Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (79)Автореферати дисертацій (32)Книжкові видання та компакт-диски (303)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>K=ПІВДЕННА$<.>+<.>K=ЄВРОПА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 460
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Картунов О. В. 
Вступ до етнополітології : Наук.-навч. посіб. / О. В. Картунов; Ін-т економіки, упр. та госп. права. - К., 1999. - 300 c. - Бібліогр.: с. 259-277. - укp.

Робота є першою спробою цілісного, системного дослідження і докладного викладу основ етнополітології - нової та перспективної науки про взаємовідносини етнічностей і політики. Розробляються теоретико-методологічні засади аналізу втаємниченої і знехтуваної етнополітичної царини людського буття. Висвітлюються складні проблеми розвитку етнополітології на Заході та її становлення в Україні. Досліджується драматична історія зародження і еволюції світової етнополітичної думки, розглядаються наймодерніші західні й вітчизняні теорії етносу та нації, з'ясовуються парадокси їх взаємовідносин між собою, з державою та людством. Виявляються закономірності розвитку етнополітичних процесів, причини і наслідки етнічного ренесансу, розкриваються таємниці політизації етнічностей в світі та в Україні. Дається порівняльний аналіз інтеграційних (Західна Європа) та дезінтеграційних (Східна Європа) етнополітичних процесів, їх теорії та практики. Узагальнюється світовий досвід національного будівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горобець І.  
Геостратегічні імперативи та ринок озброєнь Південної Азії на межі ХХІ століття / І. Горобець // Людина і політика. - 2001. - № 3. - С. 94-102. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Проаналізовано середовище на регіональному ринку озброєнь Південної Азії щодо можливостей адаптації стратегії розвитку українського військово-промислового комплексу до маркетингових умов даного регіону, що є найбільш перспективним ринком зброї у ХХІ ст. Розглянуто геостратегічні чинники, які впливають на становище у Південній Азії, чисельність армій та військові бюджетні витрати деяких країн регіону.


Ключ. слова: ринок озброєнь, Південна Азія
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(57)0-981 + У9(4Укр)305.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Континент Європа : Наук. зб., присвяч. 80-річчю виходу у світ пр. О.Шпенглера "Занепад Європи" / ред.: Ю. Вільчинський; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. Філос. ф-т. - Л., 2000. - 173 c. - укp.

Проаналізовано філософські аспекти науки і техніки у праці О.Шпенглера "Занепад Європи", морфологію історії філософії письменника, феномен кризи у культурфілософії ХХ ст. Охарактеризовано українську філософську антропологію в контексті методологічної рецепції О.Шпенглера і М.Бубера, містичні моменти культурології німецького філософа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)6-651.2 + Ч111.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чернышев Л. И. 
Новые тенденции в организации материаловедческих исследований в пятой Pамочной программе Евросоюза / Л. И. Чернышев, Д. А. Левина, Е. Ф. Гуржий // Порошковая металлургия. - 2000. - № 9-10. - С. 122-126. - рус.

На початку 1999 р. Європарламентом було прийнято п'яту Рамкову науково-технологічну програму Євросоюзу на 1998-2002 роки (5FP), яка істотно відрізняється від попередніх тим, що вирішує не тільки суто технічні або наукові задачі, але й безпосередньо погоджує їх із соціально-економічними проблемами. Описанo тематичні завдання та ключові акції 5FP, що мають відношення до матеріалознавчих досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж3-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Панов А. В. 
Основи країнознавства (Європа) : Навч. посіб. для студ. вузів / А. В. Панов. - Ужгород : Карпати, 1999. - 160 c. - укp.

Наведено основні дані про державно-правовий устрій, історичний та економічний розвиток країн Європи. Подано блок відповідних тем з правознавства та сигментації країн Європи, який включає: географічні дані, етапи історичного розвитку, сучасний державний устрій, деякі економічні відносини. Передбачено поділ Європи на регіони, в які входять держави, об'єднані спільним історичним минулим, економічною, політичною, культурною єдністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4) я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бойко А. В. 
Південна Україна останньої чверті ХVІІІ століття : Аналіз джерел / А. В. Бойко; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. - К., 2000. - 308 c. - укp.

Висвітлено джерела з історії Південної України останньої чверті XVIII ст. Проаналізовано історіографію джерелознавства, рух документальних джерел, основні архівні зібрання та публікації джерел з історії Південної України. Досліджено наративні джерела - мемуарну літературу, щоденники і подорожні записки, описи та атласи Південної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)462

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гусаков В.  
Північна Африка та інтеграційна парадигма у відносинах Північ - Південь / В. Гусаков // Людина і політика. - 2000. - № 3. - С. 45-48. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто взаємостосунки між Союзом Арабського Магрибу та Єдиною Європою, протидію такій співпраці з боку США з метою зміцнення своїх позицій та інтересів у регіоні. Зазначено, що сьогодні завдяки втручанню з боку США та Лівії співробітництво між Північною Африкою та Європою розвивається повільно. Головним питанням для європейців і країн Магрибу є пошук нової форми діалогу.


Ключ. слова: Північна Африка, Європа, європейська експансія на південь, Магриб
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(61)63-64(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бесараба О.  
Регіоналізація Європи / О. Бесараба // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 21-24. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто проблему інтеграційних процесів в Європі, проаналізовано концепції та рівні економічної інтеграції. Зазначено, що європейська інтеграція є еволюційною, а не революційною, вона супроводжується створенням міцного підгрунтя для взаємопорозуміння країн-сусідок.


Ключ. слова: інтеграція, Європа, міжнародна співпраця
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Павленко Р.  
Реформи по-корейські: уроки для України / Р. Павленко // Людина і політика. - 1999. - № 4. - С. 11-16. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано південнокорейське "економічне диво", сучасний стан економіки Південної Кореї. Увагу акцентовано на використанні позитивного досвіду цієї країни у розвитку вітчизняної економіки.


Ключ. слова: Південна Корея, "економічне диво", експорт, індустріалізація, централізована держава, "чейболи"
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5Кор7)0-183 + У9(4Укр)0-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Середньовічна Європа: погляд з кінця ХХ ст. : Матеріали наук. конф., 16 - 18 берез. 2000 р. / ред.: Я. Д. Ісаєвич; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Золоті литаври, 2000. - 275 c. - укp.

Розглянуто теорії та концепції, які окреслюють шлях розвитку європейської цивілізації від пізньої античності до Нового часу, місце України в даному історичному процесі, методологічні засади медієвістики. Висвітлено політичні, економічні та культурні аспекти розвитку Європи періоду середньовіччя. Значну увагу приділено витокам та поширенню християнства на європейському континенті. Проаналізовано писемні, геральдичні, нумізматичні, етнографічні та художньо-образотворчі джерела середньовічної історії Європи. Подано історіографічний огляд розвитку медієвістики. Визначено місце і роль Київської Русі в історії центрально-східноєвропейського регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)4 я431 + Т3(4)4 я431 + Т3(4УКР)4 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лінчевський А. А. 
Створення селекційного матеріалу ярого ячменю на основі ізогенної серії за рецесивними генами mlo стійкості до збудника борошнистої роси / А. А. Лінчевський, Л. О. Дубініна, Т. К. Гаврилюк // Цитология и генетика. - 1998. - 32, № 6. - С. 42-47. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Однією з найбільш поширених хвороб рослин в Україні є борошниста роса. Протягом десятиріч найбільш ефективним захистом рослин ячменю від ураження борошнистою росою було введення домінантних генів Mlg, Ml(La) та серії генів Mla до генотипу поширенних у виробництві сортів. Однак з удосконаленням збудника хвороби, появою більш вірулентних рас більшість сортів втратили здатність протистояти хворобі. Західна Європа перейшла до роботи з рецесивними генами серії mlo. Нами вивчена у 1992-1997 рр. можливість забезпечення стійкості до збудника борошнистої роси в умовах півдня України рецесивними генами mlo 1...11. Лінії з генами mlo 1, 3 і 4 не уражувались південно-українською популяцією збудника борошнистої роси зовсім. Лінії з генами mlo 5...11 уражувались всього на 0-3. Всі відомі mlo гени можна використовувати в селекційних програмах для вдосконалення сортів ячменю України. З участю mlo 1...11 генів вже створено новий селекційний матеріал, який вивчається в селекційному процесі.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-317.5,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Омелян В.  
США та світовий порядок / В. Омелян // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 61-63. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто питання впливу США у світі, який сьогодні є значно більшим, ніж будь-якої з наддержав минулого. Крах СРСР спричинив небезпечний вакуум, який жодна інша держава, окрім США, не спроможна заповнити. Європа прийняла дещо "ковбойські" дії американців під час балканської кризи, але вона важко сприймає американську економічну гегемонію. На думку автора, якщо Вашингтон буде і надалі зберігати такий підхід до розв'язання міжнародних конфліктів, цілком можливе утворення нових альянсів, що будуть протистояти США.


Ключ. слова: США, наддержава, міжнародна спільнота, новий світовий порядок
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)6-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Т.Г.Масарик і нова Європа : Матеріали Першої укр.-чес. наук.-теорет. конф. "Масарик. читання", м.Київ, 7-8 квіт. 1998 р. / ред.: С. В. Віднянський; Міжнар. наук.-техн. ун-т. - К., 1998. - 80 c. - укp.

Розглядається життєвий та творчий шлях видатного вченого, філософа-гуманіста, державного діяча й політика-демократа, першого президента Чехословацької республіки Томаша Г.Масарика, його внесок у розвиток ідей європейської спільності та чесько-українських взаємин. Висвітлюється українське питання в поглядах Т.Г.Масарика та політиці першої Чехословацької республіки, історія становлення українсько-чехословацьких взаємин, проблеми розвитку української громади в Чеській Республіці тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЧЕХ)6-8 Масарик я431 + Т3(4УКР)6-7 я431 + Ю3(4ЧЕХ)5/6 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Циппеліус Р.  
Філософія права / Р. Циппеліус; Пер. з нім.: Є. М Причепій. - К. : Тандем, 2000. - 300 c. - (Підруч. світу. Європа). - Бібліогр.: с. 281-290. - укp.

Розглянуто поняття права, нормативний та фактичний компоненти права. Розкрито поняття "нормативного значення", зв'язок права зі станом речей, між правом та суспільними факторами. Особливу увагу приділено аналізу правової свідомості, філософсько-правових аспектів специфічного кола проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Центральна і Східна Європа в XV-XVIII століттях: Питання соціально-економічної та політичної історії / ред.: Л. Зашкільняк, М. Крикун; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. Каф. історії слов'ян. країн. - Л., 1998. - 301 c. - укp.

Розглянуто життєвий шлях та наукову творчість відомого українського історика, професора Львівського державного університету ім. І.Франка - Д.Л.Похилевича (1897-1974). Проаналізовано дослідження процесу перебудови помісного господарства у Східній Європі в XVI-XVIII ст. у творчій спадщині Д.Л.Похилевича, взаємовідносини старост і шляхти в Галицькій Русі пізнього середньовіччя. Особливу увагу приділено історії політичного розвитку і міжнародних стосунків, а також сучасному стану вивчення суспільств Центральної та Східної Європи XV-XVIII ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)4 я434 + Т1(4УКР)6-8 Похилевич + Т3(4УКР)4 я434 + Т3(45)4 я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кондратюк С.  
Чорноморський регіон: реалії та перспективи нафтового шляху "Азія - Європа" / С. Кондратюк, І. Овсій // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 6-14. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано південний (чорноморський) напрямок зовнішньої політики України. Увагу акцентовано на його пріоритетності та великій перспективності, зокрема, з огляду на можливість транспортування через Україну частини каспійської нафти. У Чорноморському регіоні переплітаються в одному геополітичному вузлі інтереси України, США, Росії, Туреччини, Центрально-Східної Європи, європейських, центральноазіатських та закавказьких країн СНД і, деякою мірою, країн Середземномор'я.


Ключ. слова: Чорноморський регіон, каспійська нафта, нафтопроводи, чорноморська політика США, Туреччини, Росії
Індекс рубрикатора НБУВ: У580 + У9(4Укр)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сватко Ю.  
Європа "після Канта" / Ю. Сватко // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Філос. та право. - 1999. - Т. 8. - С. 16-21. - укp.

Моделюється культурно-історичний тип сучасної епохи "особистість - Світ Людини - культура" і його функціонально-"інобуттєвий" варіант "суб'єкт - історія - цивілізація".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.2 + Ю3(0)6-08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Іванова І. Л. 
Історія опери: Західна Європа XVII-XIX століття : Навч. посіб. / І. Л. Іванова, Г. В. Куколь, М. Р. Черкашина; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Заповіт, 1998. - 383 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - укp.

Висвітлюються етапи та стадії оперного процесу, докладно аналізується творчість провідних оперних композиторів, виявляються жанрово-стильові риси ренесансної музичної драми, опери бароко та класицизму, простежуються видозміни та трансформації, притаманні оперному мистецтву романтичної доби. Значна увага приділяється також визначенню місця опери у загальнохудожніх процесах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ335.413(0) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Панов Б. С. 
Особенности состава хромшпинелидов из кимберлитовых трубок Приазовья / Б. С. Панов, В. Л. Гриффин, Ю. Б. Панов // Минерал. журн. - 1999. - 21, № 2/3. - С. 53-60. - Библиогр.: 15 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332(45УКР)516

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Видьмаченко А. П. 
Сезонные изменения оптических характеристик атмосферы Сатурна / А. П. Видьмаченко // Кинематика и физика небес. тел. - 1999. - 15, № 5. - С. 430-446. - Библиогр.: 34 назв. - рус.

Сезонні варіації притоку сонячної енергії до різних широт Сатурна викликані наявністю значного кута нахилу екватора планети до площини орбіти 26 ° 44'. Аналіз розподілу яскравості по диску планети за 1965 - 1995 рр. вказує на відсутність значних часових варіацій відбивної здатності його широтних поясів у візуальних променях. Водночас спостережено суттєві часові зміни УФ-яскравості на різних широтах: найістотнішу різницю яскравостей північної i південної півкуль Сатурна в 1966 і 1980 рр. (амлітуда 25 %) в екваторіальному поясі; для помірних і приполярних поясів амплітуда складає 7 - 10 %. Дані про розподіл метанового поглинання lambda - 866 нм у момент рівнодення в 1995 р. свідчать про значну (амплітуда 40 %) відмінність поглинання метаном у полярних регіонах планети в 1980 i 1995 рр. У рамках двошарової моделі атмосфери виконано розрахунок інтенсивності дифузно відбитого випромінювання з урахуванням багаторазового розсіювання. З порівнянь розрахованих профілів із спостережуваними в 1966 і 1980 рр. отримано, що відмінність фотометричних властивостей широтних поясів може зумовлюватися відмінностями об'ємної концентрації аерозоля, оптичної товщини надхмарового газового шару і спектральних значень уявної частини показника заломлення хмарових часток. Аналіз розрахованих значень параметрів атмосфери Сатурна підтверджує отриманий раніше для даних 1980 р. і вперше отриманий у 1966 р. висновок, що в "зимовій" півкулі (південна до 1966 р. і північна до 1980 р.) хмаровий шар є більш розрідженим, верхня його межа знаходиться на більшій висоті, ніж у півкулі, що "п

ережила" до цього літній сезон. Ті екваторіальні області Сатурна, що тривалий час були затінені кільцями, відрізняються від інших широтних поясів підвищеною кількістю сильно поглинаючої кольорової домішки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського