Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (279)Книжкові видання та компакт-диски (62)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ВОДОПРОВІД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Усенко І.С. 
Аналіз надійності та побудова трасувань кільцевих водопровідних мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / І.С. Усенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено та науково обрунтовано більш досконалі математичні моделі надійності структур кільцевих водопровідних мереж у вигляді поліномів. Удосконалено існуючі методи побудови трасувань даних мереж шляхом наукового обгрунтування та застосування еквідистанти, функції домінуючих напрямків, сітки цих напрямків з її трансформацією до структури мережі. Розроблено метод підвищення надійності структури кільцевої водопровідної мережі у разі її реконструкції шляхом визначення місця прокладання нової ділянки. На базі запропонованих моделей розроблено методику аналізу надійності та побудови цих мереж, реалізовану в програмному комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.1-022 с116 +
Шифр НБУВ: РА329940

Рубрики:

      
2.

Тригуб О.А. 
Безелектролізна електроерозійна вирізна обробка у водопровідній воді при використанні генераторів уніполярних імпульсів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / О.А. Тригуб ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення якості та точності електроерозійної вирізної обробки (ЕЕВО) у водопровідній воді з використанням генераторів уніполярних імпульсів. Визначено закономірності утворення корозійних ушкоджень заготовок у процесі ЕЕВО та обгрунтовано вибір електрохімічного захисту для їх запобігання. Побудовано математичну модель та проведено розрахунки розподілу концентрацій реагуючих речовин поблизу заготовки в процесі обробки. Наведено рекомендації щодо технічного забезпечення катодного захисту, схем встановлення та вибору матеріалу додаткового електрода в робочій ванні верстата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К553,27 + К553,48 +
Шифр НБУВ: РА339606

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Косінов В.П. 
Вдосконалення водопровідних мереж з урахуванням мінливості критеріїв надійності та економічності в процесі експлуатації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / В.П. Косінов ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше узагальнено та систематизовано відмови на трубопровідних системах водопостачання за об'єктом дії, характером виявлення й факторами впливу на мінливість критеріїв надійності, зокрема, на параметр інтенсивності відмов, за ступенем складності відновлення працездатного стану складових елементів та масштабом і видом шкоди, яку вони завдають. Одержано аналітичні залежності для визначення параметра інтенсивності відмов трубопроводів від термінів їх експлуатації для трьох періодів роботи (пуско-наладки, нормальної експлуатації, інтенсивного старіння) та з урахуванням категорії складності відновлення елементів, які відмовили. Запропоновано методику для оцінки мінливості лінійної витрати на ділянці діючої або нової, запроектованої водопровідної мережі та встановлення межі довірчого інтервалу змінюваності та низку основних чинників, що впливають на числові значення величини математичного очікування лінійної витрати води. Наведено математичну модель для визначення величини економічного фактора спорудження й експлуатації для ділянок водопровідної мережі, яка враховує широкий діапазон вхідних параметрів, що характеризують економічні умови будівництва й експлуатації трубопровідної системи у цілому та гідравлічно пов'язаних з нею водопровідних споруд водопостачання. Установлено аналітичні залежності коефіцієнта нерівномірності споживання електроенергії як основного чинника економічної ефективності роботи даної мережі від загального коефіцієнта нерівномірності водоспоживання для трубопроводів з різних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.106-02 + Н776-02 +
Шифр НБУВ: РА335953

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Тельпіс В.С. 
Відведення промивної води із швидких фільтрів пористими трубами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / В.С. Тельпіс ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2008. — 19 с. — укp.

З метою вирішення актуальної проблеми підвищення ефективності функціонування швидких фільтрів розроблено нові конструкції їх відвідних систем. Обгрунтовано доцільність використання пористих трубчастих труб для відведення промивної води із швидких фільтрів. Одержано наближені математичні моделі функціонування пористої збірної труби для безнапірного та напірного режимів, що працюють зі змінним притоком по довжині, створено інженерні методики їх гідравлічного розрахунку. На підставі результатів лабораторних досліджень пористих труб за умов напірного та безнапірного режимів підтверджено достовірність розроблених наближених математичних моделей їх роботи та методик розрахунку. Зроблено промислову апробацію пористих труб на 15-ти діючих швидких фільтрах Інгулецьких водопровідних очисних споруд Миколаєва, виявлено високу ефективність їх роботи протягом тривалого часу. Здійснено апробацію пористих відвідних конструкцій у напірних фільтрах водопідготовки (Одеса), результатом впровадження яких є підвищення надійності їх роботи, зокрема, виявлено значне зменшення виносу фільтрувального матеріалу під час промивання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.231 +
Шифр НБУВ: РА358405

      
5.

Климчук М.А. 
Гігієнічна оцінка навколишнього середовища сільських районів Львівської області та його вплив на стан здоров'я населення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / М.А. Климчук ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання впливу екологічних і соціально-побутових факторів на здоров'я сільського населення Львівщини. За цього економічні, екологічні та клімато-географічні особливості даного регіону є характерними для всього Карпатського регіону. На підставі аналізу й узагальнення результатів дослідження більше, ніж 140 000 проб атмосферного повітря, питної води (колодязної, водопровідної), грунту та харчових продуктів надано гігієнічну оцінку стану навколишнього середовища. За даними розрахунку забруднення довкілля територію 20-ти районів області було розподілено за 3-ма групами, якими є: мало забруднені, забруднені та дуже забруднені. Відповідно до цього проведено соцілогічне й епідеміологічне дослідження здоров'я населення, що мешкає на даній території. На підставі порівняльного аналізу виявлено відмінності характеру захворюваності серед сільського та міського населення. За результатами аналізу сполучної дії екологічних і соціально-економічних факторів з використання методів математичного моделювання визнаено ефективність профілактичних засобів, спрямованих на покращання умов життєдіяльності населення та зменшення його захворюваності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЛЬВ)028.9 + Р120.1(4УКР-4ЛЬВ) +
Шифр НБУВ: РА349540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Петренко Н.Ф. 
Гігієнічне обгрунтування застосування діоксиду хлору у технологіях водопідготовки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Н.Ф. Петренко ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено основні закономірності процесу знезаражування води діоксидом хлору на модельних розчинах: бактерицидну та бактеріостатичну дію стосовно мезофільних мікроорганізмів за умов вторинного знезаражування води та пролонговану дію у разі вторинного мікробного забруднення води. Проведено гігієнічну оцінку застосування діоксиду хлору на різних стадіях технологічного процесу водопідготовки: вторинного знезаражування водопровідної води, передокиснення та постзнезаражування води з поверхневих джерел, знезаражування води з підземних джерел, окиснення та знезаражування води в системах оборотного водопостачання. Вивчено залежності "доза - час - ефект" процесів знезаражування та утворення хлоритів. Встановлено вплив на процес знезаражуваня води діоксидом хлору температури, каламутності, твердості та перманганатної окиснюваності води, сульфідів, нітратів, щавелевої кислоти, хлору, двовалентного заліза. Розглянуто явище "обростання" мікроорганізмами активованого вугілля у фільтрах водоочисних пристроїв колективного використання. Встановлено бактерицидну дію діоксиду хлору на сорбовані мікроорганізми. Досліджено, що дезінфекція вугільних фільтрів діоксидом хлору призводить до тривалого бактеріостатичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.51
Шифр НБУВ: РА321437

Рубрики:

      
7.

Зоріна О.В. 
Гігієнічне обгрунтування шляхів мінімізації утворення хлорорганічних сполук при застосуванні хлору у водопідготовці: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / О.В. Зоріна ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості та закономірності утворення та видалення хлорорганічних сполук (ХОС) на водопровідних станціях та їх поведінку у водопровідних мережах. Проведено порівняльну гігієнічну оцінку різних хлорвмісних агентів щодо спроможності до утворення ХОС. Визначено умови та фактори, що вливають на цей процес. Обгрунтовано можливість використання для доочищення питної води від ХОС нових сорбентів. Проведено моніторинг хлорованої питної води в Україні щодо вмісту ХОС. Розроблено шкали визначення канцерогенного ризику для здоров'я людей від споживання хлорованої питної води з різним умістом хлороформу, трихлоретилену, чотирьоххлористого вуглецю та дибромхлорметану. Запропоновано заходи щодо запобігання або мінімізації забруднення питної води ХОС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.531.1 + Н761.104.31 +
Шифр НБУВ: РА346748

Рубрики:

      
8.

Дзезик С.С. 
Державне регулювання природних монополій на локальних ринках комунальних послуг: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.С. Дзезик ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Розглянуто проблеми державного регулювання діяльності суб'єктів господарювання на локальних ринках комунальних послуг. На підставі системного аналізу екзо- та ендогенних факторів встановлено специфічні риси функціонування підприємств водопровідно-каналізаційного господарства (ВКГ), визначено особливості їх монопольних проявів. Досліджено чинники фінансової та виробничої стійкості підприємств галузі. Надано характеристику механізмів державного регулювання у даній сфері. Розроблено пропозиції щодо удосконалення процесу формування тарифів на послуги водоспоживання та надано рекомендації щодо впровадження сценаріїв розвитку підприємств ВКГ за умов трансформації економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.352.2 +
Шифр НБУВ: РА331607

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Хіврич Ю.Є. 
Державне управління засобами забезпечення життєдіяльності регіону (на прикладі водопровідно-каналізаційного господарства): Автореф. дис. канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ю.Є. Хіврич ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення особливостей формування природної монополії, визначення національних і міжнародних тенденцій процесу управління у сфері водокористування та дослідження стану функціонування підприємств водопровідно-каналізаційного господарства (ВКГ) регіону розроблено нові підходи та принципи формування комплексної стратегії реформування та розвитку регіонального ВКГ, орієнтованої на задоволення потреб споживача послуг. Науково обгрунтовано оптимальні зміни тарифної політики на послуги водопостачання та водовідведення на засадах використання інструментів керування попитом на основі комерціалізації підгалузі та організаційно-інституціональних перетворень. Удосконалено концептуальні засади процесу регулювання сталого розвитку та виведення з кризоваго стану ВКГ регіону шляхом утворення та реалізації державної програми реформування ВКГ на основі гармонізації інтересів держави, виробника та споживача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 +
Шифр НБУВ: РА337741

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Грабар О.В. 
Дослідження впливу підробки територій на втрати води в техногенних регіонах та вибір оптимальних технологій поповнення втрат: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.В. Грабар ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати аналізу екологічної ситуації у Центральному районі Донбасу (ЦРД) у зв'язку з проблемами водопостачання за умов підробки підземними гірничими роботами. Охарактеризовано стан каналу "Сіверський Донецьк - Донбас", проаналізовано сумарні деформації земної поверхні вздовж траси каналу, що вже досягли межових величин. Розроблено технологію виправлення трубопроводу каналу без злиття води. Проаналізовано стан водопровідних мереж та екологічну ситуацію підроблюваних гірничими роботами міст ЦРД. Розроблено геомеханічну модель утворення уступів у шарі насосів, наведено рекомендації щодо її застосування для прогнозування величин внутрішніх зусиль, викликаних дією кривизни уступів у трубопроводах водопроводів, газопостачання та каналізації. Визначено напруги у сталевих трубопроводах. Проаналізовано взаємодію розтрубних з'єднань чавунних труб з профілем загальної мульди зрушення, а також з профілем уступів. Проаналізовано напруги у поліетиленових трубах на уступах й обгрунтовано доцільність застосування поліетиленових труб. Розроблено рекомендації з поповнення втрат питної води за рахунок очистки шахтних вод. Обгрунтовано шляхи зменшення втрат питної води у теплових мережах. Визначено залежність швидкості накипоутворення від температури та добутку жорскості на лужність підживлювальної води. Обгрунтовано доцільність очистки води у фільтрах, завантажених слабокислотним (карбоксильним) катіонітом, що дозволяє разом із зниженням жорсткості також зменшити лужність води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101 + Н761.106-082 +
Шифр НБУВ: РА369995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Василенко С.Л. 
Екологічна безпека систем водопостачання міст: методологія вивчення та управління: автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / С.Л. Василенко ; Укр. НДІ екол. пробл. — Х., 2007. — 36 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади екологічної безпеки систем питного водопостачання міст (ЕБВ) як нового наукового напрямку у галузі екологічної безпеки міських агломерацій, які передбачають формування механізмів управління стійким функціонуванням і збалансованим (відтворним) розвитком цих систем за умов прояву несприятливих природно-техногенних явищ з одночасним зменшенням ризиків шкідливого впливу водопостачальних підприємств на довкілля та людину. Установлено науково-методологічні передумови ЕБВ та сформульовано аксіоми, принципи, поняттєво-термінологічні визначення та системотехнічні ознаки. Запропоновано методологію вивчення складових безпеки водопостачання за ієрархічним принципом з застосуванням інтегрованих системотвірних параметрів на внутрішньо- та зовнішньосистемному рівнях небезпеки. Це дає змогу здійснювати розрахунки прийнятного ризику негативних проявів від водопостачальної системи з їх повторюваністю та тривалістю у часі. Визначено нові підходи до формування стратегії управління екологічною безпекою питного водопостачання, спрямованої на покращання стану екосистем. Вони грунтуються на екологічному та водогосподарському менеджменті, інтегрованому регіонально-басейновому управлінні водними об'єктами, використанні ГІС-технологій для моніторингу та прогнозування небезпечних процесів, зумовлених роботою водопостачальних систем, підвищенні їх енергетичної безпеки. Запропоновано новий метод аналізу стану водопровідних мереж і обчислення обсягів робіт з метою їх відновлення та реконструкції, реалізація якого запобігає забрудненню та втратам питної води під час її транспортування, а також підтопленню територій і руйнуванню підземних споруд міста. Метод базується на техніко-економічному розрахунку структури використання води та щорічного приросту її нормативних втрат залежно від матеріалів, діаметрів і термінів експлуатації трубопроводів. Узагальнено аналітико-статистичні багатокомпонентні моделі сумісної послідовно-паралельної трансформації речовин у воді водних об'єктів для вирішення оптимізаційних задач управління охороною у поверхневих джерелах водопостачання. Модельні структури теоретично обгрунтовано, вони ймовірнісно враховують неконтрольовані фактори та дають змогу здійснювати прості процедури ідентифікації параметрів за даними натурних спостережень. Розроблено методи оптимального регулювання руслового стоку долинними водосховищами та раціоналізації кратності водообміну наливних водоймищ для створення сприятливих умов на питних водозаборах. Розроблені методи базуються на мінімізації коливань рівня води у нижніх б'єфах за модельними гідрографами та встановленні закономірностей залежності якості води від складових водного балансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353169

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Харламова О.В. 
Економічні основи використання матеріальних ресурсів (на прикладі підприємств водопровідного господарства): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.В. Харламова ; Харк. держ. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичних досліджень та методичні рекомендації щодо підвищення ефективності планування, аналізу та використання матеріальних ресурсів на підприємствах водопровідного господарства. Вперше розроблено систему коефіцієнтів, що всебічно характеризують рівень використання відходів, розроблено рекомендації стосовно методики прийняття рішень з питань доцільності та вигідності застосування відходів у господарстві як повторної сировини з метою вдосконалення методики проведення аналізу використання матеріальних ресурсів. Запропоновано галузеву методику аналізу використання матеріальних ресурсів на підприємствах водопровідного господарства, а також методику розрахунку нормативів обігових засобів у виробничих запасах. Теоретично обгрунтовано і сформульовано основні напрямки удосконалення прогнозування показників, що характеризують процес ресурсоспоживання. Розраховано інтегральну модель прогнозування матеріаломісткості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553 + У9(4УКР)441.352.22-553
Шифр НБУВ: РА309823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Мінаєва Н.Л. 
Знезалізнення підземних вод в баштах-колонах з пінополістирольним фільтром: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.04 / Н.Л. Мінаєва ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46 + Н761.106.1
Шифр НБУВ: РА371764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Матвієнко О.М. 
Знефторювання підземних вод на фільтрах з модифікованим завантаженням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / О.М. Матвієнко ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2006. — 18 с. — укp.

З'ясовано доцільність використання заходів, що підвищують ефективність знефторювання підземних вод. Встановлено, що існуючі методи очищення вимагають великих затрат на реагенти та енергопостачання. Здійснено модифікацію завантаження для видалення фторидів з підземних вод, в якому відбуваються процеси іонообмінної сорбції та комплексоутворення. Даний метод засновано на здатності природного цеоліту (клиноптилоліту) до катіонного обміну, в результаті якого відбувається міцне закріплення модифікаційного алюмінійвмісного реагенту на поверхні зерен завантаження, що забезпечує очистку води від фтору. Досліджено механізм катіонного обміну. Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено ефективність застосування методу знефторювання фільтруванням крізь модифіковане завантаження. Одержано кінетичний коефіцієнт та коефіцієнт Генрі, розроблено методику розрахунку основних технологічних параметрів та характеристик процесу знефторювання на модифікованих завантаженнях, запропоновано схему видалення фторидів, здійснено її техніко-економічні розрахунки. Результати наукового дослідження використано у Миргородському виробничому управлінні водопровідно-каналізаційного господарства "Полтававодоканал".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.3 +
Шифр НБУВ: РА342373

Рубрики:

      
15.

Бубель Т.О. 
Іонометрія катіонів різної природи з використанням твердоконтактних і плівкових ІСЕ на основі молібдофосфату: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Т.О. Бубель ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено рекомендації щодо вибору типу конструкції ІСЕ на підставі порівняння характеристик плівкових та твердоконтактних електродів, обернених до катіонів різної природи. Висвітлено комплекс чутливих, експресних методик визначення азалептину, феназепаму і гідазепаму в лікарських формах, азалептину в сечі, неіонних ПАР у водопровідній воді і миючих засобах методами прямої потенціометрії та амперометричного титрування Цезію і Стронцію - методом прямої потенціометрії з застосуванням розроблених твердоконтактних ІСЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.131 +
Шифр НБУВ: РА320866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Меженський О.М. 
Методи організаційно-технологічного проектування зовнішніх мереж трубопроводів з урахуванням параметрів надійності і технологічності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / О.М. Меженський ; Придніпр. держ. акад. буд-ва і архіт. — Д., 2005. — 22 с. — укp.

Розроблено нові моделі системи комплексного проектування й управління проектами трубопроводів водоподачі та водовідведення, наведено оцінку їх надійності та технологічності й запропоновано методику вибору оптимальних варіантів рішень. Досліджено взаємозалежності та встановлено закономірності між параметрами надійності та технологічності об'єктів водопровідно-каналізаційного господарства, з урахуванням яких встановлено структуру системи комплексного проектування. Розроблено методику розрахунків надійності та компелксної технологічності трубопроводів за матеріалами прогнозної оцінки якості проектів. Запропоновано методику вибору оптимальних наскрізних варіантів комплексних проектних рішень трубопроводів за узагльнюючими розрахунковими показниками їх надійності та технологічності. Розроблено й апробовано профілактичні заходи підвищення надійності трубопроводів зовнішньої водоподачі та водовідведення, впровадження яких забезпечує річний економічний ефект у розрахунку на 1 км відповідних трубопроводів від 1,3 тис. грн. до 30 тис. грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761-022.1 +
Шифр НБУВ: РА339991

Рубрики:

      
17.

Лисак Н.М. 
Механізми фінансового менеджменту підприємства водопровідно-каналізаційного господарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.М. Лисак ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

З використанням процесного підходу розроблено концептуальну модель організації системи фінансового менеджменту підприємства водопровідно-каналізаційного господарства (ВКГ), впровадження якої сприяє поліпшенню якісних і кількісних показників фінансово-економічної діяльності за рахунок прийняття обгрунтованих управлінських рішень на основі достовірної й несуперечливої інформації про стан виробничих процесів підприємства. Показано можливості використання запропонованої моделі з метою підвищення якості контролю економічних показників, який здійснюється менеджерами середньої ланки. Розглянуто концептуальні компоненти системи бюджетування підприємства ВКГ та запропоновано нові підходи щодо її формування. Формалізовано модель структури системи бюджетування та розглянуто сучасні підходи щодо семантичного наповнення множин даної моделі. Проведено дослідження та удосконалено схему процесу встановлення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, формалізовано задачу оптимального розподілу відшкодування витрат шляхом регулювання розмірів тарифів між групами споживачів. Сформульовано задачу визначення з множини споживачів послуг водопостачання та водовідведення боржників по оплаті та міри їх покарання з мінімізацією витрат на проведення зазначених акцій і збитку відповідно до принципів соціальної відповідальності. Розроблено структуру інформаційно-аналітичної системи підприємства ВКГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.352.21-93-212.1 +
Шифр НБУВ: РА353555

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Титаренко Д.В. 
Моделювання процесів менеджменту якості об'єктів водопровідно- каналізаційного господарства: автореф. дис... канд. екон. наук / Д.В. Титаренко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію моделювання процесів менеджменту якості об'єктів ВГК, що дозволяє знизити витрати на функціонування об'єктів ВГК за рахунок зменшення витрат внаслідок поліпшення управління водопостачальною інфраструктурою підриємства та підвищити доходи за рахунок підвищення ступеня задоволення якістю споживачів продукції. Розроблено імітаційну модель поведінки споживачів послуг об'єкту ВГК, яку засновано на принципах агентного моделювання та систем масового обслуговування, що дозволяє оцінювати реальні доходи об'єкті ВГК, та модель управління витратами на якість в системах менеджменту якості об'єкта ВГК, що засновано на принципах агентного моделювання, яке дозволяє оптимізувати розподіл коштів, що витрачаються на підтримку функціонування та вдосконалення інфраструктури об'єкту ВГК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.352.2-823.2-212.1 в611
Шифр НБУВ: РА365693

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Давиденко В. А. 
Моніторинг ефективності енерговикористання в системах комунального водопостачання підприємств водопровідно-каналізаційного господарства: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.01 / В. А. Давиденко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ун-т". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано спосіб опису ефективності енерговикористання на підприємстві водопровідно-каналізаційного господарства як складної енерготехнологічної системи, особливістю якого є врахування кількісних показників та якісних характеристик, що мають вербальні оцінки, які відображають енергетичну ефективність вихідного стану та технологічну ефективність функціонування системи комунального водопостачання й її структурних елементів, сукупність яких сформована з урахуванням ієрархічного рівня об'єкту дослідження й є основою для енергетичного моніторингу процесу водопостачання та режиму електроспоживання об'єктів водогосподарства. Розроблено новий метод оцінювання рівня енергоефективності об'єктів водопостачання, який передбачає процедуру їх ранжування на основі таксономічного показника енергоефективності, а також якісного оцінювання, яке базується на агрегуванні вербальних оцінок базових характеристик енергоефективності в оцінювання складових критеріїв вищих рівнів і забезпечує врахування умов функціонування, що дозволяє провести порівняння об'єктів з точки зору енергоефективності та виявити причини нераціональних витрат енергоресурсів і резерви підвищення ефективності енерговикористання. Запропоновано новий метод відбору інформативних показників енергоефективності для побудови прогнозної моделі електроспоживання, що враховує їх латентні зв'язки, який базується на стратифікації показників за характером їх впливу на досліджуваний процес з агрегуванням вербальних оцінок за відбірковими характеристиками, які, крім ступеня впливу показника на електроспоживання, враховують можливість його вимірювання і характер змінності. Вдосконалено метод поточного контролю ефективності електроспоживання на об'єктах системи комунального водопостачання як складової енергетичного моніторингу, який базується на використанні визначених за допомогою контрольних карт Шухарта діапазонів енергоефективності та, на відміну від нормативного підходу, дозволяє якісно охарактеризувати ефективність режиму електроспоживання та забезпечує порівняльну характеристику об'єктів водопостачання, об'єднаних одним ієрархічним рівнем, відносно кращого з них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.1 + З191
Шифр НБУВ: РА384027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Ткач А.А. 
Наукові основи підвищення надійності районних водопровідних систем центрально-степової частини України: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.04 / А.А. Ткач ; Укр. держ. акад. вод. госп-ва. — Рівне, 1998. — 32 с. — укp.

Мета роботи полягає у віднайденні шляхів покращання забезпечення питною водою населених пунктів центрально-степової частини України, які живляться з віддалених джерел водопостачання через районні водопровідні системи за рахунок підвищення їх надійності. Узагальнено результати багаторічних досліджень проведених на районному водопроводі "Дніпро-Кіровоград", протягом 1974-1996 рр. Науково обгрунтовані причини виникнення і впливу різноманітних спричинень випадкового, штучного та природного походження, які призводять до втрати надійності. Запропонована класифікація стану водопровідної системи по ступеню надійності, а також класифікація спричинень та реакція водопровідної системи на ці спричинення в умовах виникнення надзвичайної ситуації. Запропоновані основні шляхи підвищення ступеня надійності районних водопровідних систем в умовах надзвичайних ситуацій, які є наслідком дії спричинень, у тому числі: технічне удосконалення малонадійних технологічних процесів і устаткування, розробка та практичні рекомендації щодо створення оптимальних режимів технічної експлуатації з відповідними науковими обгрунтуваннями. Результати роботи частково впроваджені на районних водопроводах України, а ті з них, які вимагають великих капіталовкладень, прийняті до впровадження у майбутніх реконструкціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.106-021.1

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського