Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОВЕНІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Екологічні та соціально-економічні аспекти катастрофічних стихійних явищ у Карпатському регіоні (повені, селі, зсуви) = Ecological and social-economic aspects of catastrophic natural phenomena in the Carpathian region (floods, mud flows, landslides) : Матеріали Міжнар. наук-практ. конф., 21 - 24 верес. 1999 р. / ред.: Ф. Д. Гамор; Ін-т екол. Карпат НАН України. - Ужгород, 1999. - 400 c. - укp.

Розглянуто екологічні та соціально-економічні аспекти катастрофічних стихійних явищ у Карпатському регіоні. Основну увагу приділено ролі природних і антропогенних чинників у виникненні та посиленні стихійних явищ, а також закономірностям їх проявів. Проаналізовано наслідки стихійних катастроф та заходи щодо їх попередження. Досліджено стабілізуючу роль біогеоценотичного покриву, шляхи формування Карпатської регіональної екомережі та оптимізації природно-заповідних територій. Висвітлено особливості міжнародної співпраці, роль громадськості та органів місцевого самоврядування у запобіганні стихійним явищам і ліквідації їх наслідків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б131 я431(0) + Д,01(45УКР-4ЗАК)0 я431(0) + У9(4УКР3)0-983 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Колодяжный А. А. 
Моделирование процесса формирования весенних и дождевых паводков / А. А. Колодяжный, Г. А. Чечко, И. В. Макаренко // Пробл. упр. и информатики. - 1999. - № 3. - С. 145-151. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

наведено постановку задачі з прогнозування розвитку повені в руслових потоках в період весняного танення снігу та дощових опадів. На відміну від попередніх досліджень, вся зайнята повінню область розділяється на активну і застійну зони, що дає можливість максимально наблизити математичну модель процесу до реальних умов. Знайдено рівняння руху і неперервності для активної зони руслового потоку за наявності бокового притоку розталої води, інфільтрації води в грунт у заплаві річки та дощових опадів на водозборі і на поверхні руслового потоку. Обгрунтовано початкові й граничні умови на досліджуваних проміжках русла річки. Подано методику визначення площі поперечного перерізу руслового потоку, ширини активної зони на поверхні потоку і загальної ширини розливу річки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вишневський В. І. 
Трансформація стоку Дніпра на ділянці біля м.Києва / В. І. Вишневський // Меліорація і вод. госп-во. - 1998. - № 85. - С. 66-76. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Для проходження весняної повені розроблено схему трансформації припливу в Київському водосховищі та на прилеглих ділянках Дніпра і Прип'яті. Наведено дані про сучасні гідравлічні особливості Дніпра поблизу м.Києва та методику трансформації скидів води Київскої ГЕС у різних гідрологічних умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вісник Національного університету водного господарства та природокористування. Вип. 3(27) / ред.: С. В. Кравець. - Рівне, 2004. - 467 с. - укp.

Розглянуто питання раціонального використання природних ресурсів, сільськогосподарських меліорацій, гідротехнічних споруд, будівництва, машинознавства. Проаналізовано вплив органічних компонентів на гумусний стан дерново-підзолистого грунту західного регіону України. Наведено гідрохімічні характеристики дренажних вод з Каховського водосховища, а також імовірнісні характеристики режиму роботи насосних станцій під час повені. Описано процес фільтрування високомінералізованої води через грунтовий масив. Визначено гранулометричний склад пінополістирольного завантаження фільтрів для знезалізнення води, параметри нормативної редукційної формули для обчислення витрат води весняної повені на річках північно-західного регіону України.

Рассмотрены вопросы рационального использования природных ресурсов, сельскохозяйственных мелиораций, гидротехнических сооружений, строительства, машиноведения. Проанализировано влияние органических компонентов на гумусное состояние дерново-подзолистой почвы западного региона Украины. Приведены гидрохимические характеристики дренажных вод из Каховского водохранилища, а также вероятностные характеристики режима работы насосных станций во время паводка. Освещен процесс фильтрования высокоминерализированной воды через почвенный массив. Определены гранулометрической состав пенополистирольной загрузки фильтров для обезжележивания воды, параметры нормативной редукционной формулы для вычисления расходов воды весеннего паводка на реках северо-западного региона Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: П06я54(4УКР)3 + Н.я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж70434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія : Період. наук. зб. Т. 2 / ред.: В. К. Хільчевський; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Ніка-Центр, 2001. - 871 с. - укp.

Висвітлено історію гідрохімічних і гідроекологічних досліджень в Україні, а також перспективи їх розвитку. Розглянуто основні положення методології управління станом екосистем та якістю води задіяних ділянок річок. Наведено інтегральні показники стану екосистем і з'ясовано вплив на них гідрологічних факторів. Викладено основи системного гідроекологічного районування територій згідно з новітньою методологією стохастичної екогідрології. Проаналізовано стан вивчення екологічних проблем малих водотоків в аспекті раціонального використання та збереження водних ресурсів у цілому. Обгрунтовано критерії ефективності гідроекологічного моніторингу як системи стеження, оцінювання та прогнозування екологічного стану водних об'єктів і річкових басейнів. Запропоновано нову теоретичну базу для нормування характеристик максимального стоку дощових паводків і весняної повені на річках. Вміщено інформацію щодо антропогенного впливу на стік Дніпра, Південного Бугу та Сіверського Дінця. Розглянуто гідрометеорологічні причини виникнення паводку, його розвиток та параметри. Надано екологічну оцінку якості води річок басейну Дніпра за діючою в Україні методикою. Визначено тенденції у зміні якості поверхневих вод та напрямки удосконалення методичних підходів до оцінки екологічного стану басейнів річок. Досліджено вплив наслідків видобування піску на розвиток мікро- та мезобентосу Каховського водоймища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д22я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бєлятинський А. О. 
Наукові основи використання стереофотограмметрії в інженерній гідравліці / А. О. Бєлятинський; Нац. транспорт. ун-т. - К., 2001. - 152 c. - Бібліогр.: 94 назв. - укp.

Проаналізовано досвід використання космічної зйомки (дистанційного зондування) Землі у наукових дослідженнях з метою удосконалення гідрологічних розвідувань під час проектування мостових переходів. Висвітлено особливості теоретичних досліджень щодо застосування космічних зйомок у гідрологічних розвідуваннях під час проектування мостових переходів, прогнозування стоку повені гірських рік методом дистанційного зондування поверхні Землі, установлення меж підтоплення. Розроблено теоретичні засади застосування аерометодів у гідрологічних розвідуваннях. Наведено результати вивчення руслового процесу за допомогою аерометодів. Досліджено кінематику потоку на річках методами фотограмметрії. Визначено витрату води на річках за матеріалами аерофотознімання. Розкрито теоретичні основи застосування аерометодів під час обстеження та реконструкції мостових переходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.2-022.82с5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вісник Українського державного університету водного господарства та природокористування / ред.: С. В. Кравець. - Рівне, 2002. - 448 с. - (Техн. науки. Сільськогоспод. науки; Вип. 4(17)). - укp.

Висвітлено особливості міграції радіонуклідів у грунтах Полісся. Проведено оцінку впливу водосховищ малих гідроелектростанцій на екологію ріки Горинь, порівняльну оцінку радіонуклідного забруднення Рівненщини та Житомирщини. Описано принципи та критерії еколого-економічної оцінки експлуатації водогосподарських об'єктів. Проаналізовано стан техногенної безпеки у регіонах Західної України і шляхи щодо запобігання техногенним аваріям. Розглянуто проблеми техногенного забруднення продукції рослинництва в західному регіоні країни. Визначено максимальні витрати води весняної повені за припливом води в річкову мережу. Розкрито вплив вмісту органічної речовини грунту на процеси його запливання та кіркоутворення. Описано методику моделювання станів осушуваних грунтів України. Значну увагу приділено питанням гідравліки, будівельним конструкціям та матеріалам, архітектурі та містобудуванню, водопостачанню та водовідведенню, магніто-електричному очищенню води, машинознавству, інженерній геології.

Освещены особенности миграции радионуклидов в почве Полесья. Проведены оценка влияния водохранилищ малых гидроэлектростанций на экологию реки Горынь, сравнительная оценка радионуклидного загрязнения Ривненщины и Житомирщины. Описаны принципы и критерии эколого-экономической оценки эксплуатации воднохозяйственных объектов. Проанализировано состояние техногенной безопасности в регионах Западной Украины и пути предотвращения техногенных аварий. Рассмотрены проблемы техногенного загрязнения продукции растениеводства в западном регионе страны. Определены максимальные потери воды весеннего паводка по приливу воды в речную сеть. Рассмотрено влияние содержания органического вещества почвы на процессы его заплывания и киркообразования. Описана методика моделирования состояния осушенной почвы Украины. Особое внимание уделено вопросам гидравлики, строительным конструкциям и материалам, архитектуре и градостроению, водоснабжению и водоотведению, магнито-электрическому очищению воды, машиноведению, инженерной геологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н.я54(4УКР)3 + П06я54(4УКР)3 + С.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ромащенко М. І. 
Водні стихії. Карпатські повені : Статистика, причини, регулювання / М. І. Ромащенко, Д. П. Савчук. - К. : Аграр. наука, 2002. - 304 c. - Бібліогр.: с. 259-300. - укp.

На підставі узагальнення літературних джерел висвітлено проблеми захисту населення та територій від повеней у Карпатському регіоні. Розглянуто умови, особливості та причини виникнення повеней, а також методи боротьби з ними. Охарактеризовано Карпатські повені, зокрема, на Закарпатті, Прикарпатті. На базі автоматизованої вимірювально-інформаційної системи "Тиса" запропоновано способи запобігання та оповіщення.

На основе обобщения литературных источников освещены проблемы защиты населения и территорий от наводнений в Карпатском регионе. Рассмотрены условия, особенности и причины возникновения наводнений, а также методы борьбы с ними. Охарактеризованы Карпатские наводнения, в частности на Закарпатье. Прикарпатье. С использованием автоматизированной измерительно-информационной системы "Тиса" предложена система по их предупреждению и оповещению.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225(45УКР3)3я73 + П342.58(4УКР3)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА633195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Черняков Г. А. 
Повені і діяльність служби медицини катастроф : Навч. посіб. / Г. А. Черняков, І. В. Кочін, П. І. Сидоренко, С. О. Бондарь. - Кіровоград : Центр.-Укр. вид-во, 2003. - 200 c. - Бібліогр.: с. 195-200. - укp.

Розглянуто особливості організації боротьби з повенями, підкреслено ймовірність їх виникнення на території України, визначено причини виникнення. Наведено розміри і склад санітарних втрат населення під час даних стихійних лих. Висвітлено засади організації та діяльності служби медицини катастроф країни.

Рассмотрены особенности организации борьбы с паводками, подчеркнута вероятность их возникновения на территории Украины, определены причины возникновения. Приведены размеры и состав санитарных потерь населения от данного стихийного бедствия. Освещены основы организации и деятельности службы медицины катастроф страны.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)23 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА653411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гопченко Є. Д. 
Довгострокове просторове прогнозування максимального весняного стоку з використанням автоматизованого комп'ютерного комплексу / Є. Д. Гопченко, Ж. Р. Шакірзанова, Г. М. Андрієвська // Наук. пр. Укр. н.-д. гідрометеорол. ін-ту. - 2006. - Вип. 255. - С. 229-241. - Библиогр.: 4 назв. - укp.

Запропоновано науковий метод довгострокового прогнозу максимальних витрат і рівнів води зимових паводків та весняної повені на підставі встановлення типу весни, ймовірності її настання, термінів проходження повені, який реалізується за допомогою комп'ютерного комплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д226.234

Шифр НБУВ: Ж29359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сусідко М. М. 
Надзвичайно високі повені в басейні Прип'яті / М. М. Сусідко // Наук. пр. Укр. н.-д. гідрометеорол. ін-ту. - 2006. - Вип. 255. - С. 279-282. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

На підставі аналізу матеріалів спостережень та архівних документів наведено характеристики високих повеней та їх повторюваності у басейні р.Прип'ять за останні 162 - 165 років. Стисло описано гідрометеорологічні умови, які передували визначній повені 1845 р. і свідчать про ймовірність встановлення небезпечних рівнів води на ділянці Прип'яті, де розміщені споруди Чорнобильської АЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бєлятинський А. О. 
Наукові методи оцінки гідрологічної ситуації на мостових переходах в гірських умовах Карпат : Моногр. / А. О. Бєлятинський; Нац. авіац. ун-т. - К. : ЛДЛ, 2007. - 127 c. - Бібліогр.: с. 95-123. - укp.

Наведено наукові методи оцінки гідрологічної ситуації на мостових переходах (МП) за гірських умов з урахуванням прогнозування можливого затоплення МП під час стихійних лих, викликаних катастрофічними повенями на річках Закарпаття, Львівщини, Івано-Франківщини з метою запобігання руйнуванням шляхом прийняття відповідних протируйнівних заходів. Розкрито наукові засади прогнозування можливості затоплення існуючих МП, установлення динаміки розповсюдження хвилі під час катастрофічної повені та висоти підйому рівня води в конкретному пункті.

Приведены научные методы оценки гидрологической ситуации на мостовых переходах (МП) в горных условиях с учетом прогнозирования возможного затопления МП во время стихийных бедствий, вызванных катастрофическими наводнениями на реках Закарпатской, Львовской и Ивано-Франковской областей с целью предупреждения разрушения путем принятия соответствующих противоразрушительных мероприятий. Раскрыты научные основы прогнозирования возможности затопления существующих МП, установления динамики распространения волны во время катастрофического наводнения и высоты подъема уровня воды в конкретном пункте.


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.2-022.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА684239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Давидова О. Є. 
Адаптогенні та біологічно активні речовини для рослинництва : монографія / О. Є. Давидова, В. А. Вешицький, В. М. Мокринський, П. П. Яворовський; НІЦ "АКСО" НАН України, Київ. комун. об-ня зелен. буд-ва та експлуатації зелен. насаджень міста "Київзеленбуд". - К. : ВПП "Компас", 2008. - 192 c. - Бібліогр.: с. 161-191. - укp.

Розглянуто можливості застосування біологічно активних речовин для усунення або пом'якшення у процесі вирощування культурних рослин негативного впливу різних стрес-факторів абіотичної (низькі та високі температури, посухи, повені, забруднення грунтів) і біотичної (ураження патогенами) природи. Охарактеризовано регулятори росту та розвитку рослин, а також антиоксиданти як адаптогени та стреспротектори. Висвітлено досвід застосування саліцилової кислоти та мікроелементів, зокрема селену, під час вирощування рослин за стресових умов.

Рассмотрены возможности применения биологически активных веществ для устранения и смягчения при выращивании культурных растений негативного влияния разных стресс-факторов абиотической (низкие температуры, засухи, наводнения, загрязнения почв) и биотической (поражения патогенами) природы. Охарактеризованы регуляторы роста и развития растений, а также антиоксиданты как адаптогены и стрессопротекторы. Освещен опыт применения салициловой кислоты и микроэлементов, в частности селена, при выращивании растений в стрессовых условиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.253

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА706662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ле Руа Ладюрі Е 
Коротка історія клімату: від середньовіччя до наших днів. Бесіди з Анушкою Васак / Ле Руа Ладюрі Е. - К. : Ніка-Центр, 2009. - 144 c. - (Ідеї та Історії). - укp.

Розглянуто історію клімату у контексті нинішньої кризи глобального потепління. Наведено методи вивчення історії клімату. Розкрито зміст понять малого льодовитого період, малого середньовічного оптимуму, мінімуму Маундера. Проаналізовано метеорологічний і кліматичний стан епохи Квадраченто. Надано дані про великі повені, які відбувалися останніми століттями у Франції, зокрема, Парижі.

Рассмотрена история климата в контексте нынешнего кризиса глобального потепления. Приведены методы изучения истории климата. Раскрыто содержание понятий малого ледникового периода, малого средневекового оптимума, минимума Маундера. Проанализировано метеорологическое и климатическое состояние эпохи Квадраченто. Приведены данные о великих наводнениях, происходивших последними столетиями во Франции, в частности, в Париже.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА709001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Переста Ю. Ю. 
Хірургічне лікування проривної гастродуоденальної виразки у хворих, що мешкають в зоні катастрофічного паводку / Ю. Ю. Переста, Ю. А. Паканич, І. М. Рогач, І. І. Кайла, Н. П. Бартосевич, Д. Й. Цигика // Клініч. хірургія. - 2006. - № 1. - С. 20-22. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

В період катастрофічного паводку у 1998 та 2001 рр. відзначено збільшення кількості пацієнтів як з виразковою хворобою (ВХ) шлунка і дванадцятипалої кишки (ДПК) взагалі, так і з її ускладненим перебігом, зокрема, з перфорацією гастродуоденальної виразки. В період повені на Закарпатті у 2001 р. майже вдвічі збільшилась кількість хворих, які за об'єктивними та суб'ктивними причинами були пізно госпіталізовані до хірургічних стаціонарів, зокрема до Тячівської та Виноградівської центральних районних лікарень. За умов екстремальної ситуації доцільно проводити профілактичне лікування пацієнтів, які перебувають під диспансерним наглядом з приводу ВХ шлунка і ДПК. Поліпшення результатів хірургічного лікування пацієнтів із ускладненнями ВХ у зоні стихійного лиха можна досягти завдяки чіткій організації та координації на всіх етапах медичної допомоги населенню, застосування сучасних ендоскопічних технологій.


Ключ. слова: виразкова хвороба, хірургічне лікування, проривна виразка, шлункова кровотеча, екстремальна ситуація
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66 + Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Самойленко Л. І. 
Інформаційна технологія моніторингу повеней з використанням даних ДЗЗ / Л. І. Самойленко, Л. М. Колос, Л. В. Підгородецька, Т. В. Ільєнко, О. В. Власова // Косм. наука і технологія. - 2009. - 15, № 3. - С. 50-55. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Запропоновано технологію діагностики, картографування та визначення площ зон затоплення під час повеней із використанням даних дистанційного зондування Землі TERRA/MODIS і ГІС-технологій. Застосування розробленої технології проілюстровано оцінкою зон затоплення Самбірського району Львівської обл., що утворилися під час повені у липні 2008 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бірюков О. В. 
Гідрографічна мережа та стік річок Подільської височини : автореф. дис... канд. геогр. наук : 11.00.07 / О. В. Бірюков; Одес. держ. екол. ун-т. - О., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено будову, формування та функціонування річкової мережі Подільської височини. Визначено основні морфометричні характеристики стародавніх водотоків, що протікали на Подільській височині. Запропоновано сценарій формування гідрографічної мережі. Проведено детальне вивчення рисунків річкової системи. Визначено тектонічні процеси, що відбуваються на дослідженій території. Обгрунтовано використання методу А.Н. Шталера - І.Н. Гарцмана для ідентифікації річкових систем. Розраховано топологічні параметри, а саме: коефіцієнти біфуркації, довжини, площі, ухилів і кутів злиття. Проаналізовано трансформацію гідрографічної мережі у часі за допомогою коефіцієнтів біфуркації та довжини. Визначено основні фонові характеристики річкової мережі - гідро-, геоморфологічний коефіцієнти та коефіцієнт структури. Вперше для річок Подільської височини одержано залежності коефіцієнта структури з показниками гідрографії та середньобагаторічними, мінімальними та максимальними витратами води. Проведено розрахунок максимального стоку весняної повені для річок Подільської височини на базі формул редукційної та операторної структур. Запропоновано варіанти заміни площі водозбору річок в редукційних формулах на коефіцієнт структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Лемко І. С. 
Клініко-патогенетичне та хронобіологічне обгрунтування диференційованого застосування спелеотерапії та керованої галоаерозольтерапії у відновлювальному лікуванні хворих на бронхіальну астму : автореф. дис... д-ра мед. наук / І. С. Лемко; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. - О., 2008. - 44 c. - укp.

Розроблено новий патогенетичний підхід до застосування спелеотерапії та керованої галоаерозольтерапії у відновному лікуванні хворих на бронхіальну астму (БА) залежно від особливостей формування бронхіальної обструкції. Запропонований підхід апробовано у процесі лікування 621-го хворого. Установлено, що ефективність використання даних лікувальних фізичних чинників суттєво залежить від особливостей бронхіальної обструкції, а також від нормалізації циркадних ритмів функції зовнішнього дихання. Доведено, що диференційоване призначення лікувальних фізичних чинників, яке передбачає врахування особливостей бронхіальної обструкції, дозволяє одержати більш виразний і стійкий терапевтичний ефект. З використанням одержаних даних розроблено нові режими призначення спелеотерапії та вдосконалено технології галоаерозольтерапії у хворих на БА, які відрізняються інтенсивністю галоаерозольного впливу та тривалістю курсів лікування, а також розроблено диференційовані показання для їх призначення. Вивчено особливості впливу основних несприятливих чинників природної катастрофи, зокрема повені (переохолодження, психоемоційного стресу) на перебіг БА. Показано, що використання галоаерозольної терапії сприяє стабілізації стану більшості цих хворих. Систематизовано та доповнено дані про основні компоненти механізму дії спелеотерапії та галоаерозольтерапії. Розроблено концепцію механізму їх дії та застосування у відновному лікуванні хворих на БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Будз О. П. 
Максимальні витрати води весняної повені на річках Північно-Західного регіону України : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / О. П. Будз; Рівн. держ. техн. ун-т. - Рівне, 1999. - 19 c. - укp.

Досліджено природні умови формування максимального стоку, проаналізовано розрахункові схеми з метою визначення максимальних витрат води весняної повені за відсутністю даних спостережень. Розроблено та визначено параметри розрахункових формул для річок Північно-Західного регіону України (Волинське, Мале, Житомирське та Київське Полісся, Волинська височина). Доведено недосконалість формули СНиП 2.01.14-83, але оскільки вона до цього часу є нормативною, проведено дослідження щодо уточнення її параметрів для досліджуваного регіону з використанням матеріалів стаціонарної гідрологічної мережі до 1994 р. включно. Більш генетично обгрунтованою є розрахункова схема для обчислення максимальних витрат весняної повені з припливом води у річкову мережу. Вдосконалено структуру регіональної формули В.І.Мокляка, розроблено рекомендації щодо визначення параметрів даної формули. Використано балансовий метод визначення інтенсивності схилового припливу шляхом ретрансформації витрат води в замикаючому створі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.32(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Шакірзанова Ж. Р. 
Метод довгострокового територіального прогнозу максимальних витрат весняного водопілля (на прикладі річок басейнів Верхнього Дніпра, Західної Двіни і Німану) : Автореф. дис... канд. геогр. наук : 11.00.07 / Ж. Р. Шакірзанова; Одес. держ. екол. ун-т. - О., 2002. - 19 c. - укp.

Проаналізовано процеси формування весняної повені та розроблено метод довгострокового просторового прогнозу максимальних витрат води. Здійснено районування території південно-західної частини лісової зони за умовами формування весняного водопілля. На базі розробленої схеми районування обгрунтовано прогнозні залежності максимальних модулів від величин максимальних запасів води у сніговому покриві та з урахуванням основних факторів весняної повені. Запропоновано прогнозну схему для обчислення максимальних витрат, зумовлених повінню на річках, а також методику для переходу від прогнозних значень модульних коефіцієнтів до максимальних витрат води весняної повені на річках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318029 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського