Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (39)Автореферати дисертацій (146)Книжкові видання та компакт-диски (117)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=МОДЕЛЬНІ$<.>+<.>K=ФОТОГРАФІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1006
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Matysiak S. J. 
On applications of the microlocal parameters method in problems of periodic thermoelastic composites = Про застосування методу мікролокальних параметрів до задач для періодичних термопружних композитів / S. J. Matysiak // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 1999. - 35, № 4. - С. 68-72. - Библиогр.: 47 назв. - англ.

Розглянуто результати, отримані методом мікролокальних параметрів для моделювання періодичних пружних і термопружних композитів. Обговорено розв'язки граничних задач для періодичних тіл у рамках гомогенізованих моделей із мікролокальними параметрами. Модельні рівняння не складніші, ніж рівняння для однорідних тіл, хоч описують композити з періодичною будовою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Sytnyk V. N. 
Simulated distributions of the density of cell adnesion molecules over branching processes with different geometry and intracellular trafficking = Моделювання розподілу молекул клітинної адгезії вздовж розгалужених відростків з різними геометрією та характеристиками внутрішньоклітинного транспорту / V. N. Sytnyk // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 4. - С. 290-295. - Библиогр.: 30 назв. - англ.

Адгезивні взаємодії клітина - клітина та клітина - субстрат, що опосередковуються різними типами молекул клітинної адгезії (МКА), мають велике значення для росту та міграції відростків. Було проведено модельні дослідження впливу геометрії розгалужених клітинних відростків на латеральний перерозподіл МКА внаслідок ретроградної латеральної дифузії з частини клітини, що росте, куди МКА доставляються різними типами транспорту. Модель включає в себе транспорт МКА до активної (що росте) частини та вбудовування МКА до її мембрани, латеральний дифузійний перерозподіл, утворення та дисоціацію комплексів МКА - ліганд, а також інтерналізацію МКА в процесі ендоцитозу. Через те, що швидкість росту менше швидкості транспорту й швидкості дифузії на два і на один порядок відповідно, розглядалися стаціонарні розподіли МКА. Були розглянуті три можливі типи внутрішньоклітинного перерозподілу МКА між дочірніми гілками: рівне, пропорційне площі поперечного перетину гілки та пропорційне площі поверхні гілки. Асиметрія галуження призводила до нерівномірності розподілу поверхневої щільності МКА вздовж гілок. Форма розподілів залежала від типу внутрішньоклітинного транспорту; дана обставина може зумовлювати різні режими росту. Можна припустити, що залежно від цих режимів первинна асиметрія галуження або посилюється, або зменшується в перебігу наступного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дмитрах І. М. 
Вплив корозійних середовищ на локальне руйнування металів біля концентраторів напружень / І. М. Дмитрах, В. В. Панасюк; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. - Л., 1999. - 341 c. - Бібліогр.: 518 назв. - укp.

Викладено нові концепції оцінки міцності та локального руйнування конструкційних металів і сплавів, що знаходяться під одночасною дією рідких корозійних середовищ та довготривалих статичних або циклічних навантажень. Запропоновано модельні схеми та методологію досліджень локалізованої взаємодії корозійних середовищ з деформованими металами біля гострокінцевих концентраторів напружень. Сформульовано критерії та підходи для визначення базових характеристик міцності матеріалів з урахуванням напружено-деформованого стану матеріалу і фізико-хімічних процесів, що протікають під час його взаємодії з корозійним середовищем. Наведено приклади застосування розроблених підходів до оцінки роботоздатності та довговічності ряду енергетичних конструкційних матеріалів з урахуванням дії робочих середовищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.2 + К66-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кірюшко Д. В. 
Динаміка концентрації кальцію у бергманівській клітині при метаботропній активації: модельні дослідження / Д. В. Кірюшко, С. М. Корогод, Л. П. Савченко // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 4/5. - С. 388-392. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Моделювалася динаміка концентрації кальцію у гліальній бергманівській клітині мозочка при її метаботропній активації. Модель адекватно описує прототип, про що свідчить схожість поведінки моделі та клітини бергманівської глії у відповідь на різні зовнішні впливи: поодинокий метаботропний стимул, гальмування іонного насоса кальцієвого депо, періодичну метаботропну стимуляцію. За допомогою моделі досліджено роль іонних насосів плазматичної мембрани та депо у регулюванні концентрації цитоплазматичного кальцію. Встановлено, що розмір депо, при якому розрахована динаміка концентрації цитоплазматичного кальцію, найбільш близька до експериментально визначеної, дорівнює десяткам нанометрів, а концентрація кальцію в депо має порядок 10 мкМ.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.173*715.72*725.29кальцій

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Патриляк Л. К. 
До питання про стабільність Н-форм цеолітів / Л. К. Патриляк, Р. В. Ліхньовський, А. В. Кукушкіна, П. І. Бартош, В. Й. Випирайленко, К. І. Патриляк // Укр. хим. журн. - 2000. - 66, № 1-2. - С. 100-103. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Вивчено стабілізуючий вплив матриці на водневу форму цеоліту типу У. Показано, що за однакових умов декатіонування воднева форма на основі чистого цеоліту У за активністю в модельній реакції крекінгу кумолу поступається формі НУ на основі цеоліту, синтезованого в каоліновій мікросфері способом "in situ", тобто безпосередньо з матричного матеріалу - каоліну, коли цеолітна фаза не втрачає генетичного зв'язку з матричною. Зроблено висновок, що спосіб "in situ" для одержання цеолітвмісних каталізаторів має переваги перед способом змішування, коли каталізатор готують через попередню гомогенізацію чистого цеоліту та матричного матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Руденко В. М. 
Дія кисню повітря як окисника в модельній системі D-глюкоза/гліцин / В. М. Руденко // Наук. пр. Укр. держ. ун-ту харч. технологій. - 1999. - № 5. - С. 111-113. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Методом УФ-спектроскопії досліджено вплив кисню повітря на перебіг перетворень D-глюкози в модельній системі D-глюкоза/гліцин в діапазоні pH 3...13. Показано, що кисень повітря виявляє інгібуючий ефект в утворенні проміжних і забарвлених сполук у лужних розчинах досліджуваної системи. В кислих розчинах кисень повітря, навпаки, прискорює утворення основних проміжних продуктів - попередників забарвлених речовин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л84-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Марчук М. В. 
Змішана форма методу скінченних елементів і блочний алгоритм для розв'язування задачі про міжшаровий контакт / М. В. Марчук, М. М. Хом'як // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 1999. - 42, № 2. - С. 75-84. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Сформульовано варіаційну постановку задачі про міжшаровий контакт у тонкостінних пластинах і оболонках та запропоновано розрахункову схему на основі методу скінченних елементів у переміщеннях і контактних напруженнях. Побудовано алгоритм розв'язування з урахуванням блочної структури та відсутності додатної визначеності оператора задачі. Досліджено модельні задачі, наведено графіки характеристик напружено-деформованого стану для двошарової шарнірно опертої пластини за умови згину.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Іванов В. Ф. 
Комп'ютерні технології в засобах масової комунікації: сучасне та майбутнє / В. Ф. Іванов, О. К. Мелещенко; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : РВЦ "Київ. ун-т", 1997. - 173 c. - укp.

Розглядаються особливості автоматизованих інформаційно-пошукових систем, французької комп'ютерної системи "Мінітель", нових видів переносних комп'ютерів, повідомляється про вплив оптоелектроніки та інших перспективних технологій на удосконалення комп'ютерів і систем зв'язку. Характеризуються комп'ютерні технології у фотографії та кіно, програмні продукти для комп'ютерних видавничих систем, копіювальна техніка, нові телевізійні системи, нові види телеінформаційного обслуговування, програмне забезпечення для автоматизованих телевізійних приймачів. Висвітлюються особливості радіообміну інформацією між персональними комп'ютерами, цифрового звукового мовлення тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кондратов В. Т. 
Коррекция систематических погрешностей при степенной функции преобразования датчика. Ч. 1. Коррекция погрешностей при известном и постоянном значении показателя степени функции преобразования / В. Т. Кондратов // Техн. електродинаміка. - 1999. - № 4. - С. 74. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Роботу присвячено питанням автоматичної корекції систематичних похибок при степеневій функції перетворення датчика з невідомими значеннями параметрів. В основу запропонованого розв'язання задачі корекції покладено функціонально-алгоритмічний метод лінеаризації градуювальних характеристик і метод направлених діянь - новий метод автоматичної корекції похибок при нелінійній модельній функції перетворення датчика.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кравчук А. М. 
Масопередача в спорудах систем водопостачання і водовідведення : Навч. посіб. для студ. / А. М. Кравчук; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К. : Віпол, 2000. - 166 c. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто основні закономірності процесів масопередачі, які відбуваються під дією молекулярної та турбулентної дифузії. Наведено основні критерії подібності.Проаналізовано найпоширеніші модельні уявлення про структуру потоків в ємнісних очисних спорудах під час руху однофазних рідин. Наведено необхідні відомості про масопередачу в багатофазних потоках. Значну увагу приділено вивченню впливу різних типів хімічних і біологічних реакцій на інтенсивність процесів масопередачі. Подано приклади розрахунку окремих очисних споруд, питання комплексної оптимізації їх роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.1-01 я73 + Н762.2-01 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гнап А. К. 
Механіка та молекулярна фізика : Навч. посіб. / А. К. Гнап, М. Я. Рохманов; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаева. - Х., 1999. - 226 c. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто основні поняття, явища та закони фізики, викладено результати досліджень поступального та обертального рухів, проблеми простору та часу, особливостей газів і рідин, фазової рівноваги. Наведено модельні методи, які використовуються для розв'язання задач у механіці та молекулярній фізиці. Висвітлено шляхи розвитку наукового світогляду в фізиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: В2 я73-1 + В36 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Морозов С. И. 
Моделирование процесса уплотнения классифицированных видов легковесных металоотходов / С. И. Морозов // Систем. технології. - Д., 1999. - Вип. 8. - С. 125-128. - рус.

Проаналізовано модельні схеми ущільнення класифікованих видів металовідходів (кілець, трубчастих елементів, впровадження клина в пористий простір тощо). Приведено математичні залежності, що дозволяють визначити граничне (критичне) навантаження, яке характеризує межу переходу від тугої деформації до утворення пластичних шарнірів та виникнення необоротних деформацій виділеного класифікованого елемента легковагих металовідходів або пористого півпростору. Запропоновані математичні моделі дозволяють оптимізувати проектування найбільш поширеного устаткування пресового обладнання, що переробляє брухт, під час вибору головного технологічного параметра: зусилля остаточного щабля пресування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.5-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Стрільців В.  
Невинно убієнні: Документальні розповіді, фотографії, списки розстріляних і офіційно реабілітованих в'язнів Колими / В. Стрільців; Пер.: Я. Радевич-Винницький. - Л., 1999. - 183 c. - укp.

Наведено документальні нариси, які є одним із свідчень проти кривавої сталінсько-більшовицької диктатури та її репресивної машини, про трагічні долі людей, замордованих і розстріляних у колимських таборах ГУЛАГу, а тепер офіційно реабілітованих. Вперше публікується список українців, убитих каральними органами у столиці Колимського краю - Магадані.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)6-498 + Т3(4УКР)6-498

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Маковецкий Д. Н. 
Нестационарная тонкая структура микроволновых спектров мощности индуцированного излучения фононов при инверсии населенностей спиновых уровней в твердотельном резонаторе / Д. Н. Маковецкий // Радиофизика и электроника. - Х., 1999. - 4, № 2. - С. 91-98. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Спонтанне розщеплення мікрохвильових фононних мод індукованого випромінювання спостерігалося у твердотільному резонаторі автономного акустичного квантового генератора (фазера). Виявлено співіснування регулярних і хаотичних структур (СРХС) у активному середовищі фазера на великій кількості вузьких інтервалів розстроювання системи за статичного магнітного поля. Запропоновано механізм виникнення тонкої структури на основі моделі перенормування спектрів індукованого випромінювання. Числові експерименти з дослідження СРХС на модельній системі взаємозв'язаних бістабільних комірок (виконані за допомогою дискретних 2D-відображень) демонструють повністю детерміновану природу явища СРХС.


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Пятков В. Т. 
Об'єктивізація оцінки техніко-тактичних дій в службових стрілецьких вправах / В. Т. Пятков, А. М. Ковальчук // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 19. - С. 9-17. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Запропоновано методику визначення модельних характеристик техніко-тактичних дій стрілка в процесі виконання швидкісних службових вправ. Методика характеризується об'єктивністю реєстрації часових характеристик циклу влучного пострілу, що досягається за рахунок використання нової спеціалізованої електронно-комп'ютерної системи.


Ключ. слова: модельні характеристики, техніка, тактика, вправи, комп'ютер
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.231.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Горощенко С. Я. 
Особливості енергетичної структури квазідвовимірних електронних систем у магнітних полях довільної орієнтації / С. Я. Горощенко // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 7. - С. 913-917. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Визначено умови, за яких у модельній квазідвовимірній електронній системі з параболічними межами шару у нахиленому магнітному полі спостерігаються перетини та розходження рівнів енергетичної структури. Отримані результати порівняно з даними експериментів, інших модельних розрахунків.


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.224

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гримальский В. В. 
Проникновение электростатического поля от приземных источников в нижние слои ионосферы / В. В. Гримальский, Ю. Г. Рапопорт // Кинематика и физика небес. тел. - 2000. - 16, № 1. - С. 7-13. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Досліджено проникнення електростатичного поля у іоносферу від збурень, локалізованих у атмосфері або літосфері. Числовим методом розв'язано задачу електростатики для середовища з просторово неоднорідною анізотропною провідністю. Розглянуто задачу про збудження поля струмовими джерелами, локалізованими у літосфері та збурення електричного поля в іоносфері у разі створення області з підвищеною провідністю в атмосфері. Модельні значення електричного поля здатні помітно впливати на характеристики іоносферного D-шару, але недостатні для зміни властивостей більш високих шарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д244.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Антюфеев В. И. 
Радиометрический измерительный комплекс миллиметрового диапазона волн для дистанционного зондирования земной и водной поверхности / В. И. Антюфеев, В. Н. Быков, А. М. Гричанюк, В. А. Краюшкин, Ю. В. Овсянников, М. Г. Шокин // Радиотехника / Харьк. гос. техн. ун-т радиоэлектрон. - 1998. - Вып. 109. - С. 145-150. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Надано структурну схему та технічні характеристики експериментального радіометричного вимірювального комплексу, який функціонує у 8-міліметровому діапазоні хвиль. Узагальнено результати експериментів, визначено найбільш стійкі до змін погодних умов радіояскравісні контрасти. Наведено фотографії об'єктів, що візувалися, а також відповідні радіометричні зображення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ващенко Ю. М. 
Розробка модифікувально-регенерувальних складів для обробки гумової крихти / Ю. М. Ващенко, В. І. Овчаров, І. А. Сірченко, Т. В. Ващенко // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 6. - С. 55-57. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вивчено можливість застосування модифікувально-регенерувальних складів (МРС) для обробки поверхні гумової крихти, отриманої в процесі шорсткування. Проведено вибір компонентів МРС на основі доступних сполучень. На підставі проведених досліджень вибрано два оптимальні склади. Встановлено, що модельні еластомерні композиції, що містять до 20 масових часток гумової крихти, мають задовільний комплекс технологічних та фізико-механічних властивостей. Показано, що введення модифікованої крихти до складу протекторних гум дає змогу одержувати гуми, за комплексом властивостей відповідних нормам контролю.


Ключ. слова: модифікувально-регенерувальні склади, гумова крихта, еластомерні композиції, водні дисперсії
Індекс рубрикатора НБУВ: Л728.240

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Завізіон О. В. 
Самогравітуючі диски як засоби описання зовнішніх гравітаційних полів небесних тіл / О. В. Завізіон // Кинематика и физика небес. тел. - 2000. - 16, № 5. - С. 477-480. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Знайдено еквівалентний самогравітуючий неоднорідний диск, зовнішній гравітаційний потенціал якого збігається з зовнішнім гравітаційним потенціалом еліпсоїда обертання. Отримано розв'язки для однорідного та неоднорідних співфокусних еліпсоїдів обертання. За умови, що планети-гіганти мають фігури, близькі до рівноважних, знайдено параметри систем неоднорідних дисків, за допомогою яких описуються зовнішні гравітаційні потенціали планет-гігантів. Порівняно спостережувані та модельні значення гравітаційних моментів планет-гігантів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.2-41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського