Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (61)Книжкові видання та компакт-диски (85)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Н761.106$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Будівництво   
1.

Косінов В.П. 
Вдосконалення водопровідних мереж з урахуванням мінливості критеріїв надійності та економічності в процесі експлуатації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / В.П. Косінов ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше узагальнено та систематизовано відмови на трубопровідних системах водопостачання за об'єктом дії, характером виявлення й факторами впливу на мінливість критеріїв надійності, зокрема, на параметр інтенсивності відмов, за ступенем складності відновлення працездатного стану складових елементів та масштабом і видом шкоди, яку вони завдають. Одержано аналітичні залежності для визначення параметра інтенсивності відмов трубопроводів від термінів їх експлуатації для трьох періодів роботи (пуско-наладки, нормальної експлуатації, інтенсивного старіння) та з урахуванням категорії складності відновлення елементів, які відмовили. Запропоновано методику для оцінки мінливості лінійної витрати на ділянці діючої або нової, запроектованої водопровідної мережі та встановлення межі довірчого інтервалу змінюваності та низку основних чинників, що впливають на числові значення величини математичного очікування лінійної витрати води. Наведено математичну модель для визначення величини економічного фактора спорудження й експлуатації для ділянок водопровідної мережі, яка враховує широкий діапазон вхідних параметрів, що характеризують економічні умови будівництва й експлуатації трубопровідної системи у цілому та гідравлічно пов'язаних з нею водопровідних споруд водопостачання. Установлено аналітичні залежності коефіцієнта нерівномірності споживання електроенергії як основного чинника економічної ефективності роботи даної мережі від загального коефіцієнта нерівномірності водоспоживання для трубопроводів з різних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.106-02 + Н776-02 +
Шифр НБУВ: РА335953

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Грабар О.В. 
Дослідження впливу підробки територій на втрати води в техногенних регіонах та вибір оптимальних технологій поповнення втрат: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.В. Грабар ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати аналізу екологічної ситуації у Центральному районі Донбасу (ЦРД) у зв'язку з проблемами водопостачання за умов підробки підземними гірничими роботами. Охарактеризовано стан каналу "Сіверський Донецьк - Донбас", проаналізовано сумарні деформації земної поверхні вздовж траси каналу, що вже досягли межових величин. Розроблено технологію виправлення трубопроводу каналу без злиття води. Проаналізовано стан водопровідних мереж та екологічну ситуацію підроблюваних гірничими роботами міст ЦРД. Розроблено геомеханічну модель утворення уступів у шарі насосів, наведено рекомендації щодо її застосування для прогнозування величин внутрішніх зусиль, викликаних дією кривизни уступів у трубопроводах водопроводів, газопостачання та каналізації. Визначено напруги у сталевих трубопроводах. Проаналізовано взаємодію розтрубних з'єднань чавунних труб з профілем загальної мульди зрушення, а також з профілем уступів. Проаналізовано напруги у поліетиленових трубах на уступах й обгрунтовано доцільність застосування поліетиленових труб. Розроблено рекомендації з поповнення втрат питної води за рахунок очистки шахтних вод. Обгрунтовано шляхи зменшення втрат питної води у теплових мережах. Визначено залежність швидкості накипоутворення від температури та добутку жорскості на лужність підживлювальної води. Обгрунтовано доцільність очистки води у фільтрах, завантажених слабокислотним (карбоксильним) катіонітом, що дозволяє разом із зниженням жорсткості також зменшити лужність води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101 + Н761.106-082 +
Шифр НБУВ: РА369995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Мінаєва Н.Л. 
Знезалізнення підземних вод в баштах-колонах з пінополістирольним фільтром: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.04 / Н.Л. Мінаєва ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46 + Н761.106.1
Шифр НБУВ: РА371764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Ткач А.А. 
Наукові основи підвищення надійності районних водопровідних систем центрально-степової частини України: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.04 / А.А. Ткач ; Укр. держ. акад. вод. госп-ва. — Рівне, 1998. — 32 с. — укp.

Мета роботи полягає у віднайденні шляхів покращання забезпечення питною водою населених пунктів центрально-степової частини України, які живляться з віддалених джерел водопостачання через районні водопровідні системи за рахунок підвищення їх надійності. Узагальнено результати багаторічних досліджень проведених на районному водопроводі "Дніпро-Кіровоград", протягом 1974-1996 рр. Науково обгрунтовані причини виникнення і впливу різноманітних спричинень випадкового, штучного та природного походження, які призводять до втрати надійності. Запропонована класифікація стану водопровідної системи по ступеню надійності, а також класифікація спричинень та реакція водопровідної системи на ці спричинення в умовах виникнення надзвичайної ситуації. Запропоновані основні шляхи підвищення ступеня надійності районних водопровідних систем в умовах надзвичайних ситуацій, які є наслідком дії спричинень, у тому числі: технічне удосконалення малонадійних технологічних процесів і устаткування, розробка та практичні рекомендації щодо створення оптимальних режимів технічної експлуатації з відповідними науковими обгрунтуваннями. Результати роботи частково впроваджені на районних водопроводах України, а ті з них, які вимагають великих капіталовкладень, прийняті до впровадження у майбутніх реконструкціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.106-021.1

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Шаманський С.Й. 
Оптимізація інформаційно-вимірювальних систем у мережах водопостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / С.Й. Шаманський ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2004. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано єдину систему критеріїв ефективності засобів вимірювання витрати як первинних перетворювачів для вимірювальних каналів інформаційно-вимірювальних систем подачі та розподілу води (УВС ПРВ). Досліджено зв'язки техніко-економічних і ергономічних характеристик засобів вимірювання витрати (ЗВВ) з ефективністю їх функціонування в ІВС ПРВ. Розроблено математичні моделі та алгоритми оцінювання ЗВВ, базуючись на єдиній системі критеріїв ефективності. Наведено рекомендації щодо оптимізації параметрів та структури ІВС ПРВ шляхом оптимального вибору ЗВВ для їх вимірювальних каналів з використанням математичних моделей оцінювання ефективності засобів вимірювання витрат. Побудовано систему і програмне забезпечення для підтримки прийняття рішень стосовно параметричної та структурної оптимізації ІВС ПРВ у мережах водопостачання на базі запропонованих математичних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.106.4-049 +
Шифр НБУВ: РА334749

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Атаманчук В.М. 
Розробка технології відновлення абразивно зношених трубопроводів водовідведення і водопостачання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / В.М. Атаманчук ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліждено питання відновлення та захисту абразивно зношених трубопроводів водовідведення та водопостачання. Показано, що розповсюджений метод відновлення зруйнованих трубопроводів шляхом введення в них самонесучих товстостінних поліетиленових труб меншого діаметру є вартісним. Проведено порівняльний аналіз результатів іспитів за методами Дармштадта та Цюриха щодо зносостійкості матеріалів, що застосовуються для виготовлення труб водовідведення та водопостачання. Виявлено, що сучасний бетон (з урахуванням відношення величини зносу до товщини стінки) більш зностостійкий, у порівнянні зі зміцненим поліетиленовим. Для відновлення абразивно-зношених трубопроводів шляхом будування у них бетонних або сталефібробетонних монолітних трубопроводів-вкладишів і зниження за цього терміну розпалубки досліджено технологічні прийоми підвищення початкової розпалубочної міцності бетону пресуванням, вакуумуванням і пресвакуумуванням. Базуючись на положенні, що трубопроводи - мікро-, мінітунелі, досліджено впроваджену у виробництво технологію заводського виготовлення пресвакуумованих бетонних сумішей, а також технологію будування бетонних монолітно-пресованих тунельних обробок. Виявлено недоліки існуючих технологій та визначено основні підходи до розробки технологій будування монолітних пресвакуумованих сталефібробетонних трубопроводів-вкладишів і обладнання для їх здійснення. Розроблено конструкції відновлення, методику розрахунку величини пресувального зусилля залежно від несучої здатності відновлювального трубопроводу. Запропоновано технологію відновлення абразивно-зношеного та розгерметизованого трубопроводу, а також його лотка. Розроблено пресвакуумувальне обладнання для реалізації даних технологій. Запропоновані технологічні рішення дозволяють суттєво зменшити вартість відновлення абразивно-зношених трубопроводів і забезпечити їх експлуатаційну довговічність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.106-083 + Н761.201-083 +
Шифр НБУВ: РА353854

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Вевелер Х. В. 
Розробка технологічних та організаційних рішень ремонту та відновлення водопровідних трубопроводів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.08 / Х. В. Вевелер ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання ремонту та відновлення водопровідних трубопроводів із використанням труб із поліетилену. Висвітлено основні методи підготовки трубопроводів щодо ремонту та відновлення, насамперед, очистки внутрішньої поверхні труб. Наведено існуючі методи ремонту та відновлення, в тому числі відкритий спосіб та безтраншейні технології. Досліджено метод "Релайнінг", який дедалі більше використовується у разі застосування полімерних труб. Обгрунтовано доцільність використання поліетиленових труб для ремонтно-відновлювальних робіт на водопровідних трубопроводах. Розроблено методику визначення передбачуваної лінійної деформації поліетиленових труб та необхідної кількості нерухомих опор у процесі укладки поліетиленових трубопроводів. Розроблено організаційно-технологічні рішення ремонту та відновлення водопровідних трубопроводів відкритим і безтраншейним способами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.106-083
Шифр НБУВ: РА376809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Новицька О.С. 
Удосконалення методів розрахунків водопровідних мереж із урахуванням змін вільних напорів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / О.С. Новицька ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2008. — 20 с. — укp.

На підставі результатів теоретичних і експериментальних досліджень визначено залежності витрат води від величин вільних напорів з урахуванням змін втрат води за напорів, більших і менших за необхідний, втрати води, що формуються з зовнішніх водопровідних мереж через витоки та втрати води у житлових будинках. На підставі даних залежностей визначено методики оцінки втрат, витоків води та непродуктивних витрат води за різних режимів водоспоживання (максимального, середнього, мінімального та нічного). Удосконалено програму гідравлічних розрахунків водопровідних мереж, яка враховує залежності витрат води від величин вільних напорів. Результати розрахунків дають змогу визначити втрати, витоки, непродуктивні витрати чи недоподачу води для кожного з вузлів та для системи подачі і розподілення води в цілому, що дозволяє розробити заходи для водо- та енергозбереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.106-022.8 +
Шифр НБУВ: РА356187

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського