Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (175)Книжкові видання та компакт-диски (56)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ІЗРАЇЛЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лебедєва А.В. 
Адміністративно-правові та організаційні засади взаємодії органів внутрішніх справ із засобами масової інформації: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.В. Лебедєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009 — укp.

Висвітлено становлення взаємодії ОВС із ЗМІ за часів незалежності, наведено визначення "взаємодія ОВС із ЗМІ". Визначено специфіку взаємовідносин ОВС України з представниками ЗМІ, враховуючи принципи, форми, напрямки та методи взаємодії за сучасних умов. Розглянуто основні функції та повноваження взаємодії ОВС із ЗМІ, на яких побудовано діяльність Департаменту зв'язків з громадськістю (ДЗГ) та МД МВС України та його обласних відділів. Висвітлено необхідність запровадження в практичну діяльність підрозділів зв'язків з громадськістю нових форм взаємодії для підвищення ефективності роботи ОВС із ЗМІ та формування позитивної громадської думки серед населення. Досліджено міжнародний досвід налагодження взаємодії ОВС з мас-медіа. Запропоновано приклади практичного досвіду використання ЗМІ в інтересах служби в таких країнах як США, Великобританія, Німеччина, Ізраїль, Японія, РФ і Білорусь. Наведено пропозиції щодо удосконалення діяльності прес-центру ДЗГ і МД МВС України завдяки запровадженню посади прес-секретаря та надання йому відповідних повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112:ч62 : Ч62 в2:Х819 +
Шифр НБУВ: РА368928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єрмаков С. Г. 
Арабо-єврейський конфлікт в Палестині (1947 - 2003): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / С. Г. Єрмаков ; НАН України ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Пояснено причини виникнення арабо-ізраїльських війн та їх наслідки, проаналізовано процес збройного протистояння на території Палестини. Увагу приділено питанням, присвяченим виникненню, розвитку та бойовим акціям організацій палестинського руху опору, з'ясовано еволюцію поглядів та ставлення до Ізраїлю всередині палестинського руху опору. Виявлено причини кризи всередині руху опору в 1970-х Ч 1980-х рр. Проаналізовано феномен інтифади 1987 року, причини, перебіг і наслідки. Розглянуто переговорний процес між сторонами конфлікту. Проаналізовано хід палестино-ізраїльських переговорів у 1990-х рр., політична ситуація при уряді Ехуда Барака в Ізраїлі до і після початку інтифади аль-Акса, а також новий виток конфронтації після приходу до влади в Ізраїлі уряду Арісля Шарона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611.61
Шифр НБУВ: РА383999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Федченко Є.М. 
Близькосхідна політика Ізраїлю в контексті стратегії розвитку ізраїльського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Є.М. Федченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес та умови становлення і розвитку регіональної політики Ізраїлю, в першу чергу щодо палестинців, визначено її суть, спрямованість, теоретичні засади, основні доктрини та механізми її реалізації в історичній ретроспективі. Цей процес висвітлено за умов постійних трансформацій в Ізраїлі, на Близькому Сході та у світовій системі в цілому, що перейшла від біполярного протистояння до пост-біполярного стану. Визначено характер та природу змін у сприйнятті імперативів близькосхідної політики в Ізраїлі під впливом внутрішньорегіональних чинників (змін у вибудові стратегії розвитку ізраїльського суспільства - від заснування держави Ізраїль на основі сіонізму як панівної ідеології до сучасності) та зовнішніх чинників. Досліджено ступінь залежності основних прерогативів ізраїльської політики щодо свого оточення від контексту та еволюції позарегіональних інтересів на Близькому Сході, зокрема американських, появи нових глобальних викликів, що постали перед людством, а саме розгортання глобальної антитерористичної кампанії після 11 вересня 2001 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф4(5ІЗР)64 + Ф055.257 + Ф043.2 +
Шифр НБУВ: РА327228

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
4.

Аль-Шбуль Алі Мухамед 
Йордано-ізраїльські відносини як фактор формування регіональної системи безпеки на Близькому Сході: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Аль-Шбуль Алі Мухамед ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання становлення та розвитку йордано-ізраїльських відносин та їх вплив на пошук шляхів формування регіональної системи безпеки на Близькому Сході. З'ясовано характер впливу регіонального середовища та внутрішніх процесів у Ізраїлі на еволюцію концептуального забезпечення близькосхідної політики Тель-Авіву. Визначено суть, спрямованість, теоретичні джерела ізраїльської концепції "нового Близького Сходу". Всебічно проалізовано йордано-ізраїльський мирний договір як оптимальну модель нормалізації відносин між арабами та Ізраїлем. Виокремлено етапи розвитку відносин між Амманом і Тель-Авівом. Зроблено висновок, що сучасний стан йордано-ізраїльських відносин не є адекватним моделі "теплого миру", а економічна сфера не стала домінуючою в комплексі двосторонніх відносин і не змогла відіграти провідної ролі у процесі нормалізації відносин між Йорданією та Ізраїлем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611.6 + Т3(5ИЗР)63-6 + Т3(5ЙОР)63-6 + Ф061
Шифр НБУВ: РА313798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Нідзельська Ю.М. 
Ключові концепти єврейської культури в сучасній англійській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ю.М. Нідзельська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто засоби англомовної репрезентації ключових концептів єврейської культури ШАББАТ, ПЕСАХ, КАШРУТ, ГОЛОКОСТ, ЦДАКА, визначено їх семантичні, стилістичні, лінгвокогнітивні характеристики. З'ясовано, що домінантними цінностями євреїв є ідентичність, сім'я та спільнота, показано їх суттєве значення у лексиці та фразеологічному фонді англійської мови. Проаналізовано ключові поняття єврейської культури - Ізраїль, Тора, Шалом. Розкрито роль єврейського народу у мовно-культурних сферах США та Великобританії на підставі дослідження особливостей засвоєння єврейських номінацій в англійській мові. Розглянуто лінгвістичні особливості еволюції державності народу. Лексичні одиниці, що позначають діаспору та міграції євреїв, розглянуто у контексті орієнтаційних метафор. Лінгвокогнітивні особливості асиміляції й остракізму народу розкрито у контексті метафори, метонімії, епітетів, виникнення синтезованих одиниць єврейської й англомовної свідомості. Значну увагу приділено вивченню стереотипів євреїв. Досліджено етноспецифічні, структурно-семантичні та прагматичні компоненти, розкрито визначну роль табу й етноспецифіку жанру молитви. Шляхом представлення базових соціальних ролей рабина, вербальних засобів характеризації репрезентовано його лінгвокогнітивні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Т3(9=Е)0-7 +
Шифр НБУВ: РА368885

Рубрики:

      
6.

Захарченко А.М. 
Концептуальне забезпечення політики США щодо врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту в 1991 - 2001 рр.: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.М. Захарченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення наукових досліджень американських політологів проаналізовано різні аспекти політики США щодо врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту. Систематизовано основні напрямки розвитку політичної думки США, визначено ступінь впливу наукових розробок американської політології на еволюцію концептуального оформлення політичної лінії Вашингтона щодо даної проблеми. Проаналізовано підходи американських політологів щодо розвитку відносин Вашингтона з основними регіональними учасниками конфлікту, з'ясовано роль багатосторонньої дипломатії в американських концепціях і стратегії врегулювання близькосхідного конфлікту. Визначено місце арабо-ізраїльського мирного процесу в зовнішньополітичних концепціях і доктринах адміністрацій Дж. Буша-старшого й Б.Клінтона, виявлено спільне й особливе у підходах офіційного Вашингтона до близькосхідного врегулюання у 1900-ті рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7США)64-(53) + Ф4(7США)64-(53) + Ф4(7США)64-(53)
Шифр НБУВ: РА344616

Рубрики:

      
7.

Піпченко Н.О. 
Концептуальні та структурно-політичні виміри віртуальної дипломатії: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Н.О. Піпченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено політологічний аналіз концептуальних і теоретичних засад стосовно віртуальної дипломатії як складової політичної культури держави. Проведено компаративний аналіз практичних досягнень США, Канади, Великої Британії, ФРН, Франції, Фінляндії та Держави Ізраїль щодо використання віртуальної дипломатії для поширення цінностей національної політичної культури та з'ясовано структурно-функціональний характер даної дипломатії України. Узагальнено підходи зарубіжних і вітчизняних науковців до досліджень зазначеної проблеми. Доведено використання віртуальної дипломатії як складової політичної культури держави й інструменту поширення її геополітичних інтересів. Наведено визначення "віртуальна дипломатія". Розкрито суть понять "віртуальний посол і посольство", "віртуальне консульство", "інструменти "м'якої влади" як складової політичної культури держави". Наведено результати дослідження програмно-інституціонального забезпечення політичної діяльності України за умов державотвірних зрушень, а також рекомендації щодо вдосконалення інструментів політичної культури України засобами віртуальної дипломатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф054
Шифр НБУВ: РА356264

Рубрики:

      
8.

Нуман Ража Ахмад Аль-Дауд 
Міжнародно-правовий режим міжнародних водотоків ненавігаційного використання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Нуман Ража Ахмад Аль-Дауд ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано концепцію права ненавігаційного використання міжнародних водотоків як нової, що динамічно розвивається, галузі сучасного міжнародного права. Здійснено комплексний аналіз основних і допоміжних джерел права міжнародних водотоків (ПМВ), визначено юридичний зміст категорій і термінів, важливих для встановлення видів правовідносин галузі міжнародного права, що формується. Проаналізовано у порівнянні різнорівневі міжнародні угоди, що регулюють питання ненавігаційного використання міжнародних водотоків. Розроблено концепцію норм і нормативних комплексів, що мають полісистемний характер та визначають зв'язок галузі, яка формується, з ціннісними пріоритетами сучасного міжнародного права. Обгрунтовано найбільш ефективні моделі двох-, трьох- та багатостороннього урегулювання питань розподілу та використання регіональних міжнародних водотоків близькосхідного регіону на підставі аналізу ізраїльсько-палестинських, йордано-ізраїльських договорів 1990-х рр., існуючих проектів міжнародно-правового регулювання водного конфлікту на близькому Сході та зіставлення результатів аналізу з сучасним рівнем розвитку ПМВ. Створено концепцію двоступеневого вирішення проблеми встановлення міжнародно-правового статусу спільних водних ресурсів країн басейну ріки Йордан. Наведено концепції, пропозиції та модель багатосторонньої екологічної конвенції з охорони, захисту та відновлення рік Йордан і Ярмук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.526 +
Шифр НБУВ: РА338100

Рубрики:

      
9.

Михайловська К.В. 
Місцеве самоврядування як форма народовладдя: особливості інституційної моделі в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.02 / К.В. Михайловська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблеми дослідження інституту місцевого самоврядування як форми народовладдя. Виявлено особливості, які впливають на функціональну спроможність і дієвість даного інституту в Україні. Здійснено когнітивну редукцію емпіричної бази з існування різноманітних систем самоврядування та виокремлення їх базових моделей. Запроваджено категорії "система-образ" (модель) і "прообраз" (реальна система самоврядування), визначено та запропоновано класифікацію гібридних систем місцевого самоврядування, введено поняття та надано визначення "моделеутворювальної системи". Показано, що трансформаційні процеси систем місцевого самоврядування, які охопили країни Європи, призвели до значної втрати самобутності й оригінальності власних систем. Зазначено, що такі держави, як Іспанія, Італія, Ізраїль, Скандинавські країни, Лівія сформували свої власні традиції, установивши особливі системи взаємовідносин з державними інститутами. Розглянуто процеси формування місцевого самоврядування в Україні з часів Київської Русі до сьогодення. За результатами аналізу вітчизняної законодавчої бази, яка регулює систему місцевого самоврядування, висвітлено проблеми неузгодженості дій і дублювання повноважень між різними гілками влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2,0 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА370043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Фільштейн В.Л. 
Організаційно-правові засади діяльності Національної поліції Держави Ізраїль (порівняльно-правовий аналіз): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.Л. Фільштейн ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано організаційно-правові засади діяльності Національної поліції Ізраїлю та можливості використання її досвіду як складової частини Міністерства внутрішньої безпеки Ізраїлю у разі реформування органів внутрішніх справ України та міліції зокрема. Досліджено нормативно-правову базу, мету, завдання, функції поліції. З'ясовано організаційно-правові засади кадрової політики, взаємовідносини з іншими державними органами, громадськими організаціями та населенням. На підставі вивчення досвіду Національної поліції Ізраїлю як складової частини Міністерства внутрішньої безпеки Ізраїлю запропоновано певні шляхи реформування МВС та міліції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(5ІЗР)112.100 + Х819(5ІЗР)112.100 + Х819(5ІЗР)112.100
Шифр НБУВ: РА363179

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Найрат Мухамед Раед 
Палестинська проблема в зовнішній політиці США наприкінці 80-х - 90-ті роки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Найрат Мухамед Раед ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено політику США стосовно палестинської проблеми кінця 80-х - 90-х років XX ст. Визначено внутрішні та зовнішні чиннники, що впливають на механізм формування політики США щодо палестинської проблеми. Проаналізовано американські зусилля, спрямовані на врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту і пошуку можливостей розв'язання палестинської проблеми, дипломатичну діяльність США у реалізації поставленої мети в період, що досліджується, а також висвітлено позицію США з проблеми палестинської державності. Особливу увагу приділено аналізу палестино-ізраїльських домовленостей та проблемі їх практичного втілення в життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф043.2
Шифр НБУВ: РА308187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Постоловський С.Р. 
Політико-інформаційна детермінанта протиборства з сучасним міжнародним тероризмом: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / С.Р. Постоловський ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено політологічний аналіз концептуальних засад проблеми міжнародного антитероризму за умов глобалізації. Визначено місце та рольову функцію інформаційного чинника у протиборстві з сучасним міжнародним тероризмом на прикладі інформаційних стратегій США, Федеративної Республіки Німеччини та Держави Ізраїль. Виявлено, що чинник засобів масової інформації в антитерористичній війні є не лише засобом її підготовки та ведення, а водночас виступає цілком автономною за суттю категорією - інформаційним протиборством. На підставі результатів експертного опитування провідних фахівців визначено антитерористичні альтернативи України у порівнянні з США та Росією, висвітлено перспективи української держави у протиборстві з сучасним міжнародним інформаційним тероризмом, розроблено рекомендації для політичних і суспільних інституцій України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА362170

Рубрики:

      
13.

Поліщук Х.М. 
Порівняльний аналіз політичних інститутів Арабської Республіки Єгипет та Королівства Саудівська Аравія: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Х.М. Поліщук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне порівняльне дослідження політичних інститутів Арабської Республіки (АР) Єгипет і Королівства Саудівська Аравія (КСА). Виділено етапи близькосхідних досліджень. Проаналізовано праці з проблем політичних інститутів близькосхідних країн західних, ізраїльських, арабських науковців і дослідників з пострадянського простору. Зроблено розподіл політичних інститутів АР Єгипет і КСА на традиційні (глава держави, уряд, парламент) та особливі (інститути дорадництва, групи тиску), наведено їх загальну характеристику. Досліджено співвідношення понять "мусульманин" і "громадянин" ("підданий" у КСА). Виділено спільні та відмінні риси політичних інститутів досліджуваних країн. Виявлено особливі, невластиві для існуючих поліархій суспільно-політичні інститути, визначено їх місце у політичному житті АР Єгипет і КСА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022 +
Шифр НБУВ: РА369219

Рубрики:

      
14.

Саід Б.А. Абуфара 
Право народів на самовизначення і практика його здійснення в сучасний період: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Саід Б.А. Абуфара ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено історичні корені права народів на самовизначення в контексті нідерландської, англійської, французької та американської революцій XVI - XVIII ст. Визначено роль концепції національності як суб'єктивного права націй на незалежність у становленні права на самовизначення. Розкрито значення права націй на самовизначення в системі Версальського мирного договору 1919 р. та практики Ліги Націй. З'ясовано ознаки цього права в сучасному міжнародному праві як права всіх народів, а також узагальнено теорію та практику його застосування органами ООН. Виявлено особливості здійснення народом Палестини права на самовизначення за умов мирного врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.2 + Х910.142.22 +
Шифр НБУВ: РА329824

Рубрики:

      
15.

Бовсунівський П. В. 
Проблеми національної безпеки в регіональній політиці АРЄ: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / П. В. Бовсунівський ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Досліджено форми та засоби гарантування національних безпекових інтересів АРЄ через проведення нею активної регіональної політики у взаємозв'язку з прагненням до забезпечення лідерства на Арабському Сході. Проаналізовано основні загрози безпеці країни, які походять з Близького Сходу, безпекові інтереси АРЄ в регіоні та методи їх реалізації урядом Єгипту у відносинах з сусідніми державами. Визначено основні параметри впливу єгипетського внутрішньополітичного процесу та політики інших регіональних і позарегіональних держав на гарантування національної безпеки АРЄ, встановлено головні механізми взаємовпливу у сфері безпеки у відносинах АРЄ - держава Ізраїль - регіональні арабські країни. Головними напрямами регіональної політики АРЄ щодо реалізації національних безпекових інтересів є посередницька роль АРЄ в ізраїльсько-палестинському конфлікті, особливості єгипетсько-ізраїльського партнерства з проблем регіональної безпеки, політика АРЄ щодо створення зони, вільної від ЗМЗ на Близькому Сході в контексті близькосхідного врегулювання, діяльність Єгипту з протидії ісламському екстремізму та міжнародному тероризму та врегулювання регіональної проблеми розподілу водних ресурсів. Проаналізовано безпекові інтереси країни у відносинах з іншими державами регіону, еволюція підходів уряду АРЄ до проблем арабської безпеки й її співвідношення з національною безпекою Єгипту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(6ЄГИ), 9(53/6), 30
Шифр НБУВ: РА379761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Муса Аль Сулайбі 
Реалізація в Палестинській Автономії міжнародних стандартів з прав і свобод людини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Муса Аль Сулайбі ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові аспекти зобов'язань Організації Визволення Палестини (ОВП) у Палестинській Автономії з питань реалізації міжнародних стандартів стосовно прав людини як необхідної умови продовження на Близькому Сході мирного процесу та здійснення права арабського народу Палестини на самовизначення шляхом створення незалежної держави. Відзначено, що ОВП володіє певною міжнародною правосуб'єктністю, визнаною міжнародним співтовариством в особі Організації Об'єднаних Націй, Ліги Арабських Держав та інших міжнародних організацій, у нинішній період з Ізраїлем, згідно з палестинсько-ізраїльськими договірними відносинами (угодами), у яких ОВП визнала право Ізраїлю на існування. Міжнародна правосуб'єктність ОВП, у зазначених правових рамках, створила права й обов'язки єдиного представника палестинського народу згідно з міжнародним правом, її обов'язки щодо виконання міжнародних стандартів стосовно прав і свобод людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.39(532)
Шифр НБУВ: РА312506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Айман Абу-Ель-Хадж Абдель Барі 
Реалізація принципу мирного розв'язання міжнародних спорів у діяльності Ліги Арабських Держав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Айман Абу-Ель-Хадж Абдель Барі ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню теоретичних і практичних аспектів діяльності Ліги Арабських Держав у галузі мирного розв'язання міжнародних спорів відповідно до Статутів ООН і ЛАД. Особливу увагу приділено практиці ЛАД у цій сфері, зокрема у розв'язанні арабо-ізраїльського конфлікту та відверненні війни у Перській Затоці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.22(5)1-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Петюр Р.К. 
Регіон Близького та Середнього Сходу в зовнішній політиці України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Р.К. Петюр ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес формування та реалізації політики України щодо країн регіону Близького та Середнього Сходу. Досліджено основні цілі та засоби реалізації політики України щодо регіону та їх еволюцію, грунтуючись на теорії міжнародних систем, а також використовуючи широке коло документів української зовнішної політики та міжнародних організацій. Проаналізовано стан наукової розробки близькосхідного напрямку зовнішньої політики України у працях представників політичної думки. Визначено головні складові політики України щодо близькосхідного регіону. Значну увагу приділено аспекту зовнішньої політики України щодо безпеки Близького Сходу. Досліджено питання еволюції позиції України щодо арабо-ізраїльського конфлікту, причини приєднання України до антитерористичної операції в Іраку (2003 - 2005 рр.), а також з'ясування потенційних загроз національній безпеці України у контексті розвитку відносин з близькосхідним регіоном. Розглянуто основні інтереси України щодо Близького Сходу у сферах військово-технічного, економічного й енергетичного співробітництва. Визначено основні проблемні моменти та перспективи реалізації українських інтересів у цих сферах. Розроблено пропозиції щодо формування концепції близькосхідної політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64-(53) +
Шифр НБУВ: РА348833

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Бравкова І.В. 
Роль Йорданії у близькосхідному конфлікті (1947 - 1999 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.В. Бравкова ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження причин динаміки арабо-ізраїльського конфлікту. Розглянуто основні схеми перетворного процесу в рамках врегулювання близькосхідного протистояння у 1940 - 1990 рр. Визначено ступінь впливу йорданського фактора на мирний процес у регіоні. Вивчено феномен прямих палестино-ізраїльських і йордано-ізраїльських переговорів, які проводились уперше за час існування самого конфлікту. Констатовано, що вступ Йорданії у мирний процес був закономірним кроком, який був зумовлений прихильністю йорданівського керівництва до реалістичного та зваженого підходу щодо проблем війни та миру, його намаганням базуватися на міжнародному праві та діяти у злагоді зі світовим співтовариством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ЙОР)63-6 + Т3(0)63-611.6 +
Шифр НБУВ: РА352271

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Дреєрман М.Г. 
Становлення і розвиток вищої педагогічної освіти в Ізраїлі: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.Г. Дреєрман ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження методологічних, історико-педагогічних і методичних аспектів ізраїльської вищої педагогічної освіти (ІВПО). Здійснено аналіз систем підготовки педагогічних кадрів в університетах і коледжах Ізраїлю. Роглянуто основні положення етапів розвитку та реформ ІВПО у порівнянні з системами підготовки педагогічних кадрів у розвинутих зарубіжних країнах (США, Англії, Франції, Німеччини, Японії). Розкрито суть основних тенденцій ПО в університетах і коледжах Ізраїлю, проведено їх експертне оцінювання. Виявлено тенденції розвиту ВПО в Ізраїлі та розвинутих зарубіжних країнах, на підставі яких розроблено цілісну модель підготовки педагогічних кадрів та концепцію професійно-педагогічної підготовки студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(5ІЗР) + Ч489.514(5ІЗР) + Ч489.514(5ІЗР)
Шифр НБУВ: РА354582

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського