Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (28)Реферативна база даних (2058)Книжкові видання та компакт-диски (109)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРЕНД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 196
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Молль Л.С. 
Автоматизований оперативний вибір схем технологічних процесів енергоблоків електростанцій з урахуванням показників надійності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Л.С. Молль ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто математичні моделі функціонального стану паротурбінних установок електростанцій, що дають змогу на підставі лінійних багатофакторних залежностей оперативно визначати зміни техніко-економічних показників виробки електричної та теплової енергії, спричинені змінами схемно-технологічних факторів експлуатації. Запропоновано метод розрахунку надійності технологічних систем енергоустановок електростанцій, що базується на розрахунку імовірності безвідмовної роботи логіко-структурних схем технологічних процесів з послідовним і паралельним з'єднанням нерезервованих і резервованих елементів з різними кратностями резервування, інтенсивностями відмов і відновлень. Уперше розроблено метод автоматизованого оперативного вибору структур і параметрів схем технологічних процесів паротурбінних енергоустановок з урахуванням їх надійності та базуючись на лінійних багатофакторних моделях функціонального стану установок і розрахунку імовірності безвідмовної роботи елементів схеми. Створено метод прогнозування величин виробки електричної та теплової енергії енергоблоками електростанцій з застосуванням лінійних моделей їх функціонального стану, методу розрахунку надійності схем технологічних процесів і методу виявлення за критеріями серій та інверсій трендів значень параметрів, що визначають надійність енергетичного устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З277-5-05 +
Шифр НБУВ: РА335726

Рубрики:

      
2.

Долженчук В. І. 
Агроекологічний стан грунтового покриву Рівненської області: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / В. І. Долженчук ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне оцінювання агроекологічного стану грунтового покриву області за показниками екологічної стійкості, рівня родючості та санітарно-гігієнічного стану, яка дозволяє стверджувати, що орні землі відповідають категорії обмежено придатних із коливанням інтегрованого показника в таких межах: у поліських районах - 0,47 - 0,60, лісостепових - 0,40 - 0,52, та узагальнено результати наукової роботи Рівненського центру "Облдержродючість" за 1965 - 2010 рр. щодо динаміки агро- та фізико-хімічних показників грунтів. Установлено динаміку показників агрох- та фізико-хімічних властивостей грунтового покриву області, яка відзначається трьома періодами: зростання - упродовж 1965 - 1990 рр.; стабілізації - 1991 - 1995 рр.; зниження - 1996 - 2010 рр., та ефективність місцевих вапнякових матеріалів як засобу покращання агроекологічного стану фунтового покриву. Одержано трендові моделі щодо балансу макроелементів, динаміки агрохімічних, фізико-хімічних показників протягом 1965 - 2010 рр. Вдосконалено методику моніторингу афоекологічного стану грунтового покриву, яка дозволяє використовувати GPS-прилади для відбору грунтових зразків у визначених місцях у ході обстеження за черговими турами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518(4УКР-4РІВ)
Шифр НБУВ: РА380972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Дербенцев В.Д. 
Аналіз та моделювання інфляційних процесів в економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / В.Д. Дербенцев ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено результати дослідження методологічних підходів до аналізу динаміки інфляційних процесів в Україні. Узагальнено та систематизовано існуючі методики моделювання та прогнозування динаміки інфляції. Визначено основні фактори, що мають найбільший вплив на зростання цін. З метою аналізу та прогнозування цінової динаміки розроблено комплекс економіко-математичних моделей, які включають моделі аналізу часових рядів, моделі екстраполяції трендів, моделі адаптивного прогнозування, економетричні моделі та моделі міжгалузевого балансу. Запропоновано метод оцінювання параметрів економетричних моделей, що базується на одночасному врахуванні автокореляції та гетероскедастичності. За допомогою міжгалузевої балансової моделі зроблено оцінку відгуків зміни цін у певній галузі під впливом інфляційних імпульсів та оцінку ефекту цінового поширення в економіці України, обумовлених сценарною зміною окремих складових доданої вартості в окремих галузях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.681в611
Шифр НБУВ: РА315024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Козловський В.І. 
Важкі метали в екосистемах висотного профілю Чорногори (Українські Карпати): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.І. Козловський ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у порівнянні з кларковими значеннями, грунти збагачені Pb і Cd (2 - 3 рази), збіднені Fe, Zn (2 - 4 рази), Cu (5 - 13 разів) Mn (20 - 50 разів). Середній вміст Cu, Zn, Mn, Fe у рослинному покриві знаходиться на рівні кларкових значень для рослинності суші. Має місце перевищення над кларковими значеннями (на порядок величини та більше) вмісту Cd і Pb. Вміст макро- та мікроелементів у сніговому покриві не перевищує значень, характерних для найменш антропогенно змінених фонових районів Землі. Концентрації металів у мохах і лишайниках Чореногори є вищими, ніж середні значення для фонових екосистем Європи. Зазначено, що аналіз гербарних зразків мохів початку XX ст. часових трендів нагромадження важких металів не виявив, встановлено, що у гербарних і сучасних зразках трапляються концентрації металів, вищі за середні значення у Європі останнього десятиліття. Виявлено тісні кореляційні зв'язки між елементами у рослинних об'єктах, важливу роль у формуванні мікроелементного складу яких відіграє атмосферне живлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806(4УКР3) + Е0*807*801.48(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА319227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мілінчук О. В. 
Вартісно-орієнтоване бюджетування як підхід до управління підприємствами харчової промисловості: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Мілінчук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано види та порядок розрахунку вартісно-орієнтованих показників, визначено переваги та недоліки кожного. Удосконалено швецьку модель розрахунку грошової доданої вартості Е. Оттосона та Ф. Вейсенріедера, що дозволило створити систему індикаторів, врахування яких дозволить оцінювати вплив управлінських рішень на тренд вартості підприємства. Розглянуто питання організаційно-інформаційного забезпечення вартісно-орієнтованої системи бюджетування підприємства. В результаті проведеного дослідження розроблено матрицю прийняття управлінських рішень залежно від еталонної динаміки вартісно-орієнтованих показників на кожній зі стадій життєвого циклу, запропоновано методику розрахунку інтегрального показника щодо визначення стадії життєвого циклу підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-93-21
Шифр НБУВ: РА382936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Мигаль В.Д. 
Вібраційні методи оцінки якості тракторів на стадіях проектування, виготовлення та експлуатації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.02 / В.Д. Мигаль ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Запропоновано системний підхід до оцінки якості параметрів на базі показника - параметра вібрації, який є узагальнюючим критерієм оцінки технічного стану під час проектування, доводки конструкції, виготовлення та експлуатації тракторів. Розроблено моделі нормування класів вібрації тракторів, розрахунку рівнів вібрації, конструктивні та технологічні засоби зниження вібрації з метою проектування тракторів заданого класу вібрації, які відповідають заданим ресурсам. Запропоновано методи нормування вібрації та її контролю. Розроблено статистичні методи нормування вихідних і граничних вібраційних параметрів, класів технічного стану та моделі прогнозування залишкового ресурсу за лінійним трендом вібраційного параметра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О34-016 + П072-12 +
Шифр НБУВ: РА323438

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Кривульченко А.І. 
Галогеохімія грунто-підгрунтя ландшафтних комплексів Причорноморсько-Приазовського сухостепового краю: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.05 / А.І. Кривульченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 31 с.: рис. — укp.

Започатковано формування ландшафтно-галогеохімічної концепції, згідно з якою водорозчинні солі є невід'ємною динамічною складовою різнорівневих ландшафтних комплексів з ландшафтно інтегруючою, диференціюючою та діагностуючою функціями солей. На базі розробленої систематики ландшафтних комплексів дослідженої території здійснено ландшафтно диференційований педогалогеохімічний аналіз регіону, показано наявність прояву ландшафтно-педогалогеохімічної широтної зональності, схилової мікрозональності та різноманіття, а також содопрояву та домінування в шарі 0 - 1 м незасолених та перехідних типів засоленості. Визначальним трендом у характері засоленості грунто-підгрунтя регіону є розсолення, подекуди - процеси динамічної рівноваги та вторинного засолення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.223 + Д829(45УКР7)081 +
Шифр НБУВ: РА324378

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Філатова І.В. 
Геометризація марочного складу вугілля Донбасу на основі комплексного обліку їхніх якісних показників: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.01 / І.В. Філатова ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання геометризації марочного складу вугілля Донбасу з використанням якісних показників за методами математичного та статистичного аналізу, геометрії та кваліметрії надр, а також геометризації даних показників марки вугілля з застосуванням методів кластерного та тренда-аналізу. Розроблено метод бального оцінювання марочного складу вугілля. Здійснено практичне застосування методик його визначення для пластових вугільних родовищ Донбасу, а також підраховано запаси з урахуванням категорій развідувальності та марок за класифікаційною діаграмою вугілля Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-78 +
Шифр НБУВ: РА355633

Рубрики:

      
9.

Дзебих І. Б. 
Глобальні інвестиційні бізнес-стратегії у конкурентному середовищі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / І. Б. Дзебих ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти формування й ефективності реалізації корпоративних інвестиційних стратегій у глобальному бізнес-середовищі. Проаналізовано витоки, фактори становлення й особливості інвестиційного глобалізму, оцінено наслідки економічних циклічно-кризових впливів на глобальні інвестиційні тренди. Розкрито природу глобального інвестиційного ринку, увагу приділено його суб'єктній ідентифікації та структурно-функціональній сегментації, виявленню прогресивних і регресивних властивостей. Проведено ідентифікацію та типізацію сучасних корпоративних інвестиційних стратегій у парадигмі глобального менеджменту, здійснено їх порівняльну характеристику за кількісними й якісними критеріями ефективності реалізації в конкурентному середовищі. Увагу приділено інвестиційному компоненту глобального корпоративного лідерства. Наведено комплексну оцінку методів і правил прийняття стратегічних інвестиційних рішень у глобально нестабільному бізнес-середовищі. Обгрунтовано необхідність і запропоновано форми адаптації інструментарію сучасного ризик-менеджменту в міжнародній інвестиційній діяльності українських нафтогазових компаній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56
Шифр НБУВ: РА382412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Мусієнко І.В. 
Довгострокове прогнозування розрахункових навантажень на автомобільних дорогах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / І.В. Мусієнко ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні моделі довгострокового прогнозування розрахункових навантажень на автомобільних дорогах. Визначено параметри моделі, трендів і лагів замкнених і розімкнутих станів системи "людина - автомобіль - середовище руху". Надано оцінку адеквантності запропонованих моделей. Розроблено методику, алгоритм і комп'ютерне програмне забезпечення довгострокового прогнозування розрахункових навантажень, визначено прогноз їх змін до 2030 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-022.2 +
Шифр НБУВ: РА331729

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Дика М.В. 
Дослідження динаміки мембранозв'язаних біоелектричних процесів ембріональних клітин з використанням комп'ютерного моделювання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / М.В. Дика ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчення динамічних змін електрофізіологічних характеристик зародкових клітин в'юна, що відбуваються після запліднення в період їх синхронних дроблень, проведено на базі часткових моделей (динаміки їх аперіодичного тренду та коливної динаміки провідностей), а також на базі комплексної (об'єднаної) моделі динаміки біоелектричних процесів, яка відтворює закономірності мембранного транспорту та розподілу електрогенних іонів калію та натрію у їх зв'язку з динамікою біоелектричних показників мембран. За допомогою комп'ютерного моделювання досліджено динаміку загальних змін електрофізіологічних показників мембрани, а також внутрішньоклітинних концентрацій основних електрогенних іонів. Базуючись на відображенні часового тренду даних змін, запропоновано модель, адекватну експериментальним даним, одержаним для початкового етапу розвитку ембріональних клітин. Розроблено модель динаміки провідностей, яка враховує взаємозалежність між змінами калієвої та натрієвої провідностей плазматичної мембрани та їх потенціалозалежність і відтворює періодичні коливання провідності, синхронні з циклами клітинного поділу. Змодельовано повну картину часових змін основних мембранозв'язаних показників для початкового етапу розвитку зародків в'юна. Отримані результати підтверджують достатню повноту розробленої математичної моделі та їх адекватність певним реальним процесам на початковому етапі розвитку ембріональних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333
Шифр НБУВ: РА313043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Мартюшева О. О. 
Екологія ластівок (Hirundinidae) в Україні (міграції, щільність та просторовий розподіл): автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / О. О. Мартюшева ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.543.4 Hir*80
Шифр НБУВ: РА382600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Кочарян І.С. 
Економічна стратегія вищого навчального закладу за умов демографічної кризи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.С. Кочарян ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено економічну стратегію діяльності вищих навчальних закладів (ВНЗ) держави за сучасних умов. Розроблено механізми планування діяльності ВНЗ різних форм власності. Обгрунтовано стратегії розвитку ВНЗ за умови демографічної кризи. Проаналізовано вплив макроекономічних факторів на галузь вищої освіти, складено прогнози її розвитку та виявлено кризові тенденції. Запропоновано метод оцінювання якості освіти, який базується на зіставленні одержаних випускником знань і умінь з необхідними для виконання функцій у відповідній галузі після закінчення ВНЗ. Розроблено метод планування основної діяльності ВНЗ з використанням цільової функції максимізації доходів. Розроблено економетричну модель попиту на освітні послуги, трендові моделі прогнозів розвитку вищої освіти, метод вивчення впливу соціально-економічних та демографічних факторів на розвиток вищої школи. Сформульовано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності та конкурентоспроможності ВНЗ за ринкових умов та регулювання його функціонування та розвитку. Теоретично й експериментально визначено стратегічний напрям управління попитом - підвищення рейтингу ВНЗ, що набуває особливої актуальності за умов демографічної кризи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) к94 +
Шифр НБУВ: РА345691

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сорокіна Л.В. 
Економічний механізм управління пропорційністю підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.В. Сорокіна ; Європ. ун-т. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Досліджено науково-теоретичні аспекти процесу управління пропорційністю виробничо-комерційних підприємств як засобу забезпечення їх сталого функціонування та розвитку. Проаналізовано наукові підходи та концепції щодо визначення змісту поняття "економічна пропорційність". Здійснено класифікацію економічних пропорцій підприємства у відповідності з часовим інтервалом виконання задач управління. Розроблено методику комплексної діагностики пропорційності підприємства. Визначено специфіку дослідження проявів кожного виду пропорційності відповідно до розробленої класифікації. Обгрунтовано шляхи управління діяльністю підприємства з урахуванням результатів пропорційного аналізу. Побудовано обернені рівняння перспективних пропорцій. З використанням регресійних моделей побудовано рівняння кільскісного прояву пропорційності підприємств машинобудівної галузі. Наведено класифікацію економічних пропорцій щодо придатності управлінського впливу з використанням методів економіко-математичного моделювання, зокрема обчислення логістичних моделей і трендового аналізу. З урахуванням сучасних концепцій управління підприємством створено модель організації моніторингу та підтримки пропорційності функціонування та розвитку підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-311-21 +
Шифр НБУВ: РА337726

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Федосенко І.М. 
Епідеміологічна характеристика гострих кишкових інфекцій у військових гарнізонах Збройних Сил України з урахуванням їх санітарно-технічного стану: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / І.М. Федосенко ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше визначено пріоритетні чинники та шляхи передачі збудників гострих кишкових інфекцій (ГКІ) у Збройних Силах (ЗС) України залежно від санітарно-технічного стану об'єктів комунального призначення окремих військових гарнізонів та місць їх дислокації. Установлено кореляційні зв'язки між показниками, які характеризують санітарно-технічний стан комунальних об'єктів певного військового гарнізону та рівень захворюваності військовослужбовців на дизентерію та кишкові інфекції з невизначеною етіологією, створено відповідні картограми. Адаптовано до сучасних умов метод довгострокового прогнозування захворюваності стосовно зазначених інфекцій на базі вибору математичної функції тренда (генеральної тенденції). Запропоновано комплекс профілактичних заходів в осередках КГІ та раціонального використання капітальних вкладень щодо покращення санітарно-технічного стану об'єктів комунального призначення військових гарнізонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.1-1 + Р194.1 +
Шифр НБУВ: РА333595

Рубрики:

      
16.

Васькович І.М. 
Забезпечення фінансової стійкості банків України в умовах ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.М. Васькович ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі досліджень процесів забезпечення фінансової стійкості банків запропоновано систематизацію факторів впливу на неї. Розроблено комплексну методику оцінки фінансової стійкості банків з урахуванням меж і тенденцій розвитку за групами фінансово-економічних показників фінансової стійкості, ділової активності, ліквідності, прибутковості. Запропоновано лінійні моделі трендів фінансово-економічних показників як основу прогнозування фінансової стійкості банків. Обгрунтовано необхідність удосконалення напрямів забезпечення фінансової стійкості банків, за цього значну увагу приділено механізму розробки їх фінансової політики та шляхам реорганізації неплатоспроможних і фінансово нестійких банківських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-18 +
Шифр НБУВ: РА343852

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Демківський Є.О. 
Інформаційні технології аналізу і прогнозування нестаціонарних процесів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Є.О. Демківський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему побудови систем підтримки прийняття рішень (СППР) за умов моделювання та прогнозування нестаціонарних процесів, що описуються часовими рядами. Досліджено різні підходи до автоматизації вибору класу та структури моделей, які описують часові ряди. Запропоновано технологію виділення, моделювання та прогнозування детермінованих і стохастичних трендів, а також нові моделі для опису стохастичних трендів й умови вибору кращої моделі за множиною статистичних параметрів. Створено порогову модель стохастичної волатильності для моделювання та прогнозування змінної у часі дисперсії. Розроблено технологію оцінки параметрів зазначеної моделі. Наведено конкретні приклади й умови ефективного застосування запропонованих моделей. Розроблено архітектуру та створено прототип СППР за умов моделювання та прогнозування нестаціонарних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.53 +
Шифр НБУВ: РА352119

Рубрики:

      
18.

Скакун С.В. 
Комплексний аналіз поведінки користувачів комп'ютерних систем на основі нейромережевих моделей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / С.В. Скакун ; НАН України. Нац. косм. агентство України. Ін-т косм. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено комплексну нейромережеву модель поведінки користувачів комп'ютерних систем, що базується на нейромережевому підході та містить компоненти: інтерактивну (прогнозну) складову, що відображає динаміку поведінки користувачів, сеансову (статистичну) складову, що враховує статистичні властивості поведінки користувача та модуль аналізу трендів для виявлення можливих змін у поведінці користувачів. Здійснено структурну та параметричну ідентифікацію комплексної моделі їх поведінки. Розроблено генеративну модель, що забезпечує репрезентативні набори даних для верифікації та ідентифікації комплексної моделі. Створено архітектуру мультиагентної системи комплексного аналізу поведінки користувачів, що описує взаємодію всіх складових комплексної моделі. Уперше запропоновано об'єктно-орієнтовану модель агентів, що реалізують нейромережеві моделі поведінки користувачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.810 +
Шифр НБУВ: РА338943

Рубрики:

      
19.

Осадчук В.І. 
Кон'юнктура ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.І. Осадчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання щодо розвитку кон'юнктури ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в Україні, а також удосконалення організаційно-економічного механізму формування кон'юнктури ринків. Серед факторів впливу на формування кон'юнктури товарних ринків проналізовано основні елементи: ринкові механізми, інфраструктуру ринку та конкурентоспроможність продукції. Вивчено історію розвитку ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в Україні, а також виявлено вплив цього виробництва у світовому контексті. Проаналізовано можливі шляхи нарощування експорту продукції олійножирового підкомплексу на зовнішні ринки. На підставі розрахованого трендового прогнозу урожайності, наявності виробництва соняшнику у деяких областях його вирощування створено модель оптимізації розмірів посівних площ, розглянуто відповідні технології його вирощування та розраховано можливі витрати на виробництво, а також прибуток. Проведені розрахунки дають змогу розробити стратегію подальшого розвитку ринку продукції олійножирового підкомплексу України з використанням елементів державного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.9-592 + У9(4УКР)325.152.54-592 +
Шифр НБУВ: РА322162

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Орлов І.О. 
Контроль та моніторинг технічного стану багатоступеневих установок транспортування та компримування газу в умовах експлуатації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / І.О. Орлов ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено методи контролю та моніторингу технічного стану установок компримування газу (КУ) автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС) у процесі експлуатації та їх реалізації в комплексній автоматизованій системі діагностування КУ. Система базується на методах аналізу параметрів робочого процесу КУ, вібраційної діагностики та накопичення продуктів зносу в маслі. Наведено математичну модель робочого процесу КУ, яка дозволяє проводити моделювання процесів погіршання технічного стану з метою пошуку та ідентифікації несправностей циліндро-поршневої групи (ЦПГ), а також визначення комплексних показників технічного стану ЦПГ - всмоктувальних та нагнітальних клапанів і поршневих кілець. Запропоновано проводити визначення технічного стану КУ з використанням параметрів робочого процесу на базі статистичних методів трендового аналізу комплексних коефіцієнтів технічного стану елементів ЦПГ КУ, а також на основі знакових матриць. Методику розпізнавання технічного стану КУ за параметрами вібрації та накопичення продуктів зносу в маслі побудовано на основі дискримінантного аналізу відповідних класів станів елементів ЦПГ і кривошипно-шатунного механізму. Визначено програму проведення теплотехнічних випробувань КУ за умов експлуатації, яка дозволяє визначити основні характеристики КУ, якість проведення ремонтних та відновлювальних робіт, а також ефективність та економічність подальшої експлуатації КУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.057-5-082
Шифр НБУВ: РА319543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського