Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Автореферати дисертацій (12)Книжкові видання та компакт-диски (31)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕПОРТАЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 110
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Депортації українців та поляків: кінець 1939 - початок 50-х років : (До 50-річчя операції "Вісла"): [Матеріали Міжнар. наук. конф.] / упоряд.: Ю. Сливка; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 1998. - 132 c. - укp.

Розглянуто першопричини та геополітичні цілі переселенських акцій, перші депортації польського населення УРСР та населення Литви у світлі сталінської національної політики, а також ставлення польської опозиції 1970-80-х рр. до засад українсько-польського порозуміння. Проаналізовано нові матеріали про депортаційно-переселенські процеси, документи Державного архіву Львівщини про переселення і депортацію українців та поляків тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Депортації. Західні землі України кінця 30-х - початку 50-х рр. : Док., матеріали, спогади: У 3 т. Т. 2. 1946 - 1947 рр. / ред.: Ю. Сливка; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 1998. - 539 c. - Библиогр.: 164 назв. - укp.

Наведено документи, спогади та інші матеріали про репресії та депортаційні акції періоду Другої світової війни та в ході встановлення в Західній Україні тоталітарного режиму; про примусове виселення українців із Закерзоння, зокрема, внаслідок операції "Вісла", та поляків і євреїв із Західної України в 1940 - на початку 1950-х рр.; про українські національно-визвольні змагання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-49,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: В341510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шаповал Ю.  
"Золотий вересень" 1939-го: як це робилося насправді / Ю. Шаповал // Людина і політика. - 1999. - № 6. - С. 25-31. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Надано оцінку угодам 1939 р. між СРСР і гітлерівською Німеччиною, подіям, що передували укладанню "пакту Молотова - Ріббентропа", а також подальшим подіям. Детально проаналізовано директиву Л.Берії у зв'язку зі вступом Червоної Армії на територію Західної України і Західної Білорусі, підготовку до підписання секретних протоколів, наслідки радянсько-німецьких угод.


Ключ. слова: "пакт Ріббентропа - Молотова", Західна Україна, депортації
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)621

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зінченко Ю. І. 
Кримські татари : Іст. нарис / Ю. І. Зінченко; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. - К., 1998. - 205 c. - укp.

Розглядається історія та культурні надбання кримських татар від Кримського ханства до сьогодення. Висвітлюються питання етногенезу кримськотатарського народу, його проблеми під час другої світової війни, жахливі часи депортації та шляхи повернення додому. Представлено важливі архівні документи і матеріали 1942-1994 рр., що стосуються проблем кримських татар.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ) + Т52(237=УКР6А/Я)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Баран В. К. 
Україна крізь віки : В 15 т. Т. 13. Україна в умовах системної кризи (1946-1980-і рр.) / В. К. Баран, В. М. Даниленко; ред.: В. А. Смолій; НАН України. Ін-т археол. - К. : Альтернативи, 1999. - 303 c. - Бібліогр.: с. 301-302. - укp.

На підставі документальних фактів викладено повоєнну історію України, максимально правдиво відтворено історичний процес, переосмислено події вітчизняної історії. Висвітлено широкомасштабний ідеологічний наступ сталінізму, що перешкоджав духовному збагаченню народу, розвитку суспільної думки та суспільних процесів. Проаналізовано "соціалістичні перетворення" на західноукраїнських землях: ліквідацію Греко-католицької церкви, масові репресії проти корінної нації, депортації тощо. Значну увагу приділено питанням вступу України до Організації Об'єднаних Націй, переходу Криму до складу УРСР, реформаційних заходів у сільському господарстві, державному управлінні, а також соціально-культурній сфері. Охарактеризовано реформаторський потенціал хрущовської "відлиги", що стала поштовхом розкріпачення творчого потенціалу українського народу, сприяла піднесенню гідності та самосвідомості українців, збереженню та примноженню духовних і моральних сил для подальшої боротьби. Зауважено, що поворот до неосталінізму, що бере початок у середині 1960-х рр., спричинив радикалізацію політичних настроїв частини шістдесятників і виникнення явища дисидентства. Розглянуто консервативний курс Л.Брежнєва, спрямований на "стабілізацію" радянського суспільства, а також діяльність П.Шелеста, В.Щербицького, К.Черненка, Ю.Андропова та М.Горбачова. Зроблено висновок: на рубежі 1980-х - 90-х рр. радянська тоталітарна система пережила всеохопну формаційну кризу й зазнала остаточного краху. З розпадом СРСР Україна знову повернулася на шлях самостійного демократичного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63 + У03(2УКР)63

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Українці в Архіпелазі Гулаг : Матеріали ювіл. наук. конф. в Чернівцях 13-14 черв. 1998 р., присвяч. 45-й річниці повстання в Третьому каторж. таборі м.Норильська та початку мас. депортації буковинців. - Чернівці, 1998. - 63 c. - укp.

Висвітлюється повстанський рух у таборах ГУЛАГу в кінці 40-х - початку 50-х рр. Описуються репресії серед студентської молоді Чернівців у цей період, дії Української повстанської армії у боротьбі за державну незалежність. Наведені спогади учасників повстання, в яких розповідається про події в Норильську в 1953 р., а також тексти листівок, які запускали повстанці за допомогою повітряних зміїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕН)6-49 + Т3(2РОС=9УКР)6-494

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Акчуріна-Муфтієва Н.  
Етнографічні дослідження кримськотатарського житла / Н. Акчуріна-Муфтієва // Нар. творчість та етнографія. - 2005. - № 1. - С. 92-96. - Бібліогр.: с. 96. - укp.

Розглянуто структуру поселень та організацію житла кримських татар. Наведено уривки з робіт дослідників П.Сумарокова, Б.Куфтіна, О.Воропонова, в яких описано особливості кримськотатарських сіл та інтер'єру помешкань. Зазначено, що нині, у зв'язку з поверненням з депортації, постала гостра необхідність відродження культури кримських татар.

Рассмотрены структура поселений и организация жилища крымских татар. Приведены отрывки из работ исследователей П.Сумарокова, Б.Куфтина, О.Воропонова, в которых описаны особенности крымскотатарских сел и интерьера жилья. Указано, что в настоящее время, в связи с возвращением из депортации, возникла острая необходимость возрождения культуры крымских татар.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР6А/Я)-423

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Історико-політичні проблеми сучасного світу : Зб. наук. ст. Т. 10 - 11 / ред.: Ю. І. Макар; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2005. - 495 с. - укp.

Проаналізовано роль Кракова в українсько-польських літературних та культурних взаєминах наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Описано етносоціальну структуру західноукраїнського політикуму у 1921 - 1939 рр. Розглянуто питання депортації українців з Польщі до УРСР у 1944 - 1946 рр. у політико-правовому аспекті, монополізації політичної пропаганди та створення спеціалізованих структур у радянському тоталітарному режимі. Висвітлено теоретичні та методологічні проблеми політичної трансформації у постсоціалістичних країнах. Розкрито вплив зовнішніх факторів на розвиток міжнародної діяльності України на початку ХХІ ст.

Проанализирована роль Кракова в украинско-польских литературных и культурных взаимоотношениях в конце ХІХ - начале ХХ ст. Раскрыта этносоциальная структура западноукраинского политикума в 1921 - 1939 гг. Рассмотрены вопросы депортации украинцев из Польши в УССР в 1944 - 1946 гг. в политико-правовом аспекте, монополизации политической пропаганды и создания специализированных структур в советском тоталитарном режиме. Освещены теоретические и методологические проблемы политической трансформации в постсоциалистических странах. Изучено влияние внешних факторов на развитие международной деятельности Украины в начале ХХІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Панчук М.  
Крим в етнополітичному вимірі : Моногр. / М. Панчук, Г. Бекірова, В. Ганкевич, О. Галенко, Т. Горбань; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К. : Світогляд, 2005. - 533 c. - укp.

Проаналізовано етнополітичні процеси в Криму у ХХ - на початку ХХІ ст., їх вплив на сучасне суспільно-політичне становище в АРК. Розглянуто життєдіяльність етнічних спільнот регіону, особливості державної етнополітики щодо Криму. Визначено причини, перебіг і наслідки примусової депортації кримськотатарського народу, болгар, вірмен, греків і німців у роки Другої світової війни, викладено політико-правові аспекти їх повернення на батьківщину та особливості інтеграції в українське суспільство.

Проанализированы этнополитические процессы в Крыму в ХХ - начале ХХІ вв., их влияние на современное общественно-политическое положение в АРК. Рассмотрены вопросы жизнедеятельности этнических общин региона, особенности государственной этнополитики в Крыму. Определены причины, течение и последствия принудительной депортации крымскотатарского народа, болгар, армян, греков и немцев в годы Второй мировой войны, изложены политико-правовые аспекты их возвращения на родину и особенности интеграции в украинское общество.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)6-56 + Ф088 + Ф51(4УКР-6КРМ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Студії Кам'янець-Подільського Центру дослідження історії Поділля : Наук. зб. Т. 1 / ред.: Л. В. Баженов; Ін-т історії України НАН України, Кам'янець-Поділ. держ. ун-т, Хмельниц. обл. ін-т післядиплом. пед. освіти, Центр дослідж. історії Поділля в м. Кам'янці-Поділ. - Кам'янець-Поділ. : Оіюм, 2005. - 487 с. - укp.

Розглянуто питання історії та культури Поділля та Південно-Східної Волині. Наведено результати дослідження історії Волині вченими української діаспори. Проаналізовано соціально-економічний розвиток м.Кам'янець-Подільський в другій половині XVII - XVIII ст. Розкрито вплив шляхти Рівненського повіту на виробництво та продаж алкогольних напоїв у другій половині ХІХ ст. Висвітлено діяльність органів міського самоврядування Правобережної України з соціального захисту інтересів населення останньої чверті ХІХ - початку ХХ ст., розвиток сільськогосподарської кооперації на Поділлі в 1920-і рр., поліційно-адміністративні заходи нацистів у проведенні депортації населення Поділля до Німеччини.

Рассмотрены вопросы истории и культуры Подолья и Юго-Восточной Волыни. Приведены результаты исследования истории Волыни учеными украинской диаспоры. Проанализировано социально-экономическое развитие г.Каменец-Подольский во второй половине XVII - XVIII ст. Изучено влияние шляхты Ровенского уезда на производство и продажу алкогольных напитков во второй половине ХІХ ст. Освещены деятельность органов местного самоуправления Правобережной Украины по социальной защите интересов населения последней четверти ХІХ - начала ХХ ст., развитие сельскохозяйственной кооперации на Подолье в 1920-е гг., полицейско-административные мероприятия нацистов в проведении депортации населения Подолья в Германию.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр348)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Акчуріна-Муфтієва Н.  
Ювелірне мистецтво кримських татар / Н. Акчуріна-Муфтієва // Нар. творчість та етнографія. - 2005. - № 4. - С. 52-58. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено історію самобутнього і традиційного виду мистецтва кримськотатарського народу - виготовлення ювелірних прикрас, традиції якого складалися й удосконалювалися століттями. Описано головні убори, підвіски, сережки, намиста, браслети, брошки, персні й каблучки. Розглянуто матеріали та засоби виготовлення прикрас, особливості їх орнаментації. Зазначено, що за роки депортації в Криму не залишилося жодного майстра-ювеліра, художня обробка металу як вид мистецтва практично зникла і тільки нині покладено початок щодо її відродження.

Освещена история самобытного и традиционного вида искусства крымскотатарского народа - изготовления ювелирных украшений, традиции которого складывались и совершенствовались столетиями. Описаны головные уборы, подвески, сережки, бусы, браслеты, брошки, перстни и кольца. Рассмотрены материалы и средства изготовления украшений, особенности их орнаментации. Указано, что за годы депортации в Крыму не осталось ни одного мастера-ювелира, художественная обработка металла как вид искусства практически исчезла и только сейчас предприняты попытки его возрождения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т594.171.3 + Щ125.443(4Укр-6Крм=Тат)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лемківщина : Іст.-етногр. дослідж.: У 2 т. Т. 1. Матеріальна культура / ред.: Ю. Гошко. - Л. : Ін-т народознав. НАН України, 1999. - 360 c. - укp.

Висвітлено питання історії лемків - одній з етнграфічних груп українського народу, які зуміли зберегти свою етнокультурну самобутність. Описано основні та допоміжні заняття населення, проаналізовано його боротьбу проти денаціоналізації, насильної депортації північних лемків з їх прабатьківщини, багатогранну матеріальну культуру, одяг, житлове та монументальне будівництво. Охарактеризовано особливості лемківського говору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР3А/Я)я43 + Т3(4УКР33)я43 + Ш141.4-671я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В345426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Українська історична наука на порозі ХХІ століття : Міжнар. Наук. Конгр., Чернівці, 16 - 18 трав. 2000 р.: Доп. та повідомл. Т. 4 / ред.: О. Добржанський, Л. Винар, Ю. Макар; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : "Рута", 2001. - 143 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми української історичної науки. Наведено описи маєтків Волині другої половини XVI ст. Розкрито структурний поділ єпархіальних та парафіяльних органів російської православної церкви в Україні наприкінці ХІХ - початку ХХ ст. Акцентовано увагу на проблемі релігійності молоді в 1920-х рр. Охарактеризовано роль православної церкви в українському суспільстві в поглядах митрополита Іларіона (Огієнка); місце релігії та церкви в сучасному житті української національної меншини Словаччини. Проаналізовано роль християнства у формуванні світоглядної основи української усної народної творчості. Висвітлено джерела з історії депортації мешканців східних областей України до Німеччини під час Другої світової війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)64я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В344723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Волинь і Холмщина 1938 - 1947 рр.: польсько-українське протистояння та його відлуння. Дослідження, документи, спогади / ред.: Я. Ісаєвич; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 2003. - 813 с. - (Україна: культ. спадщина, нац. свідомість, державність; N 10). - укp.

Висвітлено польсько-українське протистояння напередодні Другої світової війни, під час нацистської окупації та в перші післявоєнні роки. Проаналізовано події у Холмському регіоні - від часу акції нищення православних церков у 1938 р. до масової депортації українського автохтонного населення в 1945 - 1947 рр. і на Волині в 1943 - 1944 рр. Значну увагу приділено подіям у Галичині, зокрема в Надсянні та Лемківщині. Розглянуто польське питання у післявоєнній стратегії Української Повстанської Армії.

Освещено польско-украинское противостояние накануне Второй мировой войны, во время нацистской оккупации и в первые послевоенные годы. Проанализированы события в Холмском регионе - от времени акции уничтожения православных церквей в 1938 г. до массовой депортации украинского автохтонного населения в 1945 - 1947 гг. и на Волыни в 1943 - 1944 гг. Значительное внимание уделено событиям в Галиции, в частности в Надсянье и Лемковщине. Рассмотрен польский вопрос в послевоенной стратегии Украинской Повстанческой Армии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр346)6-6,01 + Т3(4ПОЛ=9Укр)6-6,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Великочий В. С. 
Галичина у другій світовій війні (1939 - 1945 рр.) / В. С. Великочий, С. М. Дерев'янко, С. М. Кугутяк, В. І. Кучер, О. В. Марущенко, П. С. Федорчак; Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ : Плай, 2001. - 116 c. - Бібліогр.: с. 106-115. - укp.

Проаналізовано суспільно-політичне становище у Галичині напередодні та в роки Другої світової війни, хід воєнних дій, національно-визвольну боротьбу ОУН - УПА. Висвітлено трагічні наслідки депортації українців з Польщі та поляків з західних областей України у 1944 - 1946 рр., політичні репресії в Галичині.

Проанализированы общественно-политическое положение в Галиции накануне и в годы Второй мировой войны, ход военных действий, национально-освободительная борьба ОУН - УПА. Освещены трагические последствия депортации украинцев из Польши и поляков из западных областей Украины в 1944 - 1946 гг., политические репрессии в Галиции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА651332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гальчинський А.  
Інтеграція кримських татар в Українське суспільство: проблеми і перспективи: аналітичні оцінки Національного інституту стратегічних досліджень / А. Гальчинський, О. Власюк, О. Здірук, В. Крисаченко, Н. Прозорова, М. Степико; Нац. ін-т стратег. дослідж. - К., 2004. - 40 c. - укp.

Висвітлено особливості історії становлення кримськотатарського етносу. Розглянуто питання депортації кримських татар 1944 р. та політико-правові підстави їх повернення в Україну, економічні проблеми інтеграції в українське суспільство. Розкрито етнополітичні аспекти сучасної ідентифікації кримськотатарської спільноти, соціокультурні та конфесійні аспекти облаштування кримських татар. Описано політичні особливості сучасного кримськотатарського руху.

Освещены особенности истории становления крымскотатарского этноса. Рассмотрены вопросы депортации крымских татар 1944 г. и политико-правовые основания их возращения в Украину, экономические проблемы интеграции в украинское общество. Раскрыты этнополитические аспекты современной идентификации крымскотатарского сообщества, социокультурные и конфессионные аспекты размещения крымских татар. Описаны политические особенности современного крымскотатарского движения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р101742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гальчак С. Д. 
"Східні робітники" з Поділля у Третьому рейху : Депортація, нацистська каторга, опір поневолювачам / С. Д. Гальчак; Укр. нац. фонд "Взаєморозуміння і примирення", Ін-т історії України НАН України, Держ. ком. арх. України, Держ. арх. Вінниц. обл. - Вінниця : Кн.-Вега, 2004. - 343 c. - Бібліогр.: с. 319-342. - укp.

На підставі узагальнення архівних матеріалів Подільського регіону розглянуто сутність політики нацистського окупаційного режиму з насильницької мобілізації людських ресурсів краю. Викладено поліційно-адміністративні заходи нацистів у проведенні депортації населення до Німеччини. Висвітлено боротьбу патріотичного підпілля та радянських партизанів проти здійснення окупантами масової депортації населення Поділля.

На основе обобщения архивного материала Подольского региона рассмотрена сущность политики нацистского оккупационного режима по насильственной мобилизации человеческих ресурсов края. Изложены полицейско-административно меры нацистов при проведении депортации населения в Германию. Освещена борьба патриотического подполья и советских партизан против осуществления оккупантами массовой депортации населения Подолья.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)622.82 + Т3(0)628.2 + Т3(4ГЕР)63-685

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА650400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Григор'янць В. Є. 
Вірмени Криму: минуле і сьогодення (проблеми соціокультурного та етнополітичного розвитку) / В. Є. Григор'янць; Регіон. філ. Нац. ін-ту стратег. дослідж. в м. Сімф. - Сімф., 2005. - 80 c. - (Сер. дод. до наук. журн. "Крим. Архів"). - укp.

Висвітлено складний історичний шлях вірменів Криму. Розглянуто особливості візантійського, генуезько-татарського, турецько-татарського, російського й українсько-кримського історичних періодів. Висвітлено проблеми періоду більшовицької диктатури та депортації, а також сучасного відродження вірменської громади та питання репатріації кримських вірменів.

Освещен сложный исторический путь армян Крыма. Рассмотрены особенности византийского, генуэзско-татарского, турецко-татарского, российского и украинско-крымского исторических периодов. Освещены проблемы времен большевистской диктатуры и депортации, а также современного возрождения армянской общины и проблемы репартации крымских армян.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9АРМ) + Т3(4УКР-6КРМ)0-56 + Ф51(4УКР-6КРМ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА678887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Араджионі М. А. 
Греки Криму: історія і сучасне становище (етнокультурна ситуація та проблеми етнополітичного розвитку) / М. А. Араджионі; Регіон. філ. Нац. ін-ту стратег. дослідж. в м. Сімф. - Сімф., 2005. - 92 c. - (Сер. дод. до наук. журн. "Крим. Архів"). - укp.

На багатій джерельній базі досліджено історичний шлях греків Криму, етнокультурну ситуацію та проблеми етнополітичного розвитку цієї унікальної етнічної спільноти, депортованої за національною ознакою у роки тоталітарного режиму. Висвітлено сучасні проблеми Федерації грецьких товариств України, економічні та соціальні питання, що стоять перед тими, хто повернувся із депортації, а також відсутність планомірної програми допомоги тим, хто ще перебуває в місцях насильницького виселення та бажає повернутись на батьківщину.

На основе широкого круга источников исследованы исторический путь греков Крыма, этнокультурная ситуация и проблемы этнополитического развития этого уникального этнического сообщества, депортированного по национальному признаку в годы тоталитарного режима. Освещены современные проблемы Федерации греческих обществ Украины, экономические и социальные вопросы, стоящие перед возвратившимися из депортации, а также отсутствие планомерной программы помощи тем, кто еще находится в местах насильственного выселения и желает вернуться на родину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)0 + Т3(4УКР-6КРМ)0-56 + Ф51(4УКР-6КРМ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА678885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Адамовський В. І. 
Ешелони у вічність. Депортації населення в першій половині ХХ ст. : монографія / В. І. Адамовський; Ін-т історії НАН України. - Кам`янець-Поділ. : Вид. Зволейко Д.Г., 2007. - 184 c. - укp.

На підставі дослідження джерел розглянуто механізми, причини та наслідки масових депортацій населення в першій половині XX ст. Розкрито особливості даних процесів в роки Першої світової війни. Зазначено, що у 1920-х рр. масові депортації торкнулися діячів колишніх політичних партій і організацій, інтелігенції, св'ященослужителів і віруючих, а кінець 1920-х - початок 1930-х рр. характеризується депортаціями людей внаслідок здійснення суцільної колективізації сільського господарства. Наведено інформацію про депортацію народів Криму.

На основе исследования источников рассмотрены механизмы, причины и последствия массовых депортаций населения в первой половине XX в. Раскрыты особенности данных процессов в годы Первой мировой войны. Отмечено, что в 1920-х гг. массовые депортации коснулись деятелей бывших политических партий и организаций, интеллигенции, священнослужителей и верующих, а конец 1920-х - начало 1930-х гг. характеризуются депортациями людей вследствие осуществления сплошной коллективизации сельского хозяйтсва. Приведена информация о депортации народов Крыма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)61-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА698046 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського