Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (568)Книжкові видання та компакт-диски (597)Журнали та продовжувані видання (160)
Пошуковий запит: (<.>U=Р645.021.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 70
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кришталь Є.В. 
Алкоголізм подружньої пари: клінічні та соціально-психологічні аспекти: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.17 / Є.В. Кришталь ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1998. — 32 с. — укp.

З позицій системного міждисциплінарного підходу висунуто ідею вивчення алкоголізму як наркологічної проблеми в межах сімейної медицини. Виявлено механізми розвитку і розроблено класифікацію концептуально значущих варіантів сексуальної дисгармонії, патогномонічних типовим ситуаціям алкогольної залежності у чоловіка, дружини чи обох із подружжя. Запропоновано концепцію виникнення при алкоголізмі патологічної сім'ї. Визначено диференційно-діагностичні критерії виявлених варіантів сексуальної дисгармонії і розроблено систему їх психотерапевтичної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-3

Рубрики:

      
2.

Харченко О.І. 
Біохімічні механізми розвитку хронічної алкогольної інтоксикації та за умов дії оцтовокислого цинку: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.І. Харченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-29 +
Шифр НБУВ: РА369903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Карімі Падша 
Вплив медихроналу на функціональний стан мозкової системи позитивного підкріплення у щурів з вторинно набутими мотиваціями (експериментальним алкоголізмом): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Карімі Падша ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Пероральне введення контрольній групі (1) 1,4 г/кг медихроналу підвищує частоту самостимулювань гіпоталамусу, змінює електрогенез мозку у бік швидких ритмів. У щурів з 14-ти денною алкоголізацією (2) медихронал знижує частоту самостимулювань, синхронізує тета- і альфа-, пригнічує судомну активність, відновлює співвідношення симпатичної та парасимпатичної регуляцій гемодинаміки. У 87% щурів виявлено "відмову" від приймання етанолу. У 75% щурів з 6-ти місячною алкоголізацією (3) медихронал більш ніж у 2,5 рази підвищує частоту самостимулювання, перебудовує електрогенез мозку у бік швидких ритмів. У 25% щурів знижує частоту даної реакції з пригніченням судомної активності та наявністю альфа-ритму. У 50% щурів визначено "відмову" від етанолу, у 50% - амбівалентне відношення. Виявлено кардіотропний ефект медихроналу. Пригнічення алкогольної мотивації медихроналом опосередковується через мозкову систему позитивного підкріплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-29

Рубрики:

      
4.

Коваль Л.М. 
Вплив нікотину на функції клітин В-лімфоцитарного походження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.М. Коваль ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено молекулярні засади впливу нікотину на клітини В-лімфоцитарного походження. Встановлено, що нікотин впливає на базові життєві функції клітинних ліній мієломи Х63-Ag8, гібридом SP-2/0 і D6 та лімфом DT40 і Ramos, діючи на експресовані ними нікотинові ацетилхолінові рецептори (нАХР). Показано, що нікотин впливає на кількість нАХР, експресованих на поверхні досліджених клітини, здійснюючи їх ап- або даун-регуляцію, що залежить від функціонального стану клітин. Виявлено, що чутливість до дії нікотину залежить від кількості нАХР та їх функціональної активності, на яку, зокрема, впливають адгезивні контакти клітин. Встановлено, що нікотин стимулює проліферацію гібридом і опосердковано знижує продукцію ними антитіл, а також сприяє виживанню за несприятливих умов клітин пре-В лімфоми DT40. З'ясовано, що механізм передачі проліферативного сигналу в клітинах досліджених ліній потребує відкриття іонного каналу або конформаційних змін у молекулі рецептора. Одержані дані свідчать на користь про-проліферативної ролі нікотину для В-лімфоцитів, що пояснює розвиток лімфопроліферативних захворювань і зниження кількості сироваткових імуноглобулінів у людей, що палять цигарки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.19 +
Шифр НБУВ: РА344021

Рубрики:

      
5.

Колтунова О. В. 
Вплив тютюнопаління батьків на становлення та розвиток репродуктивної функції їх нащадків-самиць: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / О. В. Колтунова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено в експерименті на тваринах віддалені наслідки хронічного тютюнопаління батьків на становлення та розвиток репродуктивної системи нащадків-самиць та їх статеву поведінку. Вперше досліджено віддалені наслідки дії хронічної інтоксикації тютюновим димом на нащадків самиць-щурів, якому підлягали батьки за різного моделювання паління батьківських пар: група М - інгалюванню тютюновим димом підлягали лише майбутні самиці-матері, група Б - інгалювали лише майбутніх самців-батьків і група МБ - інгалювали обох майбутніх батьків. З'ясовано, що хронічна інтоксикація тютюновим димом батьків у всіх експериментальних групах призвела у нащадків-самиць до порушень постнатального розвитку, відхилень у поведінкових реакціях, структурних змін яєчників вже в препубертатному періоді, відхилень в гормональному статусі, тривалості та фазовій структурі естрального циклу та статевій поведінці. Виявлено високу ймовірність розвитку безпліддя зі зміною структур, які продукують статеві гормони, та зміною співвідношення статевих гормонів у бік гормонів протилежної статі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.19 + Р71-1
Шифр НБУВ: РА384453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Потайчук В.І. 
Гемокоагуляція і фібриноліз у хворих на туберкульоз легень, що страждають хронічним алкоголізмом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / В.І. Потайчук ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено корекцію патогенетичної терапії за допомогою вивчення гемокоагуляції та фібринолізу в процесі комплексного лікування хворих на туберкульоз легень, які страждають хронічним алкоголізмом. Підвищено ефективність лікування даної категорії хворих шляхом застосування ендолімфатичного введення протитуберкульозних препаратів. Встановлено значні порушення гемостазу у хворих із вперше виявленим туберкульозом і у разі загострення його хронічних деструктивних форм, особливо у тих, хто страждає на хронічний алкоголізм II - III стадії. У випадку кровохаркань і легеневих кровотечах на фоні гіперкоагуляції спостерігається посилення фібринолітичної активності плазми крові (ФА), зниження активності фібринази, накопичення в крові продуктів деградації фібриногену та фібрину (ПДФ), зниження функціональної активності тромбоцитів. Проведення інтенсивної гемостатичної терапії протягом 5 - 7 днів, направленої на зниження ФА з застосуванням інгібіторів фібринолізу, дозволило досягти припинення кровохаркань і кровотеч у 96,2 % хворих. У процесі ефективного лікування антимікобактеріальними препаратами на 3 - 4 місяці відмічається нормалізація рівня фібриногену, ФА, зниження концентрації ПДФ, що є лабораторним симптомокомплексом сприятливого перебігу туберкульозного процесу. Застосування ендолімфатичного введення рифампіцину, ізоніазиду та канаміцину в комплексі з інгібіторами фібринолізу і гепарином у більшості випадків дозволило досягти не тільки стабілізації туберкульозного процесу, його регресу, а й призводило до позитивних змін у системі гемостазу хворих на туберкульоз, які страждають на хронічний алкоголізм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-37 + Р645.021.11-3
Шифр НБУВ: РА313164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гуревич І. 
Генетико-демографічний аналіз наркоманії в Ізраїлі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / І. Гуревич ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено генетичний аналіз наркоманії в основних етнічних групах населення Ізраїлю, наведено їх вікову та статеву характеристику, визначено шлюбну структуру, оцінено рівень інбридингу й аутбридингу. За допомогою генеалогічного, сегрегаційного і компонентного аналізу розроблено найбільш правдоподібну модель генетичного контролю наркоманії у різних етнічних групах Ізраїлю. З'ясовано співвідношення чинників спадковості та середовища у виникненні явища наркоманії серед євреїв та арабів. Показано неоднакову роль кровного споріднення батьків у формуванні наркоманії у різних етнічних групах. Встановлено роль інбридингу й аутбридингу у виникненні явища наркоманії серед арабів та євреїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(5ІЗР)026.264 + Р645.021.1-1 +
Шифр НБУВ: РА350567

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Корошніченко Д.М. 
Диференціальна діагностика та фармакотерапія залежності від метадону та від героїну: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / Д.М. Корошніченко ; Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що інтенсивність патологічного потягу до опіоїдів і загальна тяжкість психопатологічних симптомів протягом детоксикації у хворих, залежних від метадону, є достовірно вищими, ніж у залежних від героїну. Виявлено ознаки когнітивного дефіциту у хворих, залежних від метадону, який унеможливлює для них адекватну оцінку якості власного життя. Наведено диференціально-діагностичні таблиці, які забезпечують безпомилке визначення стану залежності від метадону в 96,72 % випадків і стану залежності від героїну в 95,24 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1 +
Шифр НБУВ: РА368725

Рубрики:

      
9.

Верещак О.В. 
Диференційоване застосування гірудотерапії в комплексному лікуванні алкогольної та опіоїдної залежності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / О.В. Верещак ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше обгрунтовано доцільність використання гірудотерапії у період гострих абстинентних розладів у пацієнтів з алкоголічною та наркотичною залежностями. На підставі проведених досліджень і одержаних результатів запропоновано інтегральний комплекс клініко-патофізіологічних доказів щодо обгрунтованості використання гірудотерапії у наркологічній практиці. Вивчено ефекти гірудотерапії у наркології в межах її модифікації - гірудорефлекстерапії. Показано позитивний вплив гірудотерапії на різні клінічні та гомеостатичні параметри за алкогольної та наркотичної залежностей. Доведено можливість такого впливу на кардіологічні параметри варіаційної пульсометрії у хворих з залежністю від психоактивних речовин (алкоголю, опіатів). Виокремлено чотири фази (адаптації, сомнелентну, релаксації й активації) позитивного терапевтичного впливу гірудотерапії на психічні, психофізіологічні, поведінкові розлади, зумовлені хронічною алкогольною та наркотичною інтоксикацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-5 +
Шифр НБУВ: РА349510

Рубрики:

      
10.

Петрина Н.Ю. 
Діагностика та корекція когнітивних порушень у хворих з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання алкоголю: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Н.Ю. Петрина ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено методи діагностики та лікування когнітивних порушень з урахуванням змін функціонування піруватдегідрогеназної системи та циклу Корі у разі розладів психіки та поведінки внаслідок вживання алкоголю. Встановлено клінічні особливості когнітивних порушень залежно від характеру прояву психічних і поведінкових розладів у осіб, що надмірно вживають алкоголь. Виявлено, що у процесі наростання та поглиблення когнітивних змін виникає недостатність піруватдегідрогеназної системи та відбувається дисрегуляція гліколізу та глюконеогенезу. Запропоновано використання показників функціонального стану піруватдегідрогеназної системи та циклу Корі як маркерів контролю ефективності лікувальної терапії. Виявлено позитивний вплив препаратів нейрометаболічної дії та гепатопротекторів на когнітивну сферу з нормалізацією показників вуглеводного обміну у пацієнтів досліджуваних груп. Доведено, що використання препаратів нейрометаболічної дії та гепатопротекторів сприяє формуванню додаткового ресурсу у процесі відновлення вищих психічних функцій та оптимізації лікування даної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11 +
Шифр НБУВ: РА356482

Рубрики:

      
11.

Дичаковська О.В. 
Дослідження ролі статевих гормонів у розвитку морфінового абстинентного синдрому: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.В. Дичаковська ; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше з використанням різних методичних підходів експериментально доведено безпосереднє залучення статевих гормонів до патогенезу опійної наркоманії. Вивчено вплив гіпо- та гіперфункції гормонів статевих залоз на перебіг абстинентного синдрому, розвиток залежності від морфіну, зокрема толерантності до його аналгетичної дії, як експериментального еквіваленту фізичної залежності. Уперше виявлено позитивний вплив зменшення рівня тестостерону на швидкість формування залежності від морфіну та перебіг спровокованого абстинентного синдрому. Показано здатність блокаторів рецепторів тестостерону полегшувати перебіг морфінового абстинентного синдрому та виявлено статеві розбіжності в ефектах цих препаратів. Виявлено здатність тестостерону посилювати клінічні прояви абстиненції та прискорювати формування толерантності до аналгетичної дії морфіну. Відзначено, що такий негативний вплив має місце також у разі введення тваринам прекурсора тестостерону - прогестерону: але не дигідротестостерону, а також фінастериду, що є інгібітором 5альфа-редуктази (ферменту перетворення тестостерону у дигідротестостерон).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-3 +
Шифр НБУВ: РА336388

Рубрики:

      
12.

Денеко М.О. 
Епідеміологія, клініка та лікування гострих алкогольних психозів з урахуванням геліогеофізичних факторів і біологічних ритмів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.О. Денеко ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Вперше проведене клініко-епідеміологічне обстеження хворих із гострими алкогольними психозами в одному із регіонів України за одинадцятирічний сонячний цикл. Вивчено особливості циркадіанних ритмів, що обумовлюють сезонність клінічних проявів захворювання. Встановлено наявність десинхронізації фізіологічних функцій і ступінь її вираження у хворих гострими алкогольними психозами. Показано розповсюдженість осіб із різними біоритмологічними типами при цих психозах, а також залежність клініко-соціальних показників і їх динаміки від стану циркадіанних ритмів організму. Розроблено диференційовані схеми безмедикаментозних (лазерних) методів лікування і соціальної реабілітації хворих на гострі алкогольні психози з урахуванням біоритмологічного статусу, даних клініко-соціального та експериментально-психологічного дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-3

Рубрики:

      
13.

Пєнзєв М.Д. 
Епілептиформні та епілептичні розлади при хронічній алкогольній інтоксикації (клініка, діагностика, лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.Д. Пєнзєв ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено клініко-типологічну систематику епілептиформних розладів та їх відмінність від еліптичних внаслідок хронічної алкогольної інтоксикації. Виявлено значущість біологічних чинників у їх формуванні. На основі порівняльного вивчення клінічних, електроенцефалографічних і нейропсихологічних характеристик вдосконалено діагностику епілептиформних та епілептичних розладів у разі хронічної алкогольної інтоксикації. Встановлено позитивну дію раннього призначення карбамазепіну у випадку даної інтоксикації з епілептиформними розладами та перевагу комбінованого (протиепілептичного і протиалкогольного) лікувального комплексу у терапії хворих на епілепсію, ускладнену зазначеною інтоксикацією. Значну увагу приділено критеріям терапевтичного та соціального прогнозотитхів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-3 + Р627.709.2-37
Шифр НБУВ: РА310269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Березанська Н.Д. 
Клініка та лікування психічних порушень у ранньому післяабстинентному періоді опійної наркоманії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / Н.Д. Березанська ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Вивчено психопатологічні прояви та патогенетичний базис раннього післяабстинентного періоду опійної наркоманії. Обгрунтовано правомірність виділення раннього післяабстинентного періоду. Встановлено домінуючий психопатологічний синдром - астенічний. Виявлено зміну активності нейрорецепторів, що свідчить про зміну характеру функціонування нейромедіаторних систем у ранньому післяабстинентному періоді у порівнянні з періодом абстиненції у напрямі збільшення активності серотонінергічної та зниження - дофамінергічної системи. Зменшення функціональної активності дофамінергічної системи супроводжувалося зниженням рівня активованості мозку, що виявилося у вигляді синхронізації біоелектричних процесів мозку та зниження коефіцієнта активації. Запропоновано засіб терапії з застосуванням актопротектора, антиоксиданту ізотіобарбаміну для корекції виявлених порушень. На основі порівняльного вивчення ефективності ізотіобарбаміну та пірацетаму доведено перевагу ізотіобарбаміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.13-3
Шифр НБУВ: РА311473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Клочков 
Клініко- патогенетична характеристика та лікування хронічного гепатиту на тлі туберкульозу легенів і хронічної алкогольної інтоксикації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Олександр Євгенович Клочков ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-3 + Р542-3 + Р645.021.11-3
Шифр НБУВ: РА296251

Рубрики:

      
16.

Мельник 
Клініко- патогенетичні аспекти, терапія алкоголізму та опійної наркоманії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.17 / Елліна Віталіївна Мельник ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2000. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-3
Шифр НБУВ: РА310688

Рубрики:

      
17.

Савенко Д. В. 
Клініко-біохімічна оцінка порушень гормонального метаболізму та його фармакокорекція у хворих на хронічний алкоголізм: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.32 / Д. В. Савенко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 22 с.: рис. — укp.

Уперше доведено, що хронічний алкоголізм з біохімічної точки зору можна охарактеризувати як синдром гіпоендорфінізм-індукованого апоптозу. На значному клінічному матеріалі встановлено різке пригноблення системи ендогенних опіоїдів у хворих на хронічний алкоголізм, що корелює зі стадією захворювання й рівнем циркулюючої фрагментованої ДНК. Зміна енкефалінергічної активності перекладає гомеостатичні функції організму на інший рівень регуляції, що показано на прикладі електролітного балансу й індукції апоптозу. За умов хронічної алкологізації перебудовується вся система гіпоталамус-гіпофіз-гонади, про що свідчать дані гормонального спектру у хворих на хронічний алкоголізм і наркоманію. Уперше встановлено молекулярно-структурні зміни води гідрата й динаміку її перерозподілу між вільною, гідрованою та кристалічною фракціями у хворих на хронічний алкоголізм і наркоманію, що дозволило обгрунтувати застосування ЯМР-релаксації протонів тканинної води біологічних рідин у діагностиці й лікуванні захворювань, пов'язаних з дисбалансом у нейрогормональній регуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-3 + Р415.2-5
Шифр НБУВ: РА378140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Двірський О.А. 
Клініко-генетичні особливості шизофренії, коморбідної з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання алкоголю: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / О.А. Двірський ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Базуючись на клініко-генетичних підставах запропоновано підхід роздільного дослідження клінічних особливостей та частоти суспільно небезпечних дій у хворих на шизофренію в поєднанні з психічними і поведінковими розладами внаслідок вживання алкоголю, а також з урахуванням генотипових особливостей. Установлено підвищення частоти алкогольного делірію в стані відміни у хворих на шизофренію у сполученні з алкоголізмом у порівнянні з хворими на алкоголізм. Виявлено найбільш сприятливий перебіг шизофренії у хворих з алкогольним делірієм у стані відміни в анамнезі, що виражається у більш пізній маніфестації, переважанні параноїдної форми, ремітуючого перебігу та підвищенні частоти онейроїдних станів. Установлено, що перебіг шизофренії у поєднанні з синдромом алкогольної залежності характеризується більш раннім початком, підвищенням частоти безперервного перебігу та простою формою. Виявлено кращі показники сімейного стану та рівня освіти у хворих на шизофренію, які перенесли в стані відміни алкогольний делірій, у порівнянні з хворими на шизофренію у поєднанні з синдромом алкогольної залежності. Показано, що суспільно небезпечні дії у хворих на шизофренію, коморбідну з синдромом алкогольної залежності, виявляються частіше, ніж у хворих, які перенесли в стані відміни алкогольний делірій. Виявлено генотипні особливості, які характеризуються епілептичною схильністю, ліворукістю, чоловічою статтю, і такий екзогенний фактор, як перенесена черепно-мозкова травма, які частіше виявляються у випадку шизофренії у хворих з синдромом алкогольної залежності. У хворих на шизофренію, які перенесли в стані відміни алкогольний делірій, а також у таких хворих, які здійснювали суспільно небезпечні дії. Установлено, що вони обумовлюють несприятливий перебіг шизофренічного процесу та підвищення частоти суспільно небезпечних дій у цих хворих. На підставі виявлення фенотипних ознак, характерних для полігенних захворювань, установлено, що алкогольний делірій у стані відміни має полігенну природу та проявляється у тих хворих, які мають до нього спадкову схильність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-3 + Р645.021.11-3
Шифр НБУВ: РА326607

Рубрики:

      
19.

Мілевська-Вовчук Л.С. 
Клініко-діагностичні особливості ураження нервової системи при хронічній алкогольній інтоксикації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Л.С. Мілевська-Вовчук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено особливості змін мінеральної щільності кісткової тканини у хворих з неврологічними порушеннями у разі хронічної алкогольної інтоксикації (ХАІ) з метою оптимізації патогенетично обгрунтованих лікувально-профілактичних заходів. Визначено чинники ризику виникнення остеопорозу серед хворих з неврологічними порушеннями у разі ХАІ. У даної категорії осіб у разі остеодефіциту зафіксовано більш виражені зміни окисно-відновних процесів, стану системи імунітету, маркерів ендогенної інтоксикації. Запропоновано методику діагностики ранньої втрати кісткової тканини шляхом застосування двофотонної абсорбціометрії. Розроблено програму комплексної терапії з урахуванням стану кісткової тканини з включенням препарату вітрум остеомаг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-3 + Р62-3
Шифр НБУВ: РА369929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Шамич Л.Ф. 
Клініко-інструментальні особливості алкогольної полінейропатії та розробка схем комплексного лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Л.Ф. Шамич ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Вперше на підставі вивчення результатів комплексного клініко-параклінічного обстеження хворих встановлено особливості перебігу алгокольної полінейропатії, зокрема, в динаміці лікування із застосуванням лазеро-пунктури інфрачервоним лазерним випромінюванням (ЛП ІЧЛП) та призначенням препарату Нуклео ЦМФ Форте. Вперше вивчено особливості динаміки змін вібраційної чутливості у хворих на полінейропатію алкогольного генезу. Оцінено стан особистісної та реактивної тривожності у хворих на алкогольну полінейропатію та досліджено його зміни під дією запропонованого комплексного лікування. Вивчено особливості стану електроміографічних показників у осіб молодого та середнього віку, хворих на алкогольну полінейропатію, зокрема, залежно від статі пацієнтів і тривалості захворювання. Обгрунтовано доцільність проведення електроміографічного дослідження в динаміці комплексної терапії з метою визначення ефективності лікування. Вперше досліджено функціональний стан постгангліонарних симпатичних волокон у динаміці комплексного лікування із застосуванням ЛП ІЧЛП і призначенням препарату "Нуклео ЦМФ Форте" у хворих на алкогольну полінейропатію. Вперше розроблено режим стимуляції точок акупунктури інфрачервоним лазерним випромінюванням у разі алкогольної полінейропатії залежно від клінічної форми захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-3 + Р625.062.281-5 +
Шифр НБУВ: РА354469

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського