Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (53)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Попович І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дворник В. М. 
Протезний стоматит у пацієнтів з цукровим діабетом: корекція психоемоційного напруження / В. М. Дворник, І. Ю. Литовченко, І. Ю. Попович, І. А. Голованова, І. Л. Дворник, О. В. Муравльова, Л. Б. Єрис, О. І. Тесленко // Мед. перспективи. - 2023. - 28, № 2. - С. 127-135. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Високий рівень хронічного емоційного напруження впливає на виникнення та посилює тяжкість перебігу хвороб слизової оболонки порожнини рота та внутрішньої патології. Мета роботи - підвищити ефективність лікування протезного стоматиту в пацієнтів з цукровим діабетом (ЦД) на фоні психоемоційного напруження шляхом його корекції. Для об'єктивної оцінки стану психоемоційного напруження проведене психологічне тестування за методом D. Taylor 230 осіб, віком 19 - 70 років, серед яких 85 пацієнтів мали діагноз ЦД - основна група; 145 осіб були без внутрішніх хвороб - дві контрольні групи, у 2005 - 2015 та у 2022 рр. Загальне обстеження та лікування за відповідними протоколами пацієнтів основної групи - 46 жінок та 39 чоловіків, віком 19 - 70 років, проводилось лікарями-ендокринологами. Стоматологічне обстеження та лікування протезного стоматиту проведене у 12 пацієнтів з ЦД, які мали високий рівень загальної тривожності за методом D. Taylor. Застосовано метод лікування: після корекції протеза, санації ротової порожнини призначали аплікації на ділянки протезного ложа, найчастіше схильні до травматизації, мазі тіотриазолін 2 %, курсом 7 - 10 днів. Для загальної терапії додатково призначали препарат стрес-протективної дії, який коригує психоемоційне напруження в пацієнтів з цукровим діабетом, тіотриазолін перорально, курсом 30 днів. У пацієнтів основної групи реєстрували високий рівень загальної особистісної тривожності у 21,63 % респондентів та середній з тенденцією до високого - у 54,29 % осіб. Лікарю-стоматологу в багатьох випадках слід знати рівень психоемоційного напруження пацієнта для обгрунтування індивідуального підходу в лікувальних заходах та підтримувальній терапії щодо вибору лікарських засобів і методів. Запропонований метод терапії протезного стоматиту має індивідуальний підхід, включає препарат стрес-протективної дії тіотриазолін, що коригує психоемоційне напруження, дозволяє досягти стійкої ремісії захворювання.



Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Зайцев А. В. 
Методологія вивчення сумісності і оцінки показників стану запалення пародонту та оральної мікробіоти / А. В. Зайцев, О. М. Бойченко, Н. В. Котелевська, І. Ю. Попович, А. К. Ніколішин // Вісн. стоматології. - 2023. - 47, № 1. - С. 77-81. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На сьогодення вважається, що причиною розвитку запальних захворювань пародонту є вплив мікробного вмісту зубної бляшки на тканину та локальна тканинна відповідь на нього. Інтенсивність місцевої тканинної відповіді варіює в залежності від проявлення місцевих патофізіологічних реакцій у відповідь на пошкодження та від залучення системних реакцій організму. Для оцінки стану пародонтологічного статусу до та після проведеного лікування користуються різними показниками, що характеризують стан тканин пародонту. До них відносять індексну оцінку стану тканин пародонта: гінгівальні - PMA (за модифікацією Parma, 1960), гінгівальний індекс за Silness-Loe (1964), і пародонтальні РІ за Russel (1956), індекс SPITN (1982). Вищезазначений індекс РМА (папілярно-маргінально-альвеолярний), запропонований Masser і модифікований Parma у 1960 p., використовується для оцінки запального процесу в яснах, тобто, стану патофізіологічної реакції в них. Оцінка стану оральної гігієни здійснюється за допомогою гігієнічних індексів: гігієнічного індексу за Федоровим-Володкіною (1970), гігієнічного індексу за Green-Vermillion (OHI-S, 1964) та ін. Спрощений індекс гігієни ротової порожнини OHI-S використовується для виявлення зубного нальоту та зубного каменю, тобто, організації дентальної біоплівки. Але фахівцю часом буває важко зорієнтуватися у формуванні стратегії щодо лікування через неадекватну інтерпретацію сумісності зазначених показників. В таких випадках на допомогу треба залучати математичні методи. Мета дослідження - створення методики, яка дає уявлення щодо сумісності і оцінки показників стану орального мікробіому людини та запалення пародонта з метою використання її в стоматологічній практиці. Матеріалами слугували дані досліджень, які характеризують представників орального мікробіоценозу та проявлення у відповідь на це місцевих патофізіологічних реакцій. А саме було обрано студентську молодь віком від 20 - 24 роки в кількості 61 особи, яких було поділено на дві групи. В першу групу увійшло 16 юнаків та 14 дівчат. Друга група складалась із 15 юнаків та 16 дівчат. В усіх було діагностовано генералізовану форму хронічного катарального гінгівіту. За метод, було обрано елементи математичного аналізу, а саме вивчення графіків функцій, які отримані за допомогою апроксимації, здійсненої за допомогою комп'ютерної програми Excel 2010. Використано методику визначення сумісності і оцінки показників стану орального мікробіому людини та запалення пародонту підтверджує кореляцію цих складових. Графічне відображення дає змогу зробити висновок щодо ефективності лікування та динаміку клінічного стану пацієнтів. Використання запропонованої методики в стоматологічній практиці дозволить в диспансерних групах прогнозувати стан пародонту та визначати оптимальні строки підтримуючої терапії.



Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Гоптарьова Н. В. 
Прогнозування змін інженерно-геологічних умов ділянок при будівництві привишкових споруд свердловин / Н. В. Гоптарьова, І. І. Попович, Н. В. Броніцька, О. В. Палійчук, Л. В. Уграк, А. М. Стиславська // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2022. - № 4. - С. 53-61. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Актуальність досліджень зумовлена необхідністю забезпечення промисловості вуглеводневою сировиною. На сьогодні для забезпечення потреб промисловості та збільшення енергонезалежності України доцільно проводити розробку родовищ вуглеводнів, тому виникає потреба в бурінні і освоєнні нових свердловин. Однією з таких є нафтова свердловина 914-Пасічнянська, навколо якої планується будівництво комплексу привишкових споруд з метою її обслуговування. Відповідно до цієї мети слід провести комплекс інженерно-геологічних досліджень та робіт, спрямованих на детальне вивчення геологічних умов території будівництва. Основним завданням роботи є вивчення природних умов майданчика свердловини 914-Пасічнянська із розміщеними на ньому привишковими спорудами, оцінка взаємодії привишкових споруд із навколишнім середовищем, обгрунтування їх інженерного захисту. Об'єкт досліджень - процес взаємодії споруд із грунтовою основою, явища їх можливого просідання та несуча здатність інженерно-геологічних елементів (ІГЕ). Предметом досліджень є інженерно-геологічні умови території. У більш вузькому значенні - це характеристики всіх виділених ІГЕ, визначення рівня грунтових вод, оцінка зсувонебезпечності схилу та прогноз розвитку несприятливих фізико-геологічних процесів. Використано такі дослідження, як буріння свердловин з відбором монолітів і проб грунту; лабораторні дослідження фізико-механічних властивостей грунтів; камеральна обробка матеріалів. Завдяки бурінню свердловин з відбором монолітів і проб грунту були отримані: схема розташування свердловин, позначки границь ІГЕ, нашарування грунтів, зразки грунту для лабораторних досліджень. Результати, одержані в роботі, рекомендується застосовувати при будівництві привишкових споруд свердловини No 914. Ці результати доповнюють знання про геологічну будову даного регіону та Скибової зони складчастої області Українських Карпат.



Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Попович І. Ю. 
Клінічна оцінка прямої реставрації з використанням внутрішньоканальних штифтів у найближчі та віддалені терміни спостереження / І. Ю. Попович // Вісн. стоматології. - 2022. - 43, № 1. - С. 24-28. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Нині зруйновану коронкову частину зуба можна відновити прямим, непрямим чи комбінованим методом. Кожен із цих методів має свої переваги та недоліки. Пряма реставрація надає можливість виконати заміщення дефекту коронкової частини зуба в одне відвідування одразу після обтурації кореневих каналів та запобігти розвитку ускладнень у найближчі та віддалені терміни спостереження. Мета дослідження - порівняння клінічної ефективності прямої реставрації девітальних різців із використанням внутрішньоканальних штифтів у найближчі та віддалені терміни спостережень. Для досягнення поставленої мети була проведена реставрація девітальних різців із використанням трьох видів внутрішньоканальних штифтів. Залежно від виду конструкції були сформовані три клінічні групи. Кожна група складалась із 20 пацієнтів. Пацієнтам першої групи коронкову частину зуба відновлювали за допомогою металевих анкерних штифтів "Vitaplant" (Україна), зафіксованих на склоіономірний цемент, модифікований композитом "FUJI plus" (Японія, GS), та фотополімерного матеріалу "Esthet X" (Великобританія, Dentsply Sirona). Пряму реставрацію коронкової частини у другій групі проводили за допомогою фотополімерного матеріалу "Еста-3" (Україна, "Еста") та склопластикових "ПАСС" штифтів (Україна, "Еста"), зафіксованих на композитний цемент подвійного твердіння "ЦАПО" (Україна, "Еста"). Третю групу становили пацієнти, у яких коронкові частини різців були відновлені за допомогою скловолоконних штифтів фірми "J-dental" (Сполучені Штати Америки, J-dental), які були зафіксовані на композит подвійного твердіння "Сalibra" (Великобританія, Dentsply Sirona), та фотополімерного матеріалу "Esthet X" (Великобританія, Dentsply Sirona). Оцінку виконаної прямої реставрації коронкової частини зуба проводили клінічно за загальноприйнятими критеріями. Вивчено анатомічну форму, крайову адаптацію, шорсткість поверхні реставрації, наявність крайового забарвлення, кольорової відповідності, вторинного карієсу та стан контактного пункту. Дані критерії оцінювали у день реставрації через шість, дванадцять місяців, два, три та п'ять років після відновлення коронкової частини зуба. Висновки: результати клінічного дослідження свідчать про доцільність використання еластичних штифтів як внутрішньоканальних конструкцій для проведення прямої реставрації коронкової частини девітальних різців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р661.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Попович І. Ю. 
Оцінка стану тканин пародонта зубів, межуючих з кінцевим дефектом зубного ряду при їх заміщенні різними конструкціями / І. Ю. Попович // Вісн. стоматології. - 2022. - 46, № 4. - С. 32-35. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

На сьогоднішній день заміщення кінцевого дефекту зубного ряду можливе з використанням знімних протезів та дентальних імплантатів. Особливо актуально постає це питання у пацієнтів із хронічним генералізованим пародонтитом (ХГП), які мають резорбцію альвеолярного відростку верхньої та нижньої щелепи. Однією з умов для досягнення ремісії та стабілізації запально-дистрофічного процесу в тканинах пародонта є рівномірномірний розподіл навантаження під час жування. Мета дослідження - оцінка стану тканин пародонта зубів, які межують з кінцевим дефектом зубного ряду при заміщенні дефектів різними конструкціями у найближчі терміни спостереження (два роки). Для досягнення поставленої мети проведено заміщення кінцевих дефектів зубних рядів за допомогою знімних бюгельних протезів з кламерною фіксацією (1-ша група) та дентальних імплантатів Alpha dent active bio (2-га група). У кожній групі було по 15 пацієнтів із ХГП 1 ступеня тяжкості. Використання кламерів у бюгельних протезів дозволяло зменшити їх негативний вплив на тканини пародонта опорних зубів за рахунок перерозподілу жувального навантаження. Дентальні імплантати Alpha dent active bio мали трикутну форму тіла імплантату на рівні переходу кортикальної кістки в спонгіозну, за рахунок цього досягалась необхідна первинна стабілізація і гарний антиротаційний ефект імплантату. Протезування на дентальних імплантатах здійснювали за двохетапною методикою. Всім пацієнтам проведено всебічне клінічне обстеження з використанням як загальноприйнятих стоматологічних методів так і заповнення пародонтограми з використанням пародонтометра "Pa-on Parometer", періотестеру "Periotest M" для визначення ступеня рухомості зубів та рентгенологічних методів дослідження. Вихідні значення втрати епітеліального прикріплення в обох групах були в межах 3,5 мм, значення періотестометрії зубів межуючих із кінцевим дефектом зубного ряду від +8 до +19, резорбція альвеолярного відростку до 1/3 довжини кореня зуба. Всім пацієнтам був проведений курс лікування після якого вони знаходились під диспансерним наглядом у лікаря-стоматолога. Оцінку місцевого статусу та стану зубів, які граничили з дефектом проводили через 6, 12 та 14 місяці після закінчення протезування. Визначено ступінь резорбції кісткової тканин навколо зубів, їх рухомість та втрату епітеліального прикріплення. Усі результати дослідження були оброблені з використанням методів варіаційної статистики для малих вибірок. Висновки: результати проведеного дослідження свідчать про доцільність відновлення кінцевих дефектів зубних рядів у пацієнтів із ХГП 1-го ступеня за допомогою дентальних імплантатів Alpha dent active bio. Даний метод призводить до зменшення жувального навантаження на опорні тканини зубів, особливо межуючих із дефектом зубного ряду. Створено умови для досягнення ремісії і стабілізації у пацієнтів із ХГП та покращують життя останніх.



Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ентропія, гармонія, синхронізація та їх нейро-ендокринно-імунні кореляти : монографія / А. І. Гоженко, М. М. Корда, О. О. Попадинець, І. Л. Попович; Український науково-дослідний інститут медицини транспорту, Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського. - Одеса : Фенікс, 2021. - 231 c. - Бібліогр.: с. 215-231 - укp.

Узагальнено дані літератури та результати власних досліджень зв'язків інформаційних параметрів - ентропії, гармонії та синхронізації - з параметрами нейро-ендокринно-імунного комплексу експериментальних тварин і пацієнтів курорту Трускавець. Продемонстровано, що інформаційні параметри, передовсім ентропія, є маркерами інтегрального стану нейро-ендокринно-імунного комплексу, відповідального за адаптацію організму до несприятливих факторів фізичної, хімічної і біологічної природи. Зокрема проведено факторний аналіз інформаційного поля параметрів нервових регуляторних структур та імунітету. Описано індивідуальні особливості ентропії параметрів нервових регуляторних структур. Висвітлено особливості нейро-імунного комплексу в осіб із різним станом ентропії нервових регуляторних структур. Визначено зв'язки між ентропією параметрів нейро-імунного комплексу та газорозрядної візуалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*711 + Е70*739.1 + Е70*74

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Інноваційні технології в практику ендодонтії : [монографія] / А. К. Ніколішин, І. Ю. Попович, Т. Д. Бублій, Ю. В. Сідаш, Н. В. Котелевська, С. І. Геранін; ред.: А. К. Ніколішин; Українська медична стоматологічна академія. - Полтава : Укрпромторгсервіс, 2021. - 112 c. - Бібліогр.: с. 106-112 - укp.

Наведено наукові роботи співробітників кафедри терапевтичної стоматології Української медичної стоматологічної академії з ендодонтії. На основі мікробіологічних, біохімічних, морфогістохімічних, клінічних досліджень розроблено та запроваджено в практичну стоматологію нові ефективні методи ендодонтичного лікування хворих з ускладненим карієсом: односеансний метод лікування пульпіту з використанням гемокоагулюючих і фібринолітичних лікарських засобів, застосування дозованого вакууму в лікуванні гострих і загострених форм верхівкових періодонтитів, застосування вітчизняного апарата "UFL-122" для фото дезінфекції системи мікроканалів і нових матеріалів для постійної обтурації кореневих каналів, розробка і застосування вітчизняних склопластикових штифтів "ПАСС" і композитного цементу "ЦАПО" ("ЕСТА", Україна) для зміцнення реставрацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Рибалов О. В. 
Моніторинг якості оформлення медичної документації випускниками-стоматологами / О. В. Рибалов, І. Ю. Литовченко, Н. М. Іленко, Е. В. Ніколішина, І. Ю. Попович // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 1. - С. 222-226. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка якості заповнення та написання медичної документації на поліклінічному стоматологічному прийомі пацієнтів студентами-випускниками Української медичної стоматологічної академії. Проведено аналіз оформлення амбулаторних карт 528 пацієнтів обласної стоматологічної поліклініки м. Полтава, які заповнювались студентами-випускниками медичної академії за 5 років (2014 - 2018 рр.). Порівняльний аналіз заповнення медичної документації із результатами аналогічного виду дослідження у 2006 р. показав, що студенти і випускники даної академії більш ретельно стали оформляти облікову форму 043/о - "Медична карта стоматологічного хворого". Висновки: аналіз проведеної роботи з оцінки оформлення медичної документації студентами-випускниками довів, що під час практичних занять слід звертати увагу на правильність і об'єктивність заповнення кожної графи амбулаторних карт пацієнтів, що важливо для медичної, наукової та юридичної сфери діяльності. Якісне, чітке, послідовне заповнення студентами кожного курсу облікових форм сприяє розвитку в них професійних навичок роботи з медичними документами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Попович І. Ю. 
Можливості лікування пацієнтів із хронічним генералізованим пародонтитом / І. Ю. Попович, Т. О. Петрушанко // Вісн. стоматології. - 2020. - 36, № 2. - С. 27-33. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Надано оцінку підвищення ефективності лікуання хворих на хронічний генералізований пародонит (ХГП) з урахуванням сучасної стратегії та тактики курації пацієнтів із ХГП. Проведено обстеження 204 пацієнтів із ХГП I, II, III ступенів тяжкості. Результати всебічного обстеження стали основою для складання плану лікування з урахуванням зазначеної стратегії та тактики лікуання хворих на ГП. Оцінку ефективності курації пацієнтів проводили через 6, 12 місяців, 2 та 3 роки. Отримані результати свідчать про виправданість проведеного лікування пацієнтів із ГП з урахування метіологічного, патогенетичного, симптоматичного підходу та дотриманням принципів комплексності, поєднаності, індивідуалізації, диференціації та курсовості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Рибалов О. В. 
Моніторинг якості оформлення медичної документації випускниками-стоматологами / О. В. Рибалов, І. Ю. Литовченко, Н. М. Іленко, Е. В. Ніколішина, І. Ю. Попович // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 1. - С. 222-226. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка якості заповнення та написання медичної документації на поліклінічному стоматологічному прийомі пацієнтів студентами-випускниками Української медичної стоматологічної академії. Проведено аналіз оформлення амбулаторних карт 528 пацієнтів обласної стоматологічної поліклініки м. Полтава, які заповнювались студентами-випускниками медичної академії за 5 років (2014 - 2018 рр.). Порівняльний аналіз заповнення медичної документації із результатами аналогічного виду дослідження у 2006 р. показав, що студенти і випускники даної академії більш ретельно стали оформляти облікову форму 043/о - "Медична карта стоматологічного хворого". Висновки: аналіз проведеної роботи з оцінки оформлення медичної документації студентами-випускниками довів, що під час практичних занять слід звертати увагу на правильність і об'єктивність заповнення кожної графи амбулаторних карт пацієнтів, що важливо для медичної, наукової та юридичної сфери діяльності. Якісне, чітке, послідовне заповнення студентами кожного курсу облікових форм сприяє розвитку в них професійних навичок роботи з медичними документами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Попович І. Ю. 
Прогнозування функціональних можливостей зубо-пародонтального комплексу у пацієнтів із генералізованим пародонтитом : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.22 / І. Ю. Попович; Українська медична стоматологічна академія. - Полтава, 2020. - 36 c. - укp.

Теоретично узагальнено експериментальні, клінічні, лабораторні, функціональні, рентгенологічні дослідження і запропоновано розвʼязання науково-практичної проблеми – обґрунтування стратегії й принципів курації пацієнтів із хронічним генералізованим пародонтитом на основі прогнозування функціональних можливостей тканин пародонта зубів з урахуванням наявних патогенних факторів. Клінічними, рентгенологічними, лабораторними, функціональними й експериментальними дослідженнями доведено виправданість тактики лікування пацієнтів із генералізованим пародонтитом з урахуванням етіологічного, патогенетичного, симптоматичного підходів із дотриманням принципів комплексності, поєднаності, індивідуалізації, диференціації й курсовості. Результати проведеної оцінки ефективності пролікованих пацієнтів із хронічним генералізованим пародонтитом I - III ступенів тяжкості свідчать про доцільність застосування даної стратегії й тактики курації з метою досягнення ремісії й довготривалої стабілізації запально-дистрофічного процесу в тканинах пародонта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Збірник матеріалів V Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених, аспірантів та студентів "Соціально-психологічні технології розвитку особистості", 14 травня 2020 року = Collection of materials V International Scientific and Practical Conference young scientists, postgraduate students and students "Socio-Psychological Technologies of Personality Development", May 14, 2020 / ред.: А. М. Яцюк, Н. О. Олейник, В. І. Мойсеєнко, С. І. Бабатіна, О. Є. Блинова, В. Ф. Казібекова, І. Р. Крупник, І. С. Попович, Л. М. Самкова, Н. І. Тавровецька, А. О. Чхаідзе, С. І. Шебанова; Херсонський державний університет. - Херсон : Вишемирський В. С., 2020. - 431 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус.

Представлено матеріали V Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених, аспірантів та студентів "Соціально-психологічні технології розвитку особистості". Розкрито актуальні питання психології особистості, зокрема, методологічних засад дослідження особистості, особистості в умовах інформаційного, політико-правового, організаційно-економічного суспільства, некультурного й освітнього простору, психологічні особливості самооцінки та рівня домагань студентів-психологів з направленістю на продовження навчання. Описано психологічні особливості самоставлення жінки в різних формах шлюбу, особливості синдрому професійного вигорання у фармацевтів, особливості психічної напруженості та працездатності в професійній діяльності вчителя. Виокремлено особливості регуляторного стану військовослужбовців-зв'язківців після перебування в зоні АТО. Досліджено вплив перфекціонізму та трудоголізму на виникнення синдрому емоційного вигорання, трансформацію протиріччя як емпіричний показник конструктивної конфліктності особистості та психологічне благополуччя як основу визначення стратегії життєздійснення особистості. Показано роль соціальних очікувань осіб юнацького віку щодо майбутньої професії.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*32 я431 + Ю937-211 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Попович І. М. 
Процесуальне положення сторін у досудовому розслідуванні: теоретичні, законодавчі та функціональні аспекти : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / І. М. Попович; Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз імені Заслуженого професора М. С. Бокаріуса. - Харків, 2019. - 20 c. - укp.

Запропоновано на законодавчому рівні чітко визначити кримінальні процесуальні функції всіх владних суб’єктів досудового розслідування та його учасників, які відстоюють свої особисті чи представлені інтереси, пов’язані з вирішенням кримінально-правового конфлікту по суті, і на цій основі правильно сформувати сталий груповий склад кожної зі сторін кримінального провадження. Визначено систему процесуальних дій і рішень прокурора, які він зобов’язаний виконати під час підготовки та офіційного оформлення обвинувального акта. Доведено, що монополізація адвокатурою України права на здійснення захисту підозрюваних, обвинувачених у кримінальному провадженні, несе в собі велику загрозу для сфери боротьби з кримінальними правопорушеннями, що вимагає розширення кола фахівців у галузі права, які можуть допускатися як захисники у цих провадженнях. Визнано необхідним запровадити до КПК України інститут обов’язкової участі представника-адвоката потерпілого на стороні обвинувачення з оплатою наданих ним правових послуг жертві кримінального правопорушення виключно коштом держави. Обґрунтовано необхідність скасування кримінального процесуального інституту відмови підозрюваного, обвинуваченого від послуг захисника у зв’язку з бажанням захищати себе особисто, бо відсутність на стороні захисту професійного фахівця у галузі права виключає повноцінне змагання сторін, пов’язане з глибоким правовим аналізом криміналістичних доказів, які досліджуються ними. Удосконалено: наукові положення про доповнення кримінального провадження України новою досудовою стадією під назвою "порушення обвинувачення"; наукові підходи щодо недоцільності використання у КПК України терміна "захист" у різних значеннях: для визначення основоположної (загальнопроцесуальної, наскрізної) функції захисту прав і законних інтересів підозрюваного, обвинуваченого (підсудного), виправданого, засудженого; для визначення обов’язкової функції всіх владних суб’єктів кримінального провадження із забезпечення прав і законних інтересів усіх його учасників; наукові пропозиції щодо обов’язкового віднесення потерпілого як безпосереднього учасника двостороннього кримінально-правового конфлікту: правопорушник – жертва правопорушення, до сторони обвинувачення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Попович І. Ю. 
Особливості підтримуючої терапії хворих з генералізованим пародонтитом / І. Ю. Попович, Т. О. Петрушанко // Сучас. стоматологія. - 2019. - № 5. - С. 20-23. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Комплексне лікування хворих на генералізований пародонтит (ГП) передбачає фазність лікування, реалізацію загальної терапії й ряд місцевих втручань. Метою тактики курації пацієнтів із зазначеною патологією є досягнення стійкої ремісії, а в подальшому довготривалої стабілізації пародонтита. Фактором подальшого прогнозу захворювання є здійснення підтримуючої терапії з одночасним моніторингом пацієнтів. Важливим компонентом підтримуючої терапії є профілактика виникнення місцевого запалення у тканинах пародонта. Мета роботи - оцінка ефективності використання препарату "Тантум Верде" у хворих на хронічний ГП на етапі місцевої підтримуючої терапії. Диспансерне клінічне та рентгенологічне спостереження протягом двох років здійснювалося за 50 пацієнтами із хронічним ГП II ступеня тяжкості, які були розділені на дві групи: контрольну (використовували спиртовий розчин хлорофіліпту під час проведення підтримуючої терапії) та дослідну (застосовували льодяники Тантум Верде на етапах підтримуючої терапії). Динамічні спостереження у динаміці двох років свідчать про ефективність використання у складі підтримуючої терапії на етапі після виконання професійної гігієни порожнини рота Тантум Верде у вигляді льодяників для розсмоктування. У пацієнтів дослідної групи на другий день після видалення назубних відкладень і прийому препарату "Тантум Верде" відзначалося зникнення больових відчуттів у яснах, набряку, кровоточивості ясен. Висновки: отримані результати клініко-рентгенологічного дослідження свідчать про доцільність використання нестероїдного протизапального препарату "Тантум Верде" у вигляді льодяників на етапі місцевого підтримуючого лікування хворих на хронічний ГП. Зазначений медикаментозний засіб має комплексну дію за рахунок виразного анальгезивного, протизапального, а також антимікробного впливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Попович І. Ю. 
Місцевий медикаментозний супровід порожнини рота пацієнтів після дентальної імплантації / І. Ю. Попович, Т. О. Петрушанко // Соврем. стоматология. - 2018. - № 4. - С. 46-48. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У наш час дентальна імплантація є найбільш доцільною методикою заміщення дефектів зубних рядів. Для профілактики хірургічних ускладнень у ранній післяопераційний період неодмінною складовою є місцевий медикаментозний супровід даних пацієнтів. Мета роботи - оцінка ефективності препарату "Тантум Верде" при місцевому використанні в порожнині рота пацієнтів після дентальної імплантації. Клінічні, функціональні й рентгенологічні дослідження застосування препарату "Тантум Верде" та 0,05 % розчину хлоргексидину в якості місцевого медикаментозного супроводу сорока пацієнтів віком 25 - 55 років після дентальної імплантації в динаміці 3 - 7-и діб. Виконані дослідження свідчать про позитивну клінічну динаміку місцевого медикаментозного супроводу пацієнтів після дентальної імплантації в осіб обох груп. Одержані результати показали позитивну динаміку зникнення запальних реакцій в яснах в осіб обох груп, але за строками вони були у два рази менше в пацієнтів, які застосовували "Тантум Верде", що підтверджувалось результатами клінічного обстеження. Висновки: на основі дослідження з'ясовано, що використання в якості місцевого антисептика препарату "Тантум Верде" у вигляді розчину та аерозолю в пацієнтів після дентальної імплантації є більш ефективним у порівнянні із традиційними антисептиками, оскільки він має більш виражену анальгезивну та протизапальну дію, прискорює зникнення ексудативних змін в яснах. Використання даного препарату дозволяє зменшити відсоток післяопераційних ускладнень і скоротити період ранньої реабілітації пацієнтів після дентальної імплантації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Петрушанко Т. О. 
Ефективність застосування NBF Gingival Gel у лікуванні пацієнтів із хронічним катаральним гінгівітом / Т. О. Петрушанко, Т. М. Мошель, О. В. Ганчо, І. Ю. Попович, Т. Д. Бублій, Н. О. Боброва // Запорож. мед. журн.. - 2018. - 20, № 2. - С. 216-220. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Цель работы - изучение эффективности применения препарата NBF Gingival Gel в лечении пациентов с хроническим катаральным гингивитом (ХКГ). Состояние гигиены полости рта изучали по показателям индексов Федорова-Володкиной и Green-Vermillion. Качественную оценку воспаления десен осуществляли с помощью пробы Шиллера-Писарева, количественную - по показателям индекса папиллярно-маргинально-альвеолярного индекса (РМА) в модификации Parma и индекса кровоточивости десневой борозды по Мюллеману. Состояние костной ткани альвеолярных отростков изучали с помощью ортопантомографии. Антимикробную активность NBF Gingival Gel по отношению к музейным штаммов микроорганизмов изучали методом диффузии в агаре в соответствии с приказом № 167 от 05.04.2007 г. Исследование антимикробной активности препарата по отношению к смешанной микрофлоре десневых карманов пациентов с ХКГ проводили в сравнении с Метрогил Дента гелем и Генгигелем. Анализ чувствительности микрофлоры к стоматологическим гелям показал низкую антимикробную активность NBF Gingival Gel по сравнению с традиционными препаратами. NBF Gingival Gel проявляет свойства пребиотика, который способствует росту представителей нормальной микрофлоры полости рта, но обладает антимикробным действием в отношении некоторых оппортунистических микроорганизмов. Выводы: применение аппликаций NBF Gingival Gel повышает эффективность лечения ХКГ за счет его противовоспалительного, успокаивающего и защитного действия на слизистую оболочку полости рта. Результаты микробиологических исследований обнаружили целесообразность одновременного применения противомикробных препаратов для антисептических полосканий, орошений, ротовых ванночек.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Молнар О. С. 
Глобалізація - важливий фактор сучасних міжнародних економічних відносин / О. С. Молнар, І. О. Попович, М. М. Токар // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 11. - С. 20-24. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Предмет дослідження - особливості глобалізації світової економіки як важливого фактора сучасних економічних відносин, який визначає розвиток світового господарства. Мета роботи - вивчення теоретичної основи процесу глобалізації. Використано діалектичний метод наукового пізнання, метод аналізу і синтезу, порівняльний метод, метод узагальнення даних. Виділено три виміри визначення феномену глобалізації з точки зору науки про міжнародні відносини; визначено три етапи глобалізації світового виробництва. Розглянута глобалізація на рівні окремої компанії, галузеві особливості глобалізації та глобалізація окремої країни. Висновки: глобалізація дає комплексний ефект, комбінуючи такі фактори, як: іноземний капітал, нові технології, інтеграційні можливості і вихід на світові ринки з метою прискорення економічного зростання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Петрушанко Т. О. 
Ефективність застосування Тантум Верде на етапах професійної гігієни порожнини рота / Т. О. Петрушанко, І. Ю. Попович // Соврем. стоматология. - 2018. - № 3. - С. 28-31. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Головним компонентом профілактики та лікування стоматологічних хвороб є професійна гігієна порожнини рота (ГПР), яка потребує застосування місцевого медикаментозного супроводу у вигляді протизапального препарату. Мета роботи - вивчення ефективності місцевого застосування препарату "Тантум Верде" у пацієнтів при проведенні професійної ГПР. Клінічні, рентгенологічні дослідження застосування препарату "Тантум Верде" та спиртового розчину настоянки календули проводили в 64-х пацієнтів віком 18 - 40 років, яким провели професійну ГПР із застосуванням ультразвукових технологій у динаміці семи діб лікування за показниками клінічного стану пародонту, гігієнічного, пародонтальних індексів. Проведені дослідження показали позитивну динаміку зникнення запальних реакцій ясен в осіб обох груп, але за строками вони були у два рази швидше в пацієнтів, які застосовували "Тантум Верде", що підтверджувалось результатами суб'єктивного та об'єктивного обстеження, показниками пародонтальних індексів. Висновки: установлено, що використання "Тантум Верде" при виконанні професійної ГПР у подальшому місцевому медикаментозному лікуванні запальних реакцій ясен не тільки сприяє знеболюючому ефекту, а і прискорює зникнення ексудативних змін в яснах, що є свідченням якісної протизапальної дії препарату з відсутністю побічних реакцій. Комплексний позитивний вплив "Тантум Верде" на стан ясен, особливо на етапах професійної ГПР, обумовлює необхідність його широкого впровадження у практичну діяльність стоматологів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Попович І. Є. 
Формування дослідницьких умінь майбутнього вчителя в університетах Великої Британії : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / І. Є. Попович; Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. - Тернопіль, 2018. - 22 c. - укp.

Досліджено проблему формування дослідницьких умінь учителя в університетах Великої Британії. З'ясовано, що британська педагогічна освіта розвивалася в загальноєвропейському контексті підготовки педагогічних кадрів і в кінці XX століття у Великій Британії актуальною стає проблема співвідношення викладання та дослідницької роботи в діяльності вчителя. Розкрито специфіку становлення дослідницької парадигми педагогічної освіти Великої Британії в контексті розвитку європейської освіти. Виявлено основні дослідницькі вміння педагога. На основі узагальнення результатів досліджень британських учених обґрунтовано модель формування дослідницьких умінь майбутнього вчителя, визначено основні методи, форми, засоби підготовки вчителя-дослідника. Проаналізовано особливості організації навчального процесу у вищих закладах освіти Великої Британії, спрямованого на формування дослідницьких умінь майбутніх учителів. Визначено можливі шляхи творчого впровадження британського досвіду підготовки вчителя-дослідника в освітньому просторі України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.268(4ВЕЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Порівняльне дослідження фізіологічної активності води Нафтуся Трускавецького і Помірецького родовищ : [монографія] / Н. О. Сидорук, О. І. Чебаненко, В. А. Жуков, І. Л. Попович; Укр. НДІ медицини трансп., Приват. акціонер. т-во "Санатор.-готел. комплекс "Дніпро-Бескид", Ун-т ім. Ніколая Коперніка, Ін-т фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України. - Київ : ЮНЕСКО-СОЦІО, 2018. - 175 c. - Бібліогр.: с. 158-175 - укp. - англ.

Наведено результати порівняльних експериментальних і клініко-фізіологічних досліджень фізіологічної активності води Нафтуся Трускавецького і Помірецького родовищ, проведених в руслі концепції триєдиного нейроендокринно-імунного комплексу та ксенобіотико-мікробної адаптогенної теорії механізму її цілющої дії. Встановлено, що вплив біоактивної води Нафтуся (БАВН) Трускавецького та Помірецького родовищ на всі вивчені фізіологічні системи суттєво не відрізняються за даними дискримінантного аналізу та володіють однотипною стреслімітуючою дією. Визначено місце адаптогенів і БАВН серед засобів профілактики та корекції стресорної патології. Обгрунтовано патофізіологічну доцільність використання БАВН досліджених родовищ у санаторно-курортному лікуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.48

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА821119 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського