Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж69290<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Нейко Н. В. 
Стан тканин пародонта у хворих на ревматоїдний артрит / Н. В. Нейко, Т. Д. Павлюк, І. Ю. Головач // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 116-121. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Обстежено 56 хворих на ревматоїдний артрит (РА). Встановлено, що більш важкий перебіг захворювань пародонта у хворих на РА можна розглядати як прояви генералізованого остеопорозу в кістковій тканині щелеп, на тлі яких місцеві фактори (погана гігієна порожнини рота, наявність зубних відкладень) відіграють суттєву роль у прогресуванні патологічного процесу в пародонті. Вираженість та глибина уражень тканин пародонта корелює із клініко-рентгенологічною стадією ревматоїдного процесу. Обгрунтовується доцільність використання препаратів антирезорбтивної дії, призначення яких вплине на одну з головних патогенетичних ланок виникнення та прогресування патології тканин пародонта у хворих на РА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Завеля Е. М. 
Стан слизової оболонки товстої кишки у підлітків з гастродуоденальною патологією / Е. М. Завеля // Вісн. пробл. біології і медицини . - 1999. - Вип. 14. - С. 36-40. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проведено морфологічне та морфометричне дослідження біоптатів слизової оболонки товстої кишки у підлітків з гастродуоденальними захворюваннями. Показано, що у хворих на гастродуоденальну патологію виявляються як мінімальні зміни слизової оболонки, які відповідають морфологічній картині colon irritable, так і запальні процеси слизової катарального характеру, що потребує включення в комплексне лікування гастродуоденальної патології адекватних терапевтичних заходів, направлених на нормалізацію морфофункціонального стану товстої кишки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Волосянко А. Б. 
Стан ліпідного обміну при хронічних гепатитах у дітей шкільного віку в процесі лікування / А. Б. Волосянко // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 33-36. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено особливості ліпідного обміну при хронічних вірусних гепатитах (ХВГ) різного ступеня активності у дітей шкільного віку. Встановлено, що при ХВГ відмічається порушення ліпідного обміну, яке проявляється підвищенням вмісту загальних ліпідів, загального холестерину, триацилгліцерину та зниженням фосфоліпідів; зміни показників ліпідного обміну залежать від активності процесу - найбільше виражені при максимальній активності, менше - при помірній і мінімальній. Підкреслено, що відновлення вмісту ліпідів під впливом традиційного лікування з включенням противірусного препарату наступає при мінімальній і помірній активності хронічного гепатиту, при максимальній - показники обміну не досягають нормальних величин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лисаченко О. Д. 
Физические нагрузки и сердце / О. Д. Лисаченко, Г. Е. Загоруйко, О. А. Прокопенко // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 52-59. - Библиогр.: 29 назв. - рус.

Приведений огляд основних джерел вітчизняної літератури за останні 30 років свідчить про те, що проблема адаптації органів серцево-судинної системи (ССС) до фізичних навантажень (ФН) різної інтенсивності і тривалості залишається актуальною і сьогодні. Якщо 20 - 30 років назад увагу приділяли вивченню динаміки структурних змін серця та інтраорганних судин, які проявлялися при ФН на макро- і мікроскопічному рівнях, то в останні роки більшість досліджень присвячено ультраструктурним і молекулярним аспектам проблеми адаптацій. Однак, залишаються мало дослідженими морфологічні прояви процесів короткочасної адаптації органів ССС до одноразових, різної інтенсивності і тривалості динамічних навантажень. Людина на протязі всього життя знаходиться в певному квазідинамічному стані, характерною особливістю якого є процес безперервної адаптації органів ССС до кисневого запиту організму, який постійно змінюється. Тому саме цей аспект загальнобіологічної проблеми адаптації - короткочасна адаптація - є актуальним не тільки для практичної медицини, кардіології, але і для біології розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кабанова Н. В. 
Этиология и некоторые аспекты патогенеза артериальной гипертензии, обусловленной беременностью / Н. В. Кабанова // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 7-17. - Библиогр.: 77 назв. - рус.

Встановлено, що основними ланками патогенезу артеріальної гіпертензії, зумовленої вагітністю, є гормональна регуляція об'єму позаклітинної рідини, зміни парціальних ниркових функцій, обмін натрію, обмін білка. Наведено протилежні і неоднозначні результати про ступінь їх участі у розвитку артеріальної гіпертензії у вагітних. Формування артеріальної гіпертензії у вагітних пояснено одночасним впливом сукупності факторів, активацією різних механізмів формування і підтримування артеріальної гіпертензії, зумовленої вагітністю. Вказано, що гетерогенність досліджених показників може свідчити про можливість існування різних форм артеріальної гіпертензії у вагітних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Власов В. В. 
Хірургічне лікування післяопераційних вентральних гриж, що утворилися на місці контрапертури / В. В. Власов // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 15. - С. 93-97. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Изучены результаты хирургического лечения 456 больных с послеоперационными вентральными грыжами (ПОВГ) разной локализации. У 21 больного (4,6 %) ПОВГ возникли на месте ранее наложеной контрапертуры. Мужчин было 8, а женщин - 13. Возраст больных составлял 28 - 73 года. Только в 4 наблюдениях ПОВГ на месте контрапертуры появились после плановой операции. 16 пациентов имели еще ПОВГ других локализаций. Чаще (18) наблюдались грыжи после наложения контрапертуры в паховой области. Герниопластику выполняли с учетом особенностей строения стенки живота, используя собственные ткани. Осмотр больных после операции в сроки от 3 до 10 лет подтвердил отсутствие рецидива грыжи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Власов В. В. 
Хірургічне лікування піддіафрагмальних абсцесів за допомогою мінілапаротомного доступу / В. В. Власов, А. П. Підопригора, О. О. Підмурняк, В. Г. Мартинюк // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 127-129. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Доведено, що мінілапаротомний підреберно-перпендикулярний доступ є малотравматичним і зручним доступом (не передбачає пересічення широких м'язів живота) для хірургічного лікування передніх піддіафрагмальних абсцесів, а також дозволяє попередити виникнення післяопераційної грижі в ділянці серединної рани, скоротити терміни медичної реабілітації пацієнтів і зменшити витрати на їх лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.363.014

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Федоренко О. Є. 
Складові реактивної тривожності у хворих чоловіків різного віку та рівня освіти / О. Є. Федоренко // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 88-91. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Визначено вихідні рівні уретральних, простатичних, загальносоматичних, лабораторних, сексуальних, соціальних та алкогольних страхів - побоювань чоловіків як у початковий період їх стацлікування у ряді Київських шкірно-венерологічних диспансерів (ШВД), так і в період завершення ними такої терапії. Визначення окремих складових реактивної тривожності (РТ) проводилось на статистично значимій сукупності хворих (657 осіб) протягом 1987-1995 років за допомогою оригінальних тестових методик - Шкали Визначення Побоювань Хворого та Шкали Залишкової Тривоги, що дало можливість найбільш повно оцінити загальні вихідні рівні РТ у обстеженого контингенту хворих чоловіків, уточнити відповідну конструкцію її конкретних складових соматичних, психологічних та соціальних компонентів в залежності від віку та освіти хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-435

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Чайка В. К. 
Профилактика и лечение гипоксии у беременных с сахарным диабетом / В. К. Чайка, В. В. Луцик, И. К. Акимова // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 26-32. - Библиогр.: 20 назв. - укp.

Обстежено 118 вагітних жінок у віці від 17 до 38 років, хворих на цукровий діабет, в залежності від тривалості його перебігу. Проведено визначення ферментів вуглеводного обміну в різні триместри вагітності. Виявлено, що при застосуванні ліпосомального препарату ліпіну поряд із традиційним лікуванням у вагітних значно знижувалися показники активності глюкозо-6-фосфатдегідрогенази (Г-6-ФДГ), лактатдегідрогенази (ЛДГ), аденозинтрифосфотази (АТФ-ази). Так, активність Г-6-ФДГ знизилась у I триместрі на 9%, у II триместрі на 32%, у III триместрі на 30%. Активність ЛДГ знизилась відповідно на 21%, 34%, 33%, а АТФ-ази - на 24% у I триместрі і на 37% у II та III триместрах. Встановлено, що використання стандартних схем лікування гіпоксії у вагітних з цукровим діабетом не дало значного ефекту; застосування ліпіну у комплексному лікуванні гіпоксії у вагітних з цукровим діабетом сприяло зниженню інтенсивності параметрів вуглеводного обміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Байрак О. М. 
Принципи, ресурси та шляхи створення екологічної мережі Лівобережного Придніпров'я / О. М. Байрак // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 15. - С. 6-10. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Рассмотрены проблемы и перспективы создания экологической сети трех уровней - европейского, национального и регионального (на примере Левобережного Приднепровья). Экологическая сеть, представляющая собой структурный комплекс объединенных природных территорий способствует сохранению экосистемной целостности, ценотической полноценности, биомной репрезентативности. Ее основные компоненты: природные ядра или биоцентры (заповедники, региональные ландшафтные парки, заказники, урочища), экологические коридоры (объединяют ядра, обеспечивая миграцию и расселение видов) и буферные зоны (защищают все компоненты от антропогенного давления). Предложенный проект экологической сети региона включает четыре экологические коридора (Ворсклянский, Псельский, Сульский, Приполесский) с системой биоцентров, которые пересекаются с Днепровским и Галицко-Слобожанским (лесостепным) экокоридорами украинской сети. Показано значение региональной экологической сети Левобережного Приднепровья в системе национальной сети Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*88е(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Подзорова А. В. 
Современные принципы лечения язвы желудка и двенадцатиперстной кишки / А. В. Подзорова, Г. Е. Загоруйко // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 45-51. - Библиогр.: 38 назв. - рус.

Виявлено складні механізми розвитку патології в організмі людини, що приводять до утворення виразки у шлунково-кишковому тракті: порушення рівноваги між факторами "агресії" та факторами "захисту" слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки. Відкриття Helicobacter pulori виявилось підставою для перегляду попередніх уявлень як про етіологію, патогенез, так і про методи діагностики, лікування та профілактики виразкової хвороби та асоційованого з нею хронічного гастродуоденіту. Висвітлено немедикаментозні методи лікування: акупунктуру, ендоскопічні методи місцевої дії, фізіотерапевтичні методи та методи лазеротерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Чернов О. Є. 
Стан деяких показників перекисного окислення ліпідів та активності антиоксидантних ферментів ротової рідини та крові у хворих на генералізований пародонтит / О. Є. Чернов // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 121-126. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено порівняльну характеристику динаміки змін біохімічних показників вільнорадикального окислення ліпідів (рівень ТБК-активних продуктів, супероксиддисмутази, каталази) ротової рідини та крові, встановлено їх схожість, що дає право використовувати в стоматології у діагностичних цілях або кров, або ротову рідину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Жиронкина Н. П. 
Состояние электролитного обмена у больных полиневропатиями / Н. П. Жиронкина // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 75-78. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Вивчено стан електролітного обміну у хворих на поліневропатії. Виявлено, що у хворих даної категорії період активації патологічного процесу супроводжується перерозподілом іонів K, Na та Ca у системі "еритроцит - плазма крові - сеча": у плазмі крові рівень K знижується, Na підвищується, Ca фактично не змінюється. Тоді як у еритроцитах рівень K практично не змінюється, Na і Ca підвищується. В сечі значно знижується рівень Na, K, тоді як рівень Ca практично не змінюється. Отримані дані доводять необхідність враховувати патогенетичні аспекти порушень іонного обміну в терапії хворих на поліневропатії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кривенко С. Н. 
Состояние обменных процессов у пострадавших с множественными диафизарными переломами длинных костей верхних и нижних конечностей в остром периоде травматической болезни / С. Н. Кривенко, В. Г. Климовицкий, Л. И. Донченко, Ю. Б. Жуков // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 135-139. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Обстежено 20 хворих з множинною травмою кінцівок та 18 здорових осіб. Встановлено особливості обмінних процесів у гострому періоді травматичної хвороби, які характеризувалися гіперферментемією, катаболізмом ліпідів та білків. Досліджено кореляційні зв'язки інтегральних критеріїв з іншими біохімічними показниками і подана їх патофізіологічна інтерпретація. Обгрунтовано тактику лікування хворих у гострому періоді травматичної хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Борис Ю. Б. 
Комплексна оцінка направленості та характер патологічних зрушень в імунній системі хворих на хронічні простатити на фоні хламідійної інфекції / Ю. Б. Борис, Г. С. Кисельова, М. В. Петльований, М. М. Петренко, А. І. Пряхін // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 15. - С. 90-93. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Обследовано 27 больных хроническими простатитами на фоне хламидиоза, 21 практически здоровых лиц соответствующего возраста составляли контрольную группу. Диагностика хламидиоза произведена иммуноферментным методом. Иммуноферментное исследование на урогенитальный герпес и цитомегаловирус дало отрицательный результат. Исследование имунного статуса включало определение субпопуляций иммунорегуляторных лимфоцитов с помощью моноклональных антител и гуморального иммунитета, неспецифических факторов защиты, интерферонового статуса. Установлено явление приобретенного иммунодефицита, со снижением общей популяции Т-лимфоцитов (36,7 +- 4,11, в контроле 50,1 +- 4,11), Т-хелперов (26,9 +- 3,31, в контроле 32,11 +- 3,07), NK-клеток (11,02 +- 1,18, в контроле 12,03 +- 2,07) при увеличении количества B-лимфоцитов. В крови уменьшается количество IgA (3,2 +- 0,31, в контроле 3,82 +- 0,19), при увеличении IgG (26,86 +- 0,67, в контроле 13,9 +- 0,64) и IgM (2,02 +- 0,11, в контроле 1,81 +- 0,16). Интерферонпродуцирующая реакция лейкоцитов и их фагоцитарная активность снижены.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620 + Р696.016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Караченцев Ю. І. 
Клінічна ефективність інтраопераційного кріовпливу на щитовидну залозу хворих на аутоімунний тиреоїдит у найближчому післяопераційному періоді / Ю. І. Караченцев // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 15. - С. 100-105. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Вовк Н. В. 
Исследование габитуса некоторых штаммов iPleurotus ostreatus/i (Jacq:Fr.) Kummer / Н. В. Вовк // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 15. - С. 16-19. - Библиогр.: 10 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.924

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Винарська О. І. 
Оцінка дії факторів навколишнього середовища на імунний статус дитячого населення / О. І. Винарська // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 92-96. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Айзятулова Э. М. 
Особенности иммунологического статуса больных с бесплодием после перенесенной хламидийной инфекции / Э. М. Айзятулова, А. С. Прилуцкий // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 3-6. - Библиогр.: 15 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Шишлов В. И. 
Уровень тиреоидных гормонов и кортизола у больных острым панкреатитом в условиях комплексного лечения / В. И. Шишлов // Вісн. пробл. біології і медицини . - 1999. - Вип. 14. - С. 40-44. - Библиогр.: 9 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського