Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (71)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>GRR=61$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Ліщинська О. С. 
Діяльність ООН у сфері захисту прав жінок у країнах Близького Сходу та Магрибу (1975 - 1995 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. С. Ліщинська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Показано діяльність урядів арабських країн Близького Сходу та Магрибу на шляху вирішення питання стосовно статусу жінки-мусульманки у 1975 - 1995 рр. Для закріплення на міжнародному, а потім і національному законодавчому рівні положення щодо встановлення тендерної рівності організацією розроблено низку міжнародних нормативно-правових актів, які стали основою цього процесу. Підсумки проведення Десятиліть жінки ООН показали, що нерівноправність чоловіків і жінок у країнах Близького Сходу та Магрибу - гостра соціальна проблема, яка залишається пріоритетним завданням як ООН, так і національних урядів, однак на шляху до подібного співробітництва постає проблема менталітету арабського суспільства. Норми шаріату, релігійні й історичні традиції стають значною перешкодою на шляху співробітництва та реалізації прав і свобод жінок, ліквідації будь-яких проявів їх дискримінації, навіть за наявності такого консультанта та контролера, як ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.11 + Т3(53)63 + Т3(61)63 + Х915.212-923.4
Шифр НБУВ: РА381587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Іяд Сайах Маклад 
Міжнародна міграція робочої сили в системі факторів економічного розвитку арабських країн Перської затоки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Іяд Сайах Маклад ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню впливу використання іноземної робочої сили на соціально-економічний розвиток арабських країн Перської затоки. Проаналізовано теоретичні аспекти міжнародної міграції робочої сили, її економічні ефекти, а також основні тенденції міжнародної міграції в економіці країн, що розвиваються, на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(53)240 + У9(61)240

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Халіфа Мухамед Абу-Бдейда 
Особливості і перспективи інтеграційних процесів у регіоні Магрибу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Халіфа Мухамед Абу-Бдейда ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Доведено, що Магриб є автономною субрегіональною підсистемою в системі міжарабських відносин. Проаналізовано чинники, що зумовили формування цієї субрегіональної спільноти. На підставі аналізу домінуючих тенденцій процесів об'єднання в Північній Африці виокремлено основні етапи їх розвитку. Досліджено політичні передумови створення Союзу арабського Магрибу (САМ). Визначено етапи його функціонування. Проаналізовано причини, що зумовили уповільнення темпів інтеграційних процесів в магрибинському субрегіоні. Досліджено вплив конфліктів в Північній Африці на ефективність діяльності САМ. Запропоновано конкретні шляхи зниження негативного впливу конфліктів на розвиток інтеграційних процесів в субрегіоні. Виокремлено етапи еволюції політики Європейського Союзу щодо країн Магрибу, досліджено її вплив на розвиток доцентрових та відцентрових тенденцій в Північній Африці. Зроблено висновок, що взаємозалежність двох регіонів надалі має характер асиметричної взаємозалежності. Визначено пріоритетні сфери розвитку відносин України з країнами Магрибу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(61)6 + Т3(61)6-6 +
Шифр НБУВ: РА322370

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рамадан Х. А. Еркхес 
Розвиток економічного співробітництва між країнами Арабського Магрибу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Рамадан Х. А. Еркхес ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено тоеретичні та практичні аспекти розвитку економічного співробітництва між країнами Арабського Магрибу. Виявлено концептуальні засади становлення новітньої парадигми регіоналізму за умов глобалізації, економічних передумов і чинників геоекономічних трансформацій у Північній Африці. Визначено основні фактори сучасного міжнародного інтеграційного процесу, які впливають на формування зовнішньоекономічної стратегії держав регіону. Розкрито суть і роль інституціонально-господарських механізмів функціонування регіональної економічної співпраці даних країн. Визначено основні нормативно-правові форми та принципи, організаційно-економічні інструменти та фінансові важелі інтеграційного процесу в Союзі Арабського Магрибу. Проаналізовано напрями їх оптимізації. Обгрунтовано практичні рекомендації щодо складових інституціональної політики, реалізації торговельних, інвестиційних, технологічних та інфраструктурних форм співробітництва північноафриканських держав з ЄС за умов глобалізації та регіоналізації світової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(61)80 +
Шифр НБУВ: РА358623

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Коваль І.В. 
Стратегічне партнерство країн Північної Африки в євроінтеграційному контексті: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / І.В. Коваль ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Проведено політологічний аналіз концептуальних засад стратегічного партнерства країн Північної Африки в євроінтеграційному контексті. Наведено результати теоретичних і методологічних досліджень даної наукової проблеми, узагальнено погляди зарубіжних і вітчизняних політологів щодо її вирішення, проаналізовано документи регіональних організацій і національних інституцій. Системно досліджено генезу та перспективи інтеграційних процесів у Північній Африці. Проаналізовано інтеграційні стратегії держав магрибського субрегіону у рамках міжурядових організацій, зокрема, Європейського Союзу (ЄС), Союзу Арабського Магрибу (САМ), Ліги Арабських Держав, Організації Африканських Держав. Зроблено висновок, що Магриб є автономною субрегіональною підсистемою у системі міжарабських відносин. Досліджено політику ЄС щодо країн Магрибу. Доведено, що взаємозалежність двох регіонів - Європи та Магрибу - зберігає асиметричний характер. Розглянуто можливі варіанти впливу інтеграційної політики ЄС на розвиток відцентрових і доцентрових тенденцій у Північній Африці. На підставі аналізу досвіду співробітництва країн Північної Африки у рамках САМ з ЄС та окремими країнами-членами інтеграційного об'єднання, визначено пріоритетні сфери розвитку відносин України з державами Північної Африки та перспективи української держави щодо просування національних інтересів в афро-арабському світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(61)64-(4) + Х915.232.5-96(61) +
Шифр НБУВ: РА370099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського