Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>K=МОСТОБУДУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Ніжинська старовина. Ніжинознавчі студії N 4: Ніжин окупаційної доби (до 65-річчя звільнення міста від нацистів). Пам'яткознавство північного регіону України N 1 : наук. іст.-культурол. зб. Вип. 4 - 5 (7 - 8) / ред.: О. Б. Коваленко; Центр пам'яткознавства НАН України та Укр. т-ва охорони пам'яток історії та культури. - К., 2007. - 172 с. - укp.

Проаналізовано діяльність народних шкіл на Ніжинщині в період німецької окупації 1941 - 1943 рр., національну культуру Чернігівщини в 1941 - 1942 рр., антинацистський рух опору в Ніжині. Висвітлено історичну топографію міста за матеріалами археологічних досліджень. Описано пам'ятки архітектури, містобудування та мистецтва, зокрема, Вознесенську церкву в містечку Березань як пам'ятку дерев'яної української церковної архітектури, Трьох-Анастасіївську церкву в Глухові, іконопис козацької доби. Розглянуто питання історії мостобудування на Чернігівщині. Наведено бібліографію Ніжина та Ніжинщини періоду Другої світової війни.

Проанализированы деятельность народных школ в Нежинском регионе в период немецкой оккупации 1941 - 1943 гг., национальная культура Черниговского региона в 1941 - 1942 гг., антинацистское движение сопротивления в Нежине. Освещена историческая топография города по материалам археологических исследований. Описаны памятки архитектуры, градостроительства и искусства, в частности, Вознесенская церковь в городке Березань как памятка деревянной украинской церковной архитектуры, Трёх-Анастасиевская церковь в Глухове, иконопись эпохи казачества. Рассмотрены вопросы истории мостостроения в Черниговском регионе. Приведена библиография Нежина и Нежинского региона периода Второй мировой войны.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-4Чен)622-22Ніжин + Т.е(4Укр)л60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Танасійчук Б. І. 
Діяльність Д.І.Журавського (1821 - 1891) в контексті розвитку залізничного транспорту : автореф. дис... канд. іст. наук / Б. І. Танасійчук; Київ. ун-т економіки і технологій трансп. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Досліджено наукову, професійну, організаційну та громадську діяльність відомого вітчизняного інженера шляхів сполучення, ученого-залізничника, фахівця у галузі залізничного мостобудування Д.І.Журавського. Розкрито умови формування наукового світогляду ученого як дослідника та особистості. Висвітлено його професійні здобутки та показано їх значення у розвитку залізничної справи в Україні у XIX ст. Проаналізовано історію розвитку науки та техніки у галузі залізничного транспорту в Російській імперії та в Україні, здійснено порівняльне дослідження даного процесу із зарубіжними досягненнями. Доведено, що науковий та педагогічний доробок Д.І.Журавського є основою розвитку нових ідей щодо подальших технічних досліджень у залізничній галузі, показано можливості використання професійних здобутків ученого у сучасний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О2д(4УКР) Журавський Д.І.

Шифр НБУВ: РА353580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мірошник І. О. 
Діяльність Аманда Струве (1835 - 1898) в контексті розвитку залізничного транспорту і комунального господарства : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / І. О. Мірошник; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. - К., 2011. - 21 c. - укp.

Досліджено життя та діяльність видатного вітчизняного інженера-залізничника, підприємця, мостобудівника та спеціаліста з комунального господарства А. Є. Струве. Проведено періодизацію творчого шляху вченого, виявлено основні етапи його становлення, досліджено наукові праці та проаналізовано багатогранну організаційну діяльність. Зроблено висновок про вагомий внесок вченого-інженера в розвиток залізничного мостобудування та комунального господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.232 д(4УКР) Струве, А. С. + О2 г/д (4УКР) Струве, А. С.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Матеріали XV Всеукр. наук. конф. молодих істориків освіти, науки і техніки та спеціалістів, 21 трав. 2010 р., Київ / ред.: О. Я. Пилипчук; Акад. наук вищ. освіти України, Від-ня історії та методології освіти, науки і техніки, Держ. екон.-технол. ун-т трансп., Центр дослідж. з історії науки і техніки ім. О.П.Бородіна, Укр. т-во істориків науки. - К., 2010. - 204 c. - укp.

Розкрито внесок Одеського відділення Російського технічного товариства у розвиток науки й техніки в південній Україні наприкінці ХІХ ст., видатного вітчизняного вченого у галузі мостобудування і зварювання металів - Є. О. Патона у підготовку інженерів-зварювальників. Проаналізовано вплив механічного транспорту на формування інфраструктури Києва в ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено проблеми розвитку вітчизняного залізничного транспорту після Другої світової війни, історію створення та розвитку Луганського паровозобудівного заводу. Розглянуто питання розвитку радіотехнічних систем посадки літаків в УРСР у 1950 - 1980 рр.

Раскрыты вклад Одесского отделения Русского технического общества в развитие науки и техники в южной Украине конца ХІХ ст., выдающегося отечественного учёного в отрасли машиностроения и сварки металлов Е. О. Патона в подготовку инженеров-сварочников. Проанализировано влияние механического транспорта на формирование инфраструктуры Киева в ХІХ - начале ХХ ст. Освещены проблемы развития отечественного железнодорожного транспорта после Второй мировой войны, история создания и развития Луганского паровозостроительного завода. Рассмотрены вопросы развития радиотехнических систем посадки самолетов в УССР в 1950 - 1980 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21я431(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА732071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Незліна О. А. 
Наукова спадщина Є. О. Патона (1870 - 1953) в галузі залізничного транспорту : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / О. А. Незліна; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено життя та діяльність видатного українського вченого й організатора науки в галузі залізничного транспорту Є. О. Патона (1870 - 1953). Висвітлено основні етапи життя, науково-організаційної творчості вченого у контексті діяльності в галузі залізничного мостобудування й електрозварювання на залізничному транспорті. Проведено періодизацію творчого шляху вченого, виявлено основні етапи його становлення, досліджено наукові праці та проаналізовано багатогранну організаційну діяльність Є. О. Патона. Зроблено висновок про вагомий внесок ученого у розвиток таких галузей вітчизняної науки, як залізничне мостобудування та зварювання на залізничному транспорті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О2 д(4УКР) Патон Є.О.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
6.

Стрелко О. Г. 
Науковий доробок академіка Г. П. Передерія (1871 - 1953) в галузі залізничного мостобудування та будівельної механіки = Scientific contribution made by the academician H. P. Perederii (1871 - 1953) to the railway bridgebuilding and building mechanics : монографія / О. Г. Стрелко; ред.: О. Я. Пилипчук; М-во інфраструктури України, Держ. екон.-технол. ун-т трансп., Центр дослідж. з історії науки і техніки ім. О. П. Бородіна. - Полтава : АСМІ, 2011. - 212 c. - (Історія освіти, науки і техніки: в шк., напрямах, іменах; кн. 13). - Бібліогр.: 224 назв. - укp.

Висвітлено основні аспекти діяльності видатного вченого - залізничника, відомого вітчизняного інженера шляхів сполучення, залізничного адміністратора у першій половині XX ст. Г. П. Передерія. Розглянуто проблеми розвитку науки і техніки залізничного транспорту в Російській імперії в Україні. Проаналізовано внесок Г. П. Передерія у розвиток науки про колію та колійне господарство, питання розробки ним теорії збірних залізобетонних мостів, особливості будівництва монументальних мостів та будівельної механіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.2(4СОЮ) Передирій Г. П. + Н112 д(4СОЮ) Передирій Г. П.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА748032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Стрелко О. Г. 
Науковий доробок академіка Г.П. Передерія (1871 - 1953) в галузі залізничного мостобудування та будівельної механіки : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / О. Г. Стрелко; Держ. екон.-технолог. ун-т трансп. - К., 2010. - 22 c. - укp.

Висвітлено основні аспекти розвитку науки та техніки залізничного транспорту в Російській імперії й Україні. Розкрито внесок Г.П. Передерія у розвиток науки щодо колії та колійного господартва, розробку ним теорії збірних залізобетонних мостів, його основоположні ідеї в будівництві монументальних мостів в Санкт-Петербурзі, на Амурі, в процесах зварювання мостів і будівельної механіки, охарактеризовано науково-історичний напрямок діяльності вченого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.2 г/д(4УКР) Передерій Г. П. + Н112 г/д(4УКР) Передерій Г. П.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чотирнадцята Всеукраїнська наукова конференція молодих істориків освіти, науки і техніки та спеціалістів, 20 трав. 2009 р., Київ : [зб. матеріалів] / ред.: О. Я. Пилипчук; Держ. екон.-технол. ун-т трансп., Центр дослідж. з історії науки і техніки ім. О.П.Бородіна. - К. : [Б.в.], 2009. - 252 c. - укp.

Висвітлено історію розвитку науки та техніки (зокрема, залізничного будівництва) в Росії й Україні у другій половині XIX - XXI ст. Наведено відомості про життя та діяльність визначних вітчизняних і зарубіжних учених, зокрема, таких, як О.В. Ліверовський, М.П. Петров, А.А. Абрагамсон, І.О. Вишеградський, Л.М. Леві, показано їх суттєвий внесок у розвиток залізничного транспорту. Розглянуто історію становлення та функціонування Київської, Курсько-Харківсько-Азовської, Одеської залізниць. Розглянуто сучасний стан і перспективи розвитку пасажирського вагонобудування. Проаналізовано основні напрямки наукової діяльності Є.О. Патона (1873 - 1953), висвітлено його творчі здобутки у галузі мостобудування та зварювання металів. Наведено матеріали про участь інвалідів Великої Вітчизняної війни у повоєнній відбудові Донбасу (1943 - 1950 рр.). Висвітлено питання організації навчального процесу у Харківському хімічно-технологічному інституті ім. С.М. Кірова у післявоєнні роки (1945 - 1949 рр.). Розкрито особливості регіонального зоогеографічного районування України у першій третині XX ст. Проведено огляд досліджень з мікології та фітопатології Новоолександрівського інституту сільського господарства та лісівництва. Проаналізовано проблеми формування офіцерського складу Збройних Сил України у перехідний період становлення професійної армії. Описано основні етапи розвитку сертифікації, проаналізовано діяльність Науково-технічної бібліотеки Петербурзького державного університету шляхів сполучення. Розглянуто основні завдання та перспективи розвитку педагогічної науки України.

Освещена история развития науки и техники (в частности, железнодорожного строительства) в России и Украине во второй половине XIX - XXI ст. Даны сведения о жизни и деятельности известных отечественных и зарубежных ученых, в частности, таких, как А.В. Ливеровский, Н.П. Петров, А.А. Абрагамсон, И.А. Вишеградский, Л.М. Леви, показан их существенный вклад в развитие железнодорожного транспорта. Рассмотрена история становления и функционирования Киевской, Курско-Харьковско-Азовской, Одессой железных дорог. Рассмотрены современное состояние и перспективы развития пассажирского вагоностроения. Проанализированы основные направления научной деятельности Е.О. Патона (1873 - 1953), освещены его творческие достижения в отрасли строительства мостов и сварки металлов. Изложены материалы об участии инвалидов Великой Отечественной войны в послевоенной отстройке Донбасса (1943 - 1950 гг.). Освещены вопросы организации учебного процесса в Харьковском химико-технологическом институте им. С.М. Кирова в послевоенные годы (1945 - 1949 гг.).

Раскрыты особенности регионального зоогеографического районирования Украины в первой трети XX ст. Проведен обзор исследований по микологии и фитопатологии Новоалександровского института сельского хозяйства и лесоводства. Проанализированы проблемы формирования офицерского состава Вооруженных Сил Украины в переходный период становления професиональной армии. Описаны основные этапы развития сертификации, проанализирована деятельность Научно-технической библиотеки Петербургского государственного университета путей сообщения. Рассмотрены основные задачи и перспективы развития педагогической науки в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 я431 + Ч213 я431 + Ж.г я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА722811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Демченко Т. 
Становлення та розвиток школи мостобудування / Т. Демченко // Дослідж. з історії техніки : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 18. - С. 35-38. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Відображено історичний розвиток та становлення школи мостобудування. Висвітлений вагомий внесок видатних вчених у розвиток вітчизняної мостобудівної школи. Актуальним завданням сучасної науки залишається усебічне вивчення історії мостобудування. У спорудах виникає чимало ушкоджень; багато споруд у міру зміни умов експлуатації залізниць мають потребу в реконструкції і посиленні. Для забезпечення нормальної роботи мостових споруд і тривалого строку їх служби виконується комплекс робіт, пов'язаних з обстеженням, випробуваннями, оцінкою вантажопідйомності і надійності, ремонтом, посиленням і реконструкцією. Обстеження, випробування виконуються з використанням сучасних методів дослідження з застосуванням новітніх приладів. Оцінка вантажопідйомності і надійності в комплексі робіт з утримання споруд має особливе значення. Під час вирішення цих задач необхідно широко використати сучасні методи розрахунку, випробувань і експериментальних досліджень. Роботи з ремонту і реконструкції повинні бути максимально механізовані, з застосуванням нових матеріалів і новітніх методів технологій, що забезпечують високу якість робіт з мінімальним стисненням руху поїздів і максимальним забезпеченням безпеки їх руху. І все це досягається завдяки клопіткій праці видатних вчених-інженерів, які сприяли розвитку мостобудування.


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.2 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
10.

Латиш В. І. 
Науковий доробок професора Л. Ф. Ніколаї в галузі будівельної механіки і мостобудування (друга половина XIX - поч. XX століть) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / В. І. Латиш; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Вперше в українській історіографії на основі виявлених і репрезентативних джерел комплексно досліджено життєвий шлях та наукову спадщину вченого в галузі будівельної механіки та мостобудування Л. Ф. Ніколаї. Встановлено періодизацію його життєвого шляху та наукової діяльності, проаналізовано опубліковані та рукописні праці вченого, що дозволили поглибити знання щодо подальшого розвитку вітчизняної механіки і залізничного транспорту. Набув подальшого розвитку ряд нових оціночних положень стосовно проблематики досліджень Л. Ф. Ніколаї в контексті розвитку конкретних науково-технічних напрямів. Вміщено ряд нових висновків з питань розвитку будівельної механіки та залізничного транспорту, особливо будівництва мостів. Розширено бібліографію наукових праць вченого та публікацій про нього. У джерелознавчому плані вперше запроваджено до наукового обігу велику кількість нових матеріалів з різних архівів України та Російської Федерації, а також літературних джерел.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112 д(4РОС) Ніколаї Л. Ф. + О112.2 д(4РОС) Ніколаї Л. Ф.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Демченко Т. Ф. 
М. А. Белелюбський (1845 - 1922) - основоположник будівництва металевих мостів / Т. Ф. Демченко, В. О. Демченко // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2015. - Вип. 43. - С. 365-368. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

На основі вивчення оригінальних праць висвітлено багатогранну діяльність видатного науковця і інженера М. А. Белелюбського (1845 - 1922) в царині будівництва металевих мостів (друга половина XIX - початку XX ст.). Висвітлено вагомий внесок відомого інженера-будівельника, талановитого проектувальника в галузі залізничного мостобудування. Починаючи з 1870 р. не було побудовано жодного моста, у проектуванні, спорудженні або експертизі якого не брав би участі М. А. Белелюбський. Справою всього життя М. А. Белелюбського було мостобудування. Більше 100 мостів, загальна довжина яких перевищувала 17 км, було спроектовано особисто М. А. Белелюбським або під його керівництвом. Найбільш знаменитим мостом вченого став залізничний міст через річку Волгу біля Сизрані.


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.2 д(4РОС)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Латиш В. І. 
Професор Л. Ф. Ніколаї (1844 - 1908): наукова, організаційна та педагогічна діяльність в галузі будівельної механіки та мостобудування (до 170-річчя від дня народження) / В. І. Латиш // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2014. - Вип. 41. - С. 319-322. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Ніколаї Леопольд Федорович (1844 - 1908) - інженер шляхів сполучення, вчений в галузі будівельної механіки і мостобудування, професор. Директор (ректор) Петербурзького інституту інженерів шляхів сполучення у 1901 - 1905 рр. Його наукові праці присвячені розрахункам облицювання тунелів, теорії розрахунку конструкцій мостів, гідравлічним процесам мостових переходів, нормам стікання вод для малих басейнів, історії мостобудування. Він автор книги "Краткие исторические данные о развитии мостового дела в России" (СПб., 1898). Висвітлено його наукова, організаційна та педагогічна діяльність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112 д(4РОС) + О112.2 д(4РОС)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Демченко Т. 
Інженер шляхів сполучення, мостобудівник Володимир Березовський (1841 - 1900): життя та діяльність / Т. Демченко // Дослідж. з історії техніки : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 20. - С. 83-87. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізвано життя та діяльність визначного українського інженера шляхів сполучення, мостобудівника Володимира Ілліча Березовського (1841 - 1900). Виходець із освіченої дворянської родини колишньої Полтавської губернії, В. І. Березовський залишив по собі низку великих мостів через Дніпро, Волгу, Об, Уфу, Білу, Тобол, Ішим, Іртиш та ін. В роки праці В. І. Березовського у Миколаївській інженерній академії ще панував "дух" великого математика М. В. Остроградського, продовжувала розвиватися школа, закладена професором, інженером-шляховиком С. В. Кербедзом. В. І. Березовський зробив вагомий внесок у будівництво Кременчуцького мосту через Дніпро. Архівні джерела стверджують, що співробітництво з А. Є. Струве було тривалим, В. І. Березовський розділяв з ним усі негоди і радості на ниві мостобудування. У 1872 році він брав активну участь в розробці остаточного варіанта проекту Літейного мосту у Санкт-Петербурзі, який будувався у Петербурзі під керівництвом А. Є. Струве за дорученням царя Олександра II. Що стосується творчого союзу між такими корифеями мостобудування як М. А. Белелюбський, К. Я. Михайловський, В. І. Березовський і Є. Кнорре, то він тривалий час продовжував залишатися досить плідним, вони разом творили (будували мости) ще майже два десятиріччя. Страждаючи раком горла, він виїхав лікуватися до Парижу, де після невдалої операції інженер Березовський - вмілий організатор транспортного будівництва, талановитий фахівець і щасливий підприємець і помер 2 серпня 1900 року. Тіло його привезли в Росію і поховали в мавзолеї його маєтку Суук-Су.


Індекс рубрикатора НБУВ: О11 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Наумовець А. Г. 
Євген Оскарович Патон та його науково-інженерна школа зварювання: історія успіху / А. Г. Наумовець, О. А. Мазур // Наука та наукознавство. - 2019. - № 1. - С. 68-96. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Робота присвячена історії створення і діяльності Інституту електрозварювання в місті Києві та біографії Є. О. Патона - його засновника і керівника. Патон як мостобудівник опікувався питаннями підвищення ефективності і надійності будівництва мостів, включаючи можливості заміни трудомісткого і витратного клепання. Йому було ясно, що майбутнє належить електричному зварюванню, але широке застосування зварювання як надійного і ефективного способу з'єднання металів вимагає комплексу технологічних і економічних досліджень. У 1929 р. Є. О. Патон створює в складі Всеукраїнської академії наук Електрозварювальну лабораторію, а 3 січня 1934 р. рішенням уряду створено інститут електрозварювання (ІЕЗ), який від початку зосередився на виконанні робіт для промисловості. Патоном вперше в Україні висунуто положення про те, що будь-який науковий заклад технічного профілю має складатися з трьох підрозділів: власне дослідницького відділу, конструкторського бюро і дослідних майстерень або заводу. Інформацію про діяльність ІЕЗ розкрито за періодами: передвоєнний - внесок ІЕЗ у світову теорію і практику дугового зварювання під флюсом; воєнний - евакуація ІЕЗ на Урал до м. Нижній Тагіл, виконання наукових і технічних завдань, пов'язаних з автоматичним зварюванням броні, внесок у створення славетного танка Т-34; післявоєнний - виконання (після реевакуації в Київ) завдань з надання допомоги промисловості України та інших районів країни, постраждалих від окупації, широке впровадження автоматичного зварювання; перетворення ІЕЗ на сучасний потужний науково-дослідницький центр з розвиненою конструкторською та виробничою базою; застосування зварювання в мостобудуванні замість клепання; будівництво найбільшого в світі суцільнозварного шосейного моста через Дніпро в Києві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)6-8 Патон Е.О.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

До 150-річчя від дня народження академіка Є. О. Патона // Автомат. зварювання. - 2020. - № 3. - С. 3-14. - укp.

5 березня виповнюється 150 років від дня народження видатного вченого, відомого громадського та державного діяча академіка Є. О. Патона. Ім'я Є. О. Патона золотими літерами вписане в історію вітчизняної науки, а для м. Києва набуло особливого значення і є невіддільним від міста, Київського політехнічного інституту, Національної академії наук України, Інституту електрозварювання. Беззмінний керівник кафедри мостів, яку він створив та очолював протягом 25-ти років, проектувальник київських мостів, засновник кафедри електрозварювання, віце-президент Академії наук УРСР, фундатор і керівник першого в світі наукового інституту електрозварювання Є. О. Патон все своє життя присвятив служінню науці, вихованню та підготовці вчених і фахівців у галузі мостобудування та електрозварювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.д(4УКР) Патон Є. О.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

До 150-річчя від дня народження академіка Є. О. Патона // Автомат. зварювання. - 2020. - № 3. - С. 3-14. - укp.

5 березня виповнюється 150 років від дня народження видатного вченого, відомого громадського та державного діяча академіка Є. О. Патона. Ім'я Є. О. Патона золотими літерами вписане в історію вітчизняної науки, а для м. Києва набуло особливого значення і є невіддільним від міста, Київського політехнічного інституту, Національної академії наук України, Інституту електрозварювання. Беззмінний керівник кафедри мостів, яку він створив та очолював протягом 25-ти років, проектувальник київських мостів, засновник кафедри електрозварювання, віце-президент Академії наук УРСР, фундатор і керівник першого в світі наукового інституту електрозварювання Є. О. Патон все своє життя присвятив служінню науці, вихованню та підготовці вчених і фахівців у галузі мостобудування та електрозварювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.д(4УКР) Патон Є. О.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

До 150-річчя від дня народження академіка АН УРСР Євгена Оскаровича Патона : (ювіл. сесія Заг. зборів НАН України 5 берез. 2020 р.) // Вісн. НАН України. - 2020. - № 4. - С. 3-6. - укp.

5 березня 2020 р. у конференц-залі Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України відбулася ювілейна сесія Загальних зборів НАН України, присвячена 150-річчю від дня народження всесвітньо відомого вченого в галузі мостобудування та зварювання академіка АН УРСР Євгена Оскаровича Патона (1870 - 1953).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4УКР)711л0 + Ч213(4УКР)6-8 Патон Є.О.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пилипчук О. Я. 
Науковий доробок М. С. Стрілецького (1885-1967) в галузі залізничного мостобудування та будівельної механіки : монографія / О. Я. Пилипчук, О. М. Підкошаная; ред.: Л. Т. Котляренко; Державний університет інфраструктури та технологій. - Київ : Талком, 2022. - 169, [16] c. - (Історія освіти, науки і техніки: в школах, напрямах, іменах; кн. 25). - Бібліогр.: с. 145-167 - укp.

Висвітлено науковий доробок М. С. Стрілецькою (1885-1967) в галузі залізничного мостобудування та будівельної механіки. Досліджено життєвий шлях вченого, процес його становлення як науковця, охарактеризовано основні методологічні принципи наукової діяльності. Розглянуто його наукову та викладацьку працю, основні напрями досліджень. Наукова і педагогічна творчість М. С. Стрілецького відповідає назрілим потребам перебудови залізничного мостобудування та будівельної механіки в Україні і підпорядкована розв’язанню найголовніших соціально-наукових завдань. Наукові праці М. С. Стрілецького в контексті розвитку металевих конструкцій належним чином не проаналізовані. Досі в історії науки та техніки відсутнє спеціальне комплексне узагальнення його наукового доробку в контексті розвитку залізничного транспорту, не має належної характеристики його інженерної діяльності. Це зумовило проведення даного історико-наукового дослідження. Здійснено детальний аналіз його найважливіших наукових праць, які до цього часу не втратили своєї актуальності. Розглянуто проблеми розвитку науки і техніки залізничного транспорту в Російській імперії і в Україні. Проаналізовано внесок М. С. Стрілецького у розвиток будівельної науки, у питання розробки ним теорії збірних залізобетонних мостів, особливості будівництва монументальних мостів та будівельної механіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.232 д(4УКР) Стрілецький М. С. + Н112 д(4УКР) Стрілецький М. С.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Підкошаная О. М. 
Науковий доробок М. С. Стрілецького (1885–1967) в галузі залізничного мостобудування та будівельної механіки : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / О. М. Підкошаная; Державний університет інфраструктури та технологій. - Київ, 2019. - 23 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.232 д(4УКР) Стрілецький М. С. + Н112 д(4УКР) Стрілецький М. С.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440645 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Салата Г. В. 
Науково-освітня діяльність професора Л. Д. Проскурякова (1858-1926 рр.) в контексті розвитку архітектури мостів (кінець XIX - перша чверть XX століть) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.07 / Г. В. Салата; Національна академія аграрних наук України, Національна наукова сільськогосподарська бібліотека. - Київ, 2018. - 42 c. - укp.

Досліджено життя та діяльності видатного вченого, педагога, мостобудівника Л. Д. Проскурякова, у якому на основі використання різнобічної бази джерел і новітніх методологічних підходів проаналізовано особливості науково-організаційних і методологічних засад розвитку вітчизняної архітектури мостів, які сформувалися під впливом суспільно-політичних і теоретико-методологічних факторів. Увагу приділено цивілізаційним, науковим і громадським значенням постаті Лавра Дмитровича Проскурякова (1858-1926) у залізничній справі кінця XIX - першій чверті XX ст., відсутності в історії науки і техніки спеціального комплексного дослідження його наукової, освітньої, організаційної та адміністративної діяльності, необхідністю відтворення максимально об’єктивного життєпису вченого, аналізу його творчого доробку. Висвітлено стан і форми наукового супроводу ведення залізничного мостобудування та пошук нових способів його структурної побудови. Розкрито специфіку моделювання її управлінських і координуючих функцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.2 г/д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського