Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (17)Автореферати дисертацій (56)Книжкові видання та компакт-диски (135)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНТИМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 472
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Зняття адаптаційних труднощів у дітей в соціально-реабілітаційному центрі / уклад.: Б. С. Кобзар, Є. П. Постовойтов; Ін-т пробл. виховання АПН України. - К., 1999. - 130 c. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

На основі кількісного аналізу 350 відповідей учнів висвітлено проблеми адаптації вихованців у закладах нового типу - соціально-реабілітаційних центрах (СРЦ). Досліджено зміст, значення і досвід адаптаційного періоду у СРЦ, визначено його основні етапи. Підкреслено значущість активної взаємодії класного керівника (вихователя) зі своїм класом, а також запропоновано диференційовану програму адаптаційного періоду для учнів 1, 5-6 та 10 класів і наведено результати його аналізу на основі застосування ділової гри, анкетування. Розглянуто три форми спілкування вихованців - інтимно-особисту, стихійно-групову, соціально орієнтовану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч430.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Яскевич О. К. 
Механізм перетворення різних номінацій у лексичні засоби інтимізації / О. К. Яскевич // Пробл. гуманіт. наук. - 1999. - Вип. 3. - С. 163-172. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Статтю присвячено аналізу одного зі стилістичних прийомів, яким є інтимізація спілкування. Інтимізація спілкування - це процес переходу висловлювання в неофіційне, фамільярно-інтимне. Розглянуто способи виникнення інтимізуючої семи у слові та словосполученні. Виділено маркери позитивних та негативних значень лексичних засобів інтимізації. Проаналізовано умови, за яких слова і словосполучення здобувають інтимізуючу сему.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-31

Шифр НБУВ: Ж69705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Наука і сучасність : Зб. наук. пр. Вип. 1, ч. 3 / ред.: М. І. Шкіль; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2000. - 290 с. - укp.

Розглянуто проблему залучення профспілкових організацій до процесу державного будівництва в Українській Народній Республіці (кінець 1918 - 1920 рр.). Детально проаналізовано суспільно-педагогічну діяльність і погляди видатного українського письменника, історика, етнографа та фольклориста М.І.Костомарова. Окремі розділи присвячено теоретичним аспектам розвитку пізнавальної самостійності студентів, специфічним особливостям виховного процесу в позаміських дитячих оздоровчих таборах. Значну увагу приділено морально-психологічній драмі роздвоєння особистості та несвободи за повістю Б.Д.Антоненко-Давидовича "Смерть", синтагмантичним і парадигматичним відношенням в інтимізованих структурах художніх творів Ф.Достоєвського і П.Мирного, а також полісемантичним фольклоризмам у поетичній творчості О.Ольжича.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету ім. В.Гнатюка. Сер. Педагогіка. Вип. 4 / ред.: Г. Терещук. - Т., 2000. - 80 с. - рус.

Розглянуто ключові аспекти статевого виховання і сексуальної просвіти дітей та юнацтва, зокрема, психолого-педагогічні аспекти сексуально-інтимної підготовки молоді до сімейного життя. Проаналізовано проблеми гендерної рівності в українському суспільстві, статеві установки емоційно депривованих дітей, статеві відмінності в музичних уподобаннях молоді, психологію статевих відмінностей у проявах дитячих пустощів, а також проблеми реалізації прав жінки в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.358 + Ю983.73 + Ю703.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Цыганков В. Д. 
Нейрокомпьютерная ORCH OR-cхема сознания / В. Д. Цыганков // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 1999. - № 2. - С. 98-103. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Описано спільність моделі свідомості Хамероффа - Пенроуза та квантових когерентних процесів у віртуальному нейрокомп'ютері "Ембріон", що дозволяє глибше зрозуміти інтимну природу феномену свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973.6 + З810.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кондаков И. К. 
О роли моноцитов крови в атерогенезе / И. К. Кондаков // Цитология и генетика. - 1999. - 33, № 1. - С. 70-80. - Библиогр.: 79 назв. - рус.

В огляді представлено дані про морфофункціональні особливості моноцитів крові в нормі та ролі системи мононуклеарних фагоцитів в імунологічних та неімунологічних механізмах розвитку атеросклерозу. Наведено інформацію про вплив ряду гуморальних та клітинних факторів на взаємодію моноцитів крові з інтимою артерій, розглядаються можливі причини порушень моноцитарного кліренсу ліпідів із судинної стінки при атеросклерозі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Олександр Олесь: Творча спадщина і сучасність : Зб. наук. пр. / ред.: Р. П. Радишевський; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. - Суми : Козац. вал, 1999. - 307 c. - укp.

Містяться наукові праці учасників першої Всеукраїнської наукової конференції "Олександр Олесь: проблеми вивчення творчої спадщини і сучасність", яка відбулася 28-30 листопада 1998 року в Сумському державному університеті. На ній розглядались питання драматургії О.Олеся у контексті філософської "пророчої" драми, особливості поетики інтимної лірики, а також своєрідність образів-символів пейзажної лірики поета. Висвітлювались мотиви громадянської лірики О.Олеся, аспекти його лінгвокреативної творчості, а також лінгвостилістики народнопоетичної символіки у його творчості, повідомлялось про поезію О.Олеся у вокальній музиці українських композиторів та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Олесь О. я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Поетика Яра Славутича / упоряд.: І. Лопушинський; Херсон. держ. пед. ун-т. - К.; Херсон: Дніпро, 1999. - 196 c. - Библиогр.: с. 187-190 - укp.

Визначено вузлові проблеми поетики Я.Славутича, талановитого українського поета, професора Альбертського університету в Канаді, наукового й національного діяча. Проаналізовано поетичне мовлення Я.Славутича, зокрема, поетику інтимної лірики, метрику та строфіку, стилістичні функції назв смаку й запаху у поезіях, образно-тропеїчні засоби мови, експресивні засоби поезій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7КАН=Ук)-4 Славутич Я. 535 + Ш5(Ук=7КАН)-4 Славутич Я. 45

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кочарян Г. С. 
Половые расстройства у мужчин и изменения их поведения при интимной близости / Г. С. Кочарян // Вісн. Харк. ун-ту. Сер. Психологія. - 1999. - № 432. - С. 150-158. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

З метою вивчення змін поведінки чоловіків з сексуальними порушеннями, що мають місце під час інтимної близькості, було обстежено 118 хворих на сексуальні розлади різного походження та феноменології. До цієї групи увійшли тільки пацієнти з тривожним очікуванням сексуальної невдачі. Сімдесят сім чоловік (64,4 %) відзначили, що коли-небудь за власною ініціативою використовували різноманітні техніки психологічної саморегуляції (ТПСР), прямо чи посередньо (шляхом ослаблення тривожного очікування невдачі) спрямовані на покращання сексуальної функції. Аналіз усіх цих технік виявив, що можна виділити такі їх групи: самонавіювання, переключення уваги, еротичну аутосенситизацію (являє собою посилення сприймання специфічних стимулів під час інтимної близькості завдяки зосередженню уваги пацієнта на приємних відчуттях, що ним зазнаються). Після детального розподілу усередині названих груп було розроблено їх розгорнуту класифікацію. Феноменологію ТПСР часто зумовлено тим, яка функція порушена (ерекційна чи еякуляторна). Різний ступінь результативності використовуваних прийомів часом мав місце у 52,8 % обстежених. Рекомендовано додатково до загальноприйнятої терапії допомагати пацієнтам у виборі індивідуально-ефективних ТПСР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю973.32-5 + Ю948.1-82 + Р64-328

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Говорун Т. В. 
Стать та сексуальність: психологічний ракурс : Навч. посіб. / Т. В. Говорун, О. М. Кікінежді. - Т. : Навч. кн.-Богдан, 1999. - 384 c. - укp.

Розглянуто питання сексуальної поведінки людини та освоєння нею статевих ролей жінки та чоловіка, прояви сексуальності в дитячому і дорослому віці, гармонії інтимності та кохання, норми та патології сексуальної поведінки, а також впливу батьків і соціального оточення на статеве виховання особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.3 я73 + Р120.45 я73 + Р64-328 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598646 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Легка О.  
Червоне і чорне (новаторство поетики еротичного Н.Лівицької-Холодної) / О. Легка. - Л., 1999. - 41 c. - укp. - рус.

Проведено наукове дослідження любовної лірики поетеси Н.Лівицької-Холодної на прикладі циклу "Червоне і чорне", який входить зо збірки "Вогонь і попіл". Аналізується духовно-психологічний світ ліричної героїні, інтимність її життя та глибина почуттів. Значну увагу приділено метафоричним особливостям письма любовно-еротичної поезії авторки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7КАН)-4Лівицька-Холодна535 + Ш5(7КАН=УК)-4Лівицька-Холодна 535

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Чеснокова Г.  
Інтимна лірика Лесі Українки та Емілі Дікінсон: до проблеми художнього тропу / Г. Чеснокова // Наук. зап. Кіровогр. держ. пед. ун-ту ім. В.Винниченка. - 1999. - Вип. 16. - С. 194-198. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Метафорика інтимної лірики Л.Українки та Е.Дікінсон демонструє збіг та розбіжність, що сягають, передусім, національних традицій українського та американського народів: хоча обидва споконвічно гостро відчувають природу, перші беруть за підставу для утворення тропів відчувану ними внутрішню спорідненість із конкретними атрибутами натури, а стилістика лірики других здебільшого характеризується абстрактно-філософічними розмірковуваннями, що спричиняють парадоксальні звороти, які не зустрічаємо в українській поезії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68990/філ Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Донецький вісник Наукового товариства ім. Шевченка / ред.: В. Білецький. - Донецьк : Сх. вид. дім, 2005. - 264 с. - (Мова, л-ра; Т. 7). - укp.

Висвітлено специфіку вияву архетипу в літературному тексті, синкретичні явища в українській мові. Описано структуру макроконцепту життя в українській фраземіці, архаїзми та інноваційні елементи в побутовій лексиці південнослобожанських говірок. Розглянуто проблему темо-рематичного членування речення, питання інтимної лірики в поезії Т.Осьмачки.

Изучена специфика проявления архетипа в литературном тексте, освещены синкретические явления в украинском языке. Раскрыта структура макроконцепта жизни в украинской фраземике, проанализированы архаизмы и инновационные элементы в бытовой лексике южнослобожанских говоров. Рассмотрены проблема темо-рематического членения предложения, вопросы интимной лирики в поэзии Т.Осьмачки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш041.4я43

Шифр НБУВ: Ж71995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гуляк А.  
Необорима сила любові (інтимна лірика Миколи Вороного): До 100-річчя від дня народження Миколи Вороного / А. Гуляк, Ф. Кейда // Київ. старовина. - 2005. - № 1. - С. 152-160. - Бібліогр.: с. 160. - укp.

Охарактеризовано ліричний цикл українського поета М.Вороного "За брамою раю", який є відображенням його душевного дисбалансу, викликаного драматичними обставинами долі. Висвітлено характерні риси інтимної лірики поета: нероздільність свідомості та страждання, елегійність, психологізм, інтелектуалізм, звернення до підсвідомого, неземного. Зазначено, що М.Вороний розвиває сугестивну поетику лірики періоду раннього українського модернізму, спираючись на традиції романтичної поезії першої половини ХІХ ст.

Охарактеризован лирический цикл украинского поэта Н.Вороного "За брамою раю", который является отражением его душевного дисбаланса, вызванного драматическими обстоятельствами судьбы. Освещены характерные черты интимной лирики поэта: нераздельность сознания и страдания, элегийность, психологизм, интелектуализм, обращение к подсознательному, неземному. Указано, что Н.Вороной развивает суггестивную поэтику лирики периода раннего украинского модернизма, опираясь на традиции романтической поэзии первой половины ХІХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сучасний погляд на літературу : Зб. наук. пр. Вип. 9 / ред.: П. П. Хропко; Нац. пед. ун-т ім. М.Драгоманова. - К., 2004. - 318 с. - укp.

Висвітлено питання трагізму літературного образу України в періоди правління тоталітарних режимів, патріотизму поетів-нонконформістів. Описано специфіку художньо-філософської парадигми українського поета М.Драй-Хмари, наведено характеристику ознак його символістської поетики. Проаналізовано динаміку психологічних рефлексій в контексті інтимної лірики Л.Костенко. Розглянуто актуальні питання біографістики, зокрема, місце життєпису як жанру в системі родо-жанрової теорії, художні особливості біографії, співвідношення жанрів, що складаються з біографічних елементів, а також питання термінології українського літературознавства. Розкрито феномен художнього профетизму у творчості празької поетичної школи, архетип героя в англійській літературі та традиційні особливості національного (англійського) образу світу.

Освещены вопросы трагизма литературного образа Украины в периоды правления тоталитарных режимов, патриотизма поэтов-нонконформистов. Описана специфика художественно-философской парадигмы украинского поэта М.Драй-Хмары, приведена характеристика свойств его символистской поэтики. Проанализирована динамика психологических рефлексий в контексте имтимной лирики Л.Костенко. Рассмотрены актуальные вопросы биографистики, в частности, место жизнеописания как жанра в системе родо-жанровой теории, художественные особенности биографии, соотношение жанров, составленных из биографических элементов, вопросы терминологии украинского литературоведения. Раскрыты феномен художественного профетизма в творчестве пражской поэтической школы, архетип героя в английской литературе и традиционные особенности национального (английского) образа мира.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш40я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж70182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Вісник Запорізького державного університету. Філологічні науки. N 4 / ред.: В. О. Толок. - Запоріжжя, 2001. - 177 с. - укp.

Висвітлено процес організації зовнішньоінформаційної пресової діяльності Міністерства закордонних справ директорії УНР в останній фазі визвольних змагань 1919 - 1920 рр. Розглянуто специфіку художньої репрезентації теми шахрайства в єлизаветських книгах про вагабондів. Проаналізовано динаміку почуттів ліричного героя інтимної поезії Дмитра Павличка. Визначено роль поняття регіоналізму в англомовній лексикографії. Розглянуто проблему відображення системної організації лексикону в межах алфавітної лексикографії. На підставі матеріалів фразеосемантичного поля "розумова діяльність" розглянуто розвиток багатозначності фразеологічних одиниць.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я54(4Укр)3 + Ч612.3(4Укр)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69658/філ Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Танчер В.  
Соціологія інтимності: секс, еротика і кохання у постмодерній деконструкції / В. Танчер // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2001. - № 4. - С. 89-102. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*641*423.2*344 + С5*333.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Ільєва Г. О. 
Таємниці кохання : До пробл. любов. поезії укр. еміграції / Г. О. Ільєва. - Коломия : Вид.-полігр. т-во "Вік", 1996. - 112 c. - Бібліогр.: с. 105-110. - укp.

Досліджено творчість поетес української еміграції - Наталі Левицької-Холодної та Олени Теліги, зокрема, вивчено та проаналізовано їх любовну лірику, риси художньої та психологічної індивідуальності. На матеріалі мистецького доробку згаданих поетес вперше в українському літературознавстві систематизовано досліджено любовну поезію окремої творчої особистості. На прикладі даних зразків інтимної лірики зроблено спробу показати чуттєвий спектр психології любові як одного з проявів духовно-душевної організації індивідуальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СОЕ=Ук)-4Лівицька-Холодна Н.535 + Ш5(4ЧЕХ=Ук)-4Теліга О. 535 + Ш5(Ук=7СОЕ)-4 Лівицька-Холодна,Н. 535 + Ш5(Ук=4ЧЕХ)-4 Теліга,О. 535

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА612779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Наєнко М. К. 
Інтим письменницької праці : З лекцій про специфіку літ. творчості / М. К. Наєнко. - К. : Пед. преса, 2003. - 277 c. - (Б-ка вчителя-словесника). - укp.

На підставі досвіду зарубіжного літературознавства, а також матерілів про українське письменство уперше висвітлено специфіку письменницької праці. Охарактеризовано творчість як навчальний предмет, а також життя як основу художньої творчості.

На основе опыта зарубежного литературоведения, а также материалов по украинской письменности впервые освещена специфика писательского труда. Охарактеризованы творчество как учебный предмет, а также жизнь как основа художественного творчества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш402 + Ш5(4УКР)-39

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА638359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Науковий вісник Ізмаїльського державного гуманітарного університету. Вип. 13 / ред.: О. М. Лебеденко. - Ізмаїл, 2002. - 186 с. - укp.

На матеріалах українського Поділля розглянуто особливості більшовицької трансформації політичної системи у першій половині 1920 рр. Висвітлено діяльність школи військової підготовки в Новоросійському поселенні. Охарактеризовано письмо як засіб і об'єкт навчання англійської мови. Запропоновано концепцію особистості в українській класичній педагогіці. Розглянуто проблему розвитку мислення молодших школярів у процесі складання та розв'язання задач. Висвітлено стильові особливості поезії М.Драй-Хмари, а також психологічні аспекти інтимної лірики Л.Костенко.

На материалах украинского Подолия рассмотрены особенности большевистской трансформации политической системы в первой половине 1920 гг. Освещена деятельность школы военной подготовки в Новороссийском поселении. Охарактеризовано письмо как способ и объект обучения английскому языку. Предложена концепция личности в украинской классической педагогике. Рассмотрены проблемы развития мышления младших школьников в процессе составления и решения задач. Освещены стилевые особенности поэзии М.Драй-Хмары, а также психологичекие аспекты интимной лирики Л.Костенко.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я5(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69330 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського