Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (43)Автореферати дисертацій (195)Книжкові видання та компакт-диски (260)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>K=НАТО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1723
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Перепелиця Г. М. 
Без'ядерний статус і національна безпека України / Г. М. Перепелиця; Нац. ін-т стратег. дослідж. - К., 1998. - 108 c. - (Воєн. безпека; Вип.6). - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Аналізуються наслідки ядерного роззброєння України та його вплив на її національну безпеку. Розглядаються питання відновлення геополітичного суперництва між НАТО та Росією; присутності Чорноморського флоту на території України; воєнно-політичної нестабільності навколо кордонів України. Детально проаналізовані концепції без'ядерної зони у Центрально-Східній Європі; воєнно-політичного партнерства як засіб забезпечення національної безпеки України; "оборонного стримування".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР) + Х918.132 + Х912.4 + Т3(4УКР)64-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Смолянюк В. Ф. 
Військова могутність України: Теоретико-методологічні засади формування і розвитку (політологічний аналіз досвіду 1990-х років) / В. Ф. Смолянюк. - К.; Ірпінь : ВТФ "Перун", 2000. - 466 c. - Бібліогр.: с. 408-445. - укp.

Розкрито механізм формування військової могутності України. Розроблено концепцію компенсаційного впливу політичного потенціалу військової могутності на її загальний стан за умов комплексних соціально-економічних і політичних перетворень у державі. Запропоновано методологічні здобутки теорії синергетики з метою висвітлення складності та суперечливості процесу збройного забезпечення державотворчих зусиль в Україні та за її межами. Визначено особливості впливу військової політики України на кількісні та якісні параметри її військової могутності. Враховано міжнародні аспекти формування оборонної сфери України у контексті зміщення акцентів військового будівництва у країнах НАТО та Російській Федерації. Показано вплив геополітичних чинників на вирішення оборонних проблем України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР) + Ц4,8(4УКР)1:64 + Ф083

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лозовицький О.  
Військова реформа у Франції як найголовніша похідна розвитку загальноєвропейської системи безпеки / О. Лозовицький // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 35-38. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто проблему реформування військової та військово-промислової системи Франції у 1990-х рр. Франція проводить професіоналізацію своєї армії, адаптує свій промисловий та технологічний потенціал до системи загальноєвропейської оборонної промисловості з метою створення міжнародних об'єднань, спроможних конкурувати з американськими концернами. У новій геополітичній ситуації армія Франції повинна стати мобільною, вміти взаємодіяти з партнерами в ЄС та НАТО у справі встановлення та підтримання миру.


Ключ. слова: Франція, професіоналізація армії, реформи військової системи
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Фра)1:64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вісник Львівського університету / ред.: В. Мельник. - Л., 2000. - 346 с. - (Філос. науки; Вип. 2). - укp.

Висвітлено актуальні філософські, політологічні, психологічні та культурологічні проблеми розвитку духовного світу людини. Проаналізовано культурно-просвітницьку діяльність української євангельско-реформованої церкви у Західній Україні (1925 - 1939 рр.), екуменістичні традиції українського християнства, а також з'ясовано ставлення митрополита А.Шептицького до ідеології та практики українського національно-визвольного руху у 1920 - 1930-ті рр. Детально розкрито геополітичні аспекти співробітництва України та НАТО. Розглянуто особливості формування політичної еліти в Україні та психологічні чинники екзистенціальної фрустрації особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж28852/Філос. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вісник Львівського університету. Вип. 2 / ред.: М. Мальський. - Л., 2000. - 620 c. - (Міжнар. відносини). - укp.

Розглянуто геополітичні та економічні чинники міграції біженців у ХХ ст., а також особливості еволюції італійського регіоналізму. Детально проаналізовано роль національних меншин у зовнішній політиці України. Оцінено вплив геостратегічних концепцій НАТО на воєнно-політичну ситуацію в Європі. Окремі статті присвячено правовій природі та особливостям міжнародних правозахисних механізмів реалізації конвенцій з прав людини, проблемі безгромадянства, перспективам лізингу в інноваційній сфері, сучасній типології виборчих систем країн Європи, експансії транснаціональних корпорацій. Узагально світовий досвід формування інвестиційної політики у рекреаційно-туристичній галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж28852/міжнар.відн. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Грані : Наук.-теорет. і громад.-політ. альм. N 5(13) / ред.: С. А. Квітка; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 2000. - 148 с. - рус.

Розглянуто трансформаційні проблеми українського суспільства, питання забезпечення економічної свободи трудящих у контексті соціального характеру ринкових перетворень. Проаналізовано аспекти соціокультурної ідентичності в сучасному філософському дискурсі, самореалізації особистості у вимірі синергетичної парадигми, формування політичної еліти України. Визначено основні етапи державної інформаційної політики, загальнотеоретичні передумови виникнення коаліційної військово-політичної стратегії НАТО, роль і завдання органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у правовому і соціальному захисті населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Довідник НАТО / Орг. Північноатлант. договору. - К. : Молодь, 1999. - 543 c. - укp.

Розглянуто основні інститути Альянсу з розробки політики та прийняття рішень, політику відкритих дверей Альянсу (співпраця з Росією, партнерство з Україною, запрошення нових держав до вступу), а також оперативну роль Альянсу у підтримці миру. Розкрито роль НАТО у здійсненні контролю над озброєннями. Проаналізовано проблеми формування політики та прийняття рішень в оборонному аспекті, а саме, з питань економічної співпраці, ядерної політики. Особливу увагу приділено структурі НАТО, у т.ч. цивільним і військовим організаціям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3 я2 + Т3(0)63-612.31 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Збірник наукових праць Військового гуманітарного інституту. Вип. 4(17) / ред.: Л. А. Ріпа. - К., 2000. - 85 с. - укp.

Досліджено особливості комплектування повстанських формувань під керівництвом Н.Махна у роки громадянської війни (1918 - 1921 рр.). Охарактеризовано соціально-психологічні аспекти соціального управління військовими підрозділами. Значну увагу приділено вихованню та навчанню козаків у Війську Запорозькому наприкінці XVI - початку XVII ст., українській етнопедагогіці, а також взаємовідносинам України та НАТО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8я54(4Укр)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Маначинський О. Я. 
Косово і Метохія: історичні перехрестя / О. Я. Маначинський; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К., 2001. - 112 c. - Бібліогр.: 65 назв. - укp.

Досліджено історію та розвиток кризи у сербському автономному краї Косово. Особливу увагу приділено причинам конфлікту. Охарактеризовано роль третіх держав у його розвитку. Висвітлено ескалацію напруженості з початку 1998 р., що призвело у березні 1999 р. до агресії НАТО проти Союзної Республіки Югославії. Спрогнозовано можливі наслідки етнополітичного конфлікту у краї. Зроблено спробу заповнити інформаційний та аналітичний вакуум щодо косовської проблеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЮГО)64 + Ф043.2 + Ф061

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Матеріали міжнародної наукової конференції "Ялта-2000. Роль Європи в ХХІ столітті", 7 - 9 трав. 2000 р. / ред.: Л. В. Губерський; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, "Ялта- 2000. Роль Європи в ХХІ столітті", міжнародна наукова конференція. - Ялта, 2000. - 286 c. - укp.

Розглянуто міжнародне становище в Європі від Ялтинської угоди до падіння Берлинського муру у 1945 - 1989 рр., євроатлантичні відносини на сучасному етапі. Розкрито роль НАТО та ЗЄС у майбутній архітектурі європейської безпеки, проаналізовано питання моделювання та прогнозування міжнародних політичних конфліктів у Європі у ХХІ ст., а також роль України у формуванні нової панєвропейської архітектури безпеки. Висвітлено деякі теоретичні аспекти сучасних європейських інтеграційних процесів, актуальні проблеми зміцнення режиму нерозповсюдження ядерної зброї. Визначено роль регіоналізму в політиці інтеграції Європи, політичні, економічні та стратегічні чинники європейського вибору України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0) я431 + Т3(0)64-6 я431 + С5*666,4 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бегма В. М. 
Організація взаємодії держави та воєнно-промислового комплексу в провідних європейських країнах НАТО / В. М. Бегма // Зб. наук. пр. Центр. н.-д. ін-ту озброєння та військ. техніки Збройн. Сил України. - 1998. - Вип. 1. - С. 3-7. - укp.

Розглянуто особливості сучасного розвитку ВПК у провідних країнах НАТО та його тенденції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)305.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Мітрофанова О.  
Парадокси євроатлантичної безпеки: відмінності французького та американського підходів / О. Мітрофанова // Людина і політика. - 2001. - № 3. - С. 58-67. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Вивчено проблему європейської безпеки у політиці США та Франції. Розглянуто позиції обох країн стосовно співіснування НАТО та Європейської системи безпеки й оборони, ролі США в системі європейської безпеки, перерозподілу повноважень щодо командування на користь європейців. Аргументовано, що американців не влаштовує ні нульовий варіант співробітництва, ні принцип мінімалізму як можливий сценарій розвитку відносин між Європейським союзом (ЄС) і НАТО, тоді як французький військово-політичний істеблішмент наполягає на неофіційному, неформальному характері стосунків між ЄС і НАТО.


Ключ. слова: НАТО, ЄС, європейська безпека, Франція, США
Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.22(4) + Х915.232.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бесараба О.  
Сучасні виклики європейській безпеці / О. Бесараба // Людина і політика. - 2001. - № 3. - С. 103-108. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено проблеми європейської безпеки, зокрема, можливі загрози для європейської безпеки, сучасні проблеми НАТО, відмінність позиції США та європейських країн щодо реалізації спільної політики безпеки та оборони. Розглянуто зміни в політичній свідомості європейців, питання існування кризи ідеї об'єднаної Європи.


Ключ. слова: європейська безпека, НАТО, інтеграція
Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.22(4) + Х915.232.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Україна - НАТО: стратегічне партнерство : Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. Вип. 5 / ред.: Ю. М. Бугай, Г. С. Стеценко; упоряд.: П. Б. Вовк, Т. О. Шеремета; Міжнар. наук.-техн. ун-т. - Луцьк : Надстир'я, 2001. - 360 c. - укp.

Висвітлено перспективи співробітництва між Україною та Північноатлантичним союзом. Проаналізовано вплив співробітництва з НАТО на реформування і розвиток збройних сил України. Досліджено проблеми удосконалення функціонування політичних інститутів України, соціокультурні проблеми перехідних процесів у країні. Висвітлено шляхи вирішення екологічних проблем охорони здоров'я населення. Запропоновано концептуальну модель міжнародної співпраці освітніх закладів недержавної форми власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР) я431 + Ф083 я431 + Т3(4УКР)64-6 я431 + Т3(0)64-612.31 я431 + Х913.129(4УКР)6-Х915.232.3 я431(0) 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Україна і Польща у Східно-Центральній Європі: спадок і майбуття : Конф. під патронатом Прем'єр-Міністрів України і Польщі, (м.Київ, 25 - 27 черв. 1999 р.) / упоряд.: Т. Балабушевич, Н. Довженко; Ін-т Центр.-Схід. Європи. - К., 1999. - 160 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми польсько-українського кордону в контексті інтеграції Польщі з НАТО та Європейським Союзом, культурної спадщини Польщі й України та її роль у формуванні національної свідомості, вплив освіти і засобів масової інформації на уявлення про сусідню країну тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 я431 + Т3(4ПОЛ)64-6 я431 + Ф4(4)64 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Барановська Н. П. 
Україна: утвердження незалежної держави (1991 - 2001) / Н. П. Барановська, В. Ф. Верстюк, С. В. Віднянський, М. С. Герасимчук, В. О. Горбик, В. М. Даниленко, Л. В. Ковпак, М. Ф. Котляр, С. В. Кульчицький, В. М. Литвин; ред.: В. М. Литвин. - К. : Вид. дім "Альтернативи", 2001. - 703 c. - укp.

Монографію присвячено проблемам формування незалежної української держави. Розглянуто суспільно-політичні, соціально-економічні та культурні процеси трансформаційного періоду. Детально проаналізовано традиції національного державотворення за часів Київської Русі, а також у другій половині XVI - XVIII ст. Охарактеризовано діяльність культурно-просвітницької інтелігенції у середині XIX ст., а саме: В.Білозерського, М.Костомарова, М.Гулака, П.Куліша, Т.Шевченка, М.Драгоманова та ін. Значну увагу приділено військовому співробітництву нашої держави з країнами СНД, АСЕАН, Близького Сходу, Перської затоки та НАТО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Т3(4УКР)0-5 + С73(4УКР) + Ф1(4УКР),0 + Х2(4УКР)64 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС35188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Смолянюк В.  
Фактор НАТО у формуванні військової могутності української держави / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2000. - № 3. - С. 24-33. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Висвітлено історію становлення взаємовідносин України та НАТО, основні питання взаємодії сторін. Досліджено участь України у діяльності Ради Євро-Атлантичного Партнерства, у Програмі "Партнерство заради миру". Проналізовано Хартію про особливе партнерство між Україною та НАТО, наслідки її підписання для нашої держави. Взаємодія України з Північноатлантичним альянсом свідчить про перевагу організованого підходу над чинниками стихійності в процесі налагодження стосунків між Києвом і Брюсселем.


Ключ. слова: НАТО, партнерство, європейське самовизначення України
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Х915.232.3 + Ц81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Історико-політичні проблеми сучасного світу : Зб. наук. ст. Т. 8 / ред.: Ю. І. Макар; Чернів. нац. ун-т. - Чернівці : Рута, 2001. - 325 с. - укp.

Проаналізовано важливі аспекти українознавства та історії зарубіжних слов'янських народів, історії та теорії міжнародних відносин. Розглянуто питання щодо формування "нової" інтелігенції у західних областях України у 40-х рр. ХХ ст. Описано тенденції соціальних змін України та Росії у 90-х рр. ХХ ст. Визначено перспективи співробітництва регіонів України з країнами Арабського Сходу. Висвітлено проблеми прикордонних регіонів у контексті розширення НАТО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я43(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Актуальні проблеми вітчизняного та світового розвитку в історичному контексті : Матеріали п'ятої регіон. наук. конф. (10 - 11 листоп. 2004 р., м.Луганськ) / ред.: В. Ф. Литвиненко; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2004. - 122 c. - укp.

Проаналізовано соціально-політичну структуру пізньоскіфської держави, розглянуто питання половецької культури монгольської доби, взаємин хозар зі слов'янами у VIII - на початку ІХ ст. Значну увагу приділено Переяславсько-Московському договору 1654 р. в політико-правовому контексті розвитку України та Росії в середині XVII ст. Наведено загальну характеристику аграрної реформи 1906 - 1911 рр. на Правобережній Україні. Висвітлено проблеми історії української національно-демократичної революції 1917 р., діяльність військовослужбовців у партизанському русі в Донбасі в 1941 - 1943 рр., історичні аспекти становлення співробітництва між Україною, Європейським Союзом і НАТО.

Проанализирована социально-политическая структура позднескифского государства, рассмотрены вопросы половецкой культуры монгольского периода, взаимоотношений хозар со славянами в VIII - начале ХІХ ст. Значительное внимание уделено Переяславско-Московскому договору 1654 г. в политико-правовом контексте развития Украины и России в середине XVII ст. Приведена общая характеристика аграрной реформы 1906 - 1911 гг. на Правобережной Украине. Освещены проблемы истории украинской национально-демократической революции 1917 г., деятельность военнослужащих в партизанском движении в Донбассе в 1941 - 1943 гг., исторические аспекты становления сотрудничества между Украиной, Европейским Союзом и НАТО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Актуальні проблеми державного управління : Зб. наук. пр. N 2(24), ч. 1 / ред.: Г. І. Мостовий; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т. - Х. : Магістр, 2005. - 364 с. - укp.

Розглянуто питання теорії та історії державного управління, описано механізми управління. Проаналізовано досвід країн-членів НАТО в галузі створення організаційно-інституціональних засад реформування органів державного управління, вітчизняний та зарубіжний досвід державного регулювання економічного розвитку АПК. Визначено напрямки реформування державного регулювання оплати праці. Висвітлено роль держави у становленні паливно-енергетичних ринків, механізм державного управління стратегічним розвитком електроенергетики України. Розкрито вплив державних органів влади на розвиток підприємництва.

Рассмотрены вопросы теории и истории государственного управления, освещены механизмы управления. Проанализированы опыт стран-членов НАТО в области создания организационно-институциональных основ реформирования органов государственного управления, отечественный и зарубежный опыт государственного регулирования экономического развития АПК. Определены направления реформирования государственного регулирования оплаты труда. Освещены роль государства в становлении топливно-энергетических рынков, механизм государственного управления стратегическим развитием электроэнергетики Украины. Изучено влияние государственных органов власти на развитие предпринимательства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х81я54(4УКР-2ХАР)3

Шифр НБУВ: Ж69634/х.ф. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського