Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (22)Автореферати дисертацій (116)Книжкові видання та компакт-диски (248)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>K=ГУРТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 735
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Березін О. В. 
Альтернативні підходи до організації продовольчого ринку / О. В. Березін // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 4. - С. 74-76. - укp.

Розглянуто досвід створення Федеральної продовольчої корпорації та системи гуртових продовольчих ринків Російської Федерації. Для України досвід Росії може відігравати позитивну роль, оскільки створення системи зазначених ринків є одним з пріоритетних напрямків аграрної реформи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Рос)421.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Березін О. В. 
Вузлові аспекти організації та функціонування гуртових продовольчих ринків світу / О. В. Березін // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 5. - С. 56-60. - укp.

Розглянуто вузлові аспекти створення та функціонування гуртових продовольчих ринків Франції, Іспанії, США, Японії, Італії, Бельгії, Нідерландів, Швеції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Аніщенко В. О. 
Гурткова робота з астрономії : Навч. посіб. для студ. фіз.-мат. ф-ту ун-ту / В. О. Аніщенко, Г. П. Грищенко, М. І. Супруненко; Ніжин. держ. пед. ун-т ім. М.Гоголя. - Ніжин, 1999. - 135 c. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Розглядаються завдання гурткової роботи з астрономії, наводяться програми гуртка загальної астрономії для учнів III-XI класів. Розповідається про виготовлення та установку на астрономічному майданчику деяких астрономічних приладів, про практичні роботи в астрономічному гуртку, розкривається методика проведення астрономічних спостережень. Характеризуються особливості фотографування небесних тіл за допомогою телескопа та короткофокусного астрографа.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6 р(4Укр)21-36

Шифр НБУВ: ВА591581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Волошина Л. М. 
Ефективність оптимізації основних операцій виробництва молока в ВАТ ім. Шмідта Очаківського р-ну Миколаївської обл. / Л. М. Волошина, В. Г. Миронов, В. І. Кравченко, Л. З. Шантар // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 162-164. - укp.

На основі проведених досліджень технології виробництва молока в ВАТ ім. Шмідта, розробки оптимальних параметрів основних процесів і операцій, впровадження їх у виробництво господарство одержало 318 кг молока від фуражної корови, а по гурту - 69 тонн на суму 34,7 тис. грн. Генетичний потенціал стада - 5860 кг молока.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-45(4УКР-4МИК)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Передирій В. А. 
Жіноча доля на тлі доби: (Літопис жіночого руху у світлі українських видань) / В. А. Передирій, Н. М. Сидоренко, Т. В. Старченко; Дослід. центр історії укр. преси. - К., 1999. - 120 c. - Бібліогр.: с. 112-115. - укp.

Показано роль українського жіноцтва у державотворчому процесі й національному відродженні, його вплив на культурно-просвітницьке життя суспільства з кінця ХІХ - до кінця ХХ ст. Розкриваються передумови виникнення організованого жіночого руху, створення різних гуртків і товариств ("Товариство руських жінок" на Галичині, гурток Олени Доброграєвої у Києві та ін.), простежується жіноча діяльність у Східній Україні на початку ХХ ст. Аналізується літературно-наукова, педагогічно-виховна та громадсько-політична діяльність найкращих представниць жіночого руху (Н.Кобринської, Л.Українки, О.Кобилянської, С.Русової, Х.Алчевської, М.Омельченко та ін.). Значну увагу приділено аналізу галицької періодики для жінок на початку ХХ ст. як джерела дослідження історії жіночого руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР) + Ч612.113 + Ф74(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бацак Н. І. 
Культурно-просвітительські заклади та громадські організації греків Північного Приазов'я (друга половина XIX - початок XX ст.) / Н. І. Бацак; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 53 c. - Бібліогр.: 102 назв. - укp.

Розглядаються питання становлення і розвитку системи культурно-просвітительських закладів та громадських організацій грецького населення Північного Приазов'я. Досліджено умови виникнення усталеної культурно-освітньої традиції, пов'язаної з діяльністю міського театру, формуванням громадсько-культурного руху в середовищі приазовських греків. Вперше у вітчизняній історіографії аналізуються особливості організації і функціонування мережі різноманітних культурно-мистецьких гуртків, системи бібліотек і народних читань північноприазовської грецької громади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)52-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ткаченко Б. І. 
Лебедія : Іст. нариси: В 2 кн. Кн. 1 / Б. І. Ткаченко. - Суми : Слобожанщина, 2000. - 426 c. - Библиогр.: 96 назв. - укp.

Розглянуто передумови заселення Лебединського краю, значні історичні події XVII - XVIII ст. і першої половини ХІХ ст., економічний розвиток Лебединщини даного періоду. Висвітлено питання розвитку промисловості, сільського господарства та ремесел у другій половині ХІХ ст., діяльність націонал-патріотичних гуртків, події громадянської війни, життя краю за часів гетьманщини та становлення радянської влади. Викладено історію спорудження найстаріших церков краю, простежено розвиток житлового будівництва. Описано звичаї та вірування краян, орнаменти рушників Лебединщини в розвитку - від XVIII ст. до сьогодення, генезис костюма лебединців, виготовлення матеріалів для нього.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4СУМ)0,02 + Т52(23=УКР7)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Русначенко А. М. 
Національно-визвольний рух в Україні. Середина 1950-х - початок 1990-х років / А. М. Русначенко. - К. : Вид-во ім. О.Теліги, 1998. - 720 c. - укp.

Розкриваються зміст та етапи розвитку українського визвольного руху в період, що передував цій незалежності в контексті антитоталітарних рухів в Центральній і Східній Європі. Використовуючи малодоступні і невідомі документи, автор показав масштаби, рівень, організацію і проблеми цього руху. Висвітлена діяльність як підпільної течії руху у вигляді груп, гуртків, так і більш відкриті форми боротьби за незалежність і демократію проти імперіалізму і тоталітаризму. Монографія представляє і розвиток непідцензурної суспільно-політичної думки в ті роки. Також показано роль і місце соціального спротиву системі, робітничих протестів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф5(4УКР)63 + Т3(4Укр)63-45_

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Подольська Є. А. 
Новітні соціальні технології: основні завдання, напрямки та форми виховної роботи з вітчизняними та іноземними студентами / Є. А. Подольська, Г. В. Зайченко, К. А. Іванова, О. П. Москаленко, О. І. Матвєєва; ред.: В. П. Черних; Нац. фармац. акад. України. - Х., 2000. - 131 c. - укp.

Висвітлено концептуальні засади виховної роботи у Національній фармацевтичній академії України (НФАУ). Викладено нову парадигму соціально-технологічної діяльності викладацького колективу академії. Наведено головні принципи формування позитивних рис особистості. Визначено мету та завдання роботи зі студентською молоддю. Розглянуто основні структурні елементи та напрямки соціально-технологічної діяльності. Розкрито науково-методичні засади виховного впливу на особистість студента. Розроблено орієнтовні плани соціально-технологічної діяльності у різних структурних підрозділах НФАУ. Досліджено організацію виховної роботи у студентських гуртожитках. Проаналізовано специфіку виховної роботи з іноземними студентами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вішка О.  
Останній шлях УГА : Обставини перебування та культурно-просвітницька діяльність полонених старшин Української Галицької Армії в таборі Тухоля (Польща) у 1920 - 1922 рр. / О. Вішка, З. Карпус, І. Срібняк; Київ. держ. лінгв. ун-т. Каф. історії України. - Київ; Торунь, 1999. - 46 c. - укp.

На основі архівних документів висвітлено обставини перебування полонених українців у таборі Тухоля. Проаналізовано діяльність табірних організацій та гуртків, а також окреслено ті досягнення, що стали наслідком подвижницьких зусиль активу табору. Значну увагу приділено мистецьким осередкам (театру, хору, оркестру), які слугували ефективним засобом гуртування полонених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр33)1:612 + ТЗ(4Укр)524.119

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Рюс Ж.  
Поступ сучасних ідей. Панорама новітньої науки / Ж. Рюс; Пер. з фр.: В. Шовкун. - К. : Основи, 1998. - 669 c. - укp.

Розглядаються найновітніші течії сьогоднішньої світової науки, приділяється головна увага крахові усталених істин та виникненню нових обріїв у філософії, математиці, фізиці, біології, науках про людину, лінгвістиці, етиці, естетиці, політології та теології. Публікуються уривки з праць учених, які справили найбільший вплив у тих галузях сучасної думки, що тут розглядаються. Висвітлюється діяльність мислителя Ніцше, який реально започаткував новітню та постновітню думку. Аналізуються два головні напрямки, що характеризують період 1930-1960 рр.: неопозитивізм Віденського гуртка і феноменологія. Розповідається про екзистенціальні течії (Сартр, Бовуар та ін.), а також про Мерло-Понті, мислителя, що цікавився проблемами буття. Проаналізовано кілька успіхів, досягнутих у математиці та природничих науках у першій половині XX сторіччя (теореми Геделя, квантова теорія тощо). Розглядаються науки про людину першої половини XX сторіччя (психоаналіз, психосоціологія, соціологія тощо). Значну увагу приділено марксизму та Франкфуртській школі, яка утворилася на околицях марксизму. Описується стан сучасної думки, фундаментальні ідеї нашого часу, нові концептуальні інструментарії. Характеризується розвиток лінгвістики (Якобсон, Єльмслев та ін.), естетики (Адорно, М.Анрі, Делез, Жіль Кепель), історії (Ле Гоф та ін.), аналітична філософія (Остин, Квайн та ін.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч210.5 + Ю3(0)6 + А8 + А9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Природа та традиції українського кооперативного руху : Метод. вказ. з кооперат. історії України для студ. IV курсу іст. ф-ту / упоряд.: О. І. Петасюк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Наук. світ, 2001. - 16 c. - укp.

Висвітлено питання витоків і традицій українського кооперативного руху. Розглянуто найдавніші прообрази кооперативної праці в Україні: дворище, Запорізьку Січ, чумацькі артілі, толоку, супрячу. Визначено спільну основу їх функціонування - демократичність та добровільність. Відзначено, що на демократичних гуртових традиціях простежується фундаментальний стрижень української ментальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)р3-3 + У9(4УКР)08-03р3-3 + Т3(4УКР)0-2я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р90149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Паламарчук О. Р. 
"Просвіта" і просвітяни Городка : Іст. нарис / О. Р. Паламарчук. - Л. : Каменяр, 1998. - 71 c. - укp.

Розповідається про історію створення філії товариства "Просвіта" у стародавньому місті Городок, про самовіддану діяльність численних його активістів - українських патріотів, які гуртували навколо себе національне свідоме громадянство, прилучали кілька поколінь жителів міста та округи до здобутків світової культури та чистих джерел національних традицій, що їх успадковують відроджені на початку 90-х років районний та міський осередки "Просвіти", беручи активну участь у державотворчих процесах сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО)0-22 Городок + Т3(4УКР-4ЛВО)6-7 + Ч710.4(4УКР) л5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Антонюк В. Г. 
Пісенно-фольклорні витоки українського вокального мистецтва / В. Г. Антонюк; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. - К., 1999. - 23 c. - укp. - рус.

Осмислено традиції українського співу, зокрема, гуртового та одиночного; розглянуто пісенно-фольклорні джерела українського вокального мистецтва як культурологічного феномена, однієї з культурно-історичних моделей пізнання. Підкреслено, що спостереження за пісенно-фольклорними витоками українського вокального мистецтва відображають сфери побутування, джерела виникнення традиційних для вітчизняної співацької культури пісенних феноменів-архетипів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-03(4УКР)-17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Срібняк І. В. 
Союз визволення України в 1914 - 1917 рр.: до історії культурно-просвітницької діяльності серед полонених вояків-українців у Австро-Угорщині / І. В. Срібняк, В. М. Васильчук; Київ. держ. лінгв. ун-т. Каф. історії України. - К., 1998. - 35 c. - укp.

Проаналізовано діяльність Союзу визволення України серед полонених старшин-українців у таборі Йозефштадт, культурно-просвітницьку роботу українських старшин на окупованих Німеччиною українських землях, а також діяльність табірних "бойових управ" з метою формування національних відділів у 1918 р. Встановлено, що українські організації та гуртки багатонаціональних таборів здійснювали початкову моральну підготовку полонених українців до часу їх переведення до Фрайштадту, надавали їм перші ази освіти, а також провадили певну культурницьку та виховну роботу, пробуджуючи їх національні почуття.


Індекс рубрикатора НБУВ: ТЗ(4УКР)61-45 + Ф513(4Укр)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Савчук Б.  
Студентський рух у Західній Україні в 20-30-ті роки: хроніка організаційно-ідейного становлення / Б. Савчук // Людина і політика. - 1999. - № 4. - С. 33-37. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розглянуто студентський рух в Україні 20 - 30-х рр. ХХ ст., етапи й обставини його розгортання. Зроблено висновок, що в основному студентські організації мали освітньо-фаховий характер. Спроби об'єднати українських студентів у 20-30-ті рр. не вдалися, але незважаючи на це, студентство виявилося найбільш організованою верствою української спільноти, що гуртувала в своїх організаціях від 70 до 95 % всього українського студентства.


Ключ. слова: студенський рух, "Профрус", "Студентська громада"
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр33)61-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Іванова Л. Г. 
Суспільно - політичний рух 60 - х рр. ХІХ ст. в Україні: до проблеми становлення ідеології / Л. Г. Іванова, Р. П. Іванченко; Міжнар. ін-т лінгв. і права. - К., 2000. - 349 c. - укp.

Висвітлено проблему зародження українського національного визвольного руху у контексті, взаємовпливах і взаємоборстві з теоретичною та організаційною практикою всеросійських та польських визвольних організацій в Україні. Проаналізовано діяльність в Україні відомих таємних організацій, а також існування раніше невідомих нелегальних демократичних гуртків українських діячів, пов'язаних між собою єдністю політичних програм і спільністю політичних цілей. Встановлено, що представники демократичної молоді України відігравали провідну роль у виробленні нових суспільних ідей та у натиску на самодержавно-бюрократичну систему Російської імперії. Доведено, що саме покоління молоді 60-х рр. започаткувало масовий культурно-просвітницький рух, який розвивався на засадах збереження та примноження національного духовного багатства українського народу. Разом з тим шістдесятники створювали нові масові національно-культурницькі організації - громади (в Петербурзі, Києві, Харкові, Чернігові), які поширювали свою діяльність серед широких верств населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)51-4 + Ф055.256(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Верба І. В. 
Сіверщина в долі істориків та історичних дослідженнях / І. В. Верба, А. М. Федірко, О. В. Юркова, О. А. Федірко, Ю. Р. Мірошниченко; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К.; Новгород-Сіверський, 1998. - 102 c. - укp.

Досліджено життя та наукову діяльність відомого вченого - природознавця, філолога, фольклориста й історика, ректора Київського університету М.Максимовича; голови Київської Тимчасової комісії для розгляду давніх актів археографа-аматора М.Судієнка; одного з корифеїв національної історіографії, відомого українського історика О.Оглоблина, які були причетними до Сіверщини. Описано діяльність Новгород-Сіверського патріотичного гуртка автономістів стосовно піднесення національної самосвідомості українського народу. Наведено праці представників київської школи М.С.Грушевського, зокрема, П.Нечипоренка, М.Ткаченка, С.Глушка, Л.Миловидова та ін., в яких висвітлено історію Української Сіверщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕР)-22 + Т1(4УКР)5/6-8 + Т3(4УКР-4ЧЕР)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Таврійський науковий вісник. Вип. 13 / ред.: В. О. Ушкаренко; УААН. Навч.-наук.-виробн. комплекс "Херсон. агроун-т". - Херсон, 2000. - 236 с. - рус.

Подано результати наукових досліджень теоретичного та практичного характеру з різноманітних питань агропромислового комплексу. Розглянуто вплив різних умов зовнішнього середовища та ценотичних умов на проявлення кількісних ознак озимої пшениці, технологічні строки вирощування саджанців винограду високих селекційно-санітарних категорій, продуктивність цукрового буряка в залежності від водозберігаючих режимів зрошення півдні України. Висвітлено сучасні аспекти використання статевого диморфізму в селекції тварин, створення продуктивного молочного гурту на основі ефективних методів селекції, рівень пухово-перової продуктивності гусей різних класів розподілу за живою масою, фізико-механічні та деякі технологічні властивості тонкої вовни овець асканійської тонкорунної породи з різним типом руна. Окрему увагу приділено проблемам зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, меліорації, економіки сільськогосподарського виробництва та АПК, економіки підприємства та організації виробництва, природокористування та охорони навколишнього середовища, економіко-математичного моделювання, розміщення продуктивних сил і регіональної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Патнам Р. Д. 
Творення демократії: Традиції громадської активності в сучасній Італії / Р. Д. Патнам, Р. Леонарді, Р. Й. Нанетті; Пер.: Ющенко. - К. : Вид-во С.Павличко "Основи", 2001. - 301 c. - укp.

Досліджено деякі фундаментальні питання громадського життя на прикладі регіонів Італії. Висвітлено проблеми урядування й ефективності роботи державних інституцій різного рівня в цій країні. На підставі статистичних матеріалів доведено, що рівень соціально-економічного розвитку суспільства найбезпосередніше та найтісніше пов'язаний зі ступенем розвитку громадянських традицій, зі здатністю людей утворювати різноманітні громадські організації, гуртки, товариства та брати активну участь у їх роботі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ІТА)64-5 + Ф012 + Ф023

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608439 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського