Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (21)Автореферати дисертацій (106)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЕРЕКОНАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 540
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Вісник Львівського інституту внутрішніх справ. Вип. 1 / ред.: В. Л. Регульський. - Л., 2000. - 295 с. - рус.

Висвітлено історико-правові аспекти становлення української державності, зокрема, джерела руського права, історію розвитку та шляхи становлення оперативно-розшукової тактики, права і свободи запорізьких козаків. Розглянуто проблеми розбудови правової української держави, у т.ч. процес розвитку правової бази місцевого самоврядування, національні та національно-державні інтереси, службово-трудові відносини працівників органів внутрішніх справ і сферу чинності законодавства про працю, шляхи розв'язання криміногенних конфліктів в Україні, пов'язаних з релігійними переконаннями. Окрему увагу приділено питанням удосконалення діяльності органів внутрішніх справ у боротьбі зі злочинністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр) + Х883.9(4Укр)73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Соколов С. В. 
Науково-практичні підходи до формування військової дисципліни в Збройних Силах України / С. В. Соколов. - К. : Наук. світ, 2000. - 33 c. - Бібліогр.: 69 назв. - укp.

Проведено соціально-філософський аналіз світоглядної зумовленості військової дисципліни на сучасному етапі будівництва Збройних Сил України. Розглянуто положення щодо синтезуючої ролі світогляду в процесі перетворення зовнішніх факторів впливу суспільних вимог, правових норм, знань та практичного досвіду на внутрішні переконання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)242

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ткачова Н. О. 
Педагогічні основи формування правосвідомості учнів у закладах професійно-технічної освіти / Н. О. Ткачова; АПН України. Ін-т педагогіки і психології проф. освіти. - К. : Правда Ярославичів, 1998. - 350 c. - Бібліогр.: 226 назв. - укp.

Монографія присвячена актуальній проблемі формування правосвідомості учнів у закладах професійно-технічної освіти. Висвітлюються методолого-методичні питання змісту, структури правосвідомості, формування правових знань, їх перетворення у переконання. Пропонується системно-комплексний підхід до формування нової парадигми правосвідомості молоді, орієнтованої на загальнолюдські ідеали і цінності як необхідного фактора розбудови демократичної, правової держави в Україні. Поряд з теоретичними узагальненнями розроблені конкретні, практичні пропозиції і рекомендації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461.432 + Х8 р(4УКР)2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Слюсарчук Р. О. 
Погляди П.Ліницького на суспільство і державу та їх розвиток / Р. О. Слюсарчук; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Знання, 1999. - 36 c. - укp. - рус.

Викладені переконання П.Ліницького в необхідності реформування суспільства, удосконалення його через слідування принципу справедливості, де мислитель передбачав появу ряду негативних тенденцій, таких як популізм, прислужництво, спроби видати свої інтереси народним уповноваженим за суспільні, пророкував постійність непродуманих переворотів політичного життя в Росії на початку ХХ століття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)5-578 + Ф1(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кобута С.  
Політичні аспекти легалізації української греко-католицької церкви (1987 - 1991 рр.) / С. Кобута // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 23-28. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Церковний собор у Львові легалізував Українську греко-католицьку церкву в Україні 23 січня 1990 р., але офіційне визнання і можливість зосередитися на суто релігійних формах діяльності УГПЦ змогла лише після прийняття 26 квітня 1991 р. Верховною Радою УРСР Закону "Про свободу совісті та релігійні переконання".


Ключ. слова: Українська греко-католицька церква, релігійна політика КПУ
Індекс рубрикатора НБУВ: Э371.109(4Укр)-36

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Нечиталюк М. Ф. 
"Честь праці!": Академік Михайло Возняк у спогадах та публікаціях / М. Ф. Нечиталюк; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. Ін-т франкознавства. - Л., 2000. - 424 c. - укp.

На підставі опублікованих мемуарів колишніх аспірантів Львівського національного університету, наукових працівників Інституту суспільних наук та інших сучасників видатного франкознавця й дослідника давньої української літератури академіка М.С.Возняка, біографічних і видавничих документів, невідомих наукових праць ученого, листування та бібліографічних матеріалів проаналізовано його життєвий шлях та наукову діяльність, відтворено правдивий образ самовідданого "жерця" науки, людини складного характеру й драматичної долі, що зазнала переслідувань за свої "націоналістичні переконання".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4УКР)6д Возняк М.С.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Горинь В.  
Іван Франко і Леся Українка: Відомий епізод "непорозуміння між своїми" / В. Горинь; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - Л., 1998. - 91 c. - Бібліогр.: с. 79-87. - укp.

Із широкого спектра проблеми громадської співпраці, творчих та особистих зв'язків І.Франка і Л.Українки висвітлюється одна, але дуже характерна сторінка їх взаємовідносин - "непорозуміння між своїми", зокрема, дискусія, що відбулась між ними на сторінках Франкового журналу "Житє і Слово" в 1896-1897 рр. На основі її аналізу розглянуто не тільки особисті взаємини, погляди та переконання громадських діячів та митців, а й глибокі суспільні процеси, важливі історико-політичні та культурно-національні питання духовного життя України кінця ХІХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Франко 417 + Ш5(4УКР)5-4 Українка 417

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кузик П.  
Ідеологія національної трагедії. (Український націонал-комунізм як продукт антагоністичних світоглядів) / П. Кузик // Людина і політика. - 2000. - № 1. - С. 54-57. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано доктрину українського націонал-комунізму, викладену у книзі "До хвилі. Що діється на Україні і з Україною" та в програмі УКП (1920 р.). Українські націонал-комуністи класичні марксистські догми оригінально застосовували за умов України. За їх переконаннями, принципи комунізму можуть втілюватись лише в незалежній соціалістичній Україні. На думку автора, українські націонал-комуністи протиставляли себе іншим українським силам, що руйнувало тим самим єдиний національний фронт боротьби за самостійність України й ускладнювало досягнення поставленої ними мети.


Ключ. слова: націонал-комунізм, Українська комуністична партія (УКП), В.Шахрай, С.Мазлах
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф1(4Укр)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Красильникова О. В. 
Історія українського театру ХХ сторіччя / О. В. Красильникова. - К. : Либідь, 1999. - 208 c. - укp.

Досліджено історію української драматургії і сценічного (режисерського, акторського, декораційного) мистецтва. Переосмислено творчість відомих діячів національного театру, чиї імена, насамперед, за їх політичні переконання, тривалий час замовчувалися, а також тих, оцінку діяльності яких з причин соціальної кон'юнктури було завищено.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.3(4УКР)6 + Ш5(4УКР)6-304.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лівенцова В. А. 
Ідеї виховання на гуманістичних засадах: історичний аспект / В. А. Лівенцова // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2005. - № 22. - С. 222-225. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто гуманність як одну з важливих загальнолюдських позитивних рис особистості, без наявності якої не може бути й мови про розвиток і формування більш складних громадських якостей. Гуманістичне виховання ставить за мету виховання в молоді переконання в тому, що найважливішою цінністю людини є її право на повагу та щастя.

Рассмотрена гуманность как одна из важных общечеловеческих позитивных черт личности, без наличия которой не может быть и речи о развитии и формировании более сложных общественных качеств. Гуманистическое воспитание ставит за целью воспитание у молодежи убеждения в том, что самая главная ценность человека - это ее право на уважение и счастье.

Humanism is one of the important human positive characteristics of personality. Humanistic education becomes to educate students, that the value of main is a law on respect and happiness.


Ключ. слова: гуманістичне виховання, гуманістичні педагогічні ідеї, гуманізм, думки, напрямки
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.352

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Воронко Л. А. 
Непряме навіювання як метод педагогічного і психологічного впливу / Л. А. Воронко, Н. М. Колєватова // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2004. - № 22. - С. 18-23. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Звернено увагу на перевагу непрямого навіювання як методу педагогічного і психологічного впливу на дітей, підлітків і молодих людей перед такими широко розповсюдженими у педагогічній практиці методами, як: переконання, пряме навіювання, заохочення, покарання тощо.

Утверждено, что косвенное внушение как метод педагогического и психологического воздействия на детей, подростков и молодых людей имеет ряд преимуществ перед такими широко распространёнными в педагогической практике методами как: убеждение, прямое внушение, поощрение, наказание и т. д.

This article deals with suggestion indirect as a method of pedagogical and phcychological influence upon children, teenagers and youth; its advantages as compared to a well known and widely spread in pedagogics methods as: persuasion, direct suggestion, interest, punishment, etс.


Ключ. слова: сугестор, сугеренд, навіювання, сприйняття, реагування
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.25 + Ю953.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лузік Е. В. 
Риторика: майстерність переконання : Навч. посіб. Мод. 1 / Е. В. Лузік, Т. В. Ільїна; Нац. авіац. ун-т. - К., 2005. - 83 c. - Библиогр.: с. 81-83 - укp.

Розглянуто риторику як науку та мистецтво усної комунікації та засаду мисленнєво-мовленнєвої діяльності особистості, а також благодатне слово (гомілетику) як засіб формування духовної культури. Наведено закони риторики з метою формування комунікативних якостей, сприятливих для ефективного спілкування. Розкрито історичні аспекти формування риторики як науки та мистецтва.

Рассмотрена риторика как наука и искусство устной коммуникации, основа мыслительно-речевой деятельности личности, а также благодатное слово (гомилетику) как средство формирования духовной культуры. Приведены законы риторики, способствующие формированию коммуникативных качеств, благоприятных для эффективного общения. Раскрыты исторические аспекты формирования риторики как науки и искусства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш7 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Берназ В. Д. 
Рішення слідчого (криміналістичний, процесуальний та психологічний аспекти) : Моногр. / В. Д. Берназ, С. М. Смоков; Одес. юрид. ін-т Нац. ун-ту внутр. справ. - О., 2005. - 150 c. - Бібліогр.: 200 назв. - укp.

Наведено загальну характеристику слідчої діяльності, проаналізовано роботу слідчого як пізнавально-доказову діяльність, роль його внутрішнього переконання під час прийняття основних процесуальних рішень на початковому етапі досудового слідства, зв'язок тактичних рішень з процесуальними рішеннями слідчого.

Приведена общая характеристика следственной деятельности, проанализированы работа следователя как познавательно-доказательная деятельность, роль его внутреннего переубеждения при принятии основных процессуальных решений на начальном этапе досудебного следствия, связь тактических решений с процессуальными решениями следователя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.07 + Ю947.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гришкін В. О. 
Соціалізація економіки України: теорія, методологія, перспективи : Моногр. / В. О. Гришкін; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д. : Пороги, 2005. - 498 c. - Бібліогр.: с. 448-498. - укp.

Розглянуто суспільно-історичні аспекти соціалізації, зокрема, її детермінанти, погляди та переконання щодо суспільного прогресу, результати еволюції процесів соціалізації у світовому вимірі. Розкрито теоретико-методологічні засади соціалізації економіки за умов викладання концепції її змісту та природи, а також складових за сферами та об'єктами здійснення. Обгрунтовано вибір соціально-ринкового варіанта соціалізації економіки України та наведено результати його реалізації на національних теренах у 1991 - 2002 рр. Визначено умови, чинники та суперечності соціально-ринкової трансформації національної економіки.

Рассмотрены социально-исторические аспекты социализации, в частности, ее детерминанты, взгляды и убеждения об общественном прогрессе, результаты эволюции процессов социализации в мировом измерении. Раскрыты теоретико-методологические основы социализации экономики с учетом изложения концепции ее содержания и природы, а также составляющих частей относительно сфер и объектов осуществления. Обоснован выбор социально-рыночного варианта социализации економики Украины и приведены результаты его реализации на территории страны в 1991 - 2002 гг. Определены условия, факторы и противоречия социально-рыночной трансформации национальной экономики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + У9(4УКР)490

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дороніна М. С. 
Психологія управління : Навч. посіб . Ч. 2 / М. С. Дороніна, А. М. Григоренко; Харк. держ. екон. ун-т. - Х., 2000. - 94 c. - Библиогр.: 12 назв. - укp.

Узагальнено проблеми психології діяльності керівника й управління трудовим колективом. Висвітлено психологічні особливості діяльності керівника, проблеми психології керівництва, спілкування, прийняття й організації виконання рішень, виховної діяльності керівника, переконання та навіювання. Детально розглянуто комплекс питань, які характеризують психологічний аспект управління трудовим колективом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.18я73

Шифр НБУВ: В344346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Немцова В. С. 
Уроки мастерства В.П. Шаламова / В. С. Немцова // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - Х., 2002. - № 8. - С. 34-48. - рус.

Зазначено, що своєрідність творчого досвіду В.П. Шаламова полягає в послідовній і принциповій відповідності принципам станкового живопису, реалістичній школі. На думку Шаламова, реалістичне мистецтво за своїм потенціалом і перспективою невичерпне і складне як сама природа, і тому необхідно постійно звертатися до природи. За його переконанням, художник, який використовує свої уяву та зневажає вивчення природи, приречений на творчу деградацію. Власний потенціал він черпає з довіри до реальності, у якій знаходить глибокий сенс і красу, незважаючи на усі мінливості індивідуальної долі. Спрага творчості та пізнання, відкритість новим враженням визначають свіжість й оригінальність його художніх рішень, а здобутки митця несуть у собі могутній заряд любові до життя, людей, і в цьому їх значення не обмежується рамками визначеного часу.

Отмечено, что своеобразие творческого опыта В.П. Шаламова заключается в последовательной и принципиальной приверженности принципам станковой живописи, реалистической школе. По мнению Шаламова, потенциал и перспективы реалистического искусства неисчерпаемы и сложные, как сама природа, и именно поэтому необходимо постоянно обращаться к природе. По его убеждению, художник, который использует только свое воображения и пренебрегает изучением природы, обречен на творческую деградацию. Собственный потенциал Шаламов черпает из доверия к реальности, в которой находит глубокий смысл и красоту, невзирая на все превратности индивидуальной судьбы. Жажда творчества и познания, открытость к новым впечатлениям определяют свежесть и оригинальность его художественных решений. Произведения Шаламова несут в себе мощный заряд любви к жизни, людям, и в этом смысле их значение не ограничивается рамками определенного времени.

Originality of creative experience V.P. Shalamov consists of series and basic adherence to principles easel painting, realistic school. He loves to stress, that the realistic art on potential and perspectives is inexhaustible and nature is multiple, as. For this reason it is necessary constantly to be converted to a nature. On its belief, the artist fed only by fetuses of the imagination and scorning in study of a nature, is doomed on a creative degradation. Own potential it scoops from confidence toa reality, in which discovers deep sense and beauty, despite of all vicissitudes of fate. Thirst of creativity and the knowledges, openness to new impressions determine freshness and originality of his art solutions. His products carry in themselves a powerful charge of love to life, people, and in this sense their value is not restricted to frameworks of defined time.


Ключ. слова: художник, культура, искусство, В.П. Шаламов
Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4Рос)6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Салманова О. Ю. 
Переконання як засіб забезпечення міліцією безпеки дорожнього руху / О. Ю. Салманова // Право і безпека. - 2002. - № 3. - С. 77-80. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто систему засобів переконання, застосовуваних міліцією з метою забезпечення безпеки дорожнього руху. Проаналізовано їх особливості, визначено пріоритетні напрямки розвитку й удосконалення даної діяльності.

Рассмотрена система мер убеждения, применяемых милицией в целях обеспечения безопасности дорожного движения. Проанализированы их особенности, намечены приоритетные направления развития и совершенствования данной деятельности.

The system of measures of inclining used by militia with the purposes of safety control of road motion is reviewed. Their features are parsed, the priority development trends and perfecting of the given activity are intended.


Ключ. слова: переконання, міліція, безпека дорожнього руху
Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дороніна М. С. 
Психологія управління : Навч. посіб. Ч. 2 / М. С. Дороніна, А. М. Григоренко; Харк. держ. екон. ун-т. Міжгалуз. ін-т підвищ. кваліфікації. - Х., 2002. - 96 c. - Библиогр.: с. 93 - укp.

Розкрито психологічні аспекти діяльності керівника та керівництва. Розглянуто особливості спілкування в процесі здійснення управління, а також прийняття та організації виконання управлінських рішень, здійснення виховної діяльності, переконання та навіювання. Наведено відомості про психологію управління трудовим колективом.

Раскрыты психологические аспекты деятельности руководителя и руководства. Рассмотрены особенности общения в процессе осуществления управления, а также принятия и организации выполнения управленческих решений, осуществления воспитательной деятельности, убеждения и внушения. Приведены сведения о психологии управления трудовым коллективом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.18 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Герасимчук А. А. 
Етика й етикет сучасного бізнесу - запорука економічної безпеки підприємств : навч. посіб. / А. А. Герасимчук, О. І. Тимошенко, Я. Дашкевич; Європ. ун-т. - К., 2007. - 285 c. - укp.

Розкрито сутність основних понять етики бізнесу, описано її структуру. Розглянуто релігійні та філософсько-соціальні джерела формування етичних положень ведення бізнесу. Проаналізовано вплив буддійської, християнської, ісламської й іудаїстської релігійних концепцій на даний процес. Наведено приклади етичних кодексів господарської діяльності, прийнятих у Польщі. Висвітлено психологічні засади етики бізнесу, розкрито її роль у конкурентній боротьбі та забезпеченні економічної безпеки підприємства. Розглянуто етичні норми, яких необхідно дотримуватись під час переговорного процесу, ділового спілкування, телефонної розмови. Наведено відомості про ефективні засоби переконання партнера, висвітлено основні положення теорії інтерперсонального шахрайства. Розглянуто етичні принципи діяльності менеджера, необхідні для досягнення професійного успіху за сучасних умов господарювання.

Раскрыта сущность основных понятий этики бизнеса, описана ее структура. Рассмотрены религиозные и философско-социальные источники формирования этических положений ведения бизнеса. Проанализировано влияние буддийской, христианской, исламской и иудаистской религиозных концепций на данный процесс. Приведены примеры этических кодексов хозяйственной деятельности, принятых в Польше. Освещены психологические основы этики бизнеса, раскрыта ее роль в конкурентной борьбе и обеспечении экономической безопасности предприятия. Рассмотрены этические нормы, которых необходимо придерживаться на переговорах, при деловом общении и телефонном разговоре. Охарактеризованы эффективные средства убеждения партнера, освещены основные положения теории интерперсонального обмана. Рассмотрены этические принципы деятельности менеджера, необходимые для достижения профессионального успеха в современных условиях хозяйствования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю751.4 я7 + Ю787.1 я7 + Ю953 я7 + У529.0-995 я7 + У9(4УКР)290-995 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА695400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Горбач Н.  
Життя та творчість Тараса Шевченка / Н. Горбач. - Л. : Каменяр, 2005. - 303 c. - Бібліогр.: с. 298-301. - укp.

Висвітлено життєвий і творчий шлях видатного українського поета Т.Шевченка. Наведено відомості про його родовід, дитячі роки, період кріпацької неволі та навчання в Академії мистецтв у Петербурзі. Розглянуто творчу та громадську діяльність, детально проаналізовано період заслання. Висвітлено релігійні переконання, філософський світогляд і поетичну майстерність Т.Шевченка. Розкрито історію написання російськомовних творів митця, проаналізовано поеми "Єретик" і "Марія". Показано суттєвий вплив творчості Г.Сковороди, М.Гоголя, П.Куліша на формування ідейних переконань Т.Шевченка. Розглянуто злочинну завойовницьку політику російського імперіалізму на чолі з царем Миколою I на Кавказі та в Європі. З урахуванням даних історичних реалій більш точно з'ясовано логіку поведінки царських генералів III відділення стосовно покарання Т.Шевченка. Здійснено немарксистський аналіз філософського світогляду поета, на підставі якого переосмислено його роль та значення в історії української та світової філософії. Наведено сучасні інтерпретації творчої спадщини Т.Шевченка.

Освещен жизненный и творческий путь выдающегося украинского поэта Т.Шевченко. Приведены сведения о его родословной, детских годах, периодах крепостной неволи и обучения в Академии искусств в Петербурге. Рассмотрена творческая и общественная деятельность, детально проанализирован период ссылки. Освещены религиозные убеждения, философское мировоззрение и поэтическае мастерство Т.Шевченко. Раскрыта история написания его русскоязычных произведений, проанализированы поэмы "Еретик" и "Мария". Показано существенное влияние творчества Г.Сковороды, Н.Гоголя, П.Кулиша на формирование идейных убеждений Т.Шевченко. Рассмотрена преступная деятельность русского империализма во главе с царем Николаем I на Кавказе и в Европе. С учетом данных исторических реалий более точно установлена логика поведения царских генералов III отделения относительно наказания Т.Шевченко. Осуществлен немарксистский анализ философского мировоззрения поэта, на основании которого переосмыслена его роль и значение в истории украинской и мировой философии. Представлены современные интерпретации творческого наследия Т.Шевченко.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко,Т.Г. 4,0 + Ю3(4УКР)5-8 Шевченко Т.Г.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА668038 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського