N0M0 : Матеріали II Українського з'їзду терапевтичних радіологів та радіаційних онкологів 10 - 12 черв. 2001 р. / В. Г. Комісаренко, І. А. Кальбус, А. В. Медвєдков // Укр. радіол. журн. - 2001. - 9, вип. 2. - С. 174-175. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Сбруєва А. А. 
Порівняльна педагогіка : Навч. посіб. / А. А. Сбруєва; Сум. держ. пед. ун-т ім. А.С.Макаренка. - Суми, 1999. - 301 c. - укp.

Розглянуто питання історичного розвитку порівняльної педагогіки як науки, проблеми детермінованості освітніх процесів економічними, політичними та соціальними чинниками. Висвітлено новітні тенденції розвитку системи безперервної освіти у провідних розвинутих країнах світу та в Україні. Проаналізовано інтеграційні процеси в освітній сфері у європейському регіоні та у глобальному вимірі, а також проблеми диференціації та стандартизації освіти у централізованих і децентралізованих освітніх системах, пошуку шляхів ефективної соціалізації особистості за умов шкільного навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.215

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Каленська С. М. 
Порівняльна продуктивність озимих зернових культур залежно від моделей технологій їх вирощування в умовах Північного Лісостепу України / С. М. Каленська, О. А. Майстер // Вісн. Держ. агроекол. акад. України. - 1999. - № 1-2. - С. 210-221. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Вивчення впливу інтенсивних, ресурсозберігаючих та альтернативних технологій вирощування озимих зернових культур на продуктивність і якість зерна, їх токсикологічна та енергоекономічна оцінка дає підставу рекомендувати для північного Лісостепу України різні моделі технологій в залежності від напрямку використання зерна і рівня матеріально-технічного забезпечення технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.03-4(4Укр),025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Зуза В. С. 
Порівняльна продуктивність і забур'яненість посівів зернових культур за однакових агроекологічних умов вирощування / В. С. Зуза // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 43-47. - укp.

Проведено порівняльне вивчення забур'яненості посівів і урожайності озимих пшениці та жита, ячменю, вівса, проса та кукурудзи на зерно після таких попередників: чистий пар, однорічні трави, ячмінь, кукурудза на силос. Визначено, що найбільшу чистоту наступним культурам забезпечували чистий пар і однорічні трави. Ячмінь посилював забур'яненість посівів коренепаростковими, а кукурудза на силос - злаковими просовидними та корнепаростковими бур'янами. За однакових агроекологічних умов найбільш урожайним було озиме жито, друге місце поділяли озима пшениця, ячмінь і кукурудза, на третьому та четвертому місцях були відповідно овес і просо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-419я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Діхтярук Н. С. 
Порівняльна характеристика внутрішніх органів бичків української червоно-рябої і симентальської порід / Н. С. Діхтярук // Розведення і генетика тварин. - 1999. - Вип. 31-32. - С. 63-64. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-260,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62935 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Аміразян С. А. 
Порівняльна характеристика деяких соматоневрологічних та психологічних особливостей кардіотиреоїдної патології у пацієнтів, які зазнали впливу малих доз іонізувального випромінення (професіоналів та ліквідаторів) = Comparison of some somatoneurological and psychological characteristics of cardiothyroid pathology in the patients exposed to low-dose ionizing radiation (professionals and liquidators) / С. А. Аміразян, С. М. Філіппова, М. Ю. Тихомирова // Укр. радіол. журн. - 1998. - 6, № 3. - С. 332-336. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У ліквідаторів і професіоналів показники, що характеризують фізичну працездатність, значуще не відрізняються. У пацієнтів обох груп ФПЗ залежить не тільки від стадії захворювання, але й від стану тиреоїдного гомеостазу. При неврологічному дослідженні у ліквідаторів, на відміну від професіоналів, відмічається переважання суб'єктивного компоненту: велика кількість поліморфних скарг, досить стійка неврозоподібна симптоматика. Об'єктивна неврологічна симптоматика у пацієнтів обох груп істотно не відрізняється. В обох групах обстежуваних мають місце однотипні зміни основних РЕГ-параметрів, які характеризують стан церебральної гемодинаміки. Але у професіоналів дещо частіше спостерігаються ознаки, що можуть вказувати на зрив компенсаторних можливостей церебрального кровообігу при несприятливих умовах. Поглиблене обстеження професіоналів дозволяє виявити кардіотиреоїдну патологію, не діагностовану на попередніх етапах диспансеризації. Для цієї категорії працівників доцільно ввести обов'язкове щорічне обстеження в умовах профільних відділень, протягом не менше 3 днів. Трудовий прогноз у ліквідаторів значно більшою мірою залежить від психологічних особливостей особи, ніж від соматоневрологічних показників.


Ключ. слова: профессионалы, ликвидаторы, кардиотиреоидная патология, неврологическое, психологическое исследования
Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р361.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Клименко М. О. 
Порівняльна характеристика протизапальної дії екстрактів хоріона та плаценти / М. О. Клименко, Н. П. Субота, В. А. Пітько, С. В. Татарко // Фізіол. журн. - 2000. - 46, № 1. - С. 32-36. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На модели карагиненового острого асептического перитонита у крыс показано, что по сравнению с экстрактом плаценты, введение криоэкстракта хориона приводит к более быстрому завершению нейтрофильной и большей стимуляции макрофагально-фибробластической реакции в очаге воспаления и что, таким образом, созданный новый препарат криоэкстракт хориона обладает более выраженными противовоспалительными свойствами, чем фармакологический препарат экстракт плаценты в той же дозе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Прудніков В. Г. 
Порівняльна характеристика якості м'яса бичків різних напрямків продуктивності / В. Г. Прудніков, В. Г. Василець, М. Є. Ізвеков // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 4. - С. 70-73. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Викладено результати комплексної оцінки якості м'яса бичків різних генотипів і встановлено наявність резервів збільшення виробництва високоякісної яловичини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Предик Г. А. 
Ринок інформаційних послуг / Г. А. Предик; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. - Донецьк, 1998. - 31 c. - Бібліогр.: 13 назв. - укp. - рус.

Обумовлено зростання потреб щодо інформаційних продуктів та послуг. Подається порівняльна оцінка діяльності, розвитку і надання інформаційних послуг інформаційними службами державних установ і приватними інформаційними фірмами. Розглянуто передумови для виникнення інформаційного попиту і можливі варіанти класифікації інформаційних потреб в залежності від ряду ознак. Наведені основні постачальники інформаційних продуктів і послуг на ринку України, їх розподіл по відповідних секторах та види інформаційних послуг, що ними пропонуються.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч231

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85174 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського