Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ОСТЕОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 172
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Черкасов В. Г. 
Анатомія людини : навч. посіб. / В. Г. Черкасов, С. Ю. Кравчук; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця, Буков. держ. мед. ун-т. - Вінниця : Нова кн., 2011. - 640 c. - укp.

Викладено основні відомості з анатомії людини. Наведено вчення про кістки (остеологія) - розглянуто їх будову, розвиток, рентгенанатомію та класифікацію, приділено увагу хребтовому стовпу, кісткам грудної клітки, скелетам верхньої та нижньої кінцівок, кісткам черепа. Висвітлено вчення про з'єднання кісток (артрологія) - наведено класифікацію з'єднань кісток, суглобів і схему характеристики суглоба, розглянуто з'єднання кісток черепа, тулуба, грудної клітки, з'єднання грудного пояса, вільної верхньої кінцівки, тазового поясу та вільної нижньої кінцівки. Охарактеризовано вчення про м'язи (міологію) - м'язи, фасції та ділянки спини, грудної клітки, живота, шиї, голови; м'язи, фастії та топографію верхньої та нижньої кінцівок. Розглянуто вчення про нутрощі (спланхнологію) - травневу, дихальну, сечову, статеву системи; вчення про судини (ангіологію) - судини малого (легеневого) кола кровообігу, артерії та вени великого кола кровообігу, притоки верхньої та нижньої порожнистої вен, а також лімфатичну систему. Наведено вчення про нервову систему (неврологія), що охоплює відомості про центральну, периферійну, автономну нервові системи та органи чуттів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*60 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС51837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Головацький А. С. 
Анатомія людини : підруч. для студ. вищ. мед. навч. закл. IV рівня акредитації : у 3 т. Т. 1 / А. С. Головацький, В. Г. Черкасов, М. Р. Сапін; ред.: А. С. Головацький, В. Г. Черкасов. - Вінниця : Нова Кн., 2010. - 365 c. - Библиогр.: 24 назв. - укp.

Наведено сучасні дані про будову клітин і тканин, характеристику органів, систем і апаратів органів. Описано основні етапи розвитку людини в онтогенезі, особливості будови, росту та розвитку організму. Подано опис функціональної анатомії кісток скелета (остеологія), їх з'єднань (артрологія) та м'язової системи людини (міологія), а також характеристику кровопостачання, відтоку крові та лімфи від цих анатомічних структур та їх іннервації. Поруч з анатомічними ілюстраціями та їх описом подано рентгенограми, комп'ютерні томограми, ангіограми, ендофото, які забезпечують порівняльне подання матеріалу та його прикладний клінічний аспект (суттєва відмінність даного видання від існуючих українських підручників анатомії). Усі анатомічні терміни подано українською та латинською мовами, в кінці тому наведено два предметних покажчики - українською та латинською мовами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*60 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: С11055/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Калашнікова С. М. 
Атлас анатомії людини : у 3 т. Т. 1. Остеологія, артрологія, міологія / С. М. Калашнікова. - Х., 2011. - 228 c. - укp. - рус. - англ.

Розглянуто анатомію опорно-рухового апарата. Наведено оригінальні рисунки натуральних анатомічних препаратів, зібраних у музеях кафедри анатомії Харківського національного медичного університету. Матеріал згруповано за трьома основними напрямами: остеологія (скелет людини, хребтовий стовп, грудний, шийний та поперековий хребці, крижова та куприкова кістка, ребра, грудина, череп), артрологія (волокнисті та синовіальні сполучення, міжхребцеві диски, дуговідросткові суглоби, різні зв'язки та суглоби) та міологія (скелетні м'язи, різні за формою та будовою).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*60 я6

Рубрики:

Шифр НБУВ: С11122/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Поворознюк В. В. 
FRAX у прогнозуванні ризику остеопоротичних переломів. Ч. 1 / В. В. Поворознюк, Н. В. Григор'єва // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2012. - № 1. - С. 10-16. - укp.

Надано дані літературних джерел та результати досліджень щодо ролі FRAX в оцінці та прогнозуванні ризику остеопоротичних переломів. Проаналізовано показники ризику остеопоротичних переломів та переломів стегнової кістки в чоловіків та жінок, а також роль окремих факторів ризику, які входять до алгоритму FRAX. Доведено доцільність використання FRAX в оцінці ризику переломів та його важливу роль у розширенні показань до антиостеопоротичної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83 + Р458.198.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Передков К. Я. 
L-подібний новий доступ при оперативному лікуванні гайморитів системою штучної кістки Форвард / К. Я. Передков, Є. Е. Борн, Ю. М. Бунь // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2012. - № 1. - С. 18-23. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено актуальну проблему - лікування гайморитів різного генезу за допомогою системи штучної кістки Форвард і застосування нового L-подібного розрізу під час доступу для гайморотомії. Робота заснована на спостереженнях за пацієнтами зі значними дефектами стінок гайморових пазух внаслідок запально-дистрофічних процесів. Описано нові хірургічні методи лікування на прикладі 33 клінічних випадків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.264.011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дегасюк В. В. 
Застосування вільних клаптів для усунення рецесії ясен та формування естетичного контуру навколо дентального імплантату / В. В. Дегасюк // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2012. - № 1. - С. 29-38. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На сьогодні дентальна імплантація зайняла свою нішу в реабілітації пацієнтів і стала повсякденним втручанням. Є достатньо методик встановлення дентальних імплантатів, які можна умовно поділити на: методики, які потребують відшарування клаптя (повного або розщепленого), і ті, які не потребують клаптевих маніпуляцій (так звані безкровні); дентальну імплантацію, яку проводять одночасно з кістковою чи м'якотканинною аугментацією або окремо (поетапно); одноетапну або двоетапну імплантацію; з негайним або з відтермінованим навантаженням та ін. Усі вони спрямовані не тільки на заміщення дефекту зубного ряду та відновлення функції, але й на забезпечення естетики. Нині вкрай важливо відтворити, завдяки ортопедичній конструкції, не тільки відповідний колір, текстуру, форму природного зуба, а й забезпечити адекватний контур м'яких тканин та "рожеву естетику" навколо штучних коронок, що є важливим завданням для лікаря-імплантолога.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р667 + Р665.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чертов С. А. 
Обгрунтування застосування однокомпонентних імплантатів діаметром 3 мм системи ImpLife190 при атрофії альвеолярного відростка нижньої щелепи / С. А. Чертов // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2012. - № 1. - С. 67-72. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Обгрунтовано можливість застосування однокомпонентних внутрішньокісткових імплантатів малого діаметра на прикладі власної клінічної роботи в комплексній реабілітації пацієнтів з атрофією дистальних ділянок нижньої щелепи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р665.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мудра В. М. 
Застосування Галавіту в імунокорекції хворих на хронічний генералізований пародонтит перед дентальною імплантацією / В. М. Мудра // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2012. - № 1. - С. 79-83. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Вивчено вплив імуноактивного препарату Галавіт на рівень циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) та їх фракційний склад у хворих на хронічний генералізований пародонтит (ХГП), яким необхідне проведення дентальної імплантації (ДІ). Встановлено, що застосування Галавіту в імунокорекції хворих з цією патологією сприяє нормалізації загальної концентрації ЦІК та їх молекулярного складу, що свідчить про патогенетичну обгрунтованість застосування Галавіту з метою імунокорекції у хворих на ХГП, які потребують проведення ДІ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-52 + Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Поворознюк В. В. 
FRAX у прогнозуванні ризику остеопоротичних переломів. Ч. 2 / В. В. Поворознюк, Н. В. Григор'єва // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2012. - № 2. - С. 10-16. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Надано дані літературних джерел та результати досліджень щодо ролі FRAX в оцінці та прогнозуванні ризику остеопоротичних переломів. Проаналізовано показники ризику остеопоротичних переломів та переломів стегнової кістки в чоловіків та жінок, а також роль окремих факторів ризику, які входять до алгоритму FRAX. Доведено доцільність використання FRAX в оцінці ризику переломів та його важливу роль у розширенні показань до антиостеопоротичної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83 + Р458.198.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Передков К. Я. 
Ліквовіт - живильна рідина як новий компонент для застосування в системах штучної кістки / К. Я. Передков, Є. Е. Борн, Ю. М. Бунь // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2012. - № 2. - С. 18-22. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено особливий спосіб обробки цільної крові - її експонування та центрифугування з дальшим змішуванням розділених фракцій крові в певній пропорції. Цю рідину можна застосовувати в різних системах штучної кістки. Особливо ефективне її використання з багатокомпонентним комплексом ББ-Форвард та специфічним оперативним втручанням. Методика застосування та компоненти комплексу запатентовані за № 51119 від 12.07.2010 р., № 51120 від 12.07.2010 р., № 52609 від 25.08.2010 р., № 52610 від 25.08.2010 р., № 52611 від 25.08.2010 р., № 52612 від 25.08.2010 р., № 52613 від 25.08.2010 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.53 + Р. с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Краффт Т. 
Визначення якості кістки при встановленні імплантату - новітня методика / Т. Краффт, Н. Осельманн, М. Г. Віхманн, В. Вінтер, З. М. Хекманн, М. Карл // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2012. - № 2. - С. 24-39. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення якості кістки у щелепі за допомогою механічного зонду стиску. Зонд складається з шести металевих язичків, розміщених у циліндрі, і розташованого в центрі конуса, який може втягуватись у циліндр. Завдяки цьому діаметр на кінці зонда може реверсивно збільшуватись. Для пілотних досліджень у тестованому матеріалі просвердлювали отвір, який імітував препарування ложа імплантату. У цьому фіктивному ложі імплантату визначено міцність матеріалу субстрату. У дослідженні виміряно силу та збільшення об'єму на кінці зонда. На підставі виміряних зондом величин встановлено наближені до кістки матеріали як пінополіуретан різної щільності і структури. Наступний етап розробки полягав у визначенні якості фіксованих у формаліні щелеп трупа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р665.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Мазур І. П. 
Порушення кісткового метаболізму у хворих на генералізований пародонтит. Клініко-експерементальне дослідження. Ч. 3 / І. П. Мазур // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2012. - № 2. - С. 70-74. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Завербна Л. В. 
Рання діагностика дистрофії пародонта в осіб молодого віку / Л. В. Завербна, О. Л. Личковська // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2012. - № 2. - С. 76-80. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зазначено, що ураження шийного відділу хребта мають безпосередній вплив на тканини щелепно-лицевої ділянки. Відмічено взаємозв'язок між шийним остеохондрозом і дистрофічними змінами у пародонті в осіб молодого віку. Клінічне обстеження осіб молодого віку з початковими ознаками дистрофії пародонта засвідчило первинне ураження хребта, що було підтверджено спеціалістом - лікарем-вертебрологом. Результати досліджень свідчать про доцільність проведення заходів, спрямованих на лікування шийного остеохондрозу з метою терапії та профілактики дистрофічних уражень пародонта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-4 + Р458.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Потапчук А. М. 
Особливості метаболічних процесів, які впливають на процеси остеоінтеграції при іммедіат-імплантації / А. М. Потапчук, В. В. Русин // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2012. - № 3. - С. 21-27. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Зіставлено неуспішні випадки іммедіат-імплантації з метаболічними процесами, що відбуваються в кістковій тканині під час її ремоделювання за прижиттєвого дослідження кісткових біоптатів з визначенням рівнів загального водорозчинного білка, фібронектину, GLA-білків і активності кислої фосфатази та впливу активності гормональної системи на процеси остеоінтеграціїї і стан показників фосфорно-кальцієвого обміну в крові пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р665.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мудра В. М. 
Вплив Галавіту на показники фагоцитарної активності моноцитів у хворих на хронічний генералізований пародонтит, які підлягають проведенню дентальної імплантації / В. М. Мудра // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2012. - № 3. - С. 56-60. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Вивчено вплив імуноактивного препарату Галавіт на динаміку показників макрофагальної фагоцитуючої системи (МФС) шляхом дослідження фагоцитарної активності моноцитів (ФАМ) у хворих на хронічний генералізований пародонтит (ХГП), які підлягають проведенню дентальної імплантації (ДІ). Встановлено, що до початку імунокорекції у хворих на ХГП, які підлягають проведенню дентальної імплантації (ДІ), спостерігалося зниження показників ФАМ, що свідчило про пригнічення функціонального стану МФС. Включення Галавіту у комплекс підготовки до дентальної імплантації хворих на ХГП сприяє нормалізації показників ФАМ, що свідчить про покращання функціонального стану МФС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-52 + Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гонта З. М. 
Вплив порушень нервової системи на розвиток захворювань пародонта. Актуальність та історія розвитку проблеми / З. М. Гонта, О. М. Немеш, І. В. Шилівський, В. А. Дацко // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2012. - № 3. - С. 75-78. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Надано літературний огляд праць, присвячених вивченню взаємозв'язку порушень стану центральної нервової системи та виникненню і перебігу захворювань пародонта. Висвітлено сучасні та базові експериментальні і клінічні дослідження тривалого періоду, які беззаперечно доводять несприятливий вплив патології центральної нервової системи на стан тканин пародонта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-1 + Р627-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Поворознюк В. В. 
Якість трабекулярної кісткової тканини у жінок залежно від тривалості постменопаузального періоду / В. В. Поворознюк, Н. І. Дзерович // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2012. - № 4. - С. 12-16. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінка показників якості трабекулярної кісткової тканини (TBS) і мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) у жінок різного віку залежно від тривалості постменопаузального періоду (ПМП). Проведено ретроспективний аналіз пацієнток Українського науково-медичного центру проблем остеопорозу (2007 - 2011 рр.). Для оцінки 10-річного ризику переломів стегнової кістки та інших остеопоротичних переломів використовували питальник FRAX. Показник якості трабекулярної кісткової тканини [TBS (L1-L4)], МЩКТ на рівні всього скелета, поперекового відділу хребта та шийки стегнової кістки оцінювали, застосовуючи двофотонну рентгенівську абсорбціометрію (Рrodigy, GE). У результаті дослідження встановлено достовірне зниження показника якості трабекулярної кісткової тканини з віком, достовірних відмінностей показника TBS залежно від наявності переломів периферичного скелета в анамнезі не виявлено. Відзначено достовірний кореляційний зв'язок між показником TBS та алгоритмом FRAX.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59 + Р458.148.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бяложик П. 
Вибрані проблеми лікування повних дефектів зубного ряду верхньої щелепи незнімними протезами на імплантатах / П. Бяложик, П. Нівіньскі, А. Флядер // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2012. - № 4. - С. 24-31. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Незнімні зубні протези на імплантатах є найкомфортнішим рішенням у лікуванні беззубої верхньої щелепи. Однак, атрофія альвеолярного відростка, що ускладнює імплантацію, часто потребує виконання автогенної трансплантації кістки. Дефіцит кістки ускладнює також ортопедичне лікування. Описано клінічні випадки двох пацієнток з атрофією беззубого альвеолярного відростка верхньої щелепи. Одній з них проведено автогенну трансплантацію із стегнової кістки. Друга пацієнтка пройшла лікування без трансплантації кісткових блоків. На підставі обох клінічних випадків зроблено висновок, що за умов значної атрофії альвеолярного відростка для уникнення ускладнень, пов'язаних з імплантацією, ортопедичними та естетичними проблемами, необхідний автогенний трансплантат кістки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р665.43-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Потапчук А. М. 
Оптимізація результатів успішності іммедіат-імплантації / А. М. Потапчук, В. В. Русин, Д. М. Мельничук // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2012. - № 4. - С. 46-51. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Описано результати використання імплантатів з модифікованою наноструктурованою кальцій-фосфатними сполуками поверхнею і опорно-утримуючого та направляючого стабілізатора з метою підвищення первинної стабільності імплантату у разі іммедіат-імплантації з раннім функціональним навантаженням. Проаналізовано динаміку змін коефіцієнта стабільності імплантату в різні терміни за допомогою Osstell mentor за модифікованою методикою на закритих імплантатах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р665.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Білоклицька Г. Ф. 
Зміна рівня бактеріального засіменіння пародонтальних кишень у хворих на генералізований пародонтит, асоційований з різними формами ревматоїдного артриту, під впливом пародонтальних плівок з цефтріаксоном та німесулідом / Г. Ф. Білоклицька, Н. В. Цецура // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2012. - № 4. - С. 70-76. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

У хворих на генералізований пародонтит виявлено зміни мікробіоценозу біотопу пародонтальних кишень, вираженість яких залежить від форми супутнього ревматоїдного артриту. Нова пародонтальна плівка з цефтріаксоном та німесулідом, застосована в місцевому лікуванні (фаза I) генералізованого пародонтиту, асоційованого з різними формами ревматоїдного артриту, має широкий спектр антибактеріальної дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122 + Р418.120.161

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського