Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (34)Автореферати дисертацій (13)Книжкові видання та компакт-диски (392)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=ШОНО$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=АНТОНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 243
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Воронина Л. Н. 
Биологическая химия : Учебник для студ. фармац. вузов и ф-тов / Л. Н. Воронина, В. Ф. Десенко, Н. Н. Мадиевская, В. Н. Кравченко, Т. С. Сахарова, Л. Г. Савченко, Н. А. Шоно; ред.: Л. Н. Воронина; Укр. фармац. акад. - Х. : Основа, 1999. - 639 c. - рус.

На современном уровне изложены основные вопросы биохимии и молекулярной биологии. Значительное внимание уделено медико-биологической и фармацевтической направленности изложения представленного материала. В частности, рассмотрены структура и функции сложных белков (хромопротеины, гликопротеины, липопротеины, фосфопротеины, нуклеопротеины, металлопротеины), нуклеиновых кислот (дезоксирибонуклеиновые кислоты (ДНК), рибонуклеиновые кислоты (РНК)), ферментов, углеводов и липидов. Большое внимание уделено переносу генетической информации и биосинтезу белка в клетках, которая представляет исключительно ценную возможность изменять генетическую программу бактериальных, растительных и животных клеток, что является чрезвычайно важным для создания новых лекарственных препаратов. В работе представлена номенклатура витаминов, а также дана общая характеристика и классификация гормонов. Отдельные главы отражают особенности биохимических исследований в клинико-биохимических лабораториях; принципы биохимической диагностики заболеваний и определение функционального состояния органов. Сформулированы некоторые положения биохимии отдельных органов и тканей, а также основные пути превращения лекарственных веществ в организме.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*72 я73-1 + Р281 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вороніна Л. М. 
Біологічна хімія : Підруч. для студ. / Л. М. Вороніна, В. Ф. Десенко, Н. М. Мадієвська, В. М. Кравченко, Т. С. Сахарова, Л. Г. Савченко, Н. А. Шоно; Нац. фармац. акад. України. - Х. : Основа, 2000. - 608 c. - (Навч. л-ра для студ. фармац. вищ. закл. освіти). - укp.

На сучасному рівні викладено основні питання біохімії та молекулярної біології. Значну увагу приділено медико-біологічній і фармацевтичній спрямованості викладання поданого матеріалу, зокрема, деяким положенням клінічної біохімії, біохімії органів і тканин. Запропоновано основні шляхи перетворення лікарських речовин в організмі, а також розглянуто питання перенесення генетичної інформації та біосинтезу білка в клітинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*72 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Фурзікова Т. М. 
Вплив антибіотичних препаратів та їх комбінацій з пробіотиками на мікрофлору кишечнику мишей / Т. М. Фурзікова, І. Б. Сорокулова, М. Г. Сергійчук, С. В. Січкар, В. В. Смірнов // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 3. - С. 26-35. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив антибіотичних препаратів - бісептолу, поліміксину та канаміцину, а також їх комбінацій з пробіотиками біоспорином і субаліном на мікрофлору кишок мишей. Встановлено, що за перорального введення зазначених препаратів у тварин виникає дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня; за комбінованого використання їх з пробіотиками вдається значною мірою запобігти розвитку дисбактеріозів. Показано, що дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня за допомогою біоспорину та субаліну можна ліквідувати протягом 5 - 7 днів. Самостійне відновлення нормального мікробіоценозу кишок за цей період не відбувається. Склад нормофлори, який зазнавав незначних змін за комбінованого використання антибіотичних препаратів з пробіотиками, самостійно відновлювався на 3 - 5-у добу після відміни цих препаратів.


Ключ. слова: пробіотики, антибіотикотерапія, дисбактеріоз
Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сергійчук В.  
Депортація поляків з України. Невідомі документи про насильницьке переселення більшовицькою владою польського населення з УРСР в Польщу в 1944-1946 роках / В. Сергійчук. - К., 1999. - 191 c. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Дослідження українського історика присвячене трагічній сторінці в історії польського етносу в Україні. Повідомляється, що представників цього народу, котрі вже багато століть проживали в середовищі автохтонних українців, комуністичні режими СРСР та повоєнної Польщі примусово виселили із західноукраїнських земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)63-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сергійчук В. І. 
Десять буремних літ: Західноукраїнські землі у 1944-1953 рр. : Нові док. і матеріали / В. І. Сергійчук. - К. : Дніпро, 1998. - 944 c. - укp.

Зроблена спроба відновити історичну правду про події, що відбувалися на західноукраїнських землях у повоєнний час після приходу Червоної Армії в 1944 році, про діяльність українських націоналістів, особливо про національно-визвольний рух. Розкривається правда про діяльність ОУН-УПА в роки війни. Представлено нині розсекречені радянські, німецькі та оунівські документи та матеріали з 1944 по 1953 роки, які протягом десятиліть були заховані в спецфондах під грифом "Цілком таємно".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)624,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сергійчук В.  
Етнічні межі і державний кордон України / В. Сергійчук. - 2-ге вид., доп. - К. : Укр. вид. спілка, 2000. - 432 c. - укp.

На підставі великого архівного матеріалу досліджено, як століттями царська, а потім більшовицька Росія, панська Польща, Австро-Угорська монархія, боярська Румунія здійснювали експансію щодо України, загарбували її історичні землі, нищили культуру, мову.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5 в92 + С5*425 + Т52(23=УКР) + Т3(4УКР)-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Антонович М.  
Конвенція про захист прав людини і основних свобод у судах Європейських держав та перспективи її застосування в Україні / М. Антонович // Право України. - 2000. - № 8. - С. 42-46. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.501.3-383 + Х809(4)3-383

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Варналій З. С. 
Мале підприємництво в країнах з перехідною економікою (проблеми державної підтримки) / З. С. Варналій, О. В. Сергійко; Ін-т приват. права і підприємництва АПН України. - К., 1999. - 65 c. - укp.

Досліджуються проблеми та особливості малого підприємництва в країнах з перехідною економікою (на прикладах України та Росії). Розглядаються необхідність, сутність та напрями державної підтримки суб'єктів малого підприємництва. Аналізується роль і місце малого підприємництва в суспільстві за умов трансформаційного періоду, який переживає Україна.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131.1 + У9(4РОС)0-131.1 + У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

На пошану 80-річчя професора Теодора Мацьківа : Наук. зб. / ред.: Л. Винар; упоряд.: В. Сергійчук. - К. : Твім інтер, 1999. - 236 c. - укp.

Розглянуто різні аспекти подій в Україні XVI-XVIII ст., їх відображення в документах, історіографічних вітчизняних та зарубіжних джерелах, художній літературі, а також у науковому доробку видатного українського історика, публіциста, професора Теодора Мацьківа. Його дослідження козацько-гетьманської доби - визначний вклад в українську й світову історіографію. Висвітлено проблему соборності українських земель в історико-літературних творах XVIII ст., особливості формування незалежного судочинства України в період гетьманства Богдана Хмельницького, історію участі українського козацтва у військових діях у Прибалтиці в роки Північної війни (1700-1702 рр.) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 я43 Мацьків, Теодор

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сергійчук В. І. 
Нескорена церква : Подвижництво греко-католиків України в боротьбі за віру і державу / В. І. Сергійчук; ред.: В. Барташ. - К. : Дніпро, 2001. - 494 c. - укp.

На підставі архівних документів періоду більшовицької влади висвітлено трагічні сторінки історії Української греко-католицької церкви в Україні 1940 - 1980-ті рр. Наведено перелік документів. Запропоновано іменний покажчик та біографію Володимира Сергійчука - автора публікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Антонович М.  
Обов'язок покарання за серйозні порушення прав людини попереднім режимом згідно з міжнародним правом / М. Антонович // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Філос. та право. - 1999. - Т. 8. - С. 62-64. - укp.

Проаналізовано аргументи "за" і "проти" існування в міжнародному праві обов'язку держав покарати за серйозні порушення прав людини попереднім режимом. Серед джерел, які підтверджують існування такого обов'язку, зазначено положення міжнародних договорів, практику контрольних та правозахисних органів, практику держав.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Антонович М. М. 
Права людини за конституційним та міжнародним правом: порівняльний аспект / М. М. Антонович // Наук. зап. НаУКМА. Правн. науки. - 2000. - Т. 18. - С. 16-20. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано права та свободи людини і громадянина за конституційним та міжнародним правом. Розглянуто принципи конституційно-правового інституту прав і свобод людини у теорії вітчизняного конституціоналізму у порівнянні з американським. Конституційні права людини співвіднесено з міжнародними стандартами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х809(4Укр)3 + Х809(7США)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сергійко В.  
Проблеми розвитку соціального вчення католицизму / В. Сергійко // Укр. релігієзнавство. - 1999. - № 10. - С. 58-63. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Антонович В. П. 
Развитие химии и химической технологии редких элементов в Физико-химическом институте НАН Украины / В. П. Антонович, Н. П. Ефрюшина, И. В. Винаров // Укр. хим. журн. - 2000. - 66, № 9-10. - С. 52-56. - рус.

В історичному аспекті систематизовано головні досягнення Фізико-хімічного інституту НАН України в галузі неорганічної хімії та хімічної технології деяких рідкісних елементів (рідкісні лужні метали, рідкісноземельні елементи, германій, цирконій та гафній, ванадій), а також оптичних матеріалів (люмінесцентних і плівкоутворювальних) на основі їх сполук. Підкреслено важливу роль технологічних розробок хіміко-аналітичного супроводження, що базувалося на дослідженнях одеської школи аналітичної хімії рідкісних елементів, одним з фундаторів якої був академік М. С. Полуектов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г5 е(4Укр)л2 + Л10 е(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сергійчук О.  
Російська зброя - "perpetuum mobile" кавказької війни / О. Сергійчук // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 83-85. - укp.

Висвітлено питання фінансування озброєних загонів чеченських бойовиків, проблем використання зброї як основного засобу розрахунків. Розглянуто можливість використання таких джерел фінансування як продаж наркотиків, палива, рекет, використання для цього родових і релігійних міжнародних зв'язків. Проаналізовано обставини, що сприяли провалу російської політики на Кавказі.


Ключ. слова: Чечня, Кавказ, бойовики, збройні формування, зброя
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Антонович Є. А. 
Російсько-український словник-довідник з інженерної графіки, дизайну та архітектури : Для використ. у навч. процесі студ. вищ. навч. закл. / Є. А. Антонович, Я. В. Василишин, В. А. Шпільчак. - Л. : Світ, 2001. - 240 c. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Вміщено тлумачення близько 2000 термінів, понять і визначень, які найчастіше трапляються в спеціальній та навчальній літературі з інженерної графіки, дизайну та архітектури. Словниковий склад збагачено термінами та поняттями з деяких розділів геометрії, машинознавства та загального машинобудування, образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 я21 я73 + Щ11 я21 я73 + Щ129 я21 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС35025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Зінченко В. Ф. 
Синтез та оптичні властивості сульфофторидів РЗМ / В. Ф. Зінченко, Н. П. Єфрюшина, В. П. Антонович, О. Г. Єрьомін, О. В. Стамікосто, І. П. Ковалевська // Укр. хим. журн. - 2000. - 66, № 3-4. - С. 16-18. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Синтезовано сульфофториди ітрію, лантану та деяких лантанідів загальною формулою LnSF(Ln - Y, La, Nd, Sm, Gd, Dy, Tm, Lu) нагріванням суміші сесквисульфідів і фторидів металів. Температура синтезу становить 600 - 1000 °C залежно від природи РЗМ. Оптичні властивості (колір, спектри дифузного відбиття) продуктів синтезу відрізняються від характеристик вихідних реагентів. Встановлено помітний гіпсохромний зсув (0,1 symbol Ш 0,15 мкм) межі області прозорості сульфофторидів неодиму, гадолінію та диспрозію відносно сульфідів відповідних металів. Показано принципову можливість отримання змішаних сульфофторидів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г126.214

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Антонович М.  
Україна в міжнародній системі захисту прав людини / М. Антонович. - К. : Вид. дім "КМ Academia", 2000. - 262 c. - Бібліогр.: 227 назв. - укp.

Проаналізовано участь України в міжнародно-правовій системі захисту прав людини з точки зору розвитку прав людини в країні в контексті розвитку міжнародного права, відповідності українського законодавства міжнародно-правовим нормам щодо прав людини, а також практики застосування даних норм міжнародними та національними контрольними і правозахисними органами. Розглянуто участь України у всесвітніх і регіональних міжнародних правозахисних структурах та органах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.39(4УКР)-383.1 + Х809(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сергійчук В. І. 
Українська соборність: Відродження українства в 1917-1920 роках / В. І. Сергійчук. - К. : Укр. Вид. Спілка, 1999. - 412 c. - укp.

На великому архівному матеріалі автор робить спробу показати передумови та шляхи відродження національної державності українського народу. Розкриваються перипетії боротьби та визвольного руху в 1917-1920 рр. українців, які мешкали на Московщині, Холмщині, Гомельщині, у Санкт-Петербурзі, Фінляндії, на Стародубщині, у Причорномор'ї та Бесарабії, у Криму, Закавказзі, на Поволжі, у Туркестані, Сибіру та в інших містах, за українську соборність, створення власного самоврядування на українській етнічній території, за духовну єдність українства в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611 + Т3(4УКР)612

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сергійчук В.  
Український Крим / В. Сергійчук. - К. : Укр. Вид. Спілка, 2001. - 304 c. - укp.

На основі великого документального матеріалу висвітлено спільну історичну долю Криму й України. Особливу увагу приділено українській більшості півострова в період Кримського ханства, включенню Криму до українського народногосподарського комплексу з кінця XVIII ст. Проаналізовано перебіг подій, пов'язаних з процесом об'єднання Криму з Україною у 1918 р. та передання півострова УРСР у 1954 р. Наведено конкретні аргументи про те, що населення півострова завжди пов'язувало зростання свого добробуту в єднанні з Україною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606329 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського