Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1191)Журнали та продовжувані видання (671)
Пошуковий запит: (<.>GRR=6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Зубаренко І.В. 
Американсько-єгипетські відносини в контексті близькосхідної політики США (1952 - 1991 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.В. Зубаренко ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Уперше комплексно досліджено питання ролі США у формуванні та розвитку зовнішньої політики Єгипту у 1952 - 1991 рр. Визначено головні напрями та фази американсько-єгипетського співробітництва з урахуванням близькосхідних подій, що вплинули на розвиток відносин між двома країнами. З'ясовано зовнішні та внутрішні чинники, які мотивували поведінку єгипетських керівників щодо реалізації відносин з США. Показано значення радянського фактора в американсько-єгипетських відносинах, причини та наслідки його "пульсації". Проаналізовано стратегічні маневри та тактичні заходи, застосовані США та Єгиптом для захисту своїх інтересів на Близькому Сході. Висвітлено координацію позицій США та Єгипту у пошуку напрямків формування стабільних умов у сфері близькосхідної безпеки та співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)63-6 + Т3(6ЄГИ)63-6 +
Шифр НБУВ: РА335087

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Хуссейн М.Х. 
Арабо-африканські країни у світовій системі господарювання: інтеграційні спрямування та перспективні моделі розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / М.Х. Хуссейн ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено науково-практичні рекомендації щодо участі арабо-африканських країн у системі світового господарства. Досліджено теоретичні засади розвитку світової економіки, суть, види та напрямки розвитку міжнародної економічної інтеграції, вплив інтеграційних процесів на розвиток економік країн. Проаналізовано включення арабо-африканських країн до світового господарства. Здійснено економіко-математичний аналіз їх розвитку. Запропоновано напрямки розвитку даних країн як регіонального утворення. Визначено перспективні моделі їх участі у міжнародному розподілі праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(6)80 +
Шифр НБУВ: РА357165

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тавшунський О. М. 
Бельгія та колоніальний поділ Африки (1876 - 1918 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. М. Тавшунський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано участь Бельгії в колоніальному поділі Африки в 1876 - 1918 рр. Вперше проведено комплексний аналіз бельгійської колоніальної політики в новий час. Відзначено, що бельгійський колоніалізм має ряд особливостей, які зумовлюють специфічні відносини між метрополією та колонією. Стаючи сувереном незалежної держави Конго, король розраховував на допомогу Бельгії, але з часом почав затягувати процес трансформації незалежної держави Конго в бельгійську колонію. Він здійснював абсолютну владу в Конго, маючи за мету з початку 1890-х рр. одержання надприбутків, що для конголезців означало встановлення одного з найжорстокіших режимів в Африці. Союзниками Леопольда II були колоніальна адміністрація, концесійні компанії та християнські місії. Поступово реальну владу в Конго взяли в свої руки транснаціональні корпорації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БЕЛ)52-69 + Т3(6)5-694
Шифр НБУВ: РА377775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Вернигорова Ю.В. 
Бентосні форамініфери Гвінейського шельфу тропічної Атлантики, їх екологія та біостратиграфічне значення: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / Ю.В. Вернигорова ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2002. — 23 с.: рис. — укp.

Наведено дані про кількість секреційних та аглютинуювальних бентосних форамініфер материкової окраїни Гвінеї у поверхневих осадках шельфу - крайового плато. Показано зв'язок їх розподілу зі змінами морфологічної структури дна, типу осадку, вмісту в ньому карбонату кальція та органічного вуглецю. Проаналізовано розподіл таксонів бентосних форамініфер на даній території. Описано групи форамініфер, які відрізняються видовим складом та кількісними характеристиками кожного виду. Визначено, що розподіл цих груп на території залежить від зміни гідрологічної та гідрохімічної структури води. Виділено та описано специфічний мангровий комплекс бентосних формініфер у гирлах і руслах річок Гвинеї. За планктонними формініферами проведено розчленування верхньочетвертинних відкладів крайового плато дослідженого району, які співставлено з одновіковими відкладами Античного океану. Встановлено три підзони плейстоцен-голоценового віку. Вивчено видове різноманіття бентосних форамініфер, проаналізовано кількісний розподіл видів у кожному інтервалі колонок. Наведено результати співставлення отриманих даних з комплексами бентосних формініфер, які встановлені у поверхневих осадках дослідженого району, а також результати вивчення плактонних і бентосних форамініфер у верхньочетвертинних відкладах крайового плато. Розроблено атлас, який містить монографічний опис 51 виду та одного підвиду бентосних форамініфер та їх зображення, одержані за допомогою сканувального електронного мікроскопу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.111.117.3"072"(6ГВІ) + Е621.111.173(6ГВІ)
Шифр НБУВ: РА321022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Савенков В.В. 
Великобританія та проблема будівництва Суецького каналу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Савенков ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему формування зовнішньої політики Великобританії у взаємозв'язку з будівництвом Суецького каналу. Розглянуто історію розвитку східних комунікацій Великобританії, основні передумови виникнення "суецької проблеми". Головну увагу приділено вивченню особливостей процесу формування зовнішньополітичного курсу Великобританії стосовно будівництва нової лінії міжнародних комунікацій. Виявлено баланс сил і характер боротьби у бритаських правлячих колах щодо "суецької проблеми". Проаналізовано роль парламенту та преси у цьому процесі, виділено основні етапи британської політики, що стосувалася будівництва Суецького каналу у 1854 - 1869 рр. Зроблено висновок, що ця політика була недалекоглядною, а відкриття Суецького каналу в 1869 р. стало свідченням тимчасової поразки британської дипломатії у боротьбі за перевагу на Близькому Сході. Відзначено, що відновити свої позиції у цьому регіоні Великобританія змогла вже на наступному етапі - після окупації Єгипту в 1882 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)52-6 + Т3(6ЕГИ2) +
Шифр НБУВ: РА338173

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Айналем Л.А. 
Державне регулювання цін на каву в Ефіопії: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Л.А. Айналем ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено механізм формування системи державного регулювання цін на каву в ефіопській економіці за умов функціонування транснаціональних корпорацій. Уточнено актуальність проблеми державного регулювання економіки, розкрито принципи та методи ціноутворення. Проаналізовано особливості регулювання цін на ефіопську каву у порівнянні з зарубіжним досвідом. Розраховано прогноз динаміки темпів зростання експорту кави на 2009 - 2011 рр. З метою підвищення ефективності функціонування кавового сектора Ефіопії запропоновано впровадження трансферної ціни, сформованої у процесі передачі товару у межах міжнародних і транснаціональних корпорацій підприємств, зокрема, між підрозділами, які знаходяться у різних країнах. Наведено рекомендації щодо удосконалення механізму державного регулювання цін на каву в Ефіопії. Запропоновано структурно-логічну модель управління факторами ціноутворення у процесі вирощування та реалізації кави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(6ЕФІ)306.753.26-861-21,01 + У9(6ЕФІ)843.58 +
Шифр НБУВ: РА368004

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ліщинська О. С. 
Діяльність ООН у сфері захисту прав жінок у країнах Близького Сходу та Магрибу (1975 - 1995 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. С. Ліщинська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Показано діяльність урядів арабських країн Близького Сходу та Магрибу на шляху вирішення питання стосовно статусу жінки-мусульманки у 1975 - 1995 рр. Для закріплення на міжнародному, а потім і національному законодавчому рівні положення щодо встановлення тендерної рівності організацією розроблено низку міжнародних нормативно-правових актів, які стали основою цього процесу. Підсумки проведення Десятиліть жінки ООН показали, що нерівноправність чоловіків і жінок у країнах Близького Сходу та Магрибу - гостра соціальна проблема, яка залишається пріоритетним завданням як ООН, так і національних урядів, однак на шляху до подібного співробітництва постає проблема менталітету арабського суспільства. Норми шаріату, релігійні й історичні традиції стають значною перешкодою на шляху співробітництва та реалізації прав і свобод жінок, ліквідації будь-яких проявів їх дискримінації, навіть за наявності такого консультанта та контролера, як ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.11 + Т3(53)63 + Т3(61)63 + Х915.212-923.4
Шифр НБУВ: РА381587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Юрченко К.О. 
Інтеграційні процеси в Африці: рівні, фактори, спрямованості та закономірності розвитку (1960 - 2005 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / К.О. Юрченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено проблематику африканської інтеграції в аспекті створення загальноконтинентальної організації. На підставі вивчення вітчизняних та іноземних джерел з даного питання розкрито вплив панафриканізму на організаційне оформлення єдності африканських держав. Розглянуто концептуальний вимір проблеми політичної інтеграції, зокрема, схем, запроваджуваних на африканському континенті. Простежено причинно-наслідкові зв'язки між характером розвитку процесу інтеграції та впливом глобальних і національних політичних і соціально-економічних процесів, визначено роль і місце Організації африканської єдності у розвитку загальноконтинентальної інтеграції. Досліджено особливості кризових тенденцій у різних сферах африканської інтеграції на прикладах конкретних регіональних організацій. Визначено й оцінено можливі напрямки та перспективи діяльності Африканського союзу як загальноконтинентального угрупування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф055.25 + Ф4(6)63/64 +
Шифр НБУВ: РА348267

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Мохаммед А М Байдусі 
Кримінальна відповідальність за шахрайство за законодавством Єгипту, Йорданії, України (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Мохаммед А М Байдусі ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і практичних проблем, пов'язаних з кримінальною відповідальністю за шахрайство за законодавством Єгипту, Йорданії та України. Вперше комплексно проаналізовано зміст поняття шахрайства за кримінальним законодавством Єгипту та Йорданії, здійснено порівняльний аналіз законодавства України та деяких інших держав з даної проблематики. Визначено об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу шахрайства та інших злочинів проти власності за кримінальним правом Єгипту, Йорданії та України. Сформульовано визначення поняття обману як форми вчинення шахрайства за кримінальним законодавстом цих держав. Розкрито зміст поняття зловживання довірою як самостійного злочину проти власності за кримінальним законодавством Єгипту та Йорданії та як форми шахрайства за Кримінальним кодексом України. Обгрунтовано необхідність відмежування даного злочину від цивільних правопорушень, вчинених шляхом обману, а також від інших злочинів проти власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(6ЄГИ)122.4 + Х881.9(5ЙОР)122.4 + Х881.9(4УКР)116.4 + Х999.88 +
Шифр НБУВ: РА350284

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Іяд Сайах Маклад 
Міжнародна міграція робочої сили в системі факторів економічного розвитку арабських країн Перської затоки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Іяд Сайах Маклад ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню впливу використання іноземної робочої сили на соціально-економічний розвиток арабських країн Перської затоки. Проаналізовано теоретичні аспекти міжнародної міграції робочої сили, її економічні ефекти, а також основні тенденції міжнародної міграції в економіці країн, що розвиваються, на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(53)240 + У9(61)240

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гасім С. 
Міжнародне економічне співробітництво України та Королівства Марокко: стан і перспективи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С. Гасім ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено стан і перспективи україно-марокканського торговельно-економічного співробітництва. Визначено місце України та Марокко у міжнародному поділі праці. Здійснено системний аналіз зовнішньої торгівлі кожної з двох країн. Надано оцінку сучасного стану зовнішньоторговельних відносин України та Марокко. Висвітлено тенденції їх подальшого розвитку. За методом економіко-математичного моделювання виявлено дисбаланс у зовнішній торгівлі між даними країнами та розкрито причини однобічного розвитку торговельно-економічних відносин між Україною та Королівством Марокко. Сфомульовано концепцію та стратегію реалізації експортного потенціалу даних держав у їх взаємних зовнішньоторговельних відносинах. Розроблено механізм регулювання зовнішньо-економічної діяльності Марокко й України, що містить важелі активізації двостороннього співробітництва та запропоновано рекомендації щодо оптимізації організаційно-управлінської структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.9 + У9(6МАР)843.9 +
Шифр НБУВ: РА340891

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Жарраф М. 
Модернізація політичної системи Марокко: напрямки, етапи та перспективи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М. Жарраф ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі широкої джерельної бази модернізації політичної системи королівства Марокко запропоновано концепцію дослідження, яка містить теоретичні положення та політичні прогнози щодо закономірностей процесів модернізації та демократизації у арабо-мусульманській монархії Марокко. На базі великого фактичного матеріалу підсумовано досвід державної модернізації "зверху" за умови конституційної монархії, визначено пріоритетну значущість у цьому процесі глави держави - короля. Висвітлено суть і зміст етапів демократизації Марокканської конституційної монархії. Комплексно проаналізовано закономірності та специфіку складного поєднання монархії, ісламу та головних засад демократії (конституцію, парламент, виборчу систему) у даної держави. Уточнено поняття "традиційна", "парламентська" та "дуалістична" монархії. Здійснено спробу визначити місце Марокканської держави в цьому понятійному переліку, а також багатофакторний політологічний аналіз політичного поля та конституційного дизайну Марокко. Розглянуто роль опозиції в модернізаційному процесі. Уперше до наукового обігу введено значний фактичний матеріал, який стосується утворення нових політичних партій у країні, їх програм, політичної діяльності, участі у виборчих змаганнях. Визначено спадковість доктрини хасанізму на сучасному етапі політики модернізації у роки правління короля Мохамеда VI.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Ф3(6МАР)64 + Т3(6МАР)64-5 +
Шифр НБУВ: РА328691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Езума Інносент Озоємена 
Нігерія на світовому ринку нафти: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Інносент Озоємена Езума ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Проаналізовано роль національних економік у сучасній світогосподарській системі залежно від рівня розвитку держав. Встановлено, що спеціалізація ринку ресурсів сприяє поглибленню міжнародної спеціалізації та інтеграції економік окремих країн у союзи, блоки, коаліції держав. Охарактеризовано сучасний стан ринку світових енергетичних ресурсів. На підставі статистичних даних визначено роль Нігерії на світовому ринку нафти як держави - експортера нафти, найбільшого виробника сирої нафти та природного газу серед країн Африки. Встановлено особливості організаційних форм нафтового бізнесу Нігерії. Розроблено модель оцінки ризику щодо інвестування пошуково-розвідувальних робіт у нафтовій промисловості. Наведено рекомендації щодо розподілу продукції, що визначає характер відносин між Національною нафтовою компанією Нігерії та іноземними нафтовими компаніями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(6НІГ)305.652-592 + У9(6НІГ)843.521 +
Шифр НБУВ: РА321887

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Домінгуш М.Л. 
Організаційно-економічне забезпечення ефективного функціонування авіакомпанії (на прикладі ТААГ - Ангола): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / М.Л. Домінгуш ; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження витрат, економічних ресурсів та результатів діяльності авіакомпанії ТААГ з метою підвищення економічної ефективності виробництва. Обгрунтовано методичний підхід щодо визначення ресурсно-витратного узагальнюючого показника економічної ефективності виробництва за умов збиткової діяльності підприємства. З'ясовано доцільність використання блочно-цільового підходу у процесі проектування організаційної структури управління а/к. З'ясовано необхідність та методичні підходи до визначення вартості рейсу та рівня пасажирських тарифів на внутрішніх повітряних лініях Анголи. Розроблено систему мотивації працівників компанії як найважливішого компонента ефективної праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(6Анг)375.1
Шифр НБУВ: РА310447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Вунда Т. М. 
Особливості геології, речовинного складу і перспективи алмазоносності кімберлітів трубки Лорелей (Ангола): автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.11 / Т. М. Вунда ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Встановлено, що за генетичним типом кімберліти трубки Лорелей поділяються на карбонатитові, базальтоїдні та слюдяні. Наявність кременисто-карбонатних порід у верхніх частинах трубки (реліктів кратерних утворень) дозволяє зробити висновок про відносно невеликий ерозійний зріз. Визначено, що кімберліти сформувалися у результаті магматичного, пневматолітового й автометасоматичного геологічних процесів згідно зі встановленими типоморфними особливостями мінералів-супутників алмазу (граната, клінопіроксену, пікроільменіту, піриту, шпінелідів). Встановлено, що кімберліти трубки Лорелей - продукти двох етапів виверження. Кожен вид кімберлітів має специфічний речовинний склад і різну продуктивність на алмази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(67АНГ)531
Шифр НБУВ: РА375929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Халіфа Мухамед Абу-Бдейда 
Особливості і перспективи інтеграційних процесів у регіоні Магрибу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Халіфа Мухамед Абу-Бдейда ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Доведено, що Магриб є автономною субрегіональною підсистемою в системі міжарабських відносин. Проаналізовано чинники, що зумовили формування цієї субрегіональної спільноти. На підставі аналізу домінуючих тенденцій процесів об'єднання в Північній Африці виокремлено основні етапи їх розвитку. Досліджено політичні передумови створення Союзу арабського Магрибу (САМ). Визначено етапи його функціонування. Проаналізовано причини, що зумовили уповільнення темпів інтеграційних процесів в магрибинському субрегіоні. Досліджено вплив конфліктів в Північній Африці на ефективність діяльності САМ. Запропоновано конкретні шляхи зниження негативного впливу конфліктів на розвиток інтеграційних процесів в субрегіоні. Виокремлено етапи еволюції політики Європейського Союзу щодо країн Магрибу, досліджено її вплив на розвиток доцентрових та відцентрових тенденцій в Північній Африці. Зроблено висновок, що взаємозалежність двох регіонів надалі має характер асиметричної взаємозалежності. Визначено пріоритетні сфери розвитку відносин України з країнами Магрибу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(61)6 + Т3(61)6-6 +
Шифр НБУВ: РА322370

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
17.

Базик Д.В. 
Первісні релігійні вірування та форми їх сучасного вияву: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / Д.В. Базик ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН Українин. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Висвітлено специфіку відображення ранніх форм релігійних виявів у культово-обрядовій практиці українських неоязичників. Встановлено, що на сучасному етапі розвитку українського суспільства відродження форм первісних релігійних вірувань в українському неоязичництві має переважно штучний характер і є результатом сучасної свідомої релігієтворчості. Досліджено специфіку синкретичного характеру реліктових виявів первісних форм релігійних вірувань в сучасному православному християнстві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э319(6/8) + Э248.2
Шифр НБУВ: РА370255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Петраш 
Позиція правлячих кіл Росії та громадська думка щодо англо-бурської війни (1899-1902 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ольга Миколаївна Петраш ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(6ЮЖ)5-691 + Т3(2)5-6
Шифр НБУВ: РА340210

Рубрики:

      
19.

Харковський Р.Г. 
Політика Франції в Єгипті, 1840 - 1882 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Р.Г. Харковський ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні передумови формування політичного курсу Франції та Близькому та Середньому Сході у цілому та "єгипетської" політики зокрема. Вивчено процес еволюції поглядів французьких правлячих кіл стосовно Єгипту. Проаналізовано боротьбу, що її вели керівники Ке д'Орсе за встановлення домінувального впливу в долині Нілу. Визначено основні передумови виникнення проблеми будівництва Суецького каналу та з'ясовано ступінь впливу цієї проблеми на характер франко-британських відносин у Єгипті. Здійснено періодизацію політики Франції стосовно Єгипту. Зроблено висновок, що "єгипетська" політика Франції мала непослідовний характер і знаходилася у тісному взаємозв'язку не тільки з її політикою у Європі, але і з внутрішнім становищем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(6ЕГИ)5-69 + Т3(4ФРА)5-69 +
Шифр НБУВ: РА344856

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Діань Мамуду 
Правові питання структури та діяльності органів зовнішніх зносин Республіки Гвінея: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Діань Мамуду ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано міжнародно-правові аспекти організації та діяльності внутрішньодержавних і зарубіжних органів зовнішніх зносин Республіки Гвінея - першої з африканських країн, яка стала незалежною державою, звільнившись від французького колоніалізму. Досліджено конкретні форми та правову організацію зовнішньополітичної діяльності країни, структуру та компетенцію її конституційних і спеціальних органів у сфері зовнішніх відносин з іншими державами, у тому числі Україною, та міжнародними організаціями. Розроблено рекомендації щодо удосконалення діяльності даних органів з урахуванням чинних норм сучасного міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х913(6ГВІ)
Шифр НБУВ: РА312912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського