Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЛОТІЛОВА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Третьякова І. М. 
Електрохімічна поведінка $E біс(3-заміщених 2,4-пентандіонатних) фталоціанінових комплексів Zr (IV) та Hf (IV) у неводних середовищах / І. М. Третьякова, Л. А. Томачинська, В. Я. Черній, Ю. Ю. Колотілова // Укр. хим. журн. - 2003. - 69, № 3-4. - С. 75-77. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Колотілова О. І. 
Кореляційні взаємозв'язки імпульсної активності амінергічних нейронів стовбура головного мозку та спектральних компонентів електроенцефалограми при дії бемітилу / О. І. Колотілова, В. Б. Павленко, І. І. Коренюк, О. М. Куличенко, Ю. О. Фокіна // Фізіол. журн. - 2007. - 53, № 4. - С. 73-77. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Колотілова О. І. 
Модифікації імпульсної активності моноамінергічних клітин стовбура мозку кішки, викликані дією бемітилу / О. І. Колотілова, І. І. Коренюк, Ю. О. Фокіна // Фізіол. журн. - 2008. - 54, № 5. - С. 71-74. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

В условиях хронического эксперимента на кошках выявлено, что бемитил при введении его per os в дозе 100 мг/кг оказывает возбуждающее влияние на серотонинергические нейроны и тормозное на норадренергические нервные клетки. Сопоставление эффектов бемитила в дозах 50 и 100 мг/кг показало одинаковую направленность изменений частоты генерации импульсов у моноаминергических нейронов ствола мозга. При увеличении дозы бемитила в два раза наблюдалось возрастание примерно вдвое и частоты импульсной активности серотонинергических нейронов, что указывает на четкий дозозависимый эффект. При таких же экспериментальных условиях для норадренергических нейронов голубого пятна в разных временных интервалах экспозиции не наблюдали дозозависимости.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Колотілова Н. А. 
Діалог: логіко-філософський аналіз : Автореф. дис... канд. філол. наук : 09.00.06 / Н. А. Колотілова; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертація є логіко-філософським дослідженням такого типу спілкування, як діалог. Виявлено та класифіковано види діалогу в історії філософії та логіки; визначено вплив основних мотивів Постмодерну на сучасні філософські та логічні дослідження діалогу; уточнено, що для логічного аналізу діалогу універсальним є логіко-когнітивний підхід; розкрито основні напрями розвитку сучасної інтеррогативної логіки; з'ясовано схеми запитань як прямих та непрямих мовленнєвих актів; виявлено можливості та перспективи логіко-когнітивного моделювання діалогу за схемою запитання/відповідь (на прикладі твору Платона эГоргійю).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0в60 + Ю414

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Колотілова О. І. 
Зв'язки між активністю амінергічних нейронів стовбура мозку і ЕЕГ у кішки: модифікації під впливом бемітилу : Автореф. дис... канд. біол. наук / О. І. Колотілова; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2006. - 20 c. - укp.

У дослідах на ненаркотизованих кішках у стані неспання з використанням методів позаклітинного відведення імпульсної активності та реєстрації масової електричної активності виявлено, що за спокійного розслабленого стану тварини ФІА норадренергічних-нейтронів блакитна пляма більшою мірою взаємозв'язана з розвитком альфа-ритму в електроенцефалограмі (ЕЕГ), а веротонінергічні-нейрони ядра шва переважають у більш тісному взаємозв'язку з бета-ритмом ЕЕГ. Одержані в результаті дослідження факти свідчать про активну участь амінергічних систем у формуванні індивідуального патерну ЕЕГ потенціалів. Показано, що введення бемітилу сприяє зміні частоти генерації імпульсної активності моноамінергічних-систем мозку, що проявляється у масовій електричній активності головного мозку. Виявлено, що результатом введення бемітилу per os у дозі 50 мг/кг є перебудова кореляційних взаємозв'язків між досліджуваними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*715.3 + Р281.702-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Коренюк І. 
Залежність нейротропних ефектів саліцилової, ацетилсаліцилової кислот і їх солей від аденозинтрифосфату / І. Коренюк, І. Черетаєв, Д. Хусаінов, О. Катюшина, Т. Гамма, О. Колотілова // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2012. - Вип. 58. - С. 239-245. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Експозиція аденозинтрифосфату усуває пригнічувальний ефект саліцилової й ацетилсаліцилової кислот на електричні потенціали нейронів равлика і посилює активуючі ефекти їх солей - саліцилатів і ацетилсаліцилатів кобальту й цинку. Висловлено припущення, що одним із чинників пригнічення нейронної активності саліциловою й ацетилсаліциловою кислотами є зменшення синтезу аденозинтрифосфату, а полегшувальна дія саліцилатів і ацетилсаліцилатів кобальту й цинку, навпаки, пов'язана з його збільшенням. Зроблено висновок про необхідність випробування аспірину як протисудомного засобу з метою профілактики епілепсії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Колотілова І. О. 
Законність та обгрунтованість рішень суду в цивільному процесі України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / І. О. Колотілова; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 19 c. - укp.

Досліджено проблеми законності та обгрунтованості рішень суду в цивільному процесі України. Висвітлено сутність рішення суду як однієї з форм судових актів. Визначено зміст та складові елементи вимог законності та обгрунтованості рішень суду. Досліджено теоретичні і практичні підходи до розуміння їх співвідношення. Розглянуто правильність тлумачення норм матеріального права; дотримання норм процесуального права як гарантія законності рішення. Проаналізовано правильність встановлення предмету доказування як гарантію обгрунтованості рішення суду. Розкрито сутність доведеності обставин справи та відповідності висновків суду викладеним в рішенні фактичним обставинам справи як гарантій обгрунтованості рішення суду. За результатами дослідження сформульовано теоретичні висновки та практичні пропозиції щодо вдосконалення чинного цивільного процесуального законодавства України та практики його застосування з питань ухвалення законних і обгрунтованих рішень суду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)175

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Колотілова Т. М. 
Дозвільні процедури в діяльності Міністерства юстиції України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Т. М. Колотілова; Науково-дослідний інститут публічного права. - Київ, 2021. - 18 c. - укp.

Визначено особливості дозвільної діяльності Міністерства юстиції України, сформульовано перспективні напрями вдосконалення адміністративного законодавства в цій частині. З урахуванням сучасного розвитку суспільства досліджено поняття та сутність дозвільної послуги як предмета діяльності Міністерства юстиції України й об'єкта адміністративно-правового регулювання. Наголошено на тому, що під публічно-сервісною діяльністю Міністерства юстиції України доцільно розуміти законодавчо закріплену, цілеспрямовану та публічно-диспозитивну діяльність відповідного органу, яка врегульована адміністративно-процесуальними нормами та спрямована на забезпечення реалізації державної правової політики, політики банкрутства, політики у сфері нотаріату та державної реєстрації і реалізується в більшості випадків шляхом надання публічних послуг дозвільного характеру. Доведено, що ознаками публічно-сервісної діяльності Міністерства юстиції України слід вважати такі: 1) спрямована на реалізацію прав, свобод і законних інтересів фізичних і юридичних осіб у певних сферах - сферах державної реєстрації, банкрутства, нотаріату та правової політики; 2) має законодавче закріплення; 3) регулюється нормами адміністративно-процесуального права; 4) формою реалізації переважно є публічна послуга дозвільного характеру; 5) є публічно-диспозитивною діяльністю; 6) обмежується компетенцією відповідних структурних підрозділів Міністерства юстиції України, що визначена нормативно; 7) основним проявом публічно-сервісної діяльності є дозвільна діяльність. Розкрито зміст діяльності Міністерства юстиції України як суб'єкта надання дозвільних послуг. З'ясовано зміст і коло правових засад та принципів надання дозвільних послуг Міністерством юстиції України, окреслено місце серед них норм адміністративного законодавства. Охарактеризовано дозвільні послуги Міністерства юстиції України у сфері нотаріату. З'ясовано зміст та особливості реєстраційних послуг Міністерства юстиції України. Розкрито особливості надання дозвільних послуг Міністерства юстиції України у сфері банкрутства. Охарактеризовано зарубіжний досвід надання дозвільних послуг і можливості його використання в Україні. Окреслено адміністративно-правові критерії оцінки ефективності процедури надання дозвільних послуг Міністерством юстиції України. Сформульовано перспективні напрями вдосконалення адміністративно-правового регулювання процедури надання дозвільних послуг Міністерством юстиції з урахуванням прогресивних практик і стандартів у цій сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)113.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Колотілова Н. А. 
Логіка та риторика: складові взаємозв'язку : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.06 / Н. А. Колотілова; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2020. - 35 c. - укp.

Досліджено проблему взаємозв’язку логіки та риторики в історії філософської думки й на сучасному етапі їх розвитку на підставі виділення аргументативної й освітянської складових як визначальних у цьому взаємозв'язку. Методологічне підґрунтя дисертаційної роботи утворюють ідеї мереології й герменевтичної логіки, а також тлумачення логіки в широкому сенсі як методології, які екстрапольовані з царини вітчизняних розробок юридичної аргументації на проблему взаємозв'язку логіки та риторики. Установлено, що аргументативна й освітянська складові взаємозв'язку логіки та риторики асимілюють аспекти обґрунтування й переконання під час розгляду самої аргументації як діяльності, конкретних прийомів у відповідних навчальних курсах; наукознавчий аспект під час визначення логіки й риторики як певних наук та навчальних дисциплін; застосовчий аспект в аргументативній складовій, що полягає в поєднанні логічних та риторичних чинників під час розгляду окремих концептів аргументації (аргументу до авторитету, риторичних фігур тощо); в освітянській складовій застосовчий аспект окремо не виділяється, оскільки вона загалом є застосовчою, адже як навчальні дисципліни логіка та риторика реалізують відповідні теоретичні здобутки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю4 + Ш7 в2:Ю4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Комаха Л. Г. 
Особливості розвитку логіки початку ХХ та ХХI ст. / Л. Г. Комаха, Н. А. Колотілова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2021. - № 2. - С. 14-19. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Досліджено особливості розвитку логіки на початку ХХ та ХХI ст. Продемонстровано, що початок минулого століття характеризувався суттєвими зрушеннями у логіці насамперед у науковому ракурсі завдяки розробці формалізованих мов та тісним зв'язком із математикою, підгрунтя чого було закладене в працях другої половини ХIХ ст. У результаті ми отримали величну будову сучасної формальної логіки. На початку теперішнього століття розвиток логіки стимулюється насамперед запитами освіти, що в другій половині ХХ ст. обумовило критику формальної логіки й розробку неформальної логіки, яка привернула увагу широких кіл науковців і здобувачів освіти. На сьогоднішній день формальна й неформальна логіки об'єднують свої зусилля в розробках аргументативної проблематики як у напрямі побудови загальної теорії, так і в дослідженнях аргументацій у різних типах дискурсів, а також у межах комп'ютерних наук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю4 г(0) + Ю424

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861:Філос.Культур. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського