Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (79)Реферативна база даних (524)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИНАХІД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Врона І.Т. 
Вдосконалення процесу проектування формованих підошов: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.06 / І.Т. Врона ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено метод визначення ступеня спресування пакетів матеріалів верху в процесі формування їх на колодці (деклараційний патент України на винахід). Запропоновано аналітичні методи визначення міцності кріплення формованих підошов з бортиком до верху взуття, встановлено їх геометричні параметри. Розглянуто математичні моделі та алгоритм автоматизованого проектування підошов з урахуванням ступеня спресування заготовки в процесі формування її на колодці та нормативного рівня міцності їх клейового кріплення до верху взуття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М555.104 +
Шифр НБУВ: РА340504

Рубрики:

      
2.

Москалюк Н. Б. 
Генетично модифіковані продукти як об'єкти цивільно-правових відносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Н. Б. Москалюк ; НДІ приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено цивільне законодавство з метою одержання науково обгрунтованих і достовірних результатів і рекомендацій щодо формування цілісної концепції вдосконалення національного законодавства відносно таких нових об'єктів цивільно-правових відносин, як генетично модифіковані продукти (ГМП), правової регламентації їх товарообігу. Розглянуто наукові дослідження проблем правової охорони ГМП як об'єктів цивільних прав, розкрито зміст поняття "генетично модифіковані продукти" та підстави визначення їх об'єктами цивільних прав. Досліджено розвиток правової охорони ГМП. Проаналізовано патентоспроможність і виключення з патентоспроможності винаходу, об'єктом якого є ГМП, а також порядок набуття в Україні прав на такий винахід. Увагу приділено особливостям використання прав на ГМП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)34 + П131 к
Шифр НБУВ: РА383203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Мартиненко Н.М. 
Діяльність РСДРП (меншовиків) в Україні (1907 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Мартиненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено діяльність меншовиків в Україні у другій половині 1907 р. - на початку Першої світової війни, а саме: стратегію та тактику СДРП (меншовиків) в Україні, діяльність місцевих соціал демократичних осередків, їх організаційну структуру та форми роботи, а також роль меншовиків у цій діяльності, відносини РСДРП з українськими соціал-демократами. Наголошено, що стратегічною метою соціал-демокраії залишалося повалення самодержавства, але були різними підходи до вирішення цієї проблеми у більшовиків і меншовиків. У 1907 - 1914 рр. меншовики шукали шляхи поступового реформування суспільно-політичного руху. Зазначено, що меншовики були винахідливими у використанні традиційних форм роботи, а творчий підхід меншовиків до пошуку найбільш дійових форм роботи свідчив про їх творчий потенціал, намагання постійно посилювати саме свій вплив у робітничому середовищі. Зроблено висновок, що у досліджений період меншовики складали більшість серед членів РСДРП в Україні. Вони намагалися політично виховувати робітничу масу, не ставили завдання її безумовного підкорення партійному керівництву, чого прагнули більшовики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-40 + Ф69(4УКР)2'2 +
Шифр НБУВ: РА348537

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кириченко Т.С. 
Захист патентного права на основі формули винаходу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.С. Кириченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Розвинуто положення, що єдиним критерієм визначення обсягу виключого права винахідника на винахід та, відповідно обсягу охорони прав патентовласника є формула винаходу, за допомогою якої встановлюється факт використання або невикористання винаходу шляхом зіставлення ознак об'єкта, який запроваджується на практиці, з сукупністю ознак, наведених у формулі винаходу. Удосконалено визначення поняття "формула винаходу", змістом якої є відображення технічної суті винаходу. Запропоновано положення, що найважливішим критерієм для встановлення факту незаконного використання винаходу є формула винаходу, яка є засобом відмінності об'єкта винаходу від інших об'єктів, або свідчить про тотожність порівнюваних об'єктів. Відзначено, що для того, щоб установити, чи підпадає спірний об'єкт під визначення, відбите у формулі, необхідно перевірити наявність у ньому сукупності всіх ознак, зазначених у формулі, незалежно від того, чи є вони родовими або відмітними (індивідуальними). Удосконалено положення, що порушенням права з патенту є будь-яке комерційне виготовлення, застосування, введення до господарського обігу продукту, що містить запатентований винахід, або застосування способу, який охороняється патентом. Залежно від дій запропоновано відрізняти пряме та непряме порушення прав патентовласника. Наведено юридичний алгоритм дій щодо тлумачення формули винаходу під час розгляду справ з порушення прав стосовно патенту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)340.6 +
Шифр НБУВ: РА337311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Тарасова І. І. 
Інтелектуальне забезпечення процесу управління підприємством: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. І. Тарасова ; Вінниц. нац. аграр. ун-т. — Вінниця, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні аспекти інтелектуального забезпечення процесу управління підприємством. Удосконалено трактування поняття "інтелектуальне забезпечення" з урахуванням мети його формування та функціонування за умов науково-інноваційного розвитку. Визначено сутність інтелекту й інтелектуальної діяльності на сучасному машинобудівному підприємстві. Розкрито теоретичні підходи й особливості управління інтелектуальним забезпеченням підприємства. Виявлено необхідність впровадження та відновлення на науково-інтелектуальній основі внутрішньовиробничих систем навчання, винахідницької та раціоналізаторської діяльності, проведення наукових досліджень на підприємстві. Розроблено концепцію формування системи інтелектуального забезпечення процесу управління на машинобудівних підприємствах. Розроблено й обгрунтовано методичні підходи до трансформації знань в інтелектуальний капітал підприємства. Сформовано алгоритм створення системи інтелектуального забезпечення процесу управління підприємством. Побудовано систему оцінювання інтелектуального забезпечення процесу управління підприємством. Побудовано та впроваджено автоматизовану систему оцінювання інтелектуального забезпечення машинобудівного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21
Шифр НБУВ: РА385706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Максимова Т.С. 
Методика формування професійно-орієнтованої евристичної діяльності студентів вищих технічних навчальних закладів на практичних заняттях з вищої математики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.С. Максимова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано науково обгрунтовану методичну систему формування професійно-орієнтованої евристичної діяльності студентів технічних ВНЗ під час практичних занять з вищої математики на базі глибокого вивчення винахідницького аспекту евристики, наукових засад інженерної діяльності. Сформульовано методичні вимоги до задавання цілей, змісту навчального матеріалу, вибору методів, організаційних форм, засобів навчання, які сприяють формуванню та розвитку професійно-орієнтованої евристичної діяльності майбутніх інженерів за умов евристичного навчання математики. Визначено роль евристичних прийомів у формуванні евристичних умінь і професійно-орієнтованої евристичної діяльності, запропоновано шляхи та розроблено способи формування цієї діяльності у майбутніх інженерів. Сконструйовано технології створення та використання евристично-дидактичних конструкцій (ЕДК) за умов практичних занять з вищої математики. Розроблено системи евристично-орієнтованих задач і навчальні комп'ютерні програми з вищої математики з класу ЕДК. Обгрунтовано доцільність застосування педагогічних програмних засобів і професійних математичних пакетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В11 р3-3 +
Шифр НБУВ: РА347266

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Руднєв Є.М. 
Методологічні основи вирішення гідрогеологічних задач при освоєнні вугільних родовищ: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.06 / Є.М. Руднєв ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено типізацію вугільних родовищ СНД залежно від їх гідрогеологічних умов, стану навколишнього природного середовища. Запропоновано метод розрахунку коефіцієнта фільтрації скельних і напівскельних порід, піщаних та гравійно-галечникових відкладів за даними геофізичних досліджень. Наведено раціональні схеми осушення вугільних родовищ Росії. Визначено методику оцінки стану фільтрів та присвердловинних зон водопонижуючих та водозабірних свердловин за допомогою каротажу. Розроблено комплекс геофізичних методів розвідки для одержання необхідної гідрогеологічної інформації за умов їх нестачі. Проаналізовано методи використання геофізичних даних на полях діючих та погашених шахт та ступінь їх впливу на навколишнє середовище. Виявлено джерела забруднення підземних та поверхневих вод на вугільних родовищах. Наведено науково-методичні принципи спільного використання результатів гідрогеологічної зйомки та геофізичних даних. Акцентовано увагу на проблемі негативного впливу вугільних розрізів та шахт на геологічне середовище. Отримано посвідчення на винахід "Визначення коефіцієнта фільтрації викопного вугілля".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.4 + Д443.4
Шифр НБУВ: РА321300

Рубрики:

      
8.

Андрощук Г.О. 
Організаційно-економічні аспекти стимулювання інноваційної діяльності: Автореф. дис. канд... екон. наук: 08.02.02 / Г.О. Андрощук ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-економічні аспекти стимулювання інноваційної діяльності в промисловості, зокрема у винахідницькій, раціоналізаторській та патентно-ліцензійній діяльності за умов переходу до ринку. Обгрунтовано та розроблено механізми і практичні рекомендації щодо створення організаційно-економічного стимулювання інноваційної діяльності. Висвітлено сучасний стан ринку та структуру інновацій, їх вищої форми - винахідництва. На цій основі визначено основні закономірності формування та освоєння відкриттів і винаходів. Запропоновано механізм визначення інноваційної політики на основі прогнозування структури, динаміки і рівня винахідницької активності, класифікацію впровадження нововведень. Виділено основні стратегії інноваційної поведінки, кожній з яких відповідає свій тип інноватора. Показано ефективність і системну залежність різних організаційних, економічних і соціальних факторів, спрямованих на стимулювання науково-технічної творчості інженерів і робітників, економічні засоби і методи державного стимулювання інноваційної діяльності. Запропоновано інструменти економічного механізму стимулювання інноваційної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55
Шифр НБУВ: РА326725

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мірошников Я.О. 
Особливості розладів ерекції судинного генезу: методи їх діагностики та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Я.О. Мірошников ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Досліджено еректильну дисфункцію (ЕД) судинного (зокрема, венозного) генезу. Під спостереженнями протягом 4-х років знаходились 445 пацієнтів з еректильною дисфункцією судинного генезу. З метою вивчення специфічних патогенетичних факторів і клінічних аспектів, притаманних різним типам розладів кавернозної гемодинаміки, пацієнтів було поділено на 2 клінічні групи: з артеріогенною ЕД (180 чоловік) та ЕД з венозним компонентом. Створено робочу класифікацію корпоральної веноокклюзивної дисфункції (КВОД). Описано новий клінічний синдром - синдром венозної дефіцитарності (СВД). Сформовано новий погляд на КВОД як окремий прояв СВД. Розроблено дві патогенетичні методики корекції ЕД (Патент України та Заявка на винахід). Ефективність розробленої трикомпонентної суміші становить 77 %, системної корекції метаболізму NO - 85 %. Проведено порівняльний аналіз ефективності різних методів лікування ЕД судинного генезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-3
Шифр НБУВ: РА311592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Колосович І.В. 
Патогенетичне обгрунтування хірургічного лікування хворих на виразкову хворобу шлунка: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / І.В. Колосович ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 44 с.: рис. — укp.

На основі морфологічного аналізу матеріалу гастробіопсій встановлено, що роль виразки шлунку у гастроканцерогенезі перебільшена (частота малігнізації виразки не перевищує 1 %), а реальною небезпекою ракового переродження є вогнища епітеліальної дисплазії тяжкого ступеня. Удосконалено методики морфологічної діагностики характеру виразковості шлунка, що дозволило звести до мінімуму помилки у інтерпретації діагнозу. Доведено, що одержані дані дозволили розширити можливості сучасного медикаментозного консервативного лікування хворих (крім випадків екстреної хірургії), переглянути строки проведення терапії, а також показання до оперативного лікування хворих. Простежено патогенез трьох типів виразки за Джонсоном, встановлено взаємозв'язок виразки шлунка з рядом супутніх захворювань органів черевної порожнини й обгрунтовано патогенетичний органозберігаючий підхід у виборі методу хірургічної корекції даної патології. Розроблено та апробовано способи діагностики та хірургічного лікування виразкової хвороби шлунка, а також супутньої їй патології органів черевної порожнини (пріоритетність захищена патентами України на винахід), що дозволило знизити частоту розвитку післяопераційних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 +
Шифр НБУВ: РА323942

Рубрики:

      
11.

Кравчук І.В. 
Петро Лодій як представник української академічної філософії: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / І.В. Кравчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розкрито значення особистості П.Д. Лодія як представника української академічної філософії. Проаналізовано умови формування філософського світогляду мислителя, висвітлено його життєвий шлях. Здійснено критичний аналіз філософської спадщини П.Д. Лодія. Розглянуто історико-філософську концепцію філософа, переосмислено його історичні підходи та принципи. Висвітлено теорію пізнання (логіко-гносеологічні погляди, метафізику пізнання, характер і особливість їх гносеологічно-методологічної спрямованості). Наголошено на важливості ролі П.Д. Лодія як перекладача філософських творів, винахідника нових термінів, що полегшило сприйняття філософії загалом. Увагу приділено критиці П.Д. Лодієм філософських поглядів І. Канта. Доведено, що напрацювання філософа відіграли значну роль у формуванні національної свідомості та гідності українського народу, вітчизняної духовно-академічної філософії як предтечі університетської.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)464 + Ю3(4РОС)464-535 +
Шифр НБУВ: РА361577

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Єрис Л.Б. 
Підвищення ефективності протезування пацієнтів з повною втратою зубів та несприятливими клінічними умовами на нижній щелепі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.Б. Єрис ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 15 с. — укp.

На підставі клінічних даних визначено несприятливі для протезування фактори. Розроблено прилад (заява N 98052609 на винахід від 19.05.1998 року) та спосіб його застосування для вивчення податливості слизової оболонки ротової порожнини. Визначено топографію зон податливості слизової оболонки протезного ложа беззубих верхньої та нижньої щелепи. Удосконалена методика отримання диференційованих функціональних відбитків дає змогу більш рівномірно розподілити жувальний тиск на підлеглі тканини, сформувати міцнішу клапанну зону. Визначено сили, що діють під час жування на повний протез нижньої щелепи. Математично обгрунтована конструкція повних знімних протезів дозволяє суттєво покращити стабілізацію та досягти стійкої рівноваги повного протеза нижньої щелепи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА308693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
13.

Мельник О.В. 
Підвищення несучої здатності гідродинамічного упорного підшипника з плаваючим диском суднових турбомашин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.05 / О.В. Мельник ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні моделі змушених коливань плаваючого диска (ПД) на мастильній плівці упорного підшипника ковзання з ПД із пружним кільцем і створено на цій основі розрахункові методики, призначені для проектування стійкого до впливу торцевих биттів гребеня та перекосів корпусу упорного вузла підвищеної несучої здатності роторів суднових газотурбінних двигунів, який захищено деклараційним патентом на винахід. Проведено теоретичний аналіз несучої здатності та динамічних характеристик спроектованого підшипника. Адекватність розробленої математичної моделі підтверджено експериментальними дослідженнями. Доведено, що запропоноване технічне рішення дозволяє забезпечити стійкість гідродинамічного режиму тертя, підвищити несучу здатність, надійність та економічність упорних вузлів роторів суднових турбомашин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О455.3-045 +
Шифр НБУВ: РА325500

Рубрики:

      
14.

Іванчук А.В. 
Підготовка майбутніх учителів трудового навчання до керівництва технічною творчістю школярів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.В. Іванчук ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підготовки майбутніх учителів трудового навчання (ТН) до керівництва технічною творчістю школярів шляхом вивчення алгоритмічно-евристичної процедури розв'язання винахідницьких завдань (ВЗ) за умов використання проблемного навчання. Наведено наукові підходи до вивчення творчої технічної діяльності, розкрито зміст і функції творчих технічних завдань. Розроблено й обгрунтовано критерії готовності майбутніх учителів ТН до керівництва розв'язання ВЗ школярами, зокрема, ціннісно-мотиваційний, антрибутивний, функціональний і компонент гнучкості мислення. Запропоновано еволюційну систему проблемних ситуацій (ПС), яка забезпечує засвоєння основних ознак винахідницької діяльності (пропедивний етап) і процесуальну систему ПС, яка забезпечує здобуття вмінь алгоритмічного розв'язання ВЗ (основний етап) шляхом навчального відкриття. Проаналізовано та теоретично обгрунтовано зміст освіти в галузі винахідницької діяльності учнів і студентів, наведено критерії оцінювання готовності студентів до розв'язання ВЗ, які включають когнітивні, процесуальні, евристичні вміння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.266 р30 + Ч421.266 р30 + Ч421.266 р30
Шифр НБУВ: РА336180

Рубрики:

      
15.

Ярошевська 
Право на службовий винахід: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Тамара Василівна Ярошевська ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)34
Шифр НБУВ: РА365222

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Савчук О.В. 
Профілактика патологічних змін в тканинах протезного ложа при застосуванні незнімних конструкцій зубних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Савчук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Вперше з метою запобігання запалення тканин крайового пародонту на підставі результатів комплексних фізико-механічних, хімічних, токсиколого-гігієнічних, лабораторних і клінічних досліджень створено фіксувальний матеріал подовженої лікувальної дії на основі склоіономерного цементу Стіон-Ф з домішкою "Амізон". За допомогою комп'ютерної програми "Florida Probe" проведено аналіз пародонтологічного статусу пацієнтів як профілактичного тесту тканин протезного ложа. Вперше розроблено оригінальний спосіб протезування з використанням зубної коронки, пріоритет якого захищено патентом України на винахід від 1.06.2000 р. N 1771-III "Спосіб протезування зубною коронкою". На підставі результатів клініко-лабораторних досліджень доведено, що застосування удосконаленої композиції для фіксації незнімних конструкцій зубних протезів запобігає розвитку запальних процесів у тканинах протезного ложа та збільшує термін користування незнімними конструкціями зубних протезів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА335810

Рубрики:

      
17.

Савчук О.В. 
Профілактика патологічних змін в тканинах протезного ложа при застосуванні незнімних конструкцій зубних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Савчук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Вперше з метою запобігання запаленню тканин крайового пародонта на підставі результатів комплексних фізико-механічних, хімічних, токсиколого-гігієнічних, лабораторних і клінічних досліджень створено фіксувальний матеріал подовженої лікувальної дії на основі склоіономерного цементу Стіон-Ф з домішкою "Амізон". За допомогою комп'ютерної програми "Florida Probe" проведено аналіз пародонтологічного статусу пацієнтів як профілактичного тесту тканин протезного ложа. Вперше розроблено оригінальний спосіб протезування з використанням зубної коронки, пріоритет якого захищено патентом України на винахід від 1.06.2000 р. N 1771-III "Спосіб протезування зубною коронкою". На підставі результатів клініко-лабораторних досліджень доведено, що застосування удосконаленої композиції для фіксації незнімних конструкцій зубних протезів запобігає розвитку запальних процесів у тканинах протезного ложа та збільшує термін користування незнімними конструкціями зубних протезів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА335810

Рубрики:

      
18.

Гальченко В. М. 
Психологічні чинники розвитку винахідливості у дітей дошкільного віку: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / В. М. Гальченко. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено психологічні чинники розвитку винахідливості дітей дошкільного віку. Експериментально досліджено особливості прояву винахідливості дітей дошкільного віку. Розроблено комплексну програму розвитку винахідливості дошкільників шляхом активізації психологічних чинників. Охарактеризовано вікові особливості розвитку винахідливості, встановлено рівні її прояву (високий, середній, низький). Зазначено, що розвиток винахідливості дітей дошкільного віку обумовлюється психологічними чинниками: внутрішніми (цінування дитиною власної системи правил розв'язання задач, інтерес до перетворення навколишньої дійсності шляхом створення нових, раніше неіснуючих у досвіді дитини образів чи предметів, потреба дошкільника у творчому самовираженні) та зовнішніми (творчий характер взаємин з оточуючими, наявність позитивного клімату в родині, високий творчий потенціал педагога). Доведено ефективність комплексної програми активізації психологічних чинників розвитку винахідливості дітей дошкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.51 + Ю983.401
Шифр НБУВ: РА379789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Логвинюк Т. В. 
Розвиток вітчизняної науки і техніки в 1951 - 1991 рр. (на матеріалах журналу "Наука і суспільство"): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / Т. В. Логвинюк ; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". — Переяслав-Хмельницький, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано й узагальнено журнальну публіцистику щомісячника "Наука і суспільство" з питань розвитку вітчизняної науки та техніки в 1950 - 1980-х рр. Здійснено аналіз існуючих в історіографії методологічних підходів, теоретичних парадигм щодо проблеми відображення в періодичній пресі актуальних проблем науково-технічного прогресу радянського часу. Визначено періодизацію діяльності журналу з погляду зміни змісту та напрямів науково-технічної тематики під впливом науково-технічних революцій, переформатування ідеологічних акцентів і політичної кон'юнктури тоталітарної держави. Вивчено та введено в науковий обіг раніше не відомі науково-публіцистичні виступи радянських учених, інженерів-конструкторів, винахідників, раціоналізаторів виробництва. Розглянуто форми та методи роботи журналу "Наука і суспільство" з читачами, шляхи залучення їх до активного обговорення актуальних питань розвитку науки та техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)6 я5 + Ч612.13/15
Шифр НБУВ: РА382901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
20.

Пономаренко Р.О. 
Розвиток залізничного транспорту Півдня та Сходу України в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Р.О. Пономаренко ; Київ. ун-т економіки і технологій трансп. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено історію становлення та розвитку залізничного транспорту Півдня та Сходу України у другій половині XIX - на початку XX ст. Вперше визначено причини, основні етапи та механізми формування залізничної мережі на даній території. Проаналізовано проекти та маловідомі науково-технічні аспекти залізничного будівництва (зокрема, укладання колії, створення штучних споруд, організацію ремонтно-виробничої бази та водопостачання), показано його характерні особливості для Півдня та Сходу України. Відображено динаміку створення залізничної мережі у регіоні та її вплив на розвиток промисловості. Доведено, що залізниці на Півдні та Сході будувались переважно в Донецько-Криворізькому промисловому районі. На підставі вивчення архівних та історіографічних джерел проведено всебічний аналіз процесу матеріально-технічного забезпечення залізничного будівництва, організації паровозного та вогонного господарств і залізничних майстерень, забезпечення залізниць рейками, тяговим і рухомим складом, паливом, скріпленнями. З'ясовано, що на початку XX ст. в Україні утворився потужний транспортно-виробничий і науково-технічний центр, який займав домінуючі позиції в Російській імперії. Показано вплив будівництва залізниць на становлення Донецько-Криворізького промислового району. Розкрито провідну роль вітчизняних учених у будівництві залізниць і науковій діяльності, спрямованій на удосконалення роботи залізничного транспорту. До наукового обігу введено маловідомі факти та нові імена інженерів, дослідників і винахідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О2г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348614

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського