Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (129)Реферативна база даних (3163)Книжкові видання та компакт-диски (4144)Журнали та продовжувані видання (841)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 286
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кузнєцова Т. В. 
Аксіологічні моделі мас-медійної інформації: комунікативно-концептуальний підхід: автореф. дис. ... д-ра з соц. комунікацій : 27.00.01 / Т. В. Кузнєцова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 31 с. — укp.

Розроблено методологічні засади аксіологічного моделювання мас-медійної інформації (ММІ), яка розглядає журналістський текст з позиції комунікації та когніції одночасно. Встановлено, що основна ідея концепції полягає в тому, що текст постає як системно-структурна та смислова організація, що актуалізує ціннісні смисли повідомлення. Структурна організація виявляється через аксіологічні моделі, а смислова - через концептуальні утворення, що наповнюють дані моделі в процесі творення тексту. Запропоновано типологію аксіологічних моделей ММІ, виявлено парадигму оцінних текстів. Розроблено нову методику концептуального аналізу шляхом аналізу найчастотніших аксіологічних моделей ММІ, охарактеризовано стан вітчизняної медійної аксіосфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676
Шифр НБУВ: РА376522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кочнова О.А. 
Благодійність як соціокультурний феномен (культурологічний аналіз): автореф. дис... канд. культурології / О.А. Кочнова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено благодійність як соціокультурний феномен у культурологічному, історичному, соціально-філософському та теоретико-методологічному аспектах. Вперше в українській культурологічній науці розглянуто благодійність яку культурологічну універсалію, відзначено її цінність і актуальність. Проведено порівняльний аналіз категоріального апарату благодійності. Доведено, що благодійність є вищою формою вияву людської індивідуальності. З'ясовано, що зміст і форми благодійності є соціально й економічно зумовленими. Проведено компаративістський аналіз благодійності. Проведено ціннісне осмислення благодійності в найбільших релігійних традиціях, а також еволюції благодійної практики та її теоретичне осмислення на різних етапах вітчизняної історії. Досліджено роль і місце благодійності у сучасному суспільстві. З'ясовано, що даний соціальний інститут, що функціонує як один зі складових елементів громадянського суспільства, здіснює активний вплив на суспільний розвиток. Зроблено висновок, що цінність сучасних форм благодійної діяльності визначається відповідністю ідеалам демократії, а також їх практичною гуманністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.278 + Ч111.156
Шифр НБУВ: РА366345

Рубрики:

      
3.

Московець В.І. 
Взаємодія населення з міліцією: стан та шляхи удосконалення: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / В.І. Московець ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено процес взаємодії між населенням і міліцією у зв'язку зі соціальними змінами, які відбуваються в Україні. Розглянуто існуючі теоретичні підходи до визначення змісту соціальної взаємодії, можливості їх застосування під час конструювання програм щодо взаємозв'язків і співпраці між населенням і міліцією. Визначено поняття "взаємодія між міліцією і населенням". Розглянуто найважливіші взаємозв'язки між населенням і міліцією на різних рівнях. Узагальнено основні форми співпраці між населенням і міліцією (ДНД, пунктів охорони громадського порядку, робітничих і студентських загонів щодо сприяння діяльності міліції, консультативних пунктів тощо), обгрунтовано необхідність створення відповідної нормативно-правової бази для співпраці, удосконалення матеріально-технічних умов, інформаційного забезпечення, системи морального та матеріального стимулювання тощо. Запропоновано та впроваджено оригінальну програму "Взаємопорозуміння та співпраця між населенням і міліцією по охороні громадської безпеки" у с. Солоніцевці Дергачівського району на Харківщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.2 + С5*667.211
Шифр НБУВ: РА314305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Григор'єв М.К. 
Взаємозв'язок соціальної екології, економіки і права: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / М.К. Григор'єв ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуально-методологічну базу сучасної соціальної екології з метою вивчення та аналізу глобальних і регіональних екологічних проблем, які є життєво значущими. Обгрунтовано, що єдине концептуальне поле соціальної екології будується на основі сучасного осмислення традиційної натурфілософії, соціально-філософського аналізу накопичених людством екологічних знань, практичного досвіду розв'язання екологічних проблем, усвідомлення об'єктивності природних закономірностей та взаємозв'язків між компонентами системи "людина - природа - суспільство". Доведено, що найбільш ефективним шляхом у розв'язанні завдань охорони та захисту навколишнього середовища є комплексний підхід, який полягає у поєднанні соціально-психологічних, аксіологічних, економічних, політико-правових та інших аспектів даної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63 + Х916.33 + У010.281 + Б1 в2:С + С5*63 +
Шифр НБУВ: РА326398

Рубрики:

      
5.

Захарченко 
Виникнення та розвиток медіа-мистецтв у системі масової комунікації: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.01 / Артем Петрович Захарченко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. — К., 2008. — 12 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676
Шифр НБУВ: РА364398

Рубрики:

      
6.

Бєлова Л.О. 
Виховна система сучасного ВНЗ: соціологічні аспекти аналізу: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Л.О. Бєлова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 35 с. — укp.

Розкрито специфіку та суттєві характеристики системи виховної роботи у сучасній вищій школі у контексті трансформаційних процесів, які відбуваються в українському суспільстві, а також в освітньому просторі. Здійснено концептуалізацію виховного процесу у вищих навчальних закладах (ВНЗ) на засадах теоретичних конструктів відомого німецького соціолога Ю.Хабермаса. Доведено, що за сучасних умов ефективність вузівського виховання може бути досягнена завдяки набуттю ним рис комунікативної взаємодії між усіма суб'єктами навчально-виховного процесу, тобто дії, яка базується на: примусовій, вільній комунікації, узгодженні цілей, форм і методів реалізації головної мети вищої освіти за нових соціокультурних умов - формування майбутнього фахівця як професіонала, інтелігента та громадянина. Уперше у вітчиняній соціології розроблено комунікативну концепцію виховання, проведено емпіричну апробацію її елементів у процесі дослідження виховних практик, поширених у ВНЗ Харківського регіону. На основі застосування концепції до аналізу одержаного емпіричного матеріалу визначено провідні тенденції виховного процесу у сучасній вищій школі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674.58 +
Шифр НБУВ: РА338680

Рубрики:

      
7.

Шевченко Н.В. 
Вища освіта як механізм формування кар'єрного ресурсу спеціаліста: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.В. Шевченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано значення вищої освіти як механізму формування кар'єрного ресурсу спеціаліста. Із використанням системно-структурного, діяльнісного, компетентнісного та соціокультурноного підходів розкрито сутність кар'єри як соціального феномена, а також як результату та процесу активної поведінки, що сприяє формуванню конкурентоспроможності випускників ВНЗ на ринку праці. Виявлено, що за сучасних умов освіта позиціонується молоддю як ресурс соціальної мобільності та засіб освоєння нових соціальних ролей, а також як система, що визначає процес і порядок розвитку кар'єрного ресурсу студента. Встановлено, що за допомогою самоменджменту організації кар'єри та маркетингових інструментів оптимізації кар'єрного ресурсу випускник виявляється здатним реалізовувати стратегічні кар'єрні цілі та підвищувати ефективність розв'язання тактичних задач розвитку кар'єрних ліній за умов конкуренції на ринку праці. Виявлено, що в результаті системних трансформацій ВНЗ перетворюється на засіб конструювання способу життя молодого спеціаліста, в структуру, що формує у випускника навички безперервного пристосування та розвитку кар'єрного ресурсу за умов конкуренції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674 + С5*342*151.411 +
Шифр НБУВ: РА350383

Рубрики:

      
8.

Бірюкова М.В. 
Вища школа регіону як об'єкт соціального прогнозу: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.06 / М.В. Бірюкова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі регіоналізації системи вищої освіти України в період трансформації суспільства і прогнозуванню її подальшого розвитку. У роботі розглядаються специфічні особливості територіального раціонального розміщення системи вищої освіти України. Введено поняття "освітнього регіону". Зазначені основні "проблемні синдроми" кризових процесів у вітчизняній системі вищої освіти і висунені цілі трьох рівнів дезагрегації регіональної моделі вищої школи. Оптимізація процесу цілепокладання на регіональному рівні зачіпає організаційні, структурні та змістовні аспекти системи вищої освіти регіону. Обгрунтовані основні критерії і принципи реформування системи вищої освіти з урахуванням регіональних особливостей. В якості механізму впровадження регіональної моделі вищої освіти запропоновані науково-освітньо-виробничі "парки".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674

Рубрики:

      
9.

Куделя П.О. 
Вища школа регіону як об'єкт соціального управління: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / П.О. Куделя ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 21 с. — укp.

Проаналізовано суть та характер керування вищою школою регіону у зв'язку з формуванням нової її парадигми, обгрунтовано регіоналізацію як важливий напрямок оптимізації керування вищою освітою. З застосуванням даних загальнодержавної статистики та статистики стосовно Дніпропетровщини, матеріалів поточного архіву Дніпропетровської облдержадміністрації, соціологічних досліджень з окресленої проблеми, проведених впродовж 1996 - 2003 рр., комплексно проаналізовано керування вищою освітою регіону на новому етапі освітньої реформи в Україні, розкрито суть та виявляє прикладні можливості різних моделей соціальних технологій. Теоретико-методологічно та технологічно обгрунтовано використання соціологічної діагностики для вдосконалення зазначеного керування. Розроблено та апробовано на практиці технологію використання комплексного опитування основних суб'єктів навчального процесу під час проведення соціальної експертизи ефективності функціонування вищої школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674 + Ч484(4УКР) к22
Шифр НБУВ: РА326997

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Володько В. В. 
Вплив трудової міграції на сімейні ролі сучасних українських жінок (з досвідом роботи у Польщі та Греції): автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.03 / В. В. Володько ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Запропоновано розуміння соціальної ролі у вигляді дуального поєднання мисленнєвого та діяльнісного компонентів, яке відображає статичні та динамічні властивості складових даної ролі й їх варіативність. Розглянуто сімейну роль як різновид соціальної ролі в контексті структурно-діяльнісного підходу, що дозволило аналізувати цю роль в єдності інтерналізованого особистістю мисленнєвого та діяльнісного компонентів, що забезпечує можливість її функціонування в такій груповій солідарності, як сім'я. Розроблено теоретичну схему процесу продукування та відтворення сімейних ролей трудових мігранток в доміграційний, міграційний та післяміграційний періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4 + С5*665.249.2
Шифр НБУВ: РА379475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Чутова Н. П. 
Впливовість мас-медіа на формування ціннісних орієнтацій сучасної української молоді (на прикладі Дніпропетровського регіону): автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Н. П. Чутова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Уточнено поняття "ціннісні орієнтації" та виявлено їх об'єктивні особливості. Розвинуто положення про те, що сучасна молодь є об'єктом впливовості мас-медіа та глобальних транснаціональних інформаційних структур та є самостійним суб'єктом-носієм певних цінностей та ціннісно-мотивованої суспільної діяльності. Вперше розглянуто періодизацію етапів розвитку мас-медіа в Україні й обгрунтовано неоднозначність їх впливовості на формування ціннісних орієнтацій сучасних молодих людей. Здійснено типологізацію груп молоді за сприйняттям мас-медіа за критеріями: ступеня довіри до ЗМІ, рівня соціалізації та ступеня формування стилю життя - опоненти, апологети, індиференти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612 + С5*676 + С5*423.122
Шифр НБУВ: РА374519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Горошко О. І. 
Гендерні аспекти інтернет-комунікацій: автореф. дис. ... д-ра соцiол. наук : 22.00.04 / О. І. Горошко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 33 с. — укp.

Розроблено концепцію нової гендерної моделі, яка виникає в інтернет-комунікації. Описано її вплив на розвиток гендерних відносин в Україні за умов формування інформаційно-комунікативного суспільства. Показано, що дана модель розвивається за чотирма напрямами: патріархатним, біархатним, унісексистським, множинним. Визначено, що поява даних нових гендерних практик ініціює перегляд моделі функціонування гендерних відносин у суспільстві. З'ясовано, що у інформаційно-комунікативному суспільстві виразніше окреслюються тенденції руйнування соціально-економічного патріархату з одночасним посиленням культурного патріархату. Досліджено, що дані тенденції підсилюють суперечливість та неоднозначність функціонування гендерної моделі в просторі інтернет-комунікацій, що впливає й на розвиток гендерних відносин в інформаційно-комунікативному суспільстві, збільшуює їх конфліктність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + С5*676
Шифр НБУВ: РА371026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Лободинська О.М. 
Гендерні аспекти працевлаштування випускників ВНЗ (на прикладі західного регіону України): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.М. Лободинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено поширення проявів гендерної асиметрії у процесі працевлаштування випусників ВНЗ. Виділено основні тенденції взаємозв'язку ринку праці та ринку надання освітніх послуг. Проаналізовано фактори, які зумовлюють невідповідність запитів роботодавців і підготовки фахівів вітчизняною вищою школою. Досліджено ефективність дії законодавчих актів стосовно регулювання процесу працевлаштування молодіжних гендерних груп з вищою освітою. Розроблено теоретико-методологічні засади та проведено емпіричне дослідження процесу працевлаштування випускників певних західноукраїнських ВНЗ з урахуванням гендерних аспектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4*333.641.3 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА361983

Рубрики:

      
14.

Щербина С. С. 
Генеза політичних еліт в Україні: сутність, структура, особливості: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / С. С. Щербина ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній соціологічній думці запропоновано логічний підхід до розуміння інтегративної ефективності еліти, яку пропоновано розглянути через характеристики використання соціальних і економічних ресурсів з метою досягнення елітною групою визначених політичних цілей. Удосконалено розуміння структури соціальних еліт, де запропоновано ієрархічну модель еліти суспільства, в якій на чолі політичних еліт суспільства запропоновано розглядати політичну еліту, яка складається з правлячої еліти та контреліти. Константовано, що процес українського елітогенезу, процес розвитку українського суспільства та процес розвитку національної самосвідомості проходять паралельно та створюють складне соціальне поле, у якому існує національна політична еліта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*422.12
Шифр НБУВ: РА379324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Лильо Т.Я. 
Глобалізація комунікаційного простору і процеси національної ідентифікації у посткомуністичному світі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Т.Я. Лильо ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив глобалізації комунікаційного простору на процеси національної ідентифікації в посткомуністичному світі, проаналізовано ідеологічну природу глобалізації, висвітлено особливості сучаснуої геоінформаційної ситуації та специфіки інформаційної мобільності нації за посткомуністичних умов. Аргументовано, що глобалізація не базується на якісно новій ідеології, а є продовженням інформаційного, політико-економічного впливів відносних переможців у "холодній війні", які сьогодні є лідерами комунікаційної революції. Доведено, що слабкість інформаційного поля нації зумовлена не тільки політикою інфоциду, але й специфікою геоінформаційної ситуації, в якій комунікаційний простір розподіляється на сфери підпорядкування інформаційно розвинутим країнам і транснаціональним корпораціям. Значну увагу приділено впливу нових комунікаційних умов, зокрема, гіпертекстового характеру інформаційного процесу на його зміст, макротексти, які дають ідентифікаційний код для цілісного розуміння суті людини в національному та всесвітньому вимірах. Досліджено основні способи семантизації з використанням національних засобів масової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62в05 + С5*676
Шифр НБУВ: РА315814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Сіріньок-Долгарьова К. Г. 
Глобалізація світового новинного дискурсу (на прикладі англомовних інтернет-медіа США, Великобританії, Індії та Австралії): автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.01 / К. Г. Сіріньок-Долгарьова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження глобального новинного дискурсу на прикладі англомовних інтернет-медіа США, Великобританії, Індії й Австралії. Розглянуто специфіку інтернету як глобального соціокомунікативного середовища. Проаналізовано тенденції медіаглобалізації, що домінують у світових новинних мас-медійних організаціях за умов сучасного інформаційно-комунікаційного суспільства: процеси комерціалізації й концентрації, інтеграції та глокалізації. Розкрито поняття конвергентності новітніх медіа шляхом детального розгляду диджиталізації та мобілізації мережевих новин, способів залучення інструментарію громадянської журналістики до їх створення. Вивчено контент он-лайн-новин і досліджено смаки користувачів англомовних веб-медіа, завдяки чому сформульовано поняття "глобальні новини" та визначено ключові атрибути глобального новинного дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 с51 + С5*676*148:С5
Шифр НБУВ: РА383929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Мальцев В.В. 
Громадська думка у системі оцінки діяльності органів внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.В. Мальцев ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано діяльність органів внутрішніх справ (ОВС) як соціальної організації неприбуткового типу. Встановлено, що інтегральним критерієм оцінки діяльності ОВС є їх ефективність, для визначення якої застосовано цільовий підхід, що акцентує увагу на досягненні органами ОВС зовнішніх цілей у зв'язку з орієнтацією міліції на інтереси держави та громадянського суспільства. Особливу увагу приділено дослідженню соціальної ефективності ОВС як чинника, що визначає ступінь досягнення організацією цілей зовнішнього середовища. Обгрунтовано доцільність використання громадської думки як джерела інформації для оцінки соціальної ефективності діяльності ОВС. Доведено, що можливості використання громадської думки у процедурі оцінки діяльності ОВС обмежуються її компетентністю. Розроблено систему критеріїв та показників оцінки діяльності ОВС за допомогою громадської думки, запропоновано методику визначення їх ефективності. З метою удосконалення процедури оцінки обгрунтовано необхідність створення системи моніторингу громадської думки щодо діяльності ОВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*667.211 в623.5 +
Шифр НБУВ: РА340673

Рубрики:

      
18.

Падалка Г. М. 
Громадянська компетентність як чинник демократизації державної влади: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Г. М. Падалка ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 15 с. — укp.

Проаналізовано основні концепції електоральної поведінки та фактори, що її визначають. Ефективний вплив громадян на перебіг процесу демократизації суспільства базується на реалізації усвідомленої електоральної поведінки. Контроль як форма реалізації влади громадянського суспільства можливий за допомогою вивчення громадської думки, проведення виборів і референдумів, екзит-полів. Визначено показники, рівні та принцип сформованості громадянської компетентності, розкрито сутнісні її характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*667.1*333.63 + С5*666*332.6
Шифр НБУВ: РА382920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Шкребець М.С. 
Грошова культура як об'єкт соціологічного аналізу: автореф. дис... канд. соц. наук: 22.00.04 / М.С. Шкребець ; Харків. Нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше визначено базові принципи соціологічного аналізу грошової культури, до яких зараховано такі принципи: системності, комплексності, динамічності, порівняльний принцип, принцип єдності конкретного, загального та всезагального. Виділено базові принципи соціологічного аналізу грошової культури, описано її структуру, типологію та соціальні функції. Удосконалено поняття "грошова одиниця", що означає сукупність орієнтацій і настанов стосовно грошей, способів їх здобуття та використання. Описано специфіку грошової культури в сучасній України: чинники, що впливають на неї, особливості різних соціальних груп та специфіку різних складових елементів грошової культури. Віднесено до рис ринкової грошової культури успішну адаптацію індивідід до нових умов господарювання, засвоєно нові форми монетарної поведінки, високий рівень економічної активності, позитивне ставлення до існування в суспільстві багатих і бідних прошарків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671*18:У +
Шифр НБУВ: РА363722

Рубрики:

      
20.

Кодацька Н. О. 
Девіації соціальних практик материнства в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Н. О. Кодацька ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз та узагальнення наявних теоретичних підходів до соціального змісту материнства та вирішено наукове завдання, яке полягає у визначенні соціальних умов здійснення практик сучасного материнства та їх впливу на формування девіантної материнської поведінки. Виконано порівняльний аналіз соціальних практик материнства та батьківства, який виявив зниження ролі чоловіка-годувальника в сім'ї, що викликає послаблення соціалізуючої функції батька. Виявлено ускладнення процесу соціальної адаптації жінки до ролі матері, що викликає потребу в сторонній допомозі матері у вирішенні питань зі здійснення належного догляду за новонародженою дитиною та підтримки власного фізичного та психічного здоров'я. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення основних положень соціальної політики стосовно материнства в напрямі поєднання професійної та репродуктивної функцій жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*664.11*423.21 + С4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА382801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського