Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (26)Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАОЩАДЖЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 256
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Хаджидавидов О. І. 
Економічна ефективність використання принципів стабілізуючого відбору в скотарстві / О. І. Хаджидавидов, А. О. Попова // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 186-188. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено економічно обгрунтовані викладки щодо ефективності використання принципів стабілізуючого відбору в скотарстві. Формування однорідних рівновагових груп тварин на ранніх стадіях постембріонального розвитку для подальшого дорощування та відгодівлі молодняку великої рогатої худоби сприяє підвищенню їх продуктивності, а також заощадженню кормів та трудових ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шевченко В. І. 
Енергетика України. Який шлях обрати, щоб вижити? (Незалежне дослідження електроенергетики) / В. І. Шевченко, Л. З. Півень. - К. : Просвіта, 1999. - 186 c. - Бібліогр.: 191 назв. - укp.

Наведено характеристики паливно-енергетичних ресурсів України, стану використання встановлених потужностей електростанцій та потенціалу поновлюваних і нетрадиційних джерел енергії, а також впливу енергооб'єктів на довкілля і показники здоров'я населення до і після Чорнобильської катастрофи. Подано незалежний аналіз очікуваних у наступні 8-10 років: динаміки валого внутрішнього продукту (ВВП), питомної електроємності ВВП і обсягів заощадження електроенергії, переваг і технологічних можливостей переорієнтації галузі з імпортованих енергоносіїв на власне викопне і нетрадиційне паливо та поновлювані джерела енергії. Обгрунтовано концепцію і сценарій реформування структури енергетичних потужностей, які сприятимуть екологічному відродженню й економічній стабілізації галузі, зниженню рівнів економічного й екологічного ризиків за рахунок стабілізації та поступового зменшення частки потужних вугільних блоків без сучасних систем газоочищення, атомних блоків із "радянськими" реакторами.


Індекс рубрикатора НБУВ: З15(4УКР) + З6(4УКР) + Р126.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Савченко А. Г. 
Макроекономіка : Підруч. для студ. екон. спец. вузів / А. Г. Савченко, Г. О. Пухтаєвич, О. М. Тітьонко. - К. : Либідь, 1999. - 286 c. - укp.

Розкривається суть макроекономіки як науки та її основний понятійний апарат, насамперед, йдеться про об'єкт та предмет макроекономіки, історичні передумови та етапи розвитку макроекономічної науки, а також висвітлюються основні макроекономічні показники, за допомогою яких вимірюються кінцеві результати функціонування економіки. Зроблено аналіз механізму функціонування приватної економіки закритого типу. Основним інструментом цього аналізу є моделі економічної рівноваги. Розглядаються як узагальнюючі моделі економічного кругообігу ("сукупний попит - сукупна пропозиція"), так і витратні моделі ("витрати - випуск", "вилучення - ін'єкції"). Значна увага приділяється кейнсіанській теорії, зокрема, таким її категоріям, як схильність до споживання та заощадження, заплановані та фактичні сукупні витрати, а також простий мультиплікатор витрат. Ряд питань присвячений механізму функціонування змішаної економіки, в якій крім приватного сектора важливим суб'єктом макроекономічного регулювання є держава. Застосовується ряд моделей, які в узагальненому вигляді відтворюють наслідки державного впливу на економіку через фіскальну, грошово-кредитну, зовнішньоекономічну та соціальну політику.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.4 я73 + У9(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Благун І. С. 
Модель формування і розподілу балансу доходів і видатків населення / І. С. Благун, Л. І. Сисак // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. Екон. науки. - Хмельницький, 2000. - № 4, ч. 2. - С. 46-49. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто баланс доходів і видатків населення: грошові доходи та витрати, заощадження. Проаналізовано його структуру, зроблено висновки та певні пропозиції щодо раціонального використання балансу. Побудовано та реалізовано економіко-математичну модель вирішення відповідного класу задач на фактичних даних Івано-Франківщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кваснюк Б. Є. 
Національні заощадження та економічне зростання / Б. Є. Кваснюк, С. І. Киреєв, А. В. Мар'єнко, О. А. Мар'єнко, О. Ю. Болховітінова, І. Ю. Крючкова, М. Я. Меламед, Л. А. Мусіна, А. П. Ревенко; ред.: Б. Є. Кваснюк; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. - К. : МП Леся, 2000. - 304 c. - укp.

Викладено концепцію розвитку системи національних заощаджень України, їх фінансових джерел і механізмів конвертації в інвестиції, фонду нагромадження ВВП як головної передумови економічного зростання. Зроблено теоретичний аналіз заощаджень як економічної категорії. Висвітлено їх реальний стан, причому статистична база дослідження цілком грунтується на національних рахунках України. Розроблено концепцію доходу в національних рахунках. Наведено якісні та кількісні характеристики норми та структури національних заощаджень. Розкрито секторальну структуру формування та використання заощаджень в Україні. Визначено шляхи оптимізації нагромадження основного капіталу та реформування амортизаційної політики. Описано методи поліпшення методології обчислення заощаджень. Запропоновано багатоваріантні прогнози основних макроекономічних показників та пропорцій України на 1999 - 2019 рр. Відображено концептуальні засади моделювання економічного зростання та сценарні розрахунки переходу від депресії до економічного пожвавлення та підйому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ходжаян А. О. 
Особисте споживання і заощадження в системі макроекономічної рівноваги / А. О. Ходжаян // Економіка і прогнозування. - 2001. - № 2. - С. 89-95. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто основні категорії кінцевого доходу, споживання та заощадження й об'єктивні та суб'єктивні основи їх динаміки. Визначено, що споживання характеризує економічний добробут населення і країни в цілому, а заощадження виступають показником економічного зростання. Наголошено на необхідності теоретичного аналізу цих категорій для обгрунтування соціальної політики та економічного потенціалу держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Грес Л. П. 
Экспериментальные исследования и моделирование распределения потока теплоносителей по сечению насадки доменных воздухонагревателей / Л. П. Грес // Систем. технології. - Д., 2000. - Вип. 1(9). - С. 30-38. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Виконано дослідження рівномірності розподілу теплоносіїв по перетину насадки під час експлуатації доменного повітронагрівача та на його моделі. Розроблено нову конструкцію піднасадного устрою, що дозволяє значно знизити цю нерівномірність, яку можна реалізувати в період ремонту повітронагрівача. У період експлуатації повітронагрівачів запропоновано використати динамічну подачу холодного дуття, яка призведе до зростання середньої температури гарячого дуття на 20 °С та заощадження до 2,4 кг/т коксу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.103.021.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бандера В.  
Доходи та заощадження в перехідній економіці України : Моногр. / В. Бандера, В. Буняк, О. Ватаманюк, Н. Дорофеєва, Г. Коротка; ред.: С. Панчишин, М. Савлук; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2003. - 406 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми формування доходів та заощаджень населення в економіці України: види доходів та інструментарій їх регулювання, особливості формування особистих доходів за умов переходу до ринку, державне регулювання доходів населення, структуру та динаміку заощаджень домогосподарств в Україні, цілі та механізми державного гарантування вкладів у банках. Розкрито чинники, що стримують перетворення заощаджень в інвестиційні ресурси. Запропоновано заходи щодо поліпшення державного регулювання доходів населення та стимулювання припливу заощаджень у банківську систему.

Рассмотрены актуальные проблемы формирования доходов и сбережений населения в экономике Украины: виды доходов и инструментарий их регулирования, особенности формирования личных доходов в условиях перехода к рынку, государственное регулирование доходов населения, структура и динамика сбережений домохозяйств в Украине, цели и механизмы государственного гарантирования вложений в банках. Раскрыты факторы, сдерживающие превращение сбережений в инвестиционные ресурсы. Предложены меры относительно улучшения государственного регулирования доходов населения и стимулирования притока сбережений в банковскую систему.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942 + У9(4УКР)261.62-801.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Базилевич В. Д. 
Макроекономіка : Підруч. / В. Д. Базилевич, К. С. Базилевич, Л. О. Баластрик; ред.: В. Д. Базилевич; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - 2-е вид., виправл. - К. : Знання, 2005. - 856 c. - (Класич. унів. підруч.). - укp.

Визначено сутність, методи дослідження та основні функції макроекономіки. Розглянуто макроекономічну модель кругообігу ресурсів, продуктів і доходів. Наведено класифікацію різних видів економічної діяльності, висвітлено теоретичні засади та принципи побудови системи національних рахунків та з'ясовано її значення для макроекономічного аналізу. Розглянуто проблеми кількісної оцінки суспільного добробуту та сформовано нові макроекономічні показники - індекси людського розвитку, економічної свободи та рівня глобалізації. Охарактеризовано структуру і фактори формування сукупного попиту та пропозиції та умови встановлення їх рівноваги. Висвітлено теорії споживання, заощадження та інвестиції. Розглянуто кейнсіанські та класичні моделі рівноваги національного ринку товарів і послуг та економічного зростання. Охарактеризовано типові прояви та суперечності макроекономічної нестабільності. Визначено принципи формування грошово-кредитної, фіскальної та макроекономічної політики й обгрунтовано необхідність державного регулювання економіки. Наведено основні макроекономічні показники економічного розвитку України у роки незалежності.

Определены сущность, методы исследования и основные функции макроэкономики. Рассмотрена макроэкономическая модель кругооборота ресурсов, продуктов и доходов. Приведена классификация различных видов экономической деятельности, освещены теоретические основы и принципы образования системы национальных расчетов и определено ее значение для макроэкономического анализа. Рассмотрены проблемы количественной оценки общественного благосостояния и сформированы новые макроэкономические показатели - индексы человеческого развития, экономической свободы и уровня глобализации. Охарактеризованы структура и факторы формирования общего спроса и предложения и условия установления их равновесия. Освещены теории потребления, сбережения и инвестиции. Рассмотрены кейнсианские и классические модели равновесия национального рынка товаров и услуг, а также экономического роста. Охарактеризованы основные проявления и противоречия макроэкономической нестабильности. Определены принципы формирования денежно-кредитной, фискальной и макроэкономической политики и обоснована необходимость государственного регулирования экономики. Приведены основные макроэкономические показатели экономического развития Украины в годы независимости.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.4 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вишневский В. П. 
Оценка влияния НДС на экономический рост с использованием методов экономико-математического моделирования / В. П. Вишневский, Л. А. Зуев, Е. А. Амоша, С. М. Попов, С. Г. Стешенко // Економіка пром-сті. - 2004. - № 4. - С. 43-57. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Сформульовано економічну постановку задачі та побудовано економіко-математичну модель впливу ПДВ на національне виробництво, споживання, заощадження і доходи бюджету. З використанням цієї моделі досліджено вплив додатків у аспекті функціонування трьох взаємозв'язаних секторів - домогосподарств, виробничого та суспільного.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96в611 + У9(4УКР)261.413.872

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Рисін В. В. 
Економічні чинники припливу заощаджень населення в банківську систему / В. В. Рисін // Регіон. економіка. - 2002. - № 3. - С. 153-156. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто економічні чинники, що сприяють зростанню заощаджень фізичних осіб у комерційних банках України. Основними з них визначено зростання реальних доходів населення, зацікавленість населення в їх капіталізації, посилення конкурентоспроможності банків на фінансовому ринку та їх зацікавленість у залученні вкладів населення. Рекомендовано заходи щодо поліпшення банківського обслуговування фізичних осіб.

Рассмотрены экономические факторы, стимулирующие увеличение сбережений физических лиц в коммерческих банках Украины. Основными из них являются увеличение реальных доходов населения, заинтересованность населения в их капитализации, усиление конкурентоспособности банков на финансовом рынке, заинтересованность банков в привлечении вкладов населения. Освещены пути улучшения банковского обслуживания физических лиц.

The economic factors, that may stimulate the increase of private savings in Ukrainian commercial banks, such as increasing real incomes, people's interest in their capitalization, strengthening competition on the financial market, banks' interest in the attraction of people's savings, are described. The ways of improving banking service of private persons are recommended.


Ключ. слова: заощадження, грошові доходи, реальні доходи, банківська система, запас грошей, депозити населення, фінансові посередники, ощадні операції, гарантування депозитів
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Коюда П. М. 
Макроекономіка : Навч. посіб. / П. М. Коюда; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. - Х., 2001. - 236 c. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Наведено конспективний огляд теоретичних засад сучасної макроекономіки, її основні проблеми, класичну та кейсіанську моделі, а також систему національних рахунків та її показники. Визначено суть та фази економічного циклу, причини циклічних коливань. Досліджено проблеми зайнятості та безробіття (ринку праці, типи безробіття, модель динаміки робочої сили). Проаналізовано види, причини інфляції та її соціальні наслідки. Встановлено взаємозв'язок сукупного попиту та сукупної пропозиції. Виявлено фактори, які впливають на споживання та заощадження доходів населення. Розглянуто проблему об'єктивної необхідності та суті державного регулювання економіки, його основні напрями та інструменти, а також механізм функціонування грошового ринку. Розкрито аспекти сфери банківської системи та створення депозитів. Обговорено питання щодо міжнародних фінансових відносин, а також валютного ринку та валютних курсів. Висвітлено питання суті доходів населення, соціальної орієнтації економіки, соціальної справедливості та економічної ефективності. Визначено фактори економічного зростання держави.

Приведен конспективный обзор теоретических основ современной макроэкономики, ее основные проблемы, а также классическую и кейсианскую модели. Проанализирована система национальных счетов и ее показатели. Определена суть и фазы экономического цикла, причины циклических колебаний. Исследованы проблемы занятости и безработицы (рынка труда, типы безроботицы, модель динамики рабочей силы), а также виды, причины инфляции и ее социальных последствия. Установлена взаимосвязь совокупного спроса и предложения общего объема товаров и услуг. Отмечены факторы, которые влияют на потребление и сбережение дохода населения. Рассмотрена проблема объективной необходимости и сути государственного регулирования экономики, его основные направления и инструменты. Изучен механизм функционирования денежного рынка. Раскрыты аспекты в сфере банковской системы и создания депозитов. Обсуждены вопросы о международных финансовых отношениях, а также валютном рынке и валютных курсах. Освещены вопросы доходов населения, социальной ориентации экономики, социальной справедливости и экономической эффективности. Определены факторы экономического роста государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.4 я73(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА624657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пшик Б. І. 
Напрями реалізації регіональної інвестиційної політики / Б. І. Пшик // Регіон. економіка. - 2001. - № 4. - С. 172-177. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано основні складові інвестиційного забезпечення підприємницького сектора економіки Львівщини. Розглянуто шляхи подальшого удосконалення регіональної інвестиційної політики в Україні.


Ключ. слова: заощадження, інвестиції, інновації, іноземні інвестиції, кредити, регіон.
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56 + У9(4Укр-4Льв)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Темченко А. Г. 
Ресурсозбереження: технології, економіка, менеджмент / А. Г. Темченко, С. О. Жуков. - Кривий Ріг : Мінерал, 2001. - 172 c. - Бібліогр.: 82 назв. - укp.

Висвітлено шляхи заощадження та раціонального використання природних ресурсів. Досліджено сучасний стан відкритих розробок залізних руд і напрямки його поліпшення. Розкрито передумови впровадження енергоощадження на кар'єрах. Наведено теоретичне обгрунтування енергоощадних технологій на відкритих гірничих роботах. Розглянуто проблему комплексного використання мінеральних ресурсів надр. Проаналізовано аспекти стратегічного та галузевого менеджменту мінерально-сировинної бази.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У9(4УКР)305.4-553

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА611387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Небава М. І. 
Теорія макроекономіки : Навч. посіб. для студ. екон. спец. / М. І. Небава; Вінниц. держ. техн. ун-т. - Вінниця : УНІВЕРСУМ-Вінниця, 2001. - 395 c. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено питання теорії обчислення макроекономічних показників у системі національних рахунків, макроекономічної нестабільності, загальної макроекономічної рівноваги, споживання, заощадження та прийняття інвестиційних рішень. Розглянуто класичну і кейнсіанську теорії макроекономічної рівноваги та теорію фіскальної політики держави. Охарактеризовано альтернативні макроекономічні теорії. Описано теорії бюджетного дефіциту й управління державним боргом, економічного зростання, міжнародної торгівлі, платіжного балансу і валютних курсів, внутрішньої і зовнішньої рівноваги, сукупних доходів населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.4я73(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА614247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Губарєв О. О. 
Макроекономіка = Macroeconomics : Навч. посіб. / О. О. Губарєв, О. М. Щербаха, В. І. Сотніков, М. С. Бриль; ред.: М. А. Сіроштан; Харк. держ. екон. ун-т. - Х. : ВД "ІНЖЕК", 2004. - 178 c. - укp.

Розглянуто основні теоретичні положення макроекономіки, механізм функціонування економіки на національному рівні, принципи економічної та фінансової політики держави. Наведено визначення основних макроекономічних понять та показників, з'ясовано особливості поведінки макроекономічних суб'єктів. Висвітлено питання макроекономічної нестабільності, сукупного попиту і сукупної пропозиції, споживання, заощадження та інвестування. Розглянуто методи і засоби впливу держави на економічну систему, проаналізовано механізм зовнішньоекономічної політики, поняття закритої та відкритої економіки, досліджено проблеми економічного зростання.

Изложены теоретические основы макроэкономики, рассмотрены механизм функционирования экономики на национальном уровне, принципы экономической и финансовой государственной политики. Даны определения основных макроэкономических понятий и показателей, установлены особенности поведения макроэкономических субъектов. Освещены вопросы макроэкономической нестабильности, совокупного спроса и совокупного предложения, потребления, сбережения и инвестирования. Рассмотрены методы и средства государственного влияния на экономическую систему, проанализирован механизм внешнеэкономической политики, понятия закрытой и открытой экономики, исследованы проблемы экономического роста.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.4 я73 + У9(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА652837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Запольський А. К. 
Екологізація харчових виробництв : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / А. К. Запольський, А. І. Українець. - К. : Вища шк., 2005. - 423 c. - укp.

Проаналізовано екологічну ситуацію в Україні на межі тисячоліть. Показано негативний вплив погіршення економічного та екологічного стану навколишнього середовища на здоров'я населення України. Висвітлено актуальні питання екологізації харчового виробництва. Наведено характеристику основних харчових продуктів та принципи раціонального харчування. Значну увагу приділено проблемам забезпечення екологічної безпеки та якості харчових продуктів. Розглянуто теоретичні та практичні аспекти оптимізації та автоматизації технологічних процесів їх виробництва. Представлено ефективні способи заощадження природних ресурсів у виробничому процесі, а також економії витрат сировини, палива та енергії. Розглянуто особливості організації виробництва екологічно безпечної харчової продукції, утилізації виробничих відходів, мінімізації їх розсіюваних та неутилізованих видів. Обгрунтовано доцільність впровадження екологічного менеджменту на харчових підприємствах відповідно до вимог міжнародних стандартів.

Проанализирована экологическая ситуация в Украине на рубеже столетий. Показано негативное влияние ухудшения экономического и экологического состояния окружающей среды на здоровье населения Украины. Освещены актуальные вопросы экологизации пищевого производства. Приведена характеристка основных пищевых продуктов и принципы рационального питания. Значительное внимание уделено проблемам обеспечения экологической безопасности и качества пищевых продуктов. Рассмотрены теоретические и практические аспекты оптимизации и автоматизации технологических процессов их производства. Представлены эффективные способы сбережения природных ресурсов в производственном процессе, а также экономии расходов сырья, топлива и энергии. Рассмотрены особенности организации производства экологически безопасной пищевой продукции, утилизации производственных отходов, минимизации их рассеиваемых и неутилизированных видов. Обоснована целесообразность внедрения экологического менеджмента на пищевых предприятиях в соответствии с требованиями международных стандартов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80 я73 + Р123.1 я73 + У9(4УКР)306.7-82-28 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА667716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бліщук К. М. 
Економічний аналіз державної політики: основні поняття, підходи та застосування : навч. посіб. / К. М. Бліщук, Є. Г. Матвіїшин; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Л., 2007. - 265 c. - (Б-ка магістра). - Бібліогр.: с. 264-265. - укp.

Розглянуто концепції та підходи до аналізу політики, економіко-математичний інструментарій його проведення. Наведено інформацію про варіанти політики та критерії їх вибору, принципи аналізу та ухвалення рішень, економічну вартість проекту, неповну конкуренцію, асиметричну інформацію, показники бідності, механізми перерозподілу доходів. Охарактеризовано концепції справедливості та функції суспільного добробуту, проблеми представницької влади, етапи та методи аналізу вигід і втрат, методи оцінки людського життя та здоров'я, довкілля, заощадження часу.

Рассмотрены концепции и подходы к анализу политики, экономико-математический инструментарий его проведения. Приведена информация о вариантах политики и критериях их выбора, принципах анализа и принятия решений, экономической стоимости проекта, рынках общественных благ, неполной конкуренции, ассиметричной информации, показателях бедности, механизме перераспределения доходов. Охарактеризованы концепции справедливости и функции общественного благополучия, проблемы представительской власти, этапы и методы анализа выгод и потерь, методы оценки человеческой жизни и здоровья, окружающей среды, єкономии времени.


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)0-18я7 + У010.44я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА689348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ватаманюк О. З. 
Заощадження в економіці України: макроекономічний аналіз : моногр. / О. З. Ватаманюк; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2007. - 536 c. - Бібліогр.: с. 478-504. - укp.

Висвітлено особливості процесу формування національних заощаджень в економіці України у період її ринкової трансформації. Проаналізовано динаміку та структуру заощаджень домогосподарств, підприємств і держави у роки трансформаційного спаду та відновлення економічного зростання. За допомогою регресійного аналізу показано роль визначників особистих і національних заощаджень. Наведено перспективні напрямки використання інструментів фіскальної політики для підвищення рівня заощаджень. Розглянуто особливості удосконалення механізму перетворення заощаджень в інвестиції, розкрито роль соціокультурних і інституційних чинників для підвищення рівня національних заощаджень.

Освещены особенности процесса формирования национальных сбережений в экономике Украины в период ее рыночной трансформации. Проанализированы структура и динамика сбережений домашних хозяйств, предприятий и государства в годы трансформационного упадка и восстановления экономического роста. С помощью регрессионного анализа показана роль определителей личных и национальных сбережений. Приведены перспективные направления использования инструментов фискальной политики для повышения уровня сбережений. Рассмотрены особенности усовершенствования механизма преобразования сбережений в инвестиции, раскрыта роль социокультурных и институционных факторов для повышения уровня национальных сбережений.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-967

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА693815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ширнин И. Г. 
Новшества в электроэнергетике / И. Г. Ширнин, В. А. Палкин, В. И. Дубницкий // Економіка пром-сті. - 2007. - № 4. - С. 48-56. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Наведено приклади вперше створених плавучих енергоблоків атомної теплоелектростанції малої потужності для використання за умов видобування вуглеводнів і опріснювання морської води. Наведено нову технологію спалювання вугілля з заощадженням 20 % палива на ГРЕС і відправлення електроенергії на Захід без синхронізації енергосистем.

Приведены примеры впервые созданных плавучих энергоблоков атомной теплоэлектростанции малой мощности для использования при добыче углеводородов и опреснения морской воды. Приведена новая технология сжигания угля с экономией 20 % топлива на ГРЭС и отправки электроэнергии на Запад без синхронизации энергосистем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.72-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16378 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського