Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (2780)Книжкові видання та компакт-диски (661)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАРОДОНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 285
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дєньга О.В. 
Адаптогенні профілактика та лікування основних стоматологічних захворювань у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / О.В. Дєньга ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Досліджено питання використання адаптогенних препаратів рослинного походження, квазіадаптогенних фізичних факторів впливу нетеплової інтенсивності та їх сполучень під час лікування основних стоматологічних захворювань у дітей. Обгрунтовано адаптаційну концепцію, яка базується на сполученні специфічної терапії з приведенням захисно-пристосувальних реакцій в організмі дитини до нормального фізіологічного стану, що характеризується високою неспецифічною резистентністю. Виявлено та досліджено у дітей ряд нових захисно-пристосувальних реакцій та закономірностей, корелюючих зі стоматологічною патологією та зв'язаних з ротовою рідиною, пульпою зубів, тканинами пародонта, твердими тканинами зубів, зарядовим станом клітин букального епітелію. Розроблено та впроваджено в практику дитячої стоматології 9 нових безпечних неінвазивних, електрофізичних, радіотехнічних, спектроколориметричних експрес-методів кількісної діагностики та досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА312894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Попович І.Ю. 
Біофізичні основи реставрації коронок девітальних фронтальних зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Ю. Попович ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Уперше застосовано біофізичний підхід до обгрунтування реставраційної конструкції для відновлення коронки девітальних різців. Досліджено токсикологічні, подразнювальні, сенсибілізувальні, санітарно-хімічні властивості вітчизняних склопластикових штифтів "ПАСС" і композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" ("Еста", Україна). Уперше проведено порівняльне вивчення адгезивних властивостей склопластикових штифтів "ПАСС" і скловолоконних штифтів фірми "J-dental" (США). Уперше здійснено порівняльний аналіз адгезивних властивостей до поверхні дентину та склопластикових і скловолоконних штифтів нового силеру "ЦАПО" та цементів "Цемион Ф" ("ВладМиВа", Росія), "Fuji PLUS" ("CS", Японія), "FIXALAT ("Стома-технологія", Україна), "Calibra" ("Dentsply", Велика Британія). Уперше проведено розрахунок адегзивної міцності зв'язку фотополімерних матеріалів "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна) та "Esthet X" ("Dentsply", Велика Британія) із тканинами девіталізованого зуба та поверхнею склопластикових штифтів. Уперше математично розраховано конструкції відновлених девітальних різців з урахування біомеханічних якостей тканини зубів, пародонта, філерів і пломбувальних матеріалів. Уперше проаналізовано напружено-деформований стан реставраційних констукцій, виконаних безштифтовим способом та із застосуванням склопластикового штифта, зануреного на різну глибину у кореневий канал. Упереше розроблено й апробовано новий алгоритм прямого способу реставрації девітальних різців із застосуванням склопластикових штифтів "ПАСС", композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" та фотоплолімерного матеріалу "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна), визначено його ефективність у найближчі та віддалені терміни спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03 + Р668.62.03 +
Шифр НБУВ: РА368266

Рубрики:

      
3.

Юрженко А.В. 
Біохімічні зміни в тканинах пародонта та ротовій рідині за умов генералізованого пародонтиту та лікуванння антиоксидантними препаратами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / А.В. Юрженко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження біохімічних і морфологічних змін у тканинах пародонта у білих щурів у разі експриментального пародонтиту, наведено результати вивчення порушень прооксидантно-антиоксидантного стану ротової рідини пацієнтів молодого віку за умов генералізованого пародонтиту (ГП). Встановлено, що важкість запально-дистрофічного процесу у пародонті тісно корелює з вираженістю оксидативного стресу. Виявлено, що ступінь важкості патологічного процесу у пародонті значною мірою узгоджується з нагромадженням малонового діальдегіду (МДА), зі зміною співвідношення насичених і ненасичених жирних кислот. Уперше доведено здатність кораргіну та фламікару, імобілізованих на силіксі, нормалізувати про- й антиоксидантний баланс у тканинах пародонта щурів, підвищувати ємність ферментативної системи антиокидантного захисту, пригнічувати рівень процесів ліпопероксидації, які посилюються у разі запально-дистрофінчих захворювань пародонта. Експериментально доведено доцільністю включення у загальноприйняту схему лікування ГП антиоксидантних препартаів кораргіну та фламікару, іммобілізованих на силіксі. Із урахуванням результатів наукового досліження розроблено метод ранньої діагностики ГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3 +
Шифр НБУВ: РА369434

Рубрики:

      
4.

Мозгова Н.В. 
Вазокоригуюча терапія у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.В. Мозгова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування та збільшення тривалості періоду стабілізації генералізованого пародонтиту у пацієнтів з різним соматичним станом (здорових осіб і хворих з серцево-судинною патологією), функціональним станом регіонарного й системного кровообігу (без порушень, з порушеннями регіонарного та зі сполученими регіонарними та системними порушеннями). Показано, що в структурі патології органів порожнини рота у хворих з серцево-судинними захворюваннями найбільш розповсюдженим є генералізований пародонтит (76,8 %), що в 1,2 рази більше у порівнянні з групою соматично здорових осіб. Розроблено диференційований метод вазокоригувальної терапії для комплексного лікування генералізованого пародонтиту залежно від соматичного статусу та функціонального стану регіонарного та системного кровообігу. Встановлено, що запропоновані методи сприяють скороченню термінів лікування в середньому на 2 доби та клініко-рентгенологічній стабілізації процесу у 85,4 % хворих, що на 15 % вище у порівнянні з відповідним показником у хворих, яких лікували традиційним способом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА351080

Рубрики:

      
5.

Линовицька О.В. 
Вибір антибактеріальних препаратів у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту у хворих на виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки, асоційовану з Helycobacter pilory: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Линовицька ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості клінічного перебігу генералізованого пародонтиту у хворих на виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки, а також питання обгрунтування, розробки й оцінки комплексу лікувальних заходів щодо лікування захворювань пародонта у даної категорії пацієнтів. Встановлено, що показники, які характеризують стан тканин пародонта у хворих на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки неоднозначні і залежать від тривалості, характеру перебігу основного захворювання, ступеня інфікованості Helicobacter rylori слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки. Виявлено високий ступінь бактеріального обсіменіння пародонтальних кишень з перевагою анаеробної мікрофлори. За результатами проведених досліджень обгрунтовано диференційний підхід у проведенні загальної (спільно з гастроентерологами) та місцевої фармакологічної корекції дисбактеріальних проявів у системі біоценозу парадонтальних кишень. Розроблено спосіб комплексного лікування генералізованого пародонтиту у хворих на виразкову хворобу із застосуванням антибактеріальних препаратів спрямованої дії: гелю "Метрогіл Дента", мазі мірамістину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-3
Шифр НБУВ: РА320046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Коваленко М.О. 
Вибір показань та методів ортодонтичної корекції оклюзійних порушень при захворюваннях пародонту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.О. Коваленко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 15 с. — укp.

Роботу присвячено питанням лікування вторинних деформацій зубних рядів, які розвинулись внаслідок захворювань пародонту. Обстежено 1029 чоловік віком від 19 до 70 років. У 12,93% випадках відмічено деформації. Визначено показання до ортодонтичного лікування вторинних деформацій зубних рядів. Проведено ортодонтичне лікування вторинних деформацій у 153 чоловік і встановлено оптимальні терміни корекції. Розглянуто зміну рухливості зубів, глибини пародонтальних кишень, стан слизової оболонки та кісткової тканини альвеолярного відростку, витривалості пародонту до вертикальних навантажень, виконано оклюзіографічне дослідження в період проведення ортодонтичного лікування. Встановлено, що після ортодонтичного лікування вторинних деформацій зубних рядів, зуби розташовуються у правильному анатомічному положенні, мають максимальну кількість оклюзійних точок, а також створюються умови для зменшення функціонального навантаження на окремі зуби та рівномірного розподілу жувального тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050
Шифр НБУВ: РА308392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Давіденко О.М. 
Використання магнітофорезу намацита і вітаміну Dsub3/sub у комплексному лікуванні хворих на генералізований пародонтит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.М. Давіденко ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Уперше у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту (ГП) вивчено терапевтичну ефективність магнітофорезу комбінації препарату "Намацит" та вітаміну D3. Уперше в експерименті на тваринах під дією магнітофорезу доведено поліпшення перебігу енергетичних процесів, відновлення кислотно-лужної рівноваги, зниження гіпоксії та перекисного окиснення у тканинах пародонта та крові, що призводить до посилення біосинтетичних процесів і запобігає розвитку атрофії кісткової тканини пародонта. На підставі клініко-рентгенологічних досліджень доведено раціональність використання магнітофорезу намацита та вітаміну D3 у комплексному лікуванні хворих на генералізований пародонтит. Показано, що магнітофорез у рекомендованому режимі сприяє стійкому пролонгованому лікувальному ефекту, продовженню періоду ремісії та запобігає прогресуванню патологічного процесу у тканинах пародонта. Установлено, що підвищення ефективності комплексного лікування ГП з використанням магнітофорезу запропонованих засобів досягається внаслідок позитивного впливу фізичного фактора (імпульсного магнітного поля) та препаратів-коректорів гомеостазу у тканинах пародонта (намацита і вітаміну D3 на основні патогенетичні ланки хронічного пародонтиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА338119

Рубрики:

      
8.

Шилівський І.В. 
Використання природних факторів Прикарпаття в комплексному лікуванні захворювань пародонта у хворих сечокам'яною хворобою: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / І.В. Шилівський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обстежено 1 054 хворих на сечокам'яну хворобу, серед яких частота захворювань пародонта склала 94,6 %, що на 14,7 % більше, ніж у осіб такого самого віку у цьому ж регіоні, але без сечокам'яної хвороби. Найчастіше у таких хворих діагностували генералізований пародонтит (62,14 %) і хронічний гінгівіт (16,60 %). Вивчено особливості клінічного перебігу захворювань пародонта у разі сечокам'яної хвороби, які полягають у швидкому переході ранніх стадій захворювання в більш тяжкі у всіх вікових групах у порівнянні з обстеженими без фонової патології. Вивчено функціональний стан судин пародонта, щільність кісткової тканини, інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів і стан антиоксидантної системи у хворих на сечокам'яну хворобу. Обгрунтовано та розроблено схеми комплексного лікування та профілактики генералізованого пародонтиту у таких хворих з використанням природних факторів Прикарпаття. Показано високу ефективність запропонованих схем лікування, яку підтверджено подовженням періоду клінічної ремісії, нормалізацією клініко-рентгенологічних, лабораторних і біохімічних показників. На підставі проведених клінічних досліджень розроблено математичну модель прогнозування перебігу генералізованого пародонтиту, яка дозволяє більш ефективно проводити профілактичні заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р696.504.3 +
Шифр НБУВ: РА366691

Рубрики:

      
9.

Завербна Л.В. 
Віддалені радіаційні ефекти в тканинах пародонта у хворих, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.В. Завербна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — 19с., 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено особливості розвитку хвороб пародонта в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які зазнали впливу високих доз іонізуючого випромінювання, у віддалені терміни та залежно від наявності в них протезних конструкцій. Показано морфологічні особливості слизової оболонки, виявлено різницю перебігу процесів вільнорадикального окиснення ліпідів у ротовій рідині ліквідаторів, які не користуються незмінними протезами. Описано зміни, що відбуваються в кристалі гідроксиапатиту твердих тканин зуба та кістки. Оцінено патологічні процеси, що відбуваються в ротовій порожнині на фоні загальносоматичної патології у хворих, які зазнали радіаційного опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА316932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Репужинський 
Вплив знімної та незнімної ортодонтичної апаратури на гігієну порожнини рота та стан тканин пародонта у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Йосип Михайлович Репужинський ; Інститут стоматології АМН України. — О., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.668.5
Шифр НБУВ: РА322147

Рубрики:

      
11.

Ганчо О.В. 
Вплив комплексів пептидів тваринного походження на імунітет за умов норми та різних функціональних станів організму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Ганчо ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень стосовно вивчення впливу нових комплексів пептидів тваринного походження на деякі фактори імунітету та неспецифічного захисту організму в нормі та за умов моделювання пародонтиту, артеріїту, цукрового діабету та гнійної рани. Установлено, що комплекси пептидів "Вермілат" і "Панкреолат" здатні стимулювати гуморальний імунітет, а пептидні комплекси "Нефролат" і "Панкреолат" впливають на клітинний імунітет дослідних тварин. За умов аутоімунних розладів комплекс пептидів "Вермілат" має коригувальну дію на клітинну ланку імунітету та стимулює гуморальний імунітет. За умов гнійного запалення препарат "Вермілат" має виражену імуномодулювальну дію, прискорює репаративні процеси, сприяє скороченню бактеріального забруднення рани та елімінації антибіотикорезистентних і вірулентних клонів стафілокока. Показано, що застосування пептидного комплексу підшлункової залози у разі алоксанового діабету обумовлює дозозалежний імуномодулювальний ефект панкреолату. Зроблено висновок стосовно регуляторного впливу пептидних комплексів тваринного походження на імунітет і неспецифічний захист організму за його різних функціональних станів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.779 + Е60*74*801.1-642
Шифр НБУВ: РА326615

Рубрики:

      
12.

Базунова І.В. 
Вплив стану присінку порожнини рота в осіб молодого віку на вибір тактики стоматологічних втручань: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.В. Базунова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено проліферативну активність фібробластів прикріпленої частини слизової оболонки ясен нижнього склепіння присінку порожнини рота залежно від його глибини в осіб молодого віку. Пояснено виникнення рубців після вестибулопластики. Науково обгрунтовано та практично підтверджено доцільність застосування запропонованого комплексного методу лікування даних осіб з мілким присінком порожнини рота. Розроблено метод прогнозування розвитку ускладнень у вигляді рубців після вестибулопластики у разі лікування хвороб пародонта та зубощелепних аномалій за мілкого присінку порожнини рота в цих осіб. Розроблено, обгрунтовано та впроваджено метод профілактики виникнення рубців після вестибулопластики в осіб молодого віку з використанням медикаментозної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0 + Р661.210.9-5 +
Шифр НБУВ: РА349835

Рубрики:

      
13.

Зубченко С.Г. 
Вплив фіксуючих елементів часткових знімних пластинкових протезів на опорні зуби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.Г. Зубченко ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2007. — 19 с. — укp.

На підставі результатів статистичного дослідження потреби населення стосовно протезування знімними конструкціями та з'ясовано, що кількість міського та сільського населення, яке звернулося за ортопедичною допомогою, становить відповідно 98,27 % і 1,73 %. Установлено, що найчастіше використовуються часткові знімні пластинкові протези з кламерною фіксацією для заміщення дефектів зубних рядів (62,18 % випадків). Їх головним недоліком є те, що вони розташовані на тканинах, які мало пристосовані до сприйняття жувального тиску. Тому за допомогою кламерів не тільки досягається відносна стійкість протезів, а й виконуються інші завдання, від яких залежить моральний стан різних елементів протезного ложа - слизової оболонки (СО), зубів і кісткової тканини. Використання певної системи кламерів та інших фокусувальних пристроїв залежить від клінічної ситуації, впливу її на біомеханіку пародонта опорних зубів і компресії СО. Зазначено, що базуючись на принципі вибору системи фіксації протезів - зняття підвищеного тиску на СО та кісткову тканину протезного ложа з одночасним строго дозованим перерозподілом тиску на пародонт опорних зубів, здійснено математичне моделювання конструкції часткових знімних протезів з різними фокусувальними елементами за кінцевих дефектів зубного ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668 +
Шифр НБУВ: РА350123

Рубрики:

      
14.

Гречко О.А. 
Гемостаз у здорових жінок, його порушення та пептидна регуляція при епітеліальних ектопіях слизової оболонки шийки матки (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.А. Гречко ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького МОЗ України. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання оцінки стану гемостазу у здорових жінок і хворих з простими та багаторазово рецидивуючими епітеліальними ектопіями шийки матки на фоні генералізованого пародонтиту. Висвітлено терапевтичну ефективність нового пептидного препарату "Вермілат" в клініці у разі епітеліальних ектопій шийки матки у межах комплексної програми корекції генералізованого пародонтиту. Проаналізовано дію препарату "Вермілат" як коректора метаболізму сполучної тканини, його протизапальні та антиоксидантні властивості, позитивний вплив на процеси епітелізації та міжклітинної взаємодії. Доведено діагностичне значення вихідного рівня сироваткового фібронектину (ФН) як прогностичного критерію перебігу епітеліальної ектопії шийки матки, а також можливість його корекції комплексом поліпептидів "Вермілат". Доведено, що поліпептидний комплекс "Вермілат" нормалізує коагуляційний потенціал крові, стан імунологічної резистентності та рівень сироваткового ФН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.42-3
Шифр НБУВ: РА320307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Мельничук 
Генералізований пародонтит і пародонтоз: маркери спадкової схильності, патогенетичні механізми метаболічних порушень та їх комплексна корекція: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Галина Михайлівна Мельничук ; Державна установа "Інститут стоматології АМН України". — О., 2008. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12 + Р661.210.9
Шифр НБУВ: РА356737

Рубрики:

      
16.

Гавриляк Г. Є. 
Генералізований пародонтит: імунопатогенез, клініка та діагностика: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Г. Є. Гавриляк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Висвітлено клінічні й імунопатогенетичні аспекти генералізованого пародонтиту (ГП). Клінічний аспект включає проведення диференційної діагностики за характерними клінічними ознаками й індексів двох форм ГП, які найчастіше зустрічаються у дорослому віці: генералізований пародонтит з хронічним перебігом (ХГП) і швидкопрогресуючим пародонтитом (ШПП). Проведено порівняння імунопатогенезу різних форм ГП імунологічними, гістологічним, імуногістохімічним і електронно-мікроскопічним методами. Обстежено 76 хворих на ГП, з них - 45 хворих на ХГП і - 31 хворий на ШПП. Доповнено знання щодо клінічних особливостей перебігу двох форм ГП, їх поєднаність з хронічними запальними патологіями інших локалізацій. Вперше виявлено візуальні та морфологічні зміни тканини ясен за хронічної гіперімунокомплексемії в експерименті: порушена локалізована внутрішньосудинна коагуляція крові, що зумовлює розвиток дистрофічних змін пародонту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12
Шифр НБУВ: РА380681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Сажина О.С. 
Гіпербарична оксигенація у комплексному лікуванні дистрофічно-запальних захворювань пародонта: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.С. Сажина ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

На підставі клініко-функціональних, мікробіологічних досліджень обгрунтовано доцільність використання методу гіпербаричної оксигенації (ГБО) як додаткового патогенетичного засобу в комплексній терапії генералізованого пародонтиту (ГП). Вперше розроблено оптимальні режими ГБО залежно від ступеня тяжкості ГП. Удосконалено пристрій для проведення локальної ГБО ротової порожнини у ході лікування дистрофічно-запальних захворювань пародонта. Розроблено й апробовано тактику комплексного лікування хворих на ГП різного ступеня тяжкості з використанням загальної та локальної ГБО. Встановлено, що підвищення ефективності комплексного лікування ГП з використанням ГБО досягається за рахунок впливу на основні патогенетичні ланки хронічного дистрофічно-запального процесу у тканинах пародонта, зокрема - мікроциркуляторні та пов'язані з ними порушення метаболізму та трофіки з розвитком локальної тканевої гіпоксії, а також на видовий склад облігатно анаеробних бактерій і показники бактеріальної колонізації мікрофлори пародонтальних кишень. З'ясовано, що корекція цих порушень дозволяє одержати високі безпосередні та віддалені результати лікування хронічного ГП. Показано, що використання методу ГБО для лікування хворих на хронічний ГП сприяє ліквідації запалення та тривалій клінічній стабілізації патологічного процесу у тканинах пародонта, а також викликає стійку ремісію захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА362968

Рубрики:

      
18.

Коротич Н.М. 
Гомеостаз порожнини рота та його корекція у дітей з диспластичним сколіозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Коротич ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 18 с. — укp.

За результатами досліджень доведено високу розповсюдженість карієсу, хронічного катарального гінгівіту, зубощелепних аномалій у дітей з диспластичним сколіозом. Установлено взаємозалежність між віком дитини, тяжкістю сколіозу, розповсюдженістю основних стоматологічних хвороб. З'ясовано, що перебіг карієсу та гінгівіту супроводжується зниженням кислотостійкості емалі, мінералізувального потенціалу ротової рідини, зниженням умісту в ній кальцію, магнію, підвищенням рівня загального білка та екскреції оксипроліну. Виявлено достовірне зменшення відсоткової кількості кальцію, зростання вмісту калію, фосфору, сірки загалом в емалі на різних ділянках зуба незалежно від глибини й анатомічної ділянки, що сприяло формуванню карієслабільної емалі. Визначено значну інтенсифікацію процесів перекисного окиснення ліпідів на фоні зниження активності антиоксидантних ферментів. Відзначено, що з застосуванням лікувально-профілактичного комплексу ("Біотрит-С", "Кальцит", "ЕКСО") забезпечили через 2 роки зменшення приросту інтенсивності карієсу на 43,75 % та поширеності запальних явищ у тканинах пародонта, про що свідчить зниження через рік індексу ПМА на 39,06 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.250.533 + Р733.661.210.40-5 +
Шифр НБУВ: РА340036

Рубрики:

      
19.

Черніна О.В. 
Диференційна вегетокорекція в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Черніна ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2002. — 17 с. — укp.

Встановлено, що динаміка показників вегетативної нервової системи у разі генералізованого пародонтиту залежить від стану реактивності організму. Доведено, що стан вегетативної нервової системи визначає особливості клінічного перебігу пародонтиту. Диференційна вегетокорекція за умов експериментального пародонтиту дозволила оптимізувати фази та терміни процесів репарації рани після кюретажу пародонтальних кишень. Показано, що в клініці доцільно проводити диференціацію хворих за групами залежно від стану вегетативного тонусу та вегетативної реактивності, а також клінічних особливостей перебігу запалення. Відзначено, що запропонований метод вегетокорекції дозволяє досягнути стійкої клініко-рентгенологічної ремісії у випадку генералізованого пародонтиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-29
Шифр НБУВ: РА320213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Осипенкова Т.С. 
Диференційна корекція перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантної системи в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.С. Осипенкова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 19 с. — укp.

З'ясовано, що динаміка показників ПОЛ і антиоксидантної системи за умов експериментального пародонтиту визначає реактивність організму. Особливості перебігу експериментального пародонтиту пов'язані з приростом продуктів ПОЛ і АО-системи в крові та ротовій рідині на першу добу після кюретажу пародонтальних кишень. Диференційна корекція вільнорадикальних процесів за умов експериментального пародонтиту дозволяє нормалізувати терміни загоєння рани після кюретажу. Доцільно проводити розподіл хворих за групами залежно від приросту показників ПОЛ і АО-системи та інтенсивності загального процесу в пародонті. Запропонований метод диференційної корекції в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту призводить до стійкої клініко-рентгенологічної стабілізації процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА315298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського