Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (132)Реферативна база даних (135)Книжкові видання та компакт-диски (74)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>K=ПСИХОТЕРАПІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Балабуха 
Анксиозні порушення у онкологічних хворих з непсихотичними розладами та їх психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Ольга Сергіївна Балабуха ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-57 + Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА334009

Рубрики:

      
2.

Павлюк П.О. 
Дебютантна сексуальна дисфункція у чоловіків: психосоматичні співвідношення і психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / П.О. Павлюк ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено всебічне обстеження з використанням системного підходу 100 чоловіків із дебютантним порушенням сексуальної функції та їх дружин. Виявлено психосоматичні співвідношення за різних форм дебютантної сексуальної дисфункції у чоловіків, причини, механізми розвитку та прояви різних варіантів обумовленої нею сексуальної дисгармонії подружньої пари. Запропоновано концепцію формування психосоматичних розладів, яка базується на взаємодії конфлікту з особистістю. Розроблено критерії диференційної діагностики клінічних форм дебютантної сексуальної дисфункції та високоефективну систему психотерапевтичної корекції подружньої дезадаптації за даної патології у чоловіка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА318366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Каліна Н.Ф. 
Лінгвістична психотерапія: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / Н.Ф. Каліна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Наведено теоретичні та методологічні основи нового психотерапевтичного підходу - лінгвістичної психотерапії, яка визначається як пансеміотичний вплив на дискурс клієнта, що грунтується на системному аналізі несвідомих засад психотерапевтичного спілкування. Проаналізовано процес мовного самоконституювання особистості в екзистенційно значущій ситуації присутності уособленого психотерапевтом Символічного Іншого. Описано систему дискурсивних практик психотерапії, експліковано епістему даної області гуманітарного знання. Розглянуто практичні приклади терапевтичної роботи в рамках запропонованого підходу, визначено його специфіку у порівнянні з іншими психотерапевтичними школами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р357 + Ю948.1-82 + Ю949.28
Шифр НБУВ: РА308529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Висоцька О.В. 
Патологічна мастурбація у чоловіків у генезі сексуальної дисфункції і подружньої дезадаптації та їх психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / О.В. Висоцька ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження процесу формування патологічної мастурбації у чоловіків з розладом особистості у разі порушення психосексуального розвитку на різних його етапах. Виявлено специфічні розлади особистості й охарактеризовано типи обсесивно-компульсивної та персевераторно-обсесивної мастурбації. Розглянуто її клінічні форми у структурі перверсій (ексгібіціонізм, нарцисизм, вуайєризм, порнофілію, фетишизм). Вперше показано залежність між типом і формою патологічної мастурбації та типом розладу особистості, а також зв'язок між типом мастурбації та наявними в чоловіків сексопатологічними проявами та формами сексуальної дисфункції. Вперше досліджено сексуальну функцію дружин даної категорії хворих чоловіків. Розроблено нову систему психотерапевтичної корекції патологічної мастурбації у разі наявності розладу особистості у чоловіків і зумовленої нею дезадаптації подружньої пари.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р691-15 + Р64-328 +
Шифр НБУВ: РА346094

Рубрики:

      
5.

Поттер Г.З. 
Подружня дезадаптація та психотерапія при демонстративному розладі особистості у жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.З. Поттер ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження психічного стану, сексуальної функції та подружніх відносин у 91-ої пари з демонстративним розладом особистості у жінок. Визначено причини, умови, механізми розвитку та клінічний перебіг подружньої дезадаптації. Виявлено та клінічно верифіковано різні варіанти та форми, встановлено закономірності їх розвитку та клінічні прояви. Визначено роль соматогенних, соціогенних, психогенних, негативних соціально-психологічних, сексуально-поведінкових чинників. Розроблено діагностичні критерії щодо визначення особливостей сексуально-поведінкових розладів та подружньої дезадаптації, також відповідну систему психологічної, психотерапевтичної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.53-57 + Р645.093.3-57 + Ю948.4-82 +
Шифр НБУВ: РА343396

Рубрики:

      
6.

Бобир Г.М. 
Подружня дисгармонія у безплідному шлюбі при хронічному аднекситі у жінок та її психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Г.М. Бобир ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2002. — 18 с. — укp.

З використанням системного підходу до вивчення сексуального здоров'я розкрито причини, механізми розвитку та клінічні особливості сексуальних розладів у жінок, хворих на з хронічний аднексит і безплідність. Визначено роль психогенних, негативних соціально-психологічних і біогенних чинників у формуванні різних варіантів подружньої дисгармонії за умов інфертильного шлюбу та запропоновано їх диференційно-діагностичні критерії. Розроблено ефективну систему психотерапевтичної корекції порушення гармонії подружньої пари, у якій дружина хворіє на хронічний аднексид з безплідністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-3 + Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА318085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Черенщикова Д. В. 
Позитивна психотерапія як засіб оптимізації педагогічного спілкування у вищих навчальних закладах: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Д. В. Черенщикова ; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано функціонально придатну концептуальну модель та психологічні механізми оптимізації оптимального педагогічного спілкування у ВНЗ. Діагностовано структурно-функціональні показники цього спілкування у вищий школі, визначено вплив чинників статі та науково-педагогічного стажу на зміст і форму спілкування у ВНЗ. Розроблено, апробовано та перевірено ефективність експериментальної програми оптимізації педагогічного спілкуваня у ВНЗ, побудованої на базі психотехнологічного репертуару позитивної психотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.0-994 + Ч481.430
Шифр НБУВ: РА380046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Жданова М.П. 
Порушення здоров'я сім'ї при алкоголізмі у жінок та його психотерапія: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / М.П. Жданова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

З використанням системного підходу розроблено типологію сім'ї та класифікацію варіантів і форм порушення сексуального здоров'я у разі алкоголізму в жінок. Виявлено емоційні та поведінкові розлади у дітей, особистісні відмінності хворих і членів їх сімей. Визначено закономірності формування та функціонування сім'ї за цієї патології у жінок, взаємозв'язки між порушенням сімейних функцій, формами подружньої дезадаптації, виникненням та перебігом алкоголізму. Розроблено систему сімейної психотерапії та психокорекції сексуальної дезадаптації подружжів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11 + Р11(4УКР)286.14 + Ю956-994-06 + Ю949.246 +
Шифр НБУВ: РА354450

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
9.

Мінухін А.С. 
Причини, умови розвитку та психотерапія сексуально-поведінкової дезадаптації молодого подружжя: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / А.С. Мінухін ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі системного міждисциплінарного підходу з урахуванням парного характеру сексуальної функції визначено причини та механізми розвитку у молодого подружжя сексуально-поведінкової дезадаптації, виявлено й описано її чотири основні клінічні форми - соціокультурну, сексуально-еротичну, статеворольову та конституціональну. Розкрито роль психогенних, соціогенних, негативних соціально-психологічних і біологічних чинників у формуванні дезадаптивних сексуально-поведінкових патернів у молодого подружжя на ранніх етапах сексуального адаптогенезу. Визначено причини, механізми розвитку, особливості перебігу та прояви сексуально-поведінкової дезадаптації у перші роки сімейного життя, розроблено диференційно-діагностичні критерії виявлення даних порушень. Розроблено систему діагностики та психотерапевтичної корекції первинних форм сексуально-поведінкової дезадаптації у молодого подружжя, експериментально підтверджено її високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.45 + Р120.45 + Р120.45
Шифр НБУВ: РА358424

Рубрики:

      
10.

Тофан Н.І. 
Профілактика і лікування ускладнень вагітності, пологів і перинатальної патології у жінок з гіпертонічною хворобою в умовах санаторію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.І. Тофан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 19 с. — укp.

На основі комплексної оцінки стану вагітних з первинною артеріальною гіпертензією та їх плодів (ультразвукова фетометрія, кардіотокографія, плацентографія, вміст гормонів фето-плацентарного комплексу у крові) розроблено диференційовану систему санаторно-курортного лікування вагітних з гіпертонічною хворобою. Запропоновано новий комплекс немедикаментозного санаторного лікування гіпоксії і гіпотрофії плода, який включає: фонову терапію для всіх вагітних з гіпертонічною хворобою (кліматотерапія, лікувально-охоронний режим, УФО, психотерапія, рухові режими і ЛФК, гідрокінезотерапія, аерофітотерапія, фітотерапія, масаж комірової зони, дієтичне харчування), а також диференційоване лікування в залежності від стану плода (вуглекислі та кисневі ванни, електросон, синусомодульовані струми, дециметрова мікрохвильова терапія, електрофорез, додаткове харчування). Показано ефективність санаторно-курортного лікування: позитивний вплив його на перебіг вагітності, пологів, стан плода, зменшення ступеню кисневої недостатності та частоти відставання темпів росту плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54

Рубрики:

      
11.

Пустовойт М. М. 
Психосоматичні закономірності розвитку психотичних розладів у жінок в інволюції (патогенез, клініка, психодинамічна психотерапія): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.16 / М. М. Пустовойт ; Ін-т неврології, психіатрії, та наркології АМН України. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Виділено характерологічні риси, особливості емоційного реагування та мотиваційно-поведінкової сфери, які повністю збігались із характеристиками нарцистичного розладу особистості, зазначеними в DSM-IV-TR. Клінічні характеристики психотичних розладів у досліджуваних пацієнтів показали існування у структурі психозу двох протилежно спрямованих континуумів: афективного (депресивного) та маячного, дозволили виділити чотири основні клінічні форми психозів. Визначено тенденцію до об'єднання їх у кластери, що різнилися між собою як за особливостями проявів і перебігу, так і за реагуванням на терапію і за прогнозом. Розроблено схеми психотерапевтичних впливів на психотичному та пост-психотичному етапах. Доведено більшу ефективність такого лікувального підходу порівняно із стандартними схемами лікування. Визначено основні шляхи вторинної та третинної психопрофілактики, а також реабілітаційних заходів, спрямованих на покращання якості життя пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-435
Шифр НБУВ: РА377171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Філатова О. А. 
Психосоціальна дезадаптація у хворих на сурдомутизм (механізми формування, клінічні варіанти і психотерапія): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 19.00.04 / О. А. Філатова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Уперше визначено роль негативних психо-, соціо- і соматогенних чинників у формуванні неадаптивної сексуальної поведінки у цих хворих. Визначено клінічну структуру розладів сексуального здоров'я і форми сексуальної дезадаптації за різних типів порушення функціонування сімей, хворих на сурдомутизм. Доведено, що екзистенціальна криза завжди виникає на тлі перманентної екзистенціальної тривоги. Вперше досліджено проблему екзистенціальної кризи у хворих на сурдомутизм: причини її виникнення, соціальні та психологічні передумови, варіанти перебігу, копінг-стратегії та шляхи підвищення індивідуально-психологічної витривалості пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024.2 + Р645.093-57 + Ю948.1
Шифр НБУВ: РА373952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Студзінський О.Г. 
Психотерапія в комплексному лікуванні тютюнової залежності у хворих на невротичні розлади та шизофренію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.Г. Студзінський ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему психотерапії в комплексному лікуванні тютюнової залежності (ТЗ) у хворих з психічними розладами різних регістрів: невротичними порушеннями та шизофренією.На підставі клініко-психопатологічного та експериментально-психологічного методів визначено особливості формування та перебігу ТЗ залежно від коморбідного психічного захворювання. Визначено чинники підвищення ризику виникнення ТЗ у хворих на невротичні розлади, розроблено та впроваджено систему психотерапевтичних заходів у комплексному лікуванні ТЗ за умов її коморбідності з невротичними розладами та шизофренією, яка поєднує психотерапевтичні впливи та медикаментозне втручання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.19-57 + Р645.090-57 +
Шифр НБУВ: РА335675

Рубрики:

      
14.

Баркалов Б.А. 
Психотерапія і психопрофілактика в комплексному лікуванні хворих із залежністю від опіоїдів, інфікованих ВІЛ: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / Б.А. Баркалов ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості особистості хворих на опіоїдну залежність, кормобідну з ВІЛ-інфекцією. З використанням міждисциплінарного й інтеграційного підходів розроблено систему поетапної психотерапії та психопрофілактики для цього контингенту пацієнтів. Одержано дані щодо особливостей особистості типів відношення хворих з опіоїдною залежністю, поєднаною з ВІЛ-інфекцією, до їх хвороби. Виявлено, що у хворих основної групи значно частіше, ніж у групі порівняння, спостережено сенситивний, обсесивно-фобічний, тривожний, іпохондричний, апатичний і меланхолічний типи реагування на хворобу. На підставі одержаних даних розроблено систему психотерапії та психопрофілактики у комлексному лікуванні хворих з опіоїдною залежністю, інфікованих ВІЛ, яка може бути застосована за стаціонарних і амбулаторних умов. Відзначено, що ефективність зазначеної терапії підвищується у разі її поєднаного використання з певними методами психотерапії, а саме: індивідуальної та групової роз'яснювальної, раціональної, гештальт-терапії, непрямої, короткострокової, поведінкової, сімейної, а також емоційно-вольвого тренування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-5 + Р514,0 +
Шифр НБУВ: РА363044

Рубрики:

      
15.

Риткіс 
Психотерапія подружньої дезадаптації при спинномозковій травмі у чоловіків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Іванна Сергіївна Риткіс ; Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75 + Р698-57
Шифр НБУВ: РА347186

Рубрики:

      
16.

Басалюков В.В. 
Психотерапія сексуальної дисгармонії подружньої пари на моделі тренінгу особистісного росту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / В.В. Басалюков ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено всебічне комплексне клінічне, експериментально-психологічне та соціологічне обстеження 161 подружжя з різними формами первинної сексуальної дезадаптації, а також сексуальної дисфункції у подружжя. На підставі здобутих результатів розроблено триетапну модель тренінгу особистісного росту як методу психотерапевтичної корекції сексуальної дисгармонії подружжя. Досліджено короткострокові та довгострокові ефекти тренінгу, а також виявлено позитивну динаміку особистісних особливостей та характеру взаємодії подружжя. Визначено оптимальний - компромісний стиль ведення тренінгової групи. Доведено високу ефективність тренінгу особистісного росту у разі невротичних розладів, що супроводжують сексуальну дисгармонію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.451 + Р698-3 + Р712.5-3
Шифр НБУВ: РА309696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Бабич В.В. 
Психотерапія у комплексному лікуванні розладів адаптації у хворих з гострим інфарктом міокарда: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / В.В. Бабич ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та вирішено наукову задачу щодо підвищення ефективності комплексного лікування розладів адаптації у хворих на гострий інфаркт міокарда (ГІМ). Розроблено систему психотерапії з урахуванням клініко-психопатологічних, психологічних і макро- та мікросоціальних чинників розвитку розладів адаптації. Установлено, що основним синдромом за такого розладу у хворих на ГІМ є тривожно-фобічний з вегетативними, астенічними, депресивними та іпохондричними проявами. Виявлено, що чинниками розвитку розладів адаптації у разі ГІМ є соціальні та психологічні фактори. За цього негативний вплив макро- та мікросоціальних чинників зумовлює розвиток розладів адаптації у разі ГІМ, а особистісні особливості хворого - їх клінічні форми та перебіг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45 + Р64-32 +
Шифр НБУВ: РА356444

Рубрики:

      
18.

Гатицька А. Е. 
Психотерапія у комплексному лікуванні хворих на алкогольну залежність в амбулаторних умовах у крупному центрі Донбасу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.17 / А. Е. Гатицька ; Укр. н.-д. ін-т соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Вперше в Україні проведено обстеження хворих з алкогольною залежністю за амбулаторних умов на прикладі крупного центру Донбасу.Систематизовано основні соціально-демографічні особливості хворих на алкогольну залежність. Визначено клініко-психопатологічну структуру алкогольної залежності та досліджено закономірність її формування в осіб чоловічої статі. Вперше типологізовано особливості особистості, відношення до захворювання пацієнтів з алкогольною залежністю й якість їх життя. Вперше в Україні науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено модифікований варіант емоційно-стресової психотерапії у поєднанні з аурікулорефлексотерапією в комплексному лікуванні пацієнтів з алкогольною залежністю за амбулаторних умов у крупному центрі Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-57
Шифр НБУВ: РА382861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Гриневич Є.Г. 
Психотерапія, психопрофілактика та корекція постраждалих з психічними розладами внаслідок надзвичайних ситуацій: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Є.Г. Гриневич ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 44 с. — укp.

Визначено суттєві відмінності регіонів України за інтегральним показником небезпеки, який визначається переважно надзвичайними ситуаціями (НС), що свідчить про нерівномірний розподіл несприятливих умов життя на стан психічного здоров'я населення різних частин країни. Виділено епідеміологічні маркери психоемоційної напруги у популяції населення України, а саме: провідні - первинну захворюваність на невротичні, зумовлені стресом і соматичні розлади (НПССР) і додаткові - захворюваність на розлади особистості зрілого віку, на афективні розлади, на алкогольні психози та на шизофренію, а також суїцидальну активність. Доведено, що техногенні НС здійснюють потужний несприятливий вплив на стан психічного здоров'я населення постраждалого регіону, ніж НС природного походження. Показано вплив окремої масштабної техногенної НС на психічне здоров'я населення постраждалого регіону (на прикладі Скнилівської трагедії). Оцінено рівень функціонування психіатричної служби України у зв'язку з наданням спеціалізованої медичної допомоги особам з психічними та поведінковими розладами (ППР) внаслідок НС. Установлено численні фактори ризику-антиризику формування ППР у постраждалих внаслідок НС, а також маркери сприйнятливості-резистентності для підтвердження діагнозу ППР і показники (психологічні, психічні, психофізіологічні) надійності людини під час виконання професійних обов'язків за умов НС. Науково обгрунтовано та застосовано комплексну діагностику ППР у постраждалих внаслідок НС, їх донозологічних форм, яка базується на оцінці вірогідності спонтанних випадків і клінічної значущості ППР внаслідок НС. Наведено кореляйційну структуру реакцій дезадаптації (донозлогічний рівень ППР), а також за результатами кластерного аналізу психологічних проявів установлено їх найбільш поширені та стійкі варіанти. Уперше оцінено інформативність і диференційно-діагностичні властивості методів дослідження для визначення реакцій дезадаптації (психодіагностичного, клініко-психопатологічного, психофізіологічного). Виділено найбільш інформативні окремі психопатологічні симптоми у постраждалих внаслідок НС. Запропоновано скринінг синдромальної діагностики ППР або реакцій дезадаптації. Науково обгрунтовано та розроблено методичні підходи до психотерапії, психопрофілактики та психокорекції психічних і поведінкових розладів у постраждалих внаслідок НС, а також заходи психотерапевтичної та соціально-психологічної допомоги, диференційовані за типами особистості, патологічними ознаками психологічної деформації її структури та порушеннями сфер психіки за групами постраждалих НС. Розроблено систему психотерапії, психопрофілактики та корекції їх психічних розладів, оцінено її ефективність за результатами впровадження в клінічну практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57 + Ю948.4-82 +
Шифр НБУВ: РА358656

Рубрики:

      
20.

Полієнко 
Респіраторно-орієнтована психотерапія в лікуванні невротичних фобій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Ю.М. Полієнко ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2001. — 20 с. — укp.

За допомогою клінічних, клініко-психопатологічних, експериментально-психологічних методів уточнено респіраторні, м'язево-тонічні, чуттєві та алгічні порушення, аналізаторні дисфункції, зміни стану свідомості на висоті афекту страху. Встановлено, що середні показники даних, які відображують розлади у групах та об'єднані за формою фобій, є близькими. Діагностика полісистемних порушень у випадках невротичних фобій дала змогу цілеспрямовано застосувати психотерапію, що базується на використанні модифікованих дихальних методик. Терапевтичний вплив досягнуто шляхом використання м'язево-тонічних і респіраторно-тонічних прийомів, роботою з символами, залученням прийомів дистанціювання з реакцією на фобічний стимул і проекцією її у вигляді відчуття, прийомів зміни контексту негативного сприйняття фобічного стимулу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА313168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського