Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (158)Автореферати дисертацій (126)Книжкові видання та компакт-диски (1008)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>K=КНЯЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1035
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Актуальні проблеми вітчизняної і всесвітньої історії : Матеріали [І] Всеукр. наук. конф., Луганськ, 8 - 9 лют. 2001 р. / ред.: В. Ф. Литвиненко; Східноукр. нац. ун-т. Каф. історії і українознав. - Луганськ : СНУ, 2001. - 328 c. - укp.

Розглянуто актуальні питання української та всесвітньої історії, зокрема, характер державності Великого князівства Литовського, приєднання Київської землі до Великого князівства Литовського, розвиток училищ і шкіл у XIX - на початку XX ст. в Акермані, зовнішню торгівлю Південно-Східної України наприкінці XVIII - в першій половині XIX ст., розвиток міст Правобережної України у першій чверті XIX ст., благодійну діяльність родини Алчевських, деякі аспекти питання історіографії "голодомору", архівознавство України доби тоталітаризму, ставлення до приватної власності та традиційні світоглядні пріоритети російського та українського народів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0) я431 + Т3(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Болохівщина: земля і люди : Матеріали Всеукр. наук. конф. "Велика Волинь" т. 20, 23 - 24 черв. / ред.: П. С. Смоленюк; Центр Поділлязнав. Ін-ту історії НАН України. - Хмельницький, 2000. - 336 c. - укp.

Широко відображено матеріали з історії та культури Болохівщини, висвітлено соціально-економічні та духовні проблеми регіону. Детально проаналізовано економічні та соціально-політичні причини антивеликокнязівського руху Болохівських громад, історію та культуру літописного Дорогобужа тощо. Наведено розповіді про визначних уродженців даного краю: про походження і роль Острозького роду в історії, про Шашкевичів - українську родину з Волині, князів Сангушків - підприємців з Болохівщини, Устима Кармелюка, Якова Гальчевського - отамана Болохівського краю, Василя Петренюка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346) я431 + Т3(4УКР-4ХМЕ) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пасічник Ю. В. 
Бюджетна система : Навч. посіб. для студ. екон. спец. вузів / Ю. В. Пасічник. - Черкаси : Відлуння, 1999. - 375 c. - укp.

Вивчається становлення бюджетних систем в окремих зарубіжних країнах та Україні. Відносно України - розглянуті бюджетні відносини від перших київських князів до сьогодення. Наведено структуру бюджетної системи України, подано характеристику основних її складових частин. Особливу увагу приділено нормативній базі функціонування бюджетної системи, бюджетному процесу, доходній та витратній частині, бюджетному контролю та інформаційному забезпеченню. Аналізується сучасний стан бюджетних систем в окремих зарубіжних країнах та внесок українських та зарубіжних вчених в наукове забезпечення функціонування бюджетних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.13 я73 + У9(4УКР)261.3 я73 + У9(4УКР)260-03 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Луців А. Г. 
Велика Русь - вільній Україні: [історія монет: кат.] / А. Г. Луців. - Т. : Збруч, 1999. - 144 c. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Наведено ідентифікацію та систематизацію золотників і срібників, а також новий погляд на монетні ряди князів Святополка, Ярослава та Володимира. Аналіз історичних матеріалів показав, що карбування монет мало масовий характер. Доведено циліндричність княжих "знаків", що трансформувалися у головні убори, з яких короношолом має найбільш завершену форму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т221(4УКР)414

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Володіння князів Острозьких на Східній Волині (за інвентарем 1620 року) / упоряд.: І. Ворончук; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К.; Старокостянтинів, 2001. - 415 c. - укp.

Вміщено переклад частини унікального джерела першої половини XVII ст. - Інвентаря маєтків князів Острозьких 1620 р. Подано багатий та різноманітний матеріал стосовно 127 поселень, що за сучасним адміністративним поділом розташовуються на території Хмельниччини. Детально описано міста та села, наявні у них ремесла та промисли, сільськогосподарські знаряддя, фільварки та їх продукцію, характер сівозміни, що дозволяє проаналізувати стан і рівень розвитку окремих галузей господарства, а також стан продуктивних сил даної території в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)44,01 + Т3(4УКР)4-8 Острозький + Т214(4УКР)-1 Острозький

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пуцько В. Г. 
Візантійсько-київська спадщина в культурному розвитку Великого князівства Литовського / В. Г. Пуцько // Укр. іст. журн. - 1998. - № 5. - С. 118-122. - укp.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)436-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Бережинський В. Г. 
Війни Київської Русі з волзькими булгарами / В. Г. Бережинський; Акад. збройних сил України. - К., 1998. - 43 c. - Бібліогр.: с. 22-25. - укp. - рус.

Розглядаються причини становлення і зміцнення Волзької Булгарії у Х ст., її соціально-економічне, політичне становище, а також військова організація. Розкриваються передумови суперечностей між руськими та булгарськими князями, а також описуються походи волзьких булгар на територію Київської Русі в Х-ХІІІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)414-68 + Т3(4УКР)41-68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вісник Львівського університету. Сер. Юридична. Вип. 35 / ред.: В. Т. Нор. - Л., 2000. - 551 с. - укp.

Збірник присвячено актуальним проблемам теорії та історії держави і права, питанням удосконалення інститутів конституційного, цивільного, трудового, адміністративного, фінансового, екологічного, кримінального та інших галузей права України. Значну увагу приділено угодам київських князів з візантійськими імператорами Х ст., а також організації військових судів у період Гетьманату. Досліджено роль українського етносу в національному відродженні Галичини за умов австрійської державно-правової системи. Детально проаналізовано діяльність К.Трильовського, М.Павлика, В.Старосольського, М.Лозинського, С.Дністрянського та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ю Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ісаєвич Я. Д. 
Галицько-Волинська держава / Я. Д. Ісаєвич; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 1999. - 36 c. - Библиогр.: 20 назв. - укp.

Подано короткий історичний нарис розвитку галицько-волинських земель в кінці ХІ-ХІV ст., описано культуру земель княжої доби. Особливу увагу звернено на виникнення 1199 р. об'єднаного Галицько-Волинського князівства, його подальшу історію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Котляр М. Ф. 
Галицько-Волинське князівство (до 800-ліття утворення) / М. Ф. Котляр // Укр. іст. журн. - 2000. - № 1. - С. 21-32. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)430.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Галич і Галицька земля в державотворчих процесах України : Матеріали Міжнар. ювіл. наук. конф. / ред.: В. Кононенко; НАН України. Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ : Плай; Галич, 1998. - 349 c. - укp.

Розкриваються різні аспекти складної історії Галичини від найдавніших часів до наших днів, розвитку її культури, освіти, мистецтва, інших галузей матеріальної і духовної діяльності галичан у нелегких умовах тривалого іноземного поневолення. Серед розглянутих питань - галицько-польські відносини ХІ-ХІІ ст.; розвиток української державності в період Галицько-Волинського князівства; вплив візантійського мистецтва на культуру стародавнього Галича; риторика Галицько-Волинського літопису; перші українські часописи Галичини про українську мову та національне відродження краю; формування та розвиток господарсько-економічної культури в Галицько-Волинській державі та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)431.92Г я43 + Т3(4УКР)430.12 я43 + Щ103(4УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Держава і право : Зб. наук. пр. Вип.10. Юридичні і політичні науки / ред.: Ю. С. Шемшученко; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К., 2001. - 531 с. - укp.

Висвітлено актуальні питання теорії та історії держави і права, державного управління, адміністративного, конституційного, міжнародного, цивільного, підприємницького, аграрного, екологічного, кримінального, а також кримінально-процесуального права. Основну увагу приділено історіографії соціально-правового устрою Київського князівства у складі Великого Князівства Литовського, правовим аспектам відносин Війська Запорозького з Російською державою у період гетьманування І.Мазепи та діяльності української політичної еміграції першої половини XVIII ст., розбудові тогочасного слідчого апарату та створенню перших слідчих органів в Україні після жовтневого перевороту 1917 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я54(4Укр)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бодрухин В. М. 
Державний устрій і церква в Київській Русі / В. М. Бодрухин // Вісн. Східноукр. держ. ун-ту. Іст. науки. - Луганськ, 2000. - № 2(24). - С. 4-8. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

У Київській Русі світська, тобто князівська влада, з самого початку була вищою за церкву. Особливості утворення та розвитку церковної організації не давали церкві можливості створення особистих, незалежних від князівської влади, володінь, як це відбувалось в європейських країнах. Церква зі зміцненням свого матеріального становища прагнула поширення влади й на суто світські справи. Реальне становище церкви в системі державних відносин завжди залежало від конкретного співвідношення економічної могутності та політичних сил.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)414-55 + Х2(4Укр)414-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лановик Б. Д. 
Економічна історія України і світу : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Б. Д. Лановик, З. М. Матисякевич, Р. М. Матейко; ред.: Б. Д. Лановик. - 4-е вид., випр. і доп. - К. : Вікар, 2001. - 477 c. - (Вища освіта XXI ст.). - Бібліогр.: 122 назв. - укp.

Проаналізовано економічні зв'язки населення Північного Причорномор'я з грецькими містами-полісами, розташованими на території України. Розкрито особливості становлення феодального господарства Франції, Англії, Німеччини, Візантії та скандинавських країн. Значну увагу приділено землеволодінню та сеньйоріально-селянським відносинам, агрокультурі та сільськогосподарській техніці в епоху середньовіччя. Охарактеризовано основні аспекти господарського розвитку українських земель у другій половині XIV - XV ст. у складі Польського королівства та Великого князівства Литовського. Окремі розділи присвячено аграрним реформам 1848 і 1861 рр., передумовам виникнення української кооперації, а також характерним рисам Російської та Австро-Угорської імперій. Детально розглянуто економічну політику урядів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії та ЗУНР.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(0) я73 + У03(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кілессо Т. С. 
Кирилівський монастир / Т. С. Кілессо. - К. : Техніка, 1999. - 135 c. - (Нац. святині України). - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Розглянуто один з найбільших і найвпливовіших осередків вітчизняної культури - Свято-Троїцький Києво-Кирилівський монастир, заснований династією чернігівських князів Ольговичів у XII ст. На основі аналізу креслень та обмірів, літературних та архівних джерел, матеріалів археологічних досліджень висвітлено багату на події історію монастиря, біля керма якого стояли видатні церковно-політичні та культурно-освітні діячі України - І.Гізель, Л.Баранович, І.Монастирський, Д.Ростовський. Розкрито етапи формування архітектурного ансамблю монастиря у XII - XVIII ст., а також описано твори унікального монументального живопису даного періоду, що збереглись у Кирилівській церкві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-647.2 + Т3(4УКР-2К)-9 + Щ113(4УКР-2К)4

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: АО260389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Поліщук В.  
Князь Богуш Корецький як землевласник та урядник (1510 - 1576) / В. Поліщук // Київ. старовина. - 2001. - № 3. - С. 56-72. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(4Укр)4-21 + Т3(4Укр)442-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Войтович Л. В. 
Князівські династії Східної Європи (кінець ІХ - початок ХVІ ст.). Склад, суспільна і політична роль : Іст.-генеал. дослідж. / Л. В. Войтович; ред.: Я. Д. Ісаєвич; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - Л., 2000. - 649 c. - Бібліогр.: с.517-592. - укp.

Досліджено історію правлячої еліти Східної Європи IX - XVI ст. Визначено генеалогію династій Рюриковичів і Гедиміновичів та інших, їх персональний склад, визначено їх роль у розвитку суспільства та політичних подіях. Детально охарактеризовано взаємини всередині князівських верств. Проаналізовано питання демографії, спадкового права та шлюбної політики, стосунки з іншими верствами суспільства, церквою, містами, а також вплив князів на розвиток військової справи, культури тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(2РОС)4-1 + Т214(4УКР)4-1 + Т214(4ПОЛ)4-1 + Т211(2)4 + Т211(3/8)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Залізняк Л.  
Козацька Україна - прямий нащадок України-Русі / Л. Залізняк // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 34-38. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Спростовано історіографічну традицію радянської історичної науки щодо відірваності козацької України від Київської Русі, зокрема, неоімперську концепцію давньоруської народності. Зроблено історіографічний аналіз розвитку концепції "спільної давньоруської колиски східних слов'ян". Простежено генетичний зв'язок етновизначальних ознак українців козацької доби у попередньому княжому періоді їх історії у царині матеріальної та духовної культури, мови, історичної свідомості. Доведено генетичний зв'язок князівських і козацьких лицарських традицій, їх близьку спорідненість із західноєвропейським лицарством.


Ключ. слова: концепція "спільної давньоруської народності", історична спадщина Київської Русі, козацька Україна, ментальність козацтва, лицарство
Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4Укр)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Круль В. П. 
Краєзнавство: історична географія : Конспект лекцій / В. П. Круль; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 1999. - 107 c. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Здійснено характеристику національного краєзнавства як самостійного предмету географічної науки, визначено його об'єкт, предмет і структуру. Висвітлюються географічні особливості заселення й освоєння території України в палеоліті, мезоліті, від неоліту до сьогодення. Особливу увагу сконцентровано на розгляді географічних передумов та особливостей формування та розвитку давньоруських державних утворень - Київської Русі, Галицького князівства, Галицько-Волинської держави. Проаналізовано географічне положення та розвиток Української держави у 1917-20 рр. (Центральна Рада, Директорія, ЗУНР), досліджуються розподіл українських земель у межах СРСР в 1920-38 рр., зміни в 1939-40 рр., а також територія України після другої світової війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т218(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Булатова С. О. 
Листи Ю.О.Яблоновського до Ю.А.Залуського як джерело з історії князівської бібліотеки Яблоновських / С. О. Булатова // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 1999. - Вип. 1. - С. 120-129. - укp.

Розглянуто зміст листування видатних бібліографів польського просвітництва як джерело аналізу комплектування князівської бібліотеки Яблоновських, що репрезентує широкі міждержавні зв'язки того часу, включаючи матеріали, пов'язані з Україною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч753(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського