Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (94)Книжкові видання та компакт-диски (60)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.216.410.030$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Гайструк Н.А. 
Антенатальна охорона плода у вагітних з гіпертензивними розладами (патогенез, діагностика, прогнозування і лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Н.А. Гайструк ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2007. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА350299

Рубрики:

      
2.

Владимиров О.А. 
Відновлювальне лікування вагітних із серцево-судинною патологією в санаторно-курортних умовах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / О.А. Владимиров ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 35 с. — укp.

На підставі комплексної оцінки стану вагітних із серцево-судинною патологією науково обгрунтовано та розроблено нові деференційовані патогенетично орієнтовані програми санаторно-курортного лікування, що грунтуються на індивідульному виборі методу терапії залежно від виду патології, її тяжкості, типу гемодинаміки та функціонального резерву міокарда, хронобіологічних показників біорегуляторної ланки L-аргінін/NO, психоемоційного стану й особливостей особистості, змін стресасоційованих систем організму та фетоплацентарного комплексу. За результатами обстеження пацієнток (109 з вадами серця, 150 з нейроциркулярною астенією, 119 з метаболічною кардіоміопатією та 100 здорових) доведено, що запропонована програма позитивно впливає на перебіг захворювання, вагітності, пологів, стан різних функціональних систем вагітної, розвиток плода та стан новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54
Шифр НБУВ: РА316359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Семчишин Р.О. 
Диференційована терапія гестаційної гіпертензії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Р.О. Семчишин ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Удосконалено терапію гестаційної гіпертензії (ГГ), пов'язаної з недостатністю гестаційної трансформації судин плацентарного ложа матки, шляхом патогенетичної корекції первинних порушень кровотоку у спіральних артеріях. Встановлено, що у разі ГГ у 34 - 38 % випадків виникають розлади формування матково-плацентарних судин, що супроводжуються первинними порушеннями інвазії цитотрофобласта в стінку спіральних артерій. Виявлено, що у судинах зберігаються ендотеліальні та гладком'язові елементи, які активно реагують на вазоконстрикторні стимули, мають вузький просвіт, що обумовлює високий преплацентарний опір плину крові. Проведено доплерометричне дослідження матково-плацентарного кровообігу за розладів ангіогенезу судин плацентарного ложа матки та виявлено високий опір плину крові в басейні маткової артерії та підвищення значення показників судинної резистентності (систоло-діастолічного співвідношення, пульсаторного імпульсу, індексу резистентності) у спіральних артеріях, що перевищують нормативні величини на 25 - 32 %. Встановлено, що у разі ГГ, що супроводжується недостатністю кровоплину у функціональній підсистемі плацентарне ложе матки - плацента, виникають явища гіперфункції міокарда, збільшення об'ємних показників кровообігу (ударного об'єму на 30 % та хвилинного об'єму серця на 20 %) у вагітних. Показано, що використання антигіпоксанту актовегіну та антагоніста іонів кальцію верапамілу за ГГ з високими індексами судинного опору у спіральних артеріях сприяє встановленню низькорезистентного кровоплину в басейні маткової артерії та позитивно впливає на показники центральної гемодинаміки у вагітних. Розроблено та впроваджено у практику охорони здоров'я комплекс діагностично-терапевтичних заходів, що забезпечує зниження перинатальної патології за ГГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-3 + Р716.212.2-5 +
Шифр НБУВ: РА352792

Рубрики:

      
4.

Шафарчук В.М. 
Клініко-імунологічні особливості материнсько-плодових взаємовідносин та корекція їх порушень у вагітних з артеріальною гіпертензією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.М. Шафарчук ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше у вагітних з артеріальною гіпертензією вивчено й оцінено стан імунологічного статусу та цитокінового профілю системи мати - плід - новонароджений. Виділено групу новонароджених з високим ступенем ризику аутоімунної патології у майбутньому. Встановлено прогностичні критерії даних цитокінового профілю з розвитку перинатальної патології. Вперше з використанням методу кореляційного аналізу виявлено зв'язок між рівнем цитиокінів і частотою дистресу плода. Визначено особливості функціонування тромбоцитарної ланки системи гемостазу у жінок з артеріальною гіпертензією (зокрема, виявлено зниження кількості тромбоцитів, підвищення їх адгезивно-агрегаційної активності, збільшення кількості "молодих" форм кров'яних тілець) і їх взаємозв'язок з цитокінами IL-1, IL-8, фактором некрозу пухлин alpha, що обумовлює порушення коагуляційного потенціалу у матково-плацентарному басейні. Обгрунтовано прогностичні критерії розвитку прееклампсії та плацентарної недостатності у вагітних з артеріальною гіпертензією. Патогенетично обгрунтовано комплекс корекції імунологічних порушень материнсько-плодового комплексу. Доведено доцільність призначення імунокоригувальних препаратів з метою профілактики перинатальної патології у вагітних з артеріальною гіпертензією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-3
Шифр НБУВ: РА358282

Рубрики:

      
5.

Кабанова Н.В. 
Особливості патогенезу та інтенсивна терапія артеріальної гіпертензії у вагітних: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / Н.В. Кабанова ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2000. — 37 с. — укp.

Розроблено новий напрям інтенсивної терапії, який засновано на вивченні патогенетичних механізмів формування артеріальної гіпертензії у вагітних. Встановлено, що артеріальна гіпертензія, зумовлена вагітністю, об'єднує патогенетично різні варіанти: низькореніновий, нормореніновий та високореніновий. Запропоновано комплекс клініко-лабораторних досліджень, що дозволить диференціювати варіант артеріальної гіпертензії у вагітних та визначати показання з метою диференційованого лікування. Розроблено диференційовану, з урахуванням варіанта артеріальної гіпертензії, програму інтенсивної терапії із застосуванням преформованих фізичних факторів та методу ентеросорбції. Встановлено, що її застосування забезпечило виношування вагітності, збільшення числа самостійних пологів, зменшення операцій під час пологів, а також скорочення строків лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-3
Шифр НБУВ: РА309319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Чечуга С.Б. 
Перебіг вагітності і пологів та тактика розродження жінок з гіпертензивними синдромами (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.Б. Чечуга ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано перебіг вагітності та пологів, стан плода і новонародженого у жінок з гіпертензивними станами. Встановлено взаємозв'язок між характером пологової діяльності та рівнем артеріального тиску у жінок з гіпертензією у разі застосування різних методів допологової підготовки та розродження. Розроблено та патогенетично обгрунтовано різні методики допологової підготовки та розродження жінок з гіпертензивними синдромами з використанням різних груп простагландинових препаратів, які впроваджено в практику акушерства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-3 + Р716.2 +
Шифр НБУВ: РА321619

Рубрики:

      
7.

Круть Ю.Я. 
Прееклампсія у вагітних з первинною артеріальною гіпертензією (прогнозування, клініко-патогенетичне обгрунтування профілактики та терапії): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Ю.Я. Круть ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 37 с. — укp.

Запропоновано нові підходи щодо вивчення патогенезу, прогнозування, профілактики та лікування прееклампсії у вагітних з первинною артеріальною гіпертензією. Вперше на підставі результатів комплексного обстеження в динаміці вагітності показано особливості функціонального стану, характер імунних змін значення системи оксиду азоту за наявності даних захворювань залежно від ступеня їх тяжкості. Вперше визначено зміни та роль системи цитокінів у патогенезі виникнення прееклампсії. Запропоновано прогностичні критерії даних цитокінового профілю щодо розвитку гестозу у вагітних з артеріальною гіпертензією. Вперше виявлено зв'язок між рівнем цитокінів та частотою виникнення прееклампсії. За допомогою ультразвукового доплерометричного дослідження вивчено зміни матково-плацентарно-плодового кровообігу за наявності даної патології у вагітних з первинною артеріальною гіпертензію. Запропоновано критерії ранньої діагностики порушень стану пплода. Розроблено нові методи прогнозування, профілактики та лікування поєднаної преекламсії з застосувнням дієти з підвищеним вмістом L-аргініну та фармакологічних препаратів. Відзначено їх позитивний вплив на зміни в імунному статусі та системі оксиду азоту, що дозволяє знизити частоту перинатальних втрат та зменшує ризик виникнення прееклампсії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-3 + Р716.213.026-3 +
Шифр НБУВ: РА334340

Рубрики:

      
8.

Тофан Н.І. 
Профілактика і лікування ускладнень вагітності, пологів і перинатальної патології у жінок з гіпертонічною хворобою в умовах санаторію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.І. Тофан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 19 с. — укp.

На основі комплексної оцінки стану вагітних з первинною артеріальною гіпертензією та їх плодів (ультразвукова фетометрія, кардіотокографія, плацентографія, вміст гормонів фето-плацентарного комплексу у крові) розроблено диференційовану систему санаторно-курортного лікування вагітних з гіпертонічною хворобою. Запропоновано новий комплекс немедикаментозного санаторного лікування гіпоксії і гіпотрофії плода, який включає: фонову терапію для всіх вагітних з гіпертонічною хворобою (кліматотерапія, лікувально-охоронний режим, УФО, психотерапія, рухові режими і ЛФК, гідрокінезотерапія, аерофітотерапія, фітотерапія, масаж комірової зони, дієтичне харчування), а також диференційоване лікування в залежності від стану плода (вуглекислі та кисневі ванни, електросон, синусомодульовані струми, дециметрова мікрохвильова терапія, електрофорез, додаткове харчування). Показано ефективність санаторно-курортного лікування: позитивний вплив його на перебіг вагітності, пологів, стан плода, зменшення ступеню кисневої недостатності та частоти відставання темпів росту плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54

Рубрики:

      
9.

Павловська Т.Л. 
Профілактика прееклампсії та перинатальної патології у вагітних з гіпертонічною хворобою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.Л. Павловська ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Показано, що у більшості вагітних з гіпертонічною хворобою має місце дефіцит магнію. Відзначено, що вміст магнію у крові залежить від тяжкості проявів захворювання. Для жінок з помірною гіпертензією характерно його виражене зниження у сироватці крові та еритроцитах. Установлено взаємозв'язок між вмістом калію та рівнем магніємії, за значної гіпомагніємії калій у крові вірогідно нижчий. Виявлено, що нестача магнію в організмі підсилює порушення кровообігу у вагітних хворих на артеріальну гіпертензію. Це є додатковим фактором патогенезу прееклампсії, зокрема тяжких її форм, а також невиношування. Зауважено, що значна гіпомагніємія передує прояву клінічних ознак прееклампсії. Представлено дані про вплив дефіциту магнію на розвиток прееклампсії, порушень стану плода та новонародженого, психоемоційний стан жінок з гіпертонічною хворобою. З'ясовано, що рівень магнію у сироватці, еритроцитах та мембранах еритроцитів є зниженим за поєднаної прееклампсії. Рівень магнію є низьким у мітохондріях ворсинчастого хоріона, змінюється розподіл елемента всередині клітини. Запропоновано новий метод профілактики прееклампсії та перинатальної патології у вагітних з гіпертонічною хворобою, спрямований на ліквідацію дефіциту магнію та корекцію антиоксидантної системи захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-52 + Р716.213.026-52 + Р716.212.2-52 +
Шифр НБУВ: РА342042

Рубрики:

      
10.

Двуліт М.-М.П. 
Профілактика та лікування плацентарної недостатності у вагітних з артеріальною гіпертензією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.-М.П. Двуліт ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи поліпшення профілактики та лікування плацентарної недостатності, що розвинулася на фоні первинної артеріальної гіпертензії, з урахуванням результатів дослідження патогенетичної ролі порушень структури білка, його окисної модифікації, пероксидації ліпідів, білків плаценти та їх зв'язку з циклічними нуклеотидами. Встановлено істотні порушення даних показників, зокрема: активацію пероксидації ліпідів у разі зниження антиоксидантної активності, що істотно впливає на ступінь деградації білкових молекул. Виявлено порушення продукції білків плаценти, можливо високий рівень яких свідчить про збереження компенсаторних механізмів, спрямованих на охорону плода за умов порушення функції плаценти. З'ясовано роль порушень синтезу циклічних нуклеотидів, ушкодження яких у сукупності з іншими змінами ендокринних і тканинних захисних систем можуть сприяти розвитку патологічних реакцій у мікросудинному руслі на рівні плаценти. За допомогою доплерометричного дослідження вивчено зміни матково-плацентарно-плодової гемодинаміки у вагітних з артеріальною гіпертензією, запропоновано критерії ранньої діагностики порушення стану плода. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, диференційований за ступенем зрушень у системі пероксидації ліпідів, білків, антиоксидантної системи захисту, білків плаценти і циклічних нуклеотидів: показано його ефективність щодо запобігання розвитку плацентарної недостатності, перинатальної патології у жінок з артеріальною гіпертензією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-5 + Р716.216.410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА355411

Рубрики:

      
11.

Сіліна Н.К. 
Роль ендотеліальної дисфункції у розвитку прееклампсії у вагітних з артеріальною гіпертензією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.К. Сіліна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано роль ендотеліальної дисфункції у розвитку ускладень вагітності та встановлено доклінічні критерії прееклампсії у вагітних з первинною артеріальною гіпертензією (ПАГ) та у вагітних з тяжкою прееклампсією або еклампсією під час попередньої вагітності. Визначено маркери ендотеліальної дисфункції, якими є ендотелін 1 (Ет-1), фактор Віллебрандта (ФВ), ендотелійзалежна вазодилятація (ЕЗВД)) у вагітних з високим ризиком виникнення преекламсії, визначено їх роль у розвитку даного ускладнення. На підставі вивчення результатів ультразвукового доплерометричного дослідження встановлено особливості матково-плацентарного-плодового кровообігу у вагітних з ПАГ і з прееклампсією в анамнезі (під час попередньої вагітності). З урахуванням одержаних даних розроблено критерії ранньої діагностики порушень фето-плацентарного кровообігу та прогнозування імовірності виникнення прееклампсії у даної категорії вагітних. Зроблено висновок, що вагітні з ПАГ і тяжкою еклампсією в анамнезі складають групу ризику за показником розвитку цих ускладнень, однією з причин виникнення яких є порушення функціонування ендотеліальної системи. Доведено, що у вагітних з ПАГ та з прееклампсією в анамнезі відбувається зниження ЕЗВД поєднане з підвищенням рівня Ет-1, ФВ в сироватці крові та зниження концентрації плацентарного лактогену й естріолу. Обгрунтовано необхідність розробки та впровадження ситсеми організаційних і профілактично-лікувальних заходів для вагітних жінок з АГ та з прееклампсією в анамнезі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030 + Р716.213.026 +
Шифр НБУВ: РА363202

Рубрики:

      
12.

Латишева І.В. 
Сучасні методи профілактики розвитку прееклампсії у вагітних з артеріальною гіпертензією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Латишева ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

На підставі ретроспективного аналізу 1 978-ми історій пологів уточнено дані про частоту розвитку прееклампсії у вагітних, хворих на артеріальну гіпертензію (АГ), яка складає 52,6 %, що у 3,6 раза вище, ніж у загальній вибірці. Вперше доведено, що у таких вагітних у порівнянні зі здоровими має місце підвищення рівня продуктів перекисного окиснення ліпідів і зниження активності системи антиоксидантного захисту, що свідчить про наявність інтенсивного оксидативного стресу, наслідком якого є зміни показників вазоконстрикторних і вазодилататорних простагландинів, метаболіту оксиду азоту та біогенних амінів. Доведено, що дані зміни можуть призвести до розвитку ендотеліальної дисфункції, системної вазоконстрикції та прееклампсії. Вперше на підставі проведення багатофакторного логістичного регресійного аналізу визначено фактори ризику розвитку прееклампсії у вагітних, хворих на АГ, побудовано математичну модель і шкалу ризику її розвитку. Вперше у таких вагітних з ризиком розвитку прееклампсії з метою запобігання її виникненню запропоновано використовувати озонотерапію у складі комплексу профілактичних заходів, експериментально підтверджено її високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030 + Р716.213.026 +
Шифр НБУВ: РА360022

Рубрики:

      
13.

Гусєв Т.П. 
Фізична реабілітація при комплексному лікуванні вагітних з артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Т.П. Гусєв ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Одержано дані про характер впливу засобів фізичної реабілітації на організм жінок з артеріальною гіпертензією та плід у різні періоди вагітності. Роглянуто та доповнено наукові положення про принципи комплексності та послідовності використання різних методів фізичної реабілітації в терапії вагітних з екстрагенітальною патологією. Науково обгрунтовано та розроблено комплексну програму фізичної реабілітації для тематичних хворих, в якій передбачається використання лікувальної гімнастики, гідрокінезитерапії, лікувальної дозованої ходьби та масажу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54 +
Шифр НБУВ: РА323124

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського