Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (1152)Книжкові видання та компакт-диски (196)
Пошуковий запит: (<.>K=М'ЯКИХ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 152
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Суліменко Г.Г. 
Автоматизована побудова викройок оббивки м'яких меблів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Г.Г. Суліменко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено методи, алгоритми, програмне забезпечення та методики інтерактивного моделювання викройок оббивки м'яких меблів. Для побудови викройок запропоновано використовувати покриття поверхні дискретною рівноланковою чебишевською сіткою, що імітує розміщення ниток тканини на поверхні. Вихідна поверхня - параметризована гранна модель з коректною та надлишковою топологією. Встановлено властивості елементів рівноланкової сітки, з використанням яких пропонуються методи побудови покриття на довільних однозв'язних областях поверхні та критерії оцінки його якості. Проаналізовано ситуації, що призводять до спотворення покриття, сформульовано умови, за яких очікується поява зворотних чарунок. Надано класифікацію наслідків їх появи та запропоновано методи безвідмовної роботи підсистеми. Розроблено методи побудови швів та перерізів з відновленням топологічної коректності вихідної моделі, комплекс алгоритмів обробки растрової області, який включає її еквідистантне доповнення, векторизацію межі, лінійну згладжувальну апроксимацію межі з заданим параметром якості, типізовану остаточну інформацію про викройку з урахуванням технологічних умов. Створено підсистему побудови викройок, що спирається на ідеологію об'єктно-орієнтованого програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.133 + М461.02 +
Шифр НБУВ: РА321698

Рубрики:

      
2.

Бардик В.Ю. 
Аналіз функціональної форми міжмолекулярних потенціалів на основі статистично-обгрунтованих рівнянь стану: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / В.Ю. Бардик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено критерій застосовності термодинамічної теорії збурень на макроскопічному рівні в області високих тисків (малих ізотермічних стисливостей). Оцінено внесок сил притягання між молекулами під час дослідження термічного рівняння стану густих газів в області високих тисків та рокрито вирішальну роль сил відштовхування під час проведення розрахунків PVT-даних густого конденсованого середовища. Доведено, що відповідне модифіковане рівняння стану виявляє більш надійні екстраполяційні властивості, ніж статистично-обгрунтовані рівняння стану, одержані з урахуванням сил притягання. Встановлено, що параметр крутості потенціальної функції в межах широковідомих модельних форм міжмолекулярних потенціалів сил відштовхування є чутливим до температури в газах. У випадку щільних рідин обгрунтовано існування поправкової функції до цього параметра як логарифмічної залежності від тиску. Виявлено зростання значення параметра крутості потенціальної функції в межах модельного потенціалу "м'яких" сфер із збільшенням молекулярної маси для ряду інертних газів. Встановлено чутливість параметра крутості в межах модельної форми "м'які" сфери до неадитивних ефектів та виявлено стрибкоподібну зміну його значення за умов переходу від газоподібного до конденсованого стану досліджуваних речовин. Досліджено зв'язок параметрів модельного міжмолекулярного потенціалу "м'які" сфери з константами рівняння стану бінарної суміші густих газів. Відзначено чутливість параметра крутості потенціальної функції до концентрації бінарної суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.512,022
Шифр НБУВ: РА320297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Грецьких Є. В. 
Антигомотоксичні препарати в комплексному лікуванні пацієнтів на флегмони щелепно-лицевої ділянки: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.22 / Є. В. Грецьких ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблему лікування хворих на флегмони щелепно-лицьової ділянки (ЩЛД). Вивчено перебіг та загоювання гнійних ран м'яких тканин ЩЛД у трьох клінічних групах хворих, у кожній по 30 пацієнтів: чоловіків та жінок, віком від 18-ти до 60-ти років без супутньої соматичної патології. У всіх групах спостерігалась різна локалізація вогнища запалення, з його поширенням на одну та дві ділянки; ураження однієї анатомічної ділянки спостерігалось у 31,1 % хворих, двох ділянок - у 68,9 %; у 72,2 % виявлено одонтогенні флегмони; у 27,8 % - неодонтогенні флегмони, зокрема, у 14,5 % - остеофлегмони, у 10 % - аденофлегмони, у 3,3 % випадків зустрічались гнілосно-некротичні форми; переважала піднижньощелепна локалізація флегмон (у 53,8 % випадків). Розкрито особливе значення у патогенезі даного захворювання процесу зниження реактивності організму та порушення регуляції імунної відповіді у разі гнійної інфекції. Запропоновано новий патогенетично обгрунтований спосіб лікування флегмону ЩЛД з використанням препарату лімфоміозот H. Встановлено, що в результаті застосування даного способу лікування флегмон ЩЛД спостерігається швидше очищення рани від гнійного ексудату і загоєння вторинним натягненням, з менш вираженими проявами інтоксикації, скороченням післяопераційного періоду, який перебігав без ускладнень; підвищувалась активність показників клітинної і гуморальної ланок імунітету. За результатами проведених досліджень у разі флегмонів ЩЛД, для підвищення резистентності організму та скорочення термінів лікування показано застосування лімфоміозоту H безпосередньо перед хірургічним втручанням та після нього, до зникнення клінічних проявів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.630.14-52
Шифр НБУВ: РА382074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Цимбал О.В. 
Багатоетапна робасна адаптивна фільтрація багатоканальних зображень дистанційного зондування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.12 / О.В. Цимбал ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено причини виникнення та характеристики компактних імпульсних перешкод (КІП) на зображеннях, прийнятих з супутників, розроблено узагальнену модель КІП і створено необхідні тестові моделі супутникових зображень. Досліджено можливість удосконалення "м'яких" морфологічних фільтрів для усунення КІП на супутникових зображеннях дистанційного зондування (ДЗ). Розглянуто різні підходи до даного удосконалення з урахуванням можливості наступної постобробки з метою усунення залишкових флуктуаційних завад. Проаналізовано здатність фільтрів одночасно заглушувати флуктуаційний шум і зберігати текстурну інформацію, обгрунтовано вибір найкращого фільтра з метою використання у запропонованому трикомпонентному нелінійному локально-адаптивному фільтрі з "жорстким" переключенням, що використовує запропонований передфільтраційний класифікатор з трьома станами. Запропоновано метод обробки багатоканальних зображень ДЗ з різними завадовими ситуаціями в каналах на базі модифікованого векторного сигма-фільтра. Обгрунтовано доцільність застосування цього методу для підвищення надійності інтерпретації багатоканальних радіолокаційних зображень (РЛЗ). просторово-структурну інформацію. Подано гібридні списочно-гістограмні алгоритми, що дало змогу підвищити швидкодію ФПС у всьому діапазоні типових розмірів апертур фільтрів за умов завадових ситуацій, що є характерними для РЛЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д104.12 + Д104.42 +
Шифр НБУВ: РА325733

Рубрики:

      
5.

Пасічник В. В. 
Вдосконалення методів переміщення та фіксації м'яких тканин у естетичній та реконструктивно-відновній хірургії обличчя та шиї: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. В. Пасічник ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 23 с. — укp.

Розроблено методологію атравматичної мобілізації, репозиції та фіксації переміщених м'яких тканин обличчя та шиї, яка забезпечує більш високу якість, надійність та довговічність досягнутих результатів. Вперше реалізовано можливість доопераційного й інтраопераційного оцінювання інволютивних змін обличчя за допомогою запропонованої класифікації, що базується на врахуванні виразності та локалізації вікових змін м'яких тканин обличчя та шиї. Обгрунтовано класифікацію способів фіксації переміщених тканин на різних анатомічних площинах обличчя після їх ендоскопічної мобілізації. Вирішено проблему клінічного застосування корундових біокерамічних штифтів у пластичній та реконструктивній хірургії голови та обличчя, що забезпечує надійність, безпечність та довговічність одержаних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.1-99 + Р457.24-99
Шифр НБУВ: РА381332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Грузевський О.А. 
Вивчення видоспецифічності поверхневих компонентів Mycobacterium kansasii: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / О.А. Грузевський ; Харк. НДІ мікробіології та імунології ім. І.І.Мечнікова. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.935.4-7
Шифр НБУВ: РА311141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Борейко О.Л. 
Виділення та вивчення властивостей білків з скелетних елементів губки Suberites Domuncula: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.Л. Борейко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено біохімічні властивості білків з кремнієвих скелетних елементів губки Suberites domuncula. Вивчено вплив цих білків у складі біокомпозитного матеріалу на процеси проліферації та мінералізацї в остеогенній культурі SaOS-2. Установлено, що білкова частина кремнієвих скелетних елементів губки Suberites domuncula переважно представлена білками з молекулярною масою 23 і 24 кДа. Білок з молекулярною масою 24 кДа (сілікатеїн alpha) ідентифіковано за методом електроспрей мас-спектрометрії. Показано, що сілікатеїн синтезується у формі проензиму й активується шляхом процесінгу під час формування спікул. Ензим сілікатеїн має олігомерну організацію та посттрансляційну модифікацію. Рівень мінералізації SaOS-2 клітин, вирощених на поверхні, модифікований білками з кремнієвих скелетних елементів, кополімеризованих з тетраетилортосилікатом, прискорює процеси проліферації та значно підвищує рівень біомінералізації клітин, вирощених на поверхні, модифікованій біокомпозитним матеріалом. Результати, одержані завдяки проведеним дослідженням, можуть бути використані для більш детального дослідження особливостей регуляторних механізмів полімеризації кремнію у губках, які утворюють скелетні елементи, які містять кремній, за "м'яких умов". Визначено доцільність застосування даних про склад органічного компоненту спікул та його біохімічної характеристики для розробки біотехнологічних підходів для виробництва нових біокомпозитних матеріалів. Протеїни з кремнієвих скелетних елементів можуть бути включені до складу біоактивних матеріалів у хірургії, ортопедії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.12*725.111.3 +
Шифр НБУВ: РА358906

      
8.

Челішвілі 
Використання методу кріовпливу і антиоксидантної терапії в комплексному хірургічному лікуванні хворих похилого та старечого віку з гнійно- запальними захворюваннями м'яких тканин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Анатолій Леонідович Челішвілі ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144
Шифр НБУВ: РА308985

Рубрики:

      
9.

Співак В.Ю. 
Вплив зовнішніх змінних магнітних полів на форму месбауерівського спектра м'яких феромагнетиків: Автореф. дис... канд. фіз-мат. наук: 01.04.02 / В.Ю. Співак ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розвинуто загальну теорію месбауерівського поглинання м'якими феромагнетиками, що перебувають в радіочастотному (РЧ) магнітному полі, з урахуванням східцеподібних реверсій магнітного поля на ядрах та вимушених коливань ядер. Особливу увагу приділено випадку вимушених коливань, когерентних періодичним реверсіям поля. Теорію також розширено на випадок м'якого феромагнетика, що перебуває як в РЧ полі, так і в сталому полі, прикладеному паралельно РЧ полю. Для пояснення таких експериментів наведено модель асиметричних реверсій. Встановлено, що частотний спектр випромінювання складається з рівновіддалених ліній, розділених на подвійну частоту РЧ поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.520.477.2,022 + В377.34,022
Шифр НБУВ: РА311238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мірось С.Л. 
Генетична детермінація ознаки стійкості озимих м'яких пшениць півдня України до збудника фузаріозу колоса (IFusarium graminearum SchwabeD): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / С.Л. Мірось ; Селекц.-генет. ін-т - нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. — О., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Уперше встановлено кількість генів специфічної стійкості до збудника фузаріозу в десяти ліній озимої м'якої пшениці, що використовуються у вітчизняній селекції. З'ясовано функціональний стан генів окремих оксидоредуктаз - супероксиддисмутази (СОД), цитохромоксидази (ЦХО), фенолоксидази (ФО) та пероксидази (ПО) - у ліній озимої м'якої пшениці до та після ураження фузаріозом, а також наявність асоціацій між функціональним станом зазначених ген-ензимних систем і рівнем стійкості даних ліній. Показано, що в чутливих та стійких генотипів спостерігаються істотні відмінності в реакціях цих ферментів на зараження фузаріями. Визначено, що між наявністю множинних молекулярних форм (ММФ) СОД, ЦХО, ФО та ПО не було знайдено чіткої асоційованості з рівнем стійкості ліній пшениці до фузаріозу, але експресивність смуг окремих ізозимів на електрофореграмах виявляє чіткі асоціації з ознакою стійкості рослин до фузаріозу колоса. Зазначено, що дані ізозими можна рекомендувати маркерами стійкості рослин до фузаріозу на ранніх стадіях їх розвитку. Доведено, що такими маркерами можуть бути ММФ СОД з Rf 0,08, ФО з Rf 0,45 і По з Rf 0,03. З'ясовано, що рівень стійкості даних ліній пшениці визначається в першу чергу генами вертикальної стійкості, що взаємодіють як адитивно-домінантні та комплементарні гени.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-317.5 +
Шифр НБУВ: РА325565

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Ковров О. С. 
Геомеханічне обгрунтування параметрів стійких укосів кар'єрів в складноструктурному масиві м'яких порід: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.09 / О. С. Ковров ; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". — Д., 2011. — 18 с.: рис. — укp.

Вперше доведено, що процес порушення стійкості схилів на кар'єрах з м'якими розкривними породами пов'язаний з утворенням специфічних областей критичних напружень у схилі, що призводить до виникнення максимальних деформацій та ініціює процес зрушення масиву порід за круглоциліндричною поверхнею ковзання. Розроблено нову гідромеханічну модель, що дозволяє визначити коефіцієнт запасу стійкості схилів кар'єрів з урахуванням складної геологічної структури, вологості розкривних порід і навантажень від гірничо-транспортного устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 + И22-4-021
Шифр НБУВ: РА385934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Якубовський В. П. 
Двохвилбові барвники на основі 4,4-дифлуоро-4-бора-3а,4а-діаза-s-індаценів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / В. П. Якубовський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Одержано аза-BODIPY з повністю хелатованим атомом бору. Показано, що більш поширене розташування фенільних ядер сприяє значному поглибленню максимуму поглинання та випромінювання барвників такого типу. На основі 8-метил-4,4-дифлуоро-3,5-дифеніл-4-бора-3а,4а-діаза-s-індацену та його аналога з карбоциклічними містками синтезовано ряд поліметинзаміщених похідних. Показано, що за природою забарвлення вони є барвниками-мероціанінами, в яких бородипірометен є кінцевим електроноакцепторним ядром. Одержано моно- та діацетальдегідозаміщені BODIPY, які використано для синтезу функціоналізованих моно- та дивінілзаміщених BODIPY. На основі моно- та діацетальдегідних похідних одержано несиметричні BODIPY з конденсованими гетероциклічними системами. На прикладі ацетальдегідрозаміщених BODIPY показано, що альдегідна група за м'яких умов взаємодіє з третинними амінами з утворенням єнамінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л624.5-106
Шифр НБУВ: РА385089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Грабова Т.Л. 
Диспергування гетерогенних систем у роторно-пульсаційному апараті дисково-циліндричного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Т.Л. Грабова ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Здійснено теоретичні й експериментальні дослідження гідродинаміки потоку, процесів диспергування та теплових ефектів під час обробки гетерогенних систем в роторно-пульсаційних апаратах (РПА) дисково-циліндричного типу. Шляхом тривимірного моделювання течії рідини в РПА одержано динаміку структури потоку в'язкої рідини. Оцінено значення прискорення та імпульсів тиску у різних зонах апарату. Проведено аналіз можливих механізмів подрібнення й оцінку кінцевого розміру дисперсних включень. Експериментально досліджено кінетику процесу диспергування та теплові ефекти за гідродинамічної обробки в РПА гетерогенних рідких систем типу "тверде тіло - рідина" з різними фізико-хімічними властивостями, зокрема наноструктурованих кремнієорганічних систем. Розглянуто можливості використання дисково-циліндричних РПА різних модифікацій у технологічних процесах та запропоновано технології дискретно-імпульсного введення енергії для гомогенізації та диспергування багатокомпонентних суспензійно-емульсійних препаратів, зокрема, кремнієорганічних паст. Установлено теплофізичні, сорбційно-текстурні та структурно-механічні властивості наноструктурованих сорбентів. Запропоновано та впроваджено тепломасообмінне обладнання для продукування м'яких лікарських форм. Проведено економічний аналіз ефективності й оцінку енергоощадження такого обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.31-5 +
Шифр НБУВ: РА350965

Рубрики:

      
14.

Аш-Шарафі Карім Ахмед 
Диференційоване лікування дистальних діаметаепіфізарних переломів гомілки і профілактика функціональної недостатності опорно-рухового апарату: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Аш-Шарафі Карім Ахмед ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім.М.І.Пирогова. — Вінниця, 1998. — 18 с. — укp.

Створено науково обгрунтовану методику диференційованого лікування переломів дистального діаметаепіфіза гомілки на основі врахування характеру і типу перелома, його кінематики, стану шкіряних покровів і м'яких тканин в зоні пошкодження. Розроблені і біомеханічно обгрунтовані нові ефективні способи оперативного лікування переломів дистального діаметаепіфіза гомілки. Виявлено закономірності і динаміку клініко-рентгенологічних змін в опорно-руховому апараті хворих, які мали деякі анатомічні відхилення від норми після перенесених дистальних діаметаепіфізарних переломів гомілки. Представлено картину змін периферійного кровообігу у хворих з наслідками "низьких" переломів гомілки і взаємозв'язок їх з компенсаторно-пристосувальними реакціями з боку опорно-рухового апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.558.088-5

Рубрики:

      
15.

Ярмолюк Ю.О. 
Діагностика та лікування післятравматичних гематом м'яких тканин нижніх кінцівок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Ю.О. Ярмолюк ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему покращання результатів лікування постраждалих з післятравматичними гематомами м'яких тканин нижніх кінцівок з використанням науково-обгрунтованих технологій діагностування та системи відновного лікування хворих. Проведено статистичний аналіз і визначено епідеміологічні аспекти розвитку післятравматичних гематом нижніх кінцівок і нозологічну структуру ускладнень у разі цієї патології. Визначено й обгрунтовано методи дослідження, використання яких дозволяє виявити структурно-функціональні зміни в м'яких тканинах травмованої нижньої кінцівки та дозволяє обрати оптимальний метод оперативного втручання. Розроблено малоінвазивну технологію оперативного втручання (ендоскопічну ревізію порожнини гематоми), уточнено показання та протипоказання до застосування цієї методики. З використанням кореляційно-регресійного статистичного аналізу вивчено та систематизовано помилки й ускладнення, які виникають за умов використання традиційних і малоінвазивних методів оперативних втручань. На підставі аналізу та систематизації одержаних результатів розроблено діагностично-лікувальний алгоритм і систему надання хірургічної допомоги постраждалим з післятравматичними гематомами нижніх кінцівок, яка передбачає проведення патогенетично обгрунтованого комплексного лікування. Завдяки клінічній апробації розробленого алгоритму діагностично-лікувальних заходів у 48-ми пацієнтів основної групи спостереження та проведеному порівняльному аналізу результатів лікування з такими у 61-го пацієнта контрольної групи доведено значущість вибору малоінвазивного хірургічного втручання з метою зменшення післяопераційного больового синдрому та тривалості лікування, зниження рівня ускладнень і покращання якості життя хворих з післятравматичними гематомами нижніх кінцівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.5 +
Шифр НБУВ: РА366193

Рубрики:

      
16.

Дунай О.В. 
Дослідження деяких антимікробних консервантів з метою стандартизації складів м'яких лікарських засобів на гідрофобних основах: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / О.В. Дунай ; Держ. п-во "Держ. наук. центр лікар. засобів". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано методологічні підходи до мікробіологічних випробувань на етапах фармацевтичної розробки м'яких лікарських засобів (МЛЗ) на гідрофобних основах. Розроблено методику визначення числа життєздатних клітин мікроорганізмів у таких МЗ і методологічний підхід до дослідження ефективності їх антимікробної консервувальної дії. Експериментально доведено, що згідно з методологічним підходом фармацевтична розробка мазей і кремів на гідрофобних основах має базуватися на дослідженні ефективності антимікробної консервувальної дії, а за її відсутності - науково обгрунтованому виборі антимікробних консервантів. За результатами дослідження ефективності антимікробних консервантів з групи парабенів, а також феноксиетанолу та фенілетилового спирту визначено їх оптимальні концентрації у гідрофобних вазелінових основах. Показано, що гексиленгліколь і віск білий у складі препарату мометазон крем 0,1 % забезпечують необхідну ефективність антимікробної консервувальної дії (критерій А Державної Фармакопеї України (ДФУ)), за цього недоцільне введення антимікробного консерванта. За результатами мікробіологічних досліджень обгрунтовано та стандартизовано склади препаратів-генериків акридерм-мазі, акридерм-гента мазі, акридерм-ГК мазі та триакутана мазі, що за ефективністю антимікробної консервувальної дії відповідають критерію А ДФУ, а у разі комбінованих препаратів з бетаметазону дипропіонатом і антимікробними речовинами за спектром і ефективністю специфічної антимікробної дії перевищують відповідні референтні препарати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811 + Л667.1 +
Шифр НБУВ: РА361523

Рубрики:

      
17.

Ножечкіна Г.М. 
Дослідження складу та якості молока і його раціональне використання у виробництві м'яких та розсольних сирів: автореф. дис... канд. техн. наук.: 05.18.16 / Г.М. Ножечкіна ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено склад, властивості та санітарно-гігієнічні показники молока у східному регіоні Лісостепу з метою оцінювання його якості та вдосконалення технології м'яких і розсольних сирів. На підставі результатів проведених досліджень проаналізовано закономірності сезонних змін складу та властивостей молока, встановлено відхилення показників вмісту жиру та білка від базисних величин протягом весняно-літнього періоду до 0,15 %. У порівняльному аспекті оцінено основні показники складу молока та дані досліджень, проведених у 1974 - 1978 рр. Виведено рівняння регресії між вмістом основних компонентів молока, які рекомендовано використовувати для розрахунків нормалізації у виробництві сирів і молочних консервів. Підібрано та перевірено раціональні технологічні операції для покращання сиропридатності молока, наведено методику розрахунку нормалізації і спосіб нормування витрат сировини, удосконалено технологію та розроблено нормативну документацію на виробництво м'яких сичужних сирів і розсольного сиру "Фета". Технології впроваджено у виробництво, вони дають значний економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-1 + Л958-3 +
Шифр НБУВ: РА362252

Рубрики:

      
18.

Снитюк В.Є. 
Еволюційні технології прийняття рішень в умовах невизначеності: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / В.Є. Снитюк ; Ін-т пробл. мат. машин і систем НАН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Висвітлено підвищення ефективності процесів прийняття рішень у ході створення складних технічних систем шляхом розробки моделей, методів, інструментальних засобів ідентифікації та прогнозування в умовах невизначеності на основі еволюційної парадигми. Запропоновано концепцію інформаційно-аналітичного супроводу складної технічної системи за етапами її життєвого циклу, яка полягає у використанні композиції елементів чотирьох наукових парадигм, зокрема: програмування життєвого циклу, системного підходу та аналізу, еволюційного моделювання і препроцесінгу інформації. Розроблено методи ідентифікації та оптимізації складних залежностей на базі композиційного застосування технологій "м'яких" обчислень. Запропоновано методи збільшення інформативності вихідних даних, а також еволюційні методи кластеризації та відновлення втраченої інформації. Удосконалено технологію визначення компетентності експертів на базі аксіоми незміщеності та запропоновано технологію об'єктивізації суб'єктивних суджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.415 + З813.1 +
Шифр НБУВ: РА365712

Рубрики:

      
19.

Потій В.В. 
Ефективність місцевого фотохімічного впливу у хірургічному лікуванні гнійних ран: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Потій ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено зміни стану перекисного окиснення ліпідів, системи антиоксидантного захисту, загальної, регіональної та місцевої імунної реактивності, особливості репаративних процесів у хворих з гнійними ранами м'яких тканин та проведено їх корекцію за допомогою сучасного хірургічного лікування з використанням місцевого фотохімічного впливу. Наведено результати клінічного спостереження за 208-ма хворими з гнійними ранами м'яких тканин. Шляхом комплексного вивчення активності перекисного окиснення ліпідів, стану системи антиоксидантного захисту, цитологічного складу рани, стану загального регіонального і місцевого імунітету встановлено ряд факторів, що погіршують перебіг репаративних процесів у гнійній рані. На цій підставі запропоновано патогенетично обгрунтоване лікування у вигляді місцевого фотохімічного впливу, показано його ефективність, що дало змогу зменшити середні строки лікування на 5,04 доби та число ускладнень з 12,5 до 10,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14 +
Шифр НБУВ: РА327066

Рубрики:

      
20.

Гребенченко О.І. 
Ефективність функціональнощадячого втручання у комплексному лікуванні хворих хронічним одонтогенним перфоративним гайморитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Гребенченко ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методики функціональнозберігаючих втручань на верхньощелепній пазусі. Запропоновано методику вестибулярного дренування пазухи на післяопераційний період, новий спосіб закриття перфораційного отвору з використанням жирового тіла щоки. Удосконалено пристрій для пункції верхньощелепної пазухи та спосіб його застосування. Уперше проведено порівняльний аналіз ефективності способу хірургічного втручання на верхньощелепній пазусі з формуванням риностоми та авторського способу хірургічного лікування з вестибулярним дренуванням пазухи у хворих на хронічний одонтогенний перфоративний гайморит, обгрунтовано показання щодо використання даного способу. Зазначено, що вперше у комплексному лікуванні хронічного одонтогенного перфоративного гаймориту застосовано 10 %-ий розчин мараславіну, вивчено його клінічну ефективність у разі місцевого використання в післяопераційному періоді. Встановлено, що використання жирового тіла щоки для обтурації перфораційного отвору, обмеженого з двох боків оголеними коренями зубів, дозволяє зберегти ці зуби та досягти надійної ізоляції верхньощелепної пазухи від порожнини рота. Доведено, що розроблений спосіб вестибулярного дренування післяопераційної порожнини виключає ушкодження слизової оболонки медіальної стінки пазухи, забезпечує збереження мукоциліарного кліренсу та відновлення прохідності природного сполучення пазухи з порожниною носа, запобігає розвитку рецидиву захворювання.Виявлено, що застосування подвійного трапецієподібного слизово-окістяного клаптя, що мобілізується шляхом П-подібного розтину окістя, забезпечує повну його мобільність по вертикалі та горизонталі, що виключає натягування м'яких тканин у разі пластики ороантрального отвору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.264.011 +
Шифр НБУВ: РА327375
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського