Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (109)Книжкові видання та компакт-диски (144)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч111.155$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Кретов А.І. 
Динаміка самовизначення митця в контексті російського та українського соціокультурного простору першої третини XX ст.: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 17.00.01 / А.І. Кретов ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено динаміку самовизначення митця в російському та українському соціокультурному просторі першої третини ХХ ст. як взаємодію моделей "митець-пророк" і "митець-майстер". Визначено зв'язок статусу моделі "митець-пророк" зі зростанням ролі інтелігенції в соціокультурному середовищі початку даного періоду, пануванням уявлення про митця як ініціатора соціокультурних змін. Показано, що внаслідок монополізації влади й ідеології в суспільстві 1920 - 1930 рр, пов'язаної з застосуванням визначення сутності поняття "попутник" відбувається посилення ролі моделі "митець-майстер" у процесі самовизначення митця. Досліджено, що динаміка взаємодії даних моделей полягає у розвитку світоглядно - естетичних засад художніх напрямків досліджуваної доби, виявляється в індивідуальному самовизначенні окремих митців, що відображує їх творчі особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.13 + Ч111.155 +
Шифр НБУВ: РА342680

Рубрики:

      
2.

Українець Л.В. 
Дитинство і дитячість у філософсько-антропологічному контексті: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / Л.В. Українець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Запропоновано філософське осмислення дитинства як культурно-антропологічного феномена та дитячості як його інтегрального елемента, репрезентації дитинства як макрокосму, що містить також світ дорослих. Обгрунтовано необхідність переосмислення традиційного негативного погляду на дитячість. Відповідно застосовуються дві стратегії дослідження: традиційну патерналістську й апологетичну. Проаналізовано дитячість як феномен "внутрішньої (з використанням побудованої ризомної моделі дитячості) та зовнішньої (занурення в яку відбувається шляхом одитинчення індивідів, тобто введення їх у стан дитини, якою маніпулюють) залежності". Дитячість тлумачиться як екзистенціал, антропологічну константу, модус людського буття й універсалію культури. Обгрунтовано нову стратегію формування "Зрілої особи", яка зуміла зберегти у собі позитивні аспекти дитячості (відкритість, самостійність, допитливість, адаптивність) і здатна самотужки знімати негативні прояви цього стану (залежність, закритість, несамостійність, безвідповідальність). Запропоновано якісно нові підходи до осмислення дитинства та дитячості: філософсько-антропологічний і екзистенційний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ч30в2:Ю + Ч111.155 +
Шифр НБУВ: РА346072

Рубрики:

      
3.

Тарасенко І.В. 
Жіноче начало в культурних реаліях ХХ століття: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / І.В. Тарасенко ; Харк. нац. ун-т. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено характеристики жіночого начала на підставі культурноантропологічного підходу, в якому сутність людини та її культуру розглянуто у взаємозв'язку. Надано порівняльну характеристику існуючим методам вивчення жіночого начала. Здійснено спробу "жіночої проекції" німецької філософської антропології. Розглянуто схожість властивостей жіночого начала та ігрового принципу. Обгрунтовано можливість аналогій між жіночим і діонісійським началами, чоловічим та аполонівськими началами. Проаналізовано уявлення щодо жіночого начала жінок-філософів. Розглянуто жіночу літературну та філософську творчість і встановлено їх особливості. Проведено порівняння проявів жіночого та чоловічого начал у культурі XX ст. з архаїчними символами жіночого та чоловічого, виявлено їх схожість. Відзначено наявність у сучасній культурі жіночого та чоловічого шляхів особистісного становлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю6*671 + Ч111.155
Шифр НБУВ: РА316412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Зайцев М. О. 
Здійснення людини індивідуально-особистісним буттям як проблема європейської парадигми культури: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / М. О. Зайцев ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Досліджено феномен людської індивідуальності шляхом концептуалізації умов здійснення людини індивідуально-особистісним буттям. Визначено формотворчі принципи буття європейської людини у світі. Доведено, що дані принципи зумовлюють онтологію європейської людини. Здійснено соціокультурну інтерпретацію таких способів здійснення людини індивідуальним буттям, які охоплюються поняттями "індивідуальність" та "особистість". Висвітлено історичні форми здійснення людини індивідуально-особистісним буттям. Проінтерпретовано культурну реальність як складну ієрархізовану систему культурних феноменів у їх безпосередньому смисловому відношенні до людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ч111.155 + Т3(0)0-7
Шифр НБУВ: РА379415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Мусієнко Д.В. 
Постмодерністська трансформація комунікативної культури в Україні в контексті розвитку туризму (1922 - 2003 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Д.В. Мусієнко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено процес трансформації комунікативної культури України у контексті розвитку туризму від модерн-парадигми, характерній для радянського періоду, до постмодерністської парадигми, яка утверджується за роки незалежності України. Уточнено поняття комунікативної культури, проведено її класифікацію. Визначено специфіку туризму як історичної практики. З'ясовано особливості даної культури радянських часів, яка має відображення у характері здійснення туристичної діяльності та її організаційно-адміністративних форм за часів СРСР. Визначено показники трансформації комунікативної культури в Україні у аспекті розвитку туризму та на підставі їх аналізу доведено висновок про її постмодерністський характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.155 + Ч518.13(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА345258

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Голота Б.М. 
Самотність у життєвому світі особистості: соціокультурний вимір: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / Б.М. Голота ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

Проведено аналіз концептуальної еволюції проблеми самотності у контексті розвитку історії культури шляхом порівняння стану життєвого світу людини в основних локальних цивілізаціях. Визначено, що стан самотності є важливим підгрунтям усвідомлення індивідом власної свободи. Виявлено залежність видів самотності від соціокультурних чинників на прикладах основних цивілізаційних типів. Встановлено, що на рівні індивідної буттєвості (діяльнісно-практичної та комунікативної) за сучасних умов домінуючою формою феномену самоотності є екзистенційна. Показано нерозривний зв'язок проблеми самотності з різними типами ментальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ч111.155 +
Шифр НБУВ: РА331359

Рубрики:

      
7.

Опанасюк О.П. 
Структурна феноменологія і типологія форм художнього образу: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / О.П. Опанасюк ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження структурної динаміки процесуального та субстанційного буття художнього образу. Визначено структуру процесу становлення культур, що включає чотири періоди: символічний, класичний, романтичний та інтенціональний. Доведено існування аналогічної четверної закономірності у структуруванні творчого процесу, зміст якої визначено термінами "принцип", "становлення", "означення", "спосіб існування". Визначено базовий принцип формування мистецьких явищ, реалізація якого передбачає виявлення та збереження єдиної ознаки (образу, ефекту). Запропоновано структурну модель художнього образу, зміст якої складає відношення тріади та тетрактиди. Розроблено типологію форм художнього образу й охарактеризовано зміст кожної з них. Вперше здійснено порівняльне дослідження закономірностей становлення культури, творчого процесу та художнього образу та виявлено спільний принцип їх формування, зміст якого розкривають структурно-смислові відношення складових тетрактиди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.25 + Ч111.155 +
Шифр НБУВ: РА336993

Рубрики:

      
8.

Голубцова Л.Ф. 
Сучасна режисерська діяльність як складова частина культуротворчого процесу: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Л.Ф. Голубцова ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення системи підготовки майбутніх фахівців до режисерської діяльності на основі взаємозв'язку творчості і технології мистецтва режисера. Проаналізовано досвід провідних режисерів-майстрів. Розглянуто структурні принципи та закономірності режисерської діяльності як нового способу мислення, нового типу культури, що використовуються у сферах мистецького життя та реальній життєдіяльності. Розкрито зміст, структуру та компоненти професійної майстерності. Визначено основні функції та якості, необхідні майбутньому фахівцеві. З'ясовано роль сучасних напрямів режисерської діяльності, переважно у масових видах мистецтв. Запропоновано сучасну модель програмно-цільового підходу в підготовці режисерів. Розроблено систему активних методів навчання: творчо-ділові ігри, виробничі ситуації, вправи на розвиток творчих здібностей, що дозволило створити модель програмно-цільового підходу в підготовці режисерів, розмежувати й об'єднати різні види діяльності: комунікативно-прогностичний, комунікативно-програмуючий, комунікативно-організуючий.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ300.75 + Щ330.75 + Ч111.155
Шифр НБУВ: РА313366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Рева Ю.А. 
Творча особистість в умовах масової культури: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / Ю.А. Рева ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Висвітлено теоретичні підходи до наукової розробки проблеми стосовно масової культури, на яких базуються дослідження історії філософії, філософії культури, культурології, соціології, мистецтвознавства. Визначено особливості масової культури шляхом порівняння з іншими категоріями, що описують культуру, а саме: елітарну культуру, фундаментальну культуру, "високу" культуру, популярну культуру. З'ясовано харатер впливів масової культури на творчу особистість у сучасному суспільстві. Охарактеризовано особистість як суб'єкт і об'єкт творчої діяльності за умов масової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.155 + Ч111.17 +
Шифр НБУВ: РА358595

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського