Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>K=ОАЗИС<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Худяков О. І. 
Агроекологічне обгрунтування застосування рідких комплексних добрив "Віталист" та "Оазис" при вирощуванні кукурудзи та сої : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О. І. Худяков; Укр. акад. аграр. наук. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Зазначено, що РКД Віталист і Оазис виявляють фунгіцидні властивості, істотно впливають на зниження поширення та розвиток хвороб у посівах кукурудзи та сої. Виявлено, що хвороби поширились лише у деяких варіантах, а інтенсивність розвитку є значно меншою, ніж у контрольному варіанті. Доведено зростання врожайності та покращання фізичних, біохімічних і санітарно-гігієнічних показників якості зерна кукурудзи та сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434 + П213.6-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА370966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лапшин О. О. 
Промислові випробування водо-форсункового охолодження повітря в умовах шахти "Родіна" / О. О. Лапшин // Пробл. охорони праці в Україні. - 2011. - Вип. 20. - С. 124-129. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати промислових випробувань водо-форсункового охолодження (ВФО) рудникового повітря за умов шахти. Для охолодження використано артезіанську воду з верхніх водоносних горизонтів. Випробування проведено безпосередньо в гірничій виробці шахти. Для випробувань виготовлено установку "Оазис", яка складалася з системи трубопроводів для підведення артезіанської води та відцентрових форсунок, утворюючих гідравлічну завісу в виробці, що постачає повітря в зону гірничих робіт. Одержані результати випробувань ВФО повітря використовуються під час проектування заходів із нормалізації мікроклімату в глибоких рудних шахтах.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Клименко М. О. 
Український екологічний тлумачний словник : навч. посіб. для студ. напряму "Екологія, охорона навколишнього середовища та природокористування" / М. О. Клименко, М. А. Михальчук, Т. Ю. Гринюк, З. М. Буднік; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне : НУВГП, 2011. - 311 c. - Бібліогр.: с. 302-303 - укp.

Наведено основні наукові, довідково-інформаційні матеріали та тлумачення термінів і понять з різних розділів екології. Розкрито сутність таких понять як анабіоз, білий шум, біомаса, буря, водообмін, газ, галобактерії, гідросфера, дренаж, екологічний фактор, екосфера, забруднення гідросфери, імунітет, ксенобіотики, ланцюг живлення, мікроклімат, оазис, парниковий ефект, природокористування, фотосинтез.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 я212 я7 + Е0*80 я212 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Білокінь О. А. 
Ефективність застосування стимуляторів росту під кукурудзу на зелений корм / О. А. Білокінь // Агроекол. журн.. - 2007. - № 3. - С. 94-95. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Установлено позитивний вплив стимуляторів росту нового покоління Віталіст, Неофіт та Оазис на ріст і розвиток рослин кукурудзи: покращуються біометричні показники та урожайність. Зазначено, що за ефективністю нові стимулятори росту не поступаються раніше зареєстрованому в Україні препарату Гумісол.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-272.537.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Василенко М. Г. 
Застосування нових органо-мінеральних добрив "Віталисту" та "Оазису" на посівах сої / М. Г. Василенко, О. І. Худяков // Агроекол. журн.. - 2008. - Спец. вип. - С. 35-40. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

В полевых условиях проведена сравнительная оценка новых комплексных органо-минеральных удобрений "Виталист" и "Оазис". Опрыскивание посевов сои увеличивало урожай, улучшало качество продукции, обеспечивало экологическую безопасность продукции.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Білокінь О. А. 
Комплексні препарати, що активують ріст рослин, у агротехнологіях вирощування кукурудзи на зелений корм / О. А. Білокінь // Агроекол. журн.. - 2012. - № 4. - С. 100-103. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Встановлено позитивний вплив комплексних препаратів нового покоління Віталіст, Неофіт та Оазис на ріст і розвиток рослин кукурудзи за вирощування її на деградованих грунтах. Застосування препаратів сприяло зменшенню фітотоксичної дії грунту та рівня обмінної кислотності грунту дослідної ділянки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-468.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Білокінь О. А. 
Вплив застосування препаратів віталист, неофіт та оазис на накопичення важких металів зеленою масою кукурудзи / О. А. Білокінь // Агроекол. журн.. - 2014. - № 2. - С. 107-111. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Встановлено агроекологічну безпечність використання препаратів віталист, неофіт та оазис для вирощування кукурудзи на зелений корм. У польовому стаціонарному досліді на світло-сірому лісовому опідзоленому грунті в умовах Лісостепу України вивчено вплив препаратів, що посилюють ріст рослин, на накопичення зеленою масою кукурудзи важких металів: Pb, Zn, Cd та Cu. Визначено оптимальні норми витрат застосування досліджуваних препаратів, що забезпечують низькі рівні накопичення важких металів рослинами. Встановлено агроекологічну безпечність застосування препаратів віталіст, неофіт та оазис для вирощування кукурудзи на зелений корм та доцільність їх використання як елементу агротехнологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Василенко М. Г. 
Агроекологічне обгрунтування застосування нових вітчизняних добрив і регуляторів росту рослин в агроекосистемах Лісостепу та Полісся України : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.16 / М. Г. Василенко; НААН України, Ін-т агроекології і природокористування. - Київ, 2015. - 50 c. - укp.

Розкрито проблеми деградації та опустелювання земель. Одним із напрямів реалізації концепції боротьби з деградацією та опустелюванням земель є впровадження у сільськогосподарське виробництво енергозберігальних технологій із застосуванням нових вітчизняних добрив і стимуляторів росту рослин. Доведено, що на зміну традиційним енерговитратним технологіям мають прийти принципово нові технології землеробства, інтегрованого управління земельними ресурсами, узгодження економічних та екологічних інтересів. Тому особливого значення набуло питання вивчення та застосування безпечних нових вітчизняних добрив і регуляторів росту рослин, створених в Україні на основі вітчизняної сировини. Встановлено, що застосування органо-мінеральних добрив (ОМД) і регуляторів росту рослин (РРР) нового покоління стимулює розвиток азотофіксуючих мікроорганізмів, що, в свою чергу, сприяє збагаченню грунту доступними рослинам сполуками азоту. За цих умов зростає вміст загальної мікробної маси, знижується фітотоксичність грунту. Застосування ОМД і РРР істотно впливає на імунний статус рослин, зниження поширення хвороб у посівах пшениці, кукурудзи та сої. Застосування нових мінеральних добрив (тукосуміші, амофосу-34), Гумісолу, ОМД (Віталист, Оазис, Добродій), РРР (Ендофіт, Екостим, Неофіт, Ноостим, Вегестим, Агростим), мікробних препаратів (Азотовіт, Ембіонік) значно підвищує урожайність і покращує якість пшениці, кукурудзи, сої, зростає економічна ефективність застосування добрив і РРР. Обгрунтовано і практично доведено екологічну й економічну доцільність застосування нових добрив і РРР вітчизняного виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Василенко М. Г. 
Вплив органо-мінеральних добрив на міграцію радіонуклідів у сірих лісових грунтах / М. Г. Василенко, А. П. Стадник, П. М. Душко // Агроекол. журн.. - 2016. - № 1. - С. 31-37. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У польових і лабораторних дослідженнях на сірих лісових грунтах дослідного поля Інституту агроекології і природокористування НААН упродовж 2004 - 2011 рр. вивчали вплив нових вітчизняних органо-мінеральних добрив - Віталист, Оазис, Добродій на врожайність і якість зерна, а також в інших дослідженнях зменшення переходу радіонуклідів у продукцію різних сільськогосподарських культур, у т.ч. зерно кукурудзи. Встановлено, що застосування вказаних добрив сприяло збільшенню вмісту рухомих форм фосфору і калію в грунті навіть за підвищення врожайності, а також активізації біоти, зниженню фітотоксичності грунту. Доведено екологічну й економічну доцільність застосування нових органо-мінеральних добрив Віталист, Оазис, Добродій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.14-23 + П040.4-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Василенко М. Г. 
Стан сірого лісового грунту за впливу органо-мінеральних добрив і регуляторів росту рослин / М. Г. Василенко, А. П. Стадник, П. М. Душко, О. С. Дем'янюк // Агроекол. журн.. - 2016. - № 4. - С. 100-105. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

За польових і лабораторних умов на сірих лісових грунтах дослідного поля Інституту агроекології і природокористування НААН упродовж 2006 - 2012 рр. досліджено вплив вітчизняних органо-мінеральних добрив (ОМД) Віталист, Оазис, Добродій і регуляторів росту рослин (РРР) на агрохімічні та агроекологічні показники грунту. Встановлено, що застосування вітчизняних ОМД та РРР сприяло збільшенню вмісту рухомих форм фосфору і калію в грунті, активізації мікробіоти, забезпеченню належних умов для росту і розвитку сільськогосподарських культур відповідно до вимог екологічної безпеки і охорони навколишнього природного середовища, енергоощадних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.14-23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Василенко М. Г. 
Перспективи застосування органо-мінеральних добрив і регуляторів росту рослин / М. Г. Василенко, А. П. Стадник, П. М. Душко // Агроекол. журн.. - 2017. - № 3. - С. 96-102. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Упродовж 1992 - 2016 рр. досліджено вплив органо-мінеральних добрив (ОМД), регуляторів росту рослин (РРР), мікробіологічних препаратів (МП) вітчизняного виробництва на екологічну безпеку, врожайність і якість продукції сільськогосподарських культур. Застосування Гумісолу, ОМД (Віталист, Оазис, Добродій), РРР (Емістим, Ендофіт, Екостим, Неофіт, Вегестим, Ноостим, Гарт, Агростим), мікробіологічних препаратів (Азотовіт, Ембіонік) відповідає екологічним вимогам, забезпечує охорону навколишнього природного середовища, створює належні умови росту та розвитку і підвищує врожайність і якість сільськогосподарських культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
12.

Букетов А. В. 
Підвищення надійності деталей засобів транспорту за рахунок застосування покриттів з оптимізованими інгредієнтами / А. В. Букетов, В. Г. Кулініч, С. В. Якущенко, О. М. Буренков // Проблеми тертя та зношування. - 2021. - № 4. - С. 25-38. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проведено аналіз впливу модифікаторів 3,3-дихлор-4,4-диамінодифенілметану, 4,4-диамінодифенілметану та наповнювача полістирол "Оазис" на руйнівні напруження при згинанні і теплостійкість розроблених полімерних композитних матеріалів. Для прогнозування властивостей і оптимізації вмісту модифікаторів і наповнювача в полімерних композитних матеріалах проведено статистичну обробку результатів за допомогою прикладного пакету STATGRAPHICS Centurion XVI (модуль Multiple Response Optimization). Методом математичного планування експерименту отримано рівняння регресії та встановлено залежність вихідних параметрів від обраних змінних факторів. Встановлено вміст інгредієнтів для формування матеріалів із поліпшеними показниками модуля пружності при згинанні і теплостійкості. Властивості досліджуваних матеріалів проаанлізовано за допомогою отриманої математичної моделі. Проведено теоретичний аналіз результатів розрахунку функціональної залежності. Перевірку відтворюваності дослідів проведено за критерієм Кохрена. Перед перевіркою адекватності моделі проведено відкидання незначущих коефіцієнтів за критеріями Стьюдента. Адекватність отриманої моделі перевірено за критерієм Фішера. Встановлено оптимальний вміст модифікаторів і наповнювача для формування матеріалів із поліпшеними фізико-механічними та теплофізичними властивостями. За рахунок поліпшених теплофізичних та фізико-механічних властивостей забезпечено підвищення надійності деталей засобів транспорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-064.2 + Л719.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського