Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (21)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (126)Автореферати дисертацій (295)Книжкові видання та компакт-диски (622)Журнали та продовжувані видання (83)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛІТИЧНИЙ$<.>+<.>K=АКТИВІЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1593
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Требін М.  
Армія наступного сторіччя: можлива модель для України / М. Требін // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 39-44. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено питання можливості переходу до організації української армії на професійних засадах: аргументи на користь цього, основні аспекти такого переходу (економічний, військовий, соціально-політичний), а також питання військового бюджету, формування резервів. Наведено таблиці, що ілюструють військові видатки деяких країн. Порівняно Збройні Сили України та її сусідів за окремими критеріями.


Ключ. слова: професійна армія, військові потреби, Збройні Сили України
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)1:64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Смолянюк В.  
Армія США як чинник геостратегічного лідерства Вашингтона ("фотографія" військово-політичних можливостей Сполучених Штатів на старті ХХІ століття) / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 101-110. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано військово-політичний курс США та особливості військового будівництва цієї держави. Визначено мету США - створення найкращих в світі, повноцінних, збалансованих збройних сил, які відповідають вимогам ХХІ ст., спроможних забезпечити військову перемогу й одержання Вашингтоном політичних дивідендів у будь-якому регіоні світу. Досліджено напрями "життєво важливих інтересів" США, військово-політичні механізми впливу на різні країни, позитивні та негативні характеристики американської військової сфери.


Ключ. слова: збройні сили США, військове будівництво, військовий бюджет, військова стратегія
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц4,8(7США)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лозовицький О.  
Аура дуче: політичний портрет Беніто Муссоліні / О. Лозовицький // Людина і політика. - 2000. - № 6. - С. 37-43. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Ключ. слова: Беніто Муссоліні, фашизм, націоналізм
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Іта)6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Костриця М. Ю. 
Бердичів : Іст.-краєзнав. нарис / М. Ю. Костриця, Ф. Б. Пашківський. - Житомир : М.А.К., 2000. - 72 c. - (Міста Житомирщини). - Бібліогр.: с. 69-70. - укp.

На основі численних архівних та літературних джерел висвітлено історію м.Бердичева. Детально проаналізовано соціально-економічний, суспільно-політичний, а також культурно-освітній розвиток міста у XIX - на початку XX ст. Значну увагу приділено відомим діячам культури - уродженцям Бердичева: В.З.Нестайку, О.О.Туранському, П.Г.Міхневичу, О.А.Хазіну та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4Жит)-22 Бердичив

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лазоренко О. В. 
Влада в Україні. Нетривіальний політичний аналіз для можновладців і тих, хто хоче ними бути / О. В. Лазоренко. - К. : Вища шк., 1999. - 76 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми визначення політичного аспекту еволюції країни в розрізі нормативних понять демократії та авторитаризму, політичної влади, а також визначення вітчизняної специфіки влади. Висвітлено політичні режими, головні тенденції володарювання у сучасному українському політичному просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф032 + Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Головинський К.  
Вплив особистісного фактора на зовнішню політику держави: важливість дослідження / К. Головинський // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 21-23. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано основні підходи до розгляду проблеми прийняття рішень політичними лідерами. Охарактеризовано методи аналізу особистості "на відстані", зокрема, розкрито основні постулати систематичного контент-аналізу вербальних проявів особи.


Ключ. слова: політичний лідер, зовнішня політика, особистісний фактор у політиці, модель особистості політика, вербальні прояви особи, операційний код особи
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Головко О.  
Громадсько-політичний рух Дніпропетровщини / О. Головко // Право України. - 1999. - № 4. - С. 113-114. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР-4ДН) + Ф79(4УКР-4ДН)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Задоянчук О. І. 
Громадянське суспільство / О. І. Задоянчук; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Знання, 1999. - 18 c. - Бібліогр.: 20 назв. - укp. - рус.

Розкриваються сутність і сенс ідеї громадянського суспільства як сфери недержавних суспільних інститутів і відносин, особливості його концепцій на різних етапах суспільно-політичного розвитку. Обгрунтовується політичний характер громадянського суспільства, аналізується його взаємозв'язок з правовою державою та особливості вияву при тоталітарних, авторитарних і демократичних режимах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Монолатій І.  
Державність, воля, Україна: Суспільно-політичний рух і активність населення Коломиї у період Західноукраїнської Народної Республіки / І. Монолатій. - Івано-Франківськ : Вид-во Центра Коломиєзн. Дослідж., 1999. - 89 c. - (Студії над укр. етнодержавотворенням на Покутті і Гуцульщині у ХХ ст.; Вип. 1). - Бібліогр.: с. 74-89. - укp.

Висвітлюється суспільно-політичне становище Коломиї під час національно-демократичної революції в Галичині та становлення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) на Покутті, національні відносини у міському середовищі, громадсько-культурна інтеграція коломиян у систему національного відродження ЗУНР та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5 + Т3(4УКР-4ИВ)61 + Х2(4УКР33)61 + Ф513(4УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Брехаря С.  
Детермінанта політичного процесу: суб'єктивний фактор чи об'єктивна необхідність? (історіографічний аналіз) / С. Брехаря // Людина і політика. - 2001. - № 4. - С. 97-106. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Досліджено чинники, які визначають траєкторію та вектор політичного розвитку. Виділено в історіографії даного питання три групи теорій, кожна з яких формувалася за різних історичних умов: визначальна роль у політичному процесі належить об'єктивним, незалежним від волі людини факторам (Ф.Аквінський, Ж.Боден, Д.Віко, К. Маркс та ін.); людський фактор є вирішальним у впливі на політичну дійсність (Г.Сковорода, В.Парето, З.Фрейд та ін.); політична дійсність є функцією, залежною від двох змінних - об'єктивної та суб'єктивної (Н.Макіавеллі, Ш.Монтеск'є, В.Винниченко, М.Вебер та ін.).


Ключ. слова: детермінізм, політичний процес, особистість
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(0) + Ф016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Городня Н.  
Диктатор чи геній? Політичний портрет колишнього президента Югославії Слободана Мілошевича / Н. Городня // Людина і політика. - 2000. - № 6. - С. 31-36. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Ключ. слова: політичний лідер, С. Мілошевич, Югославія
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Юго)7-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Бачинська О. А. 
Дунайське козацьке військо 1828-1868 рр. (До 170-річчя заснування) / О. А. Бачинська. - О. : Астропринт, 1998. - 231 c. - Бібліогр.: с. 197-219. - укp.

На основі документальних джерел розповідається про основні етапи історії Дунайського козацького війська на Півдні України від початку його створення в 1828 р. і до ліквідації в 1868 рр. Розкриваються передумови формування війська, показано динаміку його чисельного та національного складу, адміністративний і військовий устрій та управління. Розглядаються територіальні особливості Дунайського війська, а також висвітлюється соціально-економічний, політичний та культурний розвиток населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-294

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Смоляр Л. О. 
Жіночі студії в Україні. Жінка в історії та сьогодні / Л. О. Смоляр, В. Я. Галаган, І. Г. Калиновська, О. П. Кривоший, О. А. Луценко, О. З. Маланчук-Рибак, Т. С. Рибалко, Л. К. Стефаненко. - О. : АстроПринт, 1999. - 440 c. - Бібліогр.: с. 301-404. - укp.

На основі широкого кола історичних джерел та літератури досліджується й аналізується становище українських жінок, особливості їх політичного і соціального статусу в різні періоди історії - з найдавніших часів до сьогодення. Зібрано біографії жінок, діяльність яких суттєво вплинула на суспільно-політичний та культурний розвиток України, складено перелік жіночих громадських організацій, що були невід'ємною частиною громадянського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-297 + С5*423.21 + Ф74(4УКР)04

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дутчак В. В. 
Значення впровадження християнства для внутрішнього життя та зовнішньої політики Київської держави / В. В. Дутчак // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1999. - № 6. - С. 39-41. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто питання взаємовідносин двох типів європейської цивілізації - західної та східної - в контексті української історії. Показано прагнення України до поєднання обох традицій у живий соціально-політичний і культурний синтез та відтворення перспективи співпраці України з цивілізованим світом у ХХІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-341.4-011.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кримські татари: "національна меншина" або "корінний народ". Політичний та юридичний аспекти питання : Матеріали "круглого столу", 5 лют. 1999 р. / Укр. незалеж. центр політ. дослідж, "Кримські татари: "національна меншина" або "корінний народ", Політичний та юридичний аспекти питання", "Круглий стіл"(1999; Київ). - К., 1999. - 120 c. - укp.

Обговорюються питання про різні підходи до визначення понять "корінні народи" та "національні меншини" в Україні, актуальні проблеми, пов'язані з визначенням та законодавчим забезпеченням прав корінних народів, висвітлюється міжнародний досвід стосовно шляхів вирішення цих проблем. Розглядається визначення в міжнародних документах понять "корінний народ", "національна меншина", реалізація принципу захисту прав корінних народів у міжнародній практиці, можливості застосування терміну "корінний народ" до кримськотатарського народу та інших народів України. Аналізуються теоретико-методологічні та концептуальні аспекти розв'язання кримськотатарської проблеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)64 я431 + Т52(23=УКР6А/Я)я431 + Х809(4УКР)34я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Стрельчук Н. В. 
Македонія: нарис історії національно-визвольного руху (остання третина XIX ст.- початок ХХ ст.) / Н. В. Стрельчук; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Золоті литаври, 1999. - 120 c. - Бібліогр.: 435 назв. - укp.

Розглядається місце і роль національно-визвольного руху в історії македонського народу останньої третини ХІХ - початку ХХ ст. Системно висвітлюються взаємозв'язані проблеми комплексної теми: соціально-економічний та суспільно-політичний розвиток Македонії у другій половині ХІХ ст., історичні передумови появи національно-визвольного руху македонського народу, створення Македонської Революційної Організації у 1893 р. та її боротьба із внутрішнім та зовнішнім верховізмом, Ілінденське повстання у 1903 р., Крушевська республіка (1903 р.), протистояння "лівих" та "правих" сил руху, боротьба проти поділів Македонії у роки Балканських та Першої світової війн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4ЮГО4МАК)61-4 + Т3(4Ю4М)51-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шандра В. С. 
Малоросійське генерал-губернаторство, 1802 - 1856 : Функції, структура, архів. / В. С. Шандра; Держ. ком. арх. України. - К., 2001. - 355 c. - укp.

Досліджено діяльність Малоросійського генерал-губернаторства на тлі становлення та розвитку генерал-губернаторської форми управління в Російській державі першої половини ХІХ ст. Наведено політичну та персональну характеристику генерал-губернаторів, впливових російських сановників: О.Б.Куракіна, Я.І.Лобанова-Ростовського, М.Г.Рєпніна, В.В.Левашова, О.Г.Строганова, М.А.Долгорукова, С.О.Кокошкіна, які формували механізми взаємодії місцевих і центральних органів, а також визначали умови перебування регіону в імперії. З'ясовано особливості в управлінні Малоросією, що впливали на політичний курс інтеграції та асиміляції. Описано посадові функції чиновників. Вміщено документи з історії генерал-губернаторства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Корнієнко В.  
Межі раціонального та ірраціонального в політичному ідеалі / В. Корнієнко // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 58-68. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто фактори впливу на фомування ідеалу в політичній свідомості, констатовано та формалізовано його початкові та фінальні стадії, раціональність або ірраціональність, критерії визначення меж політичного ідеалу.


Ключ. слова: політичний ідеал, раціоналізм
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ю6*666

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Поліщук І.  
Ментальність українства: політичний аспект / І. Поліщук // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 86-92. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Вивчено політичний аспект української ментальності. Визначено особливості нашого менталітету, які детермінують напрямок та якість політичного процесу в Україні. Наведено риси традиційного політичного менталітету українства (індивідуалізм, консерватизм, провінційність та ін.), джерела їх формування та вплив на розвиток державності.


Ключ. слова: ментальність українців, держава
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Черевко О.  
Нарис політичної біографії Маргарет Тетчер. (До 20-ліття приходу до влади у Великобританії уряду консерваторів) / О. Черевко // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 66-69. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено біографію Маргарет Тетчер та її сходження на британський політичний Олімп. Розглянуто фактори, що вплинули на Тетчер-політика і Тетчер-людину, характерною рисою керівництва якої була жорсткість. Цьому стилю роботи вона була вірною до останнього дня перебування на посаді прем'єра.


Ключ. слова: харизматична особа, консерватори, М.Тетчер, монетаризм
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Вел)63-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського