Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ШАБУНІНА$<.>+<.>A=ВІКТОРІЯ$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Соколов О. Б. 
Фізико-хімічні особливості процесів під час екструзії та їх вплив на фазову діаграму і термоелектричні властивості матеріалів у системах BiVB2DTeVB3D - BiVB2DSeVB3D і SbVB2DTeVB3D - BiVB2DTeVB3D / О. Б. Соколов, С. Я. Скіпідаров, М. І. Дуванков, Г. Г. Шабуніна // Термоелектрика. - 2007. - № 4. - С. 47-53. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Шабуніна В. В. 
Еволюція західноєвропейського приватного права (історико-правовий аспект) : автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В. В. Шабуніна; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 16 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження еволюції західноєвропейського приватного права з часу його виникнення до сучасної уніфікації. Проаналізовано етапи розвитку концепції поділу права на публічне та приватне, досліджено вплив римського права на формування західноєвропейського приватного права у період середньовіччя. Розглянуто кодифікацію цивільного права західноєвропейських країн у XIX ст. та його розвиток у XX ст. Доведено, що формування та розвиток західноєвропейського приватного права відбувався під впливом римського цивільного права, звичаєвого, договірного права та судових прецедентів. Визначено особливості формування приватного права у державах континентальної й англо-саксонської правових традицій. Висвітлено еволюцію приватного права у різних західноєвропейських державах, охарактеризовано основні періоди його розвитку. З'ясовано причини уніфікації приватного права в усіх західноєвропейських державах, розглянуто шляхи її досягнення. Зроблено висновок, що уніфікація приватного права у європейських державах тісно пов'язана з їх економічною та політичною інтеграцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93г(0) + Х839(4)-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шабуніна В. В. 
Засоби діалогічної організації науково-навчальних текстів технічної галузі в сучасній українській мові : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / В. В. Шабуніна; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2010. - 20 c. - укp.

Висвітлено феномени полі- й інтертекстуальності в аспекті діалогічної організації навчального наукового тексту. Проаналізовано вияви мовної індивідуальності автора та його прихованих інтенцій у науково-навчальному тексті. Розкрито роль мовленнєвої поведінки адресанта у сприйнятті тексту комунікатами, визначено засоби авторизації в текстах науково-навчального підстилю. Охарактеризовано адресата науково-навчального тексту, його прагматичні сподівання, тактичні та стратегічні вияви специфіки адресованості навчального тексту. Виявлено, досліджено й охарактеризовано графостилістичні, лексико-семантичні, морфологічні та синтаксичні засоби діалогічної організації науково-навчальних текстів технічної галузі в аспекті стилістики ресурсів української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-227.4 + Ш141.14-712

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шабуніна В. В. 
Виникнення векселя та вексельних угод у країнах Західної Європи / В. В. Шабуніна // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2005. - Вип. 29. - С. 163-169. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4)212.21-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Шабуніна В. В. 
Еволюція західноєвропейського приватного права / В. В. Шабуніна // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2005. - Вип. 30. - С. 171-176. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4)03-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Лось І. П. 
Обгрунтування нормативу на вміст радіонуклідів у паливній деревині та оцінка його виправданості / І. П. Лось, Н. Д. Шабуніна, О. О. Орлов, В. П. Краснов, В. П. Ландін // Довкілля та здоров'я. - 2008. - № 2. - С. 19-22. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.694

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Аналіз вимог щодо порядку здійснення невідкладних заходів у разі виникнення радіаційних аварій та проведення йодної профілактики / І. П. Лось, О. Є. Тарасюк, Н. Д. Шабуніна, Н. Д. Семенюк // Довкілля та здоров'я. - 2013. - № 1. - С. 20-25. - укp.

Зауажено, що важливим заходом індивідуального захисту населення у разі виникнення радіаційної аварії є проведення йодної профілактики за допомогою препаратів стабільного йоду. Роздача стабільного йоду населенню - ефективний ранній контрзахід для захисту щитовидної залози, що є складовою частиною плану загального реагування на радіаційну аварію ядерного реактора. Мета йодної профілактики - максимальне зниження величини поглиненої дози в щитовидній залозі, обумовленій надходженням радіоактивних ізотопів йоду в організм і, тим самим, мінімізація ризику реалізації негативних наслідків на здоров'ї. Головним завданням планування і ефективного проведення йодної профілактики є забезпечення в найкоротші терміни усіх груп населення (в першу чергу дітей і ембріонів/плодів) препаратами стабільного йоду; ефективність йодної профілактики серед населення залежить від часу її проведення. Одним з уроків Чорнобиля став провал йодної профілактики. Тільки у Україні зроблені 7 460 операцій на щитовидній залозі у людей, які були дітьми під час аварії на ЧАЕС. Йодна профілактика в 1986 р. була проведена неефективно. Це обумовлено істотною затримкою в ухваленні рішень, проблемами зі сповіщенням населення і забезпеченням його препаратами стабільного йоду. Запропоновано рекомендації відносно проведення невідкладних заходів у разі виникнення радіаційних аварій в частині йодної профілактики населенню України.

Отмечено, что важным мероприятием индивидуальной защиты населения в случае возникновения радиационной аварии является проведение йодной профилактики с помощью препаратов стабильного йода. Раздача стабильного йода населению — эффективная ранняя контрмера для защиты щитовидной железы, являющаяся составной частью плана общего реагирования на радиационную аварию ядерного реактора. Цель йодной профилактики — максимальное снижение величины поглощенной дозы в щитовидной железе, обусловленной поступлением радиоактивных изотопов йода в организм и, тем самым, минимизация риска реализации негативных последствий на здоровье. Главной задачей планирования и эффективного проведения йодной профилактики является обеспечение в кратчайшие сроки всех групп населения (в первую очередь детей и эмбрионов/плодов) препаратами стабильного йода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.121.2 + Р126

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Рівень знань щодо радіаційного фактора та сприйняття радіаційного ризику молоддю міста Славутич / О. Є. Тарасюк , І. П. Лось, Н. Д. Шабуніна, Т. Є. Нездемовська // Довкілля та здоров'я. - 2013. - № 1. - С. 33-38. - укp.

Для з'ясування рівня знань про наслідки аварії на ЧАЕС і особливостей відношення населення до перспективи будівництва нових блоків на атомних електростанціях в Україні проведено тематичне опитування. Об'єктом дослідження були учні та студенти, що народилися після 1986 р., а також їх батьки - жителі м. Славутич. Аанкети містили питання про сприйняття наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відношення до ядерної енергетики і перспектив її розвитку в Україні. Зауважено, що хоча пройшло більше 26 років після аварії на ЧАЕС, більшість населення боїться впливу наслідків аварії на своє здоров'я і своїх близьких. Встановлено дуже низький рівень знань молоді м. Славутич відносно дій у разі можливої радіаційної аварії, базових знань про радіаційні чинники. Частина опитаних вважають, що інформація про реальні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС все ще приховується. Проте в м. Славутич кількість респондентів, що вважають будівництво нових енергоблоків можливим і що схвалюють його, істотно вище за показники в інших регіонах України. Суб'єктивна оцінка радіаційного ризику молоддю м. Славутич значно нижча, ніж в інших регіонах України.

Для выяснения уровня знаний о последствиях аварии на ЧАЭС и особенностей отношения населения к перспективе строительства новых блоков на атомных электростанциях в Украине проведен тематический опрос. Объектом исследования были ученики и студенты, родившиеся после 1986 г., а также их родители - жители г. Славутич. Аанкеты содержали вопросы о восприятии последствий аварии на Чернобыльской АЭС, отношении к ядерной энергетике и перспективам ее развития в Украине. Отмечено, что хотя и прошло более 26 лет после авари на ЧАЭС, большинство населения боится влияния последствий аварии на свое здоровье и здоровье своих близких. Установлен очень низкий уровень знаний молодежи г. Славутич относительно действий в случае возможной радиационной аварии, базовых знаний о радиационных факторах. Часть опрошенных считают, что информация о реальных последствиях аварии на Чернобильской АЭС все ще скрывается. Однако в г. Славутич количество респондентов, которые считают строительство новых энергоблоков возможным и одобряют его, существенно выше показетелей в других регионах Украины. Субъективная оценка радиацинного риска молодежью г. Славутич значительно ниже, чем в других регионах Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126 + Р36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Оцінка вмісту природних радіонуклідів в індустріальних залишках підприємств / Т. О. Павленко, М. В. Аксьонов, Н. Д. Шабуніна, М. А. Фризюк, О. Є. Тарасюк, Н. Л. Ковтонюк, Н. Д. Семенюк, О. В. Федоренко, О. В. Михайленко // Довкілля та здоров'я. - 2015. - № 1. - С. 21-24. - укp.

Проведено дослідження питомої активності ряду ПРН (226Ra, 232Th, 210Pb, 238U, 235U, 223Ra, 227Th, 40K) в залишках діяльності декількох підприємств нафтогазової галузі України. Виконано розрахунок первинних статистичних показників рівнів питомої активності ПРН в залишках по кожному підприємству. Встановлено, що на двох підприємствах у сухому осаді за всіма вказаними ПРН рівень звільнення МАГАТЕ за питомою активністю ПРН в матеріалах 1Бк.г1(1000 Бк.кг) не перевищений. Внаслідок недостатньої кількості дослідженого матеріалу рекомендовано провести додаткові вимірювання залишків виробничої діяльності з цих підприємств. На двох підприємствах в чотирьох радіонуклідах (210Pb, 226Ra, 232Th, 238U) у відходах переробки нафтопродуктів у сухому осаді перевищується рівень звільнення МАГАТЕ. На цих підприємствах запропоновано ввести регулюючий контроль.

Проведено исследование удельной активности ряда ЕРН (226Ra, 232Th, 210Pb, 238U, 235U, 223Ra, 227Th, 40K) в остатках деятельности нескольких предприятий нефтегазовой отрасли Украины. Выполнен расчет первичных статистических показателей уровней удельной активности ЕРН в остатках по каждому предприятию. Установлено, что на двух предприятиях в сухом осадке по всем указанным ЕРН уровень освобождения МАГАТЭ по удельной активности ЕРН в материалах 1Бк.г1(1000 Бк.кг) не превышен. Принимая во внимание недостаточное количество исследованного материала, рекомендовано провести дополнительные измерения остатков производственной деятельности с этих предприятий. На двух предприятиях по четырем радионуклидам (210Pb, 226Ra, 232Th, 238U) в отходах переработки нефтепродуктов и сухом осадке превышается уровень освобождения МАГАТЭ. На этих предприятиях предложено ввести регулирующий контроль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.691

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Людина в інформаційному просторі : матеріали III Всеукр. наук.-практ. конф., 14 листоп. 2018 р. / ред.: В. І. Маслак, Л. В. Бутко, Д. П. Василенко, В. В. Шабуніна; Кременчуц. нац. ун-т ім. М. Остроградського, Нац. металург. акад. України, ВНЗ Укоопспілки "Полтав. ун-т економіки і торгівлі". - Кременчук, 2018. - 161 c. - укp.

Викладено результати досліджень із розвитку інформаційного суспільства в Україні та світі в історичному контексті та крізь призму сучасних подій. Установлено вплив мережевого суспільства на політичні процеси в Україні. Досліджено особливості волонтерської діяльності студентів в умовах кризових викликів сучасності. Увагу приділено питанню використання соціальних медіа в роботі сучасної бібліотеки. Подано інформацію про документаційно-інформаційний потенціал закладів загальної середньої освіти як підгрунтя їх ефективної діяльності. Наведено аналітичну характеристику україномовного й англомовного видання журналу National Geographic Magazine. Визначено роль і місце кришталю у світовому виробництві скла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(4УКР) + Ч62 с51 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА832966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Саранча В. І. 
Культурна пам'ять про першу світову війну: регіональний вимір / В. І. Саранча, В. В. Шабуніна, О. М. Тур, Л. В. Бутко, Д. П. Василенко // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб. - 2020. - Вип. 35. - С. 27-34. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто особливості формування культурної пам'яті про Першу світову війну в євроатлантичній спільноті й Україні, визначено вплив національного наративу та інших чинників на цей процес. На основі архівних матеріалів, публікацій у пресі та мемуарів сучасників подій охарактеризовано основні етапи формування культурної пам'яті про Першу світову війну в населення Полтавської губернії (області). Задля успішного формування "нової культурної пам'яті" про Велику війну 1914 - 1918 рр. запропоновано низку заходів щодо створення "місць пам'яті" на регіональному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)532 + Ч111.154

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Маслак В. І. 
Блогінг як специфічне явище культурної діяльності та комунікації в соціумі: генеза та метаморфози значеннєвого поля / В. І. Маслак, О. М. Тур, В. В. Шабуніна, В. І. Саранча // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб. - 2020. - Вип. 35. - С. 109-115. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розглянуто генезу та метаморфози поняттєвого поля блогінгу як специфічного явища культурної діяльності та комунікації в соціумі. З'ясовано, що одним із найбільш обговорюваних феноменів мережевої культури є блог. Проаналізовано соціокомунікаційні, соціологічні, філологічні, політологічні, культурологічні, філософські розвідки вчених, присвячені блогінгу; простудійовано генезу цього специфічного явища культурної діяльності. Доведено, що дослідниками пропонуються досить різні визначення поняття "блог" як у межах журналістики, комунікології та лінгвістики, так і в міждисциплінарному контексті. Однозначна думка про те, через яку дефініцію найбільш доцільно витлумачувати сучасний блог, у сучасній науці відсутня.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шабуніна В. В. 
Феномен скандалу як специфічної форми соціокультурної комунікації / В. В. Шабуніна, О. М. Тур, Д. П. Василенко, В. І. Саранча // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб. - 2020. - Вип. 35. - С. 122-127. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто феномен скандалу як суспільного явища, подано його типологію, виокремлено позитивні й конструктивні ознаки феномену. Проаналізовано скандал як форму соціокультурної комунікації, визначено стадії його розгортання, специфічні риси, соціальні функції, комунікаційні особливості. Ураховано деструктивний вплив скандалу на соціальні відносини. Доведено, що скандал є екстремальним видом комунікації, потужним фактором формування громадської думки в сучасному соціокультурному просторі під впливом глобалізаційних процесів у інформаційній сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Василенко Д. П. 
Соціокультурні аспекти архітектурного планування міста в період 1959 - 1975 років (на прикладі міста Кременчука Полтавської області) / Д. П. Василенко, В. І. Саранча, В. В. Шабуніна, О. В. Чернявська // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб. - 2021. - Вип. 37. - С. 41-47. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто соціокультурні аспекти архітектурного планування на прикладі м. Кременчука Полтавської області. Окреслено регіональні особливості архітектурного планування, що яскраво відображають дух історичної епохи кінця 50 - 70 років ХХ століття. Хронологічними межами дослідження визначено 1959 - 1975 роками, коли розпочинається активний процес відбудови житлового і соціокультурного фонду м. Кременчука. Наведено причини розширення архітектурної мережі соціально-культурних об'єктів у Кременчуці. Проаналізованого темпи будівництва соціокультурних об'єктів міста та виявлено підстави його подальшої активізації, що з'явилися в окреслений період. До соціокультурних об'єктів віднесено: школи, дошкільні навчальні заклади, кінотеатри, палаци культури, парки, сквери тощо. На основі архівних документів визначено відсоток забезпеченості потреб містян соціокультурними об'єктами, введеними в експлуатацію в 1959 - 1975 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82-022.5(4УКР-4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського