Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=САЄВИЧ$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ГЕОРГІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Чмиленко Ф. О. 
Хімічні елементи і речовини в організмі людини - у нормі та в патології = Химические элементы и вещества в организме человека в норме и при патологии : Укр.-рос. довід. / Ф. О. Чмиленко, Т. С. Чмиленко, Ю. С. Сапа, О. В. Саєвич. - Д. : Вид.во Дніпропетр. нац. ун-ту, 2006. - 216 c. - Бібліогр.: 130 назв. - укp. - рус.

Наведено дані про вміст хімічних елементів і речовин в організмі людини та в біологічних (фізіологічних) рідинах.

Приведены данные о содержании химических элементов и веществ в организме человека и в биологических (физиологических) жидкостях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*72я2 + Р252.0я2 + Ш141.4-434:Е/Р + Ш141.2-434:Е/Р

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС42762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Саєвич Й. Й. 
Українські військовополонені в таборах Німеччини: фінансово-господарська і культурно-освітня діяльність (1914 - 1918 рр.) / Й. Й. Саєвич // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 571. - С. 244-249. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Проаналізовано фінансово-господарську та культурно-освітню діяльність, побут військовополонених українців у таборах Німеччини під час Першої світової війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)532.2-92=УКР + Т3(4УКР)524-68...8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Данилюк О. В. 
Математична модель розширення оглядовості електричних мереж, які частково оснащені засобами телеметрії / О. В. Данилюк, С. В. Дьяченко, Р. В. Саєвич, Я. Д. Міркевич // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 596. - С. 147-151. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено математичну модель та алгоритм розширення оглядовості електричних мереж, які частково оснащені засобами телеметрії. Застосування такого підходу значно підвищить якість розв'язання задачі оцінювання стану режиму електричної мережі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-01с116

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Саєвич Й. Й. 
Військовополонені українці в таборах Австро-Угорщини і Німеччини в період Першої світової війни: вишкіл та організація побуту : Автореф. дис... канд. іст. наук / Й. Й. Саєвич; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2007. - 19 c. - укp.

На підставі здобутків вітчизняної та зарубіжної історіографії, аналізу нових архівних документів, матеріалів і спогадів учасників подій узагальнено роль українського політикуму в утворенні таборів військовополонених українців російської армії в Австро-Угорщині та Німеччині, національно-патріотичну та культурно-освітню працю галицько-буковинських і наддніпрянських громадсько-політичних діячів серед полонених українців. Показано матеріально-побутові умови табірного життя та їх вплив на піднесення національної свідомості українського вояцтва, діяльність табірних кооперативних структур. Досліджено військово-політичну роботу українського політичного проводу з метою організації збройних формувань Української національно-демократичної революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)532.2-92 + Ц4,8(4УКР)1:611/612 + Т3(4УКР)524-68...6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Саєвич І. Г. 
Назви музичних інструментів у сучасній російській мові: функціональний та культурологічний аспекти : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / І. Г. Саєвич; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 1999. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено багатоаспектному вивченню назв музичних інструментів (НМІ) у російській мові. Тематичну групу НМІ розглянуто як фрагмент мовної картини світу з урахуванням інтегрованого образу сфер функціонування одиниць: як термінів та загальновживаних слів. Виявлено когнітивні стратегії номінації музичних інструментів. Семантична та прагматична специфіка визначена на підставі зіставлення з назвами артефактів та музичними термінами, а національно-культурна своєрідність - у порівнянні з українськими відповідниками. Розкрито способи мовної об'єктивації естетичної оцінки у проекції на НМІ. На прикладі концептуального аналізу однієї з найтиповіших лексем досліджено залежність амбівалентного емоціогенного потенціалу назви від практичного досвіду людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-34:Щ

Шифр НБУВ: РА307446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Саєвич О. В. 
Особливості прискореної пробопідготовки біомедичних об'єктів : автореф. дис. ... канд. хім. наук: 02.00.02 / О. В. Саєвич; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород, 2009. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г4 с5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Спірідонова І. М. 
Вплив методів і режимів насичення на типи та кількість дефектів боридного шару / І. М. Спірідонова, О. В. Саєвич, В. П. Федаш, В. І. Мостовий // Фізика і хімія твердого тіла. - 2009. - 10, № 3. - С. 618-621. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено залежність появи тріщин від часу борирування - у разі збільшення часу процесу спостерігається збільшення та поглиблення тріщин (за постійної густини струму). Зміна температурного режиму має вирішальне значення на кількість активних центрів і швидкість дифузії та масопереносу. Поєднання електролізного борирування з подальшим відпалом дозволяє одержувати як найменш дефектні та досконалі боридні шари. Дослідження виникнення дефектів свідчать про можливість їх подальшого зникнення внаслідок процесів масопереносу. З цієї точки зору виникає підрозділ дефектів на групи: дефекти, які за певних режимів або подальших обробок заліковуються, і які усунути неможливо.


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.643-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Саєвич Й. Й. 
Речове забезпечення у військовій частині (на кораблі) Збройних Сил України в мирний час : навч. посіб. для слухачів, курсантів та студ. ВНЗ / Й. Й. Саєвич, С. В. Скрипник, Р. І. Сапіга, С. І. Задерієнко, Л. Н. Худа, Я. В. Бабій. - Л. : Акад. сухопут. військ, 2012. - 407 c. - Бібліогр.: с. 396-400 - укp.

Викладено категорійно-понятійний апарат положень з організації військового господарства, речового забезпечення війск, організаційних заходів з планування забезпечення військ і особового складу речовим майном, порядку зберегання, експлуатації, ремонту речового майна, фінансування, планування і контролю господарської діяльності речової служби. Вміщено матеріали зы створення речової служби Збройних сил Украъни. Висвытлено основи організації військового господарства, планування господарської діяльності речової служби війскової частини, обліку і звітності тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц7(4УКР)44 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Саєвич І. Г. 
Теорія картини світу: ключові поняття / І. Г. Саєвич // Лінгвістика. - 2012. - № 2. - С. 18-28. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

З'ясовано обсяг ключових понять теорії картини світу: "картина світу", "модель світу", "образ світу". Розглянуто характер кореляції між різними типами картини світу: міфологічною та науковою, наївною та науковою, мовною та концептуальною. Наголошено на важливості врахування наукової парадигми та методологічної основи дослідження під час визначення термінологічних домінант: "модель світу" у структуралістських дослідженнях або "образ світу" за культурологічного підходу до мовних явищ. Зазначено, що спосіб концептуалізації світу (наївною чи науковою свідомістю), виражений у мовній картині світу, не завжди чітко розмежовується.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мироненко В. 
Проблема формування цілісного світогляду у вищій школі / В. Мироненко, І. Саєвич // Освіта і упр.. - 2008. - 11, № 1. - С. 67-70. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що університетська освіта традиційно ставить своєю метою не тільки підготовку вузького фахівця в тій чи іншій галузі, але і формування цілісного світогляду у того, хто навчається. Підкреслено, що університетська освіта повинна надати метод наукового пізнання навколишнього світу - "знання про те як добувати знання". Обгрунтовано завдання освітян: збереження традиційної цілісності освіти з акцентом на прикладних дисциплінах, як того вимагає час. Розкрито шляхи вирішення цього завдання як для профільних, так і для суміжних дисциплін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.350.0 + Ч484(4УКР)711

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Стохмаль А. 
Пневмонія при пологах як маска післяпологової кардіоміопатії у 28-річної пацієнтки в ранньому післяпологовому періоді / А. Стохмаль, Т. Мілевич, М. Саєвич, Б. Росек-Рушар, К. Заєць, Р. Дрвіла, А. Секанска, М. Вуйцик, Д. Мондрошкевіч, Є. Циммер-Сатора, М. Цвінар, Ц. Бегейовіч // Репродуктив. эндокринология. - 2014. - № 2. - С. 92-94. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Описано рідкісний клінічний випадок перинатальної кардіоміопатії (ПКМ) як форми дилатаційної кардіоміопатії з невідомою етіологією. ПКМ діагностовано на восьму добу після пологів у пацієнтки з лихоманкою та діагнозом загальної інфекції (пневмонії), що маскувало симптоми хвороби серця. Ехокардіографічне дослідження, проведене на дев'яту добу після пологів, підтвердило ознаки кардіоміопатії. Хвора перебувала в стаціонарі, де проводилося лікування ПКМ і пневмонії, в результаті чого її стан покращився і відбулася нормалізація лабораторних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.226.410.1

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Саєвич О. В. 
Вплив мікрохвильового сушіння на структуру желатину / О. В. Саєвич, О. О. Чернушенко // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2018. - Вип. 18, т. 1. - С. 167-173. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження зміни фізико-хімічних властивостей желатину, що був отриманий із застосуванням мікрохвильової сушки. Проаналізовано вплив мікрохвильового випромінювання на ступінь набухання та зміну в'язкості желатину. За даними кінетичного досліджування процесу набухання зразків желатину визначено константи швидкості набухання. Під впливом мікрохвильового поля відбувається зміна структури системи желатин - вода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л753-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Саєвич І. Б. 
Дослідження вмісту хімічних елементів методом атомно-емісійної спектрометрії з індуктивно зв'язаною плазмою / І. Б. Саєвич, Т. Г. Стасів // Вимірюв. техніка та метрологія : міжвід. наук.-техн. зб. - 2019. - Вип. 80 (ч. 1). - С. 21-23. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Актуальність теми дослідження якості та безпечності дитячих іграшок зумовлена ймовірністю використання у виробництві дитячих іграшок небезпечних матеріалів, що може призвести до завдання шкоди як навколишньому середовищу, так і безпосередньо здоров'ю дитини. Хімічний композитний склад іграшки або її окремих складових не повинен негативно впливати на організм дитини під час її використання, особливо у випадках ковтання, вдихання або торкання до шкіри, слизової оболонки, очей. Також необхідно врахувати новітні технологічні досягнення на ринку іграшок, що порушили нові питання сучасності щодо безпеки іграшок і призвели до збільшення занепокоєння серед споживачів. Законодавчі вимоги щодо безпечності дитячих іграшок сьогодні постійно переглядають, деякі їх аспекти стали жорсткішими. У зв'язку з введенням в дію нових вимог нормативної документації щодо якості та безпечності дитячих іграшок істотну увагу звернено власне на вміст токсичних елементів у іграшках, які класифіковано на 3 категорії матеріалів для іграшок. Важливим є вибір сучасного методу дослідження вмісту хімічних елементів в аналізованих зразках дитячих іграшок, який надасть можливість гарантувати якість та достовірність результатів. Застосування атомно-емісійного спектрометра з індуктивно зв'язаною плазмою розширює можливості дослідження вмісту більшості відомих хімічних елементів і встановлення вмісту хімічних елементів у іграшках зокрема. Наведено результати визначення фактичного вмісту хімічних елементів у дитячих іграшках третьої категорії вітчизняного та зарубіжного виробництва методом атомно-емісійної спектрометрії з індуктивно зв'язаною плазмою. Проаналізовано отримані результати визначення вмісту хімічних елементів досліджуваних зразків іграшок дитячих щодо відповідності вимогам чинного законодавства в сфері безпечності іграшок.


Індекс рубрикатора НБУВ: М743-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Саєвич І. Б. 
Дослідження вмісту хімічних елементів методом атомно-емісійної спектрометрії з індуктивно зв'язаною плазмою / І. Б. Саєвич, Т. Г. Стасів // Вимірюв. техніка та метрологія : міжвід. наук.-техн. зб. - 2019. - Вип. 80 (ч. 1). - С. 21-23. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Актуальність теми дослідження якості та безпечності дитячих іграшок зумовлена ймовірністю використання у виробництві дитячих іграшок небезпечних матеріалів, що може призвести до завдання шкоди як навколишньому середовищу, так і безпосередньо здоров'ю дитини. Хімічний композитний склад іграшки або її окремих складових не повинен негативно впливати на організм дитини під час її використання, особливо у випадках ковтання, вдихання або торкання до шкіри, слизової оболонки, очей. Також необхідно врахувати новітні технологічні досягнення на ринку іграшок, що порушили нові питання сучасності щодо безпеки іграшок і призвели до збільшення занепокоєння серед споживачів. Законодавчі вимоги щодо безпечності дитячих іграшок сьогодні постійно переглядають, деякі їх аспекти стали жорсткішими. У зв'язку з введенням в дію нових вимог нормативної документації щодо якості та безпечності дитячих іграшок істотну увагу звернено власне на вміст токсичних елементів у іграшках, які класифіковано на 3 категорії матеріалів для іграшок. Важливим є вибір сучасного методу дослідження вмісту хімічних елементів в аналізованих зразках дитячих іграшок, який надасть можливість гарантувати якість та достовірність результатів. Застосування атомно-емісійного спектрометра з індуктивно зв'язаною плазмою розширює можливості дослідження вмісту більшості відомих хімічних елементів і встановлення вмісту хімічних елементів у іграшках зокрема. Наведено результати визначення фактичного вмісту хімічних елементів у дитячих іграшках третьої категорії вітчизняного та зарубіжного виробництва методом атомно-емісійної спектрометрії з індуктивно зв'язаною плазмою. Проаналізовано отримані результати визначення вмісту хімічних елементів досліджуваних зразків іграшок дитячих щодо відповідності вимогам чинного законодавства в сфері безпечності іграшок.


Індекс рубрикатора НБУВ: М743-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70321 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського