Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (43)Автореферати дисертацій (27)Книжкові видання та компакт-диски (123)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ВАРВАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 155
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Щербаков И. Б. 
Петрогенезис Варваровского массива ультрамафит-мафит-монцонитовых пород (северо-запад Украинского щита) / И. Б. Щербаков, Б. Л. Высоцкий, С. Н. Цымбал // Минерал. журн. - 1998. - 20, № 5. - С. 80-95. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Встановлено, що Варварівський масив складений переважно монцодіоритами за участю плагіопіроксенітів, габроноритів та чарнокітоїдів. Він розглядається як поліфазний розшарований інтрузив, вихідна магма якого мала високомагнезіальний склад і була контамінована як у проміжній камері, так і на місці становлення. Масив є генетичним аналогом Єлань-В'язівського плутону, а також Бушвельд, Садбері, Стілуотер та інших контамінованих масивів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342.142

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Билкова В. П. 
Поселення Нижнього Дніпра в IV ст. до н.е. - ІІІ ст. н.е. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.04 / В. П. Билкова; НАН України. Ін-т археол. - К., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено питанням етнокультурного розвитку населення Нижнього Подніпров'я в скіфо-сарматську епоху. В науковий обіг вводяться матеріали з досліджених в останні десятиліття пам'яток. Показано хронологію поселень та виявлено співвідношення еллінської та варварської культурних традицій. Виділяються хронологічні етапи: встановлено, що регіон був освоєний населенням двох етнокультурних груп на рубежі V-IV ст. до н.е., у першій третині III ст. до н.е. поселення припинили існування; потім до другої половини - кінця II ст. до н.е. немає археологічних слідів постійного проживання будь-якого населення; на межі II-I ст. до н.е. осілий спосіб життя поновився, нові групи поселень існували до II-III ст. н.е. Запропоновано характеристику двох груп поселень, які відносяться до русифікованої культури Ольвії на двох хронологічних етапах, і двох груп поселень варварської культурної традиції, де майже неможливо простежити пряму спадкоємність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(237Укр7,3)273.1 + Т3(2)273.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гаврилов О. В. 
Сільська округа Феодосії у V-II ст. до н.е. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.04 / О. В. Гаврилов; НАН України. Ін-т археол. - К., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Робота присвячена дослідженню сільської округи Феодосії від виникнення перших поселень на початку V ст. до н.е. і до припинення життя на укріплених поселеннях, фортецях та городищі наприкінці II ст. до н.е. Визначено межі сільської округи поліса, типологію та хронологію пам'яток античного часу у Південно-Східному Криму. На підставі аналізу археологічних, писемних, нумізматичних та епіграфічних джерел охарактеризовано матеріальну культуру населення, його господарську діяльність, етносоціальний склад, найхарактерніші риси духовної культури. Встановлено, що матеріальна культура як неукріплених поселень, так і укріплених пам'яток, однакова за складом і носить загалом варварський характер. Основою господарської діяльності населення було хліборобство, з переважним вирощуванням пшениці. За етнічним складом населення ранніх поселень було скіфо-кизил-кобинським, з IV ст. до н.е. воно стає скіфським. Очевидно, разом з варварами на поселеннях мешкала невелика кількість греків. Релігійні вірування населення носили змішаний греко-варварський характер і були пов'язані переважно з культами родючості та домашнього вогнища. Одержані результати дозволили запропонувати новий варіант реконструкції історії сільської округи Феодосії у V-II ст. до н.е.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)332К

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

До 150-річчя з дня народження Богдана Івановича Ханенка, мецената, колекціонера, фундатора музею : Матеріали наук.-практ. конф. / Київ. музей зах. та сх. мистец. - К. : Кий, 1999. - 85 c. - укp.

Вміщено доповіді та повідомлення учасників науково-практичної конференції, яка відбулася у Київському музеї західного та східного мистецтва 25 січня 1999 р. Проаналізовано діяльність Ханенка Б.І. - засновника Київського музею західного та східного мистецтва. Висвітлено життєвий та творчий шлях Варвари Ханенко. Охарактеризовано роль Ханенка Б.І. у заснуванні Київського художньо-промислового та наукового музею. Досліджено діяльність Київського музею західного та східного мистецтва у період німецької окупації Києва в 1941 - 1943 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ101.3-2(4УКР-2К)23 + Т3(4УКР-2К)5-8 Ханенко + Т3(4УКР)5-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Проблемы скифо-сарматской археологии Северного Причерноморья (к 100-летию Б.Н.Гракова) = Problems of Scythian-Sarmatian Archaeology of Northern Black Sea Region (To the 100th anniversary of B.N.Grakov) / ред.: П. П. Толочко; Запорож. гос. ун-т. - Запорожье, 1999. - 291 c. - рус.

Рассмотрены некоторые проблемы изучения строительного искусства скифов, греко-варварские отношения в Северном Причерноморье III в. до н.э. и их влияние на монетное дело эллинских государств региона. Изложены вопросы синхронизации некоторых поселенческих комплексов срубной культуры Северского Донца и Приазовья, взаимовлияния духовной культуры и идеологии ранних кочевников "предскифского" времени и населения Кавказа, некоторые итоги изучения материалов Брилевского могильника. Исследованы проблемы истоков черногоровского погребального обряда, причины возникновения гальштатских городищ в Поднестровье, проблема оседания сарматов Днестровско-Прутского междуречья и др.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)273.1 я434 + Т4 г(2)д Граков, Борис Н.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вакуленко Л. В. 
Витоки гончарного виробництва III - IV ст. н. е. у Східній Європі / Л. В. Вакуленко // Археологія. - 2000. - № 3. - С. 28-36. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Статтю присвячено обгрунтуванню гіпотези про безпосередню участь римських провінційних майстрів у впровадженні гончарного виробництва у варварських народів Центральної та Східної Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т495

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ханенківські читання. Вип. 2. Матеріали науково-практичної конференції / Музей Богдана і Варвари Ханенків. - К. : Кий, 2000 . - 80 c. - укp.

Висвітлено стильові особливості інтер'єрів будинку Ханенків. Охарактеризовано колекцію тибетського мистецтва XVII - ХІХ ст. з колекції Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Викладено принципи реставрації станкового живопису в Музеї мистецтв 1920 - 30-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ101.3-2(4УКР-2К)23 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Смирнов І. О. 
Ольвія та Рим у I - IV ст. н.е. / І. О. Смирнов // Наук. пр. НаУКМА. (Миколаїв. філ.). - 2001. - 10. - С. 15-18. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розглянуто історію післягетської Ольвії у контексті її відносин з Римською імперією. Внаслідок несприятливого зовнішньополітичного становища ольвійська держава, щоб не бути знищеною варварськими племенами, змушена була визнати верховну владу Риму, який гарантував би їй спокійне існування на автономних засадах у складі імперії. Докладно висвітлено питання датування входження Ольвії до складу Римської держави та загибелі міста. Відмічено значну варваризацію полісу. У цілому, включення Ольвії, як і всіх північнопонтійських міст, у політичну та економічну орбіту Риму оцінюється як позитивне явище для регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)324.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ємець І. А. 
Греко-варварські релігійні взаємовпливи на Боспорі Кіммерійському (історіографічний аспект) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / І. А. Ємець; НАН України. Ін-т археології. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Наведено результати всебічного історіографічного аналізу існуючих концепцій та гіпотез щодо греко-варварських релігійних взаємовпливів на Боспорі, особливо у вивченні культів головних божеств і героїв - Аполлона, Афродіти, Ахілла, Геракла, Бога Найвищого та ін. Вивчено деякі релігійні поховальні обряди, які нерідко визначаються як варварські - комплекси з Великої Близниці, матеріали з деяких боспорських святилищ, особливості ритуальних поховань тварин, людей, людських черепів тощо. Проаналізовано основні гіпотези про можливе існування на Боспорі культу верховного жіночого божества, які не знаходять підтвердження в джерелах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР)331 + Э322.423.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Прохненко І. А. 
Історія військової справи даків І ст. до н.е. - початку ІІ ст. н.е. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / І. А. Прохненко; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород, 2002. - 17 c. - укp.

Джерельною основою наукового дослідження є свідчення античних авторів, епіграфіка, зображення римської скульптури (колона та трофей Трояна), нумізматичні та речові матеріали, а також військово-оборонні пам'ятки. Розглянуто історичну ситуацію в Карпато-Дунайському ареалі та викладено у хронологічній послідовності події протистояння даків і римлян, кельтських племен бойїв і таврисків та населення міст - полісів Західного та Північно-Західного Понту, сарматських племінних об'єднань язигів і роксолан. На підставі аналізу предметів озброєння встановлено особливість екіпірування та складу дакійського війська. За результатами дослідження реконструйовано зразки військового зодчества. Розглянуто місцеві традиції зброярства, військового будівництва й виділення елементів, запозичених внаслідок контактів з кельтами, греками, римлянами та сарматами. З метою з'ясування місця дакійського війська серед озброєних формувань варварського й античного світу проаналізовано здобутки військового навчання римлян, сарматів і германців. Зроблено висновок, що військова справа даків відповідала рівню своєї епохи, а дакійське військо може бути віднесеним до найбільш боєздатних формувань варварського світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)324.453 + Ц35(0)32

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА319251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сурож, Сугдея, Солдайя в истории и культуре Руси-Украины : Материалы науч. конф. (16 - 22 сент. 2002 г.) / ред.: Н. М. Куковальская; Нац. заповедник "София Киевская". - К.; Судак : Академпериодика, 2002. - 298 c. - (Б-ка Софии Киев.). - Библиогр.: с. 284-293 - рус.

Проанализированы особенности зарождения товарно-денежных отношений у варварского населения Нижнего Приднепровья в IV ст. до н.э. а также постройки кафедрального храма Херсонеса во время правления Константина Великого. Освещена проблема раннего христианства на Руси. Приведены материалы исследования истории Судака. Освещены вопросы о тамгообразных знаках салтово-маяцкой культуры, культе Афины в Северном Причерноморье, проникновении гуннов в Крым, средневековой эпиграфике Юго-Западного Крыма. Рассмотрены некоторые дискуссионные моменты начального этапа христианизации Северного Причерноморья. Освещена одна из особенностей христианского погребального обряда средневекового населения Восточного Крыма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР7)432.189.2 А/Я + Т3(2)242я431 + Т3(0)321.3я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА629614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Алушта и Алуштинский регион с древнейших времен до наших дней : сб. / ред.: В. Л. Мыц; Алушт. фил. Крым. республик. краеведч. музея, Алушт. горсовет, Крым. фил. Ин-та археол. НАН Украины, Крым. отд. Ин-та востоковедения им. А.Е.Крымского НАН Украины, Тавр. нац. ун-т им. В.И.Вернадского. - К. : Стилос, 2002. - 245 c. - рус.

Изложены вопросы по археологии, истории и краеведению Алуштинского региона. Раскрыта ключевая роль Крыма в распространении влияния Византийской империи на все Северное Причерноморье на протяжении V - XIII вв., христианизации готов и алан, восприятии ими греческого языка, ставшего языком письменности, богослужения и межэтнического общения, в византинизации искусства. На основе изучения материалов могильника у с.Лучистое, рассмотрен женский костюм "варварского" (готского) населения горного Крыма в VI - VII вв. Освещены проблемы совершенствования методики археологической разведки на сильно пересеченной местности, представлены результаты измерений координат античних средневековых памятников Аю-Дага, полученных при помощи спутниковой навигации (GPS), что позволило создать принципиально новую археологическую карту горного массива. Представлены результаты исследований средневековых древностей Партенита (VII - XV вв.) и сельского поселения в урочище Сотера, где были открыты руины двухапсидного храма XIV - XV вв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)-22Алушта + Т4(45УКР-6КРМ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС43921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Журавлев Д. В. 
Еще раз о деталях римского воинского костюма и конской сбруи из Херсонеса и Юго-Западного Крыма / Д. В. Журавлев // Археологія. - 2002. - № 1. - С. 90-98. - Библиогр.: С. 95-98 - рус.

Проведено деталі римського військового костюма та кінської збруї, що зберігаються в колекції Державного історичного музею в Москві. Перша знахідка - це набір поясів, знайдений в "земляній гробниці" N 492, які розкопував у 1894 р. К. К. Косцюшко-Волюжинич. Скоріше за все, цей набір поясів потрапив у Херсонес із воїном, що раніше служив на території Галлії чи Німеччини. Декілька деталей римської військової амуніції знайдено в пізньоскіфському некрополі Бельбек IV у Південно-Західному Криму. Імовірно, деталі спорядження спочатку могли належати легіонерам, а потім у ролі військових трофеїв потрапили до варварів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(0)323.3-492

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Уженцев В. Б. 
Жилой дом I - II вв. н. э. из цитадели Калос Лимена / В. Б. Уженцев // Археологія. - 2002. - № 4. - С. 123-133. - рус.

Наведено дані щодо житлових комплексів перших століть н. е., відкритих під час розкопок Калос Лімена. Будівлю споруджено в I ст. н. е. Протягом усього часу існування її кілька разів перебудовували. На початку II ст. н. е. її, як й інші будівлі цього ряду, залишили мешканці через загрозу сарматського вторгнення до Криму з території Подніпров'я. Зазначений житловий комплекс був симбіозом грецьких і варварських житлобудівних традицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т492.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дятлов О. Д. 
Комплексні дослідження карбонатно-кремнеземистих порід Придністров'я як сировини для виробництва будівельних матеріалів / О. Д. Дятлов; Житомир. інж.-технол. ін-т. - Житомир, 2002. - 257 c. - Бібліогр.: с. 238-246. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень карбонатно-кремнеземистих порід Придністров'я як сировини для виробництва вапняно-кремнеземистого в'яжучого, тремоліту, безцементного легкого бетону. На підставі хімічних, термографічних, рентгеноструктурних, електронно-мікроскопічних і петрографічних досліджень розглянуто мінералогічний склад вапняно-кремнеземистого в'яжучого, а також фазовий склад гідратних новоутворень щільного силікатного бетону на даному в'яжучому. На основі вказаного в'яжучого, тремоліту, безцементного легкого комплексного бетону виготовлено дослідні партії силікатної цегли та стінових блоків на Варварівському силікатному заводі.

Приведены результаты экспериментальных исследований карбонатно-кремнеземистых пород Приднестровья как сырья для производства известково-кремнеземистого вяжущего, тремолита, безцементного легкого бетона. На основе химических, термографических, рентгеноструктурных, электронномикроскопических и петрографических исследований рассмотрены минералогический состав известково-кремнеземистого вяжущего, а также фазовый состав гидратных новообразований плотного силикатного бетона на данном вяжущем. На основе данного вяжущего, тремолита, безцементного легкого комплексного бетона на Варваровском силикатном заводе изготовлены опытные партии силикатного кирпича и стеновых блоков.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.4(437МОЛ,5) + Д452.6(437МОЛ,5) + Л45

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА626984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Воробйова І.  
Культ Святої Варвари у Києві / І. Воробйова // Укр. релігієзнавство. - 2002. - № 22. - С. 113-119. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-574.8 + Э372.27-575.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Сысойлов Н. В. 
Екатеринославский кирпичный стиль как доминирующая компонента регионального архитектурного наследия Днепропетровщины / Н. В. Сысойлов, И. А. Гриманова // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - 2002. - № 12. - С. 46-51. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Приведен краткий анализ Екатеринославского кирпичного стиля как ключевой компоненты и доминанты в структуре регионального наследия Днепропетровщины. Отмечено, что сложившийся стереотип мышления, бытовавший на протяжении многих десятилетий, о "неисчерпаемости" и "безграничности" фондовых ресурсов данного стиля сыграл в судьбе последнего роковую роль: его ресурсы на исходе в силу беспощадной их эксплуатации и варварского истребления.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-4ДНІ)-2 + Щ110.543

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Зайцев Ю. П. 
Неаполь скифский (II в.до н.э. - III в.н.э.) : Моногр. / Ю. П. Зайцев; Крым. фил. Ин-та археологии НАН Украины. - Симф. : Универсум, 2003. - 209 c. - Библиогр.: с. 62-68 - рус.

Подведены итоги многолетних раскопок (за 175 лет) крупнейшей и наиболее изученной варварской крепости Северного Причерноморья - Неаполя скифского. Опубликованы новейшие археологические материалы и впервые представлена единая культурно-хронологическая модель городища, существовавшая во II в. до н.э. - III в. н.э. Особое внимание уделено реконструкции архитектурных сооружений и комплексов, а также их современной датировке.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)273.112.92А/Я

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО26336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Культура та мистецтво народів Сходу : Матеріали наук.-практ. конф., 27 - 28 січ. 2003 р., Київ / ред.: Н. І. Корнієнко; Голов. упр. культури і мистец., Київ. міскдержадмін., Музей мистец. - К. : Вид-во "Кий", 2003. - 144 с. - (Ханенк. читання; Вип. 5). - укp.

Розглянуто історію створення відділу східного мистецтва Музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків, особливості формування колекції творів мистецтва Тибету, Монголії, Бурятії та Калмикії в музеї. Наведено результати техніко-технологічних досліджень буддійського живопису, висвітлено семантику образів рослин і тварин в іконографії Іранської торевтики XII - XIV ст. Описано східні тканини в Національному музеї у Кракові.

Рассмотрены история создания отдела восточного искусства Музея искусств им. Богдана и Варвары Ханенко, особенности формирования коллекции произведений искусств Тибета, Монголии, Бурятии и Калмыкии в музее. Приведены результаты технико-технологических исследований буддийской живописи, освещена семантика образов растений и животных в иконографии Иранской торевтики XII - XIV вв. Описаны восточные ткани в Национальном музее в Кракове.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ101.3-2(4Укр-2К)23я431 + Щ103(5)я431 + Т3(4Укр-2К)0-7я430

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Борисенко Н. Д. 
Гендерний аспект репрезентації персонажного мовлення в англійських драматичних творах кінця XX століття : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / Н. Д. Борисенко; Київ. нац. лінгв. ун-т. - К., 2003. - 27 c. - укp.

Досліджено особливості гендерно зумовленої комунікативної поведінки персонажів. Розглянуто гендерну диференціацію мовлення крізь призму комунікативної поведінки персонажів сучасної англійської драми. На підставі аналізу гендерних прагматичних відмінностей комунікативної поведінки та її невербальних компонентів розкрито гендерно марковані мовленнєві властивості персонажів. Охарактеризовано комунікативну поведінку персонажів-чоловіків з використанням мовленнєвих актів, які підвищують статус адресата, та стратегій домінування, що демонструють лідерство чоловіка в парі "чоловік - жінка". Для персонажів-жінок типовим є використання мовленнєвих актів, які підвищують статусну позицію обох співрозмовників. Визначено, що стратегії співробітництва притаманні комунікативній поведінці персонажів-жінок і свідчать про їх повагу до співрозмовників-чоловіків. Зазначено, що гендерно зумовлена вербальна поведінка також відображається лексико-стилістичними засобами. Гендерні особливості проявляються у використанні оцінної лексики, вульгаризмів, звертань, варваризмів та іноземних слів, професійної лексики, "дитячого" мовлення, фразеологічних одиниць, засобів модифікації прагматичного значення висловлювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1/7 + Ш100.3 + Ш5(4ВЕЛ)-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326234 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського