Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Автореферати дисертацій (108)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЕРМАНЕНТН$<.>+<.>K=АГРОКУЛЬТУР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 668
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Хода О. О. 
Визначення координат нової перманентної GPS-станції UZHL (Ужгород) / О. О. Хода // Кинематика и физика небес. тел. - 1999. - 15, № 5. - С. 476-479. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Для визначення координат нової перманентної GPS-станції UZHL використано спостереження GPS-супутників на перманентних станціях UZHL, GLSV та POTS з 8 до 10 лютого 1999 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: В614.4 + О643.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лановик Б. Д. 
Економічна історія України і світу : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Б. Д. Лановик, З. М. Матисякевич, Р. М. Матейко; ред.: Б. Д. Лановик. - 4-е вид., випр. і доп. - К. : Вікар, 2001. - 477 c. - (Вища освіта XXI ст.). - Бібліогр.: 122 назв. - укp.

Проаналізовано економічні зв'язки населення Північного Причорномор'я з грецькими містами-полісами, розташованими на території України. Розкрито особливості становлення феодального господарства Франції, Англії, Німеччини, Візантії та скандинавських країн. Значну увагу приділено землеволодінню та сеньйоріально-селянським відносинам, агрокультурі та сільськогосподарській техніці в епоху середньовіччя. Охарактеризовано основні аспекти господарського розвитку українських земель у другій половині XIV - XV ст. у складі Польського королівства та Великого князівства Литовського. Окремі розділи присвячено аграрним реформам 1848 і 1861 рр., передумовам виникнення української кооперації, а також характерним рисам Російської та Австро-Угорської імперій. Детально розглянуто економічну політику урядів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії та ЗУНР.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(0) я73 + У03(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Апанович О.  
За плугом Господь іде : Агрокультура укр. селянства й козацтва в контексті ідей Сергія Подолинського та Володимира Вернадського / О. Апанович. - Б. м., 1999. - 26 c. - (Б-ка часоп. "Дзвін Севастополя"). - укp. - рус.

Агрокультура українського козацтва розглядається в контексті ідей геніальної роботи українського вченого ХIX ст. Сергія Подолинського про працю на землі та розподіл сонячної енергії, яка є єдиним джерелом життя на нашій планеті. Сергій Подолинський доводить величезну, навіть космічну, роль селянства, яке своєю творчою працею на землі нагромаджує й зберігає сонячну енергію. В роботі також досліджуються ідеї Володимира Вернадського - видатного природознавця ХХ ст., який створив вчення про живу речовину та біосферу, що є теоретичним і практичним підгрунтям сучасної екології, та концепцію ноосфери (сфери розуму) - майбутнього періоду розвитку біосфери, пов'язавши в такий спосіб природознавство з історичною наукою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Ук)-416 + Т597.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Юдкин-Рипун И. Н. 
Культура романтики : Автор. пер. с укр. / И. Н. Юдкин-Рипун; НАН Украины. Ин-т искусствоведения, фольклористики и этнологии им. М.Ф.Рыльского. - К., 2001. - 480 c. - Библиогр.: 917 назв. - рус.

Досліджено особливості культури XIX ст., розглянуто проблеми художнього синтезу, суб'єктивізму, соціальних конфліктів, літературоцентризму, європоцентризму, перманентності культуротворення, формування гуманітарного та соціального знання у лінгвістиці. Висвітлено питання психології та економіки. Значну увагу приділено природничонауковій революції у біології, хімії та геології, відкриттю електромагнетизму, створенню хвильової, статистичної та квантової механіки, виникненню векторного та матричного числення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)5-7 + Ш400.221.4 + Ч111

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дмитрієв А. І. 
Міжнародне гуманітарне право: основи концепції / А. І. Дмитрієв; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К. : Логос: Фахівець, 1999. - 119 c. - укp.

Представлено теоретичне дослідження актуальної для міжнародного права проблеми, пов'язаної із визначенням природи та змісту міжнародного гуманітарного права, визначено його джерела та принципи. На підставі системного підходу аналізується міжнародний захист прав людини як перманентний процес, що дає можливість увесь нормативний масив міжнародного гуманітарного права об'єднати у двох підсистемах, виділивши інститут, по-перше, що відноситься до міжнародного захисту прав людини у мирний час і, по-друге, той, що стосується міжнародного захисту прав людини у період збройних конфліктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сидорик Е. П. 
От первых этапов применения атомной энергии в мирных целях до Чернобыльской катастрофы / Е. П. Сидорик; НАН Украины. Ин-т эксперим. патологии, онкологии и радиобиологии им. Р.Е.Кавецкого. - К., 1999. - 40 c. - (ХХ в.). - Библиогр.: 52 назв. - рус.

Запропоновано концепцію радіаційних патогенетичних порушень в організмі у зв'язку з аварією на ЧАЕС. Наведено нові дані, отримані під час застосування сучасних біофізичних методів, про молекулярні механізми формування пошкоджень в органах та компонентах крові, які пов'язані з порушеннями функціонування електронтранспортних ланцюгів детоксикуючої та енергетичної систем, зрушенням рівноваги прооксидантно-антиоксидантного статусу організму за умов перманентної дії іонізувальної радіації низької інтенсивності. Розглянуто основи створення оптимальних схем профілактики радіаційних пошкоджень, які базуються на застосуванні природних регуляторів, зокрема, уловлювачів радикальних форм кисню, що взаємодіють з ДНК, і біоантиоксидантів. Це забезпечує підвищення порогу стійкості до радіаційного канцерогенезу та ресурсу толерантності до передчасного старіння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кліцаков І. О. 
Педагогічні кадри України (1917-1937 рр.) / І. О. Кліцаков; Горлів. держ. пед. ін-т інозем. мов ім. Н.К.Крупської. - Донецьк : Юго-Восток, 1997. - 309 c. - Бібліогр.: 135 назв. - укp.

На основі архівних документів та опублікованих матеріалів досліджується процес формування педагогічних кадрів України у 1917-1937 роках. Глибоко розкриваються форми і методи підготовки й перепідготовки учительських кадрів, підходи радянської влади до різних категорій учительства. Вивчено адміністративно-командні методи формування учительства, прискорення темпів підготовки учителів в умовах всеобучу, їхню перманентну соціально-класову фільтрацію, залучення педагогів до громадсько-політичної роботи. Показано турботу Радянської держави про школу й народного учителя, зусилля, спрямовані на поліпшення умов праці та побуту шкільних працівників, складності у їхньому здійсненні на усіх етапах розглянутого періоду. Підбито підсумки дослідження й дано сучасну оцінку деформаціям державної політики й учительства в умовах тоталітарного режиму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)6 + Ч489.514(4УКР) + Ч33(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586386 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Хода О. О. 
Перманентна GPS-станція Голосіїв (GLSV): спостереження у 1998 році / О. О. Хода // Косм. наука і технологія. - 1999. - 5, № 4. - С. 75-78. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено загальна інформація про перманентну GPS-станцію Голосіїв та результати спостережень на цій станції 1998 року.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6е(4Укр)л41

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Фан Динь Тан 
Проблема "Восток-Запад": Рефлексия и синкретизм / Фан Динь Тан; Нац. муз. акад. Украины им. П.И.Чайковского. - К., 1998. - 113 c. - Библиогр.: 221 назв. - рус.

Исследуются аспекты восточно-западных художественных взаимосвязей вдоль так называемой евразийской диагонали. Рассмотрены явления неосинкретизма и ориенталистики, ритуально-магические истоки синкретизма на Дальнем Востоке, а также натурфилософские и дуалистические представления в иероглифике как основе перманентности дальневосточной культуры. Раскрыта сущность художественной рефлексии и синкретизма как проявлений западных и восточных творческих ориентаций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ03(5)-183(4) + Ю3,232 + Ч111.154

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА589470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Рябенко О. А. 
Профіль вільної поверхні хвилеподібних білякритичних течій та солітонні розв'язки деяких диференціальних рівнянь / О. А. Рябенко // Приклад. гідромеханіка. - 1999. - 1, № 4. - С. 26-41. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Побудовано математичну модель хвилеподібних білякритичних течій. Виведено узагальнене диференціальне рівняння кривої вільної поверхні, отримано його загальний і солітонний розв'язки, виражені параметрами потоку в початковому перерізі розглядуваних течій. Показано, що відомі рівняння Кортевега-де Фріса, Серра та запропоноване, зводяться до одного виразу. З'ясовано умови існування самотньої та кноїдальних хвиль. Теоретичний профіль зіставлено з експериментальними даними. На основі проведених теоретичних і експериментальних досліджень зроблено класифікацію усталених і перманентних білякритичних течій з гладкою хвилеподібною поверхнею.


Ключ. слова: рівняння кривої вільної поверхні, рівняння Кортевега-де Фріса, самотні хвилі, кноїдальні хвилі
Індекс рубрикатора НБУВ: Н77-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Хода О. О. 
Створення та функціонування мережі перманентних GPS-станцій в Україні / О. О. Хода // Косм. наука і технологія. - 2001. - 7, № 4. - С. 83-86. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено загальну інформацію про українську перманентну GPS-мережу, яка складається з дев'яти GPS-станцій, встановлених різними закладами. Три станції ("Київ/Голосіїв", "Ужгород", керовані Головною астрономічною обсерваторією НАН України, та "Полтава", керована Науково-дослідним інститутом геодезії та картографії і Національним космічним агентством України) входять до мереж IGS та EPN.


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Опачко М. В. 
Теорія і практика профорієнтаційної діяльності педагога : (Навч.-метод. посіб.) / М. В. Опачко, В. В. Сагарда; Ужгород. держ. ун-т. - Ужгород, 2000. - 114 c. - Бібліогр.: 91 назв. - укp.

Розглянуто основні питання теоретичної та практичної підготовленості студентів - майбутніх педагогів до профорієнтаційної діяльності. Окреслено реалізацію завдань і функцій профорієнтації у змісті професійної діяльності педагога. Запропоновано програму інтегрованого курсу перманентної підготовки студентів до профорієнтаційної роботи у школі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч421.351.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Рубльов О. С. 
Україна крізь віки : В 15 т. Т. 10. Українські визвольні змагання 1917-1921 рр. / О. С. Рубльов, О. П. Реєнт; ред.: В. А. Смолій; НАН України. Ін-т археол. - К. : Альтернативи, 1999. - 319 c. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

На підставі широкого кола джерельно-документального матеріалу, новітньої історіографічної літератури висвітлено добу українських визвольних змагань 1917 - 1921 рр. Охарактеризовано український визвольний рух початку XX ст., можливості його розвитку, обумовлені вибухом Лютневої революції в Російській імперії. Період стрімкого піднесення національного руху яскраво втілився у створенні та перших кроках діяльності Української Центральної Ради, яка за перебігом історичних подій призвела до проголошення незалежності Української Народної Республіки в січні 1918 р. Проаналізовано події Брестського миру, приходу австро-німецького війська в Україну, гетьманського перевороту та створення Української Держави П.Скоропадського, повалення гетьманату й проголошення Директорії УНР, антиукраїнської діяльності московських більшовиків та їх місцевих підголосків. Поразки українських визвольних змагань внаслідок, насамперед, слабкості та внутрішніх суперечностей у національному політичному таборі - подано в контексті тогочасних міжнародних подій, зумовлених завершенням Першої світової війни, що докорінно змінила геополітичну ситуацію, а відтак - і політичну мапу Європи, але, на жаль, без незалежної України. Окремо висвітлено складний і напрочуд яскравий епізод історії національних визвольних змагань - проголошення на західних теренах нашої Батьківщини Західноукраїнської Народної Республіки, драматичну історію її самоорганізації та перманентної боротьби з переважаючими силами зовнішнього супротивника - відродженої Польщі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611 + Т3(4УКР)612

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кучменко Е. М. 
Ірландія і ольстерська криза, пошуки шляхів її подолання у другій половині ХХ століття : (Іст. огляд) / Е. М. Кучменко; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2000. - 98 c. - укp.

Висвітлено одну з актуальніших проблем ірландської історії - питання національної незалежності та об'єднання обох частин острова в суверенну державу. Розглянуто особливості розвитку двох політичних організмів - суверенної Ірландської Республіки та Північної Ірландії, перманентною ознакою якої в Новітній час стала конфронтація католицького і протестантського населення. Проаналізовано здобутки переговорних ініціатив у регулюванні ольстерської кризи, визначено місце різних політичних сил у пошуку шляхів мирного врегулювання конфлікту засобами конституційної демократичної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ИРЛ)6 + Т3(4ВЕЛ1)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бебешко В. Г. 
Вопросы патогенеза радиационноиндуцированных лейкемий и дисгемопоэтических синдромов / В. Г. Бебешко // Журн. Акад. мед. наук України. - 1999. - 5, № 3. - С. 525-543. - Библиогр.: 18 назв. - рус.


Ключ. слова: радиоиндуцированные лейкемии, дисгемопоэтические синдромы, структурные перестройки хромосом, гидроксиапатит, коллаген, витамин <$ED sub 3>, окислительный гомеостаз, обмен нуклеиновых кислот
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Розенбуш А. Э. 
Об антикорреляции в изменениях визуального и ИК-блеска звезд с переменностью типа R Северной Короны / А. Э. Розенбуш // Кинематика и физика небес. тел. - 1998. - 14, № 4. - С. 342-352. - Библиогр.: 48 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Бакаев А. А. 
Информатизация перевозочного процесса на железнодорожном транспорте / А. А. Бакаев, А. П. Кутах, В. Л. Ревенко; Киев. ун-т экономики и технологий трансп. - К. : Фенікс, 2004. - 598 c. - Библиогр.: 118 назв. - укp.

Рассмотрены базовые вопросы эволюции структур организаций и систем организационного управления и их проектирований на базе инструментальных средств информатизации, как одного из важнейших применений новых информационных технологий на железнодорожном транспорте. Систематизированы этапы эволюционного развития систем обработки данных с учетом новых принципов и требований к проектированию автоматизированных информационных систем (АИС) и систем поддержки и принятия решений (СППР), использующих возможности информатизации транспортного процесса на железной дороге. Рассмотрен новый подход, при котором функции перманентных изменений, адаптации и развития процессов и объектов в предметной области учитываются на начальных стадиях проектирования и разработки информационно-программного обеспечения функционирующих АИС и СППР.


Індекс рубрикатора НБУВ: О280.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

П'ятий конгрес Міжнародної асоціації україністів. Історія : Зб. наук. ст. Ч. 3 / ред.: В. Ботушанський; Ін-т історії України НАН України, Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича, Міжнародний конгрес україністів (5+ 2002+ Чернівці). - Чернівці : Рута, 2005. - 404 c. - пол.

Проаналізовано вплив шляхти українського походження на перманентний процес формування засад української історії, діяльність української військової дипломатії в Італії, посольства УНР у Німеччині в контексті української державності (1919 - 1922 рр.). Показано роль закордонної групи Української партії соціалістів-революціонерів у суспільно-політичному житті західноукраїнських земель (1914 - 1918 рр.). Розглянуто дезертирство як форму опору селянства Харківщини (1918 - 1921 рр.), а також деякі питання духовного життя в Україні в 1920 - 1930 рр.

Проанализированы влияние шляхты украинского происхождения на перманентный процесс формирования основ украинской истории, деятельность украинской военной дипломатии в Италии, посольства УНР в Германии в контексте украинской государственности (1919 - 1922 гг.). Показана роль заграничной группы Украинской партии социалистов-революционеров в общественно-политической жизни западноукраинских земель (1914 - 1918 гг.). Рассмотрены дезертирство как форма сопротивления крестьянства Харьковщины в период 1918 - 1921 гг., а также некоторые вопросы духовной жизни в Украине в 1920 - 1930 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: С10411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Р.Ф.Кайндль. Вікно в європейську науку : Матеріали ІІ Міжнар. наук. семінару "Кайндл. читання", Чернівці, 28 - 29 трав. 2005 р. / ред.: Г. К. Кожолянко; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. Каф етнології, ант. та середньовіч. історії, Буков. етнограф. т-во, Буков. центр арх. дослідж., Чернів. обл. від-ня Всеукр. т-ва "Просвіта" ім. Т.Шевченка. - Чернівці : Прут, 2005. - 386 c. - укp.

Представлено матеріали оригінальних досліджень щодо вивчення історії, археології та етнології Буковинського краю. Проаналізовано українсько-польські міжпарламентські взаємини та особливості політичної диференціації студентської молоді Галичини на початку XX ст. Досліджено основні етапи перетворення січової ідеї у стрілецьку напередодні Першої світової війни. Розглянуто історію створення окремих таборів для полонених українців російської армії на території Австро-Угорщини та Німеччини Союзом визволення України у кінці 1914 - 1915 рр. Розглянуто деякі аспекти світового та українського досвіду реалізації етнонаціональної політики новітнього часу. Досліджено процес формування фондів археології Львівського історичного музею. Здійснено ідентифікацію австрійських архівних записів про середньовічні скарби на території північної Буковини. Обговорено діяльність Одеського товариства історії та старожитностей і встановлено його роль у розвитку пам'яткоохоронної справи на півдні України. Проаналізовано етнологічні та історико-етнографічні дослідження XIX - початку XX ст. календарної обрядовості та агрокультури українців Буковини. Розглянуто особливості формування та взаємодії козацької та селянської ментальності. Висвітлено історію виникнення та розвитку слов'янського перекладу Старого завіту як фактора інтеграції слов'янського світу до візантійсько-європейської середньовічної цивілізації. Проаналізовано етнографічні, історичні та мовознавчі праці Р.Ф.Кайндля - визначного дослідника Буковинського краю.

Представлены материалы оригинальных исследований по вопросам истории, археологии и этнологии Буковинского края. Проанализированы украинско-польские межпарламентские взаимоотношения и особенности политической дифференциации студенческой молодежи Галиции в начале XX ст. Исследованы основные этапы преобразования сечевой идеи в стрелецкую накануне первой мировой войны. Освещена история создания отдельных лагерей для пленных уккраинцев российской армии на территории Австро-Венгрии и Германии Союзом освобождения Украины в конце 1914 - 1915 гг. Рассмотрены некоторые аспекты мирового и украинского опыта реализации этнонациональной политики новейшего времени. Исследован процесс формирования фондов археологии Львовского исторического музея. Идентифицированы австрийские архивные записи о средневековых сокровищах на территории северной Буковины. Освещена деятельность Одесского общества истории и старожитностей и его роль в развитии памяткоохранного дела на юге Украины. Проанализированы этнологические и историко-этнографические исследования XIX - начала XX ст. календарных обрядов и агрокультуры украинцев Буковинского края. Рассмотрены особенности формирования и взаимодействия казацкой и крестьянской ментальности. Освещена история возникновения и развития славянского перевода старого завета как фактора интеграции славян в византийско-европейскую средневековую цивилизацию. Проанализированы этнографические, исторические и языковедческие труды Р.Ф.Кайндля - известного исследователя Буковинского края.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я434(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА663502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва : Зб. наук. пр. Вип. 1 / ред.: І. С. Тревого; Укр. т-во геодезії та картографії. Зах. геодез. т-во, Нац. ун-т "Львів. політехніка", НДІ геодезії і картографії, Укр. держ. наук.-вироб. ін-т зйомки міст та геоінф-ки ім. А.В.Шаха, ЗАТ "Ін-т перед. технологій". - Л., 2005. - 427 с. - укp.

Проаналізовано стан та перспективи розбудови геодезичних мереж України. Розглянуто питання точності визначення відносного місцеположення на основі GPS-технології. Викладено концепцію побудови висотної складової референтної системи координат країни. Описано астрономічний метод орієнтування геодезичних мереж, оптимальну модель мережі перманентних станцій в Україні. Висвітлено особливості визначення аномальної вертикальної рефракції, латерального розподілу густини аномальних мас у верхніх сферичних оболонках Землі та планет, геодинаміки Карпатського регіону за результатами GPS-вимірів перманентних станцій. Наведено результати дослідження горизонтальних деформацій земної поверхні Антарктичного півострова, класифікацію методів інтерполяції та апроксимації функцій трансформування растрових зображень. Розкрито концептуальні засади створення національної інфраструктури геопросторових даних України. Проаналізовано значення метрологічного забезпечення геодезичних робіт за ринкових умов.

Проанализированы состояние и перспективы развития геодезических сетей Украины. Рассмотрены вопросы точности определения относительного местоположения на основе GPS-технологии. Представлена концепция построения высотной составляющей референтной системы координат страны. Приведены описания астрономического метода ориентирования геодезических сетей, оптимальной модели сети перманентных станций в Украине. Освещены особенности определения аномальной вертикальной рефракции, латерального распределения плотности аномальных масс в верхних сферических оболочках Земли и планет, геодинамики Карпатского региона по результатам GPS-измерений перманентных станций. Изложены результаты исследования горизонтальных деформаций земной поверхности Антарктического полуострова, представлена классификация методов интерполяции и аппроксимации функций трансформирования растровых изображений. Раскрыты концептуальные основы создания национальной инфраструктуры геопространственных данных Украины. Проанализировано значение метрологического обеспечения геодезических работ в рыночных условиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1,0я54(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського